jjTrieste' zege Elinkwijk op UVS.. Roodenburg slaat op laatste moment toe in zinderende derby Blauw Zwart medekoploper IDWS gelukkig langs lisse Alleen Hillegom beek! een overwinning MM mIWWMII LUGDUNUM MET 3-2 VERSLAGEN SJC IN SLOTFASE ONDERUIT LEIDSE COURANT HOOFDKLASSE DEN Koos Hannaart zal I bepaald prettige herinne- aan het duel met ükwijk hebben overgehou- i. Na amper twee minuten !tlen schoot de UVS-aan- irder de bal rechtstreeks een vrije trap achter doel- n LLoyd Doesburg. Een ïlpunt dat echter geen ge le vond in de ogen van leidsrechter Egbertzen. De echtse muur stond op on- doende afstand. Met de re- Be van die vrije trap belast- tich wederom Hannaart die al nu richting Wil Hens- plaatste. Henskens kop- het leer tegen de onder- it van de lat. Het tweede -^ïste moment voor Hannaart *rd genoteerd halverwege tweede helft bij een 0-2 ind in het voordeel van een it hard spelend Elinkwijk. hnaart mocht een straf- ïop nemen. Zijn schot was besuisd en de bal vloog Dg over het doel. Na die Vsser stortte UVS in elkaar de Utrechtse zege kwam it meer in gevaar, k Theo van Seggelen heeft inig plezier beleefd aan zijn treden tegen Elinkwijk. Van ggelen, een speler die ge- nd is aan persoonlijke be king en forse duels, had het ien de Utrechtse hoofdklas- wel erg zwaar te verduren. 1 echters Roel van Barneveld I Han Wolfkamp werden na I arges tegen Van Seggelen I or scheidsrechter Egbertzen geschreven. In feite een te ite straf voor dit tweetal dat h meer bezighield met het Iheus bejegenen van Leidse alers dan met constructief I stbal. I'S startte sterk. Na die al 'dergememoreerde vrije Leidse selectie tegen Tulsa Roughnecks LEIDEN De Leidse selectie die donderdag om acht uur op het LFC-terrein tegen de Ame rikaanse profclub Tulsa Roughnecks speelt, is als volgt samengesteld. Doelverdedigers Theo Guyt (Quick Boys) en Dick Dort- mundt (Noordwijk). Veldspe- lers: Wim van der Plas (Quick Boys), Aad de Groot en Peter Ciere (Roodenburg), John Ver schoor en Bles Zuma (LFC), Hans Neuteboom en Theo van (UVS), Wilbert Witte- (UDO), Frans Sjardijn en Rinus van Es (Lugdunum), Martin Toet en Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys). Tulsa Rougnecks bereikte dit jaar de play-offs (finales) van de Amerikaanse voetbalcom petitie (NASL). In die eindron de werd het team uitgescha keld door New York Cosmos. De Amerikaans spelers zullen voor het begin van de wed strijd tegen de Leidse selectie elf voetballen in het publiek schieten. trappen van Hannaart was het Theo van Seggelen die door brak. Doelman Doesburg, een erg onzekere sluitpost, legde Van Seggelen net buiten het strafschopgebied neer. Nadat Elinkwijk die Leidse aanvals golven 'gelaten' over zich heen had laten gaan sloeg het in de tiende minuut koeltjes toe. Een achterwaartse kopbal van spitsspeler Han Schreurs ver- rastte doelman Wijnand Sloos. Theo van Seggelen gaat opnieuw tegen het canvas. Dit keer is het Elinkwijk-doelman Lloyd Doesburg die de UVS-speler onderuit haalt. Verdediger Roel Wolfkamp kijkt toe. Via de paal tikte Sloos de bal in zijn doel. UVS bleef aanval len maar vond geen gaten van betekenis meer in de Utrechtse verdediging. Nog verder te ver melden zaken voor rust: Die twee boekingen en veel over tredingen van Elinkwijk-zijde. Armand Wolfgang zette Elink wijk na twee minuten spelen in de tweede helft op 0-2. Een doelpunt dat de inleiding vormde voor een heftig Leids offensief. Keeper Doesburg re ageerde schitterend op een schot van Frits van der Heyden en Hans Neuteboom kopte de bal in een zeer kansrijke posi tie naast het doel. Beide spe lers werden op maat bediend door Dick Koenen. De zeven tienjarige Koenen speelde een knappe partij op het midden veld, schiep met zijn haarzuive- re passes orde in de chaos. Dat Leidse offensief bereikte halverwege de tweede helft zijn climax. Hans van Leeu wen brak door en werd bin nen de beruchte lijnen ge vloerd door verdediger Theo Polsvliet, strafschop besliste scheidsrechter Egbertzen. In plaats van de bal beheerst in een hoek te schieten kneep Hannaart zijn ogen dicht en haalde verwoestend uit. Re sultaat: de bal ging hoog over, de anti-climax. UVS