goed idee le.forestier mededelingen gemeentebestuur leiden 27 tlm 31 aug.79 Kindermishandeling bestaat. Hoe lang noi Auto Heemskerk Zwemles vanaf 4 jaar PRAKTIJKLERAAR BOUWTECHNIEK Jonge mensen zoeken kamers, laatze.nietin de kou staan! SIRE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 AUGUSTUS LZ1886 JEn Stichting voor zwemonderricht Leiden en omgeving m.i.v. 1 september in "De Zijl" (bij Merenwijk) Zwembad Boshuizerlaan Z.W. De Does Leiderdorp Kosten v.a. 16.- per maand. 5.- inschrijfgeld. 8x per week lessen is mogelijk. Óp zaterdag (B.H.-laan) en zondag (de Zijl) be staat de mogelijkheid voor ouders van les- kinderen om te zwemmen. Ook opleiding voor diploma C, D, E en F: wedstrijdzwemmen en waterpolo. Inlichtingen 071-124841 - 01717-5566 STICHTING SAMENWERKING BEROEPSONDERWIJS ZOETERMEER Van Doornenplantsoen 1, Postbus 253 2700 AG Zoetermeer vraagt per 1 november 1979 voor haar scho lengemeenschap „De Brug" voor een volle dige weektaak een (timmeren/machinale houtbewerking). Gegadigden dienen in het bezit te zijn van het vereiste bewijs van bekwaamheid. Ook zij, die dit nog niet hebben kunnen solli citeren; onze voorkeur gaat dan uit naar een vakman, die hiertoe Öe gewenste vooroplei ding heeft genoten. Sollicitatiebrieven gelieve u zo spoedig moge lijk te zenden aan het bovenstaande adres. In lichtingen bij de direkteur, de heer W. Zwik- ker, telefoon school (079-31.03.00) en 's avonds thuis (071-12.61.91). Dat kopje koffie aan 't eind uw diner is bij Le Forestier feestelijk. Een bonbon of After Eight, een sigaret of sigaar: u krijgt het er gratis bij. Net ais dat 2e, 3c, of zoveelste kopje. Voor diners van gezelschappen aparte ruimte beschikbaar. Reserveren gewenst. restaurant met V frans getinte gerechten Krmbrandtslraat '2-4 h«»«-k Noordeindc I el. 07 I - 122115 leiden. ■ICli K<-..prnd van 18.00 Kil 24 00 uur (krukrn lol 22 ALKEMADELAAN1 2371 EX ROELOFARENDSVEEN Rijksweg A'dam - R'dam 01713-2866-2073 Na 18.00 uur, telefoon 071-410202 OCCASION SPECIALIST Bovag-garantiebewijs verkoop-inkoop DATSUN DEALER Datsun Cherry 3x ....'.75' Datsun Cherry 3x ....'.76 Datsun Cherry 3x ....'.77 Datsun 100 A Fll'.77 Datsun 120 A Fll'.77 Datsun 120 A Fll Coupé'77 en '78 Datsun 100 A Fll Coupé'76 Station'77 Datsun 120 Y'76 Datsun 120 Y'78 Datsun 120 Y Coupé'76-77-78 Datsun 120 Y Station'76-'77 Datsun 160 B .'76 Datsun 160 B..'.77 Datsun 160 B.'78 Citroën 2 CV 6 Citroen GSpecial Daf Marathon Daf 46 Lr Fiat 128 L Ford 1600 Automaat Ford Fiësta 1100 Ford Granada 1700 Gombi Honda Civic Automaat Mazda 323 2x Mazda 323 ES Mazda 818 Coupé Opel Ascona 12 Opel Kadett 2x Opel Kadett1' Renault 12 Simca 1100 Special Subaru 1600 DL Toyota Corolla 30 Toyota Starlet 4-drs Toyota Carina 1600 VW Golf 2xr Een groot gedeelte van onze occasions is„ dag en nacht te bezichtigen op onze buitentérreinen. Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 27 augustus om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw be noemde lid van de Gemeenteraad, mevrouw J.L. Ponsen. Benoeming van twee leden van de commissie huis vesting migranten. Bezwaarschrift van de werkgroep V.O.S. tegen het Raadsbesluit van 6 maart 1979, nr. 330 van 1977, om de vergoeding voor de begeleidsters van de V.O.S.