Standhouders tevreden na eerste Leidse Banenmarkt Eerste paal voor nieuw kantoor streekenergiebedrijf Nieuw onderdak voor MOB aan Morssingel Nieuwe tarieven N.Z.H. N -feIJNA ACHTDUIZEND WERKZOEKENDEN J3EZOCHTEN STADSGEHOORZAAL \aadsvragen over res en ta tie van estemmingsplann en Grondverwerving in Meerburgerpolder verloopt moeizaam 1TAD LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1979 LEIDEN Over het algemeen zijn de standhouders tevreden over de op komst, verloop van de gesprekken en reeds geboekte resultaten van de eer ste Leidse Banenmarkt, die gisteren in de Stadsgehoorzaal werd gehouden. Concrete resultaten zijn er nog niet, omdat verreweg de meeste werkzoe kenden het sollicitatieformulier mee naar huis namen. Het verwerken van alle gegevens neemt naar schatting twee maanden in beslag. Duidelijk was gisteravond wel, dat veel perso nen naar de Banenmarkt kwamen om van betrekking te veranderen. In dat geval wordt aan de eigenlijke bedoe ling van de markt (werklozen aan werk en bedrijven aan werkkrachten helpen) voorbijgegaan. Een onder zes honderd bezoekers gehouden enquête zal dat echter moeten uitwijzen. Aan de hand van de resultaten kan een eventuele volgende Banenmarkt aan gepast worden. Een eventuele volgende markt zou vol gens een aantal deelnemende bedrijven beter in de Groenoordhallen gehouden kunnen worden. De atmosfeer zou daar volgens veel deelnemers niet zo be nauwd zijn als gisteren in de Stadsge hoorzaal. De deelnemende bedrijven wa ren duidelijk wel erg tevreden over de door de organisatoren verstrekte advie- Drukte op de markt: bijna achtduizend belangstellenden overschreden de drempel van de Stadsgehoorzaal. zen voor aanvang van de markt. Het doel van de raadgevingen was, dat de „werkgevers" zich zodanig opstelden, dat niets de geïnteresseerden er nog van weerhield de standhouders aan te spre ken en naar de betreffende baan te in formeren. Er werden dan ook kwalita tief betere contacten gelegd dan bij de Haarlemse Banenmarkt, meent mede-or ganisator R. Kroon na gesprekken met deelnemers. Er was genoeg tijd voor een verhelderend gesprek en de standhou ders waren meestal van een juiste han del- en benaderingswijze op de hoogte. Een groot vraagteken is nog steeds de ui termate grote belangstelling voor de va caturebank. De mensen wachtten gedul dig in lange rijen om uiteindelijk even de beschikbare vacatures te kunnen be kijken. En dat terwijl iedereen op het ar beidsbureau dagelijks in alle rust de va caturebank kan bezoeken. Een van de grootste werkverschaffers uit de regio Leiden is Heineken in Zoe- terwoude. Het bedrijf wil in de toekomst het aantal werknemers van achthonderd tot duizend opvoeren. Woordvoerders meenden, dat er wellicht goede contac ten zijn gelegd. Er werd voornamelijk naar personeel in de produktiesector uit gekeken, maar er bleek meer belangstel ling voor de administratieve sector te be staan. Wel werden nauwe contacten met MTS'ers-elektrotechniek gelegd. Op re acties van de moeilijk te krijgen MTS'ers had men niet meer gerekend. Hetzelfde was met Fokker-VFB het geval. De heer R. den Hoed van Fokker verklaarde: „We zijn hier in Leiden eigenlijk gaan staan met het idee vaklieden aan te trek ken, want aanbiedingen van ongeschool den hebben we meer dan genoeg. Dat is meer dan naar wens verlopen, want ik heb met mensen gesproken op wie ik al niet meer had