Leiden - Zan Leiden op een fiets met zijspan Luifelbaan" ontving 35.000 bezoekers 60 jaar trouw if Leidse gedenkspeld voor G. Steinbach MAANDAG 27 AUGUSTUS 1979 Afsluiting De Haarlemmerweg is met ingang van morgen tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Kwaaklaan in Oegst- geest tijdelijk afgesloten. Deze afsluiting die ongeveer twee weken zal duren, houdt verband met een aantal noodzakelijke onderhouds- en herstelwerkzaamheden aan deze weg ter hoogte van het woonwagencentrum. Zowel aan de Leidse als aan de Oegstgeestse kant van de Haarlemmerweg worden de automobilisten door middel van borden op de hoogte gesteld van de afslui ting. Opera tie-assisten t In het Academisch Ziekenhuis zijn onlangs de eindexa mens voor het diploma operatie-assistent differentiatie chi rurgie en differentiatie anesthesie afgenomen. De volgende dames slaagden voor het diploma: A. Holthuis, A. Rem mers, N. Huiser, A. Stork en E. Groen. Afscheid Prof. dr. A. Chorus, gewoon hoogleraar in de psycholo gie aan de Leidse universiteit gaat zaterdag 1 septem ber met emeritaat. Professor Chorus was de eerste hoogleraar psychologie in Leiden. Het afscheid van prof. Chorus wordt gevierd met een kleine receptie in het gebouw van de subfaculteit psychologie aan de Hooigracht 15, vrijdag 31 augustus om vier uur. Ter ge legenheid van het emeritaat wordt prof. Chorus die dag een bundel aangeboden met de titel „Kleine keur uit de geschriften van dr. A. Chorus". Studen ten zaken Aan de Leidse Universiteit is onlangs de dienst Studenten zaken opgericht. Deze dienst gaat zich bezighouden met de studievoorlichting aan studenten en tevens met de ver schillende activiteiten, die verband houden met inschrij ving en begeleiding van studenten. Ir. F. Kuiper, die tot 1 juli als studentendecaan aan de Leidse Universiteit werk zaam is geweest, is benoemd tot hoofd van de dienst Stu dentenzaken. Koorrepeti ties Het bejaardenkoor van de Katholieke Bond van Be jaarden en Gepensioneerden, afdeling Leiden is van daag weer begonnen met de repetities. Iedere maandag wordt er vanaf twee uur 's middags geoefend in de Ro- manuszaal aan de Lange Mare. Nieuwe leden zijn op dat tijdstip ook van harte welkom. Burgemeester Vis bezocht afgelopen zaterdag het echtpaar Vin- kestijn-Zirkzee in verband met het 60-jarig huwelijksfeest. Dat gebeurde in Huize Groenhoven aan de Witte Rozenstraat 21 in Leiden, waar het echtpaar woont. Beide echtelieden zijn geboren en getogen in Leiden. De heer Vinkestijn (85) is vroeger bakker geweest, maar ging al snel werken bij de Nederlandse Spoorwe gen omdat het nachtelijk bakken hem niet zo beviel. Bij de spoorwegen was hij eerst lampenist, later werd hij controleur. Het echtpaar heeft een zoon en een dochter, èén kleinzoon en twee kleindochters. Beiden zijn nog goed gezond. Mevrouw Vin kestijn (83) is nog steeds volop in de weer met naai-, brei- en borduurwerk. Het feest werd vandaag in Huize Groenhoven ge vierd. ADLEIDSE COURANT 'eisvereeniging De Zwaluw anno 1927vliegt weer uit: Een fiets die het waarschijnlijk niet zal halen. Peter Labriëré laste het geheel aan elkaar... goede maaltijd en een prettig bed weet je vantevoren dat de meesten het zeker niet zullen redden.... Vergunningen Vergunningen vormen voor dit soort evenementen toch een hoofdstuk apart. Seisveld weet daarover mee te praten, maar prijst toch de medewer- king^die hij in de loop der ja ren van alle gemeenten heeft gehad. De meeste mensen kennen hem nu ook wel, re den dat de afgifte van ver gunningen dit jaar ook soepel verloopt. „Alleen van Oegst- geest kreeg ik een onbegrijpe lijk briefje terug. Het kwam er op neer dat de burgemees ter Jonkheer van Eysinga geen toestemming gaf. Ik heb nu maar een tweede briefje geschreven, met kopieert' van alle vergunningen die al wel verstrekt zijn. Nee, ik ver wacht daar verder geen pro blemen mee. Ik denk eigen lijk dat er daar op het ge meentehuis gewoon een fout is gemaakt. Dat die vergun ning vanzelfsprekend wel wordt gegeven. Mij hoor je daar niet over. Per slot van rekening maakt iedereen wel eens een foutje..." Ook de heer Beerepoot, direc teur van het Zandvoorts cir cuit kende Hans Seisveld nog uit eerdere programma's. Hoewel het circuit in principe al was verhuurd, slaagde hij er toch in het rennerskwar tier vrij te maken voor de noeste fietsers met hun bak kenisten. „En dat circuit is natuurlijk een onontbeerlijk onderdeel van de koers. De