Voorhout neemt sporthal in januari in gebruik Gezondheidsproject op Voorschotense scholen Laatste hand aan Warmonds „Meerpunt" Katwi jkse scholen doen mee aan Yredesweek KORTWEG Brand bij sloper 'AG GIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 PAGINA JROOTSE FEESTWEEK BIJ OPENING OORHOUT De werkzaamheden aan de in nbouw zijnde sporthal aan de Voorhoutse Ja- oba van Beierenweg zijn zover gevorderd, dat en de officiële openingsdatum heeft vastge- eld. Op 12 januari wordt met die opening een ele feestweek ingeluid waarin, op de woens- agavond na, elke avond tussen zeven en tien ur een sportsoort wordt bedreven. is in een vroeg stadium is er kort na het besluit de raad om de sporthal te bouwen, een comité vormd dat het programma rond de opening zou ;aniseren. Onder voorzitterschap van Ir. H. van met als secretaris de heer C. W J. van Bemmel bben de lerares lichamelijke opvoeding mejuf- iuw H van der Geest en de heren A. C. Lijsen, J. L. van der Geest en de initiatiefnemer voor het Ie gebeuren W. J. Dekker het feestprogramma raaraan de hele Voorhoutse bevolking kan deelne- len, uitgewerkt. Sp de openingszaterdag zal Pro Patria uit Zoeter- 9e! leer met haar Nederlandse kampioensploeg optre- oo sinj den. Keurturnen en rytmische gymnastiek zijn en kele van de onderdelen. Het basketbalteam Donar van Nationale Nederlanden zal een wedstrijd spe len tegen, of het Belgische óf het Duitse Kampioen- Eén en ander zal zo geregeld worden dat de eigen inwoners van Voorhout vrij entree hebben en voor rang genieten bij het bezetten van de ongeveer tweehonderden vijftig tribuneplaatsen. steam, op zondag 13 januari. Maandag 14 januari Overigens zal waarschijnlijk dat gedeelte van de spelen de tennisspelende broers Van de Kapelle uit Leiden tegen twee spelers van de Voorhoutse ten' hal dat voor gymnastiekonderwijs wordt gebruikt, medio oktober zover klaar zijn dat de schooljeugd nisvereniging SVV „Plantenhoek Foreholte" ont- er in kan. Bij de officiële opening wordt echter ver vangt op dinsdag voor het eerst op eigen terrein in wacht dat niet alleen de hal zelf, maar ook de ruim de zaalhandbalcompetitie „Van der Voort Quintus" te erom heen totaal afgewerkt is. Op dit moment zit 1Jde betonnen vloer al in de hal en wordt binnenkort de kunststoflaag erop aangebracht en worden de toestellen geplaatst. uit Kwintsheul met hun eerste senioren dames team. De heren van PI. Foreholte zullen het moeten op nemen tegen Oase uit Oud Ade. Sportschool Ba- rends laat met haar leerlingen demonstraties Judo zien. De hele vrijdag is gereserveerd voor de kinderen van alle Voorhoutse lagere scholen terwijl 's avonds een demonstratie zaalvoetbal zal worden gegeven door Voetbal International tegen het eerste team van Bax Zeefdruk uit Voorhout. Cees Jansma zal bij deze wedstrijd tekst en uitleg geven. Buiten wordt achter de hal het parkeerterrein aan gelegd dat in grootte vergelijkbaar is met het par keerterrein voor de kantine van de SV Foreholte. Of de schoolkinderen hun gymnastieklessen in de hal zullen krijgen is nog niet bekend. Er zijn al een aantal besprekingen geweest met de schoolbesturen die bezwaar maken tegen de ligging van de hal over de spoorbaan. Den Haag yarrig met esparing rj n erg ie" OORD WIJK Het effen van energiebes- ir ende maatregelen rloopt in Den Haag be- i aid niet gestroom- ind. vinden de Noord- ij kse gem een tebest uur- trs. Wat het ene minis- rie met subsidie aan- oedigt, wordt door een der ministerie prompt gekapt. Een voorbeeld ervan doet zich voor j de isolatie van wo- ingen en de bouw van openbare school in oord wijk. een isolatieplan voor woningwetwoningen Boerenburg verleent t rijk, en met name het inisterie van Volkshuis- fsting medewerking door i jet verstrekken van een idie tot een bedrag n ruim 165.000,en eventueel