S^een woningbouw an Hoogmadeseweg „Vroeger wilde ik altijd profvoetballer worden" Oegstgeest heeft het moeilijk met aanvraag voor Montessorischool [OJECTONTWIKKELAAR VERWIJT $IDERDORP ONREDELIJKE VOORWAARDEN 'oorhoutse sporthal in januari geopend Damesvoetbal in Woubrugge? VOETBALLENDE NOTARIS VAN SEGGELEN: Ik krijg een T-shirt met Nederland erop KINDER VIEW Noordierse kinderen in Sassenheim We never see any soldiers' LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 PAGINA~5 ntq J)ERDORP De plannen woningbouw aan de Hoog- Peseweg op het terrein voor ien Centre Bloemendaal zijn de baan. Projectontwikke- Bagon BV uit Amstelveen lange tijd met de gemeente lerdorp onderhandelde, heeft ^anvraag voor woningbouw {trokken. Zoals bekend heb- de plannen van Bagon de no- f stof doen opwaaien. De ge- nteraad verwierp het bouw- in grote eensgezindheid. Te was het algemene oordeel, ir differentiatie in de verschil de financieringssectoren, was eis die de raad stelde. Een door Bagon aangepast voorstel waarin ook de gemeentelijke doorkweekplaats was opgeno men, kwam niet verder dan de commissie Ruimtelijke Ordening. ..Te arm", zo luidde het oordeel van wet houder A.H. Meerburg (CDA). Tot een voorstel aan de raad is het niet gekomen. Men wilde eerst van de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC) weten of er van de kant van de provincie bezwaren tegen woningbouw aan de Hoogmadese weg bestaan. Dit omdat zowel het vige rende als het ontwerp-bestemmingsplan ..Centrum" woningbouw door een agrari sche bestemming uitsluiten. Projectontwikkelaar Bagon verwijt het gemeentebestuur van Leiderdorp het mis lukken van de bouwplannen: „Het leeft nog steeds bij ons. Als de gemeente bereid is redelijke voorwaarden te stellen, heb ben we nog steeds belangstelling. Wij heb ben er erg veel geld ingestoken en veel varianten gemaakt om tot een zo gunstig mogelijke verkaveling voor verschillende woonvormen te komen. We hopen inder daad nog eens met de gemeente om de ta fel te gaan zitten", aldus een teleurgestel de woordvoerder van Bagon.BV. Nu Bagon het af heeft laten weten is dit voor het college van b en w geen aanlei ding om de adviesaanvrage bij de PPC in te trekken. Men heeft besloten de reactie van deze commissie af te wachten. „Ken nisname van het standpunt van de PPC is ook van belang voor eventuele volgende aanvragen", zo schrijft het college aan de raad. de ibel ïanhout In januari 1980 otcfc Sporthal aan de Jacoba nsqJeierenweg officieel wor- {eopend. I het organiseren van de activiteiten waarmee de ope ningsweek zal worden opge luisterd is door het gemeente bestuur vanuit de plaatselijke bevolking een commissie inge steld. sloot aanwezig zal zijn. Dit Deze commissie zal op 26 sep- werd gisteren meegedeeld tember een persconferentie door de voorzitter van de com- geven waarbij ook de wethou- missie opening Sporthal de der van sportzaken J. G. Huig- heer C. J. W. van Bemmel. eidooi voor coniurthuis in Ai eipoort J;eJrERWOUDE De bewo- N0ivan de Weipoortseweg en •hJerswoudseweg voelen er dervoor om 'iet houten kleu- djhoolt.je, dat in de Wei- jt nabij het Kerkepad 21 te behouden. Met ingang yaïdit jaar is een kleuter- ol op die plaats niet meer g nu in Westeinde 111 een we school gebouwd lli% 'Ie actieve buurtbewoners en inmiddels een enquête Schreven waarin alle be- jrs hun ideeën over het üw konden uiten. Maar 80% van de deelnemers 1de enquête wil het ge itje. waarin alle voorzie- fcn zoals toiletten, licht en r aanwezig zijn. trachten rouden. Van de zijde van emeente zal dit weinig emen opleveren omdat laatsen duurder is dan la- itaan en enig onderhoud brste instantie wordt ge- f aan een soort buurthuis, welke activiteiten er les zullen komen staat nog paal niet vast. Daarvoor p september een vergade-: 1 komen. Ook zullen dan n als beheer van het ge- I en nader te ondernemen Iteiten onderwerp van ge- i zijn. Een aantal mensen in ieder geval al op voor- I op het enquêteformulier innen gegeven best wel op if andere manier de initi- hemers te willen steunen. OEGSTGEEST*Het onlangs opgerichte Montessopischoolbestuur heeft het gemeen tebestuur van Oegstgeest laten weten dit jaar geen kans te zien zo'n