iobert Jan van der Feen erslaat Ronald Blommendaal Opnieuw nederlaag Aiphians Peter Gelpke onderuit in finale plSS oppermachtig tegen Hercules: 5—9 >e Spartaan mist finaleplaats maamm V} Leidse l't'oede „Leidse" start handbalcompetitie Moedig verbetert Nederlands record Ijfhonderd deelnemers ij wielerwedstrijd Swift IMES AV LEIDEN GEDEGRADEERD Op Nederlands kampioenschap snelschaken LEIDSE COURANT MAANDAG 27 AUGUSTUS 1979 B- finalisten Robert Jan van der Feen (met bril) en Ronald Blommendaal LEIDEN Robert-Jan van der Feen heeft in de finale herenenkel B met bijzonder veel moeite van de verrassend zo ver gekomen na tionale veteranenkampioen Ronald Bloemen- daal gewonnen: 7-6, 6-4. Zoals de wedstrijdlei ding bij aanvang van het toernooi reeds ver moedde, verslgeg Hennie Fehling bij de da mes in B haar grote opponente Annete van der Mey. De eerste set ging moeizaam met 7-5 naar de favoriete. Hennie Fehling liet het niet op een derde set aankomen en besliste de tweede met 6-3. De als derde geplaatste van der Feen was was in B na het wegvallen van de favoriete Amster dammers dé grote kanshebber op de eindover winning. Blommendaal verraste vooral door het uitschakelen van Bram Madera en Hennie Koe mans. In de beslissende krachtmeting werd aantrekkelijk tennis gespeeld. In de eerste set leek Ronald Blommendaal voor nog meer op schudding te^gaan zorgen dan hij al had ge daan. In de eerste set had hij op een gegeven moment zelfs een voorsprong van 5-2. Van der Feen gaf zich niet zomaar gewonnen, hij kwam terug en de tie-break moest de beslisssing brengen. Van der Feen sloeg het eerst zeven punten punten bij elkaar en won dus de eerste set. In de tweede set waren de lichamelijke mo gelijkheden van de veteraan nog lang niet uitge put. Deze gaf zich niet bepaald zonder slag of stoot gewonnen. De strijd ging zeer gelijk op. Bij 4-4 brak van der Feen door de service van Blommendaal heen en daarmee was het pleit beslecht; 6-4. Het herendubbel in B werd door het koppel John Visbeen/Marinus Brooshooft gewonnen. Bijna niemand had kunnen vefmoe- den, dat zij zo gemakkelijk van Arnold van der Capellen en Hennie Koemans zouden winnen; 6- 1, 6-2. Bij de heren in C was Wouter Kuijck na het in de halve finale verslaan van nummer één iJan Pieter Hop favoriet vor de titel. Zijn tegen stander was de eveneens niet geplaatste Hans van Tongeren. De eerste set bracht van Tonge ren door tie- break op zijn naam. In de volgende twee sets stond Kuijck zijn tegenstander telkens drie games toe: 6-3, 6-3. In C werd bij de da mes de niet geplaatste Astrid Veenman kampi oene. Als vier geplaatste Annete Karl werd met 1-6, 6-2, 6-2 verslagen. KOUDEKERK a/d RIJN Artesia organiseerde een C/D toernooi. De verrassingen kenmerkten dit toernooi, want de geplaatste spelers volde den bijna geen van allen aan de verwachtingen. In de finale C won KLaas Oosterhof vanb Ha rold van Offeren. Bij de dames kwamen de één en twee geplaatsten wel in de finale terecht. Nel Dekker versloeg mevrouw Acysouw in twee sets: 6-4, 7-5. In D won de Leidse student Mark van Rooyen zeer verrassend van één geplaatste Jeroen van Dijk. Het werd een overtuigende overwinning in twee sets: 6-4, 6-0. Bij de dames in D