Anderlecht sukkelt
sportuitslagen
Moeizame
kwalificatie
studententeam
SPüm I RIBUIME
Cosmos
verspeelt
titel
Europees voetbal in Haarlem
betaald voetbal
knvb zondag
knvb zaterdag
hvbzondag
hvb zaterdag
buitenland
atletiek
handdal
honkdal
zwemmen
wielrennen
paaroesport
korfbal
motorsport
Sn
rolhockey
tennis
LEIDSE COURANT
MAANDAG 3 SEPTEMBER 1979
BRUSSEL Met Anderlecht blijft het sukke
len in de Belgische competitie. De paarswit-
ten, die jarenlang een onaantastbare positie in
het Belgische voetbal innamen, zijn op de
weg terug. Gisteren verloor Anderlecht op
nieuw nadat Lokeren vorige week in Brussel
Anderlecht voor de eerste keer had verslagen
was het gisteren Cercle Brugge dat de eens
zo roemruchte Brusselse club achter zich liet.
In Brugge werd het 2—1. Beheydt en De Wae-
le scoorden voor Cercle, Electeur doelpuntte
voor Anderlecht.
Als excuus mag Anderlecht aanvoeren dat Ren-
senbrink en Coeck nog steeds geblesseerd zijn
en dat Arle Haan gisteren niet kon meespelen,
omdat hij geschorst was. Maar zeer duidelijk is
dat het vertrek van Ruud Geels Anderlecht geen
goed heeft gedaan. De rossige aanvaller, altijd
,,in" voor een doelpunt, mocht van Anderlecht
vertrekken. Het spitsprobleem is zo nijpend dat
Constant van den Stock (na de tweede teleur
stelling) trainer Braems alle volmachten gaf om
zo snel mogelijk een nieuwe spits aan te trek
ken.
In tegenstelling met Anderlecht gaat het bij Lo
keren wel naar wens. De ploeg van Canjels pak
te in de eerste wedstrijd twee punten bij Ander
lecht, gisteren ging landskampioen Beveren ten
onder. Beveren werd vrijwel de gehele wedstrijd
overklast. Dat Lubanski en Larsen voor een
eindstand zorgden, was te weinig voor de over
macht die Lokeren had.
Engeland
Nottingham Forest, dat over twee weken een
begin maakt met de verdediging van de Euro
pese beker voor landskampioenen, heeft de
nieuwe Engelse competitie briljant ingezet.
De eerste vier wedstrijden werden op rij ge
wonnen. Zaterdag klom de ploeg van manager
Brian Cluogh naar de top van de ranglijst door
een imposante overwinning (5—1) in de uit
wedstrijd tegen West Bromwich Albion.
Forest werd geprikkeld door de openingstreffer
voor Albion na negentig seconden door Owen.
Forest stelde de winst veilig door doelpunten
van Birtles (3). Lloyd en Gray.
Norwich City, dat na drie wedstrijden op een
ongeslagen status kon bogen, leed een neder
laag met 20 bij Coventry City. De wedstrijd
begon slecht voor Coventry. Doelman Blyth
blesseerde zijn rug tijdens de warming up. De
Schotse international moest zich laten vervan
gen door de tiener Steve Murcott, die het uit
stekend deed en zijn medespelers zoveel ver
trouwen meegaf, dat zij via aanvallend voetbal
Norwich de eerste nederlaag toebrachten.
Ipswich Town, de club van Mühren en Thijssen,
won op eigen veld met 3—1 van Stoke City.
Tottenham Hotspur behaalde de eerste punten
en de winst. Hoewel de Argentijn Osvaldo Ardi-
les met een enkelblessure per brancard het veld
verliet, won de Londense club met 2—1 van
Manchester City.
West-Duitsland
„Dit seizoen doen w« mee aan de top", zei
Hennes Weisweiler voor het begin van de
Bundesliga, nadat de competitie 78/79 uiterst
magere resultaten van de Dqitse kampioene-
ploeg te zien had gegeven. Voorlopig heeft
„de professor" zijn woorden niet kunnen
waarmaken.
FC Köln vertoeft na vier wedstrijden in de on
derste regionen van de ranglijst: vijftiende met
drie punten, doelcijfers 4—8. De kritiek op de
eens tot bijna in de hemel geprezen coach is al
weer in ernstige mate toegenomen. Zaterdag
verloor Weisweilers ploeg kansloos bij VFB
Stuttgart, waar het de laatste weken ook danig
rommelde. Trainer Buchmann kreeg ondanks
de ruime winst op Köln andermaal een fluitcon
cert van de supporters toen hij international
Hansi Müller voortijdig verving.
Heel wat beter vergaat het landskampioen
Hamburger SV. Hertha BSC, dit seizoen degra
datiekandidaat, werd met 5—1 verslagen. HSV
nestelde zich hierdoor met zeven punten alleen
aan de leiding.
De ploeg van Netzer wordt op de ranglijst ge
volgd door Borussia Dortmund en Eintracht
Frankfurt met zes punten. Dortmund draagt
trainer Lattek op handen. Met zijn komst kwa
men de resultaten. Zaterdag werd de uitwed
strijd tegen de zich heftig verwerende promo
vendus Bayer Urdingen met 3—1 gewonnen. Bij
Frankfurt heerst eveneens tevredenheid. Trainer
Rausch verzoekde zich min of meer gedwongen
met de internationals Hölzenbein en Grabowski,
waarna de uitwedstrijd tegen Braunschweig
winst met 3—2 opleverde.
Fortuna Düsseldorf tenslotte heeft de weg naar
het herstel ingeslagen. Na drie zeer slechte
wedstrijden werd met 4—1 gewonnen van Wer-
der Bremen. De broertjes Klaus en Thomas Al
lots maakten een familieaangelegenheid van de
score. Ze doelpuntten ieder twee keer.
4-1, Austria Salzburg-Austria Wien 3-3, Wiener
Sportclub-Wien 2-1. Stand: 1. Austria Wien 4
punten, 2. Linzer ASK 4 pnt., 3. Rapid 4 pnt., 4.
Austria Salzburg 3 pnt.
Polen
Szombierky Bytom voert de ranglijst aan dank
zij een zege van 2-0 bij Lech Poznan. Odra Op-
ole en Slask Wroclaw hebben evenveel punten
(negen) maar een wedstrijd meer gespeeld. Uit
slagen: Gornik Zbrze-Wisla Krakow 2-0, GKS
Katowice-Odra Opole 0-1, Lech Poznan-Szom-
bierski Bytom 0-1, Polinla Bytom-Slask Wroclaw
0-0, Stal Mielec-Zagleble Sosnowiec 2-0, Wid-
zew Lodz-Arka Gdynia 1-1, Ruch Chorzow-Le-
gia Warsaw 3-2. Stand: Szombiersky Bytom 9
pnt., 2. Odra Opole 9 pnt., 3. Slask Wroclaw 9
Verenigde Staten
New York Cosmos wordt dit jaar geen kam
pioen van de Noordameriksanse voetbalcom
petitie. Cosmos werd zaterdag in de halve fi
nale van de play-offs uitgeschakeld door Van
couver Whitecaps.
De „Canadezen" wonnen vorige week de eerste ZagleWe Sosnowiec 8 pnï.
wedstrijd met 2—0. In eigen stadion kwam Cos- p.,!-..»»
mos in de reglementaire speeltijd niet verder Bulgarije
dan een gelijk spel: 2—2. Het Noordamerikaan- Trakiya haald koploper CSKA in door Plovdiv
se voetbal kent verder geen gelijke spelen, zo- met 1-0 te verslaan.
dat het systeem van de ..shoot out" werd ge- uitslagen: Lokomotiv Sofia-Minlor 2-1, Sliven-
hanteerd. Cosmos scoorde daarbij via de Brit Chernomorets 1-0, Pirln-Spartak 2-0, Trakiya-
Terry Garbet. waardoor het uiteindelijke resul- Lokomotiv Plovdiv 1-0, Cherno More-Marek 2-
taat van beide wedstrijden gelijk was. Dit maak- 2, Beroe-Slavia 0-1, Botev-Etur 1-0, CSKA-
te een verlenging van twee keer een kwartier - -
noodzakelijk. Hierin werd hoewel Neeskens,
die in Vancouver geblesseerd raakte, was inge
vallen niet meer geschoord.
Opnieuw en nu definitief moesten de Vldeoton handhaafde het punt verschil met Fe-
shoot outs de beslissing brengen. Neeskens be- rencvaros door de immer lastige uitwedstrijd te-
nutte er een, maar Vancouver was accurater en gen Ujpest Dosza met 4-2 te winnen.
Levski Spartak 1-1. Stand: 1. CSKA, Trakiya 6
pnt., 3. Slavia 5 pnt.
