heeft topploeg r Wintersport in Seefeld BON NEDERLAAG VOOR TILBURG TRAPPERS d igrid olieboom de leiding Geen Russen in Hoogo ven toernooi h Nico Landeweerd niet naar Hvar GEEN BESLISSING IN DAMTWEEKAMP Meningsverschil NOC en skivereniging -'RT LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1979 PAGINA 11 23 [AAG Eindelijk et er gisteravond he- uit bij HYS in de en 2x dstrijd tegen Til- en, re rappers. De Hage- ie reeds uitstekende den tegen Feenstra (8-8) en een kleine ig tegen het Amster- De Bisschop (5-4) e rug hadden, wisten iu in de combinaties nd te vinden. De sarbeid van coach te|ucSheffrey en zijn blijkt niet voor zijn geweest, want nu een topploeg die imand bang hoeft te burg Trappers was ite slachtoffer. Met een nederlaag van "7-3 ver trok de Brabantse ploeg, met onder meer drie interna tionals in de gelederen, uit de Haagse schaatstempel. Een kleine tweeduizend toe schouwers waren getuige van een uitstekende wedstrijd. Voorzitter Ger Naber: „Ik wist wat voor materiaal ik in huis had. Maar de jongens moeten natuurlijk even aan elkaar wennen. Deze bekerstrijd is voor ons gewoon een aanloop naar de nationale competitie. Waar we zonder enige twijfel hoge ogen gaan gooien. Ik ben erg blij dat ook het publiek weer de weg weet te vinden naar De Uithof. Binnen veer tien dagen hopen we ook rond te zijn met een sponsor. De toekomst voor HYS ziet er ge woon goed uit". De wedstrijd was bijna ander halve minuut oud toen HYS al een voorsprong van 2-0 had genomen door doelpunten van Leon van Kemenade en Phil McKenzie. Tilburg stond met de rug tegen de muur. Voor hetzelfde geld hadden de Ha genaars in deze eerste periode al vier of vijf keer kunnen scoren. Doelman Gerry Göbel verkwam in deze fase enkele doelpunten. Alleen John Grif fith kon in de eerste periode iets terug doen: 2-1. In de tweede periode had Til burg Trappers helemaal niets in te brengen. Door Frank Dobbelaar, de met de week be ter spelende Rob Hagendoorn, Leon van Kemenade en Andy van der Lee brachten de stand op 6-1. In de derde en laatste periode werd Tilburg Trappers wel wat sterker. Maar de Haagse doelman Ed Nienhuis, die de wedstrijd van zijn leven speelde, wilde niet zwichten. Eerst bracht McKenzie de stand nog op 7-lu waarna Doug Mason en Rex Hommerson de eindstand brachten op 7-3. Troetelkind Bij Tilburg Trappers speel de Joe Simons weer mee. Eens het troetelkind van de Brabantse ex-landskampi oen, die enkele jaren de schaatsen niet meer onder had. Hij bakte er niets van. Maar dat kan men ook zeg gen van international Klaas van der Broek. Hoewel er nog geen spelers van HYS tot de nationale ijshockeyse- lectie behoren, zal dat wel niet lang meer duren. Gis teravond moeten de ogen van de technisch directeur van de Nederlandse IJshoc- keybond wel open zijn ge gaan voor Rick Benning- shof. De Nederlandse Cana dees speelde bij HYS de ster ren van de hemel. Vanavond wacht HYS in Ant werpen de altijd moeilijke uit wedstrijd tegen Olympia uit Antwerpen. Om de goodwill bij de aanhang niet te verspe len mag er niet verloren wor den. Olympia verloor gistera vond in Amsterdam met 7-3 van De Bisschop. Landskampi oen en lijstaanvoerder van de bekercompetitie, Feenstra Flyers, liet in Groningen een lelijke steek vallen en verloor met 5-3. Wegens ongeregeldheden werd de