rkensmoeder en Schaapje vragen dure aandacht Ben Cramer vertelt over dieren, nieuwe elpee en z'n bes reputatie aspar is erg waaks Aan de vooravond van Beestenspul '79 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond beschreven die in het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschreven honden zijn alle door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Om uiteenlopende redenen, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „hond zoekt buis" beschre ven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 131670. Geopend di. t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.00 en 14.00-16.00uur. Zondag en maandag gesloten LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1979 JAP/REGIO maar beter het Beestenspul komen opluisteren. Morgenmiddag, na het optreden, gaat hij, net zoals twee jaar geleden even bij Holiday Inn langs om het een en ander te bespreken voor een artiesten - ontmoeting op sportgebied. „Vijf jaar Superstars vieren we eind november. Artiesten kiezen dan weer hun superstar. Ik zal met ideeën moeten komen. We moeten 5000 gulden uit eigen zak daaraan betalen en nou zoeken we sponsors. Dat wel. Overigens, ik ben druk bezig met een nieuwe elpee. Ik zal het je maar vertellen, want je vraagt me er niet naar. Een Nederlandstalige elpee, met twaalf stukken erop. Eind oktober komt. ie uit. Een half jaar geleden verscheen de plaat 'Oh luister', en die heeft erg best gelopen. Producenten zijn Richard Dubois en Peter van Asperen. Ik heb veel teksten voor m'n rekening genomen". Een aanwinst in discoland, mogen we aannemen. In stilte zit Ben Cramer alweer aan het lopende seizoen te denken dat net goed op gang is gekomen. „Dat gaat zo tot in december door. Reizen en trekken. Dat moet ook. Je kunt nou wel een droomhuis hebben, maar je krijgt niks gratis op je boterham, beste jongen". Vijf jaar wonen de Cramers al weer aan die Utrechtseweg, inmiddels half verscholen achter fors opgeschoten bomen en heesters. Ben Cramer, de Tom Jones van de Utrechtseweg. Nicole knaagt door; ,je lijkt wel een konijntje", vindt Ben. „Moet je wat horen van die elpee vraagt Cramer me. Het staat op de band. En daar is de Nederlandse Tom Jones weer. Wat die allemaal niet met z'n stembanden weet uit te halen. Maar ook erg teer soms. „Al die jaren heb je mij steeds geschreven...Morgen ben ik vrij en begin weer opnieuw", zingt hij. Eigen tekst: „een stille wenk naar de clown", schetst Cramer. Muziek van Peter. En een nummer met een sterk refrein, „goeie herkenning ook en met een prettig lopende melodie...„Het is allang verleden tijd, maar ik raak de herinnering niet kwijt". Zo kan ie wel weer, met die nieuwe elpee, waarvoor Ben nog geen naam heeft gevonden. „Weet je, Carolien", maak maar geen eten voor me klaar. Ik heb echt geen trek, het spijt me". „Dat komt goed uit, schat", is Caroliens reactie; „ik heb ook geen enkele trek. Het kon niet beter treffen". riep ie zo ongeveer; „vreselijk onsportief. Als je zó populair moet zien te blijven. Hij toont zijn ware karakter door zo aan deze sport mee te doen". Nou, ik werd duidelijk te kakken gezet op dat moment, terwijl alles als een geintje was bedoeld. Later heeft de AVRO haar excuses gemaakt, maar verder bleef het een zaak van meneer Ton Blom. Ad Visser en Jan Blaaser belden me later op. Die begrepen er ook niets van. Het ging om een spelletje en dan word je zó afgeschilderd. Geen rectificatie van de AVRO, want dat moest free lance medewerker Blom maar uitmaken. Dat was het zo'n beetje. Maar het is toch maar behoorlijk negatief overgekomen bij veel mensen. Voor de rest word ik er niet meer warm of koud onder, maar toch ben ik benadeeld door zoiets onzinnigs. Stijlloos, als je ergens voor de lol aan meedoet. Men verwachtte bepaalde spectaculaire dingen, nou, dat is dan gebeurd Ben Cramer trekt toch een vies gezicht. Dan kun je 'DEN Het gaat niet best met de ting Zeeuwse honden in het asiel, proep die is overgenomen van het ziele gegane asiel in Voorne-Putten ,rI Zeeland. Deze honden, die al gerui- g( tijd in het asiel in Zeeland hebben ten wachten ook nu weer tever- 's op een nieuwe eigenaar. Humpie Pumpie, de hond van twee weken den is één van hen. Hij zit nog al- in het asiel. Deze week aandacht de Zeeuwse bastaard-Dalmatiër efpar, die onderhand in zijn leven wel weer genoeg tralies heeft ge- r is een reu