Reader's Digest graaft op bijbelse bodem Alphense Boys toont vernieuwd clubhuis Uitbreiding van raadhuis weer ter discussie DRIEMAN LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1979 PAGIN/ Hoe zeer de belangstelling voor de Bijbel onder brede lagen van de bevolking toeneemt, valt voor iedereen wel op te maken uit het feit dat thans meer dan ooit een reeks van uitgaven op de markt verschijnt: vertalingen van de Schrift zelf en velerlei commentaren. Onder het laatste genre zal zeker het zojuist verschenen grote Reader's Digestboek „Volken, vorsten en profeten" opvallen; op de eerste plaats vanwege het formaat en vervolgens door de prachtige illustraties bestaande uit tekeningen van de beste hedendaagse bijbel-illustrators afgewisseld met aantrekkelijke kleurenfoto's. Het is in feite een bijbelse geschiedenis die, zoals men weet, het historische gedeelte van de Schrift navertelt, soms enkele teksten aanhaalt maar de leerboeken terzijde stelt. Nu is eigenlijk iedere vertaling een interpreta tie van de grondtekst en ook een bijbelse ge schiedenis bevat commentaar hetzij in de ver halen zélf of in de toelichtende voetnoten. De nieuwe uitgave van Reader's Digest, dat ons echt toeschijnt een geschenkenboek te willen zijn, is een bijna onafgebroken commentaar in verhaalvorm met dien verstande, dat de cul tuurachtergrond een evenredig aandeel in het geheel heeft als de godsdienstige inhoud. En dat is op zich genomen natuurlijk 'n groot goed. Men mag gerust stellen dat er in ons taalgebied geen populaire bijbelse geschiedenis bestaat die zoveel informatie geeft over het bij belse milieu, over de leefgewoonten en de ge- dachtenwereld van aartsvaders, profeten, ge loofshelden, apostelen èn de vijanden van Isra ël. We hebben hier te doen met een summa van een aantal bijbelse lexicons te beginnen met de oude Duitse Riehm en zowat alles van wat er na de eerste wereldoorlog bij ons ver schenen is in het genre van Obbink en Brou wer en het bekende compilatie-werk „De we reld van de Bijbel" door een aantal katholieke hoogleraren. Maar de Engelstalige samenstel lers (het origineel heet „Great People of the Bible") zullen hun stof wel in hoofdzaak uit de overbekende Oxford-uitgave „Helps to study of the Bible" gehaald hebben, maar dan in een moderner aanpak, dus: een leesbare verteltrant onophoudelijk onderbroken door zeer spreken de platen, kortom een boek voor iedereen. De ondertitel luidt: „De mensen van de bijbel - hun leven, hun geloof". En daar hebben we precies inhoud en strekking in tegenstelling met de oudere bijbelse geschiedenissen die in een eenvoudige vorm de openbaring van het Oude en het Nieuwe Testament wilden weer geven en toelichten. Het boek dat voor ons ligt, is het meer te doen om de menselijke ervaring van het religieuze fenomeen, helemaal in de stijl van de vergelijkende godsdienstweten schappen waarin ook de culturele achtergrond zo'n sterk accent kreeg. Want juist in deze sec tor munt het boek uit. Heel veel van wat de archeologen en andere geschiedvorsers aan het licht gebracht hebben, is benut om de antieke culturen die het decor vormen van de bijbe lverhalen in de schijnwerper te zetten. We kunnen bijvoorbeeld aan de hand van een schema-tekening zien hoe een teil in elkaar zit (een