-cursussen niet subsidiabel te verklaren. Procedure voor de verkoop van leegkomend ge meentelijk woningbezit en tot het verlenen van de bevoegdheid aan Burgemeester en Wethouders tot het verkopen van gemeentelijk woningbezit met uitgifte van de bijbehorende grond in erfpacht. Vaststellen van het bestemmingsplan Parkeerloka- tie Sanders. Eervol ontslag aan mevrouw M. Eelzak-Onvlee uit haar betrekking van hoofdleidster van de openbare kleuterschool De Loopplank. Vaststelling vergoeding ten behoeve van de Pro testants-Christelijke Schoolvereniging voor het jaar 1978. Gelden voor de vernieuwing van de kleedaccom modatie c.a. op het hockeycomplex Roomburg. Garanderen van rente en aflossing van een aan de Leidse Hockeyclub 'Roomburg' ten behoeve van de bouw van een clubhuis. Verdaging van de beslissing omtrent de vaststel ling van het bestemmingsplan Noordvest. Gelden voor de uitvoering van openbare werken in het gebied Maredorp (Oost). Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het verrichten van stedebouw kundig werk door externe(n) aan de bestemmings plannen voor de Leeuwenhoek, Roomburg en de Stevenshof. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de voorbereiding van het verbe teringsplan voor het binnenstadsgebied Pancras- Oost en ten behoeve van de uitvoering van civiel technische infrastructurele werken in genoemd ge bied. Renoveren van 120 naoorlogse gemeentelijke wo ningwetwoningen in het Morskwartier (Caland- straate.o.). Gelden ten behoeve van het slopen van het voor malige Badhuis aan de Medusastraat 30. Aankoop van het pand Bronkhorststraat 212a. Aankopen van de panden Lange Mare 63/65 en Dolhuissteeg 5 tot en met 15. Aankoop opstal met ondergrond en erf, gelegen aan de Hansenstraat 32/32a. Het aankopen van enkele percelen grond in de Ste- venhofjespolder. Gelden voor de verwerving van panden in het ge bied Maredprp (oost). Wijziging van de gemeentebegroting en de begro ting van een drietal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. Commissie vergaderingen Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Dinsdag 28 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Tarieven stadsgehoorzaal. Banenmarkt. Kwartaaloverzicht Openbaar Slachthuis. Notitie winkeltoewijzing. Benoeming mevr. J.L. Ponsen in deel commissie E.P.Z. Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Dinsdag 28 augustus a.s. om 15.30 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Aktiviteiten van de B.V.D. in relatie met verant woordingsplicht van de burgemeester. Discussie inzake een eventuele sociale afdeling bij de politie. Verhouding publiek-politie (n.a.v. rapport W.O.D.C.). Ontwerp-voorstel ministers van Binnenlandse Za ken en van Justitie tot aanvulling van de Politiewet inzake klachten-commissies. Projectgroep Haver- en Gortbuurt. Dinsdag 28 augustus a.s. om 20.00 uur in kamer 125 van het Stadhuis. Agenda: Afspraken. Stand van zaken m.b.t.: a. de bebouwing aan de westzijde van de Kraaier- straat; b. de renovatie van de hekjeswoningen; c. de rehabilitatie van Levendaal 193/193a etc. d. de renovatie van de randbebouwing van het Bethlehemshof; e. de rehabilitatie van de beide hofjes in de wijk; f. de rehabilitatie van 4e Binnenvestgracht 8 en Pakhuisstraat 11; g. de renovatie van het brandweerhuisje aan het Levendaal; h. de vervanging van pakhuisruimte; i. de bouw van 12 woningwetwoningen ter plaat se van de gesloopte school aan de Haverstraat; Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 30 augustus a.s. om 20.00 uur in ka mer 263 van het stadhuis. Agenda: Kennismaking met mw. M.J. van der Linden. Kennismaking met mw. M.H.M. de Wolf-Wirtz. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Wijziging statuten Stichting Korte Vlietschool. Periodiek bedrijfsgeneeskundig onderzoek. Informatie S.A.D. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 30 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan Maredorp, voortzet ting discussie van 16 augustus j.l. (gemeenschappelijk met de commissies voor volks huisvesting en voor economische aangelegenhe den en bedrijven) Aankopen van panden in het stadsvernieuwingsge bied Maredorp. Onteigeningsplan Ververstraat. Onteigeningsplan Haver en Gortbuurt. Bestemmingsplan Leiden-de Kooi, concept-wijzi gingsplan Javastraat-Medusastraat. Meerjarenprogramma voor grotere gemeentelijke en particuliere monumenten in Leiden voor de ja ren 1979-1989. Aanleg nieuwe Huigbrug ter vervanging van de huidige schipbrug. Sloop van de bedrijfsbebouwing achter het perceel Haarlemmerweg 32. Ontwerp-brief inzake parkeer- en fietsklemmen bij drage C A in verband met nieuwbouw filiaal hoek Breestraat/Ketelboetersteeg. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. Thoe Schwartzenberg, tel. 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cèn- trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: 1A.K.B. Technima B.V., alhier. Een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. het graveren van toetsen en tekstplaten, het me chanisch bekleden van rollen met rubber en/of kunststoffen; het vervaardigen van stofhoezen voor kantoormachines, alsmede een inrichting voor het opslaan, inpakken, verzenden, tentoon stellen en verkopen van gereedschappen t.b.v. kantoormachines, fijntechniek en electronica, in het perceel Lammenschansweg 134a. 2. REECE B.V., alhier. Een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning ingevolge de Hinder wet tot het uitbreiden en wijzigen van door elek tromotoren gedreven installaties ten behoeve van de montage van industrie-naaimachines en pro- duktie van daarvoor bestemde onderdelen in het perceel Rooseveltstraat 4. 3. J. v.d. Meer, alhier. Uitbreiden en wijzigen van de autoherstelinrichting met een verfspuitinrichting in het perceel Hoge Rijndijk 4. 4. Reed Tool Company of Nederland B.V., alhier. Een nieuwe de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven in stallaties ten behoeve van de fabricage van boor- beitels voor olie- en gaswinning in het perceel Rooseveltstraat 6. 5. Energiebedrijf Rijnland. Oprichten van door elek tromotoren gedreven installaties ten behoeve van het administratiekantoor op het perceel Lange- gracht 70. Duizenden jongens en meisjes, die werken of studeren kunnen geen kamer vinden. En 'n dak boven je hoofd is het minste wat je nodig hebt, vindt u ook niétP^I Als u een behoorlijke kamer of een etage vrij hebt, bel of schrijf dan even. Doet u het wel direkt? Uw reaktie graag aan een van onderstaande adressen Stichting Studenten Huisvesting Rapenburg 31 Tel. 1333 66 ledereen kan tegen het verlenen van- de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze aangelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 24 augustus 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1. 11 september 1979, om 14.30 uur, in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. 2. 11 september 1979, om 15.00 uur, in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. 3. 11 september 1979, om 15.30 uur, in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. 4. 11 september 1979, om 16.00 uur, in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. 5. 11 september 1979, om 16.30 uur, in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in- zage op het Stadsbouwhuis, afdeling V.O.W., ka mer 104 (1e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei den of een aangrenzende gemeente, waar de aan vraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen ■:5i ling zal alleen schilderijen, beelden en keramiek be vatten. De aanmelding dient voor 1 september a.s. te ge schieden. Het aanmeldingsformulier en een uitvoerig tentoonstellingsreglement zijn te verkrijgen bij de ba lie van het Buro Voorlichting in de hal van het Stad huis. Mondeling informatie valt te verkrijgen bij het Buro )rgi Culturele Raad, telefoon 071-149145 tussen 10 en 12 oni uur. i d< lo< De