week lang in teken van Voorschoten bouwt Zoeterwoude is sterk genoeg om Zelfstandig te blijven Or an je feest ,Van Dam-eenhederi1 in Bijdorp I Raad Oegstgeest tegen stichting nieuwe lagere Montessori-school Ereplakette van Siegen voor Rijnsburgse kunstenaars LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1979 PAGINA 7 1200 Muzi kanten naar Rijnsburg RIJNSBURG Morgen organiseert de Flora band onder auspiciën van de Ned. Federatie van Christelijke muziek verenigingen in West Nederland voor de vier de keer een muziekcon cours. Dit muziekcon cours wordt bezocht door 29 muziekverenigingen met in totaal 1200 muzi kanten. zij komen uit alle delen van het land. 's Morgens om 9.00 uur be gint het concours en zal tot 21.00 uur duren. 12 uur non-stop muziek dus. Dit mars-show en majorette concours wordt door de Floraband georganiseerd onder auspiciën van de Federatie van Nederland se muziekverenigingen in West-Nederland. De jury van dit concours zijn; H. de Geus, Chr. Bos, J. J. Koops en W. Laros. Door dat de veiling Flora zater dags gesloten is, mogen de muziekkorpsen optreden in de aanvoerzaal van deze veiling. Vanavond mag de Floraband er al binnen om de kleedruim tes in te richten, een res taurant voor ongeveer 200 mensen neer te zetten en het parcours klaar te ma ken. Het défilé gaat om 17.00 uur van start bij de veiling. De gemeente Rijnsburg stelt de eerste prijs voor het défilé be schikbaar. 14.00 uur. Op woensdagavond wordt er geklaver jast vanaf 20.30 uur. De grote festiviteiten worden pas donderdag ingeluid met een lampionoptocht voor de kinderen vanaf drie jaar. Zij stellen zich op bij de Bartholomeuskerk waarna, alvorens zij in optocht achter de muziek aan door het dorp gaan wandelen, burgemeester M. Th. van de Wouw de najaarsfeesten opent met het afschieten van enkele vuurpijlen, om 20.10 uur. Aan de optocht nemen deel de muziekverenigin gen St. Cecilia-Voorhout; Drumband D.W.S. Rijns burg; Laurentius Voorschoten; Concordia Leiden; Floraband Rijnsburg en Adest 'Musica uit Sassen- heim. Na de officiële opening van het feestterein op het parkeerterrein bij de Foreholte kantine door de burgemeester omstreeks 20.55 uur wordt er op de Herenstraat een muzikale show gegeven door de muziekverenigingen Concordia, Laurentius, Flora band en Adest Musica. Op vrijdagavond wordt de Voorhoutse jeugd onthaald op spelen en voor de kleintjes is er een voorstelling in het Parochiehuis. Nieuw is dit jaar het parapluhangen, een demon stratie trampoline springen en de ringrijderij met paarden en rijtuigen. Dat laatste vindt op zaterdag- - middag plaats op de Herenstraat om 17.45 uur. Het parapluhangen om 15.30 op de Herenstraat op vrij dag 14 september. Het trampoline springen diezelf de avond om 19.30 op de Herenstraat. Zaterdag morgen om 10.30 uur start de 8e Oranjewandel tocht bij het Parochiehuis een tocht over 10 kilo meter voor de hele familie. Zaterdag 15 september start de ronde van Voor hout om 14.30 voor de jeugd tot 16 jaar. Om 15.15 voor alle Voorhouters van 16 jaar en ouder en om- 16.15 voor de liefhebbers over een afstand van 50 km. Voor die laatste ronde zullen heel wat favorie te renners uit het hele land aan de start verschij nen. Diezelfde middag tussen 14.00 en 19.00 uur is er weer de Braderie op de Herenstraat waarvoor zich al tientallen deelnemers hebben opgegeven. In verband met de braderie zal het verkeer worden omgeleid. Streekplan Zuid-Holland-West. In het plan is de bestemde grond gereserveerd voor de Rijksweg 11-West. De brief van de PPD heeft voor het gemeentebestuur geen verrassende inhoud, omdat het be stemmingsplan vastgesteld werd door de gemeenteraad uit protest tegen een even tuele Rijksweg 11-West en de grond als sinds 1956 gedeeltelijk braak ligt. Omdat in de brief van de PPD te lezen valt, dat ook de provincie wel een