Eerste paal nieuwe personeelswoningen van Huize Ursula HUNI wil opnieuw veertig Ierse kinderen een vakantie aanbieden Zwem vereniging presenteert zich De Plas AVONDEN OVER DE BIJBEL IN ALPHEN AAN DEN RIJN Dwaas en levensgevaarlijk Alphense politie rolt inbrekersbende op HAZERSWOUDE De Hazerswoudse Werkgroep Hulp Noord-Ierland (HUNI) wil volgend jaar kinderen uit de Noord- ierse hoofdstad Belfast een vakantie aan bieden in Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn. Net zoals in 1978 wil de groep veertig jongelui, twintig rooms-katholiek en evenveel protestants, door middel van deze drie weken vakantie leren met el- Juist nu in Ulster de enorme geweldexplosie plaats vindt, mogen wij de mensen, en zeker de kinderen, niet in de steek laten, vindt de HUNI-werkgroep. Op maandag 8 oktober (oude raadhuis) en op dinsdag 16 oktober (Het Anker), beide malen om acht uur 's avonds, zal informatie worden verstrekt over het rea liseren van het project dat de groep voor ogen staat Zaken als financiering, de huisvesting van de jonge Noordieren en de organisatie van het programma voor de drie weken durende va kantie komen aan de orde. De werkgroep HUNI rekent op de medewerking van de verenigingen die in 1978 een gevarieerd pro gramma verzorgden. Nodig is, net als vorig jaar, de hulp bij het verzorgen van de voe ding, de geestelijke en medische begeleiding. Een ieder die in de toestand in Noord-Ierland is geïnteresseerd, en iedereen die daadwerke lijk steun wil verlenen, is welkom .op een van de beide informatiebijeenkomsten. „De werkers van het eerste uur": Teun Edelman, Bram Kranenburg, Henk Veenhof, Diana van Koert, Olga Meijer, Leo van Loenen, de heer Sannes, Jan van 't Hof, mevr. Kelder, de heer Kleingeld en Marlous Kranenburg. Nieuwkoop Gisteravond was het de eerste keer, dat officiële nieuwkoopse zwemwedstrijden werden georgani seerd. Het was tevens de eerste maal, dat de onlangs heropgerichte Nieuw koopse zwemvereniging „De Plas" zich aan de bevolking presenteerde. Rond de vijftig deelnemers wierpen zich in de strijd om de Nieuwkoopse zwem ti tels. Dankzij deze enthousiaste deelna me hadden de wedstrijden een bijzon der succesvol verloop. De organisatie van de avond berustte bij een elftal zwementhousiasten, die in feite de kern vormen van de zwemvereniging. Vóórop Teun Edelman tevens chef badmeester in Nieuwkoop en Bram Kranenburg, die samen enkele maanden geleden het initiatief namen om de zo'n tien jaar geleden ter ziele gegane Nieuw koopse zwemvereniging „De Plas" nieuw leven in te blazen. Enkele vergaderingen werden belegd, waaraan eerst schroom vallig maar later met toenemend enthou- Deze kerngroep besloot om de gemeente te benaderen voor een regelmatige cluba vond in het verwarmde buitenzwembad en verder huis-aan-huis een reclamefol der te verspreiden. En met succes. Edelman vertelt gloedvol, dat de vereni ging toen al gauw in een stroomversnel ling raakte. Een kijkje op de clubavond en een praatje daarbij leidde er veelal toe, dat een nieuwsgierige bezoeker als clublid het zwembad weer verliet. Binnen de kortste keren groeide het ledenaantal dan ook tot zeventig. Reden genoeg dus om te denken aan een officiële presentatie naar buiten en aan een programma voor de komende winter. Ingehaakt is, zo vertelt Teun Edelman, op de zwemweek ter afsluiting van het zwembadseizoen. Eerst de officiële zwem- kampioenschappen en zaterdag a.s. orga niseert de vereniging nog „afstandszwem- men". Ook voor wat betreft de winterpe riode zijn de plannen al rond. Omdat Nieuwkoop niet over een eigen overdekt zocht en gevonden in het overdekte zwembad „De. Waterlelie" in Aalsmeer. Daar zal vanaf 29 september elke zaterdag van 11.30 tot 12.30 uur gelegenheid voor de leden van de vereniging zijn voor wed- strijdzwemmen, waterpolo, recreatief zwemmen en leszwemmen voor de hogere zwemdiploma's. Op 26 september houdt de vereniging de eerste algemene