gerekend." Fokker lijkt overigens grotendeels uit de problemen. Op de televisie kwam onlangs in 'Hier en nu' het aantal vacatures bij Fokker aan de orde. Er waren vijfhonderd ar beidsplaatsen vrij en er kwamen zeven honderd reacties binnen. Nu ook de Ba- nenmarkten zo succesvol verlopen, lijkt Fokker (en veel aspirant werkzoeken den) een eind op de goede weg. Het Hoogoven concern uit IJmuiden juicht de totstandkoming van de diverse Nederlandse Banenmarkten hoopvol toe. Ook tijdens de Leidse markt was het be drijf uitgebreid vertegenwoordigd om het tekort van 400 personeelsleden mo gelijk te verkleinen. De markt van de Hoogovens was afgestemd op personeels leden voor het produktiesysteem. Ook voor vrouwen in de produktiesfeer bleek het nodige werk voorhanden te zijn. Veel mensen, die reeds een vak geleerd hebben, konden bij de Hoogovens uit de voeten; omscholing is een begrip in IJ muiden. Medewerker de heer Sneijer: „Vooral wat betreft de informatieve kant is deze dag bijzonder nuttig ge weest. Vaak bemiddelt het arbeidsbu reau, maar wij zelf kunnen toch altijd nog het beste duidelijk maken, hoe ons bedrijf in elkaar zit." Over de geboekte resultaten kon de vertegenwoordiger van de Hoogovens niet veel zeggen: „In feite is de Leidse Banenmarkt pas over twee maanden afgelopen". UWKOSTEN ÏJNA CHTTIEN ILJOEN SULDEN 16-_! IDEN Op het thans ,oakliggend terrein Lange- jitóht, hoek Reineveststeeg tek#anmiddag de eerste paal '«Hagen voor een nieuw itoor van het streekener- >edrijf „Rijnland". De w van het nieuwe kan- betekent een belangrij- verbetering van het imidtklimaat voor de perso- lsleden van het streeke- giebedrijf, vroeger de delijke Lichtfabrieken. en huidige onderkomen van streekenergiebedrijf da- uit 1912. Aangezien het duw over het algemeen nog Bijgoede bouwkundige staat teert, heeft het aanvanke- in de bedoeling gelegen gedeelte van het bestaan- V [ebouw een lichte opknap- te geven. Daarnaast zou nieuw kantoor worden ge- wd om in het ontstane ngs ntegebrek te voorzien, bleek dat die opknap- niet echt veel besparing hoipou leveren, heeft de Alge- e Raad voor het streeke.- 'iebedrijf. waarin 22 ge nten zijn ver tegen woord - besloten tot volledige bwbouw over te gaan. Hij Nde daartoe bijna achttien R oen gulden beschikbaar. Een schets van het nieuwe kantoor voor het streekenergiebedrijf „Rijnland". Het bouwplan voor het nieuwe kantoor wordt uitgevoerd in twee fasen. Met de eerste, de realisering van het nieuwe ad ministratiegebouw voor alle verschillende diensten van het energiebedrijf, is vanmiddag officieel een begin gemaakt. Deze fase wordt in oktober 1980 afgerond. Rond die da tum kunnen de personeelsle den van het streekenergiebe drijf hun spulletjes pakken, om zich in het nieuwe gebouw te vestigen. Na de algehele verhuizing, zal het huidige ge bouw worden gesloopt waarna de tweede fase. de realisering van de toonzaal en de daarbo ven gedachte ruimten, kan worden uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling de binnenplaats die door de vleugels van het gebouw wordt omsloten een tuinachtige aanleg te geven. Hetzelfde geldt voor het be staande fabrieksterrein. Te vens zijn er plannen voor een groenstrook langs de Maresin- gel en een bomenrij aan de Langegrachtzijde van het ter rein van „Rijnland". Feestweek bij jarige MEAO LEIDEN De Leidse school voor M(iddelbaar) E(conomisch) Administra tief) O(nderwijs) viert in de week van 9 tot en met 12 ok tober het tien-jarig bestaan. Er is voor medewerkers, oud-leerlingen en leerlingen een uitgebreid feestprogram ma opgesteld. Voor oud-leerlingen is er een reünie met feestavond, tijdens welke een revue wordt opge voerd. De festiviteiten voor de leerlingen starten donderdag om tien uur met een fancy fair, filmvoorstellingen en sportdemonstraties. 