was door die misser in feite al ver slagen, de overtuiging was verdwenen en Elinkwijk ont trok zich simpel aan de Leid se overheersing. Een over winning van een veel te hard spelende ploeg op een elftal dat wel wilde voetballen, een trieste zege. KEES VAN HERPEN MAANDAG 1 OKTOBER 1979 LFC TOONT KARAKTER LEIDEN Met Verburch heeft Blauw Zwart recte achtervolgers hoort het Leidse LFC, dat in de uitwed strijd tegen HVV met tien man spelend een 2-2 gelijkspel weg sleepte In een vrij matige wedstrijd boekte Blauw Zwart een verdiende zege op Verburch. De uiteindelijke beslissing viel in de veertien de minuut. Pieter Donath profiteerde toen van een aarzeling in de Verburch-verdedlging. Op het moment dat hij alleen voor doelman Hans van Leeuwen verscheen zag deze als enige red dingsmogelijkheid het pakken van de man. De terecht toegeken de strafschop werd door Wim Tolido benut. Verburch maakte even een aangeslagen indruk maar Blauw Zwart zag geen kans hier profijt van te trekken. Na rust zette Verburch alles op alles. Toen een gelijkmaker uitbleef leek de wedstrijd echter op een dood spoor te gaan lopen. Invaller Jan Rimmelzwaan redde de wedstrijd voor het publiek. Halverwege de tweede helft bracht hij doelman Henk van Leeuwen in ernstige problemen, waarmee weer leven in de wedstrijd werd gebracht. In de slotfase drong Verburch nog even aan maar meer dan twee corners leverde dit niet op. Blauw Zwart boekte een verdiende 1-0 overwinning. Dankzij een geweldige inzet heeft LFC gelijkgespeeld tegen HW. Al in de eerste helft stuurde de bijzonder zwak leidende scheids rechter om onduidelijke redenen Ger Nachtegeller uit het veld. Nadat een door hem gescoord zuiver doelpunt werd afgekeurd liep hij naar de scheidsrechter, waarna hij al snel de rode kaart voorgetoverd kreeg. Daar kwam nog bij dat LFC in die eerste rondgang op een 1-0 achterstand werd gezet. Het leek er dan ook op dat LFC een nederlaag zou gaan leiden. De geweldige in zet gecombineerd met goed spel zorgden er voor dat LFC toch niet met lege handen naar huis ging. Jan Verschoor en Bles Zuma zetten de Leidse formatie zelfs op een onverwachte maar verdiende voorsprong. Tien minuten voor tijd viel de gelijkmaker. Colee kreeg daarna nog de kans om alsnog een Leidse zege te bewerkstelligen. Een opgelegde kans werd in de slotfase door hem gemist. De 2-2 eindstand geeft de veldverhouding echter wel het beste weer. Irt van der Weyden kwam gisteren nauwelijks voor WS in actie. Al in de derde minuut moest Van der eyden uitvallen met een gescheurde spier. LDWS won terigens wel van SC Lisse. liden - Het begint er na vijf wedstrijden al donker uit te zien lor Sportclub Lisse. Gisteren werd voor de vijfde achtereen- ilgende keer verloren, nu van een matig spelend LDWS. Het iel aan de Vliet kende eigenlijk een gelukkige winnaar. Zo- il LDWS als Lisse waren tot erg weinig in staat, en de wed- ijd was tot de dertigste minuut van de tweede helft uiterst interre8sant. Toen scoorde Cees de Roode uit èen straf- hop en bracht daarmee wat leven in de brouwerij. Broer Ger oorde acht minuten later 2-0, en kort daarop bracht Harry n der Zwet de achterstand terug tot 2-1. Het slotoffensief n Lisse leverde niets meer op. IWS moest na drie minuten spelen al een fikse tegenslag in- sseren. Bart van der Weyden moest geblesseerd uitvallen (ge- heurde spier) en werd vervangen door Sjaak Matters. In de ftiende minuut had de tweede vervanging van de wedstrijd iats. Zaterdag-scheidsrechter Siera had gedurende het eerste rartier de honneurs van de wegens "pech onderweg" gestran- arbiter Van Tour waargenomen. eerste rondgang was van een zeer laag gehalte. LDWS miste lidelijk haar vleugelspitsen (ook George Pinas was gebles- erd), en kon het betere middenveldspel niet uitbuiten. Lisse eelde zonder enig zelfvertrouwen, en wist niets anders dan lan- halen naar voren te bedenken, die zonder moeite door de idse defensie verwerkt werden. Wally Gallert had eigenlijk pas slag van rust de eerste uitgespeelde mogelijkheid, doch z'n hot belandde in het zijnet, tweede helft was niet veel beter, maar leverde wel meer kan- i op. Lisse-spits Harry van