icidschendams tuindersgebied heeft üimte voor ongeveer 1500 woningen BEI Herinrichting speel terrein Boekhorstlaan BURGERLIJKE /STAND Schapendelschool wint ]ia man ten trouw in Sassenheim T -ers in „De BloemerdP' dreigen werk te verliezen Eerste sleutel van Zeeburg Igens vlekkenplan stedebouwkundig bureau: Eerste paal voor 'Het Bruine Paard' 1CHENDAM In 't Lien, een 43 ha ebied begrensd door de Veursestraatweg, slaan, de Veursche Achterweg en de Hendriklaan in Leidschendam, kunnen s een door het stedebouwkundig bureau te Delft opgesteld schetsplan, circa 1500 ^jen worden gebouwd. De woningen zul- -enals dat het geval is met het eveneens yikkeling te brengen plan-Voorburgse- ■eerste instantie worden toegewezen aan |nendamse woningzoekenden. De verde in de woningen in stapelbouw en laag- (woningwetwoningèn, premie- en vrije ironingen) zal geschieden aan de hand n woonbehoefte-onderzoek. De resulta.- In dit, van april tot juni door de gemeente lenwerking met de Stichting voor Statis- {ehouden onderzoek zullen binnenkort worden. verband met de hoge grondverwer- iten (in het gebied wonen een vijf en t- glas-tuinders) jarenlang niet aantrek- oor woningbouw bevonden. De uitbrei- van de gemeente vonden voornamelijk ird plaats, maar hierdoor is het kassenge- igzamerhand een eiland in de woonbe- geworden. Nu Leidschendammers [ebrek aan woonruimte gedwongen wor* Iers woonruimte te gaan zoeken, is ont- ling van 't Lien, volgens het gemeentebe- een praktisch onvermijdelijke zaak ge- Ken iets van OD205 is een vlekkenplan, dat paalde mate van vrijheid biedt voor late- aillering. Uiteraard moeten voor het ge- lan, dat in twee fasen zal worden uitge- )ut we* beslissingen worden genomen over irhouding be bouwing-wegen-groen en ïlegenheid. Qis uitgegaan van een centrale groenzone de Prins Hendriklaan en de Boslaan. Het liet enkel een groene open ruimte voor Bi ing zijn, maar tevens de „ruggegraat" ït hele gebied, die woonbuurten (men re- 4500 inwoners) verbindt met scholen, m uurthuis en winkels en die daarom de „wijkerf" krijgt. Vanaf de Boslaan zou jkerf een open en groen karakter krijgen laf het midden, ter hoogte van de r.k. be- a laats, naar de Prins Hendriklaan toe, een rjj,.steenachtig" karakter. De begraafplaats LEIDERDORP Het resul taat van de tekenwedstrijd die vorige week op de Leider- dorpse scholen gehouden werd, zal deze week te zien zijn in de openbare school De Vogelweid. Van de 170 geex- poseerde tekeningen zullen de tien besten een plaats krijgen in het nieuwe gemeentehuis. Burgemeester van der Have zal op 20 september om 19.30 uur de namen van de prijswin naars bekend maken. De ten toonstelling is geopend op maandag 17 september van 15.30-16.30 uur, op dinsdag 18 september van 15.30-16.30 uur en van 19.30-20.30 uur en op donderdag 20 september van 19.00-21.00 uur. LEIDERDORP In het nieuwe Leiderdorpse gemeen tehuis worden gedurende acht weken werken van kunste naars uit Leiderdorp en omge ving ten toon gesteld. Aan deze expositie zullen deelne men Ineke de Graaf-Borgar- dijn, Rita van de Berg, Jetty Wery (keramiek). Jos Okkes en Corrie van de Kroft (wand kleden). Gerda van de Bosch en Willem Kind (plastieken), Guus Kuit, Ernst Bergman en Rien van der Nat (etsen), Alex Hakkaart (gouaches), Chris Veldman, Eric Polman en Lu- cebert (lithoé), Jan Onnekes en Atie Krumperman (aquarel len). Klaas Gubbels (zeefdruk ken). De expositie zal te zien zijn tijdens het „open huis" op zaterdag 22 september en tij dens kantooruren. ZOETERWOUDE Op welke manier het gebouw van de voormalige kleuterschool aan de Weipoortseweg behouden kan worden en wat voor acti- viteitèn er dan ontwikkeld kunnen worden, wordt woens dag besproken tijdens een in formatieve bijeenkomst. Voor de bewoners van Weipoortse weg en Gelderswoude biedt dit gebouwtje een ideale kans om te komen tot een soort buurt centrum. Alle bewoners van dit gebied worden dan ook uit genodigd om vanaf 8 uur alle mogelijkheden samen met de ook aanwezige wethouder van der Heijden te bespreken. VOORHOUT Het speel terrein aan de Boekhors tlaan krijgt op korte ter mijn een opknapbeurt. Het bevindt in desolate toestand. Tijdens de vergadering van donderdag 20 september krijgt de gemeenteraad het voorstel om f 44.000,- be schikbaar te stellen om tot de herinrichting van het speelterrein over te gaan. Aanvankelijk is door de stich ting Jeugdraad Voorhout en door een van de bewoners uit de directe omgeving een plan tot herinrichting van het speelterrein ingediend. Van beide plannen zijn enkele posi tieve punten verwerkt in het gemeentelijk herinrichtings plan. Wederom inbraak vormingscentrum KATWIJK Voor enkele honderden guldens aan goederen is in het afgelopen weekeinde uit het vormingscentrum „De Hoop" gestolen. De politie vermoedf dat de diefstal het werk van jongeren is ge weest, die door het forceren van een uitzetraam binnen konden komen. Een elektrische klok en etenswaren worden vermist. Al vaker is het centrum door inbrekers bezocht, maar de schade is tot op heden nooit zo groot geweest als bij deze laatste inbraak, die overigens pas gisteren aan het licht is gekomen. LEIDEN Geboren: Brigitte, dr. v. H. Hoek en C. A. van Duin; Ernst Johan, v. E. Haagsman en M. L. T. Mun ting; Lilians Eleonora, dr. v. A. M. Boetti en T. L. Verschoor; Nancy, dr. v. W. F. van Putten en M. Hartevelt; Rijk Hendrik, zn. v, M. de Jong en L. M. van Glnkel; Ingrld Anna Maria, dr. v. J. P. A. Kleijhorst en J. M. C. Sloos; Wllle-Mijntje, dr. v. H. van Be- en H. B. van DuIJn; Stephanus Lambertus Dominicus, zn. v. L. D. C. Verschragen en A. C. Boukes; Mar- loes, dr. v. L. Guijt en A. E. Meljvogel; Mark, zn. v. H. D. de Groot en Y. G. Teslnk; Alexander, zn. v. F. M. de Bert en T. Posthuma; Jeroen Walter. v. J. G. M. van den Burg en I van Tol; Maarten Vincent, zn. v. J. G. M. i den Burg en 1. van Tol; Petronelta Anna Maria, dr. v. P. J. J. Hageman 1 G. M. Wessels; Jan Pieter. zn. v. van der Plas en M. Blom; Jacobus Martlnus, zn. v. J. G. Kortekaas en Y. B. van "t Oever; Arend Hendrik Jo hannes. zn. v. H. de Best en J. M. Ou- wersloot; Jacoba Cornelia, dr. v. R. Boere en J. H. Kerpershoek; Mark Antonhjs, zn. v. L. G. Honsbeek en J. C. Nlevaart; Albertine Willemi)n. dr. v. E. W. N. Lunlng en C. M. Versnel; Pascal Sebastlaan. zn. v. J. J. Kok en C. Andeweg; Marti)n, zn. v. J. R. Stelllnga en C. G. Zandee; Jan Wil lem, zn. v. H. Bultlnk en H. J. Buitlnk; Marijke Elisabeth, dr. v. J. Ros en M. van Klaveren; Paulus Johannes Cart Chrysostomus. zn. v. P. J. I. M. Be- rntsen en E. M. van Woerkom; Iris, v. J. J. M. van der Hulst en C. de Boot; Johannes