Alkemade geeft volgend jaar twee miljoen meer uit „Cultuur" in Rijnstreek heeft louter accommodatieproblemerf SLUITENDE BEGROTING MOGELIJK ZONDER BELASTINGVERHOGING Missieveiling iif; Zoeterwoude Open huis Vrije School Een miljoen gulden over REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 ALKEMADE De gemeente Alkemade heeft voor volgend jaar een sluitende begro ting. Zonder de lokale belastingen anders dan trendmatig te verhogen zijn de inkom sten in 1980 voldoende om de uitgaven te dekken. Het is zelfs niet nodig om een be roep te doen op de gemeentelijke reserves, een pot waar op dit moment al een bedrag van bijna 11.5 miljoen gulden in zit. Het to taal aan uitgaven van de gemeente wordt voor het volgend jaar geraamd op bijna 26 miljoen gulden. In vergelijking met de be groting van het vorige jaar, dus over 1979, is het totaal van uitgaven en inkomsten met bijna twee miljoen gestegen. In een dubbeldik boekwerk heeft Alkemade dit jaar weer de stand van zaken vervat, ver gezeld van de plannen voor het komende jaar. Echte uitschieters meldt de begroting niet, wel staan tal van zaken op het verlanglijstje. Het investeringsplan van Alkemade is overigens nog niet gereed. Dit wordt mede veroorzaakt doordat men door de beperktere middelen en de bezuinigingsdrang het dekkingsplan nog niet heeft kunnen afronden. In elk geval is duidelijk, zo schrijft het college van b. en w. aan de raadsleden, dat door de beperkte finan- cële middelen niet aan alle wensen kan wor den voldaan. De begroting zal na een informe le bespreking in het openbaar worden behan deld tijdens drie raadsvergaderingen, te weten op 29 oktober, 19 en 26 november, waarvan de eerste vergadering gewijd is aan de algemene beschouwingen van de raadsleden. Personeel Het saldo van het hoofdstuk Algemeen beheer komt in totaal 223.436,27 nadeliger uit dan 1979. Onder dit hoofdstuk vallen onder meer de jaarwedden van burgemeester, wethouders, ambtenaren der gemeentesecrearie en allerlei andere kosten die ten behoeve van het beheer van de gemeente gemaakt worden. Het nadeli ge saldo is grotendeels het gevolg van de per soneelskosten van 124.181,34 gulden. De ge meente Alkemade kampt al lange tijd met een personeelsgebrek die naar men hoopt in 1980 opgelost zal zijn. De huidige ambtenaren heb ben het op het ogenblik zwaar door de onder- bezeting te verduren. De animo om bij de ge meente te werken is erg gering en sollicitatie procedures verlopen dan ook zeer moeizaam. Er is voorgenomen om drie mensen aan te trekken. Bovendien is de gemeentesecretarie gereorganiseerd wat ondermeer inhoudt dat er een afdeling welzijnszaken is bijgekomen. Nog steeds is de kwestie rond de 'pontveeraf- faire' niet afgelopen. Het college verwacht dat de zaak rond de ingediende schadeclaims door de betrokkenen, binnen enkele maanden opge lost zal zijn. penbare straatverlichting vallen, vertonen dit jaar een nadelig saldo tussen de inkomsten en de uitgaven van 35.602,74 gulden. In dit bedrag is nog niet het voorstel begrepen van de aan schaf van een hulpverleningswagen. Dit is door het college niet gedaan daar het college de samenstelling van de structuurschets in re gionaal verband afwacht. Eerst dan is de mate- rieelopbouw in de verschillende gemeenten bekend. Wel is in het investeringsprogramma voor 1980 de vervanging van het alarme ringssysteem opgenomen. Gebleken is dat vele alarmeringsapparaten niet bedrijfszeker meer zijn. Het college meldt verder dat de brand weerauto op de Kaag, waartoe in de raad van 23 april is besloten, in de produktie is en medio december wordt afgeleverd. De openbare straatverlichting kost de gemeen te het komende jaar 110.000 gulden aan stroomverbruik. Samen met het onderhoud, vernieuwing, etcetera van de lantarenpalen een gezamenlijk bedrag van 227.580 gulden. Het sociografisch bureau "De Meerlanden" heeft op de Buitenkaag en Kaag een enquê te gehouden naar de wens van de bewoners ten aanzien van een beweegbare tolbrug of een