ledenvergadering met onder meer vertoning van films rond het zwemgebeuren tijdens de Olympische Spelen in Montreal. Belangrijk besluit wat dan valt te nemen is het aanmelden van „De Pjas" bij de KNZB, waardoor aan de officieel erkende wedstrijden, waaronder waterpolo, kan worden deelgenomen. Duidélijk valt te merken, dat de initia tiefnemers Edelman en Kranenburg met directe medewerkers de zwemvere niging een belangrijke plaats in het Nieuwkoopse sportleventje toedenken en dat daar met veel inzet en vol goede ALPHEN AAN DEN RIJN De werkgroep „De bijbel in de jaren '80" te Alphen aan den Rijn heeft voor het komende seizoen zeven gespreksavon- den belegd over verschillende onderwerpen. De werkgroep beoogt met de gespreksavon- den te onderzoeken wat de bijbel in deze tijd te zeggen heeft voor zowel kerk als maatschappij. Alle avonden beginnen om 8 uur en worden gehouden in „De Bron" aan de Troubadourweg. De eerste geSprekavond wordt gehouden op maandag 24 sep tember. Het thema is dan „Navo, bewapening en de bijbel". Inleider is Laurens Hogebrink die verbonden is aan de hervormde raad voor overheid en samenleving. Hij is ook lid van het Interkerke lijk Vredesberaad. Het thema voor 22 oktober luidt: „Armoe de, rijkdom en de bijbel". In leider: Henk Koetsier, predi kant voor getuigenis en dienst in Amsterdam en oud-secreta ris van de commissie ontwik kelingssamenleving van de ge reformeerde kerken. De inleider voor de derde ge- spreksavond die op 26 novem ber wordt gehouden is J. de Graaf, emeritus hoogleraar in de ethiek. Op 28 januari 1980 wordt behandeld het thema: „Feminisme en de bijbel". In leider: Sienie Strikwerda-van Klinken, oud-presidente van de Nederlandse Christenvrou wenbond (NCVB) en schoolde caan. Op 25 februari 1980 staat „Na tionalisme en de bijbel" op de rol. Inleider is L. H. Ruiten berg, emeritus-predikant, oud- hoof dredakteur en columnist van Hervormd Nederland. Het thema op 24 maart 1980 is „Huwelijk, samenleving en de bijbel". Inleider: Maaike Sik kel, staflid van de Protestantse Stichting ter bevordering van verantwoorde Gezinsvorming (PSVG). De laatste gespreksa- vond van het seizoen wordt gehouden op 28 april 1980. Thema is dan: „Ecologie en de bijbel". Inleider: Hans Bouma, godsdienstleraar en publicist te Amsterdam. Mortuarium in Nieuwveen NIEUWVEEN Het bestd van Huize Ursula en het J meentebestuur van Niew veen hebben afgelopen woei dag een contract getekend l| treffende het gebruik van mortuarium van Huize Ursil Tot dusver beschikte Nieuï veen niet over een eigen geÉ genheid om de overledenen! te baren. Omdat Huize Urst wel over een mortuarium l schikt, is het een verstandij maatregel dit ook door de T meente te laten gebruike: 5 Deze zal jaarlijks een deel VifJ de exploitatiekosten voor 1 rekening nemen. In het vervolg kunnen overt e den inwoners van Nieuwvee a Blokland en Tolhuis, én ove e ledenen ten gevolge van '<i ongeluk dat op het grondg ei bied van de gemeente plaat vond, in eigen dorp worde opgebaard. Aan de erfgen ei men zal dan een (kleine) ve tl goeding worden gevraagd of)p een gedeelte van de kosten l dekken. Douwe Faber terug in de raad WOUBRUGGE Douwe F h ber, in twee vorige raadsperii]£ den acht jaar wethouder vo< Gemeentebelang, keert ten j. in de raad van Woubrugge. I de laatste raadsverkiezing; had hij zich bewust als derc op de kandidatenlijst laten zt ten omdat hij het wat rustig aan wilde doen. Door het v« trek van mevrouw Harkemi Dun per einde van de maai naar het zuiden des land komt de volgende kandidatei lijst nu aan de beurt. De ral van Woubrugge zal met de ervaren man in het dorpspol tieke vlak zeker gediend zijl ->•> Nieuwkoop Dat was een dwaze en le vensgevaarlijke rit door Nieuwkoop", con stateerde de officier van justitie bij de Haagse politierechter en dat betrof de prestatie van de 23-jarige verdachte uit Gouderak, die onder invloed van drank met een vaart van minstens honderd kilo