Adrlaan Vincent, zn. v. F. Stikkelorum en S. H. M. de Mun ter; Carolina Focalina, dr. v. J. A. J. M. Disselhorst en F. A. H. M. Vtier- huls; Hicham, zn. v. A. Latah en N. Ch8tnouss; Maria, dr. v. C. J. Hon- ders en M. Peeman; Saskia Carla Jo hanna, dr. v. W. J. Vissers en C. I. M. Vos; Johanna Petronella, dr v. G. Barnhoorn en C. Sneijders; Willemlna Saskia. dr. v. G. J. de la Rie en N. van der Zwan; Sander, zn. v. J. H. A. Burggraaf eo T. van Tol; Claudia Eli zabeth Maria, dr. v. T. A. C. van der Veek en A. A. Smlt; Petronella Cas- perlna, dr. v. W. Glasbergen en J. van Iterson; Danny, zn. v. G. J. de Roode en C. J. Plaizier; Mascha, dr. v. A. H. Hoogeveen en J. G. Fresen; Hendrlka Leandra Allda, dr. v. G. Ravensber- gen en A. L. van Delft; Michelle Ca tharine, dr. v. E. N. F. Hillenaar en C. T. M. Bulkstra; Yvette Gerarda. dr. v. E- N. F. Hillenaar en C. T. M Bulk stra; Danielle, dr. v. A. P. Sips en R. S. C. Haider. OVERLEDEN: E. Reiber, geb. 24 feb. 1917, man; A. Sira. geb. 2 juni 1895, echtgenote van M. Noort; J. Tuinen- burg. geb. 20 mei 1915, man; J. Ver meulen. geb. 2 juli 1895, man; G. J. Ligtvoet. geb. 31 dec. 1937: T. G. M. van Tongeren, geb. 26 jan. 1915, ge huwd geweest met P. H. van Putten; H. J. Hoogervorst. geb. 18 mel 1923, man; W. M. Borst. geb. 27 nov. 1923. echtgenote van M. Smlt; J. Vooljs. geb. 20 aug. 1913, man; B. Neute- boom, geb. 25 mrt. 1921. man; D. M. C. I. Spera. geb. 13 nov. 1958 doch ter; M. van der Jagt. geb. 8 Junl 1918. man; M. M. Noteboom. geb. 1 okt. 1915, gehuwd geweet met A. van den Doei; J van der Post. geb. 30 nov. 1887. man; H. van Tongeren, geb. 7 Jan. 1918, man; J. van Dalen. geb. 19 met 1904. vrouw; H. Slingerland, geb. 9 okt. 1947, echtgenote van: H. F. Gijsman; H. J. Eradus. geb. 17 juli 1908, man; Q. Froger. geb. 24 dec. 1915, man; A. A. H. van Helden, geb. 6 |an. 1912, man; W. Blom, geb. 29 juli 1897. man; B. Mieloo. geb. 29 dec. 1928. man; F. Godeschalk, geb. 15 aug. 1917, man; M Bouwhuizen, geb. 20 juli 1920, gehuwd geweeet r»_jt I. de Fey. LEIDSE COURANT DINSDAG 18 SEPTEMBER 1979 PAGINA 7 Paraplu hangen voor politici LISSE Ondanks het feit dat er geen verkiezingen te verwachten zijn. zullen vertegenwoordigers van de plaatselijke politieke partijen zaterdag 22 september meedoen aan het parapluhangen aan de Lissese Haven. Daar vechten dan een dertigtal finalisten om de hoofdprijs: anderhalve minuut gratis winkelen in een nabijgelegen su permarkt. Halverwege de finale die om 14.00 uur begint, zullen een aantal raadsleden aantreden onder de Cheru bijn-paraplu. De feestelijke finale wordt opgeluisterd door boerenblaaskapel de Bolknakkers en volksdansgroep Hine- matov Om ongeveer vier uur zal de winnaar zijn gratis boodschappen kunnen gaan doen. cheid peentebode vat iel Gemeentebode P. ning neemt op 1 okto- ,g scheid van de gemeen de omdat hij op die da- e pensioengerechtigde bereikt. iand hiermee wordt de n mevrouw de Koning icheidsreceptie aangebo- )eze bijeenkomst vindt op vrijdag 28 september gemeentehuis aan de Heereweg. Lissenaren de gemeentebode van tot 18.00 uur de hand onfen. NOORDWIJK De groepsprijs van de knutselwedstrijd met schelpen die ter gelegenheid van de tentoonstelling „Natuurlijk Noordwijk" is gehouden, is gewonnen door de Schapendelschool. De werkstukken worden