SMAAKTGOEDl RUIKT LEKKER. Gewapende overval in Rijnsburg Jack Jersey nieuwe trekpleister jaarmarkt Alphen aan den Rijn Langeraarse Strooplikker symboliseert geleden armoe Driehonderd woningen in plan 'Zonneveld' 12 eeuwen Leiderdorp Parapluhangers hangen zich naar winkelfinale Demonstratie brandweer Lisserbroek BRANDARIS,0MDAT-IE GOED ZWAAR IS. üsqü REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 PAGIi nInï Geldroof op klaarlichte dag: 15.000 gulden RIJNSBURG Drie gemas kerde mannen hebben zater dagmiddag op klaarlichte dag ruim 15.000 gulden buit gemaakt bij een gewapende overval in het centrum van Rijnsburg. Twee werkne mers van een supermarkt waren met het geld op weg naar een bankkluis aan de overkant van de weg, toen zij door het drietal werden overvallen. De rovers ver dwenen met de cassettes met de opbrengst van de zater dagverkoop, in een gereed staande auto. „Liggen zo luidde het com mando aan het nietsvermoe dende tweetal. Ze brachtten voor hun werkgever Hoogvliet even wat geld naar de ABN- bank aan de overkant van de weg. Plotseling verschenen de drie gemaskerde mannen, in het bezit van automatische snelvuurwapens. De onaange naam verraste winkelbedien den doken op de grond, waar na de overvallers hen de ge- ldcassettes afhandig maakten. Het drietal snelde naar een klaarstaande groene Alfa Ro meo om spoorslags te verdwij nen in de richting van Oegst- geest. De auto die overigens gestolen bleek te zijn, is later op de avond teruggevonden aan de Oegstgeester Rijnsbur- gerweg. Het is niet de eerste keer dat er bij het Cash en Carry-be- drijf Hoogvliet een overval ge pleegd wordt. Drie jaar gele den voerden vier mannen een overval uit op een vestiging van het bedrijf in Alphen. De overvallers werden kort na de overval gearresteerd en ver oordeeld. Een woordvoerder van de po litie kon vanmorgen nog niet veel informatie verschaffen over de Rijnsburgse overval. Het onderzoek is op dit mo ment in volle gang. .RAINBOW TRAIN" laat het afweten ALPHEN AAN DEN RIJN „Rainbow Train" komt in tegenstelling tot eerdere berichten niet naar de Alphense jaarmarkt die dit jaar wordt gehouden op woensdag 19 september. De organi satie heeft Jack Jersey nu gecontracteerd als grote trekpleister voor het avondprogramma. Van „Rainbow Train" werd afgezien toen de groep niet kon garanderen in de volledige bezet ting te zullen aantreden. Slechts een afvaardi ging van een man of vier was bereid naar Al phen te komen. Met die wetenschap heeft de or ganisatie naar een alternatief gezocht en gevon-' den in de persoon van Jack Jersey die wordt bijgestaan door Oscar Benton en de JJ's. Hans van Willigenburg, Saskia en Serge en Robert Paul komen hun contractuele verplichtingen wel na en zullen samen met enkele optredens van de Cascarvieten, het avondprogramma ver der vullen. De bruggenestafetteloop die georganiseerd wordt op de avond voor de jaarmarkt blijkt een goede greep te zijn geweest. Inmiddels hebben zich 25 ploegen gemeld met zo'n 200 deelnemers. Het parcours dat 5800 meter telt de start is op het atletiekveld in de Bijlen en de finish in het centrum kent zeven wissels. Drie bussen zullen achter de deelnemers aanrijden om deze na elke wissel op te pikken. Voor de estafetteloop hebben zich voornamelijk scholen, bedrijven en verenigingen gemeld. De traditionele botenbouwwedstrijd voor de jeugd telt op dit moment ook zo'n 25 ploegen. Naar ver wachting zal dit aantal nog uitgroeien naar 40, waarmee dan hetzelfde aantal zou zijn bereikt als verleden jaar. In de jury zitten dit jaar: Piet van der Neut, Frank van de Akker, Tony Buunk en J. Al- lart. „Snuffelhond" Het programma van de jaarmarkt kent