behendigheidswedstrijden die daar worden gehouden zijn nu eenmaal erg belangrijk voor het algemeen klasse ment. Je kan het circuit ver gelijken met het artsenduo Van Sprang/Meyer dat ook dit jaar weer meefietst. Alle bei noodzakelijk, bedoel ik. Zoals ook een geluidswagen erg belangrijk is. Regelen we ook, al heeft Van Rooden wat dat betreft wat roet in het eten gegooid..." In het al gememoreerde alge meen klassement zullen over igens vooralsnog de winnaars van '76 (Bakker en Edelaar uit Alphen) ontbreken. Ze hebben zich nog niet inge schreven. Twee andere poten tiële kanshebbers (Koos de Haas en Jan van Berkel) be raden zich op dit moment nog over hun deelname. Seisveld: „Het favoriet-zijn telt zwaèr voor deze jongens. Maar ik heb goede hoop dat ze zich alsnog zullen inschrijven. Mo reel zijn ze dat ook wel een beetje verplicht. Zonder hen is de koers gewqon net niet af...." Een koers die overigens in de vroege ochtend van maandag 17 september bij de Leidse Molen de Valk van start zal gaan. „Met be- hendigheidsproeven", ver telt Seisveld nog. „Die zijn bedoeld als een soort war- ming-up, een laatste test ook voor deelnemers en fietsen. Als ze die proef uit rijden is de kans direct erg groot dat ze ook Zandvoort zullen bereiken. Over de mogelijkheden van een gave terugkeer laat ik me verder niet uit. Dat zal de koers zelf moeten uitwij zen..." GERT-JAN ONVLEE lerkleinsten waren er kin derprogramma's met pop penkast, films en goochel- nummers, er was een op tocht voor verklede kin deren afgelopen zaterdag met begeleiding van jong K. en G. en het majoret- tenkorps Actief en er was een balonnenwedstrijd. De uitslag van die wed strijd is nog niet bekend maar enkele balonnen zijn al doorgedrongen tot in Duitsland (Bremen). Voor de jeugd waren er diverse disco-shows georgani seerd, met name op de za terdag. Verder waren er de kermisattracties, de klaveijas-avond, de bra derie, wielerwedstrijden, de oude ambachten, di verse soorten muziek en nog meer. Het hoogtepunt was de inge bruikstelling van het vaste ca rillon op het Bevrijdingsplein, een blijvende herinnering aan het vierde lustrum van „De Luifelbaan". Dit carillon, dat door de winkeliers is aange kocht zal meerdere malen per dag vrolijke deuntjes laten ho ren. De plaats waar het caril lon staat zal door de gemeente worden verfraaid met struiken en bankjes, zodat het nogal kale plein er een gezellig parkje bijkrijgt. De oude ambachten op de Braderie op het Bevrijdings plan trokken veel bekijks. liersvereniging heeft de afgelopen jaren al heel wat activiteiten ontplooid, maar de festiviteiten ter gelegenheid van het vier de lustrum spanden qua opzet en omvang de kroon. De activiteiten wa ren georganiseerd voor jong en oud. Voor de al- LEIDEN De heer G.Steinbach ontving afgelopen zater dag uit handen van wethouder P.H. Schoute van CRM de gedenkspeld in goud van de gemeente Leiden in verband met het feit dat hij een kwart eeuw bij de Stichting Leidse Jeugd Actie werkzaam is. De overhandiging van deze belangrijke Leidse onderscheiding vond plaats in het Jeugdbuitencentrum „De Korte Vliet" aan de Vlietweg in Leiden, waar de Leidse Jeugd Actie een receptie aan de jubilaris aanbood. De heer Both, voorzitter van het be stuur van de Stichting Leidse Jeugd Actie noemde in zijn toe spraak de heer Steinbach een man met een zeer praktische in stelling, die niet gehinderd door allerlei soorten ideologieën met grote kennis van zaken, ijver en werkdrift zijn werk doet. „Dooi mensen als Steinbach is het welzijnswerk de afgelopen jaren zc gegroeid. Wij waarderen vooral zijn grote persoonlijkheid", al dus de heer Both. Wethouder Schoute noemde de heer Steinbach „de kurk waai de Leidse Jeugd Actie op drijft". „De activiteiten van de LJA zijn door Steinbach krachtig uitgebouwd en gestimuleerd. Niet voor niets heeft hij, overigens ook 40 jaar in overheidsdienst, be gin dit jaar een koninklijke onderscheiding gekregen", aldus dt heer Schoute. De druk bezochte receptie in het Jeugdbuitencentrum werd mu zikaal omlijst door oud-leden van het Jeugd Kamer Orkest. Jybilaris Steinbach nam vele geschenken In ontvangst. Ongeveer personen bezoch- afgelopen week het Bevrijdingsplein naar aan- van de lustrum van de winkeliers- '^niging: „De Luifel- De bezoekers wa- I afkomstig uit Lei den en voor een belang rijk deel ook uit de Leid se regio; het winkelcen trum op het Vijf Mei plein heeft een vrij grote vaste klantenkring in de