's avonds worden de leerlingen met hun ouders weer in het schoolge bouw aan het Lammenschan- spark 4 verwacht voor de op voering van de revue, die al eerder voor de oud-leerlingen werd gegeven. Vrijdag 12 ok tober is er vanaf tien uur een speurtocht/vossenjacht en een typewedstrijd. Ter gelegenheid van dit twee de lustrum wordt vrijdagmid dag vanaf twee uur een sym posium gehouden met als titel „De taal in debet en credit". Over dit onderwerp zullen de heren J. Spaargaren en W. Leeuwerik als vertegenwoor digers van het bedrijfsleven en mevrouw J. Klinkhamer, lera res Frans aan de M.E.A.O. spreken. Gedurende de feest week is er in het schoolge bouw een tentoonstelling. Diploma 's In de Leidse Instrumentenmakersschool zijn onlangs diplo ma's uitgereikt. Voor het diploma Metaal-A zijn geslaagd: B. Bakker, R. de Boer, R. van der Blom, R. Buis, W. Beve ling, F. Frith (met lof), P. Groothuis, H. Hogendoorn, J. Hogervorst, M. Janszen, M. Jaspers, M. van der Kamp, M. Klepper. R. Koper, C. Lange rak, K. Loth, E. Moeskops, P. de Mol. J. Nowee, F. Otten, E. van Straten (met lof). J. Verkaik. H. Zandvliet en J. Zwart. Voor het diploma Me taal-B zijn geslaagd: H. Akkerman. R. Baas, A. Boom, K. Bosman, E. Evers, E. Haast, A. van der Ham. R. Kortekaas, J. Maas, J. Meyvogel, W. Moolhuyzen, A. Nicolai, Th. Nij- meijer, A. Rosier. R. Schrijver, C. Sier, A. Slootweg, W. Zuyderduyn en G. Zwart. P. Jansen en J. van der Velde namen het diploma Optiek-B in ontvangst. Lezing Drs. J. Janson, leraar in transcedente meditatie in Lei den houdt dinsdag 2 oktober in het museum voor Vol kenkunde aan de Steenstraat een lezing. De heer Jan son zal ingaan op de effecten van de transcedente me ditatie-techniek voor het individu en voor zijn omge ving. De lezing begint om acht uur. De toegang is gra tis. Opening postkantoren De Leidse postkantoren hebben 3 oktober de volgende ope ningstijden: Gerestraat. Bevrijdingsplein, Breestraat, Win kelcentrum Kopermolen, Leiderdorp-Ockenrode en Vossi- uslaan en Oegstgeest-Lange Voort van half negen tot tien uur. Het postkantoor van Vroom en Dreesman is tot twaalf uur open. De overige postagentschappen zijn de gehele dag gesloten. Danscursus scholieren In het Breehuys gaan dinsdag 2 oktober weer cursus sen voor scholieren van start. Van kwart voor zeven tot kwart voor acht uur is er disco dansen voor LBO- scholieren van alle leeftijden. Van acht tot negen uur is er tapdansen voor beginners. Alle scholieren van het LBO, die vijftien jaar of ouder zijn, kunnen zich voor de cursus opgeven. Beide cursussen staan onder des kundige leiding. Per maand kost het disco dansen ze ven gulden vijftig en het tapdansen vijftien gulden. Opgeven kan in het Breehuys aan de Breestaat 19, of telefonisch via nummer 130983. Touchwood De Leidse popgroep Touchwood treedt ter gelegenheid van het 3-Octoberfeest wederom op tijdens een kleine manifes tatie bij de Harteburgkerk. Behalve Touchwood treedt on der meer de bekende Leidse dichter Arie