pont. Begin oktober brengt het bureau de uitslag van het onderzoek ter kennis aan de gemeente. Het 'oude' pontveer te Kaag levert aan geraamde inkomsten voor 1980 een bedrag van 330.000 gulden op. Hier staat tegenover dat de kosten van het veer op 676.399,52 gulden worden beraamd. Een fors exploitatietekort dat met de jaren stijgt. In 1978 waren de kosten 444.209,14 gulden en voor 1979 waren de kosten op 516.269,91 gulden geraamd. Onderwijs Volksgezondheid Veiligheid De openbare veiligheid waaronder de brand weer en de Bescherming Bevolking en de o De bijdrage aan de schoolartsendienst die in het hoofdstuk Volksgezondheid is opgenomen stijgt aanzienlijk in vergelijk met 1979. Werd er in 1978 een bedrag van ruim 45.000 gulden op tafel neergelegd, in 1979 een bedrag van ruim 47.000 gulden, in 1980 wordt het bedrag geraamd op ruim 56.000 gulden. Het onderzoek op hart- en vaatziekten wordt vermoedelijk in de maand december gehouden. Het college heeft tevens het voorstel in de begroting opge nomen om een totaal bedrag van 66.000 gulden te besparen door een aantal instellingen per 1 januari 1980 geen subsidies meer te verlenen. In dit gezelschap bevinden zich ondermeer het Koniging Wilhelmina Fonds, het Nederlands Astmafonds, de Nederlandse Hartstichting en de vereniging Nederlands Blindenwezen. In totaal biedt het hoofdstuk een lichte stijging van het nadelige saldo ten opzichte van vorig jaar met 14.597,92 gulden (van ruim 158.000 gulden naar bijna 173.000 gulden). Het Instituut Stad en Landschap geeft aan de gemeente advies over het uitelijke schoon van de gebouwen. De gemeente betaald hiervoor advieskosten die worden teruggehaald bij de belanghebbenden. Dat dit soms een winstge vend zaakje kan zijn blijkt uit het feit dat de gemeente in 1978, 16.492 gulden heeft ontvan gen en er zelf 11.180 gulden voor betaald. Voor het komende jaar worden de kosten op 17;000 gulden geraamd, 3000 gulden meer dan het vo rige jaar. Dit staat vermeldt onder de fraaie noemer van 'Welstandstoezicht op het artistiek en esthetisch bouwen' in het hoofdstuk Volks huisvesting. In het komende jaar wordt er ook weer meer aandacht geschonken aan de verbe tering van de bestaande woningen. Er is voor dit doel een bedrag geraamd van 90.000 gul den. Het is mogelijk voor particulieren om in aanmerking te komen voor een subsidie, die de gemeente in het kader van de 'Beschikking ge ldelijke steun verbetering particuliere wonin gen' weer van het Rijk terugontvangt. Het kleuter- en lageronderwijs moet het ook in 1980 zonder schoolbegeleidingsdienst doen. Er zijn door de belanghebbenden verschillende besprekingen gevoerd over de behoefte aan aansluiting bij een schoolbegeleidingsdienst. Uit de bespreking is wel de voorkeur naar vo ren gekomen voor aansluiting bij de begelei dingsdienst 'Midden-Holland en Rijnstreek. Het college is echter van mening dat de hier voor benodigde 80.000 gulden niet gevonden kunnen worden. In de begroting wordt de wens geuit om aan de mavo 'Johannes XXIII' een havo-afdeling te verbinden. Het college streeft deze afdeling ge plaatst te krijgen op het deelplan 1982-1984. Voor de wintersportliefhebbers is het houden van de geliefde vakantie een race tegen de tijd want de hoofden van de scholen is verzocht om de Leerplichtwet strikter uit te voeren. Dit naar aanleiding van de landelijke stijging van schoolverzuim, van kinderen die door de ou ders zijn meegenomen naar de wintersport. Ontheffing kan slechts geschieden voor ge wichtige redenen: sterfgevallen in de naaste familie, ernstige ziekten van de ouders en zeer slechte weersomstandigheden. Voor de sport geldt een hoge prioriteit voor de aanleg van een nieuw sportpark in Alkemade- Oost en aanleg van tennisbanen in Alkemade- West. Inzake de aanleg van een openlucht - en een overdekte tennisaccomodatie heeft er reeds een oriënterend gesprek plaats gehad met een zich spontaan aanmeldende onderne mer. Verder wordt er door de docenten licha melijke opvoeding