derde ijshockeywed- strijd van gisteravond tussen Roswell (Nijmegen) en De Wolven gestaakt bij de stand van 6-2 in het voordeel van de Bossche club. Het publiek was het er niet mee eens, dat scheidsrechter Nico Toemen Rob Hagendoorn: via Til burg Trappers en Leiden Lions weer terug bij zijn oude club HYS. Hij gaat met de week beter spelen. uit Tilburg Harry van Heu- men met een tien minuten straf naar de kant stuurde. Het publiek gooide met bierblikjes en de scheidsrechter staakte de wedstrijd. De stand: 1. GYS (Groningen) 4-7, 2. Feenstra Flyers 5-7, 3. De Bisschop 5-7, 4. Tilburg Trappers 5-6, 5. HYS 5-5, 6. Rheem Racers 4-3, 7. De Wol ven 3-2, 8. Olympia 4-0, 9. Ros well 3-0. ARTHUR VAN RIJSWIJK Jubileumduel tegen België ROTTERDAM Het Neder lands voetbalelftal speelt woensdag 26 september in de Rotterdamse Kuip een wed strijd tegen België ter gele genheid van het honderdjarig bestaan van de voetbalsport in Nederland en een kwar teeuw betaald voetbal. Het is tevens de afscheidswed- strijd van Willem van Hane- gem. Rondom Van Hanegem, die sinds 20 mei vorig jaar in Wenen tegen Oostenrijk geen interland meer speelde, zijn door bondscoach Jan Zwart kruis zestien spelers geselec teerd. PSV levert de meeste spelers, zes, terwijl landskam pioen Ajax met drie man is vertegen woord igd De namen van de zestien spe lers zijn: Schrijvers, Krol, Ta- hamata (Ajax); Doesburg (Sparta); Brandts; Stevens; Valke; Poortvliet; Willy en René van de Kerkhof (PSV); Wijnstekers; Van de Korput (Feyenoord); Kist, Hovenkamp (AZ'67); Nanninga (Roda JC); Rep (Sint Etienne). est Stuttgart tegen dsrechter 3ART De Westduitse voetbalclub VFB Stuttgart, agavond winnaar (10) van de thuiswedstrijd in de onde van het toernooi om de UEFA-cup tegen AC heeft gisteren bij de internationale voetbalfederatie schriftelijk protest aangetekend tegen de „waarde- "ing van scheidsrechter Dias Correia. jjf. tie van de vereniging beklaagt zich in een brief gericht JEFA over de kwaliteiten van de Portugees. Nadat hij Jdscl ïlers van Torino de gele kaart had gegeven, nam hij atregelen toen dezelfde spelers zich daarna opnieuw te )ngen aan overtredingen. Voorts vragen de bestuurde- Stuttgart de UEFA „de veiligheid van de Westduitse uters e verzekeren" in de uitwedstrijd te Turijn over twee Adve n wenst men een „bekwaam" arbitrage-trio. ordei ïalf jaar uit coma ontwaakt tUCK De Italiaanse skiër Leonardo David is be- uit een coma, die zes maanden heeft ge- wam dit voorjaar ten val tijdens een afdaling voor de eker in de Verenigde Staten en raakte bij die gelegen ten bewustzijn. Na enige tijd verpleegd te zijn geweest ificaterenigde Staten en Italië werd hij in juli overgebracht universiteitsziekenhuis van Inssbruck. Professor Franz brand, hoofd van de neurologische afdeling, verklaarde testand van David de laatste vier weken sterk is vooruit- „Hij heeft meer belangstelling voor zijn omgeving, be- tie (ti benen te bewegen en herkent zijn vrienden en familie- Hamberg in jeugdselectie AAG Piet Hamberg, speler van de Zwitserse club e, is opgenomen in de selectie van het Nederlands oor spelers tot 21 jaar. Het jeugdelftal speelt dins- september op het veld van Beerschot in Antwerpen enwedstrijd tegen de Belgische jeugd. e selectie van Hamberg heeft Arie de Vroet nog twee inders opgeroepen: Hofkens van Beveren en Lohman ceren. Daarnaast hebben vier spelers uit de eerste divisie ats gevonden in de groep van zestien geselecteerden, die luit: |rg (Ajax; Van Dongen Schouwenaar (AZ'67); Hofkens jn), Lohman (Lokeren); Van Dungen (FC Den Bosch); na (Go Ahead Eagles); Van Breukelen (FC Utrecht); MWillem II); Molenaar (Volendam); Ophof (NEC); Rie- Roda JC); Hamberg (Servette); Nederburen (Telstar); kan (FC Twente); Tiktak (Veendam). 