Woningbouw vereniging Alphen heeft parkeervakken over Diefstal gekantelde truck opgelost li Bestuurders Zoeterwoude sterk m pmg-po Tweede kanf onderwijs in Ter Aar Gecombineerde straf voor beroepschauffer1 Politie verbiedt blaaspijpen CULTURELE EVENEME HAZERSWOUD ui KORTWEG Mevrouw Le Large nieuwe wethouder in Koudekerk REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 18 SEPTEMBER 1979 PAGAD ALPHEN AAN DEN RIJN De diefstal van de truck met oplegger die zaterdag in Alphen aan den Rijn kantelde met onder meer stereo-apparatuur ter waar de van zo'n 250.000,- is op gelost. De Alphense politie heeft in samenwerking met de politie van Zaanstad, de 21-jarige J.V. en de 22-jarige J.J.M. uit die plaats aange houden. Een derde man, eveneens afkomstig uit Zaanstad, die betrokken was bij de diefstal moet nog worden aangehouden. Zijn identiteit is bij de politie bekend. De twee aangehouden man nen werden gisteren door de politie in Zaanstad betrapt bij een poging tot inbraak. De personenauto die daarbij ge bruikt werd, was beschadigd. Een schade die, zo bleek later, was opgelopen bij het Alphen se avontuur. Toen had de per sonenauto als bijwagen gefun geerd en had als vluchtauto dienst moeten doen, toen de truck kantelde. In de haast om de chauffeur op te pikken werd daarbij een lantaarnpaal geraakt waardoor de auto werd beschadigd. Omdat de politie van Alphen en Zaan stad in deze zaak nauw sa menwerkten, was het ver band gauw gelegd. Nadat de twee mannen naar Alphen waren getransporteerd wer den ze daar door getuigen herkend. De daders waren op de hoogte van de oplegger met de waar devolle inhoud, omdat een van hen deze als chauffeur van een transportbedrijf, vrij dagmiddag op de Rijnhaven kade in Alphen had neerge zet. Vandaar uit zou een transportbedrijf uit Alphen het vervoer naar Noorwegen verzorgen, 's Nachts was de man met een gestolen truck uit Zaanstad en twee maten naar Alphen teruggekeerd om de oplegger naar hun woon plaats te rijden. Ze waren van plan om deze te „stallen" op een groot terrein dat dienst doet als autokerkhof en waar soms in maanden geen mens te zien is. Vanaf die plaats wilden zij de goederen succes sievelijk aan de man brengen. HAZERSWOUDE De rijkspolitie te Hazerswou- de gaat optreden tegen de jeugd die op straat met plastic blaaspijpen en pa pieren pijltjes speelt. Aan leiding hiertoe vormt een tweetal ongelukken met dit speeltuig, waarbij de gevolgen zeer ernstig wa ren. Een meisje werd dus danig aan een oog getrof fen dat ze dit niet meer kan gebruiken. Bij een jon gen is sprake van doofheid aan één oor. De politie verwijst naar arti kel 21 van de Algemene! tie Verordening. Hierin dat het verboden is om aan de weg met pijlen, pulten en dergelijke werpen te schieten. Dejl naren van Hermandad f controleren of de jeugd j hieraan metterdaad hou 'Kunstuitleen' jaarmarkt ALPHEN AAN DEN RIJN De kunstuitleen Alphen aan den Rijn is tijdens de Jaarmarkt 1979, op woens dag 19 september, geopend voor het geven van informa tie. Op de binnenplaats van de kunstuitleen, te bereiken via de Koekebakkersteeg, worden films over kunst ge draaid. De te tonen films zijn 'Rem brandt, schilder van van Bert Haanstra en kelijkheid van Karei gemaakt door Jan filmvoorstellingen, minuten duren, wuiudj het uur gedraaid. Aanval 10.00 uur. Bij slecht weer den de films in het g( van de kunstuitleen aan de Rijnkade II. Ledenraad voor Avanti HAZERSWOUDE De oud-penningmeester van de tennisvereniging Avanti, W. W. („Kees") van Lent, d dert 1 september jongstleden in vaste dienst bij de cl heeft als een van de taken om een ledenraad te gaan ten. In de raad zullen vermoedelijk dertien personen zitting ne De organisatie van de ledenraad is waarschijnlijk eind maand, begin oktober op