Voorhoutse raadszaal wordt gerenoveerd Lisse wil Wilhelminabu van verkeerslast vrijwarc Tuingrond voor „De Buitenkant' Inbrekers zochten mooi wijkje GESLAAGDE HOORZITTING OVER VERKEERSREMMENDE MAATREGELEN Rampenoefening Boekenmar Amnesty Internationl1'' J Filmfestival van Kontakt Voorhout in BNS-gebouw Katwijkse Toeristenmarl een doorslaand succes STAD/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1979 LEIDERDORP De eni ge tijd geleden van de Hoogmadeseweg verdreven volkstuinvereniging „De Buitenkant" krijgt mis schien de beschikking over een strook grond langs de provinciale weg 6. Wethouder Irma Gehner-El- lenberger van maatschappe lijk welzijn deelde mede, dat het college van B en W be reid is dit ten noorden van het sport-recreatiepark „De Bloemerd" gelegen stuk grond ter beschikking van de volkstuinvereniging te stel len. Weliswaar bestaan er sinds de gedwongen verdwij ning de in particuliere handen zijnde grond werd verkocht twee met elkaar in onmin levende groepen die zich beide „De Buiten kant" noemen, maar volgens wethouder Gehner is dat geen probleem. „Daar komen we wel uit", zo stelde zij gis teravond tijdens de vergade ring van de commissie Cul tuur. Aan de provincie is toe stemming gevraagd het stuk grond, dat volgens het be stemmingsplan bestemd was voor de verbreding van de provinciale weg, te mogen bestemmen voor de volk shuisvereniging. NOORDWIJK Een twee tal Hagenaars (19 en 18), zonder beroep, blijkt debet te zijn aan een op één nacht gepleegde reeks inbraken te Noordwijk, Rijnsburg en Voorburg. Het duo reed rs avonds in een geleende auto naar de bad plaats. Na in een café hun laatste geld te hebben opge maakt, besloten zij tegen het middernachtelijk uur op zoek te gaan naar een „mooi wijk je" om een kraak te zetten. Hun oog viel daarbij op het Beeklaan-kwartier. Met een valse sleutel verschaften de inbrekers zich toegang tot een. woning aan het Sluispad. Ter wijl een van hen bij de trap postvatte voor het geval dat de bewoners naar beneden zouden komen, doorzocht zijn maat de kasten in de huiska mer. De buit bestond uit een bedrag van ruim tweehon derd gulden aan geld en een dameshorloge. Via de achter deur verliet men het pand weer. Een poging om in een andere woning aan het Sluis pad in te breken mislukte, omdat de hond van de familie begon te blaffen. De inbre kers bliezen daarop de af tocht. Op de terugweg naar de resi dentie brachten zij nog een bezoek aan een paar wonin gen in Rijnsburg. Vervolgens reed het duo naar een bar in Den Haag, waar het gestolen geld werd verteerd. Nog diezelfde nacht ging men verder op de inbraaktoer. Uit een pand te Voorburg werd een geldkist gestolen, maar op weg naar huis werden de hof- stadbewoners staande gehou den door een patrouille van de Voorburgse politie, die de wagen wilde controleren. De chauffeur reed op de agenten in, maar werd later in de wo ning van een vriend aange houden. De beide Hagenaars kenden van de Noord politie. Vorig jaar prol zij in te breken in een op het Vuurtorenpleii werden betrapt door een tiepatrouille. Ook toen zij met de door hen gé auto op de politiemam De patrouille, die bij dl tervolging van de v pens gebruik maakte, er toen in de daders te| hout te. arresteren. VOORHOUT De gemeente Voorhout gaat 200.000 gulden uitgeven aan de renovatie van de raadszaal in het gemeente buis aan de Voorhoutse Her enstraat. De raad stelde dit krediet gisteravond beschik baar onder protest van de fracties Gemeentebelangen en PPR. „Te duur", oordeelde het progressieve raadslid me vrouw Wijling-Schellinger hout met het oog op andere prioriteiten. „Geen toekomst visie", vond Warmerhoven van