Noordwijk vergeet na rust door te voetballen... GWS aan kop door zege op KRV: 2-1 Positief Lisser Boys zegeviert bij Lyra Doelman Brandt redt matig RC[ Quick Boys rekent af met 'Zwaluweneomplex' LEIDbc UUUrtANT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 NOORDWIJK Evenals in de wedstrijd tegen DOVO gaf Noordwijk, nu tegen OV/IOS, een winstpunt weg. Na een goede eerste ronde, waarin de thuisploeg via John Manu- putty een voorsprong had ge nomen, zakte het peil vooral aan Noordwijkse zijde na de pauze ver weg. De ploeg uit Oldenbroek kon het initiatief overnemen, hoewel zij niet in staat was het doelpuntenver- schil te nivelleren. Totdat een niet opzettelijk ogende hand sbal van Simon van Beveren een strafschop tot gevolg had. Goalie Dick Dortmundt stopte de inzet van OWIOS- middenvelder van Beek knap, waarna dezelfde van Beveren echter ongelukkig de bal in eigen doel schoof. Een enor me uitbarsting van oefen- meester John Eelman na deze slechte prestatie moet Noordwijk in volgende wed strijden weer met beide be nen op de grond krijgen. EERSTE KLASSE Direct na het eerste fluitsignaal van de erg strak leidende scheidsrechter Berkelmans ontstond het beeld van een goed aanvallend Noordwijk. De defensie van OWIOS, dat haar eerste twee wedstrijden had gewonnen, werd onder grote druk gezet. Paniekerige reac ties waren het antwoord op de aanvalsgolven. Niettemin kreeg de gastploeg de eerste doelrij- pe kans. De gevaarlijke rech terspits John Buisman schoof het leer knap door naar Gerard Nagelhout. De bal werd echter onbeheerst door Nagelhout naast geknald. Het duurde 20 minuten, voordat de thuisploeg echt gevaarlijk werd. Een hoekschop van Rob Suttorp werd verder geëxpedieerd door het hoofd van Jan Willem Bogers. Sjoerd Boot kopte het leer uit die voorzet in, maar Ol- denbroeker van Beek redde op de lijn. De daaruit voort vloeiende hoekschop belandde weer op het hoofd van Boot, die ditmaal hard op de onder kant van de legger kopte. Via de lat stuiterde het projectiel op de lijn het doel uit. Noord wijk was nu pas goed los. Twee minuten later maakte Jack Sluis zich via een fraaie passeerbeweging vrij en depo neerde de bal bij de rechter- paal. John Manuputty dook goed in het gat en gleed het leer over de doellijn. Vijf minu ten voor rust werd eenzelfde doelpunt van Ruud Bröring af gekeurd. De reden van arbiter Berkelmans, ooit zelf betaald voetballer, was buitenspel, het geen minstens twijfelachtig was. De tweede helft was duidelijk voor OWIOS. Het team kon echter geen vuist maken, ook al omdat dit overwicht geen ei gen verdienste was. Het teken de slechts het wegvallen van de organisatie bij Noordwijk. Het middenveld was compleet verdwenen. De aansluiting tus sen defensie en voorhoede was volledig zoek en incidente le afstandschoten waren de enige speldenprikken, die de thuisploeg zich nog kon ver schaffen. De strafschop, ver oorzaak) door hands van Si mon van Beveren, gaf OWIOS wat het verdiende. Niet omdat zij zelf zo goed waren, maar twee punten voor een thuis ploeg, die in de laatste 45 mi nuten zo slecht speelde, was teveel van het goede geweest. Ronduit ongelukkig was de po ging van van Beveren de bal van de lijn de glijden. Na een knappe redding van de straf schop door Dortmundt, be landde de bal in het net via het been van de