school op te rich ten. Eerder dit jaar had het schoolbestuur aan het college van b en w medewerking ge vraagd. Er waren volgens de bestuurders op korte termijn geep mogelijkheden om mede werking te verlenen. Het streven is nu om in augustus 1980 alsnog een Montessori school te realiseren. Deze aanvraag stond gisteren centraal in de discussie van de com missie onderwijs. Duidelijk werd, dat de ge meente het moeilijk heeft met de aanvraag. Het gemeentebestuur van Oegstgeest staat nog al sceptisch tegenover de oprichtingsplannen van het Montessoribestuur. Oegstgeest heeft tussen 1954 en 1978 een Montessorischool ge had Deze vorm van onderwijs breidde zich zo sterk uit dat een dependance gevestigd moest worden in de Koningin Julianaschool. Na een conflict tussen bestuur, leerkrachten en ouders liep het leerlingenaantal van de school zo sterk terug, dat de school in 1978 gesloten werd. Het schoolgebouw aan de Oegstgeestse Louise de Colignylaan werd toen in gebruik geno/nen door de Stichting Voorzieningen Gehandicap ten Noordelijk Zuid-Holland. CDA-commissielid Van Veen veronderstelde gisteravond, dat er nog banden waren tussen de 'wederoprichters' en het voormalige schoolbes tuur en dat daarom een en ander zich zo snel had afgespeeld. Hij had liever gehad, dat de aanvragers een paar jaar met hun verzoek had den gewacht, zodat de gemoederen wat tot rust gekomen waren. Daarbij dacht hij aan augustus 1983, wanneer de nieuwe wet op het basison derwijs in werking treedt. Het gemeentebestuur kan overigens nog geen medewerking aan het nieuwe schoolbestuur toezeggen omdat er niet voldoende ouderverklaringen zijn. Dit zijn handtekeningen van ouders die verklaren hun kind naar de nieuwe Montesorischool te willen sturen. Bovendien zouden die verklaringen gel den voor het huidige schooljaar. Afgezien hiervan, zo stellen b en w in het pré advies aan de commissie Onderwijs, heeft de gemeente Oegstgeest niet de beschikking over een schoollokaal of bouwgrond voor een tijde lijke huisvesting. De voormalige Montessori school is vorig jaar voor een periode van drie jaar verhuurd aan de Stichting Gehandicapten. Het gemeentebestuur acht het onverstandig om medewerking aan het schoolbestuur toe te zeg gen, om zo geen verwachtingen te wekken die in de toekomst wellicht niet gehonoreerd kun nen worden. iknapbeurt raadszaal Voorhout kost twee ton RHOUT De renovatie de raadszaal staat wel »p de prioriteitenlijst van /oorhoutse gemeentebes- Iers, maar toch is het col- Van mening dat „de ver ing van de eigen verga- limte zo urgent is gewor- dat het verlenen van rang aan deze voorzie- verantwoord is". Daarom zal het renovatieplan vanavond worden toegevoegd aan de agenda van de openba re vergadering van de com missie financiën. De commis sie zal zich moeten beraden of hfet voorstel om twee ton voor de verbetering beschikbaar te stellen, zo.door kan naar de raad. In oktober 1978 werd al drie duizend gulden uitgetrokken om een plan te maken ter ver betering van de zaal. Binnen huisarchitect H. Kerschkamp uit Dordrecht had de opdracht om met de belangrijkste knel punten, zoals slechte ventila tie, verhoogde vloeren, slechte verstaanbaarheid van spre kers, rekening te houden. Daarbij werd er over gedacht om de belangstellenden op de publieke tribune niet meer noodzakelijk tegen de rug van een aantal raadsleden aan te laten kijken. Een drietal schetsontwerpen werd besproken, waarbij het aanbrengen van een air-condi- tioning-installatie slechts mo gelijk is als het plafond wordt verlaagd. trmunda actief or Zonnebloem tMOND Evenals voorgaande jaren öiseert voetbalvereniging Warmunda een zogenaamd „Zonnebloemwee- I". In het komende weekend worden fhillende aktiviteiten ontwikkeld met bel geld bijeen te brengen voor de War- ttse Zonnebloem. [dag om 20.30 uur wordt gestart met een (bingo in het clubhuis op sportpark Over- rrijzen als een portable tv, klokradio, kof- [apparaat e.d. zijn te winnen. Zondag 26 Btus wordt er een groot veteranentournooi üden. Er worden in dit toernooi 14 wed- jen gespeeld en de aanvang is om 11.30 pet totaal aantal gescoorde doelpunten kan jen worden en daaraan zijn uiteraard prij- rerbonden. Voor 1.