Oegstgeester raadsleden unamiem voor hulp aan bootvluchtelingen Katwijk wil regels voor subsidiëring van jongerencentr Hazerswoude-Dorp viert jaarmarktfeest Betere beveiliging spoorwegovergang Herenstraat KORTWEI Noordierse kinderen in Sassenheim Pronouncing „Scheveningeri CJP-paspoortpi sneller verkrijgbaar REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1979 PAGINf/ Hazerswoude-Dorp is aan zijn vijfde jaarmarkt toe. Meer dan vijftig stands, bemand door vertegenwoor digers van plaatselijke bedrijven en verenigingen, plus een lunapark staan opgesteld in de Dorpsstraat, Ambachtsplein en Raadhuisplein. Tot zaterdagavond, wanneer om elf uur het eerste lustrum wordt besloten met een vuurwerk, zal het, wanneer het weer mee werkt, wel weer een drukte van belang worden, daar in het Hazerswoudse. Menigeen is in de mottenballenkast gedoken, om er een kostuum of jurk van respectievelijk opa en oma op te scharrelen. Want deze jaarmarkt staat in het teken van, zoals de orga nisatoren (de winkeliers) willen, „oma's tijd". Dus arriveerde burge meester J. ten Heuvelhof gistera vond met zijn echtgenote, tezamen gekleed in de stijl van weleer, aan het sportveld achter de Burgemees ter Warnaarkade. In een passend automobiel; een Rolls Royce. Toen de burgemeester (derde van rechts) een op het voetbalveld opgestelde hete lucht-ballon „gereed voor vlie gen" ontwaarde, gaf hij het sein tot vertrek, (zie foto). Op het Ambachts plein hees hij de vlag van de plaatse lijke Middenstands Commissie (MICO), vooraleer het Hazerswoudse feest een aanvang kon nemen. KATWIJK De leden van de commissie voor fi nanciën en economische zaken in de gemeente Kat wijk zijn van mening dat er nu eindelijk eens vaste regels opgesteld moeten worden, hoe sociëteiten of jongerencentra gesubsidieerd gaan worden in stich- tings- en exploitatiekosten. Vooral wethouder Van Dijk (SGP) wil er op aan sturen, dat een plafond voor de subsidies wordt vastgesteld. Reden tot deze uitspraak van de commissieleden is het verzoek van Socièteit „De Schuit" om op kosten van de gemeente haar ruimte te mogen uitbouwen. De nu bestaande ruimte, die eigen dom is van de Gereformeerde kerk in Katwijk, moet tevens door de gemeente opgekocht worden, zodat de sociëteit het hele gebouw van de gemeente kan huren. De heer Timmermans (CDA) verwacht dat voor toegeven aan dit verzoek de gemeente in het oneindige kan geraken. Wethouder J. van Dijk was het daar helemaal mee eens, en stelde voor, een verzoek aan het col lege van burgemeester en wethouders te richten, om lijn in de subsidiëring te brengen. De commissieleden stemden daarmee in, maar keurden tevens een bedrag voor het ontwerpen van een plan voor de uitbreiding van de Sociëteit, groot 25.000, gulden, goed. Het nieuwe Leidse dierenasiel kan rekenen op een bijdrage van vijftien cent per Katwijkse inwoner. De leden van de commissie zijn namelijk van mening dat het stallen van loslopende honden nergens beter en goedkoper zou kunnen. De heer Van Leeuwen vroeg aan de voorzitter waarom het alleen om honden ging, en niet om katten. De heer Van Dijk herinnerde daarop de heer Van Leeuwen dat hij zijn kat kwijt kan in het Katwijkse katte- nasiel. Volgens afspraak draagt de gemeente Katwijk mee in de kosten van de regionale politieopleidingsschool. Door het teruglopend leerlingenaantal is op deze school een fors nadelig saldo ont staan, wat volgens de prognose ieder jaar groter wordt. Voor dit jaar houdt het in dat de gemeente Katwijk 162.000 gulden meer moet bijdragen. Voor de heer Timmermans en Van der Plas geeft dit reden tot ongerustheid, vooral