van tweeëneenhalf jaar Hij is overwegend wit met op het li- j Jm wat vage zwarte vlekjes en op zijn en oren grote zwarte vlekken, het- L' hem een beetje boefachtig uiterlijk t. Caspar is een slanke, maar stevig instrueerde hond die 60 centimeter 6 op de poten staat. Hij heeft een flin- ke staart die hij voor het lopen handig op krult. De voorgeschiedenis van Caspar is in Zeeuwse nevelen gehuld. Het enige wat van hem bekend is, is dat hij indertijd in Zeeland werd afgestaan omdat hij niet vriendelijk deed tegen de bezoekers van zijn eerste eigenaar. Van valsheid is in het asiel weinig gebleken. Wel was Caspar in het begin erg angstig, maar dat is nu een stuk verbeterd. Caspar is in ieder geval een gehoorzame hond die niet aan de lijn trekt. Ook is hij erg waaks en het is te verwachten dat hij zijn eventuele toekom stige eigenaren goed zal beschermen. Die hoeven daar dan niet wakker van te lig gen want Caspar heeft een erg rustige blaf over zich die het gehoor niet snel zal irri teren. Caspar lijkt voor alles een erg ge voelige hond -hij kijkt ook buitengewoon gevoelig uit zijn ogen- die een rustige aan pak nodig heeft. Kinderen zijn uitstekend met hem te combineren, katten gaat wat minder. Caspar rijdt erg graag auto, zo lang hij maar niet zelf achter het stuur hoeft te zitten. Omdat Caspar toch een vrij grote hond is lijkt enige ruimte wel op zijn plaats. Caspar hoopt in ieder geval binnenkort wat meer te zien dan altijd maar weer de gang van het dierenasiel door de traliespleten van zijn hok want dat begint erg te vervelen. Robin Voor de reusachtige Duitse herder Robin lijkt het doek nu helaas gevallen. Drie mensen kwamen naar hem kijken maar schrokken er toch voor terug hem mee te nemen. Ook was er bezoek van een aantal heren van de Rijkspolitie Sassenheim en Den Haag die Robin wel even tot politie hond wilden omscholen. De dierenliefde was bij deze politiemannen echter wel heel erg ver te zoeken en asielbeheerder Wil Tiele zag er dan ook maar vanaf om Robin het harde agressieve bestaan van een Rijkspolitiehond te bieden bij gebrek aan beter. Een gevoelige hond, die Caspar. rally cross, eind augustus. Dat zit hem nog zwaar dwars, zeker omdat heel wat mensen hem erop aankijken dat hij er een „zielige vertoning" van heeft gemaakt. Omdat ikzelf niet op de hoogte ben van de vermeende onbetamelijkheden, vertelt Ben in fragmenten over het voorgevallene. „Het was in Valkenswaard, op het Euro circuit, dat ik mee deed aan die finale van de Prominenten - race. Daar had de AVRO me voor gevraagd. Meedoen in een team van vier. Ik was nogal laat en had geen gelegenheid gevonden om eerst nog wat te trainen. Maar het moesten voor de teevee wel leuke beelden worden, zo was ons verzocht. Ik wist niet of ik het tempo wel vol zou kunnen houden zonder de bocht uit te vliegen. Ik raakte een beetje achter en, inderdaad, uit de bocht. Daar heb ik toen een ronde op de teammakkers gewacht. Na die ronde ben ik voorop gaan rijden en de wagens achter mij kwamen in het nauw. Dat leverde werkelijk de gekste tonelen op. Dat was ook de bedoeling geweest. En de jongens vonden het prima". Maar wie daar geen oog voor had was teevee - commentator Ton Blom, want de finale werd uitgezonden. Cramer: „en daar begon me die Blom een taal uit te kramen. Niet mooi meer. „Dat is nou Cramer", de zesduizend verzamelde dieren - groot - ;n kleingoed - zal men op het Beestenspul, zaterdag en zondag in de Leidse Groenoordhallen, z'n ogen lunnen uitkijken op twee Chineesjes. Hondjes met :en nijlpaardenkop. Oneerbiedig benaderd, aldus, vant ze zijn van een vorstelijk ras. Bijna nandarijntjes. Het zijn twee exemplaren (in iugustus in ons land gearriveerd en uitbundig rerwelkomd) van de Shar - Pei uit China, gefokt ■venwel door een Amerikaan en gekocht door een nevrouw uit Ubach over Worms en door haar man iok, want het was geen kleinigheid. Reu Thsoo Mother (varkensmoeder) en teef Min Young schaapje) kostten elk tienduizend piek, maar daar leb je dan wel erg vriendelijke, lief ogende en ruim n het vel zittende exotische mormeltjes voor. Ze •tgcvi [wamen in Ubach over Worms, omdat baas ivalle )azin van plan zijn dit uitzonderlijke ras in mmig jederland „op te gaan bouwen,,, ken Volgens mijn gegevens is de Shar - Pei, „wiens huid enige malen te groot lijkt voor het lichaam", op de terugweg van exclusiviteit. "Veel plooien