beetje mee kan voelen met de onvrede van de Voorscho- tense gemeenteraad, besloot de commissie openbare werken het ontwerp-bestem- mingsplan ongewijzigd te laten en ter vi sie te gaan leggen. Alle leden willen door gaan en bij afwijzing van het plan door een hogere instantie eventueel in beroep gaan bij de Kroon. Een nota over eventuele verhuur of ver koop van kleine stukjes openbaar groen aan de bewoner van een bijgelegen wo ning kreeg de volledige goedkeuring. In die nota wordt voorgeschreven wanneer en hoe een stukje grond overgedragen kan worden aan een particulier. De com missie pleitte tevens voor een verruiming van de mogelijkheid tot de aanleg van zo genaamde trottoirtuintjes. Op de Benve- nutolaan zijn 2 van de 3 goedkope wonin gen afgebroken. Zij worden vervangen door moderne woningen. De eigenaar wil ook graag de derde woning afbreken, r»aar deze is verhuurd. Omdat de huur prijs van de oude woning ongeveer 80,- per maand was en de nieuwe huurprijs komt te liggen boven de duizend gulden per maand, verleent de gemeente. geei> medewerking aan het vrij maken van de verhuurde woning. De bouwvergunning voor de twee woningen is afgegeven door b. en w. omdat de bestemming van de grond niet veranderd is. gezicht op Zoeterwoude-Dorp. RAAD EN BEVOLKING EENSGEZIND: 3ETERWOUDE „Zoeterwoude oet blijven, wij staan achter U". Dit ischrift van een spandoek wat enkele in de ongeveer 40 belangstellenden op publieke tribune gisteravond tijdens raadsvergadering bij zich hadden, irwoordde niet alleen de gedachten in henzelf, maar ook dat van de adsleden. De speciale raadsvergade- ng was geheel gewijd aan de gemeen- lijke herindeling waar Zoeterwoude de komende jaren mee te maken ijgt. eerste activiteit die ondernomen zal arden is het schrijven van een brief aan 't Provinciaal bestuur. In deze brief Drdt medewerking aan de Provincie toe- zegd bij het onderzoek naar herindeling nn de gemeenten. Ook worden enkele irlangens naar voren gebracht. Zoeter- oude wil er op aandringen dat de verga ringen van een in te stellen werkgroep ►enbaar zullen zijn. Ook de verslagge- ng naar de gemeenten dient openbaar te n zodat deze in de verschillende ge- eenten openbaar behandeld kan wor- n. Daarnaast suggereert men om plaats- Leiden wil „Hoge Rijndijk' annexeren vervangende leden in dé werkgroep te be noemen. Bovendien bestaat er behoefte aan verduidelijking van de vertegen woordiging van de Provincie in de werk groepen. In hun bespiegelingen betreffende de her indeling somden de verschillende fracties tal van argumenten op waaruit bleek dat Zoeterwoude best als zelfstandige ge meente kan blijven bestaan. De uitgangs punten die de Provincie hanteert zijn vooral een minimum aantal inwoners van 10 000 (Zoeterwoude heeft er nog geen 7.500) en de bestuurskracht van een ge meente. Niet alleen wordt het getal 10.000 erg willekeurig genoemd, ook de minister van Binnenlandse Zaken heeft al te ken nen gegeven dat deze grens niet absoluut is. Bovendien heeft Zoeterwoude een erg grote bestuurskracht met tal van industri- èle vestigingen! een uitstekend voorzie- I ningenniveau en een sterk ambtelijk ap paraat. Reden genoeg voor alle raadsleden om Zoeterwoude als zelfstandige gemeen-, te te willen behouden. Wel werd met enige zorg de brief van de gemeente Leiden aan de Provincie beke ken. Deze gemeente wil na de laatste an- nexactie in 1966 (de vierde in 80 jaar) nu opnieuw, voordat de procedure over de herindeling werkelijk gestart is, een Zoe- terwouds gedeelte overnemen, te weten het gebied Zoeterwoude Hoge Rijndijk. Deze snode plannen van Leiden dienen zonder meer afgewezen te worden vol gens de Zoeterwoudse bestuurders. Over het laatste belangrijke punt hieromtrent zal de komende vergadering beslist wor den. Eind september zal het voorstel van B W om wethouder Maan (VVD) aan