omdat maar drie aspi rantagenten uit Katwijk deze school bezoeken. Aan de wethou der werd gevraagd of de mogelijkheid bestaat om op de kosten te bezuinigen door scholen samen te voegen, waardoor de kostën door meerdere gedragen gaan worden. VOORHOUT Tijdens een vergade ring van de commissie Financiën deelde burgemeester M. Th. van de Wouw gisteravond mee dat er een zeer recent door de Nederlandse Spoorwegen een „technisch voorstel" is gedaan voor nog betere beveili ging van de nu met automatisch werkende halve bomen (AHOB) be veiligde overgang tussen Heren straat en Jacoba van Beierenweg. Om die extra beveiliging is nadruk kelijk gevraagd in verband met het in de toekomst veel drukkere ge bruik dat er van zal worden ge maakt door lagere schooljeugd die in de sporthal de gymnastiekuren gaat doorbrengen. Hoeveel kinderen er regelmatig van die overgang gebruik zullen maken is vooralsnog niet duidelijk. Woensdag avond zijn er weer besprekingen ge voerd met de bezwaar makende school besturen, waarvan bekend is dat Zowel het bestuur van de Protestants Christe lijke School als het Rooms Katholiek Schoolbestuur veel liever van de gym nastiekzaal aan de Linnaeuslaan ge bruik blijven maken. De argumenten daarvoor zijn: het is dichterbij, voor de Pr. Chr. school zelfs grenzend aan het schoolplein, en het is veiliger. Voor het bezoeken ervan behoeft niet van de spoorwegovergang gebruik te worden gemaakt. Burgemeester Van de Wouw zei dat „de besprekingen nog gaande zijn", en merkte daarbij op dat ze uiterst moeizaam verlopen. Toch ziet hij de za ken niet al te somber in, want voor.de niet door de scholen volgemaakte blo- kuren zag hij het als een reële moge lijkheid dat via een „andersoortig" ver huur op te vangen. Bijvoorbeeld aan een tennisvereniging of'door 'bedrijfs voetbalverenigingen. Tegen het plan voor de renovatie van de Voorhoutse raadszaal heeft geen enkel lid van de commissie financiën gezegd. Een mooi plan was de algemene con clusie en de twee ton die daarvoor no dig zou zijn, was voor hen wel begrijpe lijk, vmet uitzondering van de heer P. Jansen van Gemeente Belangen die niët dacht er zoveel voor nodig te heb- ben. De financiële commissie stemde er gis teravond mee in om een bedrag van 44.000,- beschikbaar te stellen voor de herinrichting van het speelterrein nabij het Jeugdcentrum aan de Boek horstlaan. Gouden jubileum pater Hulskamp ZOETERWOUDE Ter gele- genheid van zijn gouden jubi leum zal pater Hulskamp op zondag 26 augustus de Hoog mis in de St. Jan aan de Zuid- buurtseweg opdragen. Op 28 augustus is het 50 jaar geleden dat pater Hulskamp voor de eerste maal de religieuze gelof ten heeft afgelegd. Tijdens de Hoogmis, die om 10.30 uur aanvangt zal pater Hulskamp een achterneefje dopen. Na de H. Mis is er in de kerk gele genheid de jubilaris te felicite ren, waarna het feest in huise lijke kring wordt voortgezet. Openbare Werken heeft 6,5 ton over KATWIJK Het afslip' ten van de jaarrekeni^. over 1978 van de Katwij] se gemeente dienst Ope| bare Werken geeft mil maal een meevaller v: zesenhal f honderdduizeni gulden te zien. Dit gro bedrag zitl voorlopig 1 de ook niet gering zijnL t reserve bijgeschrevr - worden. Tijdens de bijeenkomst v, de leden van de financii commissie kon de heer Pi le meedelen dat tot nu t minimaal gerekent kt worden op een meevalL van meer dan zes ton. DePe zeshonderdduizend guldlfg bestaat hoofdzakelijk iUe een grotere inkomst van Qjiq meentelijke belasting*} meevallers en ekstra ter 1 kenning van het Rijk. Ver® de leden van de commissi was dit bedrag ook een c^er verwachte surprise. Voortui