Waag - Open Kunsthuis De Waag wordt op het ogenblik voorzien van verwar ming en verlichting en ingericht tot open kunsthuis. Het gebouw zal vanaf half oktober geschikt zijn voor allerhande hoofdzakelijk culturele evenementen: ten toonstellingen, muziek, toneel, dansgroepen, voor drachten en vergaderingen. Om de nieuwe mogelijkheden van de Waag te tonen zal de Triënnale-tentoonstelling omlijst worden door een reeks Leidse culturele manifestaties. r„( leder die hieraan wil meewerken of ideeën wil oppe- c ren kan contact opnemen met het Buro Culturele L] Raad telefoon 071-149145 tussen 10 en 12 uur. d elh Oproep aan beeldende kunste naars voor inzending Triënnale tentoonstelling. Van 19 oktober tot en met 10 november a.s. organi seert de gemeente Leiden in het Waaggebouw voor de vierde maal de driejaarlijkse inzendingstentoon stelling, de "Triënnale" voor Leiden en regio. Foto-tentoonstelling Lte "Een dagje openbare werken" [N Onlangs is bij het gemeentelijk buro Voorlichting de png laatste hand gelegd aén een foto-tentoonstelling |de genaamd "Een dagje openbare werken". De tentoonstelling geeft, via foto's en korte bijschrif- Pb,e ten een beeld van de vele en veelsoortige aktiviteiten J die zich, in de sfeer van openbare werken, op een wil lekeurige dag in het voorjaar van 1979 in Leiden af speelden. Je ziet daarbij beelden van o.a.: - de restauratie van verschillende gebouwen en brug- t gen; - het herstel van kade's en walmuren; - renovatiewerkzaamheden; - nieuwbouw; - straatherindeling; - herbestrating; - aanleg groenvoorzieningen en - wijkverbetering en vele andere onderwerpen. cl De foto's zijn van fotograaf Dirk Ketting uit Leiden en ZJ-( de bijbehorende teksten van de hand van gemeente- voorlichter Wim Issendonck. Vanaf maandag 27 augustus a.s. is de tentoonstel- \tn ling te bezichtigen in het gemeentelijk informatie- r centrum gelegen naast de hal van het stadhuis. Zwemvierdaagsen in Leiden. Vanaf maandag 27 augustus a.s. tot en met de 31ste augustus, worden er in zwembad "De Vliet" en de "Zijl" zwemvierdaagsen georganiseerd, ledereen kan zich hiervoor laten inschrijven. Een deelnemerskaart kost f 5, en kan worden afge haald aan de kassa van beide zwembaden. U kunt iedere avond vanaf 19.00 uur starten. 500 meter moet u per avond zwemmen. Onderweg in het bad mag u rusten. Wanneer u de 4 afstanden volbrengt, krijgt u een medaille. lin Grofvuilop- haaldienst ilijl Deelname aah de tentoonstelling staat open vóór be roeps beeldende kunstenaars uit Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Warmond, Wassenaar en Zoeterwoude. Het thema van deze tentoonstelling is "de kunstenaar en zijn materiaal", met de bedoeling de verschillende gebruiksmogelijkheden van materialen te tonen. Gezien de beschikbare ruimte is gekozen voor enkele beperkingen van de inzendingsmogelijkheden.. Iedere kunstenaar mag één werk inzenden. De tentoonstel- Volgende week zijn aan de beurt Wijk 25 en 27 maandag 27 augustus Wijk 24,28 en 32 woensdag 29 augustus Wijk 33 donderdag 30 augustus Wijk 30 en 31 vrijdag 31 augustus BOWLING RESTAURANT 5 Meibad Boshuizerlaan - Tel. 765041 - Leiden Alle dagen geopend van 9.0O—24.00 uur. Kindermishandeling,daar praten we liever niet Aan het probleem van kindermishandeling kan over in Nederlahd. Dat is jammer. Want met dood- een hoop gedaan worden. Ook door u. Hoe.dat staat zwijgen help je geen enkel probleem uit de wereld, te lezen in een speciale folder. Die kunt u aanvragen Publicatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideele Reclame bij de Nederlandse Vereniging tegen Kinder mishandeling, Koningsplein 27 in Den telefoon: 070-631923.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16