Vijftien caravans moeten van terrein in Noorden Postbestellers 'snakken' naar nieuw postkantoor VAST WERK EN EEN PRODUKTIEMEDEWERKER ZOETEKWOUDE Zoeterwoude. brieven PROVINCIE: „AANTASTING VAN DE NATUUR" Asfalteren Prins Hendrik straat kost Alphen drie ton Belangenvereniging Aarlanderveen telt al 511 leden „Open" atelier voor Hoogmade en Woubrugge REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1979 PAGINA, Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten NOORDEN Vijftien Hagenaars moe ten van de provincie Zuid-Holland hun caravan-standplaats in Noorden (ge meente Nieuwkoop) opgeven, omdat de natuur door hun aanwezigheid aange- tast zou worden. De „camping" staat aan de rand van een uitgebreid natuur- en sportvisgebied. De verhuurder van de staanplaatsen, de heer L.Groenen- dijk die de grond in pacht heef, vecht al twee jaar voor het behoud van zijn verhuurbedrijfje. De eigenaar van het natuurgebied, de Nederlandse Vereni ging voor Behoud van Natuurmonu menten, zegt geen enkel bezwaar te hebben tegen de kleine camping. Van daag dient deze zaak voor de Raad van State in den Haag. Het bedrijfje is twee jaar geleden overge gaan van vader op zoon. Daarvoor moest de ontheffing, die het bedrijfje nodig heeft, worden overgeschreven. Tot de grote verbazing van de heer Groenendijk werd hem dit geweigerd. De provincie zei dat de caravans schadelijk waren voor de natuur in het gebied. Er werd bepaald dat de verhuur van standplaatsen per 1 no vember 1979 afgelopen moest zijn. De heer Groenendijk nam hiermee geen ge noegen en tekende bezwaar aan. Ook de gemeente Nieuwkoop zag de cam ping niet als van slechte invoed op de na tuur. De gemeente Nieuwkoop heeft in haar bestemmingsplan ook met de „cam ping" rekening gehouden. Het stuk grond werd voor de recreatie bestemd. Roeibootje Volgens een woordvoerder van de provin cie is dit gedeelte van het plan echter niet goedgekeurd. „Het drong volgens de pro vincie te diep in de natuur door". In het gebied is het echter wel voor ieder een toegestaan met een roeibootje te gaan vissen. De heer Groenendijk heeft naast zijn standplaatsen dan ook een visboten- verhuurbedrijfje. Hier komen jaarlijks tussen de vier en vijfduizend enthousiaste sportvissers voor een vaartuigje. De heer Groenendijk: „Van die mensen is zeker tachtig procent Hagenaar. Ook zij die bij mij een standplaatsje hebben komen voor het merendeel uit Den Haag. Deze men sen, die in de stad al rot wonen, moeten dan weg. Daar komt nog bij dat de vissers veel meer schade aan de natuur aanrich ten dan de caravanhouders". De eigenaar van het gebied, de Neder landse Vereniging voor Behoud van Natuurmonumenten, heeft geen enkel bezwaar tegen de aanwezigheid van vijftién caravans. De heer A.Verver, districtshoofd-Zuid holland voor de vereniging: „Wij hebben daar geen en kele moeite mee. Uit het verleden is wel gebleken dat de heer Groenenveld het stukje grond uitstekend beheert. Op geen enkele wijze wordt de natuur in dit gebied speciaal door de caravans aangetast". Dit standpunt van de Vereniging heeft de heer Groenendijk al anderhalf jaar gele den zwart op wit ontvangen. Toch is de provincie bij zijn standpunt gebleven. Als de Raad van State de provincie in het gelijk mocht stellen, verliest de heer Groenendijk de helft van zijn inkomen. „Het lijkt wel of ze zich daar ook niets van aantrekken", aldus de campinghou der. ALPHEN AAN DEN RIJN Het asfalteren van het ge deelte van de Prins Hen drikstraat te Alphen aan den Rijn dat ligt tussen het Rietveldsepad en het Haze- veld kost rond de 300.000, Het asfalteren blijkt in principe mogelijk met een laag van 9 centimeter die het dan hooguit drie jaar kan uithouden. Verder kan het asfalteren niet los wor den gezien van het aanleg gen van een nieuw en zeer kostbaar rioolstelsel in die buurt. Dat is tenminste de mening van de dienst Open bare Werken die een en an der in een rapportage vast legde en gisteravond in de commissie aan de orde werd gesield. De koppeling met een nieuw rioolstelsel had alles te maken I met het hoogheemraadschap „Rijnland". Volgens wethou der van Leeuwen moest er duidelijk rekening mee wor den gehouden