Salie op. Tevens is er straattheater en speelt de Leidse popgroep Grote Bluf. Het programma duurt van half twee tot ongeveer half vijf. Heilige Mis In de Kerkhofkapel aan de Zijlpoort wordt dinsdag 2 oktober om negen uur 's ochtends een heilige mis voor overledenen opgedragen. LEIDEN Het Medisch Opvoedkundig Bureau (MOB), dat thans in twee verschillende panden en wel aan de Rijns- burgerweg en aan de Witte Singel is gevestigd, krijgt bin nen afzienbare termijn een nieuw onderkomen. Het MOB wordt gehuisvest op de eerste etage van een woon/werkge- bouw, dat op de hoek van de Morssingel en de Stationsweg zal verrijzen. Het bouwplan van deze nieuwe flat werd gis- i teravond door de architect voorgelegd aan de leden van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. I Op de begane grond van het gebouw komen winkels, overeen komstig het bestemmingsplan voor de Morssingel. Aan de zijde van de Morssingel wordt een doorgang door het gebouw naar het achterliggende parkeerterrein gemaakt. Het gebouw zal zo wel aan de zijde van de Morssingel als aan die van de Stations weg direct grenzen aan de naastgelegen panden. Hierdoor wordt voorkomen dat er tochthoeken rond het gebouw ontstaan. De eerste etage wordt geheel bezet door het MOB. Op de tweede en derde verdieping komen in totaal vierentwintig woningen. Hier van worden er twaalf in de vrije sector en twaalf in de premie koopsector gebouwd. Het gebouw zal worden uitgevoerd in grijsgetinte baksteen („mangaansteen"). De architect gaf gisteravond te kennen het gebouw in blauw en grijze tinten te willen realiseren. Het dak van de flat krijgt waarschijnlijk een structuur. Over het algemeen kon de raadscommissie zich met het plan verenigen. De heer J. van der Putten (PSP) onthield zich van stemmen in verband met het feit dat er ook vrije sector wonin gen in het gebouw worden gerealiseerd. Het P.S.P.-gemeenteraadslid Annelies Ponsen ion ft het Leidse college vragen gesteld over de gang van za- 121 bij de presentatie van het verbeteringsplan voor d'Oude 0 rsch en het voorontwerp-bestemmingsplan Pancras Oost. Igens het raadslid zijn beide plannen veel te vroeg naar ten gebracht zonder voorafgaand overleg met de project iepen die aan de totstandkoming van de plannen hebben nm egewerkt. Ook het feit dat niemand van de projectgroe- v i is uitgenodigd bij de persconferentie waar de plannen rden gepresenteerd heeft bij veel leden kwaad bloed ge- vraagt het college dan ook op wiens initiatief de persconfe- t tie tot stand is gekomen. Verder vraagt zij zich af of de ver- Si woordelijken voor de presentatie op de hoogte waren van het dat de projectgroep het voorontwerp nog niet had doorge- oken op het moment dat het werd gepresenteerd. Zij vraagt college voorts of de verantwoordelijken op de hoogte waren de met de projectgroepen gemaakte afspraak dat de plannen gepresenteerd zouden worden na hun goedkeuring. Deze un wikkeling heeft volgens het raadslid tot een verstoord ver- uwen in de inspraak geleid. LEIDEN De Noord Zuid Hollandse Vervoersmaatschappij (NZH) wijzigt met ingang van 1 oktober de bustarie ven. Een enkele reis lokaal vervoer voor een volwassene gaat een gulden bedragen (tot 1 oktober negentig cent). Het gereduceerd tarief voor kinderen van vier tot en met negen jaar, voor houders van een 65-plus-kaart en voor een hond gaat vijftig cent bedragen. De zes-rittenkaart voor