In the Radio station Noordwijkse watersporters hebben eigen clubgebouw Zevenhoven genoot van circuf Lustrum jaarmarkt Hazerswoude werd doorslaand succes Behoud Oude Raadhuis voor Bevolking Ringrijderij hoogtepunt Oranjefeesten Katwijk Zoeterwouds kinderkoor neemt afscheid van dirigent Paardekooper Burgemeester Bonnike „toetert" het clubgebouw van de Noordwijkse Watersportverening open. NOORDWIJK „Ik heb het gevoel iets gevaarlijks te gaan doen", zei burgemeester mr. Bonnike, toen hij zaterdagmiddag op het terrein van de jachthaven op een knop moest druk ken. Het resultaat was een lange stoot op een scheepstoeter. Met deze cere monie Verrichtte Noordwijks eerste burger de officiële opening van het nieuwe clubgebouw van de Water sportvereniging. De bemanningen van tientallen versierde jachten betuigden hun bijval met het vreugdevolle ge beuren door een tumultueus concert van scheepsbellen en-singnalen te la ten horen. De plaats waar het clubgebouw staat, is een merkwaardig stukje grond, merkte mr. Bonnike in z'n speech op. „Aanvan kelijk graasden er koeien, later zou het industrieterrein worden, toen kwam er een jachthaven, daarna waren er specu laties over de vestiging van een Eros- centrum, en uiteindelijk staat er een so ciëteit-clubgebouw van de Watersportve reniging Noordwijk. Sociëteitsvoorzitter Nic. van der Zalm releveerde de voorgeschiedenis van het ontstaan van het clubgebouw. Ongeveer drie jaar geleden namen enkele water sporters het initiatief tot het oprichten van een watersportvereniging. Dat in een behoefte werd voorzien, bleek al gauw na de eerste ledenvergaderingen. De zekerheid van het voortbestaan van de jachthaven bleek van wezenlijk be lang en daarover bestond in die tijd on gerustheid. Het beschikken over een thuishaven en een daarbij behorend clubhuis, werd de grote wens van de vereniging. Na tal van problemen en de sillusies kwam het moment dat de jacht haven met opstallen in handen van een andere eigenaar overging. Dit gebeurde in het begin van dit jaar. De continuiteit van de haven werd daarmee gewaar borgd en aan de vereniging werd een clubhuis in huur aangeboden. „Maar och arme", aldus Van der Zalm, „wat moest er veel aan worden opgeknapt. Het ge bouw was totaal verwaarloosd. Er leek geen beginnen aan. Onze huisbaas in spé bood echter aan het geheel te zullen op knappen, zodat we alleen voor de inrich ting moesten zorgen". Gezien de kosten was men tot de conclusie gekomen, dat het geen haalbare kaart was. Intussen was de nieuwe eigenaar reeds begonnen met het herstel van het pand aan de bui tenkant. Na overleg met de eigenaar werd overeengekomen, dat de water sporters zelf het interieur zouden aan pakken, terwijl hij nog een groot deel van de materialen beschikbaar zou stel len. Bovendien zou de huurprijs voor de eerste paar jaar worden aangepast. Een bijzonder mooi aanbod, maar nog bleek de zaak financieel niet rond te krijgen. Men had toen de stoute schoenen aange trokken en aangeklopt bij het gemeente bestuur. Overleg met wethouder Jansen en diens medewerker de heer Hoeve- naars leidde er toe, dat aan de vereni ging een startsubsidie van 10.000,- werd aangeboden. Daarmee kwam het lek boven water. Verschillende leden boden aan mee te werken aan het her stellen van het pand, terwijl anderen door giften en schenkingen de lasten verlichtten. Ook van niet-leden kwamen schenkingen binnen. Negen weken ach tereen is er hard gewerkt en met succes. Mede door dit resultaat groeit de vereni ging gestadig, aldus de voorzitter van de sociëteit. Hij besloot met dankwoorden aan het gemeentebestuur en zovele an deren, die spontaan hadden geholpen. Het feest van de ingebruikneming van het clubgebouw is zaterdag