beschikbaar (len van een zogenaam- e klimlening van ruim 400.000,voor de ver- ïre financiering van het eel wat minder welwil- nd blijkt het ministerie ïh onderwijs tegenover I olering te staan. Zo was ,'ii de financiële opzet van et bouwplan voor de ïeuwe openbare school rkening gehouden met ubbele beglazing van de rhoolramen, uiteraard om 'armteverlies tegen te aan. Deze post verkreeg hter niet de goedkeuring in de inspectie van het linisterie van onderwijs n moest daarom worden fgevoerd „Merkwaardig g enoeg kan een oude chool bij het aanbrengen ?en dubbele beglazing een andere minister nel subsidie krijgen", al- us wethouder Bedijn. De -*n ueuwe openbare school 0 al haar dubbel glas in de amen toch krijgen, omdat e gemeente daarvoor een fzonderlijke financiering reft. Het Meerpunt is dan eindelijk klaar. Een kunstwerk èn de naam werden deze week aangebracht WARMOND Deze week is de laatste hand gelegd aan de sociaal-kulturele akkommo- datie van Warmonds „Het Meerpunt". Het vorig jaar in juli gereed gekomen gebouw werd gecompleteerd met een kunstwerk aan de gevel van de Lissese kunstenaar Frans van der Veld. Het kunstwerk bestaat uit een aantal vlakken in de vorm van een zeil, uit gevoerd in wit graniet. De zeilvormen krijgen vooral door zon- en schaduwwerking een extra speels karakter door het reliëf op het oppervlakt. De naam van het gebouw is tegelijkertijd aangebracht en eveneens uitgevoerd in wit graniet. Het kunstwerk en de naam vergden een totaal bedrag van 7750,- Hiervan werd 4000,- be taald door de Rabobank, een schenking bij de opening van het nieuwe bankgebouw vorig jaar. Over het aanvaarden van deze schenking en de bestemming daarvan is in de raad en het college van B en W het nodige gesproken. En kelen vonden het in principe onjuist geldbedra gen te accepteren als „tegenprestatie" voor een officiële opening. Daarna waren de meningen verdeeld over de bestemming van het ge schenk. Enkele raadsleden vonden het Meerpunt zo weinig fraai dat een accent op de gevel onge wenst werd genoemd. Men zag meer in de aan koop van enkele grote bomen om het gebouw aan het oog te onttrekken. Uiteindelijk is dan toch de gevelversiering uit de bus gekomen. Het kunstwerk is wel sober gehouden zodat het de strakke lijnen van het gebouw wel verzacht maar toch niet een echte blikvanger is. Milieuavond Oegstgeest OEGSTGEEST De werkgroep Milieuzorg Oegstgeest houdt op woensdag 10 oktober een discussieavond over al ternatieve energiebron- Op deze bijeenkomst zal Anne Boerman een le zing houden over milieu veilige energiebronnen, in het bijzonder over de zonneënergie. Anne Boerman is samensteller van recente radioprogramma's van de N.O.S. over energie- en milieuproblematiek. Daarnaast is hij redactioneel medewerker bij diverse tijdschriften. De bijeenkomst wordt gehou den in „Het Witte Huis", Wil- helminapark 33, de aanvang is 20.00 uur. Kapelaan J.M.J. van Mastwijk (rechts), pastoor A.C. Raadschelders (midden) en Cor Klaver bespre ken het tyhema met enkele leerlingen. KATWIJK Op initiatief van het Interkerkelijk Vre desberaad houden de scholen in Katwijk aan den Rijn een gezamenlijk project in deze Vredesweek. Om te illustreren dat vrede begint met goed met elkaar omgaan, hebben de schoolleidingen van de ver schillende lagere- en kleuter scholen sinds mei samenge werkt aan een gemeenschap pelijk programma voor de scholen. Om te laten zien dat samen werken een goede stap is tot aktieve vrede, houden de scholen in Katwijk aan den Rijn een gezamenlijke thema- week. Binnen deze week wor den zowel in de kleuterscholen als de lagere en hogere klassen van de lagere scholen aan dacht besteed aan de begrip pen vrede en oorlog. Om het voor de kinderen, en voor ouderen misschien ook, konkreter te maken, wordt er veelal uit gegaan van de