- kan men een kans !n. Geld en een briefje met het aantal doel en kan worden gedeponeerd in een grote n de Dorpsstraat |f 10.00 uur kan men deelnemen aan een luzzeltocht. Het inschrijfgeld bedraagt P p.p.. kinderen 1,- en de start is vanaf ftubgebouw van Warmunda. tns het veteranentournooi kan men een po- wagen de wisselbeker voor parapluhangen overen. Op het voetbalterrein staat de plu teld en voor 1,- kan men hangen. september worden de Zonnebloemaktivi- door Warmunda besloten met een kla savond in het clubgebouw. Marja van Rijn (12) uit Woubrugge is het eerste meisje dat haar schrijversdebuut maakt in de rubriek ..Kinderview". En dan zou je misschien heel ongeëmancipeerd verwachten dat Marja wil schrijven over breiden of haken. Zoniet de jongste dochter uit het 9 man/vrouw sterke Van Rijn kroost. Marja wil een levensechte voetballer interviewen. Het hoefde niet per se een profvoetballer te zijn. Volgens de ijlings te hulp gesnelde sportredactie, is de Leidse voetballer Theo van Seggelen zowel op de groene mat alswel tussen de schuifdeuren een kleurrijk figuur. Een ideale combinatie van voetbalenthousiasten derhalve. Marja wil ook graag gaan voetballen in een daarvoor bestemd damesteam. Haar stille wens zal wel in vervulling gaan want in Hoogmade wordt al druk gepraat over damesvoetbal. Eerst nog een seizoen handbal, maar daarna gaat de bal ook rollen voor Marja uit Woubrugge. Marja in gesprek met aanvallend middenvelder Van Seggelen. LEIDEN/WOUBRUGGE Deskundige sportjourna listen weten te vertellen dat Nederland een motor- crossende tandarts heeft. Volgens mij heeft datzelfde Nederland er binnen een paar jaar een voetballende notaris bij. Want mr. Theo van Seggelen speelt niet al leen voetbal bij het Leidse UVS, maar studeert ook notarieel recht in het ver lengde van zijn juridische opleiding. Een combinatie die zeker in Leiden niet zo vergezocht is. „Vroeger wilde ik altijd prof voetballer worden. Ik heb ook wel mooie aanbiedingen gehad. Maar ik besloot altijd om eerst mijn studie af te maken. Nu ben ik daar wel blij om, want als ik straks uitgevoetbald ben, heb ik iets om op terug te vallen. Daar naast sprak dat dwangmatige in het betaalde voetbal me nooit erg aan. Tegen UVS kan ik zeggen: sorry, ik zit voor tentamens, dus ik kom wat minder trainer. Als je beroepsvoetbal speelt kan dat niet meer. Dan ben je niet meer vrij. Sommige clubs verbieden hun spelers zelfs naast het voetballen te stude ren". We zijn net op tijd om voor „Kinderview" met Theo te komen praten. Hij vertrekt naar Mexico om daar zes we ken lang mee te doen aan de wereldkampioenschappen voor studententeams. De ka mer van Theo's woning aan de Leidse Nieuwe Beesten markt staat vol met koffers en tassen. UVS zal het in het beginnende voetbalseizoen een paar weken zonder aan valler Van Seggelen moeten stellen. Dat is pech voor de club die Theo maar node kan missen. Maar UVS gunt hem zijn studentenvoetbal. „Nou ja, studentenvoetbal", vindt 'ie zelf. „Sommige landen ko men uit met elftallen die mets met studeren te maken hebben. Met name Oostblok landen leveren voetballers die niet misstaan in het nati onale elftal of daar daadwer kelijk uitkomen. Die mensen zijn dan alleen formeel inge-* schreven als student. Daar is eigenlijk niets aan te doen. En andere landen gaan dit overnemen. Eigenlijk komt dit jaar alleen Nederland uit met een elftal dat voor ruim de helft uit studenten bestaat. We mogen dan ook blij zijn als we in Mexico een plaats tussen de eerste tien landen kunnen behalen. Maar ja, af gezien daarvan is het natuur lijk hardstikke leuk om zo'n reisje naar Mexico te ma ken" Theo van Seggelen heeft hel als aanvallend middenvelder op geen voetbalveld gemak kelijk. Tegenstanders blijven in de buurt en als Theo maar naar een voetbal kijkt, heeft hij al een schop voor zijn schenen te pakken. „Ja, ze moeten me wel altijd hebben", beaamt de 25-jarige voetballer. „Meestal lopen er één of twee middenvelders van de tegenpartij om me heen. Dan zitten ze de hele wedstrijd op je lip. Ik heb het vorige seizoen behoorlijk op m'n donder gehad. Als dat verder zo blijft, zal ik wel moeten stoppen. Het wordt echt te gek. Ik heb echt geen 'zin