Hongarije
sneller. Cosmos verloor uiteindelijk omdat de
Braziliaan Nelson Morais de tijdslimiet van vijf
seconden overschreed voor hij scoorde. In de
Uitslagen: Ujpest Dosza-VIdeoton 2-4, DMVSC-
MTK 0-2, Bekescaba-Zalaegerszeg 3-1, Tata-
banya-Honved 2-3, Elore-Vasas 2-2, Salgotar-
regulaire speeltijd kwamen de doelpunten op jan-PVSC 4-0, Pecs-Diosgyoer 2-0, Raba Eto-
naam van Chinaglia (Cosmos), Graven en John- Volan 4-1, Dunaujvaros-Ferencvaros 2-4. Stand:
stone (Vancouver). Rijsbergen kreeg een gele 1. Videoton 6 pnt., 2. Ferencvaros 5 pnt., 3. Sal-
kaart. In de finale van het Noordamerikaanse gotarjan 4 pnt.
voetbalkampioenschap speelt Vancouver White
caps tegen de winnaar van het duel Tampa Bay
Rowdies en San Diego Sockers.
Oostenrijk
Austria Wien bleef aan de leidng ondanks en
gelijk spel bij Austria Salzburg (1-1), maar moet
daardoor wel Linzer ASK en Rapid Wien naast
zich dulden.
Uitslagen: Rapid Wien-Grazer AK 2-0, Sturm
Graz-Vöst Linz 2-1, Linzer ASK-Admira Wacker
Zwitserland
Zürich en Servette hebben na vijf wedstrijden al
een forse voorsprong op de overige clubs. Bei
de ploegen wonnen.
Uitslagen: Servette-Sankt Gallen 4-1, Zürich-Xa-
max 4-2, Basel-Grasshoppers 2-0, Lugano-Che-
nois 1-0, La Chaud-de-Fonds-Chiasso 0-0,
Sion-Young Boys 3-1, Luzern-Lausanne 2-1.
Stand: 1. Zürich 10 pnt., 2. Servette 9 pnt., 3.
Grasshoppers 6 pnt.
QaU OOST-BERLIJN Vandalisme in voetbalstations is Inmiddels
VVIi ook doorgedrongen tot achter het ijzeren gordijn. Tijdens de
e nwnomn Roriin en FC Magdeburg hebben zeven voet-
vanaaiisme in U'DUltSland agen. Ze vernielden banken, beledigden
oraeoewaaroers en smecen allerlei voorwerpen het veld op. Een
rechtbank in Oost-Berlijn veroordeelde de zeven oproerkraaiers
tot celstraffen van één tot zeven maanden.
HAAR .EM De tweede wedstrijd in het Europese bekertoer
nooi voor landskampioenen tussen Linfield (Noord-ierland) en
Dundalk (Ierse Republiek) wordt woensdagmiddag om half
drie in het stadion van de eredivisieclub Haarlem gespeeld.
De eerste wedstrijd in Dundalk (uitslag 1 1) werd ontsierd door!
vechtpartijen op de tribunes. Voordien gooiden supporters vanj
Linfield ruiten van winkels in. De Europese voetbalunie (UEFA)
veroordeelde Linfield. De club moet de twee volgende Europese|
bekerwedstrijden buiten het Engelse taalgebied spelen. Omdatj
Linfield via jeugdtoernooien goede contacten heeft met Haarlem,]
kwam het tot een regeling betreffende de return van deze voor-]
ronde in de Europa Cup. Mocht Linfield zich kwalificeren voor de^
eerste ronde, dan wordt de thuiswedstrijd van Linfield, die ook'
nog onder de strafmaatregel valt, eveneens in Haarlem gespeeld,
>or A
■All
•sel|
latl
MEXICO-STAD Door een
overwinning van 3—2 op Ma
dagascar heeft het Neder
lands studentenelftal zich op
de Universiade (de studen-
tenwereldspelen) geschaard
bij de laatste zestien. Eerder
had het oranje-team Tanzania
met 50 verslagen.
De zege op Madagascar kwam
pas in de laatste minuut van de
wedstrijd tot stand. Linkerspits
Bert Graafland van het Goudse
Jodan Boys maakte de win
nende treffer op een pass van
de ingevallen Simon Cohen
(AFG). Daarvoor was Neder
land door Madagascar twee
keer op achterstand gezet. In
de veertigste minuut van de
eerste helft stelde een blunder
van ausputzer Marcel de Ree
(RKVIC) Andreanassi in staat
de score te openen. Door zwak
ingrijpen van doelman Tsinba
van Madagascar bracht Theo
van Seggelen van het Leidse
UVS in de zesde minuut na de
hervatting de stand in even
wicht. Zes minuten later gleed
Madagascar door de weifelen
de Nederlandse verdedigingiE
1-2. je:
De situatie werd voor Neder-lni
land penibel, omdat Madagas-ke
car zich betere doelrijpe kan-sti
sen wist te scheppen. In deio
vierentwintigste minuut viel on-de
verwacht de gelijkmaker. Bertpp
Graafland bracht de partijeme
op gelijke hoogte. Met zijn win-Je
nende treffer kreeg Nederlandlit'
meer dan het verdiende tie
Het Nederlands team speeltna
vandaag tegen Canada er^ie
woensdag tegen Spanje. Henk
resultaat tegen Madagascar/o
dat op grond van de tweedekL
plaats ook overging naar d&i
laatste zestien, telt in dezèti
poule mee. kn
Op de tweede dag van de Uni-pe
versiade werden in tien voet-W
balwedstrijden drie spelers uiin
het veld gezonden en zestler^
spelers met geel bestraft.
Afdaling A
FC Den Haag—Excelsior 4—0,
Sparta—FC Vlaardingen 4—0,
Volendam—OS'79 3—2. Telstar-
Haarlem 2—0, SW—AZ'67 0—2,
Feyenoord—FC Amsterdam 4—1.
Afdeling B
MW 0-7, Fortuna S.—Eindho
ven 0—6. FC Den Bosch—PSV
2-7, NEC-Roda JC 3—6.
Afdeling C
Heracles—SC Amersfoort 2—2.
GA Eagles—Heeren veen 6—0,
Veen dam—FC Groningen 1—0,
SC Cambuur—PEC 2—5, FC
leningen 2—0. F
Sraalschap 2—0.
Hoofdklosee A
DWV—Aalsmeer 2—0, AFC—Xer
xes 0—4. Neplunus—DHC 0—2,
Blauw Wit—Ellnkwijk 2—2,
CW—Hilversum 1—0.
Hoofdklasse B
Sneek—Applngedam 3—0. Ge-
rmanicus—Emmen 0—0, Quick
'20Hoogeveen 2—0, Steen-
wijk—Zwolse Boys 1—2. Haaks
bergen—De Treffers 0—1.
Hoofdklasse C
Caesar— Longa 7—0. Heer—WU-
helmina '08 3—4, DESK—Hapert
2—0. Voerendaal—TOP 0—1,
Llmburgia—SVN 2—1.
Gouda—Overmaas 0—2. West-
landla—DHS 2—1. Wilhelmus—
HOV 2-1. DBGC-VIOS
LOWSHVV 1-0, Delft—Ver-
burch 0—0, DHL—Lugdunum 1
2. Oranjeplein—SC Llsse 3—0.
I 1.SVW-
Leonidas 3—0. CKC—Oud-Beijer-
land 1—4. COAL—DRL 0—3.
Derde klasse A
Fortuna VI.—Teljlingen 3—0,
SJC—HBS 1—3. Van Nispen—
RKDEO 0—1. BEC—Hillegom 1—
4. Deltla—WSB 2—2. Quick—
PDK 0—3.
Derde klasse B
Sliedrecht—RFC 1—0. De Post
duiven— Schevenlngen 2—2. Full
Speed—Vredenburch 0—0,
HMSH—Rijswijk 2—2. VELO—
SMV 4—0, Tonegido—Naaldwijk
2-2.
Derde klasee C
Sparta—Schiedam 1—2. Woer-
recht-ONA 3-1.
Dorde klasse D
DFC—SSW 1—3, EBOH—Fluks
3—1. Martlnlt—Transvalla 3—2.
AlblasserdamMeeuwenplaat
3—2. Slikkerveer—Zwijndrecht
1—2, EDS—Emma 0—1.
RKAVVSVLV 2—0, Docos—
ADO 2—1, BMT—ASC 5—1.
Concordia (H)-KRV 1 1. UDO—
MMO 4—0. Foreholte—Wasse
naar 3—3.
Vierde klasse B
Meerburg—ADS 1 1. Randstad
Sport—SOA 2—1. Alphen—Be-
rnardus 2-0. DOSR-DSO 1—2,
ROAC '79—Laakkwartier 0-0.
Graaf Willem-SJZ 2—3.
Vierde klaaso C
St. Lodewilk—Quick Steps 1 1.
Celeritas—Postalla 3—1. VCS—
Hoek van Holland 1—0. VOC—
RAVA 4—0. Den Hoorn—RKSVM
4—0, Ollveo—GDS 5—1.
Vierde klasse O
Donk—TOGB 0-1. GSV—Voor
burg 3—2. Archipel—Spoorwljk
0—2. WP-Moordrecht 4—4.
Moorkapelie—WSE 1—0. Lokker-
kerk—ODB 1 1.