nog enige wijzigingen of aanvullingen. Zo zal het standwer kersconcours niet worden gehouden voor het ge bouw van Openbare Werken maar zullen de stand werkers worden verdeeld over de gehele jaar markt. Negen deelnemers hebben zich inmiddels gemeld. De jury wordt gevormd door hoofdinspec teur van politie, A. Rutting, de bekende markt koopman C. Kellevink en J. Goedhart namens de City-promonade. De prijzen zullen worden uitge reikt om 12.15 uur voor het gebouw van Openbare Werken aan de Castellumstraat. Daar wordt eerder, om 9.45 uur, ook de officiële o- pening verricht door loco-burgemeester J. Goed hart. Daarna zal de Dutch Rythm and Steelband tweemaal optreden, van 10.00 tot 10.45 uur en van 11.00 tot 11.45 uur, met limbadanseressen, een ijzer vreter en een vuurvreter. Bij slecht weer vindt dit optreden plaats op het podium voor de Aarhof. Nieuw is ook een „snuffelhond" van 16 meter lang, 8 meter breed en 5 meter hoog. Deze zal uitgestrekt plaatsnemen in de Castellumstraat. Een gedeelte van de hond is „ingericht" als springmatras voor kinderen. Dezen kunnen 3 minuten lang daarop te recht. De hond kan op die manier zo'n 140 kinde ren per uur „verwerken". In de Julianastraat komt een show van antieke au to's. Daaronder mogelijk de oudste auto van Euro pa. Deze show wordt verzorgd door de „Dutch Sin ger Owners Club". Het aantal kramen is nu defini tief uitgekomen op een totaal van 415. Daarvan zijn er 98 toegewezen aan de winkeliers, 21 aan de oude ambachten, terwijl de rest voor de „echte" markt kooplieden is gereserveerd. Een historische optocht door zaterdag aan de Leiderdorpse straten van Leiderdorp heeft dit weekeinde de viering van het 1200-jarig bestaan van Leiderdorp ingeluid. Onder het motto '12 eeuwen Leiderdorp' startte de kleurrijke karavaan van der Marckstraat. Vele dui zenden belangstellenden beke ken de fraai uitgedoste lieden die de geschiedenis van Lei derdorp van toen tot nu uitbe eldden. calf* ïsctl. Voor de organisatie te kende de plaatselijke valsvereniging 'De RijnsdJ mers'. Na afloop van de hit rische optocht voerde tont vereniging To Ver Lei een W vervalst wagenspel op. I' Zoete wraak van geplaagde middenstand LANGERAAR De onder nemersvereniging 'Lange- raar' heeft afgelopen zater dag het standbeeld 'De Lan geraarse Strooplikker', aan de gemeenschap aangebo den, ter gelegenheid van het gereedkomen van de recon structie van de Langeraarse- weg. Het standbeeld, ge maakt door kunstenares Els van Foeken-Poelstra, is ont huld door burgemeester P.J. Verhoef. Het standbeeld sy mboliseert op treffende wij ze de 'geleden armoe' van de winkeliers tijdens de lang durige werkzaamheden aan de weg. Een zoete wraak dus, van de Langeraarse on dernemers. Burgemeester P.J. Verhoef nam de zaak niet zo hoog op: „Die armoe viel allemaal wel mee", zo' betoogde hij treffend. Het idee van de 'Strooplikker' is onstaan doordat in vroegere tijden het eten van stroop de goedkoopste vorm van lekker nij en broodbeleg was in deze armoedige veenstreek. De ont hulling van het beeld, hoek Langeraarse weg-Van Dijk- straat, trok vele belangstellen den waaronder de gemeente raad en wethouders. Het ge heel werd opgefleurd door tientallen kinderen met hun evenvele kleurige ballonnen die bij het wegtrekken van de beeldbeschermende piep- LISSE 170 paraplu-han gers hebben zaterdag ge tracht zich te kwalificeren voor de finale van het Lisse- se parapluhangen. Het ging om de tweede ronde in een serie van vier die ditmaal in het Blokhuis-winkelcen trum werd 'verhangen'. De beste tijd maakte de Lisser Ton van Noort die kans zag 1 minuut en 53 seconden aan de paraplu te hangen. Hij won hiermee 113 