meter met zijn auto door de straten reed. „Een wonder dat het allemaal nog zo goed is afgelopen", aldus de politierechter, want bij dat alles kwam ook nog dat verdachte niet in het bezit was van een rijbewijs. En zo kwam hij met het voertuig op de Nieuwkoopse Ach terweg in een sloot terecht. En zelfs dat gebeuren liep nog goed af zowel voor de bestuurder als de auto. Die werd weer uit de sloot gehaald, afgedroogd en er kon weer worden gereden. Maar de bestuurder moest zich nu voor de di verse feiten verantwoorden. Hij bevond zich in Nieuwkoop in een café buiten waar een mooie niet-afgesloten aul stond. Daar begon hij dan zijn dronkenmansrit mc De bloedproef gaf later een alcoholpromilai aan van 1,13. Hoeveel bier hij had gedronk( die avond kon verdachte zich niet herintf ren. De rechter moest vaststellen dat verdacht reeds vaker met justitie in contact is geto men, ondermeer voor vernielen van talrijk ruiten in Gouda. En verder heeft verdachte al enkele vod waardelijke vonnissen op zijn naam staan welke reden de officier nu vijfhonderd g"1 den boete eiste plus negen maanden ontzef ging van de rijbevoegdheid voor het gevi verdachte slaagt voor het rij-examen waaf voor hij bezig is. Het vonnis werd vijfhonderd gulden boete «j twaalf maanden intrekking van het rijbewfl waarvan zes maanden voorwaardelijk REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1979 PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN De Al phense politie heeft een bende opgerold die zich schuldig heeft gemaakt aan twaalf inbraken. Daarbij werd in to taal f 3500 buitgemaakt. De bende be- stona uit vier mannen en twee vrou wen. Allen zijn verslaafd aan heroïne. Degenen die aangehouden werden zijn: de Alphenaren R. v. U. 17 jaar, J. J. v. M. 23 i'aar, H. J. G. 23 jaar, de 19-jarige Nieuw- coper H. d. S. en twee Alphense vrouwen, de 21-jarige Mv. d. V. en de 23-jarige J. V. Volgens de politie is de 17-jarige R. v. H. de „hoofddader". Hij was betrokken bij alle inbraken waarvoor hij ook steeds het initiatief nam. De overigen deden dat per toerbeurt. Van het geld werd heroïne ge kocht. De zaak kwam aan het rollen toen R. v. U. samen met de Alphense J. V. werd aangehouden in verband met diefstal van een fiets. Toen het duo nader aan de tand werd gevoeld bekenden zij de inbraken en noemden de namen van de overige bendeleden. De inbraken werden tien keer gepleegd Alphen, een keer in Gouda en een kf bij het politiebureau in Nieuwkoop, deze laatste inbraak werd een pistool stolen dat vermoedelijk in Amsterdi werd doorverkocht. Met de opsporing het pistool houdt de rijkspolitie zich bezig. Inmiddels zijn vier van de gearresteerd weer vrijgelaten. R. v. U. en de Nieuw) per H. d. S. zijn nog in verzekerde bew ring. Zij zullen binnenkort worden va geleid aan de officier van justitie. Gedeputeerde bezochten Alphen ALPHEN Aan den rijn Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gisteren een werkbezoek gebracht aan Alphen aan den Rijn. Van het college van G.S. ontbrak al leen gedeputeerde N. W. A. Brink. G.S. hebben met het college van B. en W. van Alphen ge sproken over actuele zaken. Daarbij zijn onder meer aan de orde geweest, de financiële po sitie van de gemeente, het we- genvraagstuk, Kerk en Zanen, Ridderveld II en het bedrijf sterrein Zuid. Verder werd pok gesproken over milieuaan gelegenheden, sociaal-culture le zaken en de gezondheids-, zorg. Het gezelschap heeft ook een aantal plaatsen in de ge meente per bus bezocht. Na af loop is het college van G.S. zonder welke toezegging dan pok achterlatend, weer huis- fwaarts gekeerd. jBernardus veilt goederen en iensten AZERSWOUDE Met een jgoederen- en dienstenveiling op vrijdag 12 oktober in Het Anker aan de Hazerswoudse {Rijndijk hoopt de S.V. Be- rnardus het publiek een amu sante avond te bezorgen. Daarnaast verwacht het comi té dat deze actie voorbereidt, van de opbrengst een bedrag over te hevelennaar de