door velen meegevierd, speciaal ook door de jeugd. In drie luxe, rijk versierde rondvaartbo ten van schipper Van Hulst maakten bij na tweehonderd kinderen met hun bege leidsters en begeleiders,een verrukkelij ke tocht naar de Kagerplassen. Behalve de vijftig Noordwijkertjes, ging er een grote groep (80) jongelui van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting mee, ter wijl de derde boot bevolkt werd door een vijftigtal jonge Duitse gasten. Deze brachten een vakantie door in de bad plaats en kregen tot hun grote verrassing een uitnodiging om de rondvaarttocht mee te maken. Organist Bakker pauselijk onderscheiden ROELOFARENDSVEEN De pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifi- ce werd zondag tijdens de eucharistieviering door pas toor Wortel overhandigd aan G. Bakker, al zeventig jaar organist van de Veense parochie St.- Petrusbanden. Pastoor Wortel schetste de vele verdiensten van de be jaarde organist. Koorvoorzitter Nic. v.d. Meer ging ook uitvoe rig in op de lange periode, dat de heer Bakker het orgel be speelde en overhandigde hem twee glaspanelen. Na de mis werd gerecipieerd in De Vier Heemskinderen, waar het koor een serenade bracht. Ook de koordirigent M. Nie- wint werd gehuldigd. Dit van wege het feit, dat hij dertig jaar het koor dirigeert. Pastoor Wortel feliciteert organist Bakker met de pauselijke onderscheiding ZEVENHOVEN Het circus Quaiser uit Bremen gaf zaterdagavond in Ze venhoven een leuke voorstelling die anderhalf uur duurde. Bijna 200, voor namelijk jeugdige toeschouwers keken vol bewondering naar de kunsten die de circusartiesen lieten zien. Na een aardig jockeynummer en goed ge brachte paardendressuur verschenen de clowns Pepe en Banana in de piste. Zij werden met veel applaus ontvangen. Er werd volop gelachen tijdens dit nummer, vooral toen de clowns begonnen te boksen en de nodige stommiteiten uithaalden. De jeugd raakte helemaal enthousiast toen directeur Quaiser twee jongens uit het pu bliek uitnodigde om elkaar in de piste een hoed af te pakken en te proberen zo snel mogelijk op een pony te klimmen. Zo maakten Peter Hoogervorst, Gerrit Dom burg, Gert-Jan en Cor Pellegrom meisjes Regina Wassenaar en Rinekd zit kei hun debuut. \ij< Na de pauze kon de jeugd nog ge van een evenwichtsnummer, er wet op gelachen om een clown met een pet en keek ze ademloos naar de ki die de cowboys met hun lasso's en i uithaalden. Al met al een geslaagde voor de Zevenhovense jeugd. nl HAZERSWOUDE Lang voorclat de vijfde jaarmarkt te Hazerswoude-dorp via vuurwerk werd weg geschoten, kon den marktmeester Dick Plaizier, de organiserende MICO en, niet te vergeten, het publiek spreken van een geweldig succes. Succes omdat de standhouders, ondernemers en vere nigingen en instellingen vertegenwoordigend, vrij vaak hun waar, of attractie, op originele wijze aan de man- /vrouw trachtten te brengen. Trouwens, dat deze eerste lustrum-jaarmarkt zo enorm insloeg, zit 'm ook in het feit dat er talrijke evenementen voor het pu bliek, dat met duizenden de Dorpstraat, het Ambachtsplein en het Raadhuisplein bevolkte, op touw waren gezet. Vrijdagavond bijvoorbeeld: toen daalden vijf parachutisten <5p het sportterrein achter de Burgemeester Warnaarkade, nadat ze voor een ieder goed zichtbaar het eerste stuk tussen vliegtuig en vaste grond via een vrije val hadden afgelegd. Zaterdag, toen in de avond uren het vuurwerk stond gepland, stond in het teken van de jeugd. Een zeepkistenrace en een lampionnenoptocht onder veel meer stondèn er voor hen op het programma. Opvallend was dat de vertoning van de films uit het archief van de gemeente bij menigeen eveneens de aandacht kregen. Al met al was de vijfde jaarmarkt een voor