onfortuinlijke van Beveren. VLAARDINGEN Quick Boys heeft afgerekend met, zoals trainer Arie Lagendijk dat noemde, het 'Zwaluwencom plex'. Een frustratie die werd opgedaan in het vorige sei zoen. Toen verloren de Kat- wijkers twee keer van de Vlaardingse ploeg. Een ui terst voorzichtig en toch wel angstig opererend Quick Boys derhalve in de wedstrijd tegen De Zwaluwen afgelo pen zaterdag. Angst die vol komen misplaatst bleek, de Zwaluwen was een niet be paald imponerende tegen stander. Hadden de Katwij- kers dan ook met wat meer overtuiging gespeeld dan had die krappe 1-2 overwinning heel wat groter kunnen en ei genlijk moeten zijn. In tegenstelling tot de twee voorgaande competitie- wed strijden, Quick Boys speelde toen aanvallend voetbal, had Lagendijk tegen de Zwaluwen gekozen voor een verdedigen de factiek. „Laat een ander de kastanjes maar eens uit het vuur halen", zei de oefenmees- ter na afloop. Countervoetbal dus. „Die jonge spelers (Martin van der Plas, Jaap van Duyn en Cees van Rooyen) moeten ook eens in de diepte kunnen spelen, dat is goed voor het zelfvertrouwen, de groep moet niet aan zichzelf gaan twijfe len", zo luidde de verklaring van Lagendijk. Diepte was er in overvloed voor Quick Boys. Een zee van ruimte, ideaal voor het plaat sen van counters. Maar slechts een van die uitvallen had resul taat. Schoonheidsfoutjes", zei Lagendijk over dat lage schotpercentage: „we moeten aan deze manier van spelen wennen Die ene succesvolle uitval werd genoteerd in de vijftiende minuut. Nico Kuyt, na een afgeslagen Zwaluwen hoekschop, lanceerde Martin van der Plas die op zijn beurt Teun van der Plas de gelegen heid bood de bal hoog en hard achter doelman Ab Nijgh te schieten: 0-1 Een kwartier na rust leek de wedstrijd beslist. Uit een vrije trap schoof Nico Kuyt de bal naar Martin van der Plas die door Ernest Kegel ten val werd gebracht. Uit de door scheids rechter Thuijs toegekende strafschop schoot Nico Kuyt, Quick Boys naar 0-2. De Vlaar dingse ploeg leek geklopt, had na een uur machteloos voetbal nog geen goede kans gekre gen. Quick Boys-doelman Theo Guyt had nog de meeste moeite met een terugspeelbal van eigen laatste man Freek Rienks. Een kwartier voor tijd sloeg toch de vlam in de pan. Een eenmans-actie van spitsspeler Dick van de Bergh, een halve draai en vervolgens de bal schitterend achter doelman Guyt schietend, vormde daar toe de aanleiding. Ineens was daar toch weer dat 'Zwaluwen- complex'. De Quick Boys-ver dediging, die gedurende de hele wedstrijd de situatie goed onder controle had, verander de in een ongeorganiseerde af weer. Chaotische taferelen speelden zich af voor het doel van Theo Guyt die zijn ploeg voorgoed van het 'complex' af hielp door schitterend te rea geren op schoten van Gert Jan Bezemer en Frans Loos. KEES VAN HERPEN lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll R CL-bestuur stapt op LEIDERDORP 0e| ke problemen bij l zaterdag-eersteklas: zijn nog altijd niet l reld. Leek, na het in>\ een commissie diensten en de Instè een nieuw bestuur /t van een nare perloL bereikt, nu hebben zes van de negen I stuursleden hun fuU schikbaar gesteld. oP zal tijdens een buiti algemene leden vei het aftreden van vod van Gameren en besn T. Rietveld, J. KapsA de Lange, H. Braat Jong aan de orde kol den van het