Werkzaamheden aan Schiphollijn weer in volle gang uAvond-zwemvierdaagse in De Fluit' Leidschendam Noor dier se kinderen in Sassenheim WATERSOCCER Speeltuin moet redding brengen voor Noorder kwartier -jREGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1979 ACHTERSTAND IS SPOEDIG WEGGEWERKT WARMOND De werk zaamheden aan de Schiphol- spoprlijn zijn weer in volle gang. Rond Warmonds be bouwde kom zijn tal van graaf- en heimachines, drag lines en tractoren hevig in de weer. De afgelopen win ter heeft voor enige vertra ging gezorgd maar er wordt nu met man en macht gewerkt om de achterstand weer in te lopen en zoals het er nu naar uit ziet, lukt dat spoedig. De eerste fase van het viaduct over de Oranje Nassaulaan is gereed. Het volledige viaduct zal 1 juni 1980 in gebruik worden genomen. Het ver keer zal dan in een verdiept gedeelte onder het viaduct doorrijden. Daarvoor moet het verkeerspleintje voor het viaduct verlaagd worden. Dit verlagen zal in twee fasen worden uitgevoerd. Per 1 sep tember wordt begonnen met het afgraven van het gedeelte Sweilandstraat en Padoxlaan. Om dit mogelijk te maken zal het verkeer worden omgeleid. Komende uit de richting Lei den kan het verkeer zijn weg vervolgen over de Herenweg. Uit de richting Sassenheim volgt het verkeer de route: Van Du ven voordestraat en Van Wassenaarstraat om weer bij het viaduct te ko men. Per 1 oktober begint men met het verlagen van het tweede gedeelte: Herenweg en Van Wassenaarstraat. Tijdens deze werkzaamheden rijdt het verkeer in twee rich tingen door de Sweiland straat. Als het viaduct over de Oranje Nassaulaan in gebruik wordt genomen zal het ver keerspleintje worden voorzien van verkeerslichten. Voor de De spoorlijn kruist de Oranje Nassaulaan in Warmond; straks zal het verkeer op deze plek onder de treinen doorrijden. voetgangers en fietsers komen er aparte lichten. Automobi listen kunnen dan vanaf de Oranje Nassaulaan niet meer linksaf slaan de Van Wasse naarstraat in. Zij zullen om moeten rijden door de Swei landstraat. Fietsers mogen wél als vanouds de Van Was senaarstraat in. De strook waar nu nog de oude spoorlijn Haarlem-Lei den ligt naast de Padoxlaan en de Van Wassenaarstraat komt na de werkzaamheden vrij voor groenvoorziening. Over het plaatsen van geluid- werende schermen heeft de raad nog geen beslissing geno men. Over een korte afstand zijn proefschermen geplaatst- Alleen het visuele effect is nu te beoordelen, over het ge- luidwerend resultaat valt niets te zeggen omdat er slechts over enkele meters schermen zijn geplaatst. Er zijn uiteraard wel cijfers be kend van metingen die elders zijn verricht. Aan de hand daarvan zal de raad een be slissing kunnen nemen. De spoorbrug over de Leede is voor de helft gereed. Men is nu met de bouw van de twee de helft bezig, direkt naast het deel waarover de trein al rijdt. Op 1 juli 1980 moet de hele brug klaar zijn. Voor het viaduct in de polder Klinkenberg worden aarden wallen en terrassen opgewor pen en bedekt met zwarte grond. Direkt na het aanbren gen van de zwarte grond ziet men het onkruid welig groeien en dat is juist de be doeling. Op die manier wordt het verstuiven van het zand tegen gegaan. In de loop van volgend jaar zal achter de wijk Endepoel II een bospark \vorden ingericht. Er zal dan wandelmogelijkheid worden gecreëerd van Endepoel II naar de Van der Woudestraat. Het inrichtingsplan voor dit vrij grote park is nog niet klaar. Er wordt bij de aanleg wel rekening gehouden met de mogelijkheid de oude wan delroute naar de Haarlem mertrekvaart te herstellen. De