di- rekte kontakten, die je als mens hebt, en hoe je je daarbij gedraagt. De vrede moet als het ware vanuit jezelf begin nen, en merkbaar worden in je omgeving. Cor Klaver, team leider van de St. Jozefschool, vertelt dat nog nooit eerder sa mengewerkt is op zo'n manier. Ook op levensbeschouwelijk terrein wordt in deze week sa mengedaan. Alleen betreurt Cor Klaver het. dat de ge meenschappelijke viering, die voor vrijdagmiddag gepland was, nog niet door gaat. Ook pastoor A C. Raadschel ders besteedt deze week extra aandacht aan de Vredesweek, al betreurt hij het dat je van een Vredesweek moet spre ken, „het toont alleen maar aan wat we nog m deze wereld missen", aldus de pastoor. Af gelopen zondag werd in de dienst al aandacht besteed aan de problemen van oorlog en vrede en al van wat daarmee te maken heeft. De taal voor hem bij deze problemen is, vindt de pastoor, de proble men aan de mensen voor te leggen, en ze zo mogelijk te vertalen in duidelijke voor beelden. Daarbij moet je op passen dat je de mensen nooit onderschat of een mening op dringt. Je kan trouwens de problemen in vijf minuten niet bespreken, wel opnoemen. Aanstaande zondag zal in de rooms-katholieke Kerk extra aandacht besteed worden aan de toestand in Zuid-Amerika Achter in de kerk zal een tafel staan, waar foto's van onschul dig gevangen mensen, vaak jonge mensen nog. liggen Bij het verlaten van de kerk kun nen de kerkbezoekers hier wat informatiemateriaal van mee nemen De foto's kunnen op gestuurd worden, waarbij om de vrijlating van deze mensen gevraagd wordt. Het fotomate riaal dat beschikbaar is, komt van Amnesty International Katwijk. LEIDERDORP De VVD afdeling Leiderdorp houdt vanavond een openbare leden vergadering in het kerkcen trum „Menswording" aan het Heelblaadjespad. Voorzitter Jaap van der Meulen zal er zijn visie geven op de landelij ke politiek. VVD-fractievoor- zitter mevrouw Tichler-Moer- man zal de rol die de VVD in de plaatselijke politiek speelt, nader toelichten. LISSERBROEK In dorp shuis De Meerkoet wordt vrij dagavond een jaarvergadering gehouden door de Lisser- broekse wijkvereniging. Op de agenda staat naast de gebrui kelijke huishoudelijke zaken, een bestuursverkiezing. De NOORDWIJK In het Ge reformeerde Verenigingsge bouw aan de Noordwijkse Hoofdstraat wordt vrijdaga vond 28 september een 'Chilia- vond' georganiseerd door de Oecomenische Vredeswerk- groep in samenwerking met de Noordwijkse PvdA en PPR. De titel van een forumbijeen komst is 'Eën boycot van Chi-. li'. Onder leiding van Bert van Duijn zullen vertegenwoordi gers van alle landelijke politie ke partijen deelnemen aan een forumdiscussie. De Chileen Ri- cardo zal eveneens zijn visie geven op een boycot. Tenslotte wordt de bijeenkomst van mu ziek worden voorzien door de Chileense zanger Louis Arave- na. De entreeprijs van de the ma-avond die om 20.00 uur be gint, bedraagt 2,50 gulden. NOORDWIJKERHOUT De Haagse toerclub „De Kam pioen" en de Zaanse club „Le Champion" houden ter gele genheid van het twintig en tienjarig bestaan van de vere nigingen een fietsevenement in en om Noordwijkerhout op zondag 7 oktober. Het start punt voor leden en niet-leden is café-restaurant De Duin- poort aan de Noordwijker- houtse Langevelderlaan. Deel nemers kunnen tussen half elf en 12 uur inschrijven voor een toertocht van ongeveer 25 kilometer. Ter gelegenheid van het jubileum is een specia le wandtegen ontworpen die uitgereikt wordt aan de fiet sers die de toertocht uitrijden. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 gulden. oordwijkerhout wil rooweg bèveiligen >ORDWIJKERHOUT Met het oog op de bouw n het itemmingsplan Zeeburg wil het gemeentebestuur van lordwijkerhout binnenkort beveiligende maatregelen k ffen op het kruispunt Gooweg/Schulpweg. De gemeente- e id wordt hiervoor vanavond om een krediet van bijna 1.000 gulden gevraagd. rgemeester en wethouders van Noordwijkerhout vinden dat asfaltering van de Gooweg binnen de bebouwde kom, het au- 'erkeer uitnodigd tot hard rijden. De weg die een verbinding it Noordwijk vormt, is gevaarlijk voor fietsers. Na de realise- ig van het plan Zeeburg zal het aanbod van fietsers en voet- ngers op het kruispunt belangrijk toenemen. De Gooweg heeft Igens het gemeentebestuur voor het doorgaand verkeer geen ecte functie meer sedert de aanleg van de provinciale weg sen De Zilk en Katwijk. B en w stellen daarom ook een aan- 'remmende' maatregelen voor op het kruispunt Gooweg- chulpweg. Hiertoe behoort onder meer het vervangen van as- door kbnkerbestrating. versmalling van uitmondende we- verschuiven van het tracé en het planten van bomen. inokkio opent Wouw-seizoen )ETERWOUDE Na de zomerpauze begint Wouw weer draaien met kindertheater. Het is de bedoeling dat zij L hier voortaan op concentreren en dus het contracteren popgroepen voortaan niet meer zullen doen. Als eerste oep is het Nederlands Jeugdtoneel gevraagd. ize brengt het bekende verhaal van „Pinokkio". Dit verhaal at over de oude kunstenaar Guipetto die de opdracht krijgt •'n houten pop te maken. Wanneer deze klaar is, blijkt de pop kunnen praten en bewegen, een wonderlijke pop dus. Hij imt vervolgens in aanraking met allerlei mensen die het soms 'ad, maar soms ook slecht met hem menen. at Nederlands Jeugdtoneel wil het verhaal niet klakkeloos Jspelen maar er een eigen toon in aanbrengen. „Wouw" nodigt 'e Zoeterwoudse kinderen van 4 tot 12 jaar uit om de voorstel- Jg te bezoeken op zondagmiddag 30 september om half drie bij )ns Huis" aan het Kosterspad. De entreeprijs is twee gulden •or kinderen en drie gulden voor volwassenen. VOORSCHOTEN Op alle Voorschotense kleu ter- en lagere scholen vindt volgende week een gezondheidsproject plaats. De leermiddelen voor dit project zijn aan de scholen geschonken door de dit jaar jublile- rende Vereniging Ge zondheidszorg Voorscho ten. De Vereniging Ge- zonheidszorg Voorscho ten is vijf jaar geleden ontstaan uit een fusie tussen de plaatselijke kruisverenigingen. De Vereniging heeft beslo ten om in het kader van het jaar van het kind een jublileumgeschenk aan de plaatselijke jeugd te geven. In februari stelde zij de scho- len voor een gezondheidspro ject te organiseren waarvoor zij de middelen kosteloos ter beschikking wilde stellen. De 13 basis- en de 12 kleuterscho len hebben dit aanbod erg en thousiast ontvangen. Met be hulp van het leermiddelen pakket zullen zij in de week van 5 tot 10 oktober speciale aandacht aan de gezondheid besteden. Voor de kleuterscholen is een speciaal leermiddelenpakket ontwikkeld. In dit pakket worden een zestal aspecten van de gezondheidszorg, waar onder verkeersveiligheid en voeding, behandeld. De Stich ting voor Leerplanontwikke ling ontwierp voor de basis scholen een onderwijspakket mt onder de titel „Op je ge zondheid". In de drie delen. elk op een andere leeftijd ge richt. worden de onderwerpen voeding, riskante consumptie en milieu aan de orde gesteld. Het aardige van beide onder wijspakketten is dat de kinde ren op een speelse manier en uitgaande van hun eigen bele vingswereld bij alles wat 'ge zondheid' heet betrokken wor den. In het kader van de project- week zullen op alle scholen werkstukken over „de gezond heid" gemaakt worden. Van deze werkstukken wordt in het Cultureel Centrum een tentoonstelling ingericht die vrijdag 5 Oktober om 19.45 uur geopend wordt. De ten toonstelling is verder nog te bezichtigen op zaterdag en zondag van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur NOORDWIJK In de nach telijke uren ontstond brand in de opslagplaats annex woon huis van een Leidse sloper aan de Hogeweg. Dankzij