Vlorde klasse E
DZB—VEP 1 1. SCR—Zwervers
1 1, Bodegraven—Progress 2—
_jn—SVDP 1-0.
Vierde klasee F
PFC-DEH 0-0, Bloemhof—
WCR 2—0. Hekelingen—TDC 1—
0. HWD—Wil Rood Wit 1—3. SC
Feyenoord—FIOS 6—0. poortu-
gaal—SIOD 3—0.
Vierde klasse G
OSS—Hillegersberg 1—2. Put-
tershoek—URSUS 1—2. RIOS—
St. .Volharden 1-1. IFC-SFC
1 1. RKWIK Leerdam Sport
4-2. DRZ-RCD 2—1.
Vierde klasse H
Alexandria '66—'s-Gravendeel
0—0, Raptlm (G)—Schiebroek
3—1. ASW—Merweboys 1—0.
DCL—Bolnes 1—0. VDL—Geluk-
vogels 1 1. Dubbeldam—Har-
2—De Musschen 2 2-4. DHC 2
Hermes—DVS 2 4—1. Xerxes 2—
RVC 2 3-2. UVS 2—VUC 2 1—2.
Ree. 2e klasse A
Blauw Zwart 2-GSV 2 2—0. leo-
nldas 2—Quick 2 1 1. HOV 2—
DHL 2 2—2. HW 2—Wilhelmus 2
3—1. ADO 2—Olympia 2 3—1,
Lens 2—Coal 2 3-4.
3RKWIK 2 4—0. Spana 2—
SC Feyenoord 2 0—1. DCV 2—Al
blasserdam 2 2—0. Slikkerveer
2—Zwijndrecht 2 1-0. Sliedrecht
2—Overmaas 2 2—1.
Ree. 3e klasse A
Lugdunum 2—UVS 3 2—5. Ver-
burch 2RAVA 2 0—1. VIOS 2-
Alphense Boys 2 1—2. VCS 2—
DOSR 2 0—0. Roodenburg 2—
RKAVV 2 1—2.
Ree. 3e klasee B
Texas/DHB 2—Woerden 2 0-1.
TOGB 2—Vredenburch 2 0—4.
RVC 3—VCS 3 2—1, RKDEO 2—
GDS 2 2—2, Lekkerkerk 2—Gou-
Res. 3e klasee C
HION 2EDS 2 1—1. Nleuwen-
hoorn 2—SVV 3 2—1, Hermes—
DVS 3—CKC 2 2—1. St. Volhar
den 2—Hellevoetsluls 2 3—2. VFC
2—PoortugaaJ 2 0—0.
schen 3—Unltas 3 3—5. Papen-
drecht 3-DFC 2 2-2.
Re». 4e klasse A
Wassenaar 2—Lugdunum 3 0—4.
Teljlingen 2—LFC 2 4—3. Docos
2—HBS 2 0—1. Oranjeplein 2—
BEC 2 1—0. SC Usse 2—Blauw
Zwart 3 4-0.
Ras. 4e klasse B
Tonegido 2—Alphen 2 4—2, Ar
chipel 2ASC 2 1 1, DHL 3—
DHC 3 0—3. Den Hoorn 2—Docos
3 0—2, Quick Steps 2—Celeritas
2 0—3.
Re». 4e klasse C
Laakkwartier 2—Haastrecht 2 1
5. ESTO 2—HW 3 0—1. DSO 2—
HMSH 2 2—3. Unlo 2—LENS 3
6-2. VEP 2VUC 4 2—1.
3—Spoorwijk 2 1—
7. Bergambacht 2—Moordrecht 2
0—1. Naaldwijk 2—Donk 2 1 1.
DBGC 2WCR 2 0—1. FIOS 2—
VOC 2 2—4. Flakkee 2—Hekelin
gen 2 0—2. Schiebroek 2—Forttu-
na VI. 2 0-5.
Re». 4e klasee F
Overmaas 3—SCR 2 6-1, RFC
2—DRL 2 1 1. Transvalla 2—
Xerxes 3 2—2. SW 4—DCL 2 0—
0. VFC 4-De Hollandiaan 2 2—3.
Ree. 4e klasse G
Overmaas 4—HION 3 1—0. 'a-
Gravendeei 2—Slikkerveer 3 1
0. Zwijndrecht 3—De Musschen 4
ODS 2RFC 3 2—1. SSW 2-
Fluks 3 3—0. Alblasserdam 3—
Dubbeldam 2 2—2. Meeuwenplaat
2—HOV 3 5-2. Tedlro 2—DJS 2
Quick Boys—Sparta 1—0, CW—
SC Feyenoord 2—2. Excelsior—
Rijswijk 2-2. HOV-Xerxes 3—2.
ADO—VUC 2—1. UVS—DFC 5—
Afdeling B
De Musschen—Unltas 2—2, Kat
wijk—ONA 3—0. Slikkerveer—
RKAW 2—4. Hermes—DVS—SC
Llsse 2—7. Olympia—Rooden
burg 0—6. DHC—Zwijndrecht 2—
Eerste klesee A
Spakenburg—RWH 3—0; Baron-
drecht—RCL 4—0; WHC—Kozak
ken Boys 3—1; Altena—OWIOS
0-2; Nunspeet-Zwart Wit '28
2-1; Vitesse (D)-DETO 1 1.
Eerste klaaae B
Bennekom—Harkemase Boys 5—
1; Hulzen—Spljkenlsse 0—1; Zwa
luwen VI.—Volendam 0—3;
OOSK—IJmulden 5-1; SDCP—
Quick Boys 2—2; ONS-IJaaeH
meervogels 1—4.
Tweede klsase A
SHO—De Zwervers 0—1; AZW—
Plershil 0—2: Roda Boys—SSC
'55 1-2; NEO '25-NSW 2-2;
RIJsoord—Lyra 1 1; DOTO—Ex-
celsior (M) 2—2; AS WH—Be Fair
2—0; PPSC—Heerjansdam 1—3;
Nw.-Lekkerland—Spirit 1—1.
Tweede klaaae C
Ter Leede—Geinoord 2—0;
ZOB-WOG 1—1; NSC—ZCFC
2—4; Marken—DOSC 4—4;
GVW—WOP 4—1; CSW—
NDSM 3—1.
WEST II
Derde klasse A
Capelle—Vlaardingen 1 1;
DSO—Groot Ammerx 0—3; De
Zwerver—De Alblas 4—2;
Schoonhoven—Meerkerk 2—2;
TSB—Excelsior (P> 5-3; Uni
cum—Heinenoord 3—1.
Derde klasee B
SVPTT—'s-Grovenz. SV 0—2;
DSS '26—Katwijk 0—1: Koude
kerk—JAC 2-2; SC Voorne-SV
•35 0-1; DUNO—ARC 0—0; Xer
xes—Die Hag he 5—0.
Vierde klasse B
ROHDA '76Hazersw Boys 1 1;
's-Gravenzande—De Sleutels 2—
0; Monster—Oegstgeest 1 1;
KMD-DORR 3-2; SEV-DEVJO
1 1. Schev S.C. Usse 0—5.
Vierde kiess» C
Maasdam—SNS 2—3; Hillegers
berg—WFB 0—1; NTW—Rozen
burg 0—3; Z8VH—Pelikaan 1—2;
Herkingen—Groote Llndt 0—4;
Stellendam—Zuldland 1-0.
Vierde klasse D
ASH—GJS 1—0; Hermandad—
LRC 4—2; Arkel—WOR 1—1;
WGZ—Satelliet 0-0; SV Hoog
vliet—WNC 2-1; Amelde—Berg
ambacht 1—0.
Katwijk 2—RCL 2 3—1; Baren-
drecht 2—Rijsoord 2 1—3; Zwalu
wen VI. 2—Zwart Wit '28/2 1 1;
Kozakken Boys 2—Capelle 2 1
0; Lyra 2-Noordwijk 2 0—1; Vi
tesse (O) 2—Quick Boys 2 4—1.
Res. 2» klasse A
Oranje Wit 2-MW '27/2 1—3;
"s-Gravenzande 2—De Zwervers 2
2—1; Zwart Wit '28/3—Rijnsb.
Boys 2 1 1; DUNO 2—ARC 2
0-1; DSVP 2—Die Haghe 2 4-2.
Ree. 2e klasse B
Quick Boys 3-'s-Graveru. SV 2
2—0; Be Fair 2—Spirit 2 0—0;
ARC 3—Maasdijk 2 1—7; Spijke-
nlsse 2—Excelsior (M) 2 2—1;
Unicum 2—Zwaluwen VI. 3 0-0;
Barendrecht 3—Koudekerk 2 0—
2.