duizenden jaren oude heuvel in het nabije Oosten), hoe de Egyptische kinderen leerden schrijven, hoe de boeren hun land bebouwden en hoe de tirafiem (de huisgoden) van de hei- den-volkeren er uitzagen, hoe de wagenstad van Salomo er uit gezien moet hebben en hoe de ingenieurs van koning Hiskia het aanlegden om Jeruzalem van water te voorzien als de nood aan de man kwam bij een Assyrische be legering. En waar vindt men in een soortgelijk werk een reconstructie van een atletiekschool in de heilige stad tijdens de Makkabeeënperio- de? In dit alles munt het boek buitengewoon uit, dank zij de pakkende tekeningen van Tom Beecham, Harry Schaare en de kostelijke aqu arellen van Robert McGinnes en anderen. Maar vertalen is interpreteren en dat geldt precies zo voor vertellen (deze werkwoorden komen uit dezelfde stam). En als nu de samen stellers de gewijde teksten evenzo behandeld hadden als de wetenschappelijke ontdekkin gen, dan zouden we dit boek kunnen aanbeve len als dè volksbijbel van de laatste decennia van deze eeuw. Erg vrijblijvend Maar dat kunnen we bezwaarlijk omdat men erg vrijblijvend te werk is gegaan en, de me thode van de vergelijkende godsdienstweten schap volgende, nu eens dit als openbaringsfeit aanvaardt en even later dat natuurlijk ver klaart. Zo laat men de bijbel aanvangen met Abraham zonder enige aandacht voor Genesis 1 tot 11. Men had op z'n minst de scheppings verhalen als „mythe" dienen te behandelen. Mozes wordt begraven door zijn eigen mensen terwijl Tenach, Septuagint en Vulgata lezen: „Hij" dat is Jahwe deed het (zoals ook uit de Judas-brief blijkt). Anderzijds wordt in het Oude Testament dikwijls vastgehouden aan het bovennatuurlijke ingrijpen van God bij ge ven en Jezus wordt voorgesteld als de natu lijke zoon van Jozef. De opstanding en de schijningen van de Heer worden echter i als historische feiten vermeld. Tweeslachtig De tempelbouw, illustratie door Paul Calle. beurtenissen en persoonlijke omstandigheden, maar de vrijzinnige instelling van de mede werker die het Nieuwe Testament bewerkt heeft, blijkt al meteen uit de aanvang waarin de kindsheidsberichten van Lucas „sterke ele menten van het Kerstverhaal" worden ge noemd. De heilsgeschiedenis vangt hier dan ook aan aldus: „Er wordt een kind geboren in het gezin van een timmerman uit Galilea in een tijd dat velen uitzien naar een teken van God dat de Messias gekomen is". De maagdelij ke geboorte wordt consequent terzijde gescho- Je kunt door de tekst héén de redactie-disi sies van orthodox- en liberaalgetinten volg Het boek heeft een tweeslachtig karak s maar hoe gaat dat met zulk een populair aantrekkelijk boek, „men" glijdt soms ovei fundamentele zaken heen. Maar we he! niet te doen met een prentenboek vooi senen maar met een werk dat een afstn van de Bijbel wil zijn! Bij alle zorgen aan tekst en verluchting steed, zijn er toch wel wat onjuistheden i; slopen. In een onderschrift op pagina 77 dat in „oude bijbelvertalingen" gespn wordt van de Rode Zee, maar dat „een onj zoek uitgewezen heeft dat dit de Riet- Schelfzee moet zijn". Een kniesoor die daai let, maar als hij toevallig een oude Statenv< ling van 1637 in handen krijgt, dan leestj daar in Exodus 15 vers' 22 al Schelfzee. veronderstellen dat de samenstellers te wei „oude vertalingen" buiten de Angelsaksis nageslagen hebben. Maar zoals gezegd, er fundamenteel nogal vraagtekens te plaat! zeker bij de ontwikkeling van de jonge K die ook nogal rationalistisch geschetst is. Conclusie: Een royaal, kleuren geschenkb dat de Schrift beurtelings vanuit de traditk de modernistische visie benadert. Wie zich dragen "weet door de eerste overtuiging, be nu wel ongeveer waar ons voorbehoud ligt „Volken, vorsten en profeten", door schrijversteam met als hoofdadviseur Ernest Wright, voor Nederland bewemc door mevr. T. Bakker, drs. Krol en L. Rif hl onder supervisie van prof. dr. N.J. Tror t Uitgave van Reader's Digest N.V. Amsl^ dam-Brussel. Prijs f. 73,85. JAN VERHEY ALPHEN Voetbalvereniging „Alphense Boys" hield gisteravond 'Open Huis' in het vernieuwde clubhuis. De verbouwing heeft in to taal 250.000 gulden gekost. Van een nijpend ruimtegebrek is nu geen sprake meer. De voetbalvereniging heeft thans onder meer de be schikking over een massagekamer en een tweede bestuurskamer. De heer Van Wijk, lid van de,bouwcommissie, "over de verbouwing: „Het gebouw is als het ware omgekeerd. Alleen de vier muren zijn blijven staan. Verder is er een stuk van acht bij dertien meter bijge bouwd. Veel is door zelfwerkzaamheid van de leden tot stand gebracht om de kosten niet extra hoog te maken. De verbouwing was hard no dig want het ledenaantal is in de tien jaar dat wij nu bestaan gestegen van 300 naar 710 leden en is nog steeds stijgende". Behalve de boven genoemde vernieuwingen is er een nieuwe bar en toiletgroep in het clubhuis aangebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN De plannen voor de uitbreiding van het Alphense raadhuis die een definitieve vorm hadden aangenomen, gaan alsnog op de helling. Het college van b. en w. heeft gisteren laten weten dat het de vraag aan de begeleidingscommissie die is samenge steld uit raadsleden, heeft voorbereid of de huidige plannen moeten worden uitgevoerd of dat er alsnog besloten moet worden een nieuw ^stadskantoor" te bouwen met parkeergelegenheid op het terrein dat ligt tussen de Steveninstraat en De Smethstraat. B. en w. hebben de direkteur van openbare werken verzocht de mogelijkheden van een dergelijk plan te onderzoeken en dit af te wegen tegen het onderhavi ge. B. en w. tekenen hierbij aan dat dit onderzoek nog niet betekent dat nu wordt afgezien van de plannen om het raadshuis uit te breiden. OPENBARE VERKOPING ex art 1223-2 B.W. Notaris F. K. Lagerweij te Lei- rishuis te Leiden. Hogewoerd 144, bij opbod, resp. atslag pu bliek te verkopen: 1. Perceel te Oegstgeest: ert en garage te Oegslgeest. Geversstraat 65. ter grootte van ongeveer 2,79 are (sectie C 2412 ged.) en een perceel 2. Perceel Ie Leiden: Lasten plm. ƒ110,- over 1979. lopende en achterstallige las ten. executie- en royements- kosten, trekgeld, eventuele ran- gregeljngskosten. komen voor rekening van koper(s). De kopers kunnen de ontrui ming bewerkstelligen d.m.v. de grosse van de akte van veiling. Kopers dienen zelt voor huis vestingsvergunningen zorg te Betalingen kooppenningen ui terlijk 22 november 1979. Be zichtiging: dinsdag en donder dag 9. 11. 16 en 18 oktober 1979, telkens van 14 00 tot 16.00 uur. Inlichtingen verstrekt gen. notaris, Hooigracht 76. 