tegelijkertijd met de tentoonstelling „Natuurlijk Noordwijk" geëxpo seerd in de Noordwijkse Kapel tot 23 september. De eerste prijs voor de afzonderlijke werkstukken, een verrekij ker, is gewonnen door Liesbeth van Gulik van de Vierboet- school. De tweede prijs, een rugzak, is gegaan naar Henk Pruyt van de Van de Berghstichting-school. Annemieke Bulthuis van de Marijkeschool en Alide Tieleman van de Vierboetschool heb ben met hun werkstukken allebei de derde prijs, een shirt, ge- Eervolle vermeldingen gingen naar leerlingen van de Marijke school, de Christus Koningschool, de Van der Berghstichting- school, de Sint Jeroensschool, de Vierboetschool en de Wilhel- minaschool. Het groepswerk van de Openbare Lagere School kreeg eveneens een eervolle vermelding. ISENHEIM echtpaar H.J. ïroot-VV assenaar gisteren in be- :n kring het 65- e huwelijk ge- d. Het enige of- :1e tintje aan de nanten bruiloft v ii was het bezoek dat burgemeester A.J. Kret 's middags aan het bejaarde echtpaar bracht. De 88-jarige H.J. de Groot heeft een le venlang in de bloem bollenbranche gewerkt en woont nog steeds met zijn 85-jarige vrouw aan de Zandslootkade in afwachting van een woning-voor-twee in het bejaardencen trum „Sint Bernar- dus". Het echtpaar heeft vier kinderen, 15 kleinkinderen en 18 achterkleinkinde ren. Afgezien van oma's vergeetachtig heid zijn beide echte lieden nog in goede gezondheid. De 18 so- die Sociale rkvoorziening van de ge ënte Leiden in het Lei- dorpse sport- en recrea- i >ark „De Bloemerd" zijn erk gesteld, dreigen hun ji te verliezen. De oor- li dat de positie van deze WSW-medewerkers op de tocht is komen te staan is de financiële vergoeding die volgens nieuwe richtlijnen van de minister van Sociale Zaken moet worden be taald. Wethouder Jaap Bezemer (PvdA), deelde tijdens de gis teravond gehouden vergade ring van de commissie finan ciën mede, niet zonder meer bereid te zijn de verlangde vergoeding van 9.44 per uur te betalen. „Dat gaat ons aan zienlijk meer kosten, dan wanneer we de werkzaamhe den zouden uitbesteden", hield hij de commissieleden voor. De wethouder had uit gerekend dat de gemeentelij ke bijdrage zo'n 250.000.- zou gaan bedragen, terwijl bij uitbesteding aan een hove niersbedrijf met een bedrag van 140.000.- kan worden volstaan. Bezemer verklaarde het grote prijsverschil door er op te wij zen dat het typische hand^- werk van de WSW-er niet op kon tegen de mechanische aanpak van het hoveniersbe drijf. „Ik vind dat we hooguit zo ver zouden mogen gaan dat het ons niet meer mag kosten dan wanneer we de werk zaamheden zouden uitbeste den". was de stelling van de wethouder, waarin hij niet door de commissie werd te gengesproken. Donderdag zal wethouder Bezemer dit stand punt naar voren brengen in een gesprek dat hij zal hebben met de Directeur van de Dienst Sociale Werkvoorzie ning. Burgemeester H.J.M. Bosma van Noordwijkerhout (rechts) heeft gistermiddag de eerste sleutel voor een woning in het nieuwe plan Zeeburg uit gereikt. Het gaat in het projectgebled Zeeburg om de eerste bouw fase bestaande uit 16 bejaar denwoningen. 