aangekoM treden: de volgens dl aanwezige basis val) werking met mede-bi J. Spek. Illllflllllllllllllllllllllllllllllllllligen Het eerste RCL-doelpunt in de maak. Bennie Heemskerk (middpn) heeft de bal beheerst ingescho ven. RVVH-doelman Otto Nagel is kansloos. LEIDERDORP Burgemees ter M,A. van der Have ver richtte de aftrap van de wed strijd, ter gelegenheid van het 1200-jarig bestaan van Leider dorp. Gedurende het grootste deel van de wedstrijd werd het niveau van de door de burgemeester weggeschoten bal door beide ploegen niet meer overtroffen. Het was een ronduit marige vertoning, op sportpark de Bloemerd. RCL won (uiteindelijk verdiend) met 2-1, maar deze voor de Leiderdorpers gunstige uit slag is voor een groot deel aan de knappe reddingen van doelnman Bram Brandt te danken; in de tweede helft stopte hij bijzonder knap een strafschop en voorkwam daarmee het eerste R.V.V.H. doelpunt. In de eerste vijfenveertig minu ten waren de bezoekers aan merkelijk vaker op de helft van R.C.L. te vinden dan omge keerd. Ook was de veldverhou- ding in het begin van de twee de helft duidelijk voor de Rid derkerkers. Vooral de spits Eric den Hartog, die later in de wedstrijd een penalty zou mis sen, speelde een voortreffelijke partij. Er werd overigens wel hard geknokt door zowel R.C.L. als hun tegenstanders. Dat was dan ook ongeveer het enige, dat positief over de eer ste zestig minuten gezegd kon worden. Het kan toeval zijn, maar toen in de tweede helft de jeugdige R.C.L.-supporters zich begonnen te roeren, ging het de Leiderdorpers duidelijk beter. Aan het slot van het treffen werden legio kansen gecreeërd en even zovele gemist. Hoewel tegen de veldverhou- ding, ging de ploeg van oefen- meester John Huguenin met een voorsprong de rust tege moet. In de vijfentwintigste mi nuut stond Pierre van Gemer- den tegenover vier tegenstan ders. Hij legde de bal opzij voor de aanstormende Bennie kchc Heemskerk, die dwars vl< vijandelijke linies heejub. die vervolgens doelnjiwar Nagel kansloos liet: zevenendertigste mlii de tweede rondganps teerde het R.C.L. off een doelpunt. Jan meze nam een vrije schop in niet zoals vriend en vh. fv wachtte naar de klaaten Heemskerk, maar h Ru Dick van der Bijl in sifen e tie. Van de „muur" ja vc der Bijl geen last; harjen passeerde hij Nagel: fcze laatste minuut tenslq den Hartog door en* met het doelpunt voor de Ridderkerks! zins dragelijker. WIM BUN? Rijnsburgse Boys ook langs Harkemase Boys HARKEMA OP EINDE Een uitstekende overwinning boekte Rijnsburgse Boy3 in de uitwedstrijd tegen Harke mase Boys. De geelzwarten reisden na een 0-2 zege af uit het Friese Harkema Op Einde. Na een rustige start groeide het Rijnsburgse overwicht naarmate de wedstrijd vor derde. In de tweede helft re sulteerde dit in een doelpunt van Henk van der Zwan. Na 77 minuten werd Gó Perfors na een fraaie solo neergehaald. Anne Ouwersloot besliste de strijd door de strafschop te benutten. Een terechte winst, gezien het vertoonde spel van de Rijnsburgers. Eigenlijk vanaf de start bleek de ploeg uit het bloemendorp meer in huis te hebben dan de tegenstander uit Friesland. De gasten beheersten duidelijk de middenlinie en slechts aan voerder Hannie Schievink van !de gastheren viel op door zijn Igoede spel. Tot doelpunten 'kwam Rijnsburg in deze fase