bestreden twee wel zeer jonge tennisters elkaar. Ellen Kortekaas (13) won van de een jaar oudere Marijke Oudshoorn: twee maal 6-1. Overige uitslagen: HDC: J van der Veen/ A van der Veen - Van der Velde /Oosterhof6-2, 7-6. DDC: N Dekker/ A Dekker - Kleestad Prinsen: 4-6, 6-4, 6-3. HDD: Heemskerk/ van Kuivenho- ven - Van Dijk/ Lelyveld: 7-6, 4-6, 6-3. DDD: Pouw/ Hennepman - Wals/ van Elst.4-6, 6-3, 6- 2. LEIDEN Merenwijktoernooi. Het toernooi, waaraan alleen D- dubbels kunnen deelnemen en dat het enige in zijn soort genoemd kan wor den, was zeker een succes. Bij de heren won het koppel Schonenberg/ Lugthart met een overtuigend 6-0, 6-4 van Paarlevliet en de Mooy. Bij de dames was er ook van duidelijk verschil sprake. Hage/ Wijnveldt wonnen van het koppel Levi/ Kolk: 6-1, 6-4. Het gemengd dubbel tenslottte gaf een spoannende strijd te zien tussen Van Gaaien/ Van Gaaien en Wijn veldt/ Thuis: 3-6, 6-4, 7-5. ALPHEN AAN DE RIJN phians Unique speelde afge- lopfen zaterdag tegen het in degradatiegevaar verkerende St. Lodewijk. Een zwaar ge havend /(Iphiansteam (bles sures) startte met een 1-0 voorsprong door Huub Delsol na een twee honkslag van Anton Gerrel-Zonder dat St. Lodewijk kon imponeren liep het toch langzaam weg van de Alphenaars.Via 4-1 werd het in de vierde inning 5-1 voor de bezoekers.Er waren tussendoor honkslagen te no teren van Frans Schouten, Rob van Tuyl, Henk van Keu len, Huub Delsol en Anton Gerrel. St. Lodewijk had had echter wat meer geluk. Verre Alphi- ansklappen werden uitgevan- gen, terwijl de tegenstanders de ballen net buiten bereik van de fielders sloegen. In de acht ste inning werd de eindstand van 11-1 bereikt en houdt St. Lodewijk handhaving in dq eerste klasse in eigen hand- Scores: Alphianspitcher (Frans Schouten) 3x3 slag, 2x4 wijd, 14 honkslagen tegen, veld 4 fouten; St. Lodewijkpitcher 13x3 slag, 2x4 wijd, 8 honksla gen tegen, veld 1 fout. Indivi duele slagprestaties:Frans Schouten 0,666 (2:3), Huub Delsol 0,500 (2:4), Anton Ge rrel 0,500 (2:4), Rob van Tuyl 0,250 (1:4), Henk van Keulen 0,250 (1:4). ROOZENDAAL And ré Moe dig van vereniging De Sleu tels vestigde gisteren bij atle tiekwedstrijden voor invali den in Roozendaal een nieuw Nederlands record op de 1500 meter. Moedig reed die af stand in 5.45.9. Op de 400 me ter werd Moedig tweede in een tijd van 1.30.2. Moedig eindigde als derde op de 100 meter, een afstand waar de Leidenaar 23.00 seconden voor nodig had. Moedig is geselecteerd voor de Nederlandse atletiekselectie die 11 september naar Canada vertrekt. Die afvaardiging zal daar deelnemen aan zoge naamde 'superstarwedstrij- den'. Joop Riethoven heeft voor die reis naar Canada geld ingezameld. Een bedrag van drieduizend gulden wordt dins dag aan Moedig overhandigd. IDEN Ruim vijfhonderd terrein De Waard. In totaal 22 t^Jielrennertjes reden gisteren verenigingen gaven acte de n^ee in wedstrijden die wer- présence. Wielervereniging ,g n gehouden op industrie- Swift, organisator van dit jeugd in actie tijdens de wielerwedstrijden in De aard. evenement, eindigde in de eindrangschikking op de tweede plaats. Uitslagen: acht-jarigen: 1 Mai- kel Kuipers(Olympia). Negen jarigen Cynthia Luttke, 8 Nancy Albers(Swift). Negenja