2312 KW Leiden. Tel. 071- 132341. Door particulier aangeboden EENGEZINSWONING met zonnige achter- en kleine voortuin. Goed onderhouden. Leeg te aanvaarden. Vraagprijs f 157.000.- k.k. Tel. 055-261398 - Borneostraat Oegstgeest OPENBARE VERKOPING Bericht van Inzet. Notaris mr A. A. C. Verhees te Katwijk bericht dat bij de op 27 september jl. te Rijnsburg ge houden openbare verkoping de inzet is ge schied als volgt: Het woonhuis met garage, ondergrond, erf en verdere aanhorigheden, staande en gelegen aan de Collegiantenstraat 65 te Rijnsburg. is ingezet op 75.000.- De afslag vindt plaats op donderdag 4 oktober a.s. te Rijnsburg in het Hervormde Gemeente centrum "De Voorhof" aan de Vliet N.Z. 36, des voormiddags om 11 uur. Nadere inlichtingen en biljetten worden ver strekt ten kantore van Notaris mr A. A. C. Verhees Wyborghstraat 2, Katwijk Tel. 01718-71646 Als je bij een ongeluk onmiddellijk weet watje moet doen. kan dat het verschil betekenen tuSsen leven en dood. De dingen die je weten moet zijn met een heel klein beelje aandacht ontzettend simpel te onthouden. We hebben ze voor u in een klein boekje overzichtelijk bij elkaar gezet. Dat boekje krijgt u door even een kaartje te sturen aan „Het Oranje Kruis", Statenlaan 81.2582 GE Den Haag. OPENBARE VERKOOP ex art. 1223 (2) BW. Notaris mr. J. Karstens te Leiden zal op de maanda gen 8 en 15 oktober a.s. in het Venduhuis aan de Hogewoerd 144 te Leiden, des nam. om plm. 4 u. bij opbod resp. bij afslag publiek verkopen: - Het woonhuis met erf aan de Ververstraat 22 te Leiden, groot 60 ca. Lasten: f 100.91 p.j. Executie- en roye- mentskosten, trekgeld, ev. rangregelingskosten en achterstallige lasten komen voor rekening van de koper. De koper kan de ontruiming bewerkstelligen door middel van de grosse van de veiligingsakte. Voor huisvestingsvergunning dient zelf te worden ge zorgd. Bezichtiging: 2, 4,9 en 11 oktober a.s. van 2-4 u. na middag. Aanvaarding bij de betaling, welke uiterlijk 15 no vember a.s. moet geschieden. Inlichtingen ten kantore van genoemde notaris, Plantsoen 25 te Leiden, tel. 071-12.64.46. Te koop aangeboden VOORSCHOTEN Fred. Hendrikstraat 35 Herenhuis op goede stand gelegen. Indeling: woonkamer 8.00 x 3.60 met parket, keuken: verdieping: 3 si.kamers, badkamer met toilet, bad en wastafel; 2e verdieping: grote zoldersl.kamer met dakkapel. Koopsom: f 230.000,- k.k. TER AAR Kievitspad 51 Riant gelegen dakterraswoning met uitzicht op polder en ringvaart. Indeling: Z-vormige woonkamer met open haard, open keuken: 1e verdieping: 3 sl.kamers, complete badkamer; 2e verdieping: 4e sl.kamer en dakterras op het westen. Vraagprijs: f 259.000,- k.k. b.g.g.: 01820-24393 of 01720-21616 MAKELAARDIJ O.G.. ZOETERWOUDE-DORP Burg. van Gllsstraat 14 189.000.- k.k. Woonhuis met voor- en achtertuin, aangebouwde schuur, c.v.-gas. Indeling: Woonkamer met open keuken. 1e etage: 3 kamers (1 met slaapkuil), badkamer met douche. 2e' etage: Grote kamer met dakkapel. Ingezetenen en/3of economisch gebondenen van Zoeter- woude genieten de voorkeur. Inlichtingen: Lid Makelaars Computer Centrum MCC OEGSTGEEST Aert van Neslaan 94. f 380.000,- Zeer luxe uitgevoerde hoek-carport-woning met fraaie tuin (21 m diep) met een leuk tuinhuisje met neten kap. Ind.: parterre: entree, garderobe-nis, toilet, eetkamer met open keu ken en plavuizenvloer, berging. Ie etage: 50m2 woonkamer met open haard partij. 