pig wordt het bijgeschrevLj op de gemeentelijke res® ves. ZOETERWOUDE zien de gemeente Zoeter} geen toestemming wilde f om een barbecueavond of" Zoetermeerse strandje te r0( niseren zal de KPJ, evpkl andere jaren, weer een pie feest houden. Voor dit t feest is een uniek stukje g gevonden in het bos vajt heer Versteegen, langs? grote kerkepad, vlakbijpt; kleuterschooltje aan de pin poortseweg. Het belooftpei reuze gezellige avond teLr den met live muziek vah gebroeders Wolvers en m Studio 17. Als de weergod^ een slechte bui zijn zal^, avond in het KPJ home de Noord Aa plaats virec Alle leden, met of zondeval troducé zijn welkom. Dep vang is zaterdag 25 a s. 20.30 uur. -jht •V; Sassenheim De Noord- Ierse kinderen brachten gisteren een belangrijk deel van de dag door op het ijsbaanterrein in Sassenheim. Daar bouwden ze verder aan de hutten waarmee ze woensdag waren begonnen. Eenvoudige, stevige bouwwerken die in weinig verschillen van de bouwwerken die de Sassenheimse kinderen jaarlijks op het IJsbaanterrein bouwen, 's Middags werd er tot ieders genoegen paard gereden op het terrein van manege Schoonewege, terwijl er 's avonds gebarbecued werd op het terrein van de Sassenheimse Tennisvereniging. Al het vlees, zoals de hamburgers, de worstjes en de kippepoten vond zijn weg naar de hongerige magen van de Ieren. Het avondprogramma bestond uit een groots opgezette Bingo. Quite a lot of you tried to win a special price yesterday by pronouncing the word „Scheve- ningen" in the right way. During the whole day I didn't hear anything else than boys and girls trying to say the name of that place, but none of you succeeded that well. Aethough some of you kept on trying during the whole night, as they said. Anyway, I'll give the prices to those who got nearly the right pronunciati on; you deserve it. Yesterday you spent the morning continuing the building of the huts. One hut was built ex tremely large, but others where very nice de corated with flowers and curtains. So it's hard for the committee to decide which hut will win a price. After building the huts you went to the local riding school, where you got a chance to make a ride on a horse or a pony. Only three of you didn't want to, so some of you could go for a second time. When the horse ri ding was over we went to the Tennisclub of Sassenheim for a barbecue. There was plenty for you to eat. We started with hamburg<j followed bij sausages and ended up with cl ken. Meanwhile you could take salades froi big table in the canteen. I never saw anytj eating on a barbecue party as you did. I promised to tell you something about next birthday in our group. Well, next sun it'll be the birthday of Lorna Elliott, so I pect you all to sing for her then. Unfortunal she didn't allow me to put her age in this IS! per, but I think she's very old! Wouldn't jpn say so? d-i Dm After the barbecue we went to the Don BoAgu school to play „Bingo" in many different w<nh but you didn't get fed up with it. etl Tomorrow we'll visit the live broadcasting eh radioprogram in Hilversum. Then we go ml Amsterdam, where we'll make a boa fat through the canals. After a dinner in the /leei hotel we'll spent the evening in the Disci fta Sassenheim. Hamburgers, worstjes en kippepoten vonden gretig aftrek OEGSTGEEST De raadsfracties in de Oegstgeester raad bleken zich gisteravond unamiem gevonden te hebben in een motie met betrekking tot hulp aan bootvluchtelin gen. Men verzocht het college van B en W te onderzoeken welke tehuizen of gebouwen in Oegstgeest op korte termijn beschikbaar en vrijgemaakt kunnen worden