rigen: Frank Hillebrand (Mid delkamp), 6 Agatha Dreef (Swift). Tien-jarigen: Appie Ar- p(Adelaar) 3 John van Kam-, pen (Swift) 9 Jacky Ginjaar (Swift). Tien-jarigen: Sandy Luttke (Spartaan), 10 Ronnie van Weern(Swift). Elf-jarigen: Antoin Geesink (Schulte) 10 Stefan Sikking (Swift). Elf-jari gen: Stefan van Teylingen- (Kampioen). Twaalf-jarigen: Ronnie van Rijswijk (Sparta). Twaalf-jarigen: Nici Walraven (Schulte) 10 Dreef (Swift). Der tien-jarigen: Peter Verbaas (Sparta), 4 Robert Jongbloed (Swift). Dertien-jarigen: Marcei Plokkaar (Volharding), 2 Si mon van Weern (Swift), 7 Ed die Louiss (Swift). Veertien-ja rigen: Rob Koster (Swift), 2 Martin Overdevest(Swift). Veertien-jarigen: Jan Zand- stra(Swift). De winnaars bij de tien-jarigen, tweede categorie. Van Links naar rechts: Marcel van Vliet(2), Sandy Luttke(1) en Hans Cuvelier(3). DEN - Na de derde verregende ren e competitieronde is er bij de seni- n nog altijd weinig overzicht. De Z di ifdklasse dames werd geheel afge- os: terwijl in de overige klassen ook voge poules geen doorgang konden den. Zeker is wel de degradatie van damesploeg van AV Leiden naar de addl de klasse.De dames van De Bata- 96-haalden als enige Leidse ploeg de i\ F les. heren van De Spartaan deden in de ste ronde hun uiterste best alsnog finaleplaats te veroveren. Na een valificatie van de 4x100 meterploeg imen de Lissenaren toch enige pun- te kort. Een hoofdrol was er' weer P®'e r de familie Van Noort. Peter van >rt slingerde 45.38 meter met de ko- terwijl zijn broer Peter zich niet on- igs betuigd liet met de discus 44.12 me ter. Jan van Heek was de derde sterke man met 54.30 meter bij het speerwer pen. Ook de loopnummers waren weer goed bezet met Martin van Rijssel 800 meter in 1.58.2, Piet Waning 14.46.9 op de 5000 meter, Aad Kortekaas 400 me ter horden in 55.4 en Ad van Doorn 22.6 op de 200 meter en 15.7 op de 110 meter horden. De springnummers wer den goed bezet door Ard Vermeulen, Piet Walraven (beide 1.90 hoog) en Nico van Steyn 6.64 meter. Met uitschieters, naar boven en onder kwam de herenploeg van Holland niet verder dan een achtste plaats. Manfred Sahner verbeterde zich met het kogel-1 slingeren tot 43.68 meter. Mark van Vliet sprong 4.40 meter met de plos- Stok. Aya van Gemeren liep de 110 me ter horden in 16.1 en sprong 6.71 ver. Kees Riemens wierp 57.98 met de speer. Alfred Verhoef kwam op de sprint tot 11.3. Een sterk verzwakte damesploeg van AAV'36 is in Groningen net aan uitge schakeld voor de finales. De opvallend ste prestatie was de 15.3 op de 100 meter horden van Marjan Goedhart. Lia van der Jagt liep de 800 meter in 2.24.3. Ook de ploegen van De Bataven ver schenen zwaar verzwakt op de baan. Desondanks presteerden de heren goed. Theo Brussche liep de 1)0 meter horden in 15.9. Ton Oudshoorn scoorde veel punten met 11.5 en 53.0 op de 100 en de 400 meter. De 1500 meter ging voor Peter Wezel in 4.07.5. Wybo Lelie veld liet op de 5000 meter 15.17.2 note ren. Maarten Gijsbers had voor de 400 meter slechts 52.8 nodig. De lichtpunten in de damesploeg waren de 2.19.5 op de 800 meter voor Marian van Schie en de 61.7 voor Anne Politiek op de 400 meter. De dames van AV Leiden konden ook in de laatste wedstrijd