2e etage: volledig bekleed met Sommer- fiel wandbekleding, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet. 3e etage: zolder (event. 4e kamer) CV. [PON] Geversstraat 63. Oegstgeest, tel. 071-152540* ■Rfl LV LanceL, makelaar i.o.g. Lid Makelaars Computer Centrum MCC LEIDEN Haagplein v.a. f 98.000,- Vlakbij het centrum van de stad hebben wij diverse luxe 2-ka- mer-appartementen te koop. Eigen parkeerterrein, gemeen schappelijke fietsenstalling, tuin, en gelegen aan de Oude Rijn. De indeling van de flats: halletje, open keuken, woonkamer, zitbalkon, slaapkamer, kasten, badkamer met douche en toilet. Voorzien van CV blokverwarming, lift. Berging onder het Lid Makelaars Computer CV LEIDEN Hoge Rijndijk 15. f 495.000, Groot herenhuis met voor en ca. 33 m diepe achtertuin, ach terom. Royale afmetingen. Geschikt voor kantoor- of prak tijkhuis. Ind.: kamer en suite (dubb. beglazingen), serre, zonne terras, kelder, uitgebouwde keuken, houten schuur. Ie et.: badkamer, toilet, 2 kamers, kabinet, overdekt balkon, 2e et.; toilet, 2 kamers, keukentje. 3e et.; 2 grote en 2 kleine kamers. Geisoleerd dak. CV gas. De Mey v. Streefkerkstraat 58. f 345.000, Bijzonder luxe uitgevoerd herenhuis met voor- en achtertuin, achterom, 2 schuren. CV gas, gasboiler. Ind.: hal, grote woon kamer, open haard, parket, grote luxe keuken, zonneterras, le et.: 3 kamers, luxe badkamer, 2c toilet, 2e et.: 2 kamers, berging en vliering. Witte Singel 100 f 210.000,- hoek Jan van Goyenkade 1B Beneden- en bovenwoning, waarvan de bovenwoning bewoond is. Ind. benedenwoning: hall, voorkamer met uitzicht op singel, badkamer met ligbad, toilet, achterkamer, eetkeuken. Op zolder een kamer met dakkapel en zolderruimte, bereikbaar via eigen trappen. De bovenwoning heeft een eigen ingang en bevat o.m. 3 kamers, keuken, badkamer. Indien huurflat aangeboden wordt, kan het pand geheel leeg opgeleverd worden. Zoetcrwoudsesingel 15. f 300.000,-- Herenhuis aan de singel met voor- en diepe achtertuin op het zuiden. Ind.: vestibule, gang, keuken, voorkamer, achterkamer, serre, le et.: 3 kamers, badkamer, 2e toilet, groot balkon, 2e etage: grote zolder met 2 kamers, dakkapel. LEIDERDORP Resedastraat 51. f 228.000,- Vrij gelegen woonhuis met voor- en achtertuin. Ind.: hall, modern toilet, wopnkamer met plavuizen, in open verbinding met moderne keuken, (wijn)keldertje, le et.: 3 kamers, mo derne badkamer. 2e et.: vaste trap, grote kamer, dakkapel. CV gas. Thermopane beglazing. Geversstraat 63, Oegstgeest, tel. 071-152540* Direktie: J.N. Lancel, makelaar Log. HAZERSWOUDE Rhijncnburgerlaan 1. f 220.000,-- Zeer vrij gelegen hoekhuis (2 onder 1 kap) met 3 zijden tuin en stenen schuur. Bevat o.a. woonkamer annex eetkamer, moderne keuken, 5 slaap kamers, balkon, badkamer met lig bad, veel bergruimte. Ged. dubbele beglazing. KOUDEKERK A/D RIJN Dr. Vlaanderenlaan 64. f 188.000,- Modern hoekhuis met uitgebouwde serre. L-vormige woonkamer met open haard, eetkamer met open keu ken, 4 slaapkamers, badkamer met douche, voorzien van CV gas. LEIDEN ApoUolaan 420. f 169.000,- 3/4 kamer-appartement met fraai uit zicht op park, gelegen op de 2e eta