Oude Dam was vroeger een kerkpad dwars door Klin kenberg. Onder de Schiphol- spoorlijn is een voetgangers tunnel aangelegd iets naast de Oude Dam die nu gebruikt wordt om het weiland bereik baar te maken. Deze tunnel kan later ook ten nutte van de wandelaar komen als het achterliggende gebied (de zgn. Put van Men ten) is ingericht. Het viaduct nabij de War- monderdam is nagenoeg ge reed. Nog een laag asfalt en strepen op de weg en het kar wei is. met wonderlijk weinig problemen voor het verkeer, geklaard. Het volgende via duct ligt over de Wasbeek- laan. Tot 1 september zal het verkeer hier nog moeten om rijden. Daarna kan men er weer onderdoor. Als alles volgens plan ver loopt en de komende winter geen roet in het eten gooit zal op 1 juli 1980 de Schiphollijn in gebruik worden genomen. Nieuwe school in Boerenburg NOORDWIJK De bouw van een nieuwe openbare school in Boerenburg gaat door. Het ministerie heeft daaraan zijn fiat gegeven. Het deed wethouder Bedijn veel genoegen dit aan de gemeente raad te kunnen mededelen, want reeds maandenlang bestond er onzekerheid of de ministeriële goedkeuring zou afkomen. Of nu ook de verbouwing van de bestaande openbare school de zo genaamde „Witte School" kan doorgaan, staat nog niet vast. „Ik heb daar wat zorgen over", zei de wethouder. Knutselwedstrijd voor Noordwijkse basisscholen NOORDWIJK Ter gelegenheid van de tentoonstelling „Natuurlijk Noordwijk", die van 14 tot 23 september in de Kapel aan de Hoofdstraat wordt gehouden, organiseren het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (I.V.N.), afde ling Noordwijk, de Stichting Vogelasiel Noordwijk, het Staatsbosbeheer en de Vereniging voor Natuur- en Vogelbe scherming Noordwijk, een knutselwedstrijd voor de jon gens en meisjes uit de vijfde en zesde klas van de basisscho len. Het is de bedoeling een werkstuk te maken van schelpen. Leden van genoemde verenigingen hebben daartoe reeds een flinke zak schelpen op school gebracht, maar de schooljeugd mag na tuurlijk ook zelf wat mooie schelpen op het strand gaan zoeken. Alle werkstukken worden op de tentoonstelling uitgestald. Een deskundige jury, bestaande uit An van den Oever, Astrid Kok en Krijn Giezen, zal de inzendingen beoordelen. Er zijn tien prijzen te verdienen met een verrekijker als hoofdprijs. Op 13 september worden de werkstukken van school opgehaald. Het is van belang de eigen naam, de klas en de naam van de school duidelijk op het ingezonden werk te vermelden. Derde Orgel- en Beiaardconcert VOORSCHOTEN Beiaardier Addie de Jong en hoboïst Han Kaplaan geven maandag 3 september de derde uitvoe ring in een serie orgel-beiaardconcerten. Addie de Jong is niet alleen beiaardier in Voorschoten maar ook in Schiedam, Rotterdam en Vlaardingen. Bovendien is hij can tor-organist van de Goede Herderkerk in Rotterdam. Het pro gramma voor het orgelgedeelte van het concert omvat werken van Krebs, Loeillet, Boëly en Bozza. Op de beiaard speelt De Jong eigen werk en dat van Gheyn, Haydn, Mozart en Nees. Het gratis concert wordt gegeven in de Dorpskerk van Voorschoten. De aanvang is 20.00 uur. Mevr. Kaptein gewond bij aanrijding NOORDWIJK Mevrouw Jo Kaptein-Wassenaar (53) is gister morgen bij een aanrijding ernstig gewond geraakt. Toen zij, ko mend van de Erasmusweg, op de fiets de Koningin Astrid Bou levard wilde oversteken naar het daar gelegen parkeerterrein, werd mevrouw Kaptein gegrepen door een juist naderende per sonenauto, bestuurd door een 24-jarige Noordwijker. Waar schijnlijk heeft de wielrijdster de wagen niet zien aankomen. Zij werd