Verscherping acties in haven uitgebleven 8,48 12,98 3,75 Dode en gewonden bij kettingbotsing MF: WERELDECONOMIE PACHT SOMBERE TOEKOMST Zaguhet gisteravond ook opdeTV? nnmemisa Woensdag besluit| over uitstel proces Menten Rob Slotemaker (50) verongelukt elftse olitie in ijd met ldadige ngeren Kartonfabriek Oude-Pekela plat Vlees mevrouw, u weet wel van wie. Slager Jan Zandbergen s-* Zti&ui (Bowtani Bkersdijk 34, 2312 DD Leiden, postbus 11, 2300AA. tel. 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas edacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) ƒ0,49 per mm. Telefoontjes ƒ4,46 Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: ial ƒ43,05; jaar ƒ160.70; losse nummers: 55 cent. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Maandag 17 september 1979, 69e jaargang no. 21454 Veel bewolking Veel bewolking en mogelijk enige regen. Weinig verande ring in temperatuur. Morgen zon: 7.18 - 19.50. Schev. hoogw.: 2.21 en 14.47. Laagw.: 10.17 en 22.32. Assertiviteit Hoe men voor zichzelf op kan komen in het tweede deel van de cursus assertiviteit om 18.59 uur op Ned. I. Een filmverslag van een con cert van Thijs van Leer samen met o.a. Liesbeth List, Louis van Dijk en Toots Thielemans op Ned. I om 19.30 uur. Morgenmiddag op Ned II om 12.55 uur Prinsjesdag. V IJK/DELFT Een p van ongeveer honderd e jongeren heeft de po- [van Delft gistermiddag [en vol werk bezorgd, pobiele eenheid moest maal een charge uitvoe- fcm de baldadige jonge- pie stenen vanaf een vi- op rijksweg 13 gooi- verspreiden. Er wer- i totaal zes arrestaties |cht. >ep was in afwachting jongeren uit Rijswijk en laag. Tussen hen is het 'elopen weken regelma at een treffen gekomen. Confrontatie bleef gisteren De Rijswijkse en Haagse [ren kwamen niet opda- Beurgestelde Delftse jeugd Vervolgens naar een via- Jover Rijksweg 13 en be ktenen op de snelweg te p. Er werd geen passe- fc auto geraakt. Jelftse politie voerde daar in charge uit, waarbij ge- C werd gemaakt van de bstok. De jongeren verza- fcn zich vervolgens bij een waar zij de politie :en groot aantal lege fles- ïkogelde. De plaatselijke ele eenheid greep in en eerde vier jongeren in jd variërend van achttien jfentwintig jaar. Later op iddag werd de politie nog eer met stenen bekogeld, igent van de mobiele een- werd daarbij aan een licht gewond. Twee ste- >oiers werden aangehou-. Noodweer richt verwoestingen aan in sherrygebied JEREZ DE LA FRONTERA (AP) Als gevolg van zwa re regenval zijn grote delen van het beroemde wijnge bied rond Jerez de la Fronte ra in Zuid-Spanje blank ge zet. De schade wordt geschat op enkele miljarden peseta's. Meer dan 300 van de beste sherrywijngaarden zijn ver woest en de vrees bestaat dat de druivenoogst in de komende drie jaar maar half zo groot zal zijn. Vlucht uit DDR met hete luchtballon MÜNCHEN (DPA) Acht mensen uit Oost-Duitsland zijn in de nacht van zater dag op zondag in een zelfge maakte hete-luchtballon naar Beieren gevlucht. Gisterochtend landden te Naila bij Hof in Beieren twee echtparen met vier kin deren, in leeftijd variërend van vijf tot vijftien jaar. De ballon was in Pösneck opge stegen. Bij de landing liepen twee kinderen verwondin gen op. Een van de twee echtparen bij de resten van de zelfge maakte hete-luchtballon. Jongeman vastgehouden wegens moordzaak HARDENBERG De poli tie in Hardenberg houdt sinds zaterdagavond een 19- jarige jongeman vast in ver band met de moord op de 30-jarige Hendrikje Reints. Het gaat niet om een ver dachte, maar om iemand die mogelijk belangrijke aanwij zingen kan geven. De vrouw werd vorige week ver moord. Haar lichaam werd door een wandelaar gevon den op een bospad bij Har denberg. (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM/GRONINGEN In een uiterst grimmige sfeer is van morgen om negen uur op het Afri- kaanderplein in Rotterdam de och tendbijeenkomst begonnen van de stakende havenarbeiders. Tijdens die bijeenkomst deden de wildste ge ruchten de ronde over nieuwe acties. In geen van de' stukgoederenbedrij- ven werd vanmorgen gewerkt. De dienst gemeentewerken van Rotter dam was vanmorgen tegen half ne gen klaar met de herstelwerkzaam heden aan de Doklaan in Zuid. Deze weg was vannacht door het actieco mité opengebroken om te voorko men dat werkwilligen zich per bus naar hun werk konden begeven. Ook was vanmorgen de Waalhavenwcg gedurende enige tijd geblokeerd. In beide gevallen greep de politie niet in. De door de actiecomités uitgeroepen 24- uur staking bij kartonfabriek Britannia in Oude Pekela is vanmorgen inder daad begonnen, nadat het een handje vol werkwilligen niet gelukte de fa briek op te starten. De eisen van de sta kers zijn 160.