Ree. 2e kiess» C
Zuldland 2—NSW 2 1—1; Heer
jansdam 2—De Zwerver 2 0—2;
Excelsior <P) 2—SSS 2 1-5;
ASWH 2—NTW 2 3—1; SC Voor-
Ree. 3e klaas» A
SVPTT 2—Jodan Boys 2 2-2;
Monster 2-JAC 2 1—5; PPSC
2SV "35/2 2-6; RCL 3-DSO 2
0—3; Katwijk 3—Ter Leede 2 1—
Noordwi|k 3—Sportlust "46/2 1
1; "s-Gravenzande 3—Quick Boys
4 0—1; Katwijk 4—Vitesse (D) 3
1—0; Monster 3-SV "35/3 1 1;
SEV 2—Loosduinen 2 0-3.
Res. 3e klasse C
Bolnes 2—Hermandad 2 1—1;
WGZ 2—Stellendam 2 1-1; HVO
2—Rozenburg 2 0—1; Excelsior
(M) 3—TSB 2 1—2; WFB 2-Hei-
nenoord 2 3—1;
Res. 3e klasse D
Capelle 3—"s-Gravenz. SV 3 0—3;
TOGR 2—HBSS 2 3—1; DVO
"32/2—Vitesse (D) 4
nlsse 3—PPSC 3 3-
Zwaluwen VL. 4 2—0.
Re». 3e klasa» E
RWH 4—Heerjansdam 3 5—1;
3—TOGR 3 0—3; Spirit 3—Zuid-
land 3 1—2.
Res. 3e klasse F
RWH 3—Maasdam 2 0—1; Groo
te Lindt 3—Amelde 2 2—1;
Schoonhoven 2—Trlcht 2 3—1;
Nw. Lekkerland 2—Schellulnen 2
2—2; Groot Ammers 2—Oranje
ESDO-Kranenburg 2-2. GDA-Con-
cordla (O) 5-2. Cromvliet-De Fla
mingo's 1-3, St. Voorwaarts-De
Valkeniers 2-1. Paraat-GONA 1-2.
Eerste klesse A
HDV-De Adelaars 3-0. Zwart
Blauw-VDS 1-0. Wippolder-BTC 0-
1. Tootan-Marathon 1-1. Te Wer-
ve-Duindorp SV 4-0. WM-OSC 0-
Eerste klasse B
Dynamo'67-DZS 0-1. Robin Hood-
OUNO 3-1. Lyra-NLS 1-2. WIK-SV
DHB 2-2. NIVO-DVC 3-0, GSC-
SEP 1-1.
Tweede klasse A
CWP-Tamuvona 0-1, GDCPH-
SVS"70 2-0. De Jagers-De Ooie
vaars 0-2. Wit Blauw-Juventas 2-1.
BWS-SVH 0-5.
TEDO-Vllethage 4-0. QuIntus-WVS
2-0. Vogel-Oe Ster 0-4. Taurus-SV
International 3-2. GS Azzurri-
Triomph 1-0.
De Jagers-Nootdorp 0-1,
GONA-Te Werve 5-2. Nat Ned.-
Holland Sport '32 1-0.
BlauiTZwarf-HTSV 1-2, ESC-Mari-
ne 3-0. VELO-KSD 3-2. Omas-
Verburch 1-0, FC Waalsdorp-VCS
2-3. EcSo-BSC'68 1-2.
Tweede klasse A
Arentsburg-Escher Boys 1-1,
GDA-ANWB 5-1. Graaf Wlllem-
D.v.J. 2-1. BIzon-ASSO 0-8. DHL-
CWP 1-2.
Tweede klasse B
LENS-SML"46 1-9. NSEM-Qulck
Steps 4-0. PVS-Prov. ZH 3-0.
MVO"72-PGS 2-2.
Wanderers 3—1; Bristol City-
Wol verhampton Wanderers 2—0;
Coventry City—Norwich City 2—0;
Crystal Palace—Derby County
4-0; Everton—Aston Villa 1 1;
Ipswich Town—Stoke City 3—1;
Leeds United-Arsenal 1—1;
Manchesier United-Middles
brough 2—1; Southampton—Li
verpool 3—2: Tottenham Hot
spur—Manchester City 2—1.
West Bromwich Albion—Notting-
Sland: Nottingham Forest 4—8
(11—2); Norwich City 4—6 (10—
5); Manchester United 4—6 (5—
2); Middlesbrough 4—5 (8—4);
Crystal Palace 4—5 (5—1); Bristol
City 4-5 (7-5).
SCHOTLAND
SCHOTSE BEKER
Aberdeen—Meadowbank 2—2;
Albion Rovers—Partick Thistle
0-1; Ayr United—Heart» 2—2;
Brechin—Stirling 0—1; Celtic—
Falkirk 4—1; Dundee-Cowden
beath 3—1; Dundee United—Air-
drie 2—0; East Fife—Raith Rovers
0—2; Forfar—Kilmarnock 1 1;
Montrose—Hibernian 1—0; Mor
ton—Quoen ol South 4—0;
Queens Park—Motherwell 0—2;
Rangers—Clyde 4—0; St. Mlr-
ren—Stenhousemulr 4—2; Stran
raer—St. Johnstone 3—3.
Eerste divisie:
Dumbarton—Berwick 4—1.
WEST-OUITSLAND
Bayer Leverkusen—Kalserslautem
D.—Werder Bremen 4—
Borussia Dortmund—Bayer Uer-
dlngen 3—1; 1860 München—Bo-
chum 1—0; Schalke 04—Duisburg
Stand: Hamburg SV 7; Eintracht
Fr. 6; Borussia Dortmund 6; Duis
burg 5; Stuttgart 5.
BELGIE
Charleroi—FC Brugge 2—1;
RWDM—Beringen 1—0; Winter-
slag—FC Antwerp 0—0; Beer
schot-FC Luik 2-1; Hasselt—
Berchem 1 1; Lokeren—Beveren
2—0; Cercle Brugge—Anderlecht
2—1; Standard Lulk—Waregem
1—0; Uerse SK—Waterschei 3—
1.
Stand: Charleroi. Cercle Brugge
en Lokeren 4; Standaard Luik en
Beerschot 3.
PORTUGAL
Rio Ave—Ben flea 0—3; Porto—
Portlmonense 6—0; Belenenses—
Sporting Lissabon 2—1; Lelria—
Boavista 3—1; Setubal—Marltlmo
Europese bokere Meerkampen
VIJFKAMP DAMES
De eindstand van de finale Eurpe-
se Beker Vijtkamp is;
1. Oost-Duitsland 13.836 punten;
2. Sovjet-Unie 13.620; 3. West-
Duitsland 13.325; 4. Nederland
12.722; 5. Hongarije 12.646; 6.
Groot-Brittannlë 12.596.
De persoonlijko eindstand vijf
kamp Is. met achtervolgens 100
meier horden, kogelstoten, hoog
springen. verspringen en 800 me-
1. Ekaterina Smimove (SOV):
2. Kristin» Nitzsch» (Odl): 14.08 -
14.34 - 1.93 - 6.17 - 2.13.2 - 4686
(nieuw ree. Odl).
3. RamonNeubert (Odl): 13.78 -
13.71 - 1.72 - 6.49 - 2.10.4 -
4602.
4. Sabine MSbeus (Odl): 13.45
13.28 - 1.72 - 6.50 - 2.15.7 -
4548.
5. Margit Papp (Hon): 14.06 -
15.09 - 1.75 - 6.30 - 2.20.0 -
4502.
6. Cornelia Sulek (Wdl): 14.70
15.41 - 1.90 - 5.98 - 2.22.2 -
4486.
Nederlandse prestaties:
15. Sylvia Barlag 14.63 - 12.83
1.75 - 6.12 - 2.21.4 - 4247.
16. El» Stolk 14.50 - 12.16 - 1.78 -
5.98 - 2.19.5 - 4244.
17. Tineke HkJding 14.03 - 11.73 -
1.68 - 6.35 - 2.21.6 - 4231 (pers.
18. Olga Commandeur 14.55 -
TIENKAMP HEREN
Lendenklassement:
1. Oost-Duitsland 24.070 punten;
Polen 22.146; 6. Frankrijk
20.683.
De top van het individuele klasse
ment ziet er als volgt uit (resp. 100
m., ver. kogel, hoog. 400 m.. 110
m. horden, discus, polshoog.
speer en 1500 m,y.
1 Siegfried 8tark (Odl) 8287
punten 11.56 - 7.51 - 15.31 - 2.04
- 48 67 14.46 - 43.40 - 4.50 -
63.38 - 4.48.2.
3. Alexander Nevskl (SOV) 7949
punten 11.11 - 7.27 - 13.56 - 2.13
- 50.04 15.43 - 40.12 - 4.50 - 61.52
- 4.25.1.
4. Joert Koezenko (SOV) 7938
punten 11.27 - 7.19 - 14.23 - 2.04
- 49.48 15.43 - 46.70 - 4.20 -
59.08 - 4.21.2.
Rainer Pottel (ODL) 7925 punten
11.16 - 7.49 - 14.92 - 1.98 - 48.57
14.91 - 39.18 - 4.80 - 53,94.4.
Johannes Lahti (Fin) 7885 punten
17-4.
DS2B
Unitas 2-DWS 2 2-4; MOK-
Atomium 4—9; Mires 2—Hollandi
aan 2 2-3.