tegen het wegdek gesmakt en liep onder meer een dubbele beenbreuk en een hersenschudding op. Het slachtoffer werd naar het Diaconessenhuis te Leiden over gebracht. Mevrouw Kaptein is een zeer bekend en gezien dorp- sgenote, die zich bijzonder inzet voor de bejaarden, onder meer in het tehuis „Overduin" te Katwijk. Ook is zij hulporganiste van de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen. elafJEIDSCHEND AM/VOORSCHOTEN Gezien het grote succes van vorig r (1800 deelnemers) wordt ook dit aar, van maandag 3 tot en met vrijdag september, door Leidschendam en /oorschoten samen een avond-zwem- ark vierdaagse gehouden. Het festijn vindt deilaats in het buitenbad van het sport complex „De Fluit" aan het Fluitpol- rplein in Leidschendam (watertem- jeratuur minimaal 22 graden Celsius), 'an 17 tot 17.30 uur voor scholen in dasverband en van 17.30 tot 20 uur voor alle overige deelnemers. >e kosten voor deelname bedragen 5 gul- en, voor abonnementshouders 3 gulden. )eelnemers uit Voorschoten worden gra- is per bus naar Leidschendam en terug 'ervoerd. Evenals vorig jaar moet mini maal 4 van de 5 avonden een afstand van 500 meter worden afgelegd, waarbij de vrijdagavond verplicht is. Kinderen tot en met 10 jaar en deelnemers boven de 60 jaar kunnen met 250 meter volstaan. Na inlevering van een deelnemersplaatje met minstens 4 controleknippen wordt op de slotavond een bronzen, zilveren en gou den medaille uitgereikt. De vierdaagse wordt gezien als een afslui ting van het zwerpseizoen en daarom wordt het evenement omlijst door turn-, jazz-, dans-, judo- en vechtsportdemon straties plus op donderdag van 18 tot 19 uur een spectaculaire demonstratie van de brandweer. Verder kan iedereen deelne men aan de sport-real-spelen op het gras veld en gebruik maken van het grote luchtkussen. Toeschouwers hebben de eerste vier dagen gratis toegang. Vrijdagavond is er gelegenheid tot gecos- tumeerd zwemmen waarvoor prijzen be schikbaar zijn. Op de slotavond treedt ook de band „Marabunta" op, terwijl de para chutistenclub „The Flying Dutchmen" een demonstratie zal geven. Toeschouwers betalen die avond 1 gulden. De organisatie is in handen van het sportcentrum „de Fluit" samen met vertegenwoordigers van vier zwemverenigingen (AZL en „de Wa tervrienden" uit Leidschendam en EVZV en Watervrienden uit Voorschoten) die in propagandastands voorlichting over hun activiteiten zullen geven. Deelnemers kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar. In Leidschendam aan de kassa van „de Fluit", in Voorschoten bij het instructie- bad tijdens verenigingsuren en op de adressen Vermeerplantsoen 10, School straat 47 en „Entre Nous", Noord-Hofland. VOORSCHOTEN De com missie voor economische aan gelegenheden is voorstander van een betere organisatie tij dens de weekmarkt. Verschil van mening bleef er bestaan tussen de afgevaardigden van' de Ondernemersvereniging Voorschoten en die van het marktwezen over de opstel ling van de marktkramen. De ondernemers willen een op stelling waarbij het front van de kramen gericht wordt in de richting van de bestaande winkelpanden, terwijl de marktkooplui vasthouden aan de opstelling waarbij het pu bliek tussen de kramen door kan lopen en de kramen met de achterkant naar de winkel panden staan. Wel overeen stemming was er over het plaatsen van de auto's van de kramen op het M.O.C.