dat „Rijnland" Alphen zou verplichten het ri oolstelsel aan te leggen als er in die buurt enige werkzaam heden aan het wegdek zouden worden uitgevoerd. Tot nu toe mondt het riool van een groot gedeelte van deze buurt uit in de Rijn en in de polder. En dat is dan ook de reden dat „Rijn land" al enige jaren geleden bij het Alphense gemeentebe stuur heeft aangedrongen op een nieuwe riolering die dan moet worden aangesloten op de rioolzuivering. En volgens Van Leeuwen zou „Rijnland" zeker wakker worden indien men zou gaan asfalteren. Met niets doen zou de vernieuwing nog wel een tijdje vooruitge schoven kunnen worden. En met die consequenties moest 'de commissie rekening hou den, stelde Van Leeuwen met enige nadruk. Hij is, zoals be kend, met „zijn" dienst Open- L bare Werken allerminst een voorstander van het asfalteren voor een periode van drie jaar. Zij willen dit afdoende uitvoe ren als de Conradstraat is doorgetrokken en er dan ruimte komt voor het verkeer waardoor ook het rioolstelsel zonder problemen kan worden vernieuwd. De Jong van het CDA zag in het asfalteren van de Prins Hendrikstraat een deeloplossing. Ook het Haze- veld en verder zouden dan recht hebben op een verbete ring van het wegdek. Volgens Metaal van de PvdA („Waar zijn we mee bezig?") was asfalteren voor de duur van drie jaar in strijd met het raadsbesluit om de Conrad straat door te trekken omdat asfalteren een variant was die toen door de raad verworpen was. Vraagtekens zette hij dan ook bij de relatief hoge kosten van 1 ton voor elk jaar. Van Leeuwen zei dat het col- lege eerst de adviezen zou af wachten van Algemene Zaken en Financiën alvorens er een besluit zou worden genomen over een rapportage die overi gens bestond uit slechts twee kantjes briefpapier De in deplorabele staat verkerende Oudshoornsekerk Restauratie van C Oudshoornseker deze maand ALPHEN AAN DEN RIJN De n tauratiewerkzaamheden van de Oud hoornsekerk te Alphen aan den Rij zijn gegund aan de Gebroeders dei Hoedt uit Bergambacht. Tot dat beslui kwam gisteravond de Kerkvoogdij vai de Hervormde Wijkgemeente. Voor d restauratie van dit in verval verkerei de monument waren drie gegadigdei Den Hoedt was de laagste inschrijve Architekt is het bureau Peetoom-va der Sterren uit Leiderdorp. De Kerkvoogdij heeft bij het gemeentel* stuur inmiddels een bouwvergunning aar gevraagd. De laatst kerkdienst die voorlo pig in de Oudshoornsekerk zal worden g« houden is op zondag 23 september. Daarn kunnen de werkzaamheden beginnen di naar verwachting zo'n anderhalf jaar zu len duren. Tot die tijd worden de kerk diensten gehouden in gebouw „Onde weg" aan de Lijsterlaan. Met de restauratie is een bedrag gemoei van rond de 2 miljoen. De kosten die d Wijkgemeente zelf moet berappen bedrj gen 450.000. Daarvan is inmiddels twe ton binnen. De rest zal middels de acti „Vrienden van de Oudshoornsekerk" bi eengebracht moeten worden. Die acti start op de Alphense jaarmarkt. Voor ee periode van minimaal drie jaar opeenvo gend, kosten minimaal 50,- per jaar, ka men lid worden van de „Kring Vriende van de Oudshoornsekerk". Het moti luidt: „De palen verrot, de schouders ei onder". Er zal verder onder meer een kronie gaan verschijnen met informatie over h< den en verleden van de kerk. Omstreek de tweede helft van deze maand zal ee comité van aanbeveling worden geinsta leerd. Daarin zullen onder meer zittin hebben, de loco-burgemeester van A phen, J. Goedhart, wethouder mevr. I Donker, professor ir. J. J. Terwen, hoogli raar bouwkunst aan de Rijksuniversite te Leiden, mr. W. Downer, archivaris t Leiden, mr. B. Plom, secretaris-rentmee! ter van het Hoogheemraadschap Rijnlani mevoruw M. A. Speyer-Smits,president van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen en de Alphense notaris A. v.