mededelingen gemeentebestuur -1YJ M leiden 1tm5okt.79 Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll "Stadskabei Leiden" Commissie vergaderingen Mededelingen Commissie Huisvesting Migranten Leiden Maandag 1 oktober a.s. om 9.15 uur in de koffie kamer. kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Structuur van de commissie. Stand van zaken Beukenschans. Commissie voor Financiën. Maandag 1 oktober 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voor stellen worden besproken welke onlangs in di verse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofd zaak de financiële aspecten zullen worden be zien. en verder: Financiële regeling inrichting volkstuincomplex in het Morskwartier. Principe-instemming overdracht Openbaar Slacht huis. Verhoging rekening-courant krediet Stichting Zo merland. Garantie ingevolge Beschikking Geldelijke Steun Eigen Woningen. Vergoeding voor het weghalen van autowrakken in de eerste zes maanden van 1979. Commissie voor de Beroepschriften, derde af deling. Vrijdag 5 oktober a.s. in kamer 234 van het stad huis. Agenda: 15.45 uur: Beroepschrift van de heer Van Egmond tegen weigering van een vergunning voor een boten- loods in de Herensingel. 16.45 uur: Beroepschrift van de heer Betgen inzake weigering standplaatsvergunning. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Sluiting stadhuis en gemeente lijke diensten. De gemeentesecretarie en de gemeentelijke diensten zijn op woensdag 3 oktober voor het publiek geslo ten. Alleen het Bureau Bevolking op het stadhuis is tijdelijk geopend en wel 's ochtends van 9.00 tot 11.00 uur uitsluitend voor aangifte geboorte en over lijden. Openstelling gemeentelijke musea Het stedelijk museum De Lakenhal is op 3 oktober ge opend van 10.00-12.00 uur en is dan GRATIS toegan kelijk. Molenmuseum De Valk is op 2 en 3 oktober Ophaaldienst grofvuil Op woensdag 3 oktober wordt geen grofvuil in Lei den opgehaald. De ophaaldienst vindt daarom voor de wijken 2 en 8 plaats op dinsdag 2 oktober. Het le digen van laadkisten op 3 oktober geschiedt in over leg met de gebruikers. Tribune voor bejaarden Projectgroep Maredorp Maandag 1 oktober 1979 te 15.00 uur openbare ver gadering in het informatiecentrum "De Pancrat" op het Ir. Driessenplein. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: stand van zaken met het bestemmingsplan, voorbe reiding nieuwbouwprojecten in het Mirakelsteeg-ge- bied en bij De Overdekte en voorbereiding van riole- rings- en bestratingswerkzaamheden. verbeteringsplan d'oude morsch ter inzage Deze week verscheen het koncept-verbeteringsplan voor d'Oude Morsch. Over enige tijd zal de project groep d'Oude Morsch na verwerking van de reakties het verbeteringsplan in meer definitieve vorm aan de gemeenteraad aanbieden. De oplage van de huidige koncept-versie is beperkt. Daarom is het plan nu nog niet in de verkoop, maar het ligt wel ter inzage in het informatie centrum van- het Bureau Voorlichting, Stadhuis en in de studie zaal van de openbare bibliotheek, Breestraat 25. Schouwaankondiging Burgemeester en Wethouders van Leiden delen hier bij aan alle eigenaren van oppervlaktewateren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervanging daarvan ge legde riolen en waterleidingen) in de gemeente Leiden mee, dat, overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedreven over de genoemde wateren in de periode van 23 okto ber 1979 tot en met 2 november 1979. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en verontreiniging tengevolge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende begroei ing van bomen eVi struiken die de waterstroming be lemmeren. Ook zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de deugdelijkheid van de beschoeiingen etc. Bedoelde eigenaren worden gewezen op hun ver plichting hun eigendommen vóór 23 oktober 1979 in overeenstemming met de schouwbepalingen te bren gen. Voor eventuele inlichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de dienst Gemeentewerken, afdeling rio leringen, Langegracht 72 (Stadsbouwhuis), te Leiden, telefoon 071-769241, toestel 354. Vuurwerk Op last van de brandweer wordt medegedeeld dat het verboden is zich op 3 oktober a.s. 's avonds op te houden binnen een straal van 50 m. van de plaats op het Schuttersveld waar het slotvuurwerk wordt afge stoken. Vlootbezoek Op 2 en 3 oktober zullen het patrouillevaartuig van de Koninklijke Marine Hr. Ms. Hefring en de tweemaster brigantijn 'Phoenix' afgemeerd liggen in de Oude Sin gel ter hoogte van de Pelikaanstraat. Beide schepen zijn op 3 oktober voor het publiek te bezichtigen. Ontheffingen Ontheffing drank- en horecawet De Burgemeester deelt mee dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholische dranken op dinsdag 2 en woensdag 3 oktober a.s. niet geldt voor houders van consumptietentjes, die met toestemming van B en W elders in de gemeente een standplaats hebben. Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vast gesteld voor dinsdag 2 oktober op 24.00 uur en voor woensdag 3 oktober op 01.00 uur 's nachts. Ontheffing winkelsluiting In verband met de 3 oktoberviering mogen winkels op 2 oktober a.s. tot 24.00 uur voor het publiek geopend zijn. De sluitingstijd voor 3 oktober a.s. is vastge steld op 01.00 uur 's nachts. Deze ontheffing van de winkelsluitingswet geldt op bovengenoemde dagen ook voor de markthandel, de straathandel en de han del te water. Ontheffingen i die op woensdag 3 oktober 's middags de grote optocht willen bekijken kunnen daarvoor gebruik maken van de tribune vóór het stadhuis in de Bree straat. Deze tribune wordt geplaatst tussen de trap van het stadhuis en de Maarsmansteeg. Andere toe schouwers wordt verzocht er aan mee te werken, dat de tribune alleen door bejaarden wordt bezet. In de ochtenduren is de tribune toegankelijk voor degenen, die de andere aktiviteiten in de Breestraat willen ga deslaan. Taptoe op 2 oktober De route is als volgt: Kaasmarkt (vertrek 19.30 uur) Pelikaanstraat-Haar- lemmerstraat-Prinsessekade-Bostelb'rug-Kort Rapen- burg-Breestraat-Hogewoerdsbrug-Steenschuur (oostzijde)-van der Werfpark-Doezastraat-Jan van Houtkade-Geregracht Grote optocht De route is als volgt: Vertrek om 13.00 uur precies van de Burggravenlaan- Hoge Rijndijk-Plantage-Hogewoerd-St. Jorissteeg (oostzijde)-Oranjeboomstraat-Jan van Houtkade- Doezastraat-Raam steeg - Korevaarstraat-Hoge- woerdsbrug-Breestraat-Kort Rapenburg-Bostelbrug- Prinsessekade-Haarlemmerstraat-Pelikaanstraat-Hooi- gracht-Watersteeg-Hogewoerd-Hogewoerdsbrug- B reestraat. Het is verboden om tijdens de taptoe en de grote optocht met een auto langs bovengenoemde routes te staan. Feestmarkt en Lunapark De 3 oktobermarkt zal dit jaar opnieuw gehouden worden op: de Oude Singel tussen Turfmarktbrug en Mare- brug; de Turfmarkt; de Beestenmarkt en de Nieuwe Beestenmarkt. De openingstijden van deze feestmarkt zijn: dinsdag 2 oktober van 17.00 tot 24.00 uur en woensdag 3 ok tober van 9.00 tot 24.00 uur. Deze tijden gelden ook voor het Lunapark bij molen De Valk. Warenmarkt De gebruikelijke woensdagse warenmarkt vindt op 3 oktober in beperkte mate doorgang op het aan de Hoogstraat aansluitende deel van de Nieuwe Rijn. Auto thuis In verband met de drukte die tijdens de festiviteiten in de binnenstad wordt verwacht raadt de politie bezoe kers van het centrum aan hun auto