om te dienen als eerste opvang voor groepen van 50 tot 100 vluchtelingen en, indien een dergelijke gelegenheid wordt gevonden, de raad een voorstel te doen*deze enige tijd voor de boot vluchtelingen te bestemmen. Ook vraagt men aan B en W zo spoedig moge lijk een konkreet plan te willen voorleggen waarin het college voorstellen doet over de re servering bij nieuwbouw in Haaswijk van een kwantum woningen voor vluchtelingen. Wo ningen die zij, na de eerste opvang, zullen kun nen betrekken. Verder vraagt men nog om ge ldelijke middelen vrij te maken om door wo ningaankoop de „uitplaatsing" te bevorderen. In motie wordt mede verzocht na te willen gaan of in de regio gelijksoortige initiatieven worden ontwikkeld waarbij wellicht zou kun nen worden aangesloten. De CDA'er Van der Reyden, die namens alle fracties, de motie aanbood gaf nog een uitvoeri ge toelichting. „Wij willen graag weten of Oegstgeest op korte termijn iets kan doen voor de vluchtelingenr.Burgemeester Van Eysin- ga: „Wij hebben tot nu toe nog niet gevonden wat wij méenden te moeten hebben. Namelijk dat gebouw. Uw raad heeft eerder besloten in Haaswijk enkele woningen voor vluchtelingen beschikbaar te stellen, maar het gaat om de eer ste opvang."Van der Reyden: Het is niet al leen een zaak van woningen maar ook van in tegratie, cohesie, en dat kan nog probleipen ge ven die opgevangen moeten worden". Hijskraan Volgende week maandag arriveert een grote kraan in het Oegstgeesterkanaal die op 28 au gustus het brugdek van de nieuwe verbinding met Haaswijk zal plaatsen. „Een brug die eerst te breed, toen smaller en uiteindelijk toch weer breder moest worden en in feite nog breder had moeten zijn", aldus burgemeester Van Ey- singa sprekende over de afscheiding tussen weg, fiets- en voetpad op de brug. De verschil len worden door kleuren in het wegdek aange geven. De leden van de verkeerscommissie toonden zich in hun nopjes met de „gekleurde" oplossing. De raad had geen moeite met het voorstel om een aantal wegen te verbeteren die, in verband met opgelopen vorstschade, een slecht wegdek vertonen. Met de reconstructie van de Haar lemmerstraatweg, waar vanaf villa „Buitenge- beuren" een fietspad aan beide zijden van de weg komt, wordt omstreeks 1 oktober aange vangen. Of dit veel verkeersoverlast zal bezor gen is niet zeker. Sedert de afsluiting van de Haarlemmertrekvaart is de Haarlemmerstraat weg wat drukker geworden, maar het is nog niet extreem. Het ziet er naar uit dat het plaatsen van zoge naamde opritjes in de trottoirs te Oegstgeest versneld zal worden uitgevoerd. De heer Van Veen had hier om gevraagd en het werd toege zegd. Het college is verheugd dat de woningen die in het Floraplan verkocht zouden worden door het A.M.F. weer beschikbaar zijn. De ver koop is niet doorgegaan, aldus wethouder Thorn, omdat de koper zijn verplichtingen fi nancieel niet kon nakomen. De raadsleden drongen er wel op dat de thans toegezegde mondelinge belofte dat de gemeente bij ver koop voorkeur geniet schriftelijk moet worden vastgelegd. KATWIJK Met ingang van half sep tember zal ook de ge meente Kat wijk aan jon geren tot 25 jaar desge vraagd een cultureel jon gerenpaspoort verstrekken. Aanvraagfor mulieren zul len vanaf die tijd verkrijgbaar zijn bij de receptie van het gemeen! huis en bij het inlichtingenbureau van de bibliotheel Met een CJP kunnen jongeren in Nederland en België gen geredüceerde prijzen culturele manifestaties en uitvq ringen bijwonen. Ook geeft het CJP gratis toegang tot rijksmusea. Verder krijgt iedere CJP-houder elke maan kosteloos het blad „Sleutel" toegezonden, waarin