26 eengezins woningen en 3 woningen voor alleenstaanden. In totaal 45 woningwetwoningen die gebouwd zijn in opdracht van woningbouwvereniging „Sint Antonius van Padua"in Noordwijkerhout. De huur prijzen variëren van 345 gul den per maand voor de be jaardenwoningen tot 475 gul den per maand voor de een gezinswoningen iENAAR In het ka ïn de Wassenaarse Vre- ;k houdt de Kontakt- Schmockwitz, een groep JVassenaarse jongeren die kten onderhoudt met H uitse Christenen, op B idag 26 September om ^(uur een bijeenkomst in fer van de Zijllaankerk e Zijllaan. In de Dorps- vindt zondagavond 30 ^fnber van 19.-20.00 uur Oecomenische Vredes- m plaats. Na afloop van dienst wordt in de •lstraat een markt inge- waarbij het mogelijk is et diverse organisaties en [enwoordigers van de inaarse politieke partijen gedachten te wisselen liet vredeswerk. Fotoclub De Bloem- treek viert het 25-jarig van de vereniging met itie in het „Huys De- de Lissese Heereweg. 29 september wordt ^toonstelling van het van leden om 14.00 uur De expositie is daar- oktober dagelijks van 17.00 uur te bezichti- de gerestaureerde rid- tede. Met het slaan van de eerste van 145 pa len startte burgemeester Kret gistermid dag de bouw van het mini-winkelcentrum „Het Bruine Paard". Wanneer alles vol gens schema verloopt zal het winkelcen trum volgend jaar augustus voltooid zijn. De burgemeester merkte op dat, nadat reeds eerder met de revisie van de bibli otheek in de Kerklaan was begonnen, hij blij was dat nu ook een aanvang kon worden genomen met de bouw van dit winkelcentrum. Hij noemde dit bouwpro ject hoopvol voor de toekomst. Behalve de burgemeester waren ook wethouder Westerbeek. secretaris en directeur v.d. Merwe van gemeentewerken, voorzitter Scholten van de ondernemersvereniging en het echtpaar Teernstra van het res taurant „het Bruine Paard" aanwezig. In het nieuwe winkelcentrum, dat gebouwd wordt door het bouwbedrijf Mulckhuyse uit Nieuw-Vennep, is plaats voor 6 win kels waarvan er reeds meerdere zijn ver kocht. Boven de winkels worden 21 flats gebouwd, waarvan 13 flats in de premie sector. Het totale project bestaat uit vier verdiepingen. De flats boven de winkels beschikken allen over een balcon en een ligbad, terwijl er zowel twee- als drieka mer flats gebouwd worden. De flats va riëren in prijs van 138 tot 160 duizend gulden. gevaarlijke Noordsingel moeten worden over gestoken. De voormalige St. Jansschool aan de Rozenlaan bevindt zich dichterbij, maar er be staat onzekerheid over, of het gebouw voor een basisschool zal kunnen dienen en of het tegen die tijd nog leeg staat. In de nieuwe wijk zou ook een gymnastieklokaal moeten komen, want het gymlokaal bij de Vliethorst-school zal bij lange na niet voldoende zijn voor de opvang van de nieuwe jeugdige bewoners. Over op korte termijn te nemen stappen voor dit eerste „vlekkenplan" in Leidschendam zegt OD, dat spoedig duidelijkheid moet komen over het proces van grondaankoop, namelijk welke gronden op welk moment beschikbaar zijn. Dit geldt ook voor de in het gebied gelegen wonin gen van tuinders. Worden die al dan niet ver kocht en welke perceelafmetingen zullen wor den aangehouden? Moeite Het gemeentebestuur zal, zoals eerder gemeld, grote moeite krijgen met het aanbieden van vervangende grond aan de tuinders. De provin cie heeft bezwaar gemaakt tegen de daarvoor door het gemeentebestuur èn de tuinders uiter mate geschikt bevonden grond in de omgeving van de Noortheylaan. Elders in de gemeente is geen grond en de tuinders