der Zwet kopte in de derde minuut i voorzet van Wim van Beek rakelings over. Tien minuten later Df Han Sjardin aan de andere kant de paal. De wedstrijd leek in rt kleurloze 0-0 te eindigen, maar een kwartier voor tijd benut- Cees de Roode een strafschop, nadat broer Ger binnen de sruchte lijnen door keeper Hans Kortekaas was neergelegd, /en later sprintte Ger de Roode door de Lisse-defensie en trof )el:0-2. Twee minuten daarop opende Harry van der Zwet het sses offensief door op de rand van buitenspel 2-1 in te schie- De stand bleef echter zoals die was, waardoor Lisse wel wat weinig kreeg. De teleurgestelde trainer Hans van der Vlist na loop:"Het ontbrak ons wel aan een beetje geluk. Gaat die bal an Harry van der Zwet vlak na rust er in, speel je een stuk ge- akkelijker. De ploeg speelt gewoon zonder enig zelfvertrouwen; we vechten op het ogenblik meer tegen ons zelf." PAUL VAN DER BIJL LEIDEN Na de winst op Lugdunum hadden de Roo- denburg-spelers afdoende verklaringen: "Klasse, grandi oos". De zwaar teleurgestelde Lugdunum-équipe was niet bereikbaar voor kommentaar. De trainers lieten zich duide lijker uit. Lugdunum-trainer Ruud de Groot: "Technisch zijn wij echt beter. Maar als je nu al voor de derde keer ne een doelpunt staat te slapen en ongeconcentreerd tegen laat scoren dan wordt dat een keer fataal. Tegen L&S was het zo, tegen LDWS en nu weer op zon moment een on geordend zootje. Overigens had de scheidsrechter op 2-2 wel één van de drie penalty- rijpe overtredingen mogen bestraffen. Dat vond ik laf." De nieuwbakken Rooden- burg-trainer Laurens Mouter gaf grif toe dat 3-2 voor Lug dunum ook heel goed moge lijk was geweest. "Toch vind ik deze overwinning verdiend. Lugdunum was beter in de eerste helft, maar na rust maakten wij dat meer dan goed. We zijn er nog niet. Een beslissende voorzet komt er nog niet uit, uitgespeelde kansen komen nauwelijks voor. Maar dat we op de goe de weg zijn heeft Lugdunum ervaren". Roodenburg startte In het drukke Sportpark Noord met een overwicht zonder echt ge vaarlijk te worden. Zo was het toch Lugdunum dat na 15 mi nuten de eerste echte kans kreeg. De vliegende kopstoot van Frans Sjardijn op een voorzet van Kooymans werd door keeper Sjaak Nievaart safe verwerkt. Ook Lugdunum- doeiman Wil de Vos reageerde attent op een ver schot van Roodenburg-vleugelverdediger Wim Ligtvoet. Lugdunum kwam onder de druk uit en werd meermalen gevaar-lijk via de steeds aanspeelbare Rinus van Es. In de 26ste minuut kwam Lugdunum verdiend aan de leiding. Dreigende akties van de Klerk en Sjardijn brach ten de Roodenburg-defensie van de kook. Rinus van Es was ter plekke om de aanval in het druk bevolkte strafschopge bied af te ronden. Nievaart zag het schot van 10 meter onbe reikbaar in het net ploffen: 0-1. Lugdunum hield de betere kansen maar sprong er slordig mee om. Vlak voor de pauze waren ook de Rooden-burgers Aad de Groot en Peter van Houten dicht bij een doelpunt. Na rust vielen bij Roodenburg Hans Tisseur en Wim Nieuwen- burg In voor Peter van Houten en John van de Wetering Lug dunum ontketende een fiks of fensief. Een snelle counter met vijf tegen drie, de alleen door gebroken en op dubieuze ma nier van de bal gezette Sjardijn en een knal voorlangs van van Berkel, dat waren de beste kansen. Roodenburg had zo veel kansen niet nodig. In de 12de minuut bracht Aad de Groot de score in evenwicht met een strakke schuiver op een diepte-pass van Ronald Guldemeester. Het spel werd nu met de minuut boeiender en de kansen kwamen volop aan beide kanten. En ook de doelpunten. In de 30ste minuut was Lugdu-num-spits Sjardijn eindelijk weer eens los van de hem sterk schaduwende Wim Ligtvoet. Rinus van Es schoof de harde voorzet net zo hard In: 1-2. Al in de volgende mi nuut ging Lugdunum toch in de fout. Ronald Guldemeester draaide weg van de penaltystip en mocht erg vrij aanleggen voor een strak schot in de rechterhoek: 2-2. Sjardijn claimde vervol-gens enkele malen vergeefs een strafschop. Alle aanwezigen legden zich toen neer bij het gelijke spel, niet echter Roodenburg-spits Richard Klein. Een minuut voor tijd deed hij een fraaie kapbe- weging