CX Reflex en CX Athéna. De nieuwe 2 liters van Qtroën. CX Reflex en CX Athéna. Basisprijs va.F24.720,- Als je een wagen als de Citroen CX het licht hebt doen zien, zou de verleiding groot kunnen zijn om op je lauweren te gaan rusten. Want wat kun je nog doen? Z'n vorm veranderen, die z'n gelijke in aëro dynamica niet kent? Een ander veersysteem toepassen, terwijl je als enige over het unieke hydropneumatische veer systeem beschikt? De voorwielaandrijving wijzigen terwijl die steeds vaker geïmiteerd wordt, doch niet geëvenaard? Het bedieningssysteem modificeren, ter wijl dat optimaal is afgestemd op de behoeften en veiligheid van de bestuurder en daartoe bijvoor beeld is toegerust met een zeer geavanceerd stuur bekrachtigingssysteem De stoelen wijzigen, terwijl je alom geroemd wordt om je zitcomfort? Het zouden veranderingen zijn, maar geen verbeteringen. Toch hebben onze technici niet stil gezeten, maar zich bezig gehouden met een aspect dat wel door de voortschrijdende techniek verbeterd kon worden: de motor. Vandaag presenteren we u het resultaat: de CX Reflex en de CX Athéna, de opvolgers van de CX 2000 serie, beide toegerust met een nieuwe lichtmetalen 2 liter motor. Die door z'n lichtere gewicht en betere prestaties een gevleugelde combinatie vormt met de aërody namica van de CX. Zo steeg de topsnelheid naar 176 km/h voor beide typen. En werden ook de acceleratietijden aanzienlijk beter. Van 0 tot 100 km in 12,1 seconden bij de CX Reflex en 11,7 seconden bij de CX Athéna. Daarbij kwam de verhouding prestaties/ver bruik aanzienlijk gunstiger te liggen. De nieuwe CX Reflex gebruikt nog maar 1 op 12,6. De CX Athéna nog maar 1 op 14,1. Beide gemeten bij 90 km/h constant. Reden voor die nog betere resultaten, ook bij hogere snelheden, van de CX Athéna, is de toe rental temmende vijfde versnellingsbak die niet alleen het verbruik, maar ook het geluidsniveau tot een minimum reduceert. De vijfversnellingsbak kan overigens ook in de Reflex worden geleverd. Beide wagens hebben Diravi stuurbekrachti ging met automatische terugloop standaard. Verdere verschillen schuilen voornamelijk in de luxe van de uitvoering. Rest ons nog een spectaculair nieuwtje: de prijs. Ondanks hun technische evolutie zijn ze niet duurder dan hun voorgangers. De basisprijs van de CX Reflex is f 24.720,- (incl. BTW). Met transportkosten, tectylbehande- Hng, leges kenteken en volle tank, rijklaar f 25.365,-. Voor de CX Athéna ligt die basisprijs op f 27.990,- en de rijklaarprijs op f 28.635,- WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1979 PAGINA LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20