gedacht aan een sportweek voor de gehele schooljeugd in het komende schooljaar. Aan culturele activiteiten wordt in 1980 ook veel aandacht geschonken. Voor de jeugd wordt er gedacht aan een project dat dramati sche expressie mime en visuele vormgeving omvat. Doorgang van dit project hangt in be langrijke mate af van de leraren. De informele werkgroep 'Culturele activiteiten' intensief overleg met de stichting 'Kollektief en Indivi dueel Kreëren (KIK) te Leiden. Van 16 tot en met 23 mei 1980 wordt er een expositie gege ven in de Alkeburcht. Hier kunnen de inwo ners van Alkemade hun werk aan de mede-in woners tonen. De Alkeburcht komt ook voor in de behandeling van bouw van de biblio theek. In december 1978 is er in het investe ringsplan 1979/1983 een bedrag van 900.000 gulden voor een openbare bibliotheek uitge trokken. Nog dit jaar wordt begonnen met ont werpen van een plan. Gedacht wordt aan de verbouw van de Alkeburcht of nieuwbouw na bij het winkelcentrum aan de Meerkreuk. Het welzijnsbeleid staat in het kader van de decentralisatie. Net als de gemeenten Ter Aar en de Nieuwkoop staat het aan de gemeente Alkemade om een welzijnsplan samen te stel len. Hiertoe is ondermeer de afdeling welzijn in het leven geroepen. Woningen Dit jaar zijn er woningbouwplannen gereali seerd nabij het scholencomplex aan de Rem brandt van Rijnsingel (36 woningwet- en 39 premiekoopwoningen) en ten noorden van de Lupine singel (28 woningwet- en 28 premie koopwoningen). Rond de jaarwisseling wordt er gestart met de bouw van in totaal 130 woo neenheden bij de Lupinesingel. De 35 wonin gen ter compensatie van de zogenaamde 'voor keurswoningen' heeft vertraging gehad door de moeizame onderhandelingen met de teams voor bouwstromen in Noord-Oost-Zuid-Hol land en het bouwfonds Nederlandse gemeen ten. Nu is het plan zover dat er onderhandelin gen gaande zijn met een plaatselijke aannemer om de woningen op korte termijn te gaan bou wen. Een belangrijk gebied voor de woning bouw is het noordoostelijk gedeelte van de Googerpolder. Dit gebied is een raakvlak van twee belangen: de glastuinbouw en de woning bouw. Voor dit gebied van 13 hectare ligt nog een beroep van de tuinders (middels de veiling en de L.T.B. afdeling Roelofarendsveen) bij de Kroon. Het college stelt zich op het standpunt dat met een gemiddelde bedrijfsoppervlakte van twee hectare in totaal slechts zes tuinders een nieuw bedrijf kunnen stichten. Hier tégen over stelt het college dat de ruimte geschikt is voor het bouwen van ongeveer 500 woningen. Het college dringt aan op een principe besluit en heeft een voorstel in voorbereiding dat zeer waarschijnlijk in de raad van 8 oktober zal worden behandeld. In Oude Wetering zal een gesprek worden ge voerd tussen de middenstand en het college over de eventuele bouw van enige winkels met bovenwoningen op het terrein aan de Veer- straat (waarop vroeger de R.K. kerk stond). Van Gedeputeerde Staten is het verzoek geko men om op basis van vrijwilligheid de drink watervoorziening in Zuid-Holland te reorgani seren. Uit de brieven die GS heeft verstuurd blijkt dat het waterleidingbedrijf 'De Rijn streek' opgeheven zou kunnen worden. Het of ficiële standpunt van Rijnstreek is nog niet be kend maar verwacht wordt, gezien de bedrijfs- uitkomsten is het echter niet te verwachten dat Rijnland met dit plan zal instemmen. Een greep uit de veilingcatalogus in de „Week van MissicfjD ïn". jnr ïtt in rst ZOETERWOUDE De werkgroep Missie en Ontwikk n organiseert in Zoeterwoude tot maandag 1 oktoto,r „Week van de Missionarissen". In deze week vinden ta aktiviteiten plaats waarvan de opbrengst ten goede aan het missiewerk. Hoogtepunt van deze aktiviteiteire de voor de vijfde maal georganiseerde missieveiling z ?c ie Deze week van de Missionarissen wordt elk jaar door de groep Missie en Ontwikkeling georganiseerd. In deze week den in samenwerking met andere verenigingen, scholen e jaardetehuizen diverse aktiviteiten georganiseerd. De