DWS 4—Achilles 7-8; DES-Spi-
rit 4—2; Wik 2—Gewa/Ancora
RVOS-rSaturnus 3—5; Ollveo
2—Wilton 2 5—6; HVHW-Indus
3—3.
Tediro—DWS 5 0—2; Walburg—
Achilles 2 8-3.
DS4B
Vires 3—Hei lus 7—5; Actief 3—
Meeuwen 2 6—1; ADO 2—Snel
schot—TOGB 8—2.
DSSB
Actief 3—Treffer» 2 4-6; Satur-
nus 2—Spirit 2 9—0; Hoogvliet—
Wik 3 2—6.
OS6A
Wik 4—Tedlro 11—10: Treffers
3—UVG 4 0—13.
2DWS 6 15—2.
Roda 2—DWS 2 9—7; Unltas 2—
Vires 2 6—11; HVK-Snefwiek
7—17.
HS2B
MOK—Achilles 11-12; DES—
Spirit 18-4; UVG 2—Actief 2
12—5.
Snelwiek 3—Treffers 2 16—6; Ge
wa/Ancora 3—Satumus 2 8—16;
Walburg-Wik 2 17—17.
EROS-Hoogvliet 10-5; Hollan
diaan 2—Wilton 2 14—18; Roda
3—Vires 3 6—9.
Atomium 3—Tedlro 7—18; Spar
taan 2-DWS 3 9—4; Hellus—
MOK 2 17—3.
HS4B
UVG 3-HVOS 2 11 16; Wik 3—
Hoogvliet 2 17—18; HVHW 2—
Ollveo 20—12.
HS5A
UVG 4—Unltas 3 18-3; Walburg
2—Helius 2 12—15; DES 2—Spi
rit 2 17—6; Tedlro 2—Snelwiek 5
6-8.
HS58
Wik 5—Achilles 2 5—15; Snelwiek
4—Ollveo 2 18—2; Walburg 3—
UVG 5 10—9; Saturnus 3—HVHW
2 8-10.
HJ1
Gewa/Ancora—Snelwiek 21—9;
Treffers—Wik 11—13; DES—Ac
tief 12—13.
DAMES
Eerste klasee
Gewa/Ancora—Wlngs 7—20. PI.
Foreholte—Westlani"-
HVS—Heilas 16—5.
klas
8-7.
Animo 5—7.
B: DWS—Northa 10—3. Hollandl-
aan-EHC 9-7, OASE-Ver-
burch 16-2.
HEREN
Eerste klasee
Gewa/Ancora—EHC 8—15. Snel
wiek—Actief 8—10. AHC'28—
Hellas 14—15.
HOOFDKLASSE
Nlcols—Amstel/TIJgers 1—7,
Giants—Nep'unus 2—4. HCAW—
Kinheim 4-5. Sparta—UW 5—6.
Storks—Quick 2—4.
Eerste klesse:
A: ADO-TTT 1-0, 10 Ion.
ADO-TTT 3-1.
XVzuldvogels—Geldrop 0—1
Zuidvogels degr., HMS—Twins
12—16; B: Cromtlgers—DOS "32
2—7, Schiedam—De Geuzen
10-0 (7 Inn); C: The Cape—Ter-
rasvcgels 4—14. Th amen—TYBB
4-1. OVH—Robur '58 7—2.
zondag
HOOFDKLASSE
Amstel/Tllgers— Nicols 10—2 7
Inn, Neptunes—Giants 6—5. Kln-
helm-HCAW 2-1. UW-Sparta
3—2. Quick—Storks 6—3.
Tweede klasse:
A: BSC Utrecht—Black Llons
Vlaard. Holy—Groenoord 7—0 6
Inn. Wassenaar—Blue Birds 7—5;
C: Onze Gezellen—Pirates 8—10.
Bloemendaal-Uitsmijters 18—3 7
Hawks—Gouda 1 12 (zeven In-
nlngs). NADO V.— Laakkwartier
14—3 (zes Innings). VUC—St. Lo-
dewljk 12-1, Alphlans-Neer-
lands Hoop 3—8, Botlek—Zwijn
drecht 11-10.
duljn Hoogwerf 1.24.5; 2. S. de
Jong Hoogwerf 1.26.4; 3.1. Jansen
Hoogw. 1.26.0.
Idem |.o. 10: 1. J. Scholtes RZV
1.21.2; 2. M. van den Berge
Zian/VC 1.22.9; 3. R. Hoving RZV
I. A. Bru
Mem 1.1968: 1. E. Ros RZV 1.20.1;
2. M. Dik Raket 1.28.2; 3. G. van
Zeggelaar WVZ 1.29.1.
Mem m. 1967: 1. K. Janen
Zian/VC 1.19.6; 2. E. Planken
Zlan/VC 1.21.8; 3. E. de Kok
Hoogw. 1.25.5.
Mem j. 1967: 1. D. van Schie Wat.
1.17.7; 2. M. Pasadlno Zian/VC
1.23.0; 3. J. de Jong RZV 1.24.7.
1. F. Knoppert
Idem L
Zlan/VC i
i. Hulscher
1.14.4; 2. R. van der
Knaap WVZ 1.18.4; 3. M. Beljer
Hoogw. 1.20.2.
100 m. vlingersleg m. 1965: 1. J.
Weenk RZV 1.10.1; 2. G. Cox RZV
1.15.3; 3. J. Neve WVZ 1.19.7.
Mem J. 1965: 1. M. Kromhout van
der Meer RZV 1.12.4; 2. M. Hll-
horst Raket 1.10.7.
Idem m. 1964: 1. T. Jansen
Hoogw. 1.07.2; 2. J. van der Brink
HZPC 1.10.8; 3. J. van der Meer
Raket 1.11.5.
Mem j. 1964: 1. R. Verbeek
Zlan/VC 1.01.1; 2. M. Jansen Ra
ket 1.05.2; 3. B. de Koning HZPC
1.08.0.
Mem m. 1963: 1. M. Vloemans
HZPC 1.14.7.
Idem j. 1963: 1. O. Bouma Zian/VC
1.06.2; 2. M. van den Berge
1.02.5; 2. C. J. Winkel RZV 1.04.4;
3. V. Nlhot Zian/VC 1.06.7.
Riemersma (Ned)
4.07.59.
Om de derde plaats: 1. Lulgina
Blssoli (ita) 4.00.57. 2. Karen
Strong (Can) 4.00.79.
3. Lulgina Bissoii. 4. Ka
ren Strong.
Sprint
Fujlmaki (Jap).
Finale: Kolchl Nakano (Jap) wint In
twee ritten van Dieter Berkmann
Om de derde plaats: Michel Vaar
ten (Bel) wint in twee ritten van
Noburu Fujimakl (Jap).
Eindstand: 1. èn wereldkampioen
Nakano (Jap). 2. Berkmann (WDI).
3. Vaarten (Bel). 4. Fujumakl (Jap).
5. Takahashi (Jap). 6. Loevesljn
(Ned). 7. Turrini (Ita). 8. De Jonck-
heere (Bel).
Klaesementewedstrljd amateurs:
Finale: 1. en wereldkampioen Jlrl
Slama (Ts|) 37 punten. 2. Pleran-
gelo Blncoletto (Ita) 33. 3. Urs
Freuler (Zwi) 28. 4. Viktor Mana-
kov (Sov) 28. 5. Bjarne Sorensen
(Den) 28. 6. Garry Trevlslol (Can)
26. 7. Henry Rlnklln (WDI) 24. 8.
Gary Sutton (Aus) 23. 9. Anthony
Cuff (NZI) 22. 10. Jan Blomme
(Bel) 22. 11. Anthony Doyle (GBr)
19, 12. Jean-Jacques Rebiere
Finale: 1. en wereldkampioen
Martin Venlx (Ned) gangmaker
Koch in 1 uur 33,65 sec. afgelegd
73,626 km.. 2. Wllfrled Peflgen
(WDI) Durst op 445 mtr.. 3. Cees
Stem (Nod) op 445 mtr. op drie
ronden: 4. Bruno Vlclno (Ita) Dag-
nonl. op zeven ronden: 5. Fred
Rompelberg (Ned) Stakenburg, op
acht ronden: 7. Veinrad Voegeli
(Zwi) Luglnbuhl. op twaalf ronden:
8. Franz Doegl (Oos) Kerger. op
drl (Ita) Calzolari. 10. Patrick°!er-
cu (Bel) Meuiemann (staakt strijd
na 33 min.).
KRIMPEN AAN DEN USSEL
Damee: 1. Els van Leeuw (Hilver
sum). 2. Sandra de Neef (Rotter
dam), 3. Mary Barendregt (Oud-
Beljerland). 4. Truus van de Plaat
(Geldermalsen), 5. Petra de Bruin
(Nieuwkoop). 6. Marian Bik (Lek
kerkerk). 7. Marijke Lagerldt (Rot
terdam). De overige dames eindig
den op moer dan een rond» ach
terstand.