alle m nifestaties worden vermeld, die met een speciale reducl toegankelijk zijn. Een CJP kan na 15 september elk gewenst moment aang vraagd worden en kost 6,50. Bij de aanvraag moet es paspoort worden toegevoegd. Twee dagen nadat het aa vraagformulier is afgegeven kan het cultureel jongen paspoort bij de gemeente-secretarie worden afgehaald, Voorheen moesten aanvragen rechtstreeks worden ing diend bij de Haagse kunststichting voor de Jeugd, stroom aanvragen, die men uit verschillende gemeen moest verwerken, was er de oorzaak van dat men wel dr of vier weken op het paspoort moest wachten. Die duur nu teruggebracht tot twee dagen. Hoofdinspecteur Rijken nieuwe commissaris van Wassenaar WASSENAAR Hoofdin- specteur A.G.L. Rijken van de Wassenaarse politie is met ingang van 1 november benoemd tot commissaris van het Wassenaarse korps. Hij volgt de huidige com missaris G. Boven op, die op die datum met pensioen gaat. De heer Rijken, die zijn benoe ming gisteren van burgemees ter K. Staab vernam, kwam in 1966 bij het Wassenaarse korps als inspecteur bij de algemene dienst. In 1970 werd hij be noemd tot inspecteur bij de re cherche en vreemdelingen dienst. In 1971 werd hij (ook in opvolging van de heer Bo ven, die toen commissaris werd) bij dezelfde afdeling hoofdinspecteur en tevens plaatsvervangend commissaris. Hoofdinspecteur Rijken, die vanzelfsprekend goed op de hoogte is van de Wassenaarse situatie, is getrouwd en heeft twee kinderen. Opknapbeurt Noordwijkse museumboerderij NOORDWIJK Het Genoot- schap Oud-Noordwijk wil de museumboerderij aan de Jan Koornsweg wat gaan opknap pen. De tuinmuur van het ach terterrein moet worden ver nieuwd, de bestaande schuur gaat tegen de grond en men wil een buitentoilet plaatsen. Tezamen met het aanschaffen van een closetcombinatie, de montage en het stukadoors werk, komt een en ander op ruim 9.000.-. Het Genootschap beschikt zelf over te weinig financiële mid delen om het werk te betalen en heeft geprobeerd bij Monu mentenzorg een tegemoetko ming in de kosten te krijgen. Deze instelling heeft inmiddels laten weten aan de grens te zitten van de mogelijkheden om in Zuid-Holland renovaties van panden te subsidiëren. Het bestuur van het G.O.N. heeft thans een beroep gedaan op het gemeentebestuur. Deze stelt voor een bedrag van f 7.900.- beschikbaar te stel len. Een bedrag van 1.200.- was al eerder toegezegd. Verkeers maatregelen Nassaulaan Zoeterwoude ZOETERWOUDE Nadat dit reeds in de raadsvergadering van juni was behandeld zal de gemeenteraad een beslissing nemen over verkeersafrem- mende maatregelen in de Nas saulaan. Met name over een andere be strating bestonden toen me ningsverschillen. Nu de (fi nanciële) consequenties nader zijn bekeken zal de raad, die bij wijze van uitzondering op dinsdag 28 augustus vergadert, opnieuw over het oorspronke lijke plan moeten stemmen. Dit voorstel beoogt middels een slangeffect, plateaus en gemarkeerde kruisingen een verhoogde verkeersveiligheid te verkrijgen. Het verkeer zal door deze maatregelen nog slechts langzaam kunnen rij den op het gedeelte Nassau laan, tussen Oranjelaan en Servatiusstraat. De kosten worden begroot op 37.000 gul den. DE ZILK Een aantal Zil- ker verenigingen houdt zater dag 25 augustus voor het eerst na de zomervakantie een oud papieractie in De Zilk. Vanaf half tien kunnen de bewoners van het buurtschap oude kran ten en papier buitenzetten. De opbrengst van de ophaalactie komt ten goede aan 'Van Nis pen', 'Walk Inn', 'Drumband Altesa' en de Speeltuinvereni ging.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4