regio. De meeste mensen kwamen op de donder dag en de zaterdag. De 20 jaar oude winke- een dergelijk vervoermiddel als fiets met zijspan nu eigen lijk wel moet voldoen. Nou ja, exact... „We hebben er wel ons best voor gedaan", vertelt Hans Seisman trots. „En bij de Leidse politie bleek uiteinde lijk een bereidwillige agent aanwezig die ons wel wilde helpen. Na een dag kwam het antwoord op onze vraag. De enige eis waaraan een fiets met zijspan moet voldoen is dat het vervoermiddel niet breder mag zijn dan een me ter vijftig. Meer niet. Zelf hebben we er nog wel een soort van eis bij gedaan; de fiets moet in staat worden geacht de route Leiden - Zandvoort - Leiden redelijk af te kunnen leggen..." Reisleider 'Seisveld koos dit jaar opnieuw voor een twee daags evenement. In de prak tijk is gebleken dat de deelne mers met name de avond en de nacht van de eerste (wed strijddag bijzonder aantrek kelijk vinden. „En daar spring je dan als organisatie op in. Al maakt dat de proble men wel wat groter. Zo moet je bijvoorbeeld wel zorgen dat het hele stel de volgende och tend weer compleet is". Een lastig gegeven (fietsen met een zijspan maakt nu eenmaal dorstig) dat door Seisveld met flair is aangepakt. Eerst was daar de keuze van de eindbe stemming. „Gouda had bij voorbeeld ook gekund. Maar daar hebben de deelnemers te weinig vertier. Amsterdam was een andere mogelijkheid, maar als je daar naartoe gaat weet je zeker dat je de terug reis met minder dan de helft moet beginnen. Dus is het weer Zandvoort geworden. Er zo tussen in". Jammer alleen dat de stoet fietsen in het weekeinde Zandvoort niet binnen mag. Een verbod dat Seisveld heeft genoopt uit te wijken naar de maandag en de dinsdag. „Met enige pijn in het hart. maar de zaak is verder toch wel op timaal georganiseerd. We overnachten in hotel Bouwes, eten daar ook. Een beetje prij zig misschien, maar de man nen hebben het nodig. Zonder WINKELIERSVERENIGING BEVRIJDINGSPLEIN GROOT SUCCES Seisveld bij de eerste fiets met zijspan die werkelijk af is. Het pronkstuk van Fred de la Rie. 5IDEN Vrouwelijke elncmers komen nog al ii niet in het grote spel or. De opdrachten zijn altijd even dwaas en als ooit in 1972. De uitvoering van Seis- grote gebeuren be weer erg veel. Routi- in de loop der jaren door en organisatie staat garant ledjn brok spektakel van de plank. De insiders het al hebben begre- Reisvereeniging 'De anno 1927' vliegt uit. Doel dit keer: Vervoermiddel: met zijspan. Data: 17 en dinsdag 18 Reden: voor de onbekend. Nou, Hans Seisveld, van café de Ver- Kruik en chef-kok in daar achter gelegen bis- 'La Calandre' weet ei- wel waarom hij op- aan het organiseren „Voor de gezel- i ligheid. Ik hou nu eenmaal van dolle, dwaze dingen. Gekke zaken uithalen, n^en- sen gezellig bij elkaar bren gen". Even terug. Naar 1972 om precies te zijn. De eerste maal dat Seisveld de buitenwereld verbaasde met een bakfiet- senkoppelkoers. Een geslaag de grap die in '76 het serieuze vervolg vond in een wereld kampioenschap. Op hetzelfde onderdeel overigens. Het zou trouwens wel de laatste keer zijn dat hij iets dergelijks or ganiseerde met gehuurde za ken. „De huursom van al die bakfietsen viel wel mee, maar het feit dat we een hoop borg sommen kwijtraakten was wat minder..." De bakfiets werd vervolgens als te kost baar aan de kant gezet. Ook al omdat het bestand bakfietsen na die koppelkoers drastisch was verminderd. „En omdat opeens iedereen zo'n wed strijd ging organiseren. Je probeert nu eenmaal origineel te zijn. Nou, met bakfietsen bleek dat niet meer mogelijk". Lang treuren deed Hans Seis veld niet. Na een jaartje be- deriktijd vond hij in '78 tij dens de Tourweek een draag- baarkoers uit. Natuurlijk niet met echt draagbaren ('Dat zou niet leuk zijn geweest') maar mét door de deelnemers zelf vervaardigde draagbaren. Hoewel dé regen die dag na drukkelijk aanwezig was, bleek het gegeven 'zelfwerk zaamheid' een succes. Voort bordurend daarop belandde Seisveld dit jaar op de frets met zijspan. „Nee, die bestaan niet dat klopt. Maakt het des te aardi ger. Tot nu toe vonden acht tien koppels dat ook. Worden op dit moment de meest vreemde gedachtenkronkels uitgewerkt." Nu zou reisvereeniging 'De Zwaluw anno 1927' reisveree niging 'De Zwaluw anno 1927' niet zijn als er niet een keurig reglement zou zijn opgesteld. Een reglement waarin exact is vastgelegd aan welke eisen

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3