elk wat wils-evenement, dat uiteraard in 1980 zal worden voorgezet. SASSENHEIM De Sassenheimse Noordieren waren zaterdag de gast van de NCRV in Hilversum. Bijgewoond werd het live radio programma Los-Vast en de NCRV had haar best gedaan om vooral veel Engelstalige muziek in het programma te verwerken. Een groot succes was het optreden van twee Groninger studenten die een liedje zongen over de problemen in Belfast. Na de lunch die op de Bussumse heide werd genuttigd, werd koers gezet naar Amsterdam waar een rondvaart werd gemaakt. De Noordieren waren vooral verbaasd over de woonboten die her en der in de grachten liggen. Het diner werd gebruikt in het IBIS- Jiotel. De directie van dit hotel had de kinderen een souper aangeboden en hiervan werd door de Ierse kinderen maar al te graag gebruik gemaakt. 's Avonds werd enthousiast disco gedanst in de jeugdsociëteit aan de Vaartkade. De prijs voor de origineelste opmerking gaat haar Lorna Elliott die zondag jarig was. Ze zei: Ik word vijftien, maar ik vind het niet erg om oud te worden On Saturday we went into the bus which brought us all over to Hilver sum. In Holland we have about eight broadcasting organisations and they are all situated in Hilversum. We went to one of them, the NCRV and we were allowed to visit the broadcas ting of a life radio programme. The elderly woman who was singing first is very famous in Holland. She calls herself „the female singer without any name." But I know she has a name. I found it out when I examined the papers from the registar's office. After the programme we went into the bus to have lunch on a nive spot hear Hilversum. But unfortunately the rain started to come down just af ter we had reached that spot. So we stayed in the bus, had our lunch there and the driver - brave man! - went out to get the bottles of coke for us. He deserved the aplauding you did for him. When we had finished our lunch we discovered that there was still he avy rain outside so we didn't go out at all. The bus started then for Amster dam. In this capital place of Holland we made a.tour with a boat trough the canals and the harbour. In the houses we saw there used to live very rich tradesmen in the seventheenth cen tury. Most of them are offices now. We also had a look at the smallest house of Amsterdam and small it was indeed! Some of you were very sur prised to see people live on boats in the canals. But in fact, many people in Amsterdam live on boats. Some even have a kind of garden on the top of their boat. Leaving Amsterdam we had a stop at the IBIS hotel near Schiphol in which we had dinner. The management of this hotel had invited you to eat in their place on their cost and I think that's very kind of them. Afterwards there was another swinging Disco in the youthclub in Sassenheim. Dutch colleens there as well, as most Nor thern Irish boys noticed. On Sunday we celebrated the birthday of Lorna Elliott. I'm not allowed to tell anyone that she becamè fiftheen years of age, so I won't tell you. We all say happy birthday to you and then Lorna served some lovely cakes. Thank you Lorna. Tomorrow we will spent the whole day on a factory of agricultural machines in Nieuw Ven nep. The people over there made a nice program for us. including sports. In the evening there'll be a game eve ning under supervision of Tineke. Be all kind to her and enjoy the games. Frits Beutick. Inbrekers op dak huishoudschc ALPHEN AAN RIJN De Alphense tie heeft in de nacht v: terdag op zondag, omst 3 uur, twee jeugdige i kers van het dak van de Christelijke houdschool in de Wht straat. 