Parker maakt het onnodig spannend poggenpohl keukens/bad DI0K ten onder tegen geroutineerder HRC Eindsprint Nijssen Trotters voldoende voor tweede zege Verrassende winst BC Leiden helpt u kiezen: Bram Wassenaar maakt favorietenrol waar 3PORTTRIBUIME EBBC IN SLOTFASE NOG BIJNA LANGS LEIDENAARS: 88-87 LEIDSE TITELSTRIJD OP MATIG NIVEAU er, imponeerde zaterdaj Amerikaan met kop en] b van Essen (voorgrond LEIDEN De spanning die zo lang niet echt aanwezig was, arriveerde drie minuten voor het eindsignaal van de topper tussen Parker en landskampioen EBBC dan toch nog in de volle Vijf Mei hal. Juist op het moment dat Den Bosch zich definitief leek te hebben neergelegd bij de onvermijdelijke nederlaag, liep Leidse Amerikaan John Washington tegen zijn vijfde persoonlijke fout aan. Bij een voorsprong van 86-77 in de regel niet onoverkomenlijk - zo'n voordelige marge ver speel je als nummer twee van Nederland toch niet zo sim pel. Zeker niet als je voor die Amerikaanse center recordin ternational Harrie Kip, bela den met slechts een p-tje nog achter de hand hebt. Kip ech ter, faalde zaterdagavond vol ledig. Slaagde er niet in ook maar iets goed te doen, beuk te wat onder de eigen en de Bossche basket en mocht vijfentwintig seconden voor tijd het veld al weer met een optimale foutenlast verlaten... De stand op dat moment: 88- 85 én twee strafworpen voor Den Bosch. James Lister (hij handhaafde zich de gehele tweede periode wel met vier fouten in het veld - klassever- schil dus) benutt6 die twee strafworpen feilloos: 88-87. De noodzakelijk geworden achter bal werd door overigens bij zonder sterk spelende Ron Kruidhof slecht genomen, bal bezit voor EBBC met nog vijf tien seconden te spelen was het directe gevolg. Den Bosch- coach Ton Boot gaf aan dat „systeem vier" uiteindelijk naar de volle winst moest lei den. Uitspelen die tijd en ge woon scoren - Den Bosch had dat al vaker gedaan, het nu opeens wel fanatiek verdedi gende Parker speelde in feite een verloren wedstrijd. Totdat Kruidhof zelf het herstel aan kondigde, knap insprong bij een foute balbehandeling van Buff Kirkland en de bal weer In Leids bezit bracht. Mitchell Plaat en Jimmy Woudstra droegen de kostbare 88-87 vervolgens wel ongeschonden door de finish. Een kostbare zege inderdaad. Parker moet hebben geleerd van vorig seizoen. De regle mentaire competitie werd toen duidelijk onderschat door de Leidenaars. Plaatsen voor de play offs stond centraal, niet de eerste plek na veertig wed strijden. Tijdens de finalewed strijden bleek toen hoe groot de misvatting was geweest. Den Bosch - wel eerste gewor den - kende het grote voordeel van de eerste thuiswedstrijd én de mentale steun van een eventuele derde thuisontmoe- ting en de Bosschenaren oogstten dan ook de plezierige vruchten, behorend bij het landskampioenschap van Ne derland. Aan de andere zijde zal die overwinning, maar vooral het spelverloop afgelopen zater- Basketbal dag, coach Hennie Blom toch weer aan het denken hebben gezet. Want Parker vormt nog altijd niet dat complete geheel dat een coach van een topte- am voor ogen heeft. De tweede guardpositie (de reserve achter fenomeen Plaat dus) lijkt voor topwedstrijden toch nog te zwak bezet. In het duo Roy Leysner/Ron Kruidhof dacht Blom de oplossing te hebben gevonden, maar tegen EBBC kostte die dubbele wissel Lei den wel tweemaal een riante voorsprong. En verder dan die centerpositie. Duidelijk wordt zo langzamerhand dat John Washington echt een pure aanwinst is. Zelfs tegen Lister heerste Washington en dat mag toch als een ijzersterke prestatie worden gezien. Ook een Washington kan evenwel geen veertig minuten volmaken en daar ligt ook op deze plek het probleem. Een Kip in vorm zal