Amateurs: 1. Herrie de Boer (Hil
versum). 2. Jan Zuydweg (Krimpen
aan den fJssel), 3. Hans Hoek
(Rotterdam). 4. Willem Rijswijk
(Rljswi)k), 5. Wil van Montfoort
(Loplk). 6. Renè de Boer (Vlaardin
gen). 7. A. Jouvenaar ("s-Graven-
hage). 6. Cor Schuurman (Breuke-
len). 9. Ron Smit (Haarlemj. 10. Gé
Kult (Zwanenburg), 11. Plet van de
Linden (Rotterdam). 12. Barend
Huvenlers (Amsterdam), 13. Frans
Okkerse (Woerden). 14. Hans
Steekers (Noordwljkerhout). 15. A.
Flokstra (Rotterdam). 16. André
Razenberg (Rotterdam). 17. Wim
Schuurhulzen (Rotterdam), 18. M.
van de Toorn (Schevenlngen), 19.
H. Rijkers (St. Michelsgestel). 20.
L. den Braber (Rotterdam).
ZOETERMEER
1. Wlm van Steenis
(Hoogblokland) 75 km in 1.44.15.1
2. B. van Lamoen (Rosmalen). 3.
W. Hus (Schevenlngen). 4. P. Kuys
(Vlijmen). 5. N. Toussalnt (Naald
wijk). 6. P. Hogervorst (Pljnacker),
7. P. Spaans (Den Haag). 8. J.
Vriend (Zwaag). 9. M. Meene (Al
phen a.d. Rijn). 10. P. Damen
(Poeldijk), 11. T. Vrolijk (De Lier).
12. J. v.d. Weljden (Kudelslaart),
13. R. Hoffmann (Ermelo). 14. C.
(Benthuizen). 15. Hans
Rossom (Den Haag). 16. J.
nekes (Den Haag). 17. G.
Koop (Den Hoorn), 18. A. Bastings
(Wychen), 19. P. Bouterse (Nw-
Vennep). 20. W. Passchler (Den
Haag).
Liefhebbers: 1. Ton Koop (Den
Hoorn). 2. H. v.d. Oever (Wasse
naar). 3. H. Schieman (Veenen-
daal), 4. J. Boschman (Nijmegen),
5. A. Veenendaal (Zeist). 6. L.
Wassenburg (Nw-Vennep), 7. J.
van Rijswijk (Leidschendam), 8. C.
Kouwenhoven (Leidschendam), 9.
A. Tukker (Nleuwpoort). 10. Sj. de
Wit (Pljnacker). 13. J. v.d. Lugt
(Berkei). 19. J. van Kleef (Poeldijk).
20. D. Post (Naaldwijk).
OMLOOP VAN HET ZUIDEN
1. Frank Moons (Helmond) 153 km
In 3.29,11. 2. Adri van der Poel
(Hoogerhelde). 3. Henk Mutsaers
(Schljndel). 4. Stephen Jones
(Eindhoven). 5. Anton van der
Steen (Etten-Leur) op 9 sec., 6.
Hans Koot (St. Oedenrode). 7. Pe
ter Koppen (Monster). 8. Theo Ho
gervorst (Pijancker), 9. Ad Prinsen
(Raamsdonksveer). 10. Geert Oos
terbosch (Eindhoven).
WIELERRONDE DORDRECHT
Amateurs: 1. Arnold van Hoof
(Kerkdriel) de 100 km. In 2.21.20.
2. P. Hofland (Roosendaal). 3. J.
de Bruin (Alphen a.d. Rijn). 4. A.
Breedljk (Holysloot), 5. T. Schoon
(Werkendam), 6. A. Versluis
(Amelde). 7. J. Kuljken (Breda), 8.
H. v. Pierre (Mijdrecht), 9. C. Slnt-
nicolaas (Dordrecht). 10. P. Bosch
(Gorlnchem). 11. R. de Veer (Ge-
tien), 12. J. de Keijzer (Werken
dam). 13. A. Kraan (Gouda). 14. J.
Trouw (Piershil). 15. K. Sintnlco-
laas (Dordrecht), 16. F. Brand
(Dordrecht). 17. J. Willegenburg
(Leusden). 18. H. Jongejan (Am
sterdam). 19. H. Graane (Dord
recht). 20. P. v. Rij (Oud-Boijer-
land).
Nieuwelingen: 1. Aldo de Ruljg
('s-Gravendeel), 40 km. In 1.03.. 2.
C. Jacobs (Hilversum). 8. D. De-
leersnljder (Papendrecht). 4. R.
Valkenburg (Bergen op Zoom), 5.
W. den Hoedt (Ridderkerk). 6. W.
Otte (Haarlem). 7. J. Schillemans
(Steenbergen). 8. F. de Vos (Am
sterdam). 9. R. de Rooy (Vlaardin
gen). 10. R. Neuteboom (Lelden).
12. P. Persljn (Poeldijk). 13. H.
Deelen (Zwijndrecht). 18. R. Stle-
gelus (Dordrecht), 19. R. Roos
(Rotterdam). 20. P. Groeneberg
(Hoogvliet).
Liefhebbers/Veteranen: 1. Leen
Poortvliet (Dlrksland) 50 km. In
I.10.50, 2. G. v. Noord (Den
Haag). 3. C. Butler (Puttorshoek),
4. M. v. Brussel (Oude Tonge), 5.
H. Schuurmans (Geffen), 6. H.
Comelisse (Amsterdam), 7. K. Dui
venvoorde iNoordwijkerhout). 8. P.
Legierse (Achthuizen). 9. S. Koe
vermens (Vlaardingen). 10. C.
Kloosterman (Lelden). 12. P. de
Keijzer (Dordrecht). 14. P. v. Dalen
(Zwijndrecht). 15. R. Meeldijk
jviaardlngen). 18. C. Deelen
(Zwijndrecht), 19. W.
(Berkei).
Lienden
Monaco-prlj» 2040 m: 1 Rlcardo
Nora (M. Bouwhuis 2.49.6 1.23.6,
2 Rosa Lamour, 3 Robijn Kld.
Wlnn. 5.30 pl. 3.30. 7.40. 11.60.
kopp. 123.50. trio 10.182,70. Niet
gestart Rublna en Sanlta.
Avignon-prijs 2500 m: 1 Fangoline
(mej. C. J. Meltzer) 2.50.9, 2 King
of Honesty. 3 High Wave.
Wlnn. 9.90. pl. 2.70. 1.70, kopp.
.24.5. 2 Rob Alkestis, 3 Olga
Wlnn. 4.40. pl. 1.80. 1.50. 2.40,
kopp. 6.80. trio 87.30.
Avranchee-prijs, eerst» afdeling
(2000 meter): 1 Attila (A. Bentley)
2.14.2. 2 Adrians Star., 3 Partiele.
Winnend 8,50. pl. 2.40. 1.70. 1.30.
kopp. 18.40. trio 93.40. Niet ge
start; Bearly en Buthes Yvonne.
Boaulieu-prij» (2040 meter): 1 Os-
slan (A.
1.18.5.
Worry.
Winnend 1.20. pl. 1.10. 1.10. kop
pel 3,40. Niet gestart: Maxi H en
Leos H.
Amatourkampioertechap VIII 1e
afdeling: 1 Ohio Lee (W. G. Goed
hart) 2.45.7, 1.21.2, 2 Rainier Gal-
landt, 3 Paljas Hanover.
Wlnn. 49.90. pl. 8,90, 1,60, 2.00,
kopp. 58,40.
Aurillac-prlje 1800 m: 1 Emlagmo-
re (T. Cain) 1.56.2, 2 Long Mea
dow. 3 Kasto.
Wlnn. 2.40. pl. 1.70, 2,10. 3.50.
kopp. 11,80. trio 166,70. Niet ge
start: Institute en Alltraum.
Criterium der tweejarigen 1500
m: 1 Terence Zora (M. Bouwhuis)
2.06.0. 1.24.0. 2 Tyfoon Hazelaar.
3 Triomf van Boko.
Wlnn. 1,30, pl. 1.10, 1,10. kopp.
3.90.
Avranchee-prije 2000 meter 2e
•fd.: 1 Prins Adri (A. Manuel)
2.12.4. 2 Jollldo. 3 Wildstar.
Wlnn. 7.00. pl. 1.90. 1.160. 3.80,
kopp. 8.20. trio 381.00. Niet ge-
Amateurfcampioenechap VIII 2e
afd. 2040 m: 1 Parioca S (G. W. J.
Nuyten) 2.43.1 1.20.0. 2 Nanette
D.. 3 Oebele Spencer.
Wlnn. 4.50. pl. 1.30. ).70. 1.20.
kopp. 24.40.
Nlce-prlje 1600 m: 1 Rocky Marcl-
ano (H. W. Langeweg) 2.06.6
1.19.1, 2 Raymond. 3 Rainmaker.
Wlnn. 2,80, pl. 1,10. 1.30. 1.30,
kopp. 4,40, trio 20,00.