- per maand netto erbij en behoud van de werkgelegenheid. De industriebonden ondersteunen de actie niet. Vóór vanmiddag half vier heeft het actiecomité een personeelsverade- ring belegd in het Pekelder café Brink voor nader beraad. Adviseur van de stakers is het oud CPN-Tweede Ka merlid en in het Noorden bekend sta kingsleider Fré Meis. In de haven was het vanmorgen verder rustig. De verwachte moeilijkheden tussen stakers en werkwilligen bleven uit. Van verscherpte acties, waartoe af gelopen vrijdag werd besloten en waar over gisteren werd vergaderd, was nog niets merkbaar. De bezetting van het kantoor van de vervoersbonden FNV is inmiddels op geheven. Kaderleden van de bond heb ben het gebouw zaterdag weer in ge bruik genomen, nadat was gebleken dat de bezetters de zaak ontruimd had den. Het gebouw was keurig achterge laten, aldus een woordvoeder van de FNV. Mm I I llHHIIIII II i P rabiele eenheid moest gisteren wederom uitrukken om een einde te maken aan de activiteiten van een al oververhitte Delftse jongeren i onze sociaal-economische redactie) van de olieprijs. 5HINGTON - Minder economische i, afnemende industriële bedrijvig- hogere inflatie en grotere tekor- )p de betalingsbalansen. Dat is het bcre toekomstbeeld dat het Inter- onaal Monetair Fonds in zijn van- verschenen jaarverslag schetst, fens de samenstellers van het jaar- lag is die verslechtering vooral te en aan de voortdurende stijgingen Simpele monetaire of fiscale oplossingen zijn voor die problemen volgens het IMF niet meer te geven. Op middellange ter mijn is er wellicht wel nog het een en an der te doen. Een realistisch prijsbeleid acht het IMF dan ook uitermate belang rijk. In het jaarverslag wordt de gedachte dat de gestegen energieprijzen in de lonen gecompenseerd moeten worden, dan ook volstrekt van de hand gewezen. Het IMF pleit er voorts voor dat landen met een hoog overschot op de betalingsba lans kapitaal naar het buitenland moeten exporteren, dat ontwikkelingshulp verder moet groeien en dat samenwerkingen in de monetaire sfeer, zoals die binnen het Europees Monetair Stelsel, worden uitge breid. Dat soort samenwerkingen vormen de enige mogelijkheid om inflatie te be-i teugelen, grote koersverschillen in valuta tegen te gaan en de economische groei in verschillende landen gelijk te houden. ADVERTENTIE Het kind van de rekening rekent op u het jaar van het kind - al veel doen. Want bijvoorbeeld voor: 150,- kunnen wij een kind vacci neren tegen verschillende kinderziektes f500,- schenkt u een vroed vrouwentas met inhoud f2.500,- geeft u de volledige inrich ting van een kinderafdeling met vijf bedjes Giro 5657 ADVERTENTIE magere runderlappen ïsiraai cnurctuiiaan l, Kopcrmolen Z, Langegracht 6 LEIDEN. Rhijnegommerstraat 1, ZOETERWOUDE. (dinsdag varkensvleesdag) (Van een onzer verslaggeefsters) ZOETERWOUDE Bij een chaotische ket tingbotsing op de weg van Leiden naar Zoe- terwoude is gisteren de 21-jarige mevrouw C. J. Bollen uit Oude Wetering om het leven gekomen en raakten twee mensen zwaar ge wond. Mevrouw Bollen was in de berm terechtgeko men. Zij wilde weer de weg op, maar schoot daarbij tegen de middenberm. Bij deze manoeu vre werd haar wagen gegrepen door een ach teropkomende auto. De bestuurster van een derde wagen wilde hulp verlenen en werd daarop geschept door weer een andere automo biel, die bovendien inreed op de reeds gebotste voertuigen. De automobilist van deze wagen en de dame die hulp wilde verlenen zijn zwaarge wond opgenomen in het Academisch Zieken huis in Leiden. Nog zeker twaalf mensen kwamen in het wee- keindeverkeer om het leven. Een ernstig onge val deed zich voor op een spoorovergang in Nij- verdal. Twee vrouwen en een meisje van vijf jaar werden daarbij gedood. Een van de maan den was bovendien acht maanden zwanger. Twee kinderen, die met hun ouders vlak achter de gegrepen auto reden, raakten zwaar gewond toen de wagen op zijn voorligger inreed. Zuidmolukker doodgeschoten BREDA (ANP) Bij een vechtpartij in het Zuidmo- luks gemeenschapshuis te Breda is in de nacht van za terdag op zondag de 23-jari- ge Samuel Patty uit Vught doodgeschoten. De Bredase politie heeft giste ren de drie broers S. uit Breda voor nader verhoor overge bracht naar het politiebureau. De 20-jarige E. S. wordt ervan verdacht het fatale schot te hebben afgevuurd. Wat de rol van zijn 22- en 24-jarige broers is geweest, is nog niet