Streekmuziekschool laat aantal lesuren drastisch teruglopen Groene Brug heet hangijzer in raad Hazerswoude De Leidse Courant nodigt u uit voordeLeldato. Rijnsa terwo ude t haven voor eigen inwoners in Hazerswoude haalt Noordierse kinderen naar Nederland Nieuwveens college verontwaardigd: KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 PAGINA NIEUWVEEN Er is in Nieuwveen enige verontwaardiging ontstaan over het besluit van de directie van de Streekmuziekschool om het aantal le suren terug te brengen. Een gevolg hiervan is dat reeds nu leerlingen wor den afgewezen. De directie is tot dit be sluit gekomen met oog op het teruglo pen van het aantal deelnemende ge meenten in de Streekmuziekschool. De directie is tot haar maatregelen geko men zonder overleg met de betreffende gemeenten. Deze kwestie werd aan de orde gesteld door mevrouw Alberts-Ozephius (CDA), zelf bestuurslid van de stichting Streek muziekschool. Burgemeester Van der Kroft: „De verwachting is dat de prijzen in de komende jaren 'niet meer te dragen' zullen zijn. Ook de gemeente Zevenhoven is ondertussen uit de streekmuziekschool Alphen aan den Rijn gestapt en deze week gaan wij gezamenlijk, Ter Aar, Zevenho ven en Nieuwveen in overleg met de school over de tegenprestatie, lessen tot 1- 1-1980, die wij in ruil voor onze uittre dingssom kunnen verwachten. Hiertoe hebben wij een voorstel gedaan". Het ver velende is dat er wachtlijsten zijn en voor sommige instrumenten geen plaats meer is. De leerlingen kunnen dus niet spelen. De gemeente Alphen is al met de afbouw begonnen terwijl het overleg nog gaande is". Mededelingen omtrent de afloop van het gesprek worden in de volgende raads vergadering gedaan. Bibliotrailer De bibliobus in de gemeente Nieuwveen zou varvangen moeten worden door een bibliotrailer. De ruimte in de trailer voor boeken is aanzienlijk meer dan in de bus. Tevens werd gesteld dat het langer in de avonduren openblijven van de trailer, veel mensen een plezier zou doen. Dit is de kern van het voorstel dat mevrouw Ameluxen-Vonk (Gemeentebelangen) in diende. Waar het in het voorstel feitelijk om gaat, is dat de hiervoor benodigde 2500 gulden doorwerken in de belasting. De heer Pulleman (CDA) wil eerst de begro ting over het jaar 1980 afwachten en dan kijken wat de mogelijkheden zijn van de bibliotrailer. Van der Kroft maakte duide lijk dat de kosten over bijvoorbeeld vijf jaar beduidend hoger kunnen zijn. Het voorstel van de Gemeentebelangen-fractie werd na schorsing met vijf tegen twee verworpen. De heer Van Dijk (Gemeentebelangen) vroeg zich af waarom de boerderij aan de Uiterbuurtweg 55 van de Monumentenlijst wordt geschrapt. De heer Soede (CDA): Het pand is in een dermate vervallen staat dat het geen monument meer ge noemd mag worden. De boerderij is vol komen verwaarloosd. Golfplaten over het rieten dak en ook de schuur verkeert in een deplorabele toestand. Daarbij komt dat de boerderij niet origineel is gehou- Herindeling Het college bracht gisteravond een brief, gericht aan het College van Gedeputeerde Staten, inzake het standpunt van de ge meente Nieuwveen over de gemeentelijke herindeling ter sprake. In de brief geeft het college van b en w te kennen dat het eerst wil zien welke verbeteringen van het voorzieningspeil in de gemeente Nieuwveen de gemeentelijke herindeling met zich mee zal brengen. Zo lang dit niet aangetoond kan worden staat het college afwijzend tegenover de herindeling. Naar aanleiding van vragen van me vrouw J. Amelunxen-Vonk (Gemeentebe langen) deelde burgemeester Van der Kroft mee dat Nieuwveen naar alle waar schijnlijkheid half 1980 op het kabeltelevi sienet zal worden aangesloten. Een en an der moet nog financieel worden rondge breid. De werkzaamheden om tot bekabe ling in dit deel van de Rijnstreek over te gaan, zullen in april 1980 beginnen in Ter Aar. Daarna is Nieuwveend aan de beurt. Postkantoor Bij de rondvraag sprak de heer Pulleman (CDA) zijn ongenoegen uit over het feit dat het postkantoor nu al om vijf uur in plaats van zes uur gesloten is. „Vrij verve lend voor de mensen die 'vroeger' van hun werk nog even langs het postkantoor konden gaan." Pulleman vroeg dan ook aan het college