Gemeentebelangen, voor uitdenkend aan de toekomsti ge uitbreiding van het ge meentehuis. Alle partijen in Voorhout zijn het er in ieder geval over eens dat er aan de raads/trouwzaal iets moet gebeuren. Zo zou air conditioning geen overbodige luxe zijn in de kleine zaal en in een raadsvergadering bo vendien wat garanties bieden ten aanzien van de zichtbaar heid. Een geluidsinstallatie en de verbetèring van de publie ke tribune past de vergader zaal verder aan de hedendaag se publieke belangstelling voor raadsvergaderingen. Het colle ge van burgemeester en wet houders zal na de verbouwing niet meer op het podium „bo ven" de raad zetelen, maar op gelijke hoogte tegenover de publieke tribune plaatsnemen. Het vernieuwen van meubi lair, vloerbedekking, stoffe ring, wandbetimmering en plafond brengt het renovatie- bedrag op 200.000 gulden. Het CDA ging accoord met de opknapbeurt op voorwaarde dat het andere dringende za ken in Voorhout financiëel niet in de weg zou staan. Toen burgemeester Van de Wouw kon beloven dat de gewenste beveiliging van de spoorwego vergang in de Herenstraat, het trainingsveld voor Foreholte en de onroérend-goedbelasting geen gevolgen zullen onder vinden van de raadszaalver- bouw, kon de voltallige con fessionele fractie meegaan met het collegevoorstel. En passant bedong CDA'er Borst aan de nieuwe raadstafel nog 10 cen timeter extra elleboogruimte voor alle raadsleden. „Ik ben bang dat we helemaal verkeerd bezig zijn", zo be toogde Gemeentebelangen- voorzitter Warmerhoven. „Als Voorhout straks in het plan Oosthout kan gaan bouwen, moet het gemeentehuis mee groeien. Waarom realiseren we niet een raadszaal in de uitbreiding. Misschien zitten we over een aantal jaren wel met een raadszaal die niet past in het uiteindelijke raadhuis en is die twee ton weggegooid geld". Het college meent echter dat de raadhuisuitbreiding in de toekomst zeker niet groter kan worden dan het bestaande complex. Het gemeentelijk ap paraat van Voorhout kan als de gemeente zich in 1990 heeft verdubbeld met 1500 wonin gen. gevestigd blijven in het raadhuis dat dan centraal in de gemeente komt te staan. Ook in de verre toekomst ver wachten b en w het inwoner tal niet ver boven de 10.000 te zullen zien stijgen. Meer dan één extra raadslid dient pas bij het verwelkomen van de 15.000ste inwoner onderge bracht te worden in de raads zaal. In dezelfde raadsvergadering nam het college een voorstel terug om een beschikbare 18.000 gulden te besteden aan „kunstzinnige versiering" van de nieuwe Sporthal en het So ciaal Educatief Centrum. Van dit bedrag was ruim 16.000 gulden overgebleven van an dere begrotingsjaren en de rest is geschonken door een ban kinstelling. De raadsleden kwamen met andere voorstel len variërend van opvulling van „het gat" dat aan de Her enstraat is ontstaan door de sloop van het voormalige Sint Agnes tot het vervaardigen van een standbeeld van de in Voorhout geboren Boerhaave. Uiteindelijk werd besloten om de zaak nog maar eens in een commissievergadering te be spreken. Gemeentebelangen en VVD maanden nog wel om bij de uitvoering van het kunstwerk de vinger aan de pols te hou den. Dit dan om inwoners van Voorhout te behoeden voor wat al te moderne kunstwer ken zoals die tegen evenzeer extravagante prijzen in buur gemeenten zouden prijken. I Het parkeerterrein van RCL in "De Bloemerd" in Leiderdorp was gisteravond omgetoverd in een waar slagveld. Een geënsceneerde botsing tussen een tankauto en een personenauto lever de de talrijke toeschouwers een realistisch beeld hoe in korte tijd zich een ramp kan vol trekken. Deze in het kader van 1200 jaar Lei derdorp georganiseerde