< Veen Meerstadt. De werkzaamheden aan het nieuwe Veense postkantoor aan de Sotaweg zijn in volle gang; het hoogste punt werd een dezer dagen bereikt. GEMEENTE ALKEMADE HEEFT OUD ONDERKOMEN PTT NODIG ROELOFARENDSVEEN Het nieu we postkantoor aan de Sotaweg moet een eind maken aan de ruimtenood van de Veense postbestellers. Sinds in het voorjaar ook de post voor de gemeen ten Rijpwetering en Oud Ade gesor teerd moest worden in het 'oude' post kantoor van Roelofarendsveen, is het ruimtegebrek daar nijpend. Een deel van het sorteerwerk moet nu gebeuren in de aanvoerloods, omdat de voor het sorteerwerk zo noodzakelijke 'bestel- lerskasten' niet meer een plekje in het sorteerlokaal konden krijgen. Volgens de heer Vos, directeur van het hoofd postkantoor in Leiden waaronder Roe lofarendsveen valt, wordt de toestand in de winter voor de postbestellers in die aanvoerloods onhoudbaar, omdat het dan te koud is om te werken. Een oplossing voor deze dreigende situatie is er niet, want verwacht wordt, dat het nieuwe postkantoor niet voor eind januari gereed is. Wanneer de nieuw bouw eenmaal betrokken is, zal het huidige onderkomen van de PTT naast het raadhuis ten dienste van de ge meente komen. Deze kampt namelijk eveneens met ruimtegebrek. De heer Vos over het ruimtegebrek van de postbestellers: „De postbestellers heb ben eerst nog wel geprobeerd om de be- stellerskasten bij de andere in de bestel lerszaal te plaatsen, maar vooral in de 'ochtendspits', zo tussen zes- en negen uur 's morgens, was het een ondoenlijke zaak. In overleg met de postbestellers hebben we toen de kasten in de aanvoerloods ge zet Wetende dat binnen niet al te lange tijd het nieuwe gebouw klaar komt. Met zomerse temperaturen is het in de aan voerloods nog wel uit te houden. Maar in de winter is het niet te doen. Waarschijn lijk zullen de twee bestellerskasten bij het invallen van de kou toch naar de zaal worden verhuisd". Het nieuwe postkantoor dat eind januari- februari opgeleverd wordt, is uiterst mo dern van opzet. De heer Smit, chef-bouw- woningtoezicht, zegt hierover: „De ruimte die de PTT gaat betrekken is qua opper vlakte niet groter maar is veel efficiënter ingedeeld. De aankleding van het gebouw wordt ook moderner; kogelvrij glas, bete re beveiliging van de kluizen en meer van die moderne voorzieningen". PTT-direc- teur Vos valt hem bij:,3eter aangepast aan hedendaagse eisen worden ook de openingstijden: van negen uur 's morgens tot vijf uur 's middags". Eigenaar van het huidige postkantoor is de gemeente, die al jaren pogingen onder neemt om de PTT-ers te doen verhuizen om de eigen ruimtenood te lenigen. Het eerste resultaat van die pogingen dateert al van vijf jaar geleden toen de kantoor houder Onderwater van het huis boven het postkantoor verhuisde naar een pre mie-koopwoning elders in de gemeente. Invalide Voorschotenaar protesteert tegen psychiatrisch onderzoek VOORSCHOTEN De heer M. Toret Martin, voormalig werknemer van de Voorschotense Zilverfabriek heeft in een brief aan de Raad van Beroep bezwaar aangetekend tegen het psychiatrisch onderzoek dat hij moet ondergaan in het kader van het beroep dat hij heeft aangetekend tegen de be slissing van het bestuur van de bedrijfsvereniging voor de Metaalindustrie en de Electrotechnische Industrie in Den Haag. De heer Toret Martin werd enige tijd geleden ontslagen door de Zilverfabriek omdat hij door kinderverlamming en een bedrijf songeval niet meer in staat is om te werken. Volgens de artsen van de Gemeenschappelijke Medische Dienst, die de bedrijfsve reniging adviseren is de heer Toret Martin wel in staat om te werken. Op grond van dat advies werd de Voorschotenaar van Spaanse afkomst te verstaan gegeven dat hij weer aan het werk moest, hetgeen door het ontslag door de Zilverfabriek overigens onmogelijk werd gemaakt. De heer Toret Martin ging in beroep tegen zijn ontslag en tegen de beslissing van de bedrijfsvereni ging. De Raad van Beroep heeft gisteren het eerst gereageerd met een schrijven waarin de heer Toret Martin wettelijk wordt verplicht zich op woensdag 12 september te laten onderzoeken door een Leidse psychiater. Een reden hiervoor wordt niet gege ven. „Hoewel ik niet weiger mij voor dit onderzoek te melden wil ik wel protesteren tegen de ondemocratische wijze waarop U mij verplicht een psychiatrisch onderzoek te ondergaan. Al tien jaar woon en werk ik in Nederland en aangezien mijn gedrag en leefwijze steeds volkomen normaal waren heb ik nooit enige be hoefte gevoeld aan een bezoek aan welke psychiater