thuis te laten. Als gevolg van de afsluitingen en de verkeersmaatregelen zal het centrum van de stad niet of moeilijk bereik baar zijn. Het verkeer wordt door middel van specia le borden tijdig gewezen op de omleidingsroutes. Parkeren De politie adviseert bezoekers, die toch per auto naar de stad willen komen zoveel mogelijk buiten de singels te parkeren. Gewezen wordt op de mogelijkheid een parkeerplaats te zoeken op het terrein van de Groen- oordhallen aan de Willem de Zwijgerlaan. (Brom)fietsen Het is niet toegestaan om fietsen of bromfietsen mee te nemen op het terrein van de markt en van het Lunapark. Bezoekers kunnen hun fiets of bromfiets o.m. plaatsen op het speelterrein bij de school op het Schuttersveld, op het Stationsplein naast het station bij het viaduct en op het speelterrein van de voormali ge school aan de Boommarkt. Ontheffing sluitingsuur horeca bedrijven De Burgemeester deelt mee, dat hij een algemene ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verloflokaliteiten en consumptie-in richtingen. Deze ontheffing geldt zowel voor 2 okto ber als voor 3 oktober a.s. tot 02.00 uur 's nachts. Verkeersomleidingen In verband met de viering van Leidens Ontzet op 2 en 3 oktober a.s. zullen de volgende verkeersmaatrege len worden getroffen: Vanaf vrijdag 28 september om 08.00 uur in de och tend worden de volgende wegen voor het door gaand verkeer afgesloten: Lammermarkt-Molen- werf-Schuttersveldweg en Valkbrug-Schutters- veld. Op donderdag 4 oktober om 23.00 uur of zoveel eerder als mogelijk is worden deze afsluitingen weer opgeheven. Gedurende deze periode zal op de Haarlemmerweg, voorzover gelegen tussen de Willem de Zwijger laan en de Maresingel een éénrichtingsverkeer wor den ingevoerd en wel in de richting Willem de Zwijgerlaan. Op zaterdag 29 september om 10.00 zal indien no dig voor de standplaats van kermiswagens, de rij baan van de Oegstgeesterweg, aan de zijde van het Schuttersveld, voor doorgaand verkeer worden af gesloten. Het verkeer wordt over de andere rijbaan in twee richtingen geleid. Op dinsdag 2 oktober om 10.00 uur zal het stads centrum geleidelijk verder voor het rijverkeer wor den afgesloten. Het rijverkeer "stad in" wordt ge leid via de Steenstraat, terwijl het rijverkeer "stad uit" wordt verwezen via de route Apothekersdijk- Stille Rijn-Lange Mare. Op woensdag 3 oktober zelf zóllen in verband met evenementen de Breestraat, de Doezastraat, de Jan van Houtkade, de Jan van Goyenkade, een ge deelte Witte Singel en een gedeelte van de Zoeter- woudsesingel gedurende een gedeelte van de dag aan het verkeer worden onttrokken. Tenslotte zal de taptoeroute (op 2 oktober 's avonds 19.30 uur) en de 3 oktoberoptocht met zich meebrengen dat vele wegen in de binnenstad tijdelijk worden afge sloten. Nadere inlichtingen over deze verkeersmaatregelen zijn te verkrijgen bij de verkeerspolitie te Leiden. Tel. 149961. Diversen Goed idee doe mee Ideeënbusaktie energiebesparing. In de periode van 21 september tot 30 oktober kan iedereen in Leiden meedoen aan een ideeënbusaktie voor energiebesparing. Als u denkt dat u een waar devol idee heeft om energie te besparen moet u dat zo uitvoerig en duidelijk mogelijk op papier zetten en met vermelding van naam en adres, inleveren in één van de ideeënbussen. Deze lichtblauwe bussen (50 stuks) zullen tijdens de aktie verspreid door de stad qj&edüd&t, ebt wl! \yerstandig met energie) worden opgehangen op opvallende plaatsen in voor het publiek goed toegankelijke en drukbezochte ruim ten van verschillende gemeentelijke gebouwen zoals, stadhuis, stadsbouwhuis etc. Prijzen Alle ideeën, groot of klein, op het werk, in de stad of thuis zijn