hoe het mogelijk is dat in het foldertje, onlangs door de PTT in de gemeente verspreid, staat dat de tijden in overleg met de gemeente zijn samenge steld. Van der Kroft antwoordde dat er geen sprake van overleg is geweest en dat alsnog contact met de PTT over deze zaak zal worden opgenomen. Aan het slot van de vergadering deelde ddheer Van Dijk (Gemeentebelangen) mee dat hij bedankt als raadslid wegens persoonlijke omstandigheden. Hij heeft pas een nieuwe baan gekregen dat die is niet te combineren met het raadslidmaat schap. De kade waarlangs de plezierbotenhaven komt te liggen. RIJNSATERWOUDE Een haven voor plezierboten ligt binnen bereik van de Rijnsaterwoudenaren, indien de gemeenteraad, in de vergadering van donderdag aanstaande, besluit om een krediet van 620.000 gulden beschikbaar te stellen. De 'Haven' werkgroep, in de laatse fase aangevuld met de firma Vermeer in Hoofddorp die de stichting- skosten berekent, heeft een plan voor de Haven samengesteld dat voorziet in 69 ligplaatsen. Indien de raad met het voorstel akkoord gaat heeft de gemeen te voor het begin van het nieuwe zo merseizoen een eigen haven. In het plan is ondermeer opgenomen dat een probleemloze toegang tot de haven gerealiseerd kan worden, door de kad van Rijnland te doorgraven. Over de be heersvorm van de haven wordt in overle getreden met de watersportvereniging. Het voorstel houdt tevens de tarieve voor de ligplaatsen in. De liggelden in d haven lopen van 200 gulden voor ee plaats aan de jollenstijger tot 975 guide voor een box van elf meter. HAZERSWOUDE De ge meenteraad van Hazerswoude gaat na de vergadering van donderdag jongstleden, toen de subsidieverordening van het peuterspeelzaalwerk aan de orde kwam, morgen een an der „heet hangijzer" behande len. Dit keer betreft het het voorstel van burgemeester en wethouders om de Groene (of Oost) Brug te vervangen door een negen meter brede beton nen oeververbinding. De raad wordt verzocht om een princi- Reeds maanden staat de Groe ne Brug, in de omgeving waarvan een spandoek hangt dat deze moet blijven, in de belangstelling van politici en van hen die menen dat dit ka rakteristieke plekje in het dorp moet gehandhaafd blij ven (met andere woorden: op geknapt). Een actiecomité on der leiding van de heren R. J. Hagendoorn en W. E. Penning heeft op diverse wijzen (twee manifestaties op het Am bachtsplein, bijvoorbeeld) ken baar gemaakt dat de brug, zoals deze er thans uitziet, „thuis hoort in het dorp". In de gemeenteraad lopen de me ningen, soms dwars door de fracties heen, uiteen. De PvdA en PPR vinden dat de brug moet blijven; zo denkt ook CDA-er M. de Boer, die vlak bij de brug woont, erover. CDA-er J. Rietveld, voorzitter van de enkele maanden gele den opgerichte commissie „Mooi Hazerswoude", wil toch maar liever een nieuwe brug van negen meter breed: vier meter voor de auto's en in to taal vijf meter voor de voet gangers en wielrijders en bromfietsers. Een van zijn te genstanders is Cees Kroon, de conservator van de oudheidka mer, die onlangs enkele fraaie foto's aan een raam van het „minimuseum" vertoonde. En kele dagen later waren pren ten en bijgaande tekst (slaande op het ongelijk van Rietveld) verdwenen. Want de oudheid kamer, waar de foto's hingen, is een gemeentelijke instelling. Behalve aan de vraag of de Groene Brug moet worden vervangen door een nieuwe oeververbinding dan wel moet gerestaureerd worden, be steedt de gemeenteraad van Hazerswoude donderdagavond aandacht aan het bestem mingsplan Zonneveld, dat ter vaststelling wordt aangeboden. Samen met de Boterpolder in het dorp moet Zonneveld in de periode 1980-1990 gaan voor zien in de plaatselijke behoefte aan huizen. De plannen voor de bouwplaats aan de Rijndijk, Zonneveld, zijn nu zo ver ge vorderd dat een bestemmings plan ter vaststelling kan wor den gepresenteerd. Met het Boterpolder-plan, waarvoor wél een voorbereidingsbesluit is genomen, is het nog niet zo ver. Zonneveld, gelegen ten oosten van Rhynenburch-oost, gaat niet alleen nieuwe woongebie den omvatten en het reeds in aanleg zijnde sportveldencom plex, er ressorteren verder on der: winkels en culturele voor zieningen, een volkstuinen complex