gulden, te weten 1 gulden per seconde. Voor de finale plaatsten zich verder de neren Van der Tang, Eric Ho- gedoorn, Stoop, Gerard Dol, Marcel Lubbers, Eric Jan Warmerdam, André Mesman, plaats op het Lissese Vierkant. Henk Broekhof en Aad van der Lans. Het wekelijkse para- Op zaterdag 22 september pluhangen dat traditiegetrouw kunnen dertig finalisten dan wordt georganiseerd door le- parapluhangen voor de hoofd- den van de sociëteit Cherubijn, prijs van anderhalve minuut grijpt volgende week zaterdag gratis winkelen. Kunstenares Els Van Foeken-Poelstra en burgemeester P.J. Verhoef bij 'De Strooplikker' van Lan- geraar. schuimplaten, het luchtruim kozen. Behalve de onthulling van het beeld waren er tal van festivi teiten op deze feestdag. De ex positie van 'foto's van weleer', tot stand gekomen door de in zet van de heer Akerboom, stelde menig op leeftijd geko men Langeraarder voor ver rassingen. De braderie, mede door het goede weer geholpen, droeg ook tot het succes van deze heugelijke dag bij. In feite zijn er zaterdag drie 'Strooplikkers' uitgereikt. Be halve het 'echte' beeld kreeg burgemeester P.J. Verhoef een miniatuur van het beeld aan geboden tijdens het 'borreltje- na' in het parochiehuis en s a- vonds kreeg de heer Van Tol een (nog kleinere) miniatuur in goud, voor het vele werk dat hij heeft verricht voor de organisatie van de succesvolle dag. Veel deelnemers aan muziek concours in Rijnsburgse Flora RIJNSBURG Niet minder dan 1100 muzi kanten hebben zaterdag deelgenomen aan het rijnsburgse muziekcon cours dat werd georgani seerd door de Floraband. Om negen uur 's mor gens begonnen de wed strijden in de Rijnsburg- sfe veilinghal die ge bruikt kon worden door het wegvallen van de za terdagveilingen. Om 17.09 uur begon een in drukwekkend défilé buiten het veilingcomplex. Dit alles werd gadegeslagen door een iury van Rijnsburgse notabe len onder leiding van burge meester De Roos. Na de finale die werd besloten met een concert van de Floraband, werden de prijzen uitgereikt, muziekcorpsen uit Huizen, Oud Beierland en en Wierin- germeer werden door bond svoorzitter Kremer bekroond. Algemeen bekend is dat het ene afwasmiddel beter en lan ger schuimt dan het andere. Zaterdagmiddag is duidelijk geworden dat het schuimblus- middel van de vrijwillige brand weer van Lisserbroek, alle be kende sopjes en wasmiddelen X overtreft. Het ging om een demonstratie In het kader van de Nationale Brandweerdag. In Lisserbroek werd naast de plaatselijke vrijwilligers aan de demonstratie deelgenomen door de brandweer uit Hoofd dorp. Op het programma ston den onder meer een oefening met kleine blusmiddelen en een duikdemonstratie. Een schuimkanon werd tenslotte ingezet bij het blussen van een aantal brandende autowrak ken. Pater C. F. Bakker 25 jaar priester LEIDSCHENDAM In aan wezigheid van de pater pro vinciaal der capucijnen, fami lieleden en vele parochianen heeft pater C. F. Bakker, pas tor van de St. Joseph Opifex- parochie aan de Burg. Sween- slaan in Leidschendam giste ren zijn zilveren priesterfeest gevierd. Om 11 uur celebreer de de jubilaris een plechtige hoogmis waaraan behalve het zangkoor Pius X en het kin derkoor ook een blazersen semble meewerkte. Na de eu charistieviering kwam in de kerk de Harmonie St. Caecilia een muzikale hulde brengen. De voorzitter van het paro chiebestuur, ir. Carlquist, bood vervolgens het geschenk van de parochianen, een Rome-reis aan. De heer Carlquist deelde daar bij mede dat bisschop dr. Si- monis pater Bakker met in gang van 1 september tot pas toor van de parochie heeft be noemd. In de gerfkamer werd tenslotte een drukbezochte re ceptie gehouden. Pater Bakker