Taptade haalt meer dan 600 Wiuzikanten naar Groenoordhallen SUISZWAM EN STEENKANKER ONTDEKT N VERBLIJFSGEBOUW HOOIGRACHT Ophaalbrug gaat schipbrug bij Huigpark vervangen Geen koopje Raadsleden pleiten voor paaltjes Italiaanse films In het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoorstraat 17 wordt in september wederom een serie speelfilms vertoond. De keus is dit maal gevallen op films van bekende en minder bekende Italiaanse neo-realisten. Maandag 3 september staat „Accattone" van Pier Paolo Pasolini op het program ma. Woensdag 5 september wordt „Salome" van Carmelo Bene vertoond en donderdag 6 september „Csanova, jeugd, roeping en eerste ervaringen" van Luigi Comencini. De films worden tweemaal vertoond en wel om acht uur en om kwart over tien. De toegangsprijs per voorstelling is vier gulden vijftig. De Klinker Clubhuis „De Klinker" aan de Berlagestraat heeft voor het komend seizoen weer een uitgebreid program ma samengesteld vol met activiteiten voor jong en oud. Het programma gaat maandag 3 september van start. Nieuw zijn de lessen jazzballet, die maandag 17 september beginnen. Voorts is er elke middag kinder kantine in het clubhuis, zijn er knutsel- en handenar- beidclubs, danslessen, bejaardengymnastiek en lessen in vreemde talen. Transcedente meditatie De heer drs. J. Janson houdt dinsdag 4 september een le zing over de effecten van de Transcedente Meditatie-tech niek in het museum voor Volkenkunde aan de Steenstraat. Transcedente meditatie is een techniek om zowel lichame lijk als geestelijk helemaal tot rust te komen. In deze pret tige rusttoestand worden spanningen als het ware opge lostwaardoor men na het mediteren veel energieker en creatiever is. De lezing begint om acht uur. De toegang is gratis. Gespreksgroepen FIOM-Leiden, het regionale bureau voor hulpverle ning bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap, houdt gespreksavonden voor gescheiden vrouwen met kinderen. De eerste groep start maandag 24 september om half twee. De bijeenkomsten duren anderhalf a twee uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. De bedoe ling is om tien achtereenvolgende middagen bij elkaar te komen. Aandacht zal worden besteed aan de volgen de onderwerpen: „Wat betekent het om je kinderen al leen op te voeden?"; „Hoe knoop ik de eindjes aan el kaar?"; „Eenzaamheid"; „Het leggen van nieuwe con tacten". Deelnemers dienen zich van tevoren aan te melden bij het FIOM, Noordeinde 40b, Leiden, tel 144715. LEIDEN De „zee man" was onverwacht weer opgeroepen. Op nieuw moest hij voor'1 enige maanden het zee gat uit. Daarom wilde hij zijn Perzische tapij ten nog snel even kwijt. De Leidse koop- willige, uit op een koopje, telde voor de drie tapijten grif 500 gulden neer. Toen de Leidenaar later toch aan het waarheidsge halte van het zeemans verhaal begon te twij felen, was het al te laat De winkelier bij wie de Leidenaar de gekochte tapijten liet zien kwam voor de drie kleden tot een to taalwaarde van amper honderd gulden... LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1979 IIDEN Het PPR-raads- L. Bei jen en het PvdA- f adslid mevrouw M. Ko* %ig hebben er bij de leden a de Verkeerscommissie aangedrongen in de eerst- lgende vergadering te be- liten dat er weer paaltjes orden geplaatst op de I jn- en Schiekade ter hoog- Tai van de Telderskade. Dit om het toenemende sluipver- keer een halt toe te roepen. komen dat deze kade na de zijn er nog enkele gesneuveld, aanleg van de doorsteek, naar zodat er nu vrijwel geen be de Witte Singel te veel ver- lemmering meer is, keer zou aantrekken. Kort De bewoners van de Rijn- en daarna is een van de paaltjes Schiekade-Noord zijn nu bang paaltjes afgesloten om te voor- verwijderd en de laatste tijd dat het bouwverkeer voor het Ongeveer vijf jaar geleden is de Rijn- en Schiekade door Witte Singelcomplex van de universiteit zijn weg over de kade zal gaan zoeken. Overi gens wordt het nu al toene mende sluipverkeer als hin derlijk en gevaarlijk ervaren. De twee raadsleden vragen nu de Verkeerscommissie op zeer korte termijn het college te ad viseren opnieuw paaltjes op de Rijn- en Schiekade ter hoogte van de Telderskade te plaatsen en in afwachting van de hoor procedure tijdens de commis sievergadering een bijkomen de verkeersmaatregel te ne- DEN Het verblijfgebouw voor itenlandse