echter nog niet. Pas na de pauze werd weer als vanouds in de diepte gespeeld en kwam er op aanwijzing van oefenmeester Herman Wij- nands duidelijk meer beweging in het spel van zijn ploeg. Na 23 minuten kreeg Henk van de Zwan de bal na een fraaie een- tweecombinatie met Ruud van der Voort terug en schoof de bal goed in het doel. Gè Per- fors excelleerde in de 32e mi nuut door enkele verdedigers goed te omspelen. De laatste man haalde hem neer voor het doel. Anne Ouwersloot maakte bij het nemen van de straf schop geen fout en zorgde voor de 0-2, hetgeen de eind stand betekende. Sleutels-aanvaller Hans Bos zal niet gevaarlijk worden. De Hazerswoudse goalie kan zijn vuisten eerder tegen het leer krijgen. LEIDEN In de eerste klasse heeft GWS de leiding genomen door een 1-2 overwinning op KRV. Abbenes en SVLV wonnen op eigen terrein met 1-0 van respectievelijk Valken '68 en Woubrug- ge. Met dezelfde cijfers won Leiden, dat bij SVOW op bezoek ging. TAVV en Kagia waren eveneens tegen elkaar op gewassen. Kagia boekte een krappe 1- 2 winst. Nog voor een KRV-speler de bal had aange raakt, stond GWS al op voorsprong. Aad Braam zag tot zijn vreugde zijn „verdwaalde bal in het doel verdwijnen. In de vijftiende minuut maakte Maarten Hazenoot gelijk. Na rust zorg de Jan Couperus voor de winnende en ruim ver diende treffer. SVOW werd op eigen terrein door Leiden ver slagen. In een matige wedstrijd maakte Brakho ven het enige doelpunt. Kagia, dat vorige week met KRV en GWS de leiding had, werd met 1-2 door TAVV verslagen. Al in de achtste minuut kwam Kagia op 1-0. Na een goede aanval in de twintigste minuut maak te Arie van Veen gelijk. Na rust maakte Cock Versaal de winnende treffer. Na het derde doel punt werd TAVV met de rug tegen de muur ge drukt, maar de verdediging hield stand. Abbenes heeft met 1-0 van Valken '68 gewon nen. Al in de vijfde minuut scoorde Aart Groot. De krachtige wind was spelbepalend in deze wedstrijd. De ploeg met wind in de rug had het betere van het spel. Derhalve bleef het bij de vroege treffer. - Ook SVLV en Woubrugge waren zi nig met het maken van doelpunten. Het geringe overwicht van SVLV resulteerde halverwege de tweede helft in een doelpunt. Leo van Bemmelen benut te een strafschop. Woubrugge vocht in de laat ste minuten nog krachtig terug, maar het mocht niet meer baten. In de tweede klasse waren de nummers één en twee van de ranglijst bijzonder goed tegen elkaar opgewassen; Kickers '69 ei speelden met 3-3 gelijk. Meerburg w tuigend met 2-0 van Stompwijkse E rnardus verloor nipt van VVSB (1-2). en MVKV wéren nogal produktief:2-3. te won HVZ met een ruime 1-3 van Ur^ den. 68 e k Jan Ykema benutte een strafschop Alphia aan de leiding. Rob Spaargaren daarna snel gelijk voor Kickers '69. DaL het weer de beurt van Alphia. Willen koop scoorde op fraaie wijze: 1-2. V rust maakte de thuisploeg gelijk Na.® c was het wederom Rob Spaargaren, trof: 3-2. Tenslotte bracht Louw van sen de terechte score op het bord: 3-( Unitas Leiden verloor met 1-3 van «ft eerste helft doelpuntten Rinus Hoog^ Hoeksema. In de tweede rondgang zo)U[ nus Hoogwerf voor het het derde doelp^j het slot van het treffen lanceerde Matjj, een afstandschot. De bal werd niet stopt en Bert van Driel redde de eer v tas. D-1 In een goede wedstrijd zegevierde he IUry kende MVKV over LSVV-70. De gasten Er met 2-3. Een ver schot van Pieter Ba mi, LSVV de leiding. Even later maakte Jong gelijk. Via Arno van der Giessen Fred Wouters na rust liep MVKV uit to de slotfase miste LSVV diverse fraaie jr. alleen Joop Grevelink scoorde nog bepjde eindstand op 2-3. 