zijn invallersrol nog net aan kunnen, een Harrie Kip in ook maar iets mindere vorm niet. En dat kost punten. Zaterdag zelfs bijna een overwinning. Werk voldoende voor Blom, al werd die eerste confrontatie dan wel winnend afgesloten. En konden ook veel positieve zaken worden gesignaleerd. Kruidhof bijvoorbeeld. Even koos EBBC voor de zone-ver dediging (vorig jaar vaak een succesvol wapen tegen Parker) en daar was Kruidhof. Twee keer flapte hij raak en EBBC ging weer terug in de zone- press. En - natuurlijk - Mitchell Plaat. Hij was er zaterdag weer volledig, dus was Parker er vaak ook helemaal. Kropman en Dekker waren om en om de tegenstander van de Leidse guard, maar zelfs die uitput tingstactiek slaagde niet. Plaat maakte de wedstrijd en scoor de en passant ook nog 26 pun ten. Met aanwinst 'Giddings (onopvallend maar nadrukke lijk aanwezig) drukte ook Jimmy Woudstra zijn stempel weer op het duel. Tegenstan der Cees Akerboom kende vol gens traditie een lastige avond, scoorde wel twintig punten maar kwam toch niet echt los. Mede daarom was het dan ook zo vreemd dat het zaterdag toch riog zo spannend werd. Dat de Leidse bliksemstart (12-3 na drie minuten) en het goede vervolg (via 31-17 en 32-25 naar de 49-38 bij rust - dunk Bruinsma, vierde p van, Lister tegen Kruidhof) uiteinde lijk een 88-87 eindstand ople verde. Terwijl de marge met nog drie minuten te gaan toch echt nog negen punten was... Scores Parker: Plaat 26, Woudstra en Kruidhof 17, Washington 8, Bruinsma 6. EBBC: Akerboom 20, Cramer 18, Lister 13, Faber 12. Van Essen 10. GERT-JAN ONVLEE u u n Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 bv Gebr. Rolff s Handelmij. a 1 Winkelcentrum Babyion Den Haag Tel. 070 - 85 13 08 LEIDEN De verrassend sterke competitiestart van Nijssen Trotters werkte in de tweede wedstrijd nog duide lijk door. Werd het vorige week in de thuiswedstrijd te gen de huidige kampioen Zaandam uiteindelijk een for se overwinning, nu moesten tegen het Tilburgse BC Pau- Iu8 tot het eind alle zeilen worden bijgezet. Een korte eindsprint bleek toch vol doende voor een moeizame winst: 72-82. Het Noordwijkse MSV moest in de streekderby tegen het Leidse LUBA in de tweede helft afhaken: 73-84. LUBA won ook zijn beker wedstrijd tegen Sea Devils uit Castricum: 100-68. Een goede uitgangspositie voor de re turn op 30 september. De spelers van Nijssen Trotters genoten nog na van de vorige wedstrijd en verkeerden in de Basketbal waan dat het tegen het zwak ker geachte BC Paulus niet al te moeilijk zou worden. De Til- burgers wensten echter niet mee te werken aan dit idee en bleven lange tijd met enkele punten aan de gunstige kant van de score. Pas kort voor het einde van de eerste twintig minuten wisten de Trotters de waarschuwende woorden van coach Ben van Cleef ter harte te nemen. De concentratie werd opgevoerd en men kon met een zeer bescheiden voor sprong aan de thee: 40-42. De tweede helft beloofde be terschap. Binnen de kortste tijd sprongen de Trotters naar 44-54. Tot op 12 minuten van het eind bleef de marge rond de tien punten schommelen. BC Paulus begon' vervolgens langzaam van de achterstand af te knabbelen. Met nog 4 mi nuten te gaan naderde Paulus tot op 4 punten. Maar toen stelden de Nijssen Trotters als nog orde op zaken. De eind stand werd bepaald op 72-82. Topscorers Nijssen: Benjamin Ruijsenaars 17, Erik-Jan Be- rendsen en Peter-Paul Maas- sen 12, Tony Lamping 10. MSV was in de thuiswedstrijd tegen LUBA tot de rust in staat in de race te blijven, maar het sloot de eerste helft af met een 35-38 achterstand. In de twee de helft viel de inbreng van de tot dan sterk spelende MSV-er Evert van der Plas weg terwijl aan de LUBA-kant Ton Kallen berg lustig bleef