werknemers aan de Hoo- acht 12-16 is ernstig aangetast door beruchte huiszwam „Serpula crymans". Op korte termijn moet ie zich doorgaans snel uitbreidende >t» am te lijf worden gegaan. De kos- s) i van de vernietiging van de zwam- sco n worden thans geraamd op Soio.ooo,-. Volgens een rapportje van de dienst Gemeente werken is de verwoestende werking van de zwam al duidelijk waar te nemen. Teneinde nog veel grotere schade in de toekomst te voor komen, is het noodzakelijk dat afdoende maat regelen genomen worden. De bestrijding dient evenwel drastisch te worden aangepakt, aange zien het hier een hartnekkige zwam betreft. Het zal noodzakelijk zijn niet alleen de zichtba re Zwam met een bestrijdingsmiddel te behan delen, maar ook de naaste omgeving, die via sporen is besmet. Er zal een gespecialiseerd be drijf in de arm worden genomen om de zwam met „Tributyltinoxide", een zwaar vergif, te be strijden. Het hak- en breekwerk, dat nodig is om het vergif in de muren te stoppen en het herstellen van vloeren, muren en houtwerk moet worden uitgevoerd door een aannemer. Behalve door huiszwam blijken de muren van het pand hier en daar ook aangetast te zijn door steenkanker, met als gevolg dat de pleisterla gen verpulveren en de muren geleidelijk aan vergaan. Volgens de directeur Gemeentewer ken kan op langere termijn door het chemische proces dat zich door steenkanker in de muren voordoet, ernstige schade aan het gebouw ont staan. Ook de bestrijding van deze „ziekte" moet met voortvarendheid ter hand worden ge nomen. Aanstaande maandag buigt de commis sie huisvesting migranten Leiden zich over de mankementen in het verblijfsgebouw aan de Hooigracht. Bliksem sloeg in Hooglandse kerk Vijf jaar geleden sloeg de bliksem in in één van de zeven orna menten, hoog op de Leidse Hooglandsekerk. Het ornament raak te duidelijk beschadigd en reparatie was noodzakelijk. Na vijf jaar „onderhandelen" met de verzekering, werd gisteren de eer ste echte actie voor die reparatie ondernomen. Met een 45 meter hoge hoogwerker van de Haagse firma Blansjaar gingen specia listen omhoog om te bezien hoe groot die schade nu wel was. Over de lengte van bijna een meter bleek het drie meter grote ornament inderdaad fors beschadigd. Nu eens kijken hoe lang het duurt voordat met de werkelijke reparatie begonnen gaat worden... LEIDEN Het ziet ernaar uit dat er over de singel ter hoogte van het Huigpark een houten ophaal brug wordt aangelegd. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening koos gisteravond in meerder heid voor een dergelijke brug, die de huidige schip brug moet gaan vervangen. Alleen de heer H. Driessen (CDA) en de heer J. Hoekema (D'66) stemden voor de aanleg van een vaste houten brug, die iets voordeliger is. Het was niet de eerste maal dat de vervanging van de schipbrug ter sprake kwam. Al eerder zijn aan de raads commissieleden enkele alternatieven voorgelegd. Deze werden evenwel afgewezen omdat ze ofwel te duur waren ofwel niet in de omgeving pasten, volgens de raadscommissie. De ophaalbrug waarvoor nu is gekozen kost f 295.000,—. Een eerder ontwerp kwam op f 364.000,--. In het tweede ontwerp zijn de „remmingswerken" (een soort stootblokken om te voor komen dat schepen tegen de brug aanvaren) weggelaten. De vaste houten brug zou f 231.000,-- kosten. Wethouder C. Waal deelde nog mee dat er een aanvraag voor een subsidie van twee ton onderweg is naar het ministerie van Verkeer en Waterstaat en dat tevens zal worden bezien of de aanleg van de brug kan worden meegenomen in de aanpassing van de interim saldoregeling voor Leiden-Noord. LEIDEN De vierde Tap tade die vrijdag 2 en zater dag 3 november in de Leid se Groenoordhallen wordt gehouden, belooft weer een grandioos succes te wor den. Kosten noch moeite zijn door de organisatoren gespaard om de beste mu ziekkorpsen te contracte ren voor twee avonden. Te vens geven de vier beste Nederlandse majorettenpe- letons gezamenlijk een show op muziek uit be roemde Broadway musi cals. De titel van de show is dan ook „Showtime in Broadway". In totaal zul len zo'n zeshonderd muzi kanten aan het Taptade- spektakel deelnemen. De deelnemende korpsen zijn dit jaar: het trompetter korps der Artillerie, K en G (zowel junioren als senioren) uit Leiden, „Wilhelmus" uit tp Sliedrecht, „Advendo" uit Sneek, „Constantia" uit