grote rampenoefening, was voor de rijkspolitie, de vrijwillige brand weer, de EHBO en de Leidse Lotus-groep een goede gelegenheid hun paraatheid te testen. In het kader van de feestelijkheden" werden gis-* teravond ook de prijswinnaars bekendgemaakt van de tekenwedstrijd voor alle leerlingen van lagere en kleuterscholen in Leiderdorp. Wethou der J. Verdier van Onderwijs bood de eerste prijs, een fiets, aan aan Carlien Contant. De tweede en derde prijs waren voor Lotje Kneefel en Joke Louwier. Ai> VOORSCHOTEN werkgroep Voor: /Wassenaar van Ai International organise terdag 22 september et kenmarkt in VoorsA De opbrengst van wordt door Amnest bruikt voor haar wel behoeve van politie!^ vangen. De markt wordt gehoudj 10.00 tot 17.00 uur op he plein. Voor meer infd over de aktiviteiten vak I nesty International ka^p takt opngenomen word* Kees Langeveld, Papelj Voorschoten, tel. 01717 EHBO Lisse uiHi ruimteprobleme LISSE De EHBO 1 uit de ruimteproblemen bovenverdieping van sese brandweerkazent de Ruishoornlaan bleg laatste jaren het toenw aantal cursisten niet r kunnen herbergen. Na lang zoeken heèi; EHBO-afdeling eindelin ruimte gevonden waafi behoorlijk uit de voeteuri Met ingang van het ei seizoen vinden de lesseni in het gebouw Salvatorin Wagenstraat. VOORHOUT Ondanks het feit dat het sociëteitsge bouw van „Kontakt" kort geleden nagenoeg uitbrand de, organiseert de Voorhout se sociëteit zondag 23 sep tember het jaarlijkse film festival voor Voorhoutse jongeren vanaf 16 jaar. Voor het evenement wordt uitge weken naar het BNS-ge bouw aan de Voorhoutse Lcidsevaart. Traditiegetrouw organiseert Kontakt om de paar jaar zo'n filmfestival om Voorhoutse jongeren de gelegenheid te ge ven een aantal films te bekij ken die best de moeite waard zijn. 's Morgens om 12.00 uur begint het dagprogramma ter wijl vanaf 11.00 uur de koffie klaar staat. Verder is het mo gelijk tussendoor iets te eten of te drinken. De entreeprijs be draagt 25 gulden voor niet-le- den. Leden van sociëteit Kon takt kunnen de 5 films in di verse genres voor 20 gulden bekijken. De bekende en beruchte „Exorcist" is één van de vijf films die in het BNS-gebouw vertoond worden. Het is de film die de duiveluitdrijving bij de 12-jarige dochter van een actrice op 16 mm leven secht brengt. In de tragische klassieke „Klokkenluider van de Notre Dame" zijn Charles Laughton en Maureen O'Hara te zien. Deze film is in de Ne derlandse reprise nog altijd een kassucces.Liefhebber van het bekende gooi- en smijt werk komen aan hun trekken met „Inpikken en wegwezen". In Mel Brooks' „Silent Movie" debuteert raskomiek Marty Feldman op het witte doek. Het is een hedendaagse persi flage op de toenmalige stomme film. Ook een Nederlandse premiè re op het filmfestival van Kontakt en dan in de vorm van nooit vertoonde beelden van de „Rolling Stones Story". Een muzikale impressie van de meest bekende popgroep vanaf de ontdekking in 1962. Beter weer zorgt voor druk slot najaarsfeest De Sassenheimse najaarsfeesten hebben giste ren dan toch nog een druk slot beleefd. Nadat het slechte weer in de afgelopen dagen duidelijk de opkomst in negatieve zin had beïnvloed brak gisteren een zonnetje door, hetgeen onmiddel lijk in de belangstelling was te merken. Zo was het voor het eerst leuk druk op de kermis en trokken tal van evenementen veel deelnemers. De viswedstrijd In de ochtend werd gewonnen door M. v.d. Voort met 60 centimeter (zestig deelnemers). De wandeltocht trok 227 deelne mers. 