3 De twee, een 19- en een n rige Alphenaar, waren 3 naleerd door een plaats) die de politie tipte. N speurtocht werden ze o 61 dak ontdekt. De 19-jarig in bezit van enig geree< dat hij uit de school ha<ra^ genomen. Nadat procesv va was opgemaakt werdi - weer naar huis gestuurd Ds Rebel verl Sassenheim ich SASSENHEIM De c InJ reformeerde gemeenti en Sassenheim heeft dit einde afscheid genome m predikant ds J.J. Reblat is aangesteld als geei^ verzorger van de 'Li berg' in Amersfoort. E bel heeft vijf jaar pasfJJ zorg verricht in Sassei REGIO LEIDSE COURANT Ballonnenrace zwémbad De Lis Een knappe knal was afgelopen zaterdag het startsein voor het loslaten van vele tientallen ballonnen nabij het zwembad De Lis te Lisse. Verantwoordelijk voor deze knal was burgemeester Berends (midden) van Lisse, die de jeugd daarmee de ballonnen de vrije ruimte in liet sturen, kompleet met adreskaart. Uiteraard zijn er prijzen te verdienen voor diegene wiens ballon het verst komt. Een en ander is op stapel gezet vanwege het 10-jarig bestaan van het Lisser- zwembad, dat indertijd mede 'dankzij de enorme inzet van de toenmalige wethouder Van Leeuwen gerealiseerd kon worden. In het afgelopen weekend hebben zich al vele evenementen in en rond het bad afgespeeld en in de verdere week zal er nog veel meer gebeuren. Een der hoogtepunten is zonder meer de Zwemvierdaagse, die dinsdag start. WARMONDSE ACTIEGROEP NA ENQUETE: WARMOND In de maand juni werd onder de Warmondse bevolking een en quête gehouden met vragen over de toe komstige bestemming van het zoge naamde Oude Raadhuis. Dit karakteristieke gebouw grenzend aan het pleintje met de dorpspomp, wordt thans gebruikt als kantoorruimte voor ge meentewerken. Als het gemeentehuis ge renoveerd en uitgebreid is zal gemeente werken daar kantoorruimte krijgen. Waarschijnlijk komt het Oude Raadhuis dus begin volgend jaar leeg. Om te voor komen dat het gebouw voor particuliere doeleinden wordt gebruikt en dus ontoe gankelijk wordt voor de meeste Warmon- ders heeft een groep belangstellenden een enquête gehouden. In totaal werden 399 reacties ontvangen waarvan er 372 positief waren in die zin dat de ondervraagden vonden dat het Oude Raadhuis ter beschikking diende te komen van de gehele Warmondse bevol king. Daarbij wordt voornamelijk gedacht aan expositie-ruimte, museum-oudheidka mer e.d. Van de ondervraagde personen bleken er 87 bereid een aktieve bijdrage te leveren aan de realisering van het o- penbaar maken van het gebouw. De ma nier waarop zij dat willen doen zal nog nader worden onderzocht. Op dinsdagavond wordt de gebruikelijke hoorzitting voorafgaande aan de raadsver gadering gehouden. De aktieve groep roept iedereen die belangstelling voor het Oude Raadhuis heeft, op die avond naar de tijdelijke raadszaal te komen om dit onderwerp ter sprake te brengen. KATWIJK De nazomer- Oranje-feesten, die afgelopen weekeinde in Katwijk aan den Rijn gehouden werden, kunnen met recht een succes genoemd worden. Als hoogte punt van deze festiviteiten gold het Zuidhollands kam pioenschap ringrijden voor bespannen rijtuigen, wat vooraf gegaan werd door een echt gezellig volksfeest op de Turfmarkt. Meer dan vierenveertig sjezen streden afgelopen zaterdag middag om de hoogste Zuid hollandse eer in het ringrijden. Dat het hier niet alleen om be hendigheid gaat, bleek wel uit de fraai uitgedoste combinaties van man, paard en wagen. Kampioen van Zuidholland in het sjezengebeuren werd de heer A. van Delft uit Rijns- burg. De prijs voor het mooist verzorgde geheel ging naar de heer C. Boom uit Noordwijk. Het feest vooraf aan deze rin grijderij startte zaterdagmor gen al zo rond tien uur. Op de turfmarkt, dat als dorpsplein funktioneerde, gaf het mu ziek- en showgezelschap „De Randstadspelers" een werve lende show, die vooral aan de wat