2 c Ook Bernardus verloor op eigen terrene nam een 1-2 winst mee naar huis. Bij de 1-2 eindstand reeds bereikt. Joost sum en Jos Aartema maakten de VV punten. Het sterke Bernardus spel va,L rust leverde geen doelpunten op. Tenslotte won Meerburg verdiend mel'a9 Stompwijkse Boys. Kees Hagenaas s< de dertigste minuut en vlak voor he&"9 fluitsignaal eiste Piet van Zeist een trcrWi zich op. ZATERDAG KNVB LEIDEN In de tweede klas se won een positief voetbal lend Lis8er Boys met 1-0 van LYRA uit De Lier. Aanvoerder Piet Boot benutte een straf schop in de eerste helft, ter wijl hij er na rust een onbenut liet. Ter Leede speelde op ei gen terrein gelijk tegen VVOG. Zowel de gastheren als de ploeg uit Harderwijk speelden een matte partij, die zonder doelpunten eindigde. Sterk aanvallend was Lisser Boys ingesteld tegen het West- landse LYRA. Hoewel de wed strijd technisch niet van een hoog gehalte was, werden de meeste kansen gecreëerd door de voorhoede van de thuis club. Na 20 minuten maakte Arie Sonneveld hands voor zijn eigen doel, waarna arbiter van de Hoorn uit Friesland - floot uitstekend - de bal op de stip plaatste. Piet Boot verzilverde de mogelijkheid: 1-0. Na de thee miste de uitblinkende Ed Langereis een doelrijpe kans op een haar. Wederom in 20e minuut fungeerde dezelfde Sonneveld als tweede doelman door de bal met zijn hand van de lijn te slaan. Weer Piet Boot mocht een strafschop nemen. Ditmaal echter schoot hij te zacht in en redde doelman Arie van der Caay goed. óe 1-0 stand bleef tot het einde. Een flink gehandicapt Ter Lee de moest aantreden tegen VVOG. Michiel Krop en Nanne Sluymer moesten wegens ziek te verstek laten gaan, terwijl Jan Schoen nog steeds was geschorst. Niettemin zat de verdediging goed in elkaar en was dat de reden, waarom de tegenstander niet tot scoren kwam. De voorhoede van de thuisclub kon evenwel ook geen vuist maken. Jelte Tilma en Jan van Harskamp kregen uitstekende mogelijkheden voorgeschoteld door de nieu we aanwinst Claus Godè - van Noordwijk gekomen-. De ver werking van die kansen liet echter te wensen over, zodat de eindstand eenzelfde beeld gaf als bij het begin. Jan Ver loop, noodgedwongen in de ploeg, debuteerde goed. In de derde klasse won Kat wijk voor de derde achtereen volgende maal met 1-0. Nu werd '8-Gravenzande met deze score naar huis- ge stuurd. Jan van Dijk zorgde voor het enige doelpunt. ARC won de streekderby tegen Koudekerk met maar liefst 0- 4. De Alphenaars kregen wat meer dan zij verdienden. Niettemin straften zij de fou ten in de opbouw van Koude kerk goed af. SIZO ging ten onder tegen Stormvogels. In IJmuidon werd door de Hille- gommer8 geëxperimenteerd met de opstelling. Pas in het laatste kwartier werden de veranderingen weer terugge draaid. Elsjo Vijn doelpuntte toen wel, maar de tijd was te kort om nog punten te pak* ken: 2-1. Vooral in de eerste helft kon het publiek in Katwijk genie ten. Door een hoog tempo te spelen liet de thuisploeg 's- Gravenzande niet uit de verde diging komen. Na 