kas ten behoeve van de nieuw- foouw. Met de nieuwbouw in de wijk {Zonneveld verloopt het overi gens zeer voorspoedig. Tiental- en zijn dagelijks, zodra ze naar een vrij uurtje hebben, n de weer bij de bouw van het clubhuis en de zes kleedka- tners. Wat de veiling aangaat: op vrijdag 21 en zaterdag 22 sep tember doen de medewerkers van het actiecomité „Bernar- dus bouwt" alle woningen in de gemeente Hazerswoude aan. Waarbij de bewoners wordt verzocht of ze bruikbare goederen, levensmiddelen, le vend goed (dieren, bijvoor beeld) of diensten willen aan bieden ten behoeve van de veiling. Na genoemd weekein de gaat het comité alle binnen gekomen zaken administreren en onderbrengen in een cata logus. Deze catalogus zal een week voor de veiling, die dus in tegenstelling tot anders lui dende berichten op 12 oktober, vanaf 20.00 uur, plaats vindt, bij alle bewoners van Hazers woude worden thuis bezorgd. Notaris Heenk zal tijdens de veiling in Het Anker toezicht houden. Vóórdat de veiling wordt gehouden, kan het pu bliek een kijkje komen nemen bij de bij opbod te verkopen NIEUWVEEN Gestoken in een spe ciale jas en met een veiligheidshelm op heeft burgemeester G. J. v.d. Kroft (Nieuwveen) woensdagmorgen om half elf de eerste paal geheid van de nieuwe personeelswoningen van Huize Ursula aan de A. H. Kooistrastraat en aan de Muggenlaan. Nu alle officiële garanties er zijn, kan de bouw defini tief van start gaan en wordt dan ook al hard gewerkt op het voormalige ter rein van de Johannus-stichting. In to taal moeten er ruim 500 palen geheid worden voor er met bouwen kan wor den begonnen. In het gezellige restaurant van Huize Ur sula werd later het glas geheven op een voorspoedige bouw. De Heer Moussault, algemeen direkteur van Huize Ursula, heette iedereen welkom, in het bijzonder de Heer van Leeuwen, die het ministerie van Volkshuisvesting vertegenwoordigde. De Heer Moussault dankte alle betrokken instanties van hun medewerking, m.n. ook de gemeente en hij benadrukte nog maals dat het bestuur van Huize Ursula voorstander is van een integratie van Nieuwveners en Ursula-personeel. Burgemeester v.d. Kroft zei dat hij blij was dat er nu begonnen was met het „op vullen" van de A. H. Kooistrastraat. „Ik heb het steeds gezien als een lege plek die nog opgevuld moest worden". De burgemeester wees erop dat niet ieder een in Nieuwveen zo blij was dat hij, maar „men zal moeten wennen aan de nieuwe dorpskern". Wat betreft de integratie van Nieuwve ners en Ursula-personeel zei de Heer v.d. Kroft: „Het gemeentebestuur is er erg voor in". Tot slot wenste hij alle betrokkenen „een goede bouw" toe. De „knallende" opening van wethouder Haanstra in beeld. „Koopzwam" geopend ALPHEN AAN DEN RIJN Het nieuwe winkelcenti „Koopzwam" in Riddervel te Alphen aan den Rijn is termiddag door wethoude W. Haanstra officieel 5 J pend. De wethouder zorj 7' voor een knallende open o hij stelde een kanon in v v king dat een parachute fe w telijk het luchtruim inscho In het winkelcentrum dat op de hoek Veldbloem** n /Paddestoelweg, en dat s dens de bouw heeft gekai d met diverse problemen, ti gevestigd een slagerij, bloemenwinkel, een sigar magazijn, een bakker, herenkapper, een fruit- 1 groentewinkel, een reisbu au en een bankfiliaal. De kei met zuivelprodukten nog niet geopend. Ter g< J genheid van de opening hi ben de winkeliers voor rest van de week een fee programma georganisee Zo is er voor de kinderen „moonwalk", een „Friese, Plezier" en kamelen. Zal dag a.s. is er een tekenw strijd voor kinderen tot a jaar met Apple Happie Dick Bruynestein. Om 15 uur volgt de prijsuitreiki door Herman Emmink. D zal ook mevrouw J. Blank* ter uit Alphen de prijs v 100,— in ontvangst kunn nemen voor de naam van I winkelcentrum „Koopzwan die zij bedacht heeft. Burgemeester Van der Kroft maakt een begin met het „opvullen" van de AB Kooistrastraat.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4