dan ook. Ik ervaar deze oproep als bijzonder beledigend, terwijl de manier van optreden mij helaas doet denken aan de gang van zaken in de communistische landen waar men iemand die protesteert te gen onrecht naar een psychiatrische inrichting wordt verwezen. Ik hoop dat U kunt inzien dat deze oproep door mij wordt erva ren als een ontkrachting van de menselijke waardigheid. Aange zien mijn bezwaren tegen de beslissing van de bedrijfvereniging zuiver en alleen zijn gegrond op mijn fysieke conditie en niet op «mijn psychische conditie had ik wel een medische oproep ver wacht, maar dan om mij te melden bij bijvoorbeeld een orthope disch chirurg. Ik protesteer nogmaals krachtig tegen deze ma nier van optreden", aldus de heer Toret Martin. AARLANDERVEEN In het Dorpshuis werd gistera vond de belangenvereniging Aarlanderveen officieel opge richt. In het openingswoord van de voorzitter, werd mee gedeeld dat de vereniging 511 leden telt; dat is 56% van de Aarlanderveense bevolking boven de 16 jaar. Na de goedkeuring van de sta tuten en het huishoudelijk re glement werden er bestuurs verkiezingen gehouden. De kandidaten werden allen ge kozen. Het bestuur bestaat uit: P. .van Egmond, M. Groot- Gleysteen, J. den Hengst, mej. T. Koot, C. J. Kempenaar, M. Meijer en J. Tolk. Ook wedden er plannen be kend gemaakt voor het ko mende jaar. Dat zijn: Woning bouw in Aarlanderveen, de- uitgifte van een dorpsblad, de huisvestingproblemen van de K. P. J. en de parkeerproble- matiek in de Dorpsstraat. Uit de gehouden enquête voor de woningen die gebouwd worden aan de Dorpsstraat, bleken van de 50 personen die een formulier hadden ingele verd er 15 te zijn voor woning wetwoningen en 35 voor pre miekoopwoningen. Woubrugge/Hoogmade Bij voldoende deelname zal er in deze dorpen met in gang van half oktober voor hobbyisten ge legenheid zijn zich te bekwamen in teke nen en/of boetseren. De Kulturele Raad van Woubrugge heeft het initiatief ontwikkeld om in Hoogmade en Woubrugge een „open" atelier op te richten. Het ligt in de bedoeling, dat op zaterdagoch tenden van 9.30 tot 11.30 uur aan liefhebbers de gelegenheid geboden wordt hun hobby uit te leven. Het doel van het open atelier is om een aantal mensen bijeen te brengen die graag tekenen en/of boetseren. Het ligt in de bedoeling vrij, zonder leiding te werken. Voor een model en/of stilleven kan worden gezorgd. Belangstellenden dienen hun eigen materiaal mee te brengen. Op deze manier blijven de kosten gering. Zij bedragen twee gulden vijftig per persoon, inclusief een kopje koffie. In Hoogmade zal er gewerkt worden in het derde kleuterklaslokaal, gelegen naast de boerderij Kerkstraat 51. In Woubrugge is de gemeenschapsruimte van de Openbare La gere School beschikbaar. Over enige tijd zal de mogelijkheid tot inschrijving worden geo pend. ADVERTENTIE- de bottelarij vanaf 23 jaa f2.346,—bruto per maand 8% "dj" "fflifir t vakantietoeslag en een winstdeling. W t? Vraagnü inlichtingen, tel. Q? 1-814265 Afes» ABk JEl AR8 £fiMuJElav Burgemeester Smeets- Gemeenteraad van Nieuwkoop In de laatste vergadering va de gemeenteraad van Nieuw koop vond de installatie plaa van de heer Michel (CDA) a opvolger van wethouder Bo Onmiddellijk daarna diende diverse commissies opnieu bezet te worden als gevolg va deze zetelwisseling. Van de gelegenheid werd ge bruik gemaakt om tussen neu en lippen door het reglemen van de commissie voor be zwaarschriften te wijziger Globaal komt het er op nee dat deze commissie niet mee in principe openbaar is maa in beginsel besloten wordt. Op de publieke tribune weri duidelijk dat dit voorstel geei resultaat was van normaa overleg tussen de sieleden, doch dat min of tijdens de behandeling van bezwaarschrift twee van drie leden (t.w. Stunnenberg-VVD) op gedachten zijn gekomen, tende dat het derde lid PvdA) er anders over vond men het toch niet dit eerst formeel ter te stellen. Twee is meer dan één, dus nog het fatsoen van overleg in acht te nemen? Het is niet te hopen dat dit zwakken van het invoeren van ming „in de op basis van mptomatisch gaat worden het vernieuwde college.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4