te wij zen als vertegenwoordiger van de ge meente Zoeterwoude in de werkgroep in stemming gebracht worden. Creatieve cursussen in de „Ambachtsschuur,, ZOETERWOUDE Om tege- uur), en op dinsdagavonu moet te komen aan de behoef- (20.00-22.00 uur) gegeven te die er is om in eigen dorp Kursusgeld is 100.voor 10 een kreatieve kern te krijgen lessen De dinsdagmiddag is wordt er dit jaar in de „Am- gereserveerd voor het weven bachtsschuur" aan de Dorps- De tien lessen duren van straat 46 met een serie kreatie- 13.30-15.30 uur en kosten ve kursussen begonnen. Uit 100,incl. materiaal. Potten deze serie kan een ieder zijn of bakken is op woensdagmorgen haar keuze maken. Alleen bij van 9.30 -11.30 uur. Kursus- voldoende belangstelling kan geld 100,— incl. materiaal, een kursus doorgang vinden. Duur; 10 lessen. Spaanse les Opgave dient te geschieden- .wordt gegeven op de woens- vöör 8 september bij Lolita .dagavond van 20.00-21 30 uur. Schaepman. Dorpsstraat 46 te 4£ursusgeld 50,—. duur 10 Zoeterwoude. lessen. Spinnen wol» verven gebeurt op de donderdagmor- De cursus meubelstoffering êen van" 9.30-11.30 uur 8 les- bestaat uit 10 lessen op maan- sen kosten 80,—. Ook op dagmorgen van 9.30-11.30 uur. donderdagavond tenslotte Aanvang 17 september, kur- wordt er nog een kursus pot- susgeld 80.— inclusief basis- inbakken gegeven van 20.00 materiaal. Poppen maken kan to1 22.00 uur. op maandagavond van 20.00- Begin 1980 volgt er weer een 21.30 uur gedurende 8 weken nieuwe serie kursussen waar voor 70.— plus 17.50 mate- °nder batikken, volksschilder- riaal. Wandkleden wordt op kunt en handvaardigheid voor dinsdagmorgen (9.30-11.30 kinderen. Het feestgedruis rond de jaar- Oranjefeesten, georganiseerd door de Vereniging Voorhout zal maandag op wijze worden ingeluid met een Bridge Drive in het Parochiehuis om uur. Inschrijving mogelijk tot 15 minuten aanvang. jnsdag 11 september zwelt het al wat meer tijdens de feestmiddag voor alle Voorhoutse eveneens in het Parochiehuis vanaf ook en. ir en kin VOORSCHOTEN De commissie o- penbare werken gaat akkoord met de bouw van 22 „Van Dam-eenheden" vol gens de procedure artikel 19. Het zijn 12 tweekamer- en 10 eenkamerwonin gen, die gebouwd worden in Bijdorp I gelijktijdig met de bouw van de gewo ne woningen door de Christelijke Wo ningbouwvereniging. In het projekt komt een ontmoetingsruimte, die even tueel te zijner tijd met weinig kosten omgevormd kan worden tot een wo ning. Het bouwplan is tot stand geko men in overleg met de Stichting Jonge renhuisvesting. De Provinciale Planologische Dienst heeft bezwaren tegen het ontwerp-bestem- mingsplan „Wie kan keeren....' Die be zwaren richten zich voornamelijk tegen het gegeven dat de gemeente Voorschoten geen rekening gehouden heeft met het missievergadering niet gewij zigd te hebben. D'66 fraktie- voorzitter Wuisman wenste met het materiële argument in het voorstel van B en W niet mee te gaan. PPR-raadslid Beckers hield een uitvoerig betoog over de veranderingen die zich binnen het onderwijs zullen moeten voltrekken. Ook de minderheidsgroeperin gen moeten de kans Krijgen te kiezen voor het onderwijs dat zij willen. Een schoolgebouw kan méérdere typen onderwijs bevatten en een bepaalde school hoeft niet per se zesk- lassig te zijn Nu de raad besloot haar mede werking niet te verlenen (op de PPR na) is het de vraag of het Stichtingsbestuur tegen dit besluit in beroep zal gaan. De socialist Kohlbeck pleitte er voor dit niet te doen. „Er moet een werkgroep komen die de mogelijkheden bespreekt, des noods in het schoolhoofden- convent of in de schoolraad. Het zou ook als thema kunnen dienen op de onderwijsdag". De raadsleden zijn niet tégen het Montessori^onderwijs, maar de gehele onderwijssitu atie in Oegstgeest komt in het geding. Er moet in alle rust ge wikt en gewogen kunnen wor