3,1 Heemskerk trainer/coach irpolodames CHT Rob Heemskerk is met onmiddellijke ingang nd tot trainer/coach van het Nederlandse dames-wa- team. kerk bekleedt op dit moment dezelfde functie bij 't Gooi, tgeleden in Amersfoort de nationale beker veroverde, in de bedoeling, dat Heemskerk het trainerschap bij 't l aabngzaam afbouwt om zich daarna volledig in te zetten nationale belangen. Het eerste hoogtepunt voor de da- pas in juli van het volgend jaar. In die maand zal in Ne- de strijd om de tweede FINA-wereldbeker voor dames gehouden. In het eerste toernooi eindigden de Neder- dames in het Californisqhe Mercid als tweede. Europees jeugdkampioen Hans van der Wiel: uitgeno digd voor Hoogovenstoernooi. WIJK AAN ZEE Het 42e Hoogovens-schaaktoernooi, dat wordt gehouden van 14 tot en met 31 januari 1980, zal niet plaats kunnen vinden in het vertrouwde hotel Kennemer- duin in Wijk aan Zee. Vanaf 1 oktober zullen in dit hotel Vietnamese bootvluchtelingen worden gehuisvest. Het bestuur van het dorpshuis „De Moriaan", eveneens te Wijk aan Zee, biedt nu het toernooicomité de gelegenheid het toer nooi binnen haar poorten te laten plaatsvinden. In vroeger jaren werden hier al enige malen de vier- en tienkampen gehouden. Er is de sponsor en de gemeente Wijk aan Zee veel aan gelegen de toernooienreeks in deze badplaats voort te zetten. Van de uitgenodigde spelers voor de grootmeestergroep hebben tot nu toe Nederlands kampioen Ger Ligterink, Genna Sosonko, Hans Ree en de Argentijn Quinteros hun invitatie geaccepteerd. Portisch, Hübner, Kavalek en Kortsjnoj hebben bij hun accepta tie het voorbehoud gemaakt, dat de kandidatenmatches (indien zij zich daarvoor plaatsen) niet tijdens of vlak na het Hoogoven stoernooi zullen worden gehouden. Van Timman, Ljubojevic en de kampioen van de Chinese Volksrepubliek is nog geen ant woord ontvangen. Van de Russische schaakbond is bericht ontvangen, dat zij geen deelnemers naar het toernooi zullen afvaardigen. De toernooilie- ding had om deelneming van Mikhael Tal en Nona Gaprindasj- vili verzocht. De afwijzing houdt wellicht verband met de invi tatie aan dissident Kortsjnoj, tegen wie de Russische schaakbond stilzwijgend een boycot heeft opgezet. Omdat het meestertoernooi in Eerbeek dit jaar'geen doorgang vond (de winnaar hiervan is gerechtigd deel te nemen in de grootmeestergroep), is de Europese jeugdkampioen John van der Wiel alsnog uitgenodigd. Om de twee opengevallen plaatsen op te vullen, zullen invitaties gezonden worden naar de Braziliaan Mecking en de Brit Nunn. Ingrid Bolleboom de eerste dag van de andse all-in turnkampi- appen voor dames in de leiding in het klas- Op de eerste dag werd P rplichte oefenstof af- I I assement - met achter- gens de puntenwaarde- 'oor spring, brug, balk, Jefening en totaal - ziet Iklftlgt uit: Bolleboom (Pro Pa- !5-9.25-9.10-9.30-36.90; 