uud Wielart absolute hoogtepunt HVS speelt Hellas zoek SPORTTRIBUNE MET NIEUW NEDERLANDS RECORD VAN 2.28 METER F0RIH0LTE QRUPT M SLOTFASE VOLLE WINST MAANDAG 3 SEPTEMBER 1979 LEIOEN - De nationale atletiektop heeft zich tijdens de stedenontmoeting, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Leidse atletiekcomplex, duidelijk gemanifesteerd. Twee Nederlandse re cords en een aantal topprestaties mar-, keren de stijgende lijn in de Nederlandse atletiekpres-taties. Ruud Wielart, al eni ge weken in topvorm, zorgde met 2.28 meter hoog voor een nieuwe wereldpres tatie en het hoogtepunt van de wedstrijd. Edine van Heezik werkte zich met 6.39 meter bij de Europese jeugdtop. Amster dam bleef in deze wedstrijd met 288 punten Den Haag (271) en Haarlem (214) duidelijk de baas. De beste prestaties werden geleverd bij de springnummers. Ruud Wielart sloeg twee keer toe. Nadat hij het hink-stap-springen op overtuigende wijze gewonnen had (14.37 meter), concentreerde hij zich volle dig op het hoogspringen, het nummer, waar hij eigenlijk voor gekomen was. Be ginnende op 2.10 verbeterde hij zonder foutsprong, via 2.15 en 2.20, het nationale record tot 2.28 meter. Zijn pogingen 2.31 te overbruggen faalden, al had hij bij zijn tweede sprong ook deze hoogte bijna te pakken. Verrast was Wielart niet. ,,De laat ste zes wedstrijden zit ik nu al boven de 2.20. Dit was eigenlijk niet meer dan een voortzetting van de stijgende lijn, waarbij de omstandigheden nu dan wel ideaal wa ren". Goede prestaties bij het hoogsprin gen waren er verder nog voor Eric Rollen- berg (2.05). Uyldert (2.00) en Lia van der Linden (1.78). Het verspringen voor dames vond haar cli max in een jeugd-record voor Edine van Heezik. Met 6.39 meter verbeterde zij het zestien jaar oude record van Corry Bak ker. Tevens bleef zij slechts veertien centi meter onder het seniorenrecord en steeg zij opnieuw op de Europese ranglijst. Jan Willem van der Wal won bij de heren met een goede 6.99 meter. Het pols-stokhoog- springen was voor Fred van der Ham, die met 4.60 meter de meeste concurrentie had van Mark van der Vliet 4.40 meter. Opvallend was dat de heren op de loop nummers beter voor de dag kwamen dan de dames. Met slechts een lichte rugwind Atletiek boekte Mario Westbroek een afgetekende zege op de 100 meter 10.6. Zeer span nend verliep de 200 meter, waar het ver schil tussen de winnaar, Steven Heitkönig (22.0), en de nummer vijf, Henk Macknack, slechts tweetiende seconde bedroeg. Mike Bienfait en Ronaldo Mercelina sloten hun solo's op de 400 en de 800 meter af met met uitstekende tijden 48.0 en 1.51.0. De verwachte strijd tussen Klaas Lok en Joost Borm op de 1500 meter bleef uit. Klaas Lok was gewoon een klasse beter. Toen hij de laatste 500 meter begon te versnel len had Joost Borm geen antwoord 3.45.7 tegen 3.50.1. Evert van Ravensberg liet de overige deelnemers op de 3000 me ter steeple chase kansloos 9.09.9. De overwinningen op de zwakst bezette num mers gingen naar Jan Harland 110 meter horden in 15.0), Henk Moinat (400 meter horden in 53.9) en Henk Koeleman (5000 meter in 14.55.5). De 4x100 meter ging voor Haarlem in 41.7, terwijl Amsterdam het snelst de 4x400 meter aflegde 3.19.8. De 100 meter en de 200 meter voor da mes werden met hun goede bezetting een lichte teleurstelling voor het in grote getale aanwezige publiek. Tilly Verhoef bleef als enige op de 100 meter onder de 12.0 11.8. Martha Derby liep de 200 meter in 25.0. Van een hoger gehalte was de 400 meter van Lilian Mandema. Direct na de start nam zij de kop om de race met 54.2 winnend af te sluiten. Elly van Hulst en Ka rin de Nijs hadden in hun seriers op de 800 meter te weinig tegenstand om tot op vallende tijden te komen 2.12.2 en 2.13.9. Op de 100 meter horden werd Mie- ke Nusse verrassend verslagen door Mar jan van Arnhem, die 14.6 liet noteren. Op de 4x100 meter profiteerde Amsterdam van de diskwalificatie van de Haagse ploeg. Met de aanwezigheid van Ria Stalman, Betty Bogers en Sjaak Ruhl waren goede werpprestaties bij voorbaat gegarandeerd. Sjaak Ruhl bewees met 15.58 meter