Henk Emnes en Joke van Mastrigt winnaars B bij O.L.T.C. Fred Brouwer verrassende koploper Alphians door regen AZCen De Zijl/LGB bekeren verder FIKS DEELT SPORTTRIBUIME LEIDSE COURANT MAANDAG 3 SEPTEMBER 1979 PAGINA Henk Emnes: de sterkste op O.L.T.C. LEIDEN Henk Emnes heeft de titel in het en kelspel bij de heren in B veroverd. In de finale te gen Hans Vergoed, pakte de uiteindelijke winnaar van O.L.T.C de eerste set met 6-4. In de tweede set kwam Vergoed onver wacht sterk terug. Slechts één game stond hij Emnes toe: 6-1. In de beslis sende set herstelde Emnes zich echter en won met opnieuw 6- 4. Zoals verwacht, ging de fi nale bij de dames tussen Joke van Maastrigt en Maureen Meyer. De favoriete Van Mas trigt had niet bijster veel moeite met haar opponente en bracht de titel door een twee maal 6-2 overwinning op haar naam. In de halve eindstrijd had Hans Vergoed tegen alle ver wachting in twee sets met de gedoodverfde favoriet Bram Madera afgerekend: 6-3, 6-3. In de andere halve finale gaf de tegenstander van Henk Emnes. Boilerman, de strijd in de tweede set op. De eerste set was met een overduidelijke 6- 0 naar Emnes gegaan. In de tweede set, met 2-1 en vijftien tegen veertig achter op eigen service, raakte Bollerman een bal verkeerd en tot grote hila riteit van het publiek vloog de bal over het hek. Bollerman ging in discussie met het pu bliek, gooide zijn racket in de lucht en verliet vervolgens de baan. In het herendubbel B kwamen de als één en twee geplaatste koppels elkaar in de finale te gen. Meyer/van der Kwast, de favorieten, verloren van Blommendaal/Pasma: 6-7, 6-3, 6-5. Bij de dames duo's won nen de hoogst geplaatsten Meyer en Van Zuuren. Met een duidelijke 6-1, 6-4 verwe zen zij het koppel Kaalen- /Vink naar het tweede plan. Bij de gemengddubbels verliep de finale zoals de wedstrijdlei ding verwachtte. Van Mastrigt en Vergoed zegevierden in twee sets over Treffers/Tref fers: 6-3, 6-3. In de C- finale werd Snik door Guyt verslagen, 7-5, 6-3. Ook de dames hadden in hun finale maar twee sets nodig om de winnares aan te wijzen. Vink won met 6-3, 6-2 van Smit. De herendubbelfinale werd door Rodenburg/Bonte gewonnen. Met 6-2, 7-6 werden Grimber gen en Tibboel teruggewezen. Tönjann en Goldstaub de fina le partij in het damesddubbel uiteindelijk toch niet op hun naam brengen. Van Baaien en Vink wonnen de eerste set moeiteloos met 6-1, in de vol gende set bracht tie-break de beslissing in het voordeel van de underdogs. Het gemeng- ddubbel werd een overwin ning voor het koppel Timmer- /Van Tongeren. Zij versloegen Gisbergen en Bogaerts met 7- 5, 6-3. Overige uitslagen: HED: Beugelsdijk-Van Rijn: 6- 2, 6-4. DED: Thomson-Leusen: 6-2, 6-2. HDD: Nierop/Kuyt- Van Schaik/Duivenvoorde: 7- 5. 5-7, 11-9. DDD: Pauw/Hen- nipsman- Renner/Leertouwer: 6-1, 6-2. GDD: Schreude- r Outshoorn -G iesen Beugels- dijk: 6-3, 6-2. LEIDEN - Het bijzonder zwak bezette Leidse schaakkampioen- schap kent na drie ronden in Fred Brouwer een verras sende koploper. Deze Voorschotenspeler leed als enige geen punten verlies. Zijn naaste bela gers zijn Aad Huizer en Wim Heemskerk. Oud kampioen Joop Piket staat voorlopig op een vol punt achterstand. De grote verrassing in de eer ste ronde was de nederlaag van Joop Piket tegen Wiebe