welkom en zullen door eeh deskundige jury beoordeeld worden. Er is een systeem bedacht om de ideeën te kunnen waarderen en prijzen vast te stellen. Daarbij kan het om flinke bedragen gaan. Er zal geke ken worden naar de besparingen die de ideeën op de gemeentelijke energierekening opleveren. Afhankelijk van de hoogte van dat bedrag zal de prijs een percen tage van de besparing bedragen. Dat kan oplopen tot bedragen van omstreeks (een paar) duizend gulden. Ook voor waardevolle ideeën die energiebesparing opleveren die niet "direct meetbaar" is worden prij zen uitgeloofd. Hiervoor is een puntenwaarderings systeem met prijzen tot maximaal f 1.600, Daar naast zijn er, in natura, nog enkele energievriendelijke prijzen beschikbaar. Alle prijswinnaars zullen nog voor kerstmis 1979 worden bekend gemaakt. Tenslotte. Oktober 1979 is uitgeroepen tot internationale ener- We hopen dat u allemaal probeert mee te doen door het inleveren van goede ideeën. Wilt u meer inlichtin gen hierover neemt u dan contact op met de heer G. in 't Veld, lid van de energiecommissie, tel. 769241 toestel 231 of met buro Voorlichting van het stadhuis. Dichtkunst in open Waag Ter gelegenheid van de opening van de verbouwde Waag worden van 18 oktober tot en met 10 novem ber allerlei culturele activiteiten in het Waaggebouw georganiseerd. Zo zal er een tentoonstelling met werk van kunste naars uit Leiden en omgeving (de Triënnale) te zien! zijn. Tijdens de expositie zullen Leidse culturele orga nisaties op de koopavonden en zaterdagen program ma's van zang, dans, muziek en toneel presenteren. Voor suggesties en inlichtingen kan men terecht bij Buro Culturele Raad, Waaggebouw, Aalmarkt 21, te lefoon 071-149145. Op 25 oktober (donderdagavond 19.00 - 22.00 uur) wordt een Leidse gedichtenavond gehouden. leder die een gedicht op Leiden heeft gemaakt kan dit komen óf laten voordragen in de Waag. De voorwaarden voor deelname zijn: - het gedicht moet over Leiden gaan - minstens eenmaal moet het woord Leiden in bet gedicht voorkomen - het gedicht moet uiterlijk 12 oktober in de enveloppe zijn ingezonden naar het Waagge bouw, Aalmarkt 21, 23L1 EC Leiden, onder vermel ding van naam, adres, woonplaats, telefoonnum mer en leeftijd van de dicht(st)er. Wijziging volgorde wijken. In verband met de slechte weersomstandigheden deze zomer en een aantal technische overwegin gen is de volgorde waarin de stadskabei in de nog niet aangesloten wijken wordt aangelegd iets gewijzigd. Deze wijziging heeft vooral betrekking op de wijken 20, 43, 24, 33, 34 en 38, zoals die in onderstaand kaartje zijn weergegeven. Wijkenplan en fasering aanleg stadskabei Leiden. Zie kaartje. Wijkenplan en aanleg fasering stadskabei Leiden 3e uitgave, augustus 1979 Wijk Start en aanleg i de gearceerde wijken is de d, of inmiddels aangevangen 11 t/m 16,18 2e kwartaal 1979 20, 23, 25, 26, 28, 30, 32, 43 3e kwartaal 1979 27, 29, 3135 4e kwartaal 1979 7,17,19,21,22,24,33,34 1e kwartaal 1980 37,38 2e kwartaal 1980 Belangstellenden kunnen de mogelijkheden van de stadskabei zelf bekijken en beluisteren bij de demonstratiewagen. Die staat permanent opgesteld bij het bouwbureau van Stadskabei, op het ter rein van de firma Mostert, Admiraal Banckertweg 8-10, in het industriegebied "De Waard". De wagen is opengesteld op woensdagmiddag tussen 16.00 en 18.00 uur. Ook kan men een telefonische afspraak maken-voor een bezichtiging. Het telefoonnummer is 140987. Demonstratiewagen. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 1 oktober. Wijk 2 en 8 dinsdag 2 oktober. Wijk 5 en 7 donderdag 4 oktober. Wijk 4 en 6 vrijdag 5 oktober.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10