2. Bibi Vos (Klimop) 9.10-9.15- 9.20-9.30-36.75; 3. Marja Huy- ting (DOO) 9.20-9.10-9.00-9.15- 36.45; 4. Debbie Amson (Bad hoeve) 9.20-8.95-9.15-8.80- 36.10; 5. Carina de Koning (Sint Mauritius) 9.05-8.65-8.85- 8.80-35.35; 6. Marleen Houter (Klimop) 9.10-8.00-9.15-9.00- 35.25; 7. Monique Bolleboom (Pro Patria) 8.95-7.90-9.10-9.15- 35.10; 8. Mirjam Derksen (Kli mop) 9.00-8.60-8.55-8.65-34.80; 9. Carla Duplessis (DOS) 8.70- 7.90-8.60-8.85-34.05; 10. Trees Koolhof (Hera) 8.65-8.35-7.95- 8.25-33.20. Ingrid Bolleboom. 18de Zingende Zolder-concert op woensdag 26 september eater PePijn te Den Haag wordt verzorgd door de jonge 'De Lyrische Komedie' uit Amsterdam. Opgevoerd wor- e opera-eenakters 'De verloofde van Margot' van Robert Jet en 'Pepito' van Jacques Offenbach, ie De Kuil, Zoutmanstraat 85 Den Haag, exposeert van 27 iber tot 22 oktober werk van Fernando de Nadal Uceda. Pectini is de titel van een tentoonstelling, die op 25 sep- wordt geopend in Pulchri Studio, Lange Voorhout 15 Paag. Er is werk te zien van personeelsleden en gepensio- Pn en hun echtgenoten van de Nederlandse maatschap- fvan de Koninklijke/Shell Gro^p. UTRECHT Nico Lande weerd ontbreekt in het Neder lands waterpoloteam, dat van 1 tot en met 7 oktober op het Joegolavische eiland Hvar zal deelnemen aan het eerste kwalificatietoernooi (Europe se zone) voor de Olympische Spelen van 1980 in Moskou. De 25-jarige speler van HZC De Robben, die na het zeslan- dentoernooi in Drachten na een afwezigheid van twee jaar terugkeerde in de nationale selectie, mist de trip door stu dieverplichtingen. Aan het toernooi op Hvar ne men zeven Europese landen deel, waarvan de eerste vier zich plaatsen voor het mondia le plaatsingstoernooi, dat in april 1980 wordt gehouden in een land, dat volgens de regle menten buiten Europa dient te liggen. Van dit toernooi kwali ficeren de eerste vijf zich voor Moskou. De door de verwijdering van de vier spelers van AZC Al phen opengevallen plaatsen zijn slechts ten dele opgevuld. Dick Nieuwenhuizen van HZC De Robben maakt zijn come back na een jaar absentie door studie. De jeugdspelers Anton Heiden en Dick Nonnekes completeren het geheel. -De ploeg voor Hvar bestaat uit: doel: Ruud Misdorp (ZI- AN/Vitesse), Wouly de Bie (HZC De Robben) en Theo Uittenhout (De Zijl/LGB); Veld: Jan-Evert Veer, Aad van Mil (ZIAN/Vitesse); Eric Noordegraaf (AZC Alphen), Hans van Zeeland (VZC/ Rit meester); Stan van Belkum, Jan-Jaap Korevaar (De Zijl/LGB); Dick Nieuwenhui zen (HZO De Robben), Anton Heiden (ZPB/Unico) en Dick Nonnekes (Rotterdam). RIJSSEN De vijfde en laat ste partij van de oefentwee kamp dammen tussen Harm Wiersma en Iser Koeperman is gisteren in Rijssen in remi se geëindigd. Door dit resul taat werd de eindstand van de tweekamp 55. Na vijfeneen- half uur spelen en 61 zetten kwamen Wiersma en Koeper man remise overeen. Op de 41e zet bood Koeper man, de ex-Rus die tegen woordig in Boston woont, reeds remise aan. Wiersma ging niet in op dat voorstel, omdat de afspraak was dat tij dens deze oefentweekamp voor de vijfigste zet geen remi se kon worden overeengeko men. Wiersma bereikte bij de 44e zet een voordelige stand, maar kwam in tijdnood. Dat leidde bijna tot zijn ondergang. Koe perman echter bleek niet in topvorm en kon een licht voordeel niet in winst