den. „Ik ga niet mee met Me vrouw Rörsch dat het per se tot 1983 moet duren voor de Montessori-school zou kunnen starten", voegde de CDA-er Van Veen er nog aan toe. OEGSTGEEST Honderd handtekeningen met het ver zoek aan de raad om mede werking te willen verlenen voor de stichting van een nieuwe Montessori lagere school te Oegstgeest zetten gistermiddag niet voldoende zoden aan de „onderwijs"dijk om de meerderheid van de raad van gedachten te doen veranderen. Gedachten die in hielden de medewerking aan de aanvraag van de Stichting Montessori Oegstgeest en om streken niet te geven. Fractievoorzitters en raadsle den hielden zich uitvoerig be zig met het voorstel van B en W en de daarin aangevoerde argumenten waaruit moest blijken dat de Stichting for meel niet had voldaan aan de eisen die de onderwijswet stelt. „Argumenten waarachter de Stichting terecht vraagtekens heeft gezet", aldus de socialist Kohlbeck, „de werkelijke zorg zit niet in het stuk opgenomen en dat is de huidige situatie van de scholen in onze ge meente. Het kleuteronderwijs heeft het moeilijk, nog maar de helft van de leerlingen zit er in de éérste klas van de la gere scholen vergeleken bij vier jaar geleden. Een nieuwe school nü erbij kan de zaak uit balans brengen. Kunnen jullie onze zorg over het bestaande onderwijs delen, zo hebben wij aan het stichtingsbestuur Mon tessori-onderwijs gevraagd. Jammer genoeg is dit niet meer naar voren gekomen", aldus Kohlbeck, die verklaar de het voorstel van B en W te aanvaarden. De christen-de mocraat Van Veen vond het sterkste argument de „opge wekte verwachtingen". „Die kun je niet wekken want wij kunnen ze niet uitvoeren om dat er geen woonruimte is. De overige argumenten vind ik formeel juist", aldus Van Veen. „Afwegingen van nog te voldoene financiële offers uit het verleden en nog te bren gen offers in de toekomst bij een start met 15 Oegstgeester leerlingen lijken op gespannen voet te staan met de reële aan wendingsmogelijkheden van de middelenvoorziening van de gemeente Oegstgeest". Van Veen vreesde ook konflikten omdat de continuïteit kleuter school-lagere school naar mid delbaar Montessori-onderwijs zich in de regio niet voordoet. Ook het standpunt van de VVD bleek zich, na de com- IJNSBURG De twee Rijnsburgse kunstenaars, zeef- rukker Aad Hasenoot en kunstschilder Joop van Egmond, ebben uit handen van Oberbürgermeister Kessler de ere- lakette van Siegen ontvangen. eisweid in Duitsland werd ongeveer 16 jaar geleden de part- ?rgemeente van Rijnsburg. Later werd Geisweid bij de grote aats Siegen getrokken. Deze oude gemeente Geisweid/Klafeld ierde haar 900-jarig bestaan en aan de hand hiervan werd de vee Rijnsburgse kunstenaars gevraagd de festiviteiten met een ntoonstelling in het Geisweidse raadhuis te vervolmaken, ieraan deden nog 15 Geisweider kunstenaars aan mee. De vee Rijnsburgse kunstenaars exposeerden met een Johannes ermeer-documentatie en een multivision over de Nederlanden een ereplaats, namelijk de raadhuiszaal. it handen van burgemeester Kessler kregen zij de ereplakette an Siegen. Aad Hasenoot voor alle bemoeienissen, die hij met e partnergemeente heeft en Joop van Egmond voor zijn bijdra- i aan de tentoonstelling. Hierbij kregen zij een zilveren draag- enning. 8 weken geleden viel deze te beurt aan oud-minister J. uns. Mevr. Renooij, leidster van het V.V.V. te Rijnsburg, werd ünoemd tot Ehre-Fürstin van Klafeld. Zij kreeg een echte Kla dder bierkroes en een munt van het 900-jarig bestaan van Kla- ild. iegen is o.a. de geboortestad van de bekende schilder Rubens n daar is deze ereplakette naar genoemd. Voor deze Rijnsburg- kunstenaars is deze Rubensplakette een bekroning op hun 'erk. De expositie werd bijzonder druk bezocht en er was veel >f voor de Rijnsburgers.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7