Cannea-prijs 2120 m: 1 Saskla
Sandra (P. J. Zandt) 2.58.8. 1.24.3.
2 Slo van de Lente. 3 Sorento.
Wlnn. 2.80. pl. 1.40. 1.20. kopp.
2,60. Niet gestart: Sangria B.
Totaliaatoromzet 441.536,00.
Zondag
Vereailles-prlje 2040 m: 1 Rosy
Rapid (J. Wagenaar) 2.48.3.
1.22.5, 2 Rlanne N. 3 Reine Fortu-
Klnga Eagle-prlje 1e afd. 1800 m:
1 Baby Ben (A. Treanor) 1.57.4, 2
Boxberger Elk. 3 Imponente.
Wlnn. 4.30. pl. 2 00. 1.70. 5.90.
kopp. 17.60. Trio 856.00.
WaSMnaar-prije 2600 m: 1 Percy
(S. Hartman) 3.33.4. 1.22.1, 2 Pijl
snel. 3 Robert Belwln.
Wlnn. 1.60. pl. 1.20. 4.70. 1.50.
kopp. 35.30. trio 331.50.
Gouden Speld 2000 m: 1 Kings
Lion (S. Relnecke) 2.09.9, 2 Cork-
stone, 3 Hunting Willy.
Winn. 7.60. pl. 2.50. 1.60. 3.80.
kopp. 52.90. trio 724.10. Niet ge
start: Rugged Miss. Country Hou-
wljck (T. Kooyman Jr.). 2.46.7.
1.21.7. 2 Pier Pander. 3 Pollux.
Wlnn. 6.10. pl. 1.40. 1.90. 2.20.
kopp. 6.70.
Valencay-prijs 2040 m: 1 Reml
Star (J. Wagenaar) 2.45.4. 1.21.7,
2 Mary S. 3 Norman Dakota.
Wlnn. 2.70. pl. 1.40, 3.00, 2.90.
kopp. 24.30, trio 220.60.
Sint Leger-prije 2900 m: 1 Box
berger Bloem (T. Caln) 3.11.8, 2
Boxberger Queen. 3 Marls.
Wlnn. 1.30. pl. 1.10. 1.10. 1.20.
I (A.
Suykerbuyk) 2.49.9. 1.20.9. 2 Sne-
gem Telstar, 3 Niels Zuldvelde.
Winn. 9.80. pl. 2.70. 2.00. 1.80.
trio 25.70. Niet gestart: Delvis Ha
nover en Eglemont.
Kings Eagle-prijs, 2e efd. 1800 m:
1 Pfalzknabe (C. Vandeuren)
4.80, t
8.80.
Tours-prijs 1600 m: 1 Rogan van
Echten (W. van Buytenc) 2.08.1.
1.20.1. 2 Dead Heat tussen Re-
marguable en Organsa D.
Wlnn. 1.70. pl. 1.20. 3.10, 5.10.
10.00, trio voor 2-1-5 86.50 en
voor 2-5-1 105.80. Niet gestart:
Noordse Stern.
Chamborg-prija 2120 m: 1 Savoro
(W. Velis) 2.56.9. 1.23.4, 2 Rivaal
Berkum. 3 Slgrld. Wlnn. 1.60. pl.
1.50. 4.10. 1.80. trio 25.20.
It 568.499.00.
Totalisatorn
Fortuna-Rapiditas 9-8. LUTO-Dee-
tos 12-12. Archlpel-Allen Weer
baar 7-8. DETO-Blauw Wit 4-8.
PEC-DOS'46 12-14.
A*Anfmo-ODÓ*9-7. DVS-Smlt 8-8.
Flks-Vitesse 7-8. DES- KOAG 7-8.
Derde klasse
B: Valto-Avanti 11-6, D: Jullana-
Res. Derde klasse
Unicum—Charlols 7—3.
R1B: Actie» 2—Eureka 2 5-12.
De Bermen 3—Harga 3 14—4.
Vlaardingen 3—Sperwers 4 11
2A: Hoogvliet 2—Overkanters 3
8—8, Eureka 3—Succes 2 5—2.
2B: Oranje Nassau 3—Vrienden
schaar 2 6—5.
2C: Vlaardingen 4—Unicum 2 5—
5. OSCR 3—Ons Huls 3 11—8.
2D: KOAG 3-Spor1le» 6-6.
3A: De Bermen 4-HPV 3 7—5.
Vlaardingen 5—Sagltta 3 7—9.
3C: USV 2—Vlaardingen 6 s.n.o..
Unicum 3—Sperwers 5 3—4.
Succes 3—Overkanters 4 6—2,
3. Actief 3—De Bermen 6 1—0,
Het Zuiden 6—Eureka 5 10—3.
4C: Het Zuiden 5—WION 5 6—2.
Hoogvliet 3Actief 4 2-9.
4D: Vriendenschaar 3—NIO 5 9—
1.
48: Ter Gouw 3—Sperwer» 6 1
9. Unicum 6—Poortugaal 3 3—2.
4a- Rozenburg 4—Succes 4 12—
J1B: De Bermen J2—Ten Do nek J
0-7.
J2A: Ons Huis J—De Spartaan J
21—0, O verkantors J—Succes J
8-3, OSCR J2—Hoogvliet J 1—
9.
J2B: Bolnes J—KOAG J2 6—3.
J2C: WION J—'t Capproen J 4—
2. Sperwers J—Velox J 22—0.
J3A: Sagltta J—WION J2 9—1.
IJsselvogels J2—De Bermen J3
6—4, Ter Gouw J—Actief J 10—
3.
J3B: Kwiek J—Vriendenschaar J2
Grote prije van Frankrijk
33.47.8; 7. Safflottl (Ita) Paoluccl
33.53.8; 8. Plisson (Fra) 34.02.6; 9.
Muller (W.DI) Kreldler 34.04.0; 10.
Klein (W.DI) Shess Speciale
1. Lazzarini (Ita) Kreldler 75 pun
ten; 2. Blatter (Zwi) Kreldler 62; 3.
Plisson (Fra) 32.
1. Ballington (Zaf) Kawasaki 41
min. 52.60 sec. (gem. snelh. 145.8
km/uur); 2. Hanslord (Aus) Kawa
saki 42.19.17; 3. Fernandez (Fra)
Yamaha 42.22.74; 4. Mamola (VSt)
42.44.82; 5. Mang (W.DI)
1. Fernandez (Fra) Yamaha
48.12.00 (gem. 137.2 km/uur); 2.
Freymond (Zwi) Yamaha 48.71.1;
3. Villa (Ita) Yamaha 48.290; 4.
Guilleux (Fra) Ho But 48.33.8; 5.
Ballington (Zaf) Kawasaki 48.58.0.
Stand voor het wereldkampioen-
1. Ballington (Zaf) Kawasaki 99
punten; 2. Fernandez (Fra) Yama
ha 97; 3. Hanslord (Aus) Kawasaki
77.
1. Sheene (Gbr) Suzuki 48 min.
06.08 sec. (gem. snelh. 153.3
km/uur); 2. Mamola (VSt) Suzuki
48.09.20; 3. Roberts (VSt) Yamaha
48.20.69; 4. Unclni (Ita) Suzuki
48.26.51; 5. Cecotto (Ven) Yamaha
48.26.82.
Stand voor het wereldkemploen-
1. Roberts (VSt) Yamaha 113 pun
ten; 2. Ferrari (Ita) Suzuki 89; 3.
Sheene (Gbr) Suzuki 87.
L^nand/Wahlsperg (Zwi) LCR 40
min. 14.07 sec. (gem. snelh. 139
km/uur); 2. Holzer/Meiermans
(Zwi) LCR 40.44.35; 3. Jones/Ay-
res (Gbr) Daytona 41.38.09; 4.
Trolniet/Petel (Fra) Seymaz
42.06.03; Frick/Flucklnger (Zwi)
Yamaha op een ronde.
Stand voor hot wereldkampioen-
*C Biland/Waltlsperg (Zwi) LCR 65
punten; 2. Holzer/Meierhans (Zwi)
Cross des nations
1» manche: 1. Rond (Ned); 2. Noy
ce (GBr); 3. Everts (BelY. 4. Malher-
be (Bel); 5. De Coster (Bel); 11.
Wolsink (Ned); 20. Van der Ven
(Ned); Popplnga viel uit.
2e manche: 1. Wolsink (Ned); 2.
Carlqvist (Zwe); 3. Everts (Bel): 4.
Hudson (GBr); 5. De Coster (Bel);
19 Popplnga (Ned); 21. Van dor
Ven (Ned); Rond viel uit.
Eindstand: 1. België 32 punten; 2.
Groot-Brlttannië 51; 3. West-
Duitsland 63; 4. Sovjet-Unie 72; 5.
Nederland 73.
Europees kampioen zijspan
1e manche: 1. Good/Willlams
(GBr) Norlon-Wasp; 2. Bollhalder-
/Bollhalder (Zwi) Yamaha; 3. Bó-
hler/Muller (Wdl) Yamaha-Wasp;
5. Den Biggelaar/Van der Bijl
(Ned) Weslake-Wasp.