ombui gen. De ex-Rus, die het volgende seizoen in de Nederlandse damcompetitie in actie komt, zal vermoedelijk wel deel kun nen nemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap, waarvan het eindtoernooi vol gend jaar in Mali wordt gehou den. Koeperman gaat de kleuren van hoofdklasser Lent (nabij Nijmegen) verdedigen. Deze vereniging heeft zijn zinnen gezet op het Nederlands kam pioenschap. Eerder trok de hoofdklasser ook al nationaal kampioen Hans Jansen aan en Harm Wiersma speelde reeds voor de club. 1 (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Neder landse skivereniging ligt overhoop met het Neder lands Olympisch Comité over de uitzending van vier topskiërs naar de Olym pische Winterspelen volgend jaar in Lake Placid. Volgens de skivereniging is het vier tal Katusha Essen, Hetty van der Swaluw, Peter van der Swaluw en Lody Pieters op een niveau gekomen dat uitzending rechtvaardigt. Het NOC daarentegen stelt zich op het standpunt dat er een gerede kans moet zijn dat ze bij de eerste vijftien eindi gen. „Dat is irriëel en uto pisch", aldus de heer Cramer, voorzitter van de skivereni ging gisteren op een perscon ferentie in Den Haag. „Slechts zeven landen ter wereld vol doen aan die hoge limiet. Als het Internationaal Olympisch Comité zich ook aan een der gelijke norm zou houden, dan zouden daarom slechts zeven landen aan de Olympische ski kampioenschappen kunnen deelnemen. De A-selectie van de skiërs heeft sinds twee jaar een Oos tenrijkse trainer, die de presta ties van het viertal enorm heeft weten op te voeren. De skivereniging vindt de opstel ling van het NOC onrecht vaardig, temeer daar verge lijkbare landen als België wel naar de Winterspelen gaan. Nederland komt in wedstrij den tegen België meestal als winnaar uit de bus. Sportwereld TILBURG Volgens een nog niet openbaar gemaakt raads stuk van de gemeente Tilburg krijgt de plaatselijke eredivi sieclub Willem II een gemeen telijke steun van één miljoen gulden. Dit bedrag zal door de club besteed moeten worden aan de sanering van de schul denlast van 1,2 miljoen. RIMINI Kinheim is de strijd om de Europese honk- baflóeker gestart met een ne derlaag (4-0) tegen favoriet Ri mini. De Nederlandse titelhou der is hiermee reeds uitgescha keld voor de finale. BERN Na afloop van de wedstrijd tussen Young Boys Bern en Steaua Boekarest in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars is de Roemeense voetballer Viorel Nastase deze week spoorloos verdwenen. WOHLEN Lev Alburt, de Rupische grootmeester die in julO tijdens een schaaktoernooi in West Duitsland verdween, heeft in de Verenigde Staten politiek asiel aangevraagd. RIGA Mikhael Tal heeft ook na de twaalfde ronde van het interzonale schaaktoernooi in Riga nog steeds de leiding. De Rus bleef ongeslagen door Zoltan Ribli te verslaan. De Roemeen Florian Gheorghiu leed zijn eerste nederlaag te gen de Braziliaan Francisco Trois. CHARLEROI In de Belgi- schè competitie heeft RWD Molenbeek gisteravond met 1- 0 gewonnen van Sporting Charleroi. Nico Jansen maakte het winnende doelpunt. Voor de Westduitse Bundesliga speelden Werder Bremen en Bayer Leverkusen met 1-1 ge lijk. DORMAGEN De Limburg se atlete Carla Beurskens heeft haar eigen (ófficieuze) Neder landse record op de 5000 meter verbeterd. Ze realiseerde een