ge, lift, CV. Ind.: ruime woonka mer, badkamer, keuken, 2 slaapka mers, balkon op zuiden. Bar ken wal 12. f 230.000,- Modern woonhuis, voor- en achter tuin (zuid), CV, dubbele begla zing. Ind.: grote woonkamer, open haard, open keuken, groot zonneter ras, 4 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2 toiletten. Burggravenlaan 210. f 150.000,-- 3-4-kamer-appartement gelegen op de 3e etage. Ind.: grote woonkamer, dubbele beglazing, gemoderniseerde keuken, 2 sl.kamers, douche met wastafel, 2 balkons, opgang naar zolder, CV gas. Veel kastruimte. Onder het gebouw 2 boxen. César Franckstraat 18. f 119.000,- 4-kamer-appartement op de 3e etage, verkerend in prima staat van onder houd. Ind.: entree, gang, woonka mer met parketvloer, ruime ketiken, 3 slaapkamers, dpuche. Voor en ach ter een balkon. Geen bovenburen. Berging onder het gebouw. CV blok. Hoge Rijndijk 346. f 245.000,-- Hoekhuis met achtertuin. CV, grote L-vormige woonkamer, open haard, open keuken, bijkeuken, zonneterras, 6 sl.kamers, badkamer, 2 toiletten. Jacob van Campenlaan 30. f 189.000,-- 4 oorspr. 5-kamerappartement prach tig gelegen op de 7e etage met lift, CV, groot zitbalkon, inpandige berging. Uitzicht over Voorscho ten en polders. Ind.: 4 grote kamers, keuken met veel kastruimte, badka mer met douche, toilet. Koningstraat 30/30a. f 155.000,- Eindhuis met zij- en achtertuin, schuur. Benedenwoning: woonkamer met open haard, keuken, 2 sl.ka mers, douche. Bovenwoning: eigen opgang, gang, fietsenstalling, 3 ka mers, douche en toilet, keuken, 2e et.: grote woonzolder met keu kentje. Gas- en electr. leidingen zijn vernieuwd. Maasstraat 18. f 189.000,- Modern woonhuis met voor- en flinke achtertuin, achterom, schuur. CV, ged. thermopane beglazing. Woonkamer, keuken, 4 slaapkamers, dakkapel, douche. Magd. Moonstraat 8. f 158.000,- Groot middenhuis met achtertuin en schuur. Ind.: grote woonkamer (ca. 10 m diep), uitgebouwde keu ken, toilet en douche, le et.: 2e toilet, 3 slaapkamers, balkon, 2e etage: vaste trap, flinke zolder geschikt voor kamer. Raamsteeg 49. f 195.000,- Prachtig verbouwd woonhuis in het centrum. (Monument). Ind.: woonkamer met plavuizen, open haard, toilet, douche, woonkeuken, plaats, le et.: 2 kamers, 2e et.: zolderruimte en kleine kamer. CV gas. Prima staat van onderhoud. Zonnebloem 15. f395.000,-- Moderne halfvrijst. Chalet-villa met diepe (18 m) tuin op z.o., garage; CV gas. Grote living met open haard, studeerkamer, keuken, totaal 4 grote slaapkamers, badkamer, 2 toiletten. Dakterras op le et en balkon op 2e et. LEIDERDORP Fluitekruidzoom 48. f 345.000,- Modern woonhuis met voor- en ach tertuin, gelegen aan een watertje. Garage. CV. Ind.: Zeer grote woon kamer met massief eiken venster bank. Luxe eiken open keuken, plavuizenvloer, le et.: 4 kamers, badkamer, 2e et.: grote kamer met luxe wastafel, zonneterras met prach tig uitzicht. Margrietstraat 5. f 195.000,- Middenwoning met voor- en ach tertuin op zuid, stenen schuur en achterom. CV. Ind.: hall, grote woonkamer met parket, open haard, gegranolde wanden, openslaande deuren naar zonneterras," keuken, le et.: 3 kamers, balkon, badkamer met douche, 2e toilet, 2e et.: grote kamer en kleine kamer met dakka pellen. LISSE Poelwaaidreef 3. f 448.000,- Schakel-bungalow met