opbis van de aktiviteiten is bestemd voor het werk van 11 uit Zf°r woude afkomstige missionarissen. De missionarissen zijn zaam in gebieden als Kameroen, Pakistan. Maleisië en Za Het ingezamelde geld wordt de missionarissen direct ter gesteld of wordt via de moederorganisaties overgemaakt geld wordt besteed aan onderwijsprojecten, kerkelijk we landbouwprojecten Eén van de doelen van de werkgroep is om zoveel mo mensen bij het missiewerk te betrekken. J£o zal ook op de len speciale aandacht aan dit onderwerp geschonken wo De missieweek werd afgelopen zondag geopend met een bezochte mis in de Christus Dienaar kerk. In deze kerk zf3' terdagavond een speciale jongerenmis worden opgedragen, mis begint om 19.00 uur. Op 5 oktober wordt in het Don huis een kaartavond gehouden waarvan de opbrengst ten zal komen aan het missiewerk. Ook de entreegelden van d oktober te spelen voetbalwedstrijd zullen aan dit doel bes11 baar gesteld worden. De competitiewedstrijd tussen SJ Meerburg zal gespeeld worden op het SJZ-terrein. Hoogtepunt in de Week van de Missionarissen is ongetwijfi F veiling. Op deze veiling, die dit jaar haar eerste lustrum ve zullen vrijwillig afgestane artikelen en de door de werk n' aangekochte antiqiteiten tegen een zo hoog mogelijk bedra ll' de man gebracht worden. Vorig jaar was de opbrengst van 1 veiling 26.000 gulden. Dit jaar zullen onder meer een op s< nagebouwde boerenwagen uit 1900, koperen pompen, een doofpot maar ook een vliegreis boven Zoeterwoude en een nade van de plaatselijke fanfare voor het goede doel ondi 11 hamer worden gebracht. De veiling wordt donderdag- en dagavond in „Ons Huis" vanaf 20.00 uur gehouden 'Jk d«00 kt Nieuwkoopse wijk heet De Rietlanden Het heeft even geduurd voordat het gemeen tebestuur van Nieuwkoop eruit was met de straatnamen voor de nieuwe wijk Bouwlust II (zie foto). In de raadsvergadering van 30 au gustus kwam men er niet helemaal uit. Voor gesteld werd toen om alle straatnamen te doen eindigen met „Zudde" naar gelijknamige plassen in het Nieuwkoopse Plassengebied. De raad vond het toen toch wat te zudderig en het college werd in overweging gegeven om Het college van B en W meent er nu uit te zijn want de gemeenteraad wordt in de vergadering van morgenavond voorgesteld om de nieuwe wijk „De Rietlanden" te gaan noemen. Als de raad daar nu althans wel mee kan instemmen zullen de Rietlanders die daar komen te wonen hun adreskaarten van de volgende straatnamen kunnen voorzien: Churchilllaan, De Veenderij, De Halve Roe, Joris Zudde en De Brak. ALPHEN AAN DEN RIJN De „Vrije School" te Alphen aan den Rijn houdt morgen „open huis". De school die ge vestigd is aan de Toussaintstraat 53 en die dit schooljaar is gestart, staat vanaf 19.30 open voor iedere belangstellende. Zowel de leidster als de leden van de werkgroep zullen aan wezig zijn om informatie te verstrekken over de doelstel ling van de school en om achtergrond te belichten. Belangstellenden die niet in de gelegenheid zijn de informatiea vond te bezoeken kunnen voor informatie terecht bij het secre tariaat, Klaverhof 93 te Alphen, telefoon (01720)-23778 of bij de kleuterleidster Willy de Klerk op maandag, dinsdag en donder dag na 12.30 uur in de school aan de Toussaintstraat. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nupnmer 071 - 122248 en-per speciale koerier wordt als nog gebracht RIJNSTREEK Uit een enquête die door burea- medewerkers van het IGOR (Intergemeentelijke Overlegorgaan Rijnstreek) is gehouden blijkt, dat accommodatieproblemen de enige knelpun ten zijn die de Rijnstreek kent op het sociaal-cul tureel terrein. Een aantal organisaties op dit ge bied is aangewezen op noodgebouwen terwijl sommige zaalsportverenigingen zich moeten be helpen in gymlokalen. Daarnaast mist bijna elke gemeente een goede toneelaccommodatie. In totaal werden 281 formulieren verstuurd (192 re tour) naar organisaties en 104 (67 retour) naar be heerders van accommodaties. Uit Rijnsaterwoude en