scoren. Hij kwam tot een persoonlijke score van 31 punten. LUBA werd uiteindelijk niet meer be dreigd en won met 73-84. Leiden - Het toptreffen in de vaderlandse rugbycompetitie tussen het Leidse DIOK en HRC Den Haag is voor wat de Leidenaren betreft op een de ceptie uitgelopen. Verklaarde DIOK-coach William Mellet vóór het duel nog dat HRC een te kloppen tegenstander was, na de 15-3 nederlaag moest ook hij constateren dat de hegemonie van HRC nog immer voort duurt. De Hage naren beschikten over een surplus aan ervaring, en dit was duidelijk van doorslagge vende betekenis. HRC-coach Reinier Salomons had in ver band met blessures zelfs de veertigjarige oud-internatio nal Piet Spijker van stal ge haald. DIOK kon tegenover die routine alleen maar en thousiasme stellen, zonder daarmee effect te bereiken. Integendeel, de talrijke malen dat de goed leidende Engelse arbiter Ron Rishworth voor technische fouten en off side van DIOK-8pelers moest flui ten, beslisten de wedstrijd. In de beginfase kwamen de Leidenaren goed weg. Theo Oortwijn miste voor HRC twee penaltykicks en verzuimde daardoor z'n ploeg op voor sprong te zetten. Beide teams speelden erg nerveus en onge controleerd. DIOK was tech nisch zeker niet de mindere, maar liet zich te vaak verleiden tót ongeoorloofde acties. De Leidse rugby-ers kwamen in de tiende minuut door een pe- naltykick van Albert Huisman op 3-0, maar in de zelfde mi nuut stond het na een benutte penaltykick van Theo Oortwijn al 3-3. Typerend voor de on rust in het veld was het dat deze penaltykick werd ver strekt omdat Kees Koemans had uitgehaald naar Hagenaar Ton van der Loos. Nadat de kruitdampen van het eerste half uur waren opgetrokken, zakte de wedstrijd in. Twee mi nuten voor het verstrijken van de eerste helft kreeg HRC op nieuw een penaltykick toege wezen, dit maal vanwege off side en Theo Oortwijn bepaal de de ruststand op 3-6. In de tweede rondgang kwam het verschil in klasse duidelijk aan het licht. DIOK speelde veel te individualistisch en kickte de bal te vaak naar vo ren, zonder dat er eens een goede aanval werd opge bouwd. De Leidenaren maak ten, ook in verdedigend op zicht, erg veel fouten. Hoewel ze dankzij basketballer Eric Jan Berendsen sterk in de line out waren, ontbrak het hen aan een goede pass. Meerma len leverden de Leidenaren zo doende de bal weer bij de te genstander in. Full back Theo Oortwijn velde DIOK in de tweede helft volledeig. In de vierde minuut kwam de bal uit een scrum bij Vincent Triebert, Rugby die Oortwijn bediende en deze bracht met een dropkick de stand op 3-9. Zes minuten la ter onving hij de bal uit een line out en bracht met een ver re trap door de palen z'n ploeg op 3-12. Kort daarop benutte hij voor de derde keer een pe naltykick en de wedstrijd was In feite beslist. DIOK had in de eerste helft al te veel conditie verspeeld om nog wat terug te kunnen doen. In de eindfase van het duel waren ze nog wel dichtbij een try, maar HRC kon het gevaar bezweren. De Leid se fly half had helemaal een ongelukkige dag. want hij moest met een gebroken sleu telbeen naar het ziekenhuis toe. Verheugend voor de ne- derlandse rugbysport was de grote belangstelling, zowel van publiek (500 man als van de pers. PAUL VAN DER BIJL LSRG Den Haag - De Leidse Stu denten hebben ook hun der de competitiewedstrijd win nend afgesloten. Dit maal werd HRC 2 met 11-24 aan de Leidse zegekar gebonden. Hoewel het universitaire pack in de set-scrums nogal eens de bal liet glippen werd er in het losse spel weer veel goed ge maakt. Hans Siemens opende voor Leiden de score door het benutten van een penalty: 0-3. Terwijl Tom van der Lande na dertig minuten handig een try scoorde (0-7), stond de Haag se