oudere dorpsbewoners op gedragen werd. De midden stand uit Katwijk Binnen had hierbij voor een bakje en een borreltje gezorgd, zodat naast het stralende zonnetje dito ge zichten rondstapten. Een van de hoogtepunten na het ringrijden was de „miss Ring verkiezing 1979". Na de nostalgie van de ringstekende viervoeters gaf dit een veel ei gentijdsere aanblik, die uitein delijk door mevrouw Van Eij- kel-Ouwehand gewonnen werd. Tot besluit mochten de kinderen nog meedromen tij dens een al eeuwen lang tradi tioneel gebruik: de omgang door het dorp met lampion nen. Vrijdagavond was er e< eenkomst in de 'Ontm< gisteravond kon eeniec scheid nemen in de Hei de kerk. Fietser gewond ROELOFARENDSVEEl Een 18-jarige fietser uit made is zondagavond gi geraakt op het Roelof sveense Westeinde. De raakte de berm en hierdoor het evenwicht. door sloeg de jongen oit kop en kon nog juist ont worden door een achte mende automobilst. De is met hoofdletsel i demisch Ziekenhuis val"; den opgenomen. ,el kl Inbraak Oude Wetering ALKEMADE In de Tlba sche School van Oude i ring is in de nacht vanlb; dag op zondag ingebrok as inbrekers zijn binnenge re door een raam naast de e trap te forceren. Een zoe n door kasten en bureau' n 1 een bedrag van ongeveaki gulden opgeleverd. MAANDAG 27 AUGUSTUS 1979 ZOETERWOUDE Bij gele genheid van het 20-jarig be staan heeft oprichter en diri gent Paardekooper gisteren afscheid genomen van het kinderkoor. In de hoogmis in de Christus Dienaarkerk ver tolkte het kinderkoor de volksstem in de vierstemmige Petrus en Paulus mis van Ver- mulst. Na de mis gaven de kinderen bij wijze van toegift nog enkele liederen ten beste. Het officiële gedeelte van het afscheid volgde daarna, tijdens een door het parochiebestuur aangeboden receptie in het Don Bosco. Naast de vele woorden van waardering voor de heer Paardekooper werden er ook enkele cadeaus aange boden. Ook waren vertegen woordigingen van de kinder koren uit Hazerswoude en Stomwijk, waar in de loop der jaren een goede samenwerking mee ontstaan is, op de receptie aanwezig. De middag werd met het hele koor in Blijdorp doorgebracht. Een diner in de Eendenkooi besloot de viering van het jubileum en het af- scheid van de dirigent, die be nadrukte dat het een afscheid met gemengde gevoelens is, maar dat het na twintig jaar tijd wordt dat jongeren zijn taak overnemen. Op 15 augustus 1959 startte de heer Paardekooper een kna penkoor met viijtien jongens. Alles ging het koor voor de wind totdat vlak voor de vie ring van het eerste lustrum de St. Janskerk aan de Zuid- buurtseweg afbrandde. De ju bileumviering werd uitgesteld tot een jaar later toen het hele koor op kamp ging naar Jon- kerbos. Dit kémp werd de eerstvolgende vier jaren weer bezocht. Inmiddels liep het aantal jongensleden terug en werd het knapenkoor een ge mengd kinderkoor. Momenteel voeren de meisjes met onge veer dertig'van de veertig le den de boventoon. De verhuizingen van de St. Jan naar 't Centrum, dat enige tijd als noodkerk heeft gefun geerd, naar tenslotte de Chris tus Dienaar waren andere be langrijke gebeurtenissen in het bestaan van het koor. Met het vertrek van Paardekooper ontstaat nu weer een nieuwe situatie Nu Lidwine Olsthoorn da de dirigeerstok overneer l(l dat tevens betekenen kinderen na de vijfde overstappen naar het jlor^ renkoor. Dit heeft wel oe gevolgen voor het repei Konden onder leiding Paardekooper nog ingewi de meerstemmige missen t studeerd worden, na de1 jonging van het koor z; moeilijker worden. Tocl ook Lidwine Olsthoorn kinderkoor, dat voora doop- en gezinsmisser dienst met gezang zal opl ren, naar een muzikaal peil begeleiden. J f.j

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4