boven de ogen doen hem gelijken alsof hij veel slaapt, en de kleine driehoekige, strak tegen de schedel aanliggende oren, gericht naar de ogen, accentueren hoofd en snuit, zo doorploegd dat 't je doet geloven dat het niet waar kan zijn". Om de Shar - Pei - draad op te vatten moeten we terug naar de Han - dynastie, twee eeuwen voor Christus. De „paardevacht" (aai niet tegen de vleug in, want 't prikt onbehoorlijk) doet 'vermoeden, dat de voorouders van Varkensmoeder en Schaapje uit Zuid - China komen. De Shar - Pei was in 1947 bijna uitgestorven, na voorzitter Mao's bevel om alle honden op het vaste land van China uit te roeien. Ook aten de arme Chinezen het hondevlees en hun mooie vachten werden voor damesmantels gebruikt. ng is dring jk vind het best al ge iartstikke leuk zaterdag n in zondaS m n gezicht veer eens te kunnen aten zien op het a ïeestenspul en dat men nijn stem zal kunnen ïoren, is natuurlijk 7 ïelemaal meegenomen, n; naar ik hoop wel dat al mi lie dieren zich niet iervo otschrikken door de van<nuziek die mijn orkest Beauty Case' zal iroduceren". Ben 2 ]ramer spaart z'n stem. let lijkt zelfs even of ie echvat onverschillig doet. laar dat is schijn. Hij an spontaan uit de komen; hoe kan iet ook anders als fan - dik- en dun van ijax. In elk geval zet hij iet overgave een glazen ;an doorzichtige lodbruine thee. Onder landbereik, want we 'oeren ons gesprek in 10Öe keuken die groot {enoeg is om er de mba te kunnen lansen. In de „living" ran de stralende villa ,n de Hilversumse ikszanJjtrechtseweg zak je te ja°'i9Xee^ *n de kussens weg. Je kunt beter rechtop op .en njen krukje aan een itmeubel zitten, jenschijnlijk speelt •h hier toch al een iot deel van het ■amer - leven af: 9 - irige dochter Nicole zit p een verzameling ïauwe wortels te knagen ,daar krijg je mooie ïieiS® ogjes van", zegt papa len), zoon Vincent van jeugdi komt binrienhuppelen im.: 1 n deelt mede, dat hij st- .poep aan m'n broek" e30 d! eeft zitten. Buiten ra. w pgelopen, tijdens 'S ctiviteiten. 10 ds Reusachtige Deense dog j ames komt even (j'r ennismaken maar houdt ich verder gedeinsd, omdat ij met de bewaking van de ds- N' pstallen bezig is. Mevrouw Aiph< tamer, die gewoon GenjCarolien is en vandaag in Haai^it met zwart gekleed gaat, 3iensi ereddert de zaken in de Breuken. Ben zit nauwelijks ij te komen. Geen rustig ype. Honderdduizend ilometer in het jaar, dat is n onderdeel van het werk in Ben Cramer. Om te innen zingen. Behalve dan i hij z'n stem kwijt is. Dat Cramer ook al eens ebeurd. Het zwembad Bekend ook is, dat de Shar - Pei enige tijd bekend stond als Chinese vechthond, maar het dier moest in grote mate stimulerende middelen krijgen om 'm vals genoeg te krijgen voor de hondengevechten. Inmiddels is dat niet meer nodig. Varkensmoeder en Schaapje hebben nu veel liefde en aandacht nodig. Ze zullen de branie - honds uithangen tegenover hun bazen. Goed voor kinderen, „tenzij ze worden getreiterd". Gaat dat zien, gaat dat zien. Twee wonderlijke voorbeelden van fokkunst. Sterk, vol, in de schouders overgaand met een zware plooiende huid en veel keelhuid, alsof het pak gekocht werd op de groei. Laag gesteld spronggewicht en nogmaals (daar kan ik maar niet over uitgepraat raken), buitensporige plooien en vouwen. Vanuit Ubach over Worms waarschuwt men nu al C.kijk uit voor de Shar - Pei epidemie...,het overweldigt Nederland". Ben Cramer met z'n beste vriend James in de tuin. buiten ligt er wat verpieterd bij, vol afgevallen herfstbladeren. „Ik moet dat nodig eens opruimen, maar nou heb ik er geen zin in. Ik kan er eigenlijk net zo goed een plastic zeil overheen gooien". Zo gaat dat, bij Bennie Cramer thuis. De thee blijft gloeiend en Ben is gul met suikerklontjes. Levendige Nicole, tussen de knaagjes wortel door: „papa, nou vind ik het niet leuk meer worden, hoor. Wanneer maak je die pick - up nou 'ns een keertje klaar Papa Ben voorziet een uitstel op iets langere termijn, „maar het komt helemaal voor elkaar, kindje. Trouwens, welke pick - up bedoel je helemaal Toch zullen we even over dat Beestenspul in de Groenoordhallen moeten praten, want Ben vindt het altijd weer leuk om op manifestaties op te treden, vooral waar dieren bij zijn. Twee jaar terug was hij er ook. Maar eerst wil hij wat van z'n gramschap doen blijken. Dat met die AVRO

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5