volwassenen gaat een dubbeltje omhoog en kost per 1 ok tober vier gulden vijftig. Kindereh en houders van 65-plus-kaarten betalen minder dan tot nu toe namelijk twee gulden vijfentwintig in plaats van twee gulden zeventig tot 1 oktober. De zes-rittenkaart voor jeugd tot en met achttien jaar komt te vervallen. De maandkaart voor dezelfde leeftijdscatego rie wordt in prijs verlaagd van twintig gulden naar achttien gulden. Ook de maandkaart voor volwassenen wordt goedkoper en wel drieëntwintig gulden (is nu: zevenentwintig gulden vijftig). De lo kale tarieven gelden binnen Leiden. Lei derdorp en Oegstgeest De interlokale tarieven zijn afhankelijk van het aantal zones dat men reist Voor het reizen per bus in drie zones (bijvoor beeld van Leiden naar Katwijk/Voorhout gaat men voor een enkele reis een gulden zestig betalen (is nu: een gulden vijfen veertig), een retour gaat drie gulden kos ten (is nu: twee gulden zestig) een tien-rit- tenkaart gaat elf gulden vijftig bedragen (is nu: elf gulden) Een maandkaart voor volwassenen over het betreffende traject gaat veertig gulden kosten en een maand kaart voor de jeugd tot en met achttien jaar tweeëndertig gulden (is nu respectie velijk negenendertig gulden en tweeën dertig gulden vijftig). Naarmate er over meer zones wordt gereisd wordt de prijs van een maandkaart voor volwassenen hoger en voor jeugdigen lager dan thans in rekening wordt gebracht. De dagkaart wordt verhoogd van zeven gulden twintig naar acht gulden vijftig. Nieuw is de gere duceerde dagkaart voor jeugdigen, 65- plussers en honden voor vier gulden vijf entwintig. Tevens is ingevoerd het jaara bonnement tegen de prijs van tienmaal een maandabonnement. Deze kaart is uit sluitend in voorverkoop via het hoofd kantoor van de NZH te krijgen. Met ingang van 1 oktober wordt de natio nale vierrittenkaart ingevoerd voor een, twee, drie of vier zones. Deze kaarten, die in gëheel Nederland geldig zijn, zijn uit sluitend in de voorverkoop bij de NZH en de kantoren van de Nederlandse Spoor- wegens te krijgen. Afhankelijk van het aantal zones bedraagt de prijs voor een volwassene drie, vier, vijf of zes gulden. Met de kaart is het bijvoorbeeld mogelijk op een ritstrook te reizen met een NZH- bus van Katwijk naar Leiden en aanslui tend met een West-Nederland-bus naar Zoeterwoude. Dezelfde kaart is ook te ge bruiken bijvoorbeeld in Gelderland. LEIDEN Het kost de gemeente Leiden erg veel moeite om grond te verwerven in verband met het uitvoeren van het bestemmingsplan Roomburg. Gisteravond kreeg de raadscommissie voor ruimtelijke ordening een ontwerp-pre- advies te behandelen om tot aankoop van een tuinland in de Meerburgerpolder over te gaan. De heer Schaap, ambtenaar bij de afdeling Grondzaken, deelde de leden van de raadscommissie mee dat de grondverwerving in de polder, met name voor wat het stuk terrein tussen de voor malige vuilstortplaats en de Besjeslaan betreft, uiterst moeizaam verloopt. „Over het algemeen kunnen we moeilijk contact met de bewoners krijgen. De mensen zijn niet gemakkelijk over te halen tot een transactie met de gemeente", aldus de heer Schaap, die eraan toevoegde dat er nog overeenkomsten met acht of tien eigenaren moeten worden gesloten, alvorens het be stemmingsplan dat voorziet in de bouw van een groot aantal wo ningen kan worden uitgevoerd.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3