volgen door een schot Roodenburg-spits Richard Klein haalt keihard uit. Dit keer zal de Lugdunum-veste niet worden doorboord, kort voor tijd richtte Klein beter en bezorgde Roodenburg de verrassende 3-2 zege. LEIDEN Van de in de derde klasse uitkomende elftallen uit de Leidse re gio heeft alleen Hillegom een overwin ning behaald. HBS werd op eigen veld met 0-2 verslagen. Alphense Boys hield Sparta op een 1-1 gelijkspel. Alle andere ploegen leden een nederlaag. Teylingon was de mindere van RKDEO. WSB kwam net iets te kort tegen Fortuna Vlaardingen. SJC kon PDK niet bedwingen. Van Nispen stond de punten af aan Quick. RKDEO - Teylingon was een goede wedstrijd tussen twee welwillende ploe gen. Bij Teylingen ontbrak naast een viertal basisspelers vrouwe Fortuna. In de eerste helft kon de score nog wel blank worden gehouden, maar in de tweede rondgang sloeg het noodlot toe. Nadat Hennie Zoet een keer de kruising had geraakt werd Teylingen door Dick Hollander op een 1-0 achterstand ge zet. Teylingen kwam nog terug maar opnieuw stonden doelman Janssen en vrouwe Fortuna de gasten in de weg. Een schot van Aad Witteman werd door de lat gekeerd. Na een half uur kreeg Teylingen de genadeklap in de vorm van een tweede tegentreffer. Hillegom legde In de eerste helft tegen HBS de basis voor een 2-0 zege. Mijn- dert de Jong zette in de vijfentwintigste minuut het enorme veldoverwlcht in een doelpunt om. Toch kreeg Hillegom het nog zwaar te verduren. Na rust werd het initiatief aan HBS overgelaten, het geen niet zonder gevaar bleef. Hillegom moest zich tot counters beperken, maar dat leverde toch nog een tweede doel punt op. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd maakte Peter Berg aan alle twijfels een einde. Al in de eerste minuut kreeg Van Nis pen in de strijd tegen Quick een tegen doelpunt te verwerken. Dit bracht Van Nispen duidelijk van streek. Pas in de tweede helft kon Van Nispen iets terug doen. Het belangrijkste wapenfeit in die fase van de wedstrijd was een schot van Aan Witman. De bal ging net over. Ook Erik Marljnissen kreeg nog een kans om de gelijkmaker te scoren, maar hij faalde eveneens. De punten gingen daardoor enigzins onverdiend naar Quick. Alphense Boys ging zeer voortvarend van start tegen Sparta. Het duurde ech ter geruime tijd alvorens de eerste kans benut werd. Nadat de gebroeders De Rijk en Nick Verwoerd te gehaast met hun (kansen waren omgesprongen liet Jan Verwoerd 0-1 aantekenen, tien mi nuten voor het rustsignaal. Ook in de tweede helft namen de Alphenaren het initiatief in handen. Na verloop van tijd ging Sparta echter meer op de man spelen, waardoor Alphense Boys iets werd teruggedrongen. In de vijfentwin tigste minuut kwam de gelijkmaker tot stand. Alphense Boys kreeg daarna nog wel kansen op de zege maar er werd elke keer weer gemist. Fortuna Vlaardingen en WSB waren goed aan elkaar gewaagd. Onder de goede leiding van scheidsrechter Ste- volgden nog eens twee treffers, waar van er een door Henk van Marls werd gescoord. Zijn doelpunt betekende de gelijkmaker. Na rust drong WSB iets meer aan. Er werden verschillende goe de kansen gemist, waarbij de doelman van Fortuna een belangrijke rol speel de. In de slotfase verscheen Nico den Eisen nog tot twee keer toe vrij voor de doelman, maar beide keren zag hij zijn schot gekeerd. SJC en PDK waren in hun duel bijzon der produktief. Het publiek kreeg niet minder dan vijf treffers te zien, waarvan er helaas drie door de gasten, PDK, werden gemaakt. Al In de vierde minuut trof Jaap Smit de onderkant van de lat. Zijn aanvallende actie werd vijf minuten later beantwoord door een doelpunt. Op slag van rust trok diezelfde Jaap Smit de zaak weer recht. Kort na de pauze was het wederom Jaap Smit die de bal in het net werkte. Daarmee leek de strijd in het voordeel van SJC be slist. In de slotfase liet de thuisploeg de zege toch weer glippen. Uit twee iden tieke situties werden nog twee doelpun ten gescoord 2-3, een onverdiende ne derlaag. KNVB-zalerdag Bennie Heemskerk (RCL) 5; Frans van der Laan (Sport club Lisse) en Peter Hogewoning*

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17