duide lijk. Geen krant ontvangen? Bel tus- sen 18.00 en 19.00 uur nummer j 071-122248 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge- bracht. Ver bijsterend weekeinde (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG /AMSTERDAM - Pieter Menten heeft in een telegram aan de officier van justitie bij de Bijzondere Straf kamer van de Rotterdamse rechtbank nietigverklaring ge vraagd van de dagvaarding om op 25 september voor de rechter te verschijnen. Dit omdat de dagvaarding hem niet op tijd heeft bereikt. Volgens een woordvoeder van het mi nisterie van justitie kan er geen sprake van zijn dat zijn verzoek wordt ingewilligd. „Het is gebruik", aldus de woordvoeder, „dat als een verzoek tot schorsing van een rechtzaak is ingediend, nog gewacht wordt met het versturen van de dagvaarding totdat over de schorsing een besluit is genomen. Dat gebeurt pas woensdagmiddag, dus dan kan eventueel ook pas de dagvaardiging de deur uit". Bij dat besluit tot schorsing (ingediend vanwege de slechte ge zondheid van Menten) zal een nieuw rapport van drie psychia ters uit Rotterdam worden betrokken. Over de inhoud van dat rapport is niets bekend. De werkgroep „recht en openheid in de zaak Menten", organisa ties van voormalig verzet en de Stichting '40-'45 vinden het noodzakelijk dat een parlementaire enquête- wordt gehouden over de zaak Menten. Dit ter aanvulling van het eindrapport van de commissie Schöffer. DEN HAAG Het was een ver bijsterend week einde voor de snelheidsspor- ten. Autocoureur Rob Slotemaker verongelukte op Zandvoort; op de laatste dag van de internati onale motorzes- daagse in West- Duitsland verlo ren een official en een roekeloze toeschouwer het leven; speedwaykampioen Rudi Muts raakte zwaar ge wond bij wedstrijden in Londen, brak een nekwervel en ligt in ernstige toestand in een ziekenhuis. Motor coureur Jack Middelburg, nog niet hersteld van een vorige val, ging tijdens races in het Groningse Tolbert onderuit qn brak een bovenbeen. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT De autosportwereld is geschokt door de aood van Rob Slotemaker, de veteraan die zijn sport niet vaarwel kon zeggen. De 50-jarige Ne derlander kwam gisteren tijdens de Camaro Super starrace op het circuit van Zandvoort om het leven. In de Hunserug trof Rob Slotemaker een onverant woorde situatie aan, doordat een geslipte auto veel olie had verloren. Slotemaker slipte met zijn Che vrolet Camaro in een enorme olieplas en kreeg daarna geen kans meer de wagen onder controle te brengen. Hij botste tegen de wagen van de circuit arts en brak zijn nek. De arts en een verpleegster raakten licht gewond. Rob Slotemaker, die nooit in belangrijke racetitels grossierde maar aan alle soor ten races wilde deelnemen, stierf 'thuis', op zijn ei gen circuit. Hij heeft niet de kans gekregen om zijn af8cheidsjaar zijn 26ste racejaar waardig af te sluiten. De directeur van de bekendste anti-slip- school stierf op een manier die hij altijd had ge vreesd. „Ik ben niet bang om te botsen", kon je hem vaak horen vertellen, „maar als ik, doordat ik in de slip raak in de publiciteit kom, wordt de naam van mijn school ernstig geschaad". (Zie ook onze sportbijlage) Reactie van lijnrechter HILVERSUM Het Nederlandse tennis maakte een dramatisch weekeinde door. Bijna was het Davis Cup team door het op tennisgebied weinig of niets voor stellende Denemarken gevloerd. Doordat de Denen in vliegende haast verzeild raakten omdat ze het vlieg tuig moesten halen en doordat Thung zich revan cheerde voor zijn blamerende optreden van vrijdag kon nog net met 3—2 worden gewonnen. Er ontstond ook nog een incident. De hoofdscheidsrechter trok de kwaliteiten van lijnrechter Margot Timmermans in twij fel, waarop deze reageerde door de baan te verlaten Over shirts gesproken DEN HAAG HYS speelde za terdagavond in de blauwe shirts van de andere Haagse vereni ging Houtrust. De ploeg moest in reserveshirts aantreden tegen De Bisschop, omdat de oude shirts van HYS, nog steeds met de sponsornaam van Intervam, te veel lijken op de shirts van de Amsterdamse club. HYS heeft natuurlijk reser- voshirts die ech ter gebruikt wor den door de ploeg uit Gronin gen die niet meer met de shirts van de ex- sponsor wil schaatsen. Wan neer HYS de shirts van een nieuwe sponsor kan aantrekken, is nog niet be kend. FC Den Haag ging genadeloos af tegen Roda JC.... I EEW WEDSTCiJP Duuizr g«O j M/NÜTEN en „De Kromme" zorgde voor een nieuwe opleving van FC Utrecht.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 1