Et- ten-Leur en D.V.S. uit Kat wijk. Onderhandelingen met de Engelse royal fusiliers zijn nog gaande. Aanvankelijk wilde de stichting Taptade evenementen Leiden een on- derdeel van de Franse „Gar- fi. de république" contracteren V voor de Taptade 1979. Bij na- \der inzien bleek het korps te duur: f 15.000,-- en kon er op korte termijn geen subsidie door het ministerie van Cul- tuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk voor dit Franse optreden worden ver leend. De korpsen zullen zich in vlot tempo opvolgen. „Wil helmus" uit Sliedrecht heeft een zigeunershow en D.V.S. uit Katwijk een boerenshow. De overige korpsen presente ren zich meer op traditionele wijze. Zij worden aangekon- epdigd door de bekende televi- sie-omroepster mevrouw Willy Dobbe. Van de muziek van de optre dende korpsen behalve van ,v"1 het trompetterkorps der Ar tillerie is een langspeelplaat gemaakt. Deze is voor f 17,50 te krijgen. Voorlopig heeft De Sneekse harmonie „Advendo", in Cannes het stichtingsbestuur duizend exemplaren laten persèn. Met deze plaat, willen de or ganisatoren de Taptade-be- zoeker nog eens in staat stel len de show opnieuw te bele ven. „Zelf verdienen we er niets aan. We hebben zowat heel Nederland moeten afrei zen om de opnamen te ma ken", aldus de verzekering van voorzitter H. Teske. Het programma wordt zowel vrijdag als zaterdag afgeslo ten met de al eerder genoem de show „Showtime on Bro adway". De majorettenpele- tons die aan deze show deel nemen zijn: „Seven Source" uit Dordrecht, het Roozen- daals Majorette Peleton, „Fentissy" uit Den Haag en „Fourty Four Degrees" uit Leiden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat deze peletons gezamenlijk een show brengen. De muziek waarop wordt gedanst wordt ten gehore gebracht door de Big Band van Koos Mark, „Jack and his All Timers". In het voorprogramma, dat rond kwart over zeven begint, tre den Leidse majorettengroe- pen op. Zij worden gepresen teerd door Janneke Teske. Evenals vorig jaar zal ook nu weer op zaterdag 3 november een majoretten-instructiedag zijn. Hieraan kunnen vier honderd majoretten deelne men. Er wordt een „Dans- Twirl" ingestudeerd met acht tot tien beroeps- of semi-be- roepsinstructeurs. Deze laats tgenoemden geven boven dien rond drie uur een show. Inlichtingen over deze in structiedag zijn te krijgen bij J. de Knegt, Jacques Urlus- plantsoen 319, Leiden. De organisatoren van de Taptade verwachten op beide avonden een uitverkochte Groenoordhallen. Dat bete kent dat niet minder dan 10.000 muziekliefhebbers naar de hallen zullen moeten komen. Evenals vorig jaar komt hiervan naar verwach ting weer een kwart van bui ten de Leidse regio. De toegangsprijs tot dit jaar lijks terugkerend muzikale evenement in de Groenoord hallen, dat voor het eerst in kleur wordt opgenomen door de ziekenomroep van het Academisch Ziekenhuis, is elf gulden in de voorverkoop, die 7 september op de Leida- to van start gaat, en twaalf gulden vijftig vanaf 27 okto ber. Voor het eerst dit jaar wordt er een proef genomen met de verhuur van zitkus sentjes. Deze komen uit het Feijenoord-stadion. Met het Leidse gemeentebe stuur wordt nog druk onder handeld over een subsidie. In totaal vermeldt de begroting een tekort van f 5.500,--. „Alle muzikale evenementen worden gesubsidieerd. Alleen wij hebben pns tot nog toe zelf moeten bedruipen", al dus de heer Teske. Het is vol gens het stichtingsbestuur een voorwaarde om het ni veau van de Taptade elk jaar te verhogen, dat er met sub sidies wordt gewerkt. Welis waar heeft het stichtingsbe stuur tot nog toe altijd een beroep kunnen doen op spon sors, maar dat bleek dit jaar al niet voldoende. „CRM heeft ons voor volgend jaar al subsidie toegezegd. En we hebben er alle vertrouwen in dat de gemeente Leiden zich dit jaar niet onbetuigd laat", aldus de Taptade-voorzitter. Brandweerman neemt afscheid Tijdens een drukbezochte receptie heeft hoofdbrandmeester W. larteveld afscheid genomen van het Leidse Brandweercorps. De heer larteveld gaat vandaag met functioneel leeftijdsverlof. Burgemeester A. Vis 'erhandigde de scheidende brandmeester de Jan van lout-penning, een speciaal Leidse onderscheiding, in Ions. Namens zijn collega's 'erd de heer Harteveld een hobby-gereedschapsset en sen werkbank aangeboden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3