bij het kogelstoten en 51.66 meter met het Handbal zo'n tien minuten te gaan ver rassend een 45 voorsprong te nemen. Forëholte herstelde zich bijtijds en via 5—5, 6—5 en 6—6 greep de Voorhoutse ploeg in de spannende slotmi nuten met 7—6 de volle winst. Voor de Voorhoutse treffers zorgden: Nel Geerlings 4x, An- nemiek de Bruyn, Marlies tu- renhout en Olga Almakinderen. HVS lijkt in de komende com petitie weer hoge ogen te zul len gooien in de strijd om één van de ereplaatsen. Met een aan duidelijkheid niets te wen sen overlatende 165 zege op het beslist niet zwakke Hellas presenteerden de Stompwijk- sen hun visitekaartje. Vanaf het openingsdoelpunt van de weer trefzekere Ank van de Bosch dicteerde HVS het spel. Hellas kwam er in het geheel niet aan te pas. Bij rust was de stand voor de Haagse dames in feite al hopeloos, 7—21. Wie had gedacht, dat HVS het in de tweede helft wat rustiger aan zou doen, kwam bedrogen uit. De HVS-trein denderde ge woon door en het arme Hellas werd uiteindelijk met 16—5 gedeklasseerd. Voor HVS scoorden: Ank van de Bosch 6x, Sjanie Waayer 4x, Leny^van de Bosch 4x, Antoinnette Lex- discuswerpen opnieuw zo goed als onver slaanbaar te zijn. Ria Stalman won onbe dreigd het discuswerpen met 51.94 meter, voor Betty Bogers, die zich bij het kogel stoten revancheerde voor haar matige 46.60 meter.Haar winnende stoot was 14.20 meter. Het speerwerpen werd bij de heren zoals verwacht een spannende strijd om de centimeters, waarbij Nelom tenslot te als sterkste uit de bus kwam 59.64 meter. Lenny Vos was op dit nummer op permachtig bij de dames 45.62 meter. Einduitslag 1. Amsterdam 288 punten; 2. Den Haag 271; 3. Haarlem 214; 4. Rotter dam 170; 5. Leiden 162; 6. Utrecht 153. Leiden Zoals verwacht speelde de Leidse ploeg in deze stedenwed-strijd geen grote rol. Wel werden de Leidse atleten veelvuldig geïn spireerd tot goede verrichtingen. Vier keer werd er een tweede plaats veroverd. Mar- tien van der Hoorn kwam op zijn favoriete steeple chase tot 9.24.2, Mark van Vliet sprong 4.40 met de polsstok, Asti Oskam liep de 100 meter horden in 15.6 en Maar ten Gijsbers kwam op de 800 meter tot 1.57.0. Op dit nummer kwam Peter Wezel in de tweede serie tot een iets snellere 1.56.4. Asti Oskam liep ook nog een ver dienstelijke 400 meter 57.5. Op dit num mer finishte Tina Buntsma na 59.6. Marian van Schie liep een sterke 800 meter 2.17.7. Henny Hakker sprong 1.90 hoog. Kees Riemens wierp 57.77 met de speer. Ton Oudshoorn en Frans Kroone liepen een goede 400 meter 51.6 en 51.7. Ook de 1500 meter bracht een behoorlijk ge middelde met 4.04.2 voor Jos Renne en 4.07.4 voor Kees van Beelen. De beste hordentijden bij de heren waren 15.9 voor Rob Rijskamp en 57.2 voor Bert Paauw. De dames roerden zich behoorlijk bij het speerwerpen 31.72 voor Ria van Dijk en 31.08 voor Mildred Boon. Trees Struive liet bij het discuswerpen 27.38 meter op meten. De 100 meter ging voor Anne Poli tiek en Joske Boom en 12.9 en 13.0. De 200 metertijden waren 27.6 voor Janet Hendriks en 27.7 voor Anne Politiek. ge aast b m Van onze handbalmedewer ker) .eiden In tegenstelling tot Plantenhoek/Foreholte neemt het Stompwijkse HVS wel met haar sterkste damesteam aan de veldcompetitie deel. Tegenstandster Hellas onder vond dat aan de lijve en ging roemloos met 16—5 ten onder egen de ploeg van trainer- /coach Jan Mackaay. Forehol- te herstelde zich van de rui me nederlaag verleden week tegen datzelfde Hellas door met 7—6 over Westlandia te zegevieren. Bij de heren le verde debutant Oiga/Satur- nus in de landelijke tweede divisie een uitstekende pres tatie door het sterke De leeuwen in Rotterdam een 11—20 nederlaag toe te bren- Dames foreholte had zich voor het buel tegen het immer lastige Westlandia versterkt met top- Jschutster Nel Geerlings en rou- jtinier Annemiek de Bruyn. En dat was maar goed ook, want □e formatie uit Naaldwijk was bp volle oorlogssterkte. In de teerste rondgang had Foreholte puidelijk het beste van het fepel, vooral Nel Geerlings fepeelde in die fase van de wedstrijd een goede partij. Met ben verdiende 4—2 voor