's Middags werd het tobbetje-steken ge wonnen door de duo's M. en P. Koning en Dijk stra-Hoekstra. Het tonknuppe'en trok 70 deel nemers. KATWIJK Een groot deel van de vergadering voor Fi nanciën en Economische Za ken was gisteravond gewijd aan een terugblik op de Kat wijkse Toeristenmarkt van afgelopen zomer. De algehele konklusie daarbij was, dat de Toeristenmarkt een succes is, die niet meer uit Katwijk valt weg te denken. De commissie van de organisa toren der Toeristenmarkt heb ben gisteravond aan de leden van de Commissie voor Finan ciën etc. verslag gedaan over de afgelopen periode. Als tast baar bewijs voor het succes van deze markt, hadden de or ganisatoren de uitslag van een enquête, die tijdens acht mark- tavonden afgenomen was, bij zich. Uit deze enquête blijkt, dat de toeristenmarkt bijzon- ,der goed aanspreekt, vooral die keren dat de organisatie de markt in een bepaald thema had staan. Om op dezelfde voet verder te gaan, hebben de organisatoren een wat groter krediet nodig voor het volgend jaar. De doelstelling die de or ganisatoren na streven zijn, het tonen van oude ambachten en haar produktie. Wethouder Bergman zwaaide namens het college de organi satie lof toe, en vroeg de raadsleden een krediet van ongeveer 17 duizend gulden voor volgend jaar toe te ken nen, iets waar de leden graag gevolg aan gaven. De leden van de financiële commissie hebben verder aan wethouder drs. J. Bergman (CDA) gevraagd of er een nota kan komen waar de totale kos ten, dit ook in verband met de straks komende kosten voor de inrichting van het nieuwe politiegebouw van de Katwijk- se politie komen te staan. Zij hopen daardoor een beter in zicht te krijgen van de kosten, die de gemeente voor het funktioneren van de politie moet dragen. Het laatste punt wat de tongen beroerde was de verhoging van de seizoenstaanp van de Noord Camping houder Bergman wil •niet van verhoging van den spreken, maar van i stagelden voor een camping, die gemaakt is oude plaats. Deze formi moet wel gegeven wordf de gemeente de ver doorvoeren. Anders zou< belanghebbende bezwa het ministerie van Ec< sche Zaken kunnen aa nen, omdat de prijzen t< stijgen. Wel is het zo dat de ger Katwijk bezig is met de van een schitterende cai De totale kosten daarv; voorlopig op 3,2 miljor schat. Maar bij de doorv van de verhoging tot 1500,- stageld voor maanden wordt de ca wel de duurste in zijn Met de geregelde campi woners is eertijds overl pleegd; zij stemden toen i de plannen en prijsverl gen van de gemeente Ka Maar nu de gevolgen ta zijn, rijzen er bij enkele wat bezwaren. Leiderdorp De multifunctionele accommodatie muziekschool/bibliotheek kan rekenen op een flin ke financiële meevaller. Wethouder Irma Gehner- Ellenberger (VVD) deelde tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de commissie Cultuur mede, dat zij er in geslaagd was een subsidie van vier ton in de wacht te slepen bij het ministerie van CRM. Niet in het minst tot haar eigen verbazing stelde zij. Het subsidie bestemd voor het multifunc tionele gedeelte waarin sociaal-culturele activitei ten worden gehouden. De commissie besprak de allernieuwste versie van het schetsplan voor de gezamenlijke huisvesting van biblio theek en muziekschool. De financiële opzet van het ge heel bleef in het duister verborgen. De gemeentelijke belangen lieten niet toe dat dit in de openbaarheid kwam. Wel is tjuidelijk geworden dat binnen het be drag van drie miljoen gulden wordt gebleven dat de rJad in maart j.l. als uiterste grens had gesteld. Niets lijkt daarom de bouw van het complex, waar ook het bejaardencentrum „De Dillenburg" deel van zal uitma ken, in de weg te staan. Als de gemeenteraad op 1 okto ber ja tegen de plannen zegt, zal vermoedelijk al in no vember de eerste paal de grond in kunnen gaan. Over ongeveer