de bui tengewoon snelle aanwezig heid van de brandweer kon voorkomen worden, dat de met veel brandbaar materiaal gevulde loods in vlammen op ging. De schade bleef nu be trekkelijk gering. Daar de loods op meer dan één plaats brandde, denkt de politie aan kwaadwilligheid. Pater Buil nieuwe deken Zoeterwoude ZOETERWOUDE In de Zoeterwoudse Christus Die- naarkerk wordt vrijdaga vond 5 oktober pater F.A.W.P. Buil geïnstaleerd tot deken van het Dekenaat Zoeterwoude. De installatie zal geschieden door de bis schop van Rotterdam, mgr. dr. A.J. Simonis. De bijeenkomst in de kerk op de hoek Kerklaan/Van Swie- tenlaan begint om 19.30 uur In aansluiting op de installatie die wordt gecombineerd met een eucharistieviering, kan kennisgemaakt worden met de nieuwe deken. Tevens is er ge legenheid om afscheid te ne men van deken Lamot. Clubhuis voor I 'Marijke' Voetgangster geschept LISSE Een 74-jarige in- i woonster van Lisse is gister- I avond om ongeveer kwart over acht licht gewond ge- I raakt bij een aanrijding. De Lissese werd geschept door een 19-jarige motorrijder uit Sassenheim. Het ongeval gebeurde gistera vond rond kwart over acht op, de hoek Gladiolenstraat/Hya- cinthenstraat. De vrouw stak plotseling de weg over. De mo torrijder was al te dicht gena derd om de Lissese nog te ont wijken. Zij is met een gebro ken rechter enkel en een ge broken rib in een ziekenhuis opgenomen. voor Appelschijf jes' winkels in Molenwijk KATWIJK Begin volgende week zullen de bronzen „appelschijfjes" van de beeldhouwer Marcus Ravenswaay uit Gorinchem een plaats krijgen bij het winkelcentrum in de Molenwijk. Deze plastiek trok in 1978 de aandacht van velen tijdens een tentoonstelling in de tuin van het raadhuis. Het gevolg was dat dit kunstwerk door de gemeen te werd aangekocht. De raadscommis sie voor beeldende kunst adviseerde in positieve zin. Toch' heeft het even geduurd vóórdat de finitief een bestemming voor de „appel schijfjes" werd gevonden. De kunstenaar en de wijkvereniging „de Molenwijk" ko zen uiteindelijk voor de plaats, waar het kunstwerk nu wordt geplaatst. Ravenswaay werd tot dit werk geïnspi reerd toen zijn vrouw hem eens op een avond een appel aanbood als dessert. De kunstenaar woont in een streek, die rijk is aan boomgaarden, waaronder veel appels. Toen hij de appel in vier partjes sneed, zag hij ineens wat voor een interessante vorm een appelpartje heeft. De vier appelpartjes zullen zó worden ge plaatst, dat zij met elkaar een gespreks- hoek vormen. De vormen van de partjes bieden gelegenheid tot zitten. Huren in nieuwbouw Van Leeuwenpark LEIDERDORP De huren in het Van Leeuwenpark gaan f 390,- per maand voor de vier-kamerwoningen en f 330,- per maand voor de twee-kamerwonin gen bedragen. Deze bedragen gelden in clusief de kosten van warmwatervoor ziening en centrale antenne. Voorzover nu bekend zullen alle voorma lige bewoners naar de nieuwe woningen aan het Van Leeuwenpark terugkeren. Aan het voormalige Van Leeuwenpark stonden 24 woningen, waarvan 17 vier- kamer- en 4 twee-kamerwoningen. Acht tien woningen zijn nu in aanbouw. De eerste worden voor de jaarwisseling opge leverd. LISSE Wethouder Meule- man van Lisse verricht mor gen de officiële handeling waarmee het nieuwe clubr huis van de speeltuinvereni ging 'Marijke' aan de Cro- cussenstraat wordt geopend. Rond de openingshandeling zijn een aantal festiviteiten georganiseerd. Morgenavond vanaf kwart over zeven trekt een stoet met lampionnen gewapende kinde ren naar de speeltuin waar om kwart voor acht de opening zal plaatsvinden. De optocht wordt begeleid door Canite Tuba. Zaterdag vindt om half twee een balonnenwedstrijd plaats, terwijl om half drie een poppentheater optreedt;'s a- vonds wordt een disco gehou-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7