2e manche: Grogg/Schacher (Zwi)
Norton-Wasp; 2. Ruëg/Büsser
(Zwi) Yamaha-EML; 3. Bollhalder-
/Bollhalder; 5. Van Heugten/KIg-
gen (Ned) Weslake-Wasp; 8. Van
Gastel/Hurkmans (Ned) Weslake-
Wasp; 10. Muller/Van Heek (Ned)
Weslake-Wasp.
Eindstand: 1. Emlel en Roland
Boehlhander (Zwit). Yamaha EMZ
144 punten; 2. Robert Grogg/AI-
fred Schacher (Zwit). Norton/Wasp
115; 3. Cor den Biggelaar/Cor van
der Bijl (Ned) 102; 4. Terry Good-
/Terry Williams (Eng) Norton-
/Wasp 96; 5. Daniël van Wellin
gen/Rolt Hollander (Bel) Norton-
/Wasp 93; 6. Ton van Heugten-
/Frlts Kiggen (Ned) Westake/Wasp
82; 8. Wil van der Laan/Jos van
Vliet (Ned) Westake/Wasp 71; 14.
August Mueller/Henk van Heek
(Ned) Yamaha/emz 31; 15. Rein
van Gastel/Erik Hurkmans Westa-
Wereldkampioeneehappen In
Finale voor lichte roeier*:
Vier zonder etuurman:
1. Groot-Brittannlë 6.23.46. 2. Ne
derland (Polar van Berkei. Willem
Appeldoorn. Richard Helsloot en
Paul Paulsen) 6.23.99. 3. Zwitser
land 6.25.12. 4. West-Duitsland
6.25.44. 5. Denemarken 6.28.47.
6. Australië 6.29.24.
Skiff:
1. Willam Belden (VSt) 7.19.96, 2.
Brian Thorne (Can.) 7.21.78. 3.
Ralmund Haberle (Oos.) 7.25.02.
4. Christian Wahrllch (W.-DI.)
7.26.78. 5. Jose-Antonlo Montosa-
Ortega (Spa) 7.29.36, 6. Pius Rotz
(Zwi) 7.33.74.
Skiff kleine finale (voor plaatsen
7 tot en met 12):
1. Nakon Wilhelmsen (Noo)
7.35.39, 2. Luca Mlgllacclo (Ita)
7.35.80. 3. Klmmo Mikkolalnen
(Fin) 7.38 63. 4. Branko Drdovlc
(Joe) 7.40.02. 5. Karei Knlbbeler
(Ned.) 7.48.63, 6. Takao Tanaka
(Jap) 7.53.89.
Finale van de dubbel twee:
1. Arne Gilje on Pal Bornlck (Noo)
6.38.08. 2. Harald Punt en Roel
Michel# TNed.) 6.44.15. 3. Mauro
Torta en Romano Uberil (Ita)
6.45.90. 4. Scott Roop en Larry
Klecatsky (VSt) 6.46.56. 5. Heinz
Schalier en Kurt Stelner (Zwi)
6.51.25, 6. Angel Vlana en Mlguei-
Saez (Spa) 6.52.50.
Spanje 5.53.10. 2. Ver. Stalen
5.53.28. 3. Nederland 5.55.06. 4.
West-Duitsland 5.56.05, 5. Enge
land 5.57.23. 6. Australië 5.57.64.
Finale dame» vier met etuur-
1. Sovjet-Unie 3.17.03. 2. Oost-
Duitsland 3.16.25. 3. Roemenië
3.19.98. 4. Bulgarije 3.23.38. 5.
Australië 3.23.84, 6. West-Duits
land 3.31.8.
Finale dubbel twee dame*:
1. Heldl Westphal/Cornelia Unse
(DDR) 3.15.95. 2. Svetla Otzeto-
va/Zdravka Jordanova (Bul.)
chlkoff/Judy Geer (VSt) 3.24.37. 6.
Finale van de twee zonder stuur-
vrouw ie:
1. Ute Steindorf/Komella Burgei
(DDR) 3.27.74. 2. Flortca Dospoi-
nescy/Lena Oprea (Roe) 3.30.44,
3. Maljorzala Dluzewska/Czeslawa
Kosclanska (Pol) 3.32.30, 4. Joke
Dlerdorp/Uesbeth Vosmaer (Ned.)
3.32.97. 5. Peggy McCarthy/Carle
Graves (VSt) 3.33.95. 6. Katja Vas-
sileva/Gulnka Gurova (Bui.)
3.35.74.
Finale van de aklf la:
1. Sanda Toma (Roe) 3.35.44, 2.
Martina Schröter (DDR) 3.38.67, 3.
Hotte Borrias (Ned.) 3.39.61.
Andrea Schriener (Can.) 3.39.78.
5. Joan Lind (VSt) 3.39.84. 6. lakra
I. Oost-Duitsland 3.06.75. 2. BuL
Sarije 3.07.04, 3. Roemenië
.08.06. 4. Sovjet-Unie 3.09.47. 5.
Hongarije 3.11.0, 6. Verenigde
Staten 3.15.30.
Klein* finale:
7. Nederland (Van der Velde. Pie#-
■Jus. Brouwer. Visser en stuur-
vrouw Vriend) 3.12.96. 8. Polen
3.13.34. 9. West-Duitsland
3.16.03. 10. Denemarken 3.16.24,
II. België 3.25.04.
Finale oeht dames:
1. Sovjet-Unie 2.58.09, 2. Oost-
Duitsland 2.59.36. 3. Verenigde
Staten 2.59.36, 4. Roemenië
3.01.12. 5. Canada 3.04.96. C. Bul
garije 3.06.95.
Klein» finale:
7. Nederland (Kruiswijk, Stefela.
Brummelkamp. Stapel. Relntjes.
G. Donkervoort. Pentenga, Van de
Putte en stuurvrouw Van Deude-
kom) 3.04.03. 8. West-Duitsland
3.06.65. 9. Groot-Brittannlë
Rolhockey
Eerste klae:
Duyvestein-Marathon 10-5, Resl-
dentle-Agor 14-4, Rotterdam-
Lichtstad 2-35. Dordt-Dennenberg
Dênnenberg 2-ZRC 8-9. Helmond
West-Marathon 3 5-2. Lichtstad 2-
Residentie 2 1-10.
Adspirantan:
Agor-Dennenberg 2-3, Rotterdam-
Residentie 2-4.
Speedboot
WORMERVEER
National» klasee fc 1. Ottmar Au-
979 punten. 2. Han Bosman
527.
Nationale klaas* It 1. Jan de
Vreng 1200 punten. 2. Wout Duin
van Dam 825. 3. Wiet Torenvliet
750. 4. Peter Boesewinkel 507. 5.
Leen Eikelenboom 349.
SE klasse: 1. Fons Steenklst 1000
punten. 2. Wllly Noirll (WDi) 925. 3.
Ron Sneep 850, 4. Frana Drllle-
man 169.
OE klasse: 1. John HUI (GBr) 1100
punten. 2. Cor Krouwel 850.
OZ klasee: 1. Hans Pelster 1200
punten. 2. Reddy Kokkedee 300.
ON klaaee: 1. Arthur Mostert 1100
punten. 2. John Vlanen 1000.
De open Amerikaans* kampleen
Dick Stockton (VSt)-Kelth Ri
chardson (VSt) 7-6. 6—3, 6—3:
Björn Borg (Zwe)—JaJm* FNol
(Chl) 6—0. 6—3. 6—1; Josë-Luls
Clerc (Arg)—Robert Trogoto (ZAf)
4—6. 6-1, 6—1. 8—1; Johan
Kriek (ZAf)—Victor Peed (Par) 6—
3. 6-2. 6-0; Yannlck Noah
(Fra)—Butch Walts (VSt) 7-6.
6—3. 6—2: Vitas Gerulaltia
(VSt)—Stan Smith (VSt) 7—6. 7-
6. 6—3; Gulllermo Vilas (Arg)—
Erik van Dillen (VSt) 2-6. 7-5.
6-2. 6-1.
Damee enkelspel, derde ronde:
Kathy May Teacher (VSt)—Wendy
Turnbull (Aus) 7—5. 6—2; Evonne
Cawley-Goolagong (Aus)—Sablnta
(Ita) 7-5. 6-1; Blllie-Jean King
(VSt)—Stacey Margolin (VSt) 8—
3. 6—3; Sylvia Hanlka (Wdl)—
Laura Dupont (VSt) 6—4. 6—7.
6—3; Sherry Acker (VSt)—Kelty
Henry (VSt) 6—4. 6-1; Jeann*
Duval (VSt)—Julie Harrington
(VSt) 6—4. 3—6. 6—2; Virginia
Wade (GBr)— Dian* Morrison
(VSt) 6—1, 7—6; Regina Marslko-
va (Taj)—Barbara Jordan (VSt)
46.6—2.6—3: Martina Navratl-
iova—Caroline Stoil (VSt) 6—3,
6-1.