sprong kon worden gerust. Na de veldwisseling kwam West landia sterk terug om met nog Edine van Heezik wordt gehuldigd. Terecht. Haar 6.39 meter ver mocht een Europese prestatie worden ge noemd. Wielart gaat over 2.28 meter. Het absolute hoogtepunt van de zo geslaagde wedstrijden op de nieuwe Leidse mond en Gerda van de Bosch. Een op alle fronten opper machtige OASE had weinig moeite met de teleurstellende tegenstand van haar opponent, het Poeldijkse Verburch. Bij rust had de ploeg uit Alkema de al een comfortabele 7—1 voorsprong opgebouwd, die in de tweede helft beheerst werd uitgebouwd naar .een 16—2 eindstand. De gemakkelijk schietende Corrie Weening was met zes treffers topscoor- ster. De overige doelpunten kwamen op naam van: Helma van der Geest 3x, Margret Brugman 2x, Loes van der geest 2x, Lydia van de Poel, Marian van der geest en Gerrie Hoogenboom. voortijdig het veld verliet, te kende voor het enige Noord- wijkse doelpunt. Heren Een uitstekend spelend Satur- nus zegevierde in Rotterdam met 11—20 over het vorig sei zoen nog in de top van de lan delijke tweede divisie mee draaiende De Meeuwen. Voor al in de tweede rondgang (de eerste helft was afgesloten met een 8—11 voorsprong voor Saturnus) etaleerden de Leide- naars op overduidelijke wijze hun klasse. De Rotterdammers werden gewoonweg wegges peeld. Een klasse apart vorm de doelverdediger Rob spie kerman, die z'n heiligdom met verve verdedigde. Doelpunten makers voor Saturnus waren: Peter Waalwijk 6x, Anton Klok 4x. Hans Blansjaar 3x, Wim van Leeuwen 3x, Henk Verwey 2x en Steven Schrader 2x. MSV was weer kompleet en dat miste in het duel tegen het tweede team van AHC '28 z'n uitwerking niet. Via een 8—4 ruststand werd het een ver diende 168 zege voor de Noordwijkers. Olympia trok in een matig duel met 16—11 aan het langste eind tegen de reserves van Hercules. Bij rust hadden de Wassenaarders al een 7—6 voorsprong. Na een moeizame eerste helft (ruststand 11—8 in het voordeel van de Voorscho tenaren) troefde het'vooral in conditioneel opzicht sterkte HVV '70 z'n tegenstander Ani mo 2 in de tweede rondgang duidelijk af, 20—12. Mede door het missen van vijf strafworpen ging MMO met 14—10 onderuit tegen het tweede team van HEC. Voor de Hoogmadese treffers zorg den: Gerard Elstgeest 6x, Hans Elstgeest 2x, Joop Volwater en Cor de Jong. Northa kon het in Schiedam niet bolwerken tegen een fel spelend DWS. De Noordwijker- houtse dames moesten het zo wel aanvallend als verdedigend duidelijk afleggen tegen de Schiedamsen. Met 10—3 moest de overwinning aan DWS worden gelaten. Bij rust keek Northa al tegen een 4—0 achterstand aan. MMO heeft het in het duel te gen het geroutineerde tweede team van Verburch beslist niet gemakkelijk gehad. De „oude rotten" van Verburch startten sterk en binnen tien minuten keek MMO al tegen een 30 achterstand aan. Coach Karei Caron besloot toen over te gaan op een 5—1 defensie om zodoende het Poeldijkse ge vaar uit de tweede lijn in te da- Sjanie Waayer scoorde vier men en met succes. MMO kreeg meer greep op het spel en Verburch moest terug. Via 33, 34 en 4—4 kon men een voor MMO positieve stand worden gerust, 4—5. In de tweede rondgang is de zege van MMO niet meer in gevaar geweest, daarvoor speelde de ploeg uit Hoogmade gewoon een te gedegen partij. Het werd uiteindelijk 6—9 in het voordeel van José Elstgeest c.s. Voor de MMO-treffers te kenden: Leidy Vink 5x, Elly van Leeuwen 2x, Gerrie van der Meer en Helma Volwater. Het Wassenaarse Olympia ze gevierde ruim over de reserves treffers voor HVS. van HVS, 4—13 (rust 3—6). Vooral in conditioneel opzicht was Olympia duidelijk de meerdere. HVV '70 ondervond weinig te genstand van het povere twee de team van Northa. Met 0—8 ging de zege naar de Voor- schotense dames. MSV heeft het met slechts zes speelsters niet kunnen redden tegen het tweede team van Duinoord. Ondanks een gewel dige inzet van Noordwijkse zij de moest met 3—1 de eer aan de Haagsen worden gelaten. Anneke van der Plas, die overi gens met een duimblessure

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19