-terrein. De vestiging van een nieuwe supermarkt aan de kop van de, Schoolstraat wordt door de commissie gezien als een ver storing van het winkelpatroon Voorschoten wil markt beter organiseren en als een dodelijk gevaar ten aanzien van het voortbestaan van de kleine winkels. Wet houder Van Dalen zette uiteen dat vestiging volgens het be stemmingsplan mogelijk is. De gemeente zit niet te trappelen om een supermarkt binnen het centrum te halen. Ter gerust stelling van de ondernemers deelde hij mee dat de vestiging van de Aldi-markt nog geen voldongen feit is. De grond is wel aangekocht, maar officieel niet door de Aldi-markt. SASSENHEIM Hoewel veel Noordierse kinderen gisteren bang waren om een nat pak te krijgen werd het spuitvoetbal tussen de verschillende Noordierse teams toch een groot succes. Het spuitvoetbal, een gewoon partijtje voetbal waarbij de doelmannen met waterspuiten zijn uitgerust om al te gevaarlijke aanvallers af te weren, werd gespeeld aan de Sassenheimse Oosthaven. Eerst stonden veel Noordierse kinderen wat vreemd tegen dit spel aan te kijken, maar toen ze het eenmaal doorhadden was het enthousiasme groot, 's Middags werd er een creatieve middag in het Velthuijs gehouden. Veel kinderen maakten mooie vazen of schilderijen voor hun gastouders. Er was meer dan voldoende van allerlei verschillend materiaal, 's Avonds woonden de kinderen een wedstrijd bij van Sassenheim tegen de oud Internationals. Misschien omdat de kinderen schitterende spandoeken hadden gemaakt wonnen de Sassenheimers deze voetbalwedstrijd. There's one thing I can tell you about yesterday morning program and that is when you didn't get soaked you didn't play the game very well. We used to play a game in which fire engines were used. A kind of soccer in fact, and I think most of you found it hard to make a score without being soaked. Most of you enjoyed this water football and especially your Irish leader Brenda seemed to enjoy it. She almost joined every game. Before I start to say something about the afternoon and evening I feel I have to make some anouncements. At first we've had two birthdays today. It's Catherine Madden and Adelaide Tracy Sanlon. Then there is another special anouncement. I've got the first letter from a boy in the group. It's Harry Hayles who wants to tell you this: „Up on till now all the children are having fun. From the day we came to Holland. On Monday in the evening we had a carnival party. Most of the children did never take part in a carnival. All of the Irish leaders and children were dressed up. We had a lot of fun and there was much dancing." Well thank you Harry. I'm glad you enjoyed the carnival thpt much. Yesterday afternoon we spent in the Velthuys building and there you could do all kinds of handicrafts. Some of you made really lovely paintings and other things. I've heard some of you are going to give that stuff to your foster parents. They'll be quite glad with it. After dinner in the Zevensprong building we went to the soccer field where we watched a match between a team of former international football players and a team of the best football players of Sassenheim. The Sassenheim team won and that's maybe because of the nice banners you made. Tomorrow we'll start with a game under supervision of the boys scouts in Sassenheim. It will be a kind of flag robbery In the dunes near Noordwijk. In the afternoon we'll visit a factory of airplanes. In the evening we will do some folkdancing. FRITS BEUTICK LEIDEN Het ledental van Leidens' kleinste korfbal vereniging Noorderkwartier vertoont al twee jaar lang een onheilspellende daling. Om deze ontwikkeling een halt toe te roepen wordt nu door het bestuur geprobeerd de vereniging te rehtroduceren in het Noorderkwartier. Vanaf het