papier „rond", daarna zullen hiel door het bestuur kandidaten gorden voorgedragen ALPHEN AAN DEN RIJN De woning bouwvereniging Alphen aan den Rijn (WVA) zit met 66 parkeervakken in de maag. De parkeer vakken die te huur zijn voor 18,90 per maand, zijn gelegen onder de flats aan de Vliestroom en het Stortemelk. Om dat de parkeervakken niet in trek zijn bij de bewoners, iets meer dan de helft is maar ver huurd, is het exploitatie tekort inmiddels opgelo pen tot boven de tweeën halve ton. De WVA is al enige tijd in on derhandeling met de gemeente om daar de parkeervakken aan te slijten. Met die overna me is dan naast het genoemde exploitatietekort ook nog eens een bedrag gemoeid van f 240.000,- die de parkeervak ken aan investering hebben gevergd. Of de gemeente er dat geld - een half miljoen - voor over heeft is een nog vooral financieel open vraag. De dienst Openbare Werken waarmee inmiddels diverse besprekingen zijn gevoerd, heeft wel oren naar een over name. Dan zouden de parkeer vakken toegankelijk worden voor iedereen. De reden dat de overdekte parkeervakken weinig in trek zijn tegen een relatief lage huur, is vooral gelegen in het feit dat ze niet afgesloten kun nen worden. Hoewel dat een mogelijk alternatief is van de WVA, zou dat betekenen dat de huur na zo'n verbouwing naar zo'n 50,- per maand zou stijgen. Mocht de gemeente de par keervakken niet over willen nemen dan heeft de WVA trouwens nog andere pijlen op zijn boog. De WVA heeft ook het alternatief op de gemeen telijke tafel gelegd om dan van de parkeervakken woningen te maken bestemd voor kleine huishoudens. Gevolg daarvan zou zijn dat de gemeente voor nog meer parkeerplaatsen (nieuwe bewoners) zou moeten zorgen, en dat in een gebied dat daar toch al niet rijk aan is. De leegstaande parkeerruimte onder de Alphense flats HAZERSWOUDE De plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling „Rijn streek-Zuid" houdt voortaan op iedere tweede en vierde woensdag van de maand spreekuur in het voormalige I raadhuis te Hazerswoudedorp. Veehouderij-aangelegenheden kan men op de tweede woens dag, van 10.00 tot 12.00 uur, aankaarten; de boomkwekerij- belangen kunnen op de ande re, dus vierde, woensdag wor den aangekaart. Nog dit jaar zullen in een voorlichtings krant nadere mededelingen worden gedaan over onder meer de planning van de werkzaamheden, die de com missie voor ogen heeft. HAZERSWOUDE Het Tamboer- en Trompetterkorps Hazerswoude is door de ge meente over het jaar 1978 een subsidie van 4.88,50 ver leend. Het voorschot voor dit jaar is vastgesteld op 3.500,-. Dit deelde de voorzitter van de commissie voor welzijnsza ken, wethouder A. M. Berle- mon, mee op de laatst gehou den openbare vergadering van genoemde instantie. De stich ting jeugdcircus Capriole is een bijdrage van 452,33 over 1978 verstrekt. Gezien de gun stige financiële positie van het circus werd een voorschot voor 1979 niet noodzakelijk geacht. HAZERSWOUDE Woens dag 19 september, vanaf 20.00 uur, vergadert de Jeugdraad Hazerswoude in het gemeente huis. Op de agenda staat onder meer, dat een inventarisatie van prioriteiten zal worden opgesteld. De gedachten gaan voorts uit naar een vorm van huishoudelijk reglement, dat door de leden van de Jeug draad zal moeten gehanteerd worden. Donderdag 20 sep tember, eveneens om acht uur 's avonds, vergadert de com missie algemene zaken. De fi nanciële aspecten van de repa ratie van de Lodewijksluis en de aanleg van de speelplaats ten behoeve van de R. K. mavo „Christus Koning" ko men onder meer ter sprake. ZOETERMEER De schil dersgroep Kameleon geeft ook dit jaar de gelegenheid een cursus te volgen in de volksschilderkunst (boeren- schilderskunst). Voor deze tak van schilders kunst is het niet nodig een bij zondere aanleg te hebben voor tekenen, daar de onderwerpen d.m.v. krijt overgebracht wor den. De lessen worden gege ven op donderdagavond in „Ons Huis" aan het Koster spad. Aanmelden is mogelijk bij de heer Hulsbos, tel. 1172. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Met algemene stem men is gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergade ring mevrouw M.A.M. Le Large - van Breukelen (CDA) als wethouder be noemd. Mevrouw Le Large was al eerder wethouder van Koudekerk, maar na de vórig jaar gehouden gemeen teraadsverkiezingen moest zij haar plaats afstaan aan de heer A.L. Kimpe (PvdA). Nu neemt zij de plaats in van de heer G. van Bostelen, die zich genoodzaakt zag zijn functie als wethouder per 1 oktober neer te leggen. De heer Van Bostelen keert wel terug als raadslid. Hoewel de raadsleden in Kou dekerk aan den Rijn niet staan te juichen wanneer het om ge meentelijke herindeling gaat, was men het er over eens dat, wanneer deze herindeling toch moest plaats vinden, dit geen jarenlang proces diende te zijn. Gedeputeerde Staten zal als voorbereiding van de herinde ling, een werkgroep instellen. Als vertegenwoordigster voor Koudekerk in deze werkgroep werd mevrouw M.A.M Le Large - Breukelen met vijf van de acht stemmen gekozen. De heer Th. O. Vreugdenhil (CDA) had moeite met het be drag van 90.000 gulden dat als krediet voor de uitbreiding van het brugwachtershuisje en de aanleg van een toilet be schikbaar zal worden gesteld, maar burgemeester Swaan bleef erbij dat met een lager krediet niet kon worden vol staan. Er volgt hierover nog een gesprek met Provinciale Waterstaat, waarbij ook een vertegenwoordiger van de brugwachters wordt uitgeno digd. Wethouder A. v.d. Heijden (I.) in duel met de voorzitter van de jubileumcommissie, J. Duynstee. ZOETERWOUDE Het tafel tennistoernooi voor bestuur ders van Zoeterwoude, georga niseerd door de jubilerende ta feltennisverenigingen Pit '54 en Effect '54, is een daverend succes geworden. De jubi leum-commissie was zo ver heugd over de opkomst van 53 deelnemers en het enthousias me waarmee gespeeld we$), dat een herhaling volgend jaar zeker lijkt Vooral de gemeenteraad was sterk vertegenwoordigd, waar bij juist wethouder van der Heijden, die sportzaken onder zijn hoede heeft, het bijzonder ver schopte; pas in de derde ronde moest hij in Kees van Muijden, die later vierde zou worden, zijn meerdere erken nen. Ook burgemeester Det- mers bleek redelijk met het ta- feltennisbat overweg te kun nen. Belangrijkste element gis teravond was de uitstekende sfeer waarin de bestuurders van allerlei verenigingen el kaar bestreden. Dat naarmate de avond vorderde de duels fanatieker werden, bleek in de finale. Na een uitstekende par tij werd de heer R. Brookman van Meerburg winnaar. BgcJ Hulsbus van de Hervormde jeugdraad maakte het hem bij zonder moeilijk, maar kwam toch net iets te kort. Derde werd Joop Lelieveld van Meerburg. Vrijdagnacht worden de festi viteiten rondom het 25-jarig bestaan van beide verenigin gen voortgezet met „de Nacht van Zoeterwoude" in Ons Huis. u TER AAR De gemeente Ter Aar start dondert m september een avond-cursusproject voor volwassen dien er voldoende deelname is. Dit project voorziet behoefte van deze groep om de 'grenzen' van ken verleggen. Voor dit doel heeft de gemeente het Al mm Studiecentrum aangezocht om cursussen te organi In de korte voorbereidingsperiode heeft het Stud trum de volgende cursussen kunnen voorbereiden: tische Algemene Ontwikkeling, Nederlandse Taal m versatiecursussen en Boekhouden en Bedrijfsrekei Het 'tweede kans onderwijs' is de laatste tijd sterk in op komst. De werkkring, school gaande kinderen, buitenlandse vakanties en de vele vrije tijd zijn veel gehoorde redenen van