verdediging nog te praten. Den Haag kwam toen nog even terug met eveneens een try: 4- 7. Doch voor de pauze stelde Diederick Renardel de Leidse zege veilig: 4-11. In een rommelige tweede helft toonde LSRG duidelijk over betere conditie en techniek te beschikken. Door intelligent balspel van de Leidse driek- wartlijn wisten Siemens, Re nardel en Straathof de eind stand op 11-24 voor'LSRG te stellen. The Bassets Rotterdam - De club uit Sas- senheim blijft zegevierend doorgaan. In Rotterdam werd gisteren RRC met 8-21 versla gen. In een bikkelharde ont moeting maakten Sam van der Geest, Ruud Vos en Rob van der Krogt voor de Bas sets de goals, Jacq Eikelenboom zorgde voor een hoogtepunt in de Sassen- heimse scoringsreeks door op sublieme wijze uit een line out in een beweging de try te drukken. LEIDSE COURANT MAANDAG 24 SEPTEMBER 1979 DIOK-speler Hans Görtz wordt de voet dwars gezet door de Haagse full-back Theo Oortwijn LEIDEN - Het eerste Leidse kampioenschap op de nieuwe atletiekaccommodatie heeft slechts een gering aantal goede prestaties opgeleverd. Enkele topatleten ontbraken, terwijl vele anderen hun top al eerder dit seizoen hadden gehad. Asti Oskam (Bataven), Mark van Vliet (Holland), Maarten Gijsbers (Bataven) en Bram Wassenaar (Bata ven) vormden de belangrijk ste positieve uitzonderingen. Opvallend was verder de klei ne deelname op een groot aantal nummers. Meerdere keren verviel zelfs het kam pioenschap omdat er geen of slechts één aanmelding was. Bij de dames werd de hoofd rol vertolkt door Asti Oskam (Bataven). Op de 800 en de 1500 meter eindigde zij na een sterke solo in respektie- velijk 2.11.8 en 4.39.4. Daar naast veroverde zij ook de ti tel op de 100 meter voor A- meisjes 12.7. Marjan Bruinsma (AV Leiden) overheerste op de technische nummers. Zij won zowel het hoog- als het verspringen 1.55 en 4.81. Het discuswer pen was voor haar met 29.54 meter. Bij het speerwerpen en het kogelstoten werd zij net overvleugeld door Mildred Boom (Holland)9.98 en 29.82 LEIDEN De badmintonners van BC Leiden be haalden een opzienbarende 5-3 overwinning op kampioenskandidaat Morgenstond. Ook Vlietwijk won, 7-4 werd het tegen Oosterhout. Veglo maakte korte metten met Delft: 0-8. BC leiden zorgde voor een verrassing door Morgen stond met 5-3 af te troeven. Voor de vijf Leidse pun ten zorgden: Jan Slingeland, 9-15, 18-13, 15-12 tegen Tjin. Kees Knijnenburg wees Brassinga terug: 15-2, 15-7. Invalster Nora de Koning versloeg Schnezler 12-9, 8-11, 11-3. In het damesdubbel wonnen Dorie Koelemij en Nora de Koning van het duo Schnezler- /Baumeister: 15-5, 15-5. De laatste winstpartij was die in het gemengd dubbel, Dorie Koelemij en Jan Slingeland wezen Baumeister en Brassinga terug: 15- 8, 15-11. Vlietwijk behaalde een enigszins geflatteerde 7-4 overwinning op Oosterhout. Alphons Kempees van Oosterhout blesseerde zich in de partij tegen Dick Oostergo. Een blessure die Vlietwijk drie winstpunten opleverde. Winstpartijen: Dick Oostergo - Alphon3 Kempees 15-12, 11-14, Kempees moet oi Henk Westerbeek - Van Heeswijk 17-14, 15-1| Lapré - De Vos 15-5; 16-18; 15-8; Irene de Tokaya 4-11, 11-6, 11-7; Ron Lapré/Alphons Berg - Van der Vlist/De Vos 17-16; 15-10. Veglo versloeg In Delft de badmintonploeg naam. 0-8 was de eindstand. Winstpartijen in kelspèlen: Wim de Rooy - Thévenet 6-15, 13-11 Lingen - Hans van Harteveld 3-15, 8-15; Steltei via Frederiksz 2-11, 2-11; Jaqueline de Roi eveneens met 2-11, 2-11. meter. Goede tijden werden er gerealiseerd op de 100 meter. Anne Politiek en Joske Boon. 12.8 en 12.9. De 400 meter werd gewonnen door Marjan Disseldorp (Holland). Van goed niveau waren verder de 2.20.1 van Tina Buntsma (Bataven) op de 800 meter, 28.42 meter bij