Wiebes. In gewonnen stelling wilde Joop Piket te mooi doen. Opvallend was ook het verlies van Erik Bongers tegen Jan Postma. Een openingsfout was hier de oorzaak. Van de mees pelende jeugdspelers kwam Erik Oosterom met een zege op oudgediende Theo van der Berg het beste voor de dag. Maarten Kuyt deelde verder het punt met Vleuten. Overige uitslagen eerste ronde R.Piket - Barendse 0-1; Bak ker - Erwich 0.5 - 0.5; Goed hart - Pols 0-1; Oei - Huizer 0- 1; Brouwer - Vlasveld 1-0; M.Piket - Heemskerk 0-1; Thierry - Mieremet 0-1. Het belangrijkste treffen in de tweede ronde was dat tussen Aad Huizer en Wim Heemsker- k.Na een spannende strijd deelden de spelers de punten. Postma verraste wederom met een regelmatige zege op Wie be Wiebes. Fred Brouwer pro fiteerde van enige foutjes van Barendse. Joop Piket herstel de zich met een overwinning op Maarten Kuyt. Erik Bongers zocht tegen Roel Piket weer naar zijn vorm. Het eindresul taat was een puntendeling. Overige uitslagen tweede ron de Pols - Oosterom 0.5-0.5; Mieremet - Bakker 0-1; Erwich - Vleuten 1-0; Vlasveld - Goed hart 1-0; Van der Berg - M.Pi ket 1-0; Oei - Thierry 1-0. Fred Brouwer rekende in derde ronde af met medekd ploper Jan Postma. In een gq lijke stelling begon Jan Postrr rare acties te ondernerr Heemskerk bleef in een fraai offerpartij Leendert Pols d*. baas. Hij deelt nu de tweed plaats met Aad Huizer, die al'' rekende met Joop Bakker. Frans Erwich, die geen moeit had met Erik Oosterom. Joo Piket bleef goed volgen doo een zege op Ik Oei. Overige uitslagen derde rondr Wiebes - Barendse 1-0; Mie remet - Vlasveld 1-0; Vleuten Van der Berg 0-1; R.Piket Kuyt 0-1; Goedhart - Bongen 1-0; Thierry - M.Piket 0-1. ALPHEN a/d RIJN Al- phians is ook tegen Neerlands Hoop niet tot winst gekomen. De be zoekende middenmoter leek een te kloppen te genstander, maar het duel werd na 51/2 in nings door de scheids rechter gestaakt wegens de regen. Neerlands Hoop won dientengevol ge met 3-8, aangezien de regelementair vereiste vijf innings reeds ge- sneeld waren. De regen kwam op een voor Alphians ongunstig tijdstip. De kop van slag was net aan de beurt om de knuppel ter hand te nemen, toen de regen be gon. De ploeg was toen echter al flink op achterstand gezet In de derde en vierde inning. Neerlands Hoop bouwde in de eerste slagbeurt gelijk een 3-0 voorsprong op. Alphians kwam echter in de gelijkmakende slagbeurt weer langszij via Huub Delsol, Rob van Tuijl en Tony Jeandoor, die een home run produceerde. In de derde inning ging het mis met de thuisploeg. Veldfoutjes hadden een 3-6 achterstand tot gevolg. Neerlands Hoop liep vervolgens zelfs uit tot 3-8. beter. In de vijfde inning kwa men dan ook slechts vier man van de bezoekers aan slag. Aan de gelijkmakende beurt kwam Alphians toen echter niet meer toe, omdat de regen Allengs werd het veld echter roet in het eten gooide. Individuele scores: Werper I chiel Grollè: 2xdrieslag, 4xvié! wijd, 9 honkslagen. Veld: vi$ fouten. Slaggemiddelde: Pa* trick Meuelnbroek 1000, Will| am de Greef 0.500, Tony Je door 0.500. (Van onze korfbalmedewerker) OEGSTGEEST Een week voordat de korfbalcompetitie in de meeste klassen start, werkte Fiks al het eerste competitieduel af. De Oegstgeester tweede klas- ser hield Vitesse, vorig