volwassenen om aan een cursus te beginnen. Het is de bedoeling van de gemeente Ter Aar dat in het kader van het welzijnsbeleid een totaal pakket van cursussen, in de toekomst, aangeboden wordt. De cursussen die deze maand beginnen houden in het kort het volgende in. Praktische Algemene Ontwikkeling is zonder vooropleiding te vol gen. De onderdelen voor deze cursus zijn Nederlandse Taal, Praktisch Rekenen en Maat schappijleer. De tweede is Nederlandse Taal. Hie men zuiver schrijven vens behandelt de cursi voudige handelscorrespi tie. De Conversatiecui houden in Engels voor ners en Duits voor beg Voor beide geldt dat het tisch taalgebruik vooroj Ten slotte de cursus Bo< den en Bedrijfsrekenen inzicht geeft in de elemt begrippen. Als minimum leeftijd v cursisten geldt 18 jaar. de aan de cursus ver! kosten te hoog zijn, k; beroep op het gemee studiefonds worden ged. >3 HAZERSWOUDE De Cul turele Raad Hazerswoude heeft voor het komend win terseizoen diverse evene menten op het programma staan. Hieronder vallen een aantal tentoonstellingen in Het Anker, waarvan er één sedert maandagavond wordt gehouden: de olieverfschil derijen van de Zoetermeerse kunstenaar Aad van den Brink zijn er te bezichtigen tot en met 6 oktober. Onder auspiciën van de raad en K. en O. uit Leiden concer teert het Katwijkse Mannen koor Jubilate onder directie van Sander van Maruon op 28 september. Marinus Flipse geeft op 16 november een pia novoordracht. De christelijke gemengde zangvereniging Zang en viert het zestigjarig bestaan op 12 oktober met een gereformeerde kerk in het dorp. Aan dit concert, dat door genoemde vereniging zelf wordt georganiseerd, v dewerking verleend door het Rijnlands Orkest uit den Rijn. Van Duin duur HAZERSWOUDE dré van Duin is te vQor een optreden ii zerswoude. Beter Het algemeen bestL de Culturele Raad woude vindt dat gelijk evenement cieel niet haalbaar een vergadering raad heeft het dan schrijven van au Joop van de waarin een optredei de komiek wordt den, voor aangenomen. DEN HAAG/BODEGRAVEN "Een be- wijs. Het vonnis werd vijfhonderd gulden Verdachte had een aantal strafbare feiten ge- dachte weigerde een bloedproef maar be roepschauffeur speelt op die manier met boete, twee weken gevangenisstraf en negen pleegd. Onder invloed van drank bestuurde hij ongeveer zes pilsjes te hebben gedronke DEN HAAG/BODEGRAVEN "Een be roepschauffeur speelt op die manier met zijn rijbewijs", moest de officier van justitie bij de Haagse politierechter vaststellen, want dat had een 19-jarige chauffeur uit Zegveld gedaan. Om verdachte niet brode loos te maken legde de rechter een combina tie van straffen op, teneinde hem althans voorlopig in het bezit te laten van het rijbe wijs. Het vonnis werd vijfhonderd gulden boete, twee weken gevangenisstraf en negen maanden voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van twee De eis van de ofhcier was 750 gulden boete, drie weken gevangenisstraf waarvan een week voorwaardelijk en eveneens voorwaardelijk ne gen maanden intrekking van het rijbewijs. Verdachte had een aantal strafbare feiten ge pleegd. Onder invloed van drank bestuurde hij op een weiland in Bodegraven zijn veewagen. Hij kwam aan de linkerkant van de weg te recht en botste tegen een lantaarnpaal, maar reed door. Een autobestuurder noteerde het nummer van de auto en informeerde de politie die naar de woning van verdachte ging. Ver dachte weigerde een bloedproef maar ongeveer zes pilsjes te hebben gedronke "Er kwamen twee politieauto's met loeit renes naar mijn huis", protesteerde vé die verklaarde niet te hebben geweten ondergaan van een bloedproef verpl "Een dergelijke mededeling van een schauffeur is onzin", aldus de repliek officier.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4