één jaar zullen dan de beide in ruimtenood verkerende instellingen hun nieuwe behuizing, die ook ten dienste van wijkactiviteiten zal staan, kunnen be trekken. De commissie stond ook positief tegenover het streven van de kanovereniging „Rijnland" een nieuwe kano- loods te bouwen. Deze in 1976 opgerichte vereniging die inmiddels 100 leden telt, heeft een gebrekkig onderko men bij de Driegatenbrug. De nieuwe loods is gesitu eerd op het terrein van de zogenaamde kleine zandput aan de verlengde Mauritssingel. Binnenkort komt daar op de plek van de hondenvereniging vrij, die het ter rein vanwege de overlast voor de omwonenden moet verlaten. De gemeenteraad wordt voorgesteld een sub sidie van 25.000,- voor de kanoloods te verlenen. De bouwkosten worden thans op 85.000,- begroot. De heer J. Timme (CDA) probeerde voor d< re inkomens (hij bedoeld de W.A.O.-ers en A.O.' die al jaren de camping ken mee) een mogelijk zondering te verkrijgen, volgens wethouder Bergi dat ondoenlijk. Trouwe Haasnoot (PvdA/PPR) de de wethouder daarbij op te merken dat de can tarieven geen verier moeten zijn van de dienst. En daarmee was lopig de kous af. De Lissese Wilhelminabuurt met op de voorgrond de kruising van de Emmastraat en de Wilhelmfnastragt. LISSE De gemeente Lisse is van plan om in de Wilhelminabuurt een aantal voorzieningen te treffen, die tot gevolg moeten hebben dat het toekom stige verkeer vanuit de wijk Meer- burgh niet de Wilhelminabuurt in duikt, om de straten daarvan als slui proutes te gebruiken. Dit geeft gevaar lijke en vervelende gevolgen. Met deze stelling waren de in het „Taveerne" aanwezige belangstellenden het in elk geval eens. Anders dachten velen ech ter over de wijze waarop deze voorzie ningen aangebracht zullen worden. In grote lijnen komt het plan, zoals het werd voorgelegd, erop neer, dat het straks niet langer meer mogelijk is om vanuit de Wilhelminastraat rechtstreeks de Julia- nastraat in te rijden, omdat tussen deze kruising en de Nieuwstraat een stop wordt aangelegd. Iets dergelijks zal men eveneens gaan doen in het korte stukje Prinsessestraat dat aansluit op de Oranje laan en waardoor veel sluipverkeer gaat dat de stoplichten wil mijden en tenslotte zal een dergelijke stop ook aangebracht worden in de Koningstraat en wel tussen de Irenestraat en Emmastraat. Voor wat betreft de stop in de Wilhelmi nastraat (die net als de andere „stops" bloembakken, parkeergelegenheid en an dere „aankleedzaken" zal bevatten) sprak de in de wijk aanwezige middenstand zich tegen het voornemen uit, omdat men bang is dat de wijkfunktie die men thans heeft, zoek raakt. De mensen uit de wijk zouden niet meer rechtstreeks naar de winkels kunnen en dus in het centrum belanden. Een idee dat werd geopperd was onder andere, om deze stop aan het begin van de Willemskade aan te leggen, zodat het ver keer vanuit Meerenburgh de wijk niet in ;kan en de „Wilhelminabewonei maal hun boodschappen kunnen doen bij de wijkwinkels. Minder kingen werden gemaakt bij de de Koningstraat, maar wel maalt- van de gelegenheid gebruik om te U voor meer speelruimte in de buur Aanmerkelijk meer op-en aanme plaatsten de aanwezigen bij de vo< de stop in de Prinsessestraat. De b< J weerden zich geducht en men I met name het door de gemeente men standpunt, dat er door deze st der verkeer door de Prinsessestra; Men stelde namelijk alle redenen ben té veronderstellen dat dit jui zal worden. In hun ogen zal ee plaats voor een dergelijke stop zijn op de hoek Prinsessestraat/] straat en/of de straat meer en bete ligen, bijvoorbeeld door het aanl van verkeersdrempels.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6