seizoen nog een klasse hoger spelend, op 8—8. De rust stand van dit duel was 4—4. Aan het duel viel niet te mer ken dat het voor beide het eer ste treffen betekende. Beide twaalftallen speelden aantrek kelijk aanvallend korfbal en hielden het tempo gedurende de gehele wedstrijd erg hoog. De eerste twintig minuten do mineerde Fiks, dat na 1 1 door Ab Knetsch uitliep tot 3—1. De Barendrechtse oppo nent kwam in het tweede ge deelte van de eerste helft sterk terug. Binnen zeven minuten werd de score omgebogen tot 3—4. Robert van der Kraan zorgde ervoor, dat de ploegen bij een gelijke stand konden gaan rusten. Ook in de tweede helft was Fiks aanvallend meer in actie dan Vitesse, dat evenwel erg gemakkelijk bleef scoren. Via 5—5 nam Fiks wederom een twee doelpuntenmarge doo Reinetta Anholts en Rob Non hebei. Tot in het laatste kwar tier bleef dit verschil bestaan Een eindsprint kon mede doo het niet overschakelen op spel vertragende acties niet worde opgevangen. Twee Vitess treffers brachten de stand va 8—6 op 8—8, die als einc stand de beide ploegen tot te vredenheid stemde. De overig treffers waren van Robert va der Kraan (2) en Ab Knetsch. LEIDEN Zoals ver wacht zijn De Zijl/LGB en AZC/Unique probleem loos overgegaan naar de laatste acht van het KNZB-Waterpolobeker- Sportfondsentoernooi. LZ 1888 kan zich daarbij voegen door aanstaande woensdag de zogenaam de herkansingsronde in Arnhem te winnen. Zij spelen daar tegen PSV en AZPC. Dè Alphense ploeg ontmoet volgende week de winnaar van de andere herkansingsron de, waarna zij overgaat naar de laatste vier ploe gen van het toernooi. De Zijl/LGB treft het niet. De ploeg van Rob Schouten heeft HZC/De Robben geloot. Willen de Leide- naren in de race blijven, dan moeten zij de Hilver- Waterpolo sumse topformatie ver slaan. Zaterdagavond was het zowel in Alphen als in Leiden erg eenzijdig. In zwembad De Dil len kwam dat enerzijds door dat het Amsterdamse De Meeuwen totaal niet opgewas sen bleek tegen zowel LZ 1886 (13—3) als AZC (18—3) en an derzijds AZC te sterk was voor LZ (13—2). In de streekderby waren Eric Noordergraaf en Gijze Strooboer met drie doel punten topscorer. Jan Bakker doelpuntte pas na 12—0 de eerste Leidse treffer. Bij LZ 1886—De Meeuwen ging het tot in de tweede periode gelijk op. De betere conditie van de Leidenaren gaf daarna de 2—De Zijl/LGB in de laatste periode 11 2 alvorens de Al- phenaren middels Arco Ver boom iets terug konden doen. Daarvoor had Stan van Belkum van De Zijl/LGB reeds zes fraaie treffers op zijn conto ge bracht. Einduitslag 13—5. De zelfde Stan van Belkum en de talentvolle Martin Vreeburg verzorgden het leeuwenaan deel in de 9—2 overwinning van de Leidenaren op PSV. De strijd om de tweede plaats werd in het voordeel beslist van PSV (9—4). Het pas naar de derde klasse gepromoveerde Vivax heeft zaterdag een ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan ge organiseerd toernooi gewon nen. Met respectievelijk 74 en 6—4 werd gezegevierd over de derdeklassers DWT en DKD. In de finale eindigde de wedstrijd tegen het sterke De Lansingh in een draw: 5—5. De gebroeders Jeroen en Hen drik Plasmeyer zorgden voor de Oegstgeestse treffers. Martin Vreeburg was goed op schot.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18