het discuswerpen voor Trees Struive (bataven) en 1.50 hoog voor Sandra van de Graaf (Lei den). Heren Maarten Gijsbers (Bataven) verkeerde in een uitstekende vorm. Nadat hij op de eerste dag de 400 meter in 50.2 ze gevierend had afgesloten so leerde hij op de 800 meter naar een uitstekende 1.53.8. Zijn clubgenoot Bram Wasse naar maakte zijn favorietenrol op de 1500 meter op ondub belzinnige wijze waar 3.55.5. De derde goed presterende senior was Mark van Vliet (Holland). Bij het polsstok- hoogspringen overbrugde hij 4.50 meter Bij de kampioenschappen ont brak op de meeste nummers de spanning. Vaak was een van de deelnemers veel te sterk voor de rest van het veld. Alfred Verhoef (Holand) was te sterk op de sprintnummers 11.2 en 22.9. Op de wat lange re afstanden overheersten de lopers van de Bataven en AV Lelden. Op de 400 meter, de 800 meter en de 1500 meter waren er nog sterke tijden voor Ton Oudshoorn (Bataven) 51.7, Peter Wezel (Bataven) 1.56.2 en 4.02.4 en Arie van Tol (Bataven) 1.59.0. De 5000 meter werd gewonnen door Kees van Manen (AV Leiden) 16.11.8. De hindernislopen wa ren weer voor Holland 110 meter horden Mark van Vliet 17.6, 400 meter horden Bert Paauw 56.8 en 3000 meter steeple chase 9.33.8. De beste springprestatie werd geleverd door Hennie Hakker (Holland) 1.90 hoog. Theo Brussche werd eerste bij het verspringen 6.16. Ruud Eve- leens (Holland) was de beste hink-stap-springer 12.93. Gerrit Verdoes (Bataven) be wees zijn kracht bij het kogel stoten (12.05) en het discus werpen (34.40). Kees Riemens (Holland) was niet te verslaan op het speerwerpen 52.62 me ter. Junioren De beste junioren waren naast Asti Oskam, Sandra Dorlas (Bataven), Tina Bunt sma (Bataven) en Michel Moll (Holland). Sandra Dorlas liep een snelle 200 meter 25.9. Ook de 800 meter was voor haar 2.23.2. Op dit nummer werd zij gevolgd door Mau- rie8 Hunck (Bataven) in 2.24.4. Michel Moll sloot zes nummers winnend af. De ti tels behaalde hij op de 100 meter (12.0), 200 meter (23.9), 400 meter (52.1), 800 meter (2.00.5), het verspringen (5.50), en kogelstoten voor B- jongens (9.99). Tina Buntsma stond vaak in de schaduw van Asti Oskam. Toch mochten haar prestaties er zijn. Op de 100 meter liet zij 12.9 noteren. Het hoogsprin gen en het verspringen won zij met 1.45 en 4.72. Bij het dis cuswerpen zegevierde zij met 22.30 meter. Rob Veldhuizen (Holland) was duidelijk de sterkste A-junior discus 32.54, kogel 12.15 en speer 39.58. Mattie Noordberg pakte de meeste looptitels bij de A- jongens 100 meter 12.1, 200 meter 24.4 en 400 meter hor den 64.9. Chris Winkel won hoog (1.75) en polshoog (3.20). Verspringen was voor Rob Ult- zen (Holland) 5.97 en het hlnk- stap-springen ging naar Luuk Redel (Holland) 10.82. De titel op dë 200 meter meisjes A was voor Carolien Bi?®' (Holland) 28.9. Mauries Hunck (B drie nummers bij ver 4.82, hoog meter 60.1.Irene T discuswerpen met 27.6 ter.Gerrie van Haarlenl land) was de beste kogr ster 8.72. Joukje d?' veroverde het goud speerwerpen 21.82 I Paul Oomen (Bataven) f het hoogste bij de B-joi 1.75. Arjan de Haan (Bi kwam met de polsstol 2.50 meter. Hans Cival| ven) wierp 21.10 met I cus. De overige titels gingen) Meisjes C 80 meter M van Loon (Leiden) 10,'jj meter Cathy van Loon (P* 1.50.1; kogel Joke B (Holland) 8.17; discush* van Loon (Leiden) 20.1j£ Hella van de Graaf 4.7® gens C 100 meter F Honsbeek (Bataven) 12| meter Perry Hoogeboo® taven) 2.13.8; 1500 meB bert Rijpma 4.41.5; 100P horden Reinout HespeQ land) 16.0; kogel MarcelP beek (Bataven) 10.54; Marcel Honsbeek (Bfl 33.32; discus Klim Paarf per (Holland) 28.70; hoo nout Hesper (Holland) 1.1 Reinout Hesper (HollandEf fr

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18