die hun Dedrijf niet willen opheffen, voelen weinig of niets voor verhuizing buiten de gemeente, ook niet naar de omgeving van Bleiswijk en Benthuizen waar grond wordt aangeboden. De gemeenteraad zal volgende maand ongetwijfeld meegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders be roep bij de Kroon aan te tekenen tegen de be slissing van de provincie. Met die procedure zijn echter jaren gemoeid, wat in regelrechte te genspraak is met de wens naar duidelijkheid over eventuele grondaankopen. De woningdifferentiatie zal, zoals gezegd, moe ten volgen op de uitkomst van het woonwen sen. Dan zal ook pas wat kunnen worden ge daan aan een verzoek om een lokatiesubsidie. Verder moet nog worden nagegaan welke eisen zullen worden gesteld aan het bouwen in de nabijheid van de r.k. begraafplaats, gelegen midden in het gebied aan de rand van de Veur sche Achterweg. Volgens een door de raad op gesteld schema zou het bestemmingsplan 't Lien begin 1981 moeten worden vastgesteld. Met de bouw van de eerste fase zou rond augus tus 1982 moeten worden begonnen. De nieuwe woonwijk 't Lien met bovenaan de Noordsingel en de Veursche Achterweg. Onderaan de Veursestraatweg met in het midden de aansluiting vanaf de Oude Tram baan. zou met groen moeten worden „ingepakt". Dat groen moet tevens dienen als achtergrond voor een parkje, waarin het buurthuis en het scho lencomplex komen. Op dit centrale punt van de wijk wordt verder gedacht aan een passage met onderdoorgangen, waarin en waarbij tevens plaats zou zijn voor winkels en kleine bedrij ven. Het gebied is verder doorsneden door een vijftiental grote en kleine sloten. OD205 wil de tien breedste (5 a 6 meter) behouden. Niet al-, leen om daarmee het plangebied in buurtjes in te delen, maar ook uit recreatief oogpunt. De ontsluiting voor het autoverkeer moet op drie plaatsen naar de Veursche Achterweg geschie den, met twee verbindingen op de Veurses traatweg en tenslotte met een doorgang naar de Boslaan. Rekening zal evenwel moeten worden gehouden met de voorgenomen reconstructie van de Veursestraatweg, die daarbij eenrich tingverkeer naar de Koningin Julianaweg krijgt. Het voetgangers- en fietsverkeer krijgt aandacht via een weg van Prinsenhof, langs de LOM-school „de Vliethorst", dwars door het gebied naar de Veursestraatweg en de Vliet, en in de lengterichting door een route vanaf de Rozenlaan door het wijkerf naar de Boslaan. Wat het openbaar vervoer betreft is 't Lien gunstig gelegen door de aanwezigheid van drie NZH-buslijnen, 44, 46 en 48, rondom het gebied. Een extra route door het gebied wordt niet no dig geacht omdat alle halteplaatsen binnen een afstand van 500 meter liggen. Twee scholen In een bij het plan gevoegde prognose van het toekomstige aantal leerlingen in 't Lien wordt aangenomen, dat bij een inwonertal van 1300 zowel het openbaar als het r.k. onderwijs een basisschool zullen kunnen „beginnen". Als 1500 woningen worden gebouwd, kan ook het prot.- christelijk onderwijs op een school rekenen. In de eerste fase kan echter nog niet aan scholen bouw worden gedacht. Een aantal kinderen zou dan de scholen in Prinsenhof moeten bezoeken. Volgens de afdeling onderwijs een te grote af stand (bijna 1500 meter) en bovendien zou de

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7