niet imponeren,het- geen degradatie naar de derde klasse betekende. Joske Boom en Julia Tol waren het sterkste bij de Holland-dames. Julia Tol wierp 29.90 met de speer en Joske Boom liep de 100 en de 400 meter in respektievelijk 13.3 en 63.6. De beste Leidemheren waren Kees van Beelen,1500 meter in 4.16.8, en Kees van Manen 16.20.4 op de 5000 meter. Schaken LEIDEN - Het eerste in Leiden georganiseerde Nederlandse jeugdsnelschaakkampioenschap is een groot succes geworden. Een record aantal deelnemers zorgde voor een spannen de strijd waarbij de beslissingen vaak pas in de laatste ronde of na barrages vielen. Bij de jongens tot 20 jaar zegevier- de de Eindhove- naar Frans Cuijpers, die aan het slot van het toernooi profiteerde van de misstappen van de Leidse favo- rieten Peter Gelpke, Menno Okkes en Andius Teijgeler. Meisjeskampioene werd na een reeks beslissingswedstrijden de Haagse Cristina van Santen. De titels bij de jeugd tot 16 jaar gingen naar Gert Koelewijn (Katwijk) en Ivette Na- gel. Ruurd Dam en Ma- riëtte Drewes waren de sterksten bij de jonge ren tot 13 jaar. Met de komst van sponsor LOI is de strijcj om de Nederlandse jeugdtitels weer extra leven in geblazen. Niet minder dan 200 jeugdigen ver schenen achter de borden om na enige voor ronden in finalegroepen om de prijzen te gaan spelen. Bij de jongens tot 20 jaar sneuvelden zoals gebruikelijk weer enige favorieten in die plaatsingswedstrijden. Rinie Kuijf (Philidor) en Frits van Dooren, verleden jaar nog tweede, wa ren de belangrijkste spelers, die voortijdig wer den uitgeschakeld. Tot de finales drongen naast de Nederlandse jeugdkampioen Rudy Douven wel de Leidse spelers Peter Gelpke, Menno Ok kes, Andius Teijgeler en Erik Oosterom door. De vier Leidse schakers speelden een zeer be langrijke rol in de finale. Samen met Coen Ste- houwer en Frans Cuijpers vormden Menno Ok kes en Peter Gelpke al snel een kopgroep. Coen Stehouwer viel van hen als eerste af. Menno Okkes werd in de voorlaatste ronde door Peter Gelpke uitgeschakeld, die daarna met nog een ronde te spelen en een half punt voorsprong de titel voor het grijpen had. Een smadelijke neder laag tegen Erik Oosterom, die eerder al Frans Cuijpers op de rand van een nederlaag had ge bracht, kostte hem toch nog de eerste plaats. Frans Cuijpers, die bijna voortdurend op een of een half punt achterstand had gestaan werd nu de nieuwe kampioen. Eindstand 1. Cuijpers 9 uit 11; 2. Gelpke 8,5; 3. Okkes en Teijgeler 7; 5. Stehouwer 8,5; 6. Douven 6; 7. De Boer en Kretschmar 5; 9. Smid en Oosterom 3,5; 11. Wind 3; 12. Pieterse Bij de meisjes tot 20 jaar ging de strijd gelijk op. Pernette Cameron, Margreet Mol en Christina van Santen waren de drie hoofdrol speelsters in een veld van acht deelnemers. Na een dubbelrondige competitie hadden zij alle drie 10 punten verzameld. Een driekamp moest toen de beslissing brengen. De regerend kampi oene Christina van Santen bleek toen de sterk ste zenuwen te bezitten. Margreet Mol werd tweede en Pernette Cameron moest zich tevre den stellen met de derde positie. Geen spanning was er bij de meisjes tot 16 jaar. Ivette Nagel was veel te sterk voor de rest van het veld. Met 19 punten scoorde zij er niet