Ter Aar kwam 87,5% van de formulieren terug ter wijl uit Nieuwkoop en Zevenhoven slechts de helft retour kwam. Uit de enquête blijkt ook dat er op het sociaal-cultureel terrein grote verschillen zijn per ge meente, zowel naar soort van de aktiviteiten als naar de organisatievorm. „Een samenhangend beeld is nauwelijks vindbaar", zegt het ontwerp-rapport hier over dat naar aanleiding van de enquête werd sa mengesteld. Zo levert Hazerswoude „een gedifferentieerd beeld" doordat er veel soorten van organisaties aktief zijn. Op een aantal accommodatieproblemen na kent Ha zerswoude geen knelpunten. Het clubgebouw van de voetbalvereniging vertoont ernstige gebreken terwijl de toneelgroep geen geschikte accommodatie heeft. In de gemeente Koudekerk aan den Rijn zijn het vooral de kerkelijke organisaties die aan de weg tim meren met sociaal-culturele aktiviteiten. Volgens het rapport „kan dit voor andersdenkenden een belem mering betekenen". Echte knelpunten kent Koude kerk niet. Slechts de accommodatie van „De Roef" verdient aandacht. In de gemeente Leimuiden kampt de speeltuinvere niging met ernstige accommodatieproblemen. Naar verwachting zullen deze evenwel spoedig worden opgelost. Ook hier is de toneelvereniging niet tevre den over de accommodatie. In de gemeente Nieuwkoop is het vooral met het gemeentedeel Noorden slecht gesteld. Noorden met relatief weinig inwoners telt wel 8 organisaties. Ze kunnen niet beschikken over een goede accommoda tie. Zo is het gebouw van het jeugdhuis een houten noodgebouw terwijl dat van de speeltuinvereniging in een slechte staat verkeert. In Nieuwkoop valt ver der nog op dat voorzieningen op het gebied van vor ming en voorlichting voor jongeren ontbreken. Sportverenigingen in die plaats wensen een eigen ruimte. In de gemeente Nieuwveen wil de voetbalvereni ging een nieuw gebouw. De badmintonvereniging vindt de ruimte in de school niet toereikend. Verder geen problemen in deze gemeente. Ook Rijnsaterwoude kent die bijna niet. Alleen de Algemene Sportvereniging vindt de ruimte in de „Meerkant" soms iets te beperkt. Opmerkelijk is nog dat de tafeltennisvereniging zijn sport beoefent in ,,'t Spant" te Leimuiden. In de gemeente Ter Aar zijn het vooral de sportver enigingen die het moeilijk hebben. Zowel de accom modaties als het funktioneren van de verenigingen leveren problemen op. Twee jeugdruimtes moeten worden vervangen. De turn- en gymnastiekvereni ging vindt de ruimte in het schoolgebouw te Lange- raar „zeer slecht" terwijl de muziekvereniging meent dat dezelfde ruimte te klein is. De damesvoetbalclub heeft een te klein trainingsveld en een speelveld dat in een slechte staat verkeert. De tennisvereniging kijkt uit naar meer banen. In de gemeente Woubrugge zijn de accommodatie- problemen vooral bij sportverenigingen tamelijk groot. De tennisvereniging wenst nieuwbouw en het café verbetering van de ruimte. De jongerenvereni ging en het culturele centrum kampen eveneens met ruimtegebrek. Dat is ook het geval met de handbal vereniging. In Woubrugge vinden verder de gym nastiekvereniging alsook de badmintonverenigir r ruimte in „De Goede Herder" eveneens te klein. r; verscheidenheid in aanbod is in Woubrugge perkt", zo tekent het rapport ook nog aan. De gemeente Zevenhoven spant de kroon j, klachten over accommodaties. De helft van de nisaties is daar niet tevreden over. De bibliotl j, heeft te weinig ruimte, het dorpshuis is te klein a de peuterspeelzaal terwijl het Trefpunt en de nastiekvereniging de ruimte in de katholieke b ,e school ook al te klein vinden. Uit de enquête blijkt ook nog dat de meeste orgai I ties in de negen gemeenten, 20 jaar of jonger Koudekerk en Woubrugge tellen de oudste en muiden de jongste. Verder gaf 35% van de orgai ties een levensbeschouwelijke signatuur op. Opi kelijk is ook nog dat veel gebruik wordt gem van kerkelijke gebouwen. Over de deelneming het rapport dat de binding van de deelnemers ei den niet de gemeente groot is. 80% daarvan