patio en poor tje naar achtergelegen tuin. Ind.: hall, L-vormige woonkamer, open keuken, bijkeuken, garage, studeer kamer, 4 slaapkamers, badkamer met ligbad en douche, CV op hete lucht basis. OEGSTGEEST Pr. Bemhardlaan 16. f 245.000,- Iloekhuis met 3 zijden tuin en ste- nene schuur. Ind.: zij-ingang, toilet, kamer cn suite met serre, keuken, open bijkeuken, le et.: 3 slaapka mers, badkamer met zitbad, toilet en wastafel. Zolder met berghoek. CV-gas met moederhaard. Floralaan 69. f 167.500,-- Prachtig verbouwd perfect onderhou den 4-kamer topappartement. Ind.: entree, gang, overlopend in woon kamer met open haard, moderne keuken, met alle apparatuur eetka mer met kastenwand, 2 slaapkamers, toilet, badkamer met douche. Eigen CV gas install. Berging onder gebouw. Hofbrouckerlaan 38. f 450.000,i Groot herenhuis, perfect onderhoue! achtertuin, gelegen aai P' pleintje. CV. Grotè woonkamer me^ met parket en open haard, modern ld keuken, 5 sl.kamers, badkamer, (gekl sanitair), 2 toiletten. Pres. Kennedylaan 53. f 225.000, 3-kamer-service-appartement bouw Haeswijk op de partem Z etage met afstap naar parkecrtei Ind.: hall, toilet met doorloo i badkamer met ligbad, modern keuken, woonkamer met eet- studeergedeelte, doorloop naar sla kamer met groot balkon. CV, liften etc. Maaltijden mogelijk: logeerka J aanwezig. PRIJS-RECTIFICATIE M.K. Onneslaan 13. f 345.000,- Ruim, sfeervol hoekhuis met inpan dige garage en zonnige, vrije tuin 1 Rustig gelegen in een der mooist! 1' delen van Oegstgeest. Grote L1 vormige woonkamer met parket eti open haard, ruime moderne keuken n 4 slaapkamers, badkamer met ligbai ;h en 2e toilet, ruime zolderberging ?l -1 dub 6 Rembrandt v. Rhijnlaan 47. f 319.000,-f Woonhuis met voor- en achtertuin'11 en achterom. Vrij uitzicht, woonkamer met parket en openJ haard, keuken, le et.: 3 slaapkamers II 2e toilet, badkamer met ligbad g( balkon, 2e et.: grote kamer me|_ dakkapel. CV gas. Rhijngeesterstraatweg 33a. f 259.000,- Hoekhuis met 3 zijden tuin, CV j gas. Ind.: voorkamer, achterkame met terrasdeuren, gedeeltelijk uitge j bouwde keuken. Is et.: ruin let, 3 kamers, badkamer, zonne!1 terras, 2e et.: zolder met veel kast r ruimte, 2 kamers, dakkapellen, vlie Sl ring. RIJNSBURG Berkenpad 7. f 260.000, ld Herenhuis met voor- en achtertuin l garage met schuur. Ind.: entree meie plavuizen, diagonaalkamer, fraaie zeer moderne keuken, zonneterrasjnj le et.: 3 kamers (geheel gestolö] feerd), hadkamer, 2e toilet, 2e et, grote kamer. CV gas. le klas huis. ROELOFARENDSVEEN Sotaweg 65. f 210.000, Ruim, modern woonhuis met mooie* N vrije ligging, voor- en achtertuin 1, schuur en garage. CV gas. Ind.ig hal met plavuizen, toilet, woonkan mer met plavuizen, keuken, et.: overloop, 3 ruime slaapkamers|,f badkamer met ligbad en 2e toilet, balkon. 2e et.: royale berging, gro te kamer met dakkapel. Vrije vesti ging- Gratis belangrijke koopinformatie Wanneer u een huis gaat kopen, kunt u onze 3-wekelijkse woningkrant aanvragen. Daarin vindt u alle huizen welke door NBM-makelaars in deze regio worden aangeboden. Bovendien ontvangt u een handig informatieboekje, ■M boordevol nuttige informa Lid Makelaars Computor Centrum MCC Lid Makelaars Computer Centrum MCC

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6