min der dan vier meer dan de nummer twee Anne Marie Duijvelinck. Arriëtte Cameron en Hanneke aan de Wiel deelden met 14 punten de derde plaasts. Gert Koelewijn, Nico Kuijf, Sjoerd Meijer en Roel Piket waren de Leidse schakers, die bij de jongens tot 16 jaar tot de finale doordrongen. Van hen draaide Gert Koelewijn van begin af aan mee in de kopgroep. Met een sterke eind sprint veroverde hij met 8 punten het kampioen schap. De overige regiospelers kwamen niet verder dan een plaats in de middenmoot. Jeroen Piket, Nederlandse kampioen tot 13 jaar, maakte zijn favorietenrol niet geheel waar. Met 8,5 punt kwam hij een half punt te kort op Ruurd Dam, bovendien moest hij Peter Bierkens nog voor laten gaan. De kampioen van verleden jaar, Derk Rietveld kwam niet verder dan een eerste plaats in de tweede finalepoule. Marriëtte Drewes hield met 16 punten bij de jongste meisjes Nona Woetenberg en Masjenka Dubbeldam duidelijk achter zich. De winnaars in de overige poules waren A2 Rinie Kuijf; A3 Dick de Wit; A4 Hofman; A5 Van Gils; B2 Marcel Laarhoven; B3 Paul van der Hoeven; B4 Marcel Piket; B5 Oorbeek; C2 Derk Rietveld; C3 Binnendijk; C4 Ver meen; C5 Rossegg. m onze handbalmedewerker) den De start van de veldcompetitie handbal !ft voor de teams uit de Leidse regio een alles- ongs bevredigend verloop gehad. Bij de dames Jan est alleen Plantenhoek/Forehoite met een ne- in J laag genoegen nemen (15—4 I), terwijl bij de en verlies moest worden genoteerd voor het ridsfde afdelings eerste klasse debuterende Noord- tse MSV (14—7 tegen DSO). ntei tan) ntenhoek/Foreholte, het vorige seizoen nog prgedrongen team tot de finalepoule om het Ne- rculi lands kampioenschap, leed een ruime 154 ne- doo laag tegen aartsrivaal Hellas. Verrassend was verlies niet, omdat de Voorhoutse formatie was samengesteld uit junioren en speelsters het tweede team. Het eigenlijke eerste team telt evenals de overige topteams namelijk alleen Re|) maar zaalhandbal. Een en ander betekent ech- wel een devaluatie van de veldcompetitie. v'Te eerste helJt wist Foreholte haar Haagse te- )p f istandster nog aardig bij te blijven. De 42 irdvlstand was dan ook nog geenszins verontrus- d. Na de veldwisseling -echter schroefde Hellas het tempo merkbaar omhoog en dat was voor de ongeroutineerde Voorhoutse ploeg teveel van het goede. Hellas kon zodoende vrijwel ongehinderd doordrukken naar een verdiende 15—4 eindstand. Voor de Voorhoutse treffers zorgden: Marjan van Loon 2x, Ineke Bolle en Marlies Turenhout. Een enigszins verjongd OASE heeft in feite weinig moeite gehad met de/reserves van het Rijswijkse Hercules. Vooral in de eerste rondgang waren de dames uit Alkemade oppermachtig. Vanaf het ope ningsdoelpunt van de goed debuterende Ellen van de Poel dicteerde OASE het spel. Hercules moest alle zeilen bijzetten om niet voortijdig onderuit te gaan. Via Helma van der Geest, Gonnie van der Geest, Marian van der Geest en Corrie Weening, deze laatste met een klassegoal, liep OASE weg naar een 15 voorsprong, bij rust. In de beginfase van de tweede speelperiode kwam Hercules nog wel sterk terug (46), doch OASE liet zich niet ver rassen en hield de Rijswijksen keurig op afstand ort) uiteindelijk met 59 te