nabij de spoorlijn en een speelplek in het meest oostelijk gelegen gedeelte. De bezwaarschriften die tegen het ontwerp-bestemmingsplan zijn ingebracht, wórden donder dagavond eveneens door de raad behandeld. HAZERSWOUDE De werkgroep HUNI (Hulp Noordierse Kinderen) uit Hazerswoude gaat zo lang zamerhand weer over tot het organiseren van acties, met het doel om binnen niet al te lange tijd kinde ren uit het door burgeroor log geplaagde Noord-Ier- land (Ulster) in het dorp te ontvangen. Het wordt door de groep zelfs niet uitgeslo ten geacht, dat al volgend jaar (1980 dus) jongens en meisjes van katholieken en protestants huize hun op wachting komen maken, de kosten van hun komst wordt geraamd op 40.000 tig kinderen uit Belfast drie aan den Rijn ondervonden, tot 50.000. weken lang gastvrijheid in Hier werd de kiem gelegd Vorig jaar hebben achtender- Hazerswoude en Koudekerk voor meer onderlinge ont moetingen van de Noordierse jongeren in hun vaderland. Dit blijkt, aldus de werk groep, onder meer uit de briefwisseling met hun gas touders uit 1978. Inlichtingen over de HUNI-werkgroep kunnen verstrekken: Riet Fase (telefoon 01728-9876) en Jacq. Boting (01714-4056). Tij dens het laatste weekeinde gehouden jaarmarkt heeft de werkgroep in het kader van de acties, zoals boven gemeld, een stand bezet waarin vis werd verkocht. Hier, evenals enige weken geleden in Rhy- nenburch, werden goede za ken gedaan. ADVERTENTIE Vrijdag 7 september opent de drukst bezochte najaarsbeurs van Nederland haar poorten. Verwacht wordt dat zo'n 100.000 mensen de 18e Leidato huishoudshow zullen bezoeken. De Leidse Courant, graag gelezen in ruim 13.000 gezinnen, beloont de kleine moeite van het aanbrengen van mm een nieuwe abonnee met niet minder dan 2 entreebewijzen Noteer m.i.v.. abonnee van de Leidse Courant: code/woonplaats: Deze nieuwe abonnee ontvangt de LC de eerste 2 weken gratis. Stuur 2 entreebewijzen voor de Leidato naar: naam: voor deze grote tentoonstelling, waar 10 dagen lang van alles is te zien en te beleven. Optredens van bekende binnen- en buitenlandse artiesten vormen de muzikale entourage van deze spectaculaire expositie, die tot en met 16 september in de Groenoordhallen wordt M gehouden. De Leidse Courant opent graag de deur vooru. als nieuwe kwartaal- n.b. Bellen gaat nog sneller. Ons nummer 071-122244 Tot ziens óp de Leidato! code/woonplaats: Stuur deze bon in open envelop (geen postzegel plakken) naar: Leidse Courant - antwoordnummer 349, Leiden Recreatieve molentocht OUDE WETERING IJsvereniging Alkemadi1 houdt zondag 9 september voor de derde keer een recrq atieve molentocht op d( fiets. De fietstocht heeft eei| afstand van dertig of zestiL kilometer en leidt langs veltl molens in de gemeenten Al 1 kemade, Leiderdorp, Wou brugge, Koudekerk en Al phen. Aan de tocht, naar het vooil beeld van de succesvolle mo| lentochten op de schaats, jf een herinnering verbondeii Van de inleggelden, 3 guldeL tot veertien jaar en 4,50 guldetj voor ouderen, komt de nett| opbrengst ten goede v jeugdschaatssektie van de IJsC vereniging. De start is tussen negen en eek uur bij de ijsbaan aan de Baak te Oude Wetering en bij dfc molen tegenover Albertscoij, ner te Leiderdorp. HAZERSWOUDE - D )eil werkgroep Hazerswoude Gas ,nc gemeente heeft een schrijve vol gericht aan het gemeentel* ,/e stuur waarin wordt verzocl ,jej om vier woningen beschikbaa IO£ te stellen voor de permanent ,ie huisvesting van een aanti )ng Vietnamese bootvluchtelingei fer Morgenavond, wanneer de g< fa/ meenteraad in vergaderin bijeen komt, wordt het adv» w. van b en w om het schrijve Vai voor kennisgeving aan te n< men, behandeld. {pe HAZERSWOUDE Ds KiS Welbedacht, gereformeer ver predikant te Kampen, heeitfer het beroep dat de Gerefoine meerde Kerk te Hazerswoudt j/e. dorp op hem uitbracht, aangt tat< nomen. Behalve in Kampe egt was de dominee werkzaam t h Scharnegoutum, Oudewate ïjj, Den Haag, Delft en Parijs. M« pje de komst van Welbedacht ifrc voorzien in de vacature te Hajta< zerswoude-dorp, die was on tev staan door het vertrek van d hee Z. C. Versluys naar Maasslutyar De omstreden „Groene Brug"

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4