30 minuten knalde Adrie Koelewijn hard op de paal. Amerik van Dui venvoorde werkte de- terug springende bal naar Jan van Leunk van de nervositeit bij de tegenstander door te scoren. Vanaf dat moment ging Kou dekerk in de aanval. Na rust zou de aanvallenstroom hele maal toenemen, waardoor de defensie werd verwaarloosd. DERDE OVERWINNING OP RIJ VAN KATWIJK Dijk, die fors uithaalde: 1-0. Na de pauze viel Katwijk iets te rug en werd de strijd wat meer gelijkopgaand. Arbiter Bru- saart keurde een doelpunt van Arnold Boers af wegens een omstreden buitenspelsituatie. Na een krampachtige start was in Koudekerk ARC zijn zenu wen het eerste de baas. At na 15 minuten profiteerde Jan Tonnie de Jong vergrootte In de 66e minuut de Alphense voorsprong, terwijl Hugo Slet- ter (na 77 minuten) en Jelle Koolstra zeven minuten voor tijd de eindstand op 0-4 be paalden. Een beter draaiend Stormvo gels versloeg in IJmuiden SIZO, dat een andere opstel ling uitprobeerde. De nieuwe speler Toon Prins werd op de laatste manpositie gezet, ter wijl routinier Ed Hoogkamer naar het middenveld verhuis de. Door de onwennige defen sieorganisatie prikte de thuis club er gemakkelijk doorheen. Na 35 minuten scoorde An- dries Visser voor de ontvan gende ploeg, terwijl hij hetzelf de deed na precies een uur spel. Toen organisatorisch al les weer werd hersteld, maakte Elsjo Vijn voor SIZO het ver schil kleiner. Met nog zeven minuten te gaan bleek de tijd te kort om nog naast de Vo gels te komen. Randstad Sport speelde in Pijnacker remise (1-1) tegen DSVP. Eveneens in de vierde klasse kwamen de Sleutels en Hazerswoudse Boys niet verder dan een 2-2 stand. Oegstgeest pakte in de strijd tegen Rohda'76 twee winst punten. In Bodegraven won nen de roodgelen met 1-2. Sportclub Lisse toonde -in Wateringen, hoe countervoet bal gespeeld moet worden. Zij overwonnen KMD met 1-4. In een aantrekkelijk dyel had in de eerste helft DSVP tegen Randstad Sport duidelijk de betere kansen. De uitblinkende Voorschotense doelman Her man Jan Keizer zorgde er ech ter voor, dat zijn doel schoon bleef. Kees Eriks schoot na een imponerende solo in de 20e minuut de bal voor het vijandelijke doel. Via het been van een verdediger verdween het leer in het doel: 0-1. De thuisspelers trokken de stand in de tweede helft gelijk, waar door de uitslag 1-1 werd. Oegstgeest troefde Rohda'76 op éigen terrein af. Peter Ho- gewoning zette zijn ploeg na 25 minuten op voordeel, terwijl Rohda in die fase het betere veldspel had. Na de onderbre king zakte het geheel een beetje weg. Rohda kwam ge lijk, maar een fors slotoffensief bracht Oegstgeest tenslotte de zege. Peter de Wekker kopte de voorzet van Ron van der >let ni< Boys een enerverei "(|ar Rob de Roo opende voor de Boys, waai voor rust Jan van de af de 16- meterlijn schoot. Ruststand Vondeling maakte er nuten 1-2 van, maar velaar bracht door zijlij' stand weer in evenwi j, bleef 2-2. Sportclub Lisse gaf countervoetbal. Tegen •aanvallend KMD bef Sportclub duidelijk t|n< mogelijkheden. In d( n' ronde straften Wil 3 Frans van der Laan van de Poel de verkre heid af: 0-3. KMD kwa thee dichterbij, maar van Beek omspeelde per van de thuisclubl paalde zo de eindstani 3' KMD had nog driema paal geknald. den ft! .iss 4-(

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18