die vandaag 53 jaar wordt is in Rotterdam geboren. Voordat hij op 4 augustus 1954 tot priester werd gewijd (de jubi leumviering werd wegens de vakanties enkele weken ver schoven) studeerde hij fyloso- fie, theologie en geschiedenis resp. in Helmond, Udenhout en Nijmegen. Na 4 jaar Open deur-werk in Breda was hij een gelijke periode rector van het Pius-oord, een tehuis voor zwakzinnige kinderen in Til burg. Pater Bakker kwam in 1975 als pastor naast pastoor Ammerlaan naar Leidschen dam. HAZERSWOUDE In het bestemmings plan Zonneveld van Hazerswoude is ruimte voor 300 woningen. Tachtig procent wordt, in de periode van 1980 tot 1990, bestemd voor woningbouw in de sociale sector. De over blijvende ruimte voorziet in de behoefte aan huizen in de vrije sector. Tevens wordt in het bestemmingsplan aandacht besteed aan de jongerenhuisvesting. De bevolking wordt, aldus burgemeester Ten Heuvelhof, betrokken bij het invullen van het plan. Wat de openbare voorzieningen aangaat, is er ruimte opengelaten voor een bibliotheek en, indien er behoefte aan bestaat, een clubhuis. Hoeveel woningen in aanmerking komen voor rijkssubsidie wordt pas duidelijk wanneer het gesprek met Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland heeft plaatsgevonden. Ook is de ont sluiting van de wijk aan de Hoge Rijndijk nog een onduidelijke zaak. In ieder geval is de aan leg van een wandelroute, aan de oostzijde van de wijk Zonneveld, volgens burgemeester Ten Heuvelhof geen onoverkomelijk bezwaar. ADVERTENTIE Praktisch geen gruis, mooi lang gesneden, prima smaak en prettige geur... Zouden er daarom elke week een paar zwareshag-rokers op Brandaris overstappen? @12.25 Bandrecorder beslag genomei^, LEIDEN De Leidse p tie heeft het afgelopen we» e« einde veel moeten reage op klachten over geluiden verlast. Dit dan voornafve lijk als gevolg van het gi weer. In een geval werd luidsapparatuur in genomen. Bij Dit handelde zaterdagavi om een feest in de Leidse Costastraat. Al twee keer li den politieagenten de zaak terlijk en figuurlijk kun 1 sussen. Toen er om half 's nachts weer geklaagd over de muzikale geluidso^li last, verschafte de politi- slapeloze omwonenden door de gewraakte bandri der en versterker in beslagirli nemen. Tegen de eigenaal proces-verbaal opgemaakt. Ravage in school ALPHEN AAN DEN De Christelijke Nijvji s heidsschool te Alphen den Rijn heeft ander bezoek gehad van een meerdere inbrekers. Hoewel er niets werd vei was de ravage groot. Zo er onder meer een brandt ki sapparaat leeggespoten ten c boeken tegen de grond we: gesmeten. Met een beitel tevergeefs getracht een br kast te openen. De toej werd verschaft door een praampje. f.C P< Amster- L dammer sliep(L roes uit in fj kerk ml ALPHEN AAN RIJN Een 17-jarige A sterdammer is zaterdagm dag slapend aangetroffen de Salvatorkerk te Alph aan den Rijn. De koster vf de kerk ontdekte de jon| i man op een galerij met c lege fles rum naast zich. Voordat hij zijn roes ging slapen had hij wel de nod vernielingen aangericht, x onder het doopvont en kanselkleed. Uit het verk._ op het politiebureau bleek de Amsterdammer vrijdag V eigen verzoek ontslagen v uit een psychiatrische inrit ting te Amersfoort. Voor nacht had hij als onderkom de kerk uitgekozen waar was binnengedrongen. De j litie heeft hem, nadat hij da zelf mee had ingestemd, we in Amersfoort afgeleverd. irhi ADVERTENTIE Stichting Schouwburg Complfi vrijdag 14 september van 19 22 uil 1 zaterdag 15 september van 11181 zondag 16 september van 11-18 uüT 3-daagse antiekbeurs gouda-bodekad grote parkeerplaats, slechts enkel minuten van het NS-station

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4