tijd' van 16.09,4. Het oude re cord stond op 16.30,0. Uw krant met WAGON LITS Traditiegetrouw organiseert uw krant, ook dit sei zoen weer in samenwerking met Wagon Lits, twee wintersportreizen naar Oostenrijk met als eindbe stemming het vrolijke Seefeld in Tirol. Ook deze vakantie staat in het teken van de ski-langlauf, een soort glijdend wandelen over de sneeuw. Het is een vrij ongevaarlijke sport op lichte toerski's, waarbij zelden grote hoogten of hellingen behoeven te wor den overwonnen en die onder leiding staan van er varen skileraren. Seefeld ligt op 1200 meter hoogte, in een ook 's winters doorgaans zonnig gebied, dat degenen, die niet wensen te skiën, voldoende mogelijkheden biedt voor het maken van prachtige wandelingen. Voorts zijn er in Seefeld onder meer overdekte zwembaden, sauna's en een sfeervolle schaats baan. Voor de tiendaagse, geheel verzorgde reizen, waarvan het vertrek is vastgesteld op vrijdag 11 januari 1980 (WV 091712) en vrijdag 18 januari 1980 (WV 091713), zijn kamers gereserveerd in het luxe Park Hotel en het Hotel Philipp, een middenklasse hotel met ruime kamers in Tudor-stijl. De prijzen van deze tiendaagse reizen zijn (onder voorbe houd van koerswijzigingen): HOTEL PHILIPP ƒ945,- per persoon op basis van tweeper soonskamer (bad of douche) met accommodatie in hotel. Verlengingsprijs ƒ510,- p.p. per week. PARK HOTEL ƒ1025,- per persoon op basis van tweeper soonskamer (bad) in Landhaus. Verlengingsprijs ƒ585,- p.p. per week ƒ1095,- per persoon op basis van tweepersoonskamer (bad) accommodatie in hotel. Verlengingsprijs 0J660,- p.p. per week. ƒ1160,- per persoon op éénpersoonskamer (bad) accommo datie in hotel. Verlengingsprijs ƒ685,- p.p. per week. Inbegrepen zijn: retour per Bergland Express van elk station in Neder land naar Seefeld v.v. ligwagentoeslag v.v. basis van vol pension plus lunch op dag van aankomst koffie met gebak bij aankomst gebruik van zwembad en sauna (allen Park Hotel) transfer van station naar hotel v.v. bagage- en ongevallenverzekering inclusief winterspor trisico reisleiding vanaf Nederland v.v. Minimum aantal deelnemers per reis 25; maximaal 45 per sonen. Huur langlauf-materiaal ad ƒ45,- per persoon kan ter plaatse geregeld worden met de reisleider. Degenen, die ski-lessen wensen te nemen, kunnen dit eveneens ter plaatse met de reisleider regelen. Inlichtingen en boekingen bij Sijthoff Pers, Bureau Reisor ganisatie, Wagenstraat 37, Den Haag. Tel 070/624562 toestel 247 en 370. Bij boeking moet gelijktijdig een bedrag van ƒ100,- worden overgemaakt op giro 130088 t.n.v. Wagon Lits te Amster dam onder vermelding van het reisnummer Aan Sijthoff Pers, Bureau Reisorganisatie, Wagenstraat 37, Oen Haag Ik wens deel te nemen metpersoon/personen aan de 10-daagse wintersportreis naar Seefeld, die vertrekt op vrijdag 11 januari 1980 (WV 091712) vrijdag 18 januari 1980 (WV 091713) met verblijf in Hotel Philipp ƒ945,- p.p. op basis twee-persoons kamer Park Hotel 1025,- p.p. op basis twee-persoons- kamer in Landhaus f 1095,- p.p. op basis twee-persoonskamer in hotel ƒ1160,- p.p. voor één-persoonskamer In hotel. Ik wens wel/geen verlenging van de reis. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: +)doorhalen wat niet wordt verlangd.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11