begin van dit seizoen gaat de jeugdafdeling weer trainen in de speeltuin aan de Anna van Saksen straat, het terrein waar de vereniging in 1950 werd opge richt. De wedstrijden zullen nog op het veld naast de Groenoordhallen worden gespeeld. Leiden kent nog een aantal korfbalverenigingen die voortgeko men zijn uit een speeltuinvereniging, zoals Ons Eiland, Zuider kwartier en het in Fides Pacta opgegane Vicus Orientus. In de loop van de jaren, ontstond tussen speeltuin- en korfbalvereni ging een band die nauwelijks te verbreken is. Zuiderkwartier en Ons Eiland spelen nog steeds in dezelfde wijk, ook al verhuisden zij van speeltuin naar sportveld. In de „speeltuin" periode kende Noorderkwartier een grote bloei. De vereniging telde toen hon derzestig leden en nam met zes jeugdploegen aan de competitie deel. Propaganda-man Jan Reijken kan er nu nog met verve over vertellen. „We hadden vroeger in die wijk helemaal niets, alleen de speeltuin. Terwijl juist in die wijk de behoefte aan sport zo groot was. Het korfbal zat dan ook goed in de wijk. We hadden goede relatie met de speeltuinvereniging en ook met het hoofd van de lagere school in die buurt. Door dat schoolkorfbal waren we verzekerd van nieuwe leden^" Toch vertrok ook Noorderkwartier van speeltuin naar sport veld. In eerste instantie naar de Burgravenlaan. Voorzitter Joop Nieuwenburg:„Tien, vijftien jaar geleden zijn we we voor de competitiewedstrijden uit de Anna van Saksenstraat weggegaan. De trainingen voor de jeugd bleven tot '73 in de speeltuin." In 1973 kreeg Noorderkwartier de beschikking over het terrein naast de Groenoordhallen en leken alle problemen voorbij. De afstand tussen de wijk Noorderkwartier en het nieuwe terrein was nu nauwelijks mèer aanwezig, hemelsbreed gemeten dan. Toen de feestvreugde was weggeëbd werd pas duidelijk dat het terrein wel wat weggestopt ligt. Reijken:,, Het ligt nogal wat af gesloten en bezijden wijk. Je moet de mensen er naar toe bren- gen. Op de speeltuin zag je direkt dat er wat gebeurde, dat er ge korfbald werd."Het toenmalige bestuur zat echter niet bij de pakken neer. „Weken achter elkaar zijn we de Merenwijk inge- weest", vertelt Nieuwenburg, Vlek na vlek hebben we met foldermateriaal bewerkt. We probeerden toen zelfs een trim- ploeg op te zetten. Het resultaat was miniem. Wel veel poolers en kaarters, maar slechts drie nieuwe leden." Nu inmiddels wel duidelijk gebleken is dat Noorderkwartier geen toekomst heeft in de Merenwijk is de taktiek van het be stuur veranderd. Met man en macht wordt nu aan een reïntro- duktie in de oude wijk gewerkt. „Hte trainingen op de speeltuin zijn al weer twee weken bezig terwijl we Veel reclame de wijk in hebben gestuurd. En", gaat Reijken verder,,,Het heeft effect. De kinderen komen kijken. Nog wat onwennig, maar zo is het in de wijk. Over een week of wat gooien ze wel een balletje mee. We denken er nu al over om ook andere activiteiten te ontploo ien." Duidelijk is dat het bestuur van Noorderkwartier nog ge looft in dé overlevingskansen. Het opbouwen van een gezonde jeugdafdeling wordt als eerste opgave gezien. Een vergroting van het aantal jeugdteams zal er tevens toe bijdragen dat het veld aan de Groenoordhal wat meer bespeeld wordt. Want het laatste wat Noorderkwartier ondanks alle moeilijkheden wil is verwijnen van het terrein. Of zoals voorzitter Nieuwenburg het uitdrukt:,, We zijn misschien nog wel de kleinste vereniging van Nederland maar wel met het grootste parkeerterrein. We kun nen dus vooruit."

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5