kom de eigen woonplaats. Ter Aar kent leden en dee mers uit alle andere gemeenten. De kontakten met het eigen gemeentebestuur bli in Ter Aar en Hazerswoude do meeste problemei te roepen. Geen moeite daarmee hebben de orgar ties in Leimuiden, Rijnsaterwoude en Woubrugj Volgens het rapport kunnen de gegevens uit enquête een uitgangspunt vormen bij het voo reiden van een sociaal-cultureel plan, dat elke meente binnen niet al te lange tijd zal mol gaan opstellen. De gegevens kunnen ook de b zijn voor een meer specifieke inventarisatie, s het rapport ook. „Dat is echter een aangelej heid welke door iedere gemeente afzonderlijl door samenwerkende gemeenten moet wot besloten", aldus het ontwerp-rapport dat vs vond ter discussie zal staan in de vergader van het IGOR. Deze wordt gehouden in het phense raadhuis en begint om 19.30 uur. Zoeterwoude garandeert oud- papierprijs ZOETERWOUDE Aan de verenigingen die van oudsher papier inzamelen zal een garantieprijs van 6 cent per kg worden gegeven. Over dit voorstel zal de raad morgen be slissen. Momenteel is het oud-papier in de handel al onge veer 6 cent waard, maar het is juist de bedoeling dat door de gemeentesubsidie de continuïteit van prijs en inzamelen ook in tijden, van slapte gewaarborgd wordt. De garantiesubsidie zal alleen worden toegekend aan de Her vormde Jeugdraad en PIT '54 in het dorp en de Rijntamboers en v.v. Meerburg aan de Rijndijk. Om voor de subsidie in aanmer king te komen dienen deze verenigingen een verkoopfactuur oud-papier te overleggen, waarop de naam van de vereniging en die van de opkoper, de datum van aflevering, het aantal kilo grammen en de prijs is vermeld. Als deze prijs onder de 6 cent ligt betaalt de gemeente het verschil bij. De regeling geldt voor lopig voor 1 jaar, vanaf 1 o&itober 1979, daarna wordt de zaak op nieuw bekeken ZOETERWOUDE Over de jaren 1976 en 1977 heeft Zoeter woude een batig saldo van ruim 1 miljoen overgehouden. Tijdens de komende raadsvergadering zal dat bedrag voor verschillende doelen gereserveerd worden. Volgens een ra ming van de gemeente zal er per 1 januari 1980 1.117.000 gul den beschikbaar zijn. Het voorstel van b en w is om dit be drag als volgt te verdelen. Voor de aanleg van een fietspad langs de Nieuweweg 250.000 gulden. Voor de verbetering van de accommodaties in het dorp wordt 500.000 gulden in reserve gehouden. Voor het herstel van vorstschade aan verschillende wegen wordt 70.000 gulden uitge trokken. Ook wil de gemeente geld uittrekken voor energiebes parende maatregelen. Voor bezuinigingen in gemeentelijke gebouwen wordt 47.000 gulden gereserveerd. De grote beurt die het zwembad nodig heeft zal 50.000 gulden vergen. Om meer of betere speelmoge- lijkheden voor de jeugd te creëren zal ook 50.000 gulden opzij gelegd worden. De uitwerking van de verkeersnota en het tref fen van verkeersverbeteringen tenslotte, zal 150.000 kosten. Hazerswoudse Dorpsstraat enorm verkeersintensief HAZERSWOUDE Tellingen in november 1977 en in o ber 1978 wijzen uit dat de Dorpsstraat te Hazerswfl enorm verkeersintensief is. Ze werden gehouden bij kruispunt DorpsstraatGemene/Provinciale Weg en bi Groene Brug. Naar schatting passeren 2200 auto's bove noemd kruispunt tussen 07.00 en 18.00 uur. Voor (brom) sers bedraagt dit aantal voor dezelfde omgeving en deze tijdspanne 1500. In totaal 2560 fietsers en bromfietsers maken gebruik van tunnel onder de Provinciale Weg. Het aantal passanten val Groene Brug geeft voor dezelfde tijd aan: 1490 auto's en fietsers en bromfietsers. Er werden eveneens tellingen verricht in het ochtendspitsij Kruispunt: 240 automobielen en 200 (brom)fietsen; fietstunj 470; Groene Brug: 160 auto's en 310 (brom)fietsers. In het av« spitsuur meer auto's en bromfietsers bij het kruispunt da» de ochtend: 330 en 210; .minder verkeer in de fietstunnel da morgens: 390; meer auto's bij de Groene Brug (190) en mifl fietsers aldaar (210)

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4