zegevieren. De treffers van OASE in de tweede helft kwamen op naam van: Lydia van de Poel, Gofïnie van der Geest, Margret Brugman en Ria van Velsen. Het Haagse I-1EC was in het geheel niet opgewas sen tegen het vooral conditioneel sterke MMO. De Haagsen trachtten nog wel via harde acties het klasseverschil te compenseren, maar de ploeg van trainer/coach Karei Caron liet zich daardoor wijse lijk niet uit haar spel brengen. Bij rust hadden de Hoogmadesen een comfortabele 7—3 voorsprong opgebouwd. Ook na rust een dominerend MMO. Met snel en beweeglijk spel werd HEC via een 11 3 tussenstand naar een 12—4 nederlaag gespeeld. In het doel van MMO vertolkte Riekie Brunt zoals gebruikelijk weer een meer dan betrouwbare rol. Voor MMO scoorde: Connie Elstgeest 3x, Leidy Vink 3x, Elly van Leeuwen 3x, Gerrie van der Meer 2x en José Elstgeest. Olga/Saturnus behaalde een ruime 94 zege op het tweede team van het Delftse EDH. Bij rust hiel den beide ploegen elkaar nog in evenwicht, 3—3. Bij de Leidse ploeg nam Monique Plouvier het me rendeel van de treffers voor haar rekening. Het Wassenaarse Olympia ondervond weinig te genstand van de reserves van ODIS. Na een 4—0 ruststand boekte het vooral in de tweede helft goed draaiende Olympia uiteindelijk een 10—3 zege. HVV'70 en het vijfde team van Animo deden qua schotloosheid weinig voor elkaar onder. De 1 1 ruststand en de 2—2 eindstand spreekt daarbij boekdelen. Het Noordwijkse MSV haalde ruim uit tegen het tweede team van Northa, 13—3. Bij rust had MSV, dat het deze wedstrijd overigens zonder wissel speelsters moest doen, al een duidelijke 6—1 voor sprong. Bij de Noordwijksen was Zita van Schie weer bijzonder goed op schot, zij tekende voor het merendeel der doelpunten. Heren In tegenstelling tot de Noordwijkse dames heeft het gemis aan wisselspelers bij de MSV-heren dqidelijk een rol gespeeld. Tot de rust kon MSV het tegen het hardwerkende DSO goed bijbenen, 5—5. Na de pauze echter ging de conditie, of tenminste het gebrek daaraan, bij MSV een woordje meespreken. Voor DSO, dat wel over voldoende spelers kon be schikken, was het toen niet moeilijk meer om de volle winst te behalen, 14—7. Het Haagse HMSH was geen partij voor het op vol le toeren draaiende MMO. Via een 10—2 ruststand, zegevierde de Hoogmadese ploeg overduidelijk met 22—8. De MMO-treffers kwamen op naam van: Hans Elstgeest 8x, Gerard Elstgeest 6x, Joop Volwater 3x, Dirk Elstgeest 2x, John van der Meer 2x en Leon Elstgeest. In een vrij hard duel deelde Olympia „broederlijk" de punten met het Delftse EDH, 17—17. Ook bij rust was de stand gelijk, 7—7. Bij de Wassenaar- ders was de trefzekere Kees Vogels weer goed op dreef. HVV'70 had In de eerste speelperiode nog alle moeite met het tweede team van Hercules. De 10— 11 ruststand in het voordeel van de Voorschotena ren was daarbij tekenend. In de tweede rondgang ging het bi) HVV'70 ineens van een leien dakje en toen was het gebeurd met het tegenspel van de Rijswijkse heren. Gemakkelijk spelend trok HW'70 uiteindelijk met 16—24 aan het langste eind. Mar cel Westervoorde, Wim van der Geest en Nlek Ra- vensbergen kunnen op een beloftevol debuut te rugzien.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19