om tijdens een voetbal wedstrijd mijn benen te bre ken. De 12-jarige Mai^a van Rijn hoort het relaas wat gemoe delijk aan. Haar zeven broers spelen immers ook allemaal voetbal. Bij het Woubrugse MMO zijn de Van Rijn's in alle ploegen te vinden. Thuis zijn de „dieptepass" en de „buitenspelposities" aan de orde van de dag. „Dan ga ik ook maar op voetbal, vindt Marja die vastbesloten is eerst nog een seizoen hand bal te spelen. Dan kan je thuis mooi meepraten Want Marja is voor wat betrefl voetbal zeker niet gewend het hoogste woord te 0k A Ed Olivier kwam y J me om half elf op- halen en samen gingen we naar Theo van Seggelen. We kon den het eerst niet vinden want ze zaten bij huisnum mer la en we moesten 1 heb ben. Toen we het hadden ge vonden belde Ed aan en we werden binnengelaten. In de huiskamer stonden een paar koffers. Hij moest de volgen de morgen met het studen tenteam voor zes weken naar Mexico. Om te voetballen te gen nog 35 andere landen. Theo heeft me toen een T- shirt beloofd met Nederland erop die hij dan bij mij thuis komt brengen. Als hij terug was in Nederland. Hij speelt aanvallend mid denvelder. Dat houdt in dat hij de meeste schoppen Kinderview is de naam van de rubriek die te hooi en te gras de komende weken in de Leidse Courant zal staan. Kinderen die met een verslag gever op pad willen gaan om een eigen kranten stukje te maken, kunnen zich bij de redactie aan melden. tel 071-122244. Gewapend met een foto graaf gaat het journalistenteam dan op stap bin nen en buiten de Leidse regio. Wie in „de zomer van het kind" ook eens in de pen wil klimmen, kan vragen naar verslaggever Ed Olivier. krijgt. Hij heeft gezegd dat als hij nog meer schoppen krijgt, dat hij dan niet meer wilt voetballen. Hij speelt derhalve in het studententeam, ook nog bij UVS als aanvallend midden velder. Hij speelt niet alleen voetbal, maar studeert on dertussen ook nog rechten. En geeft bovendien ook nog les op het R.I.O. Hj traint normaal bij UVS 3x in een week, plus een wedstrijd. Maar nu hij naar Mexico moet traint hij elke dag. In het vorige seizoen heeft hij elfmaal gescoord, maar voor zichzelf vindt hij dat te wei nig. Hij had er 15 kunnen maken. Als middenvelder moet hij veel lopen. Theo zou nooit een echte prof-voet baller willen worden omdat hij dan elke keer moet trai nen. Want nu gaat hij wei eens niet en wil hij liever studeren. Hij heeft bij het studententeam al drie oefen wedstrijden gespeeld. 3 ge lijk gespeeld en 4 gewonnen. Bij UVS heeft hij nog maar één oefenwedstrijd gespeeld. Nadat we hem veel succes in Mexico hadden gewenst, gin gen we op weg naar de re dactie. MARJA VAN w RIJN (12) WOUBRUGGE Straks weer parapluhangen in Warmonci. SASSENHEIM In het Engelse gedeelte van de tekst vandaag wederom een brief van twee Noordierse meisjes. Tracy Santon en Margaret Mc Cioskey verbazen zich er over dat wanneer ze in Nederland een winkel binnen gaan ze niet worden gefouilleerd om te kijken of ze bommen of geweren bij zich hebben. Ook valt het hen op dat in Sassenheim geen soldaten patrouilleren, maar, schrijven ze, dat is logisch omdat in Nederland niet wordt gevochten. Zé uiten de wens dat het in Noord- Ierland spoedig vrede zal zijn tussen katholieken en protestanten. De meisjes, waarvan er één katholiek is en de andere protestant eindigen hun brief met de Nederlandse leiders en gastouders hartelijk te bedanken. De Noordierse kinderen in Sassenheim hebben gisteren hutten gebouwd op het IJsbaanterrein. 's Middags werd er bingo gespeeld en 's avonds was er een disco in de jeugdsociëteit van de Vaartkade. TRACY AND MARGARETH: Today we'll start with a letter I got from Tracy Sanlon and Margareth McCloskey: We both think that the village of Sassenheim is a beautiful place. The people of Sassenheim are very kind and friendly. It is a strange thing to us that when we go into shops we don't get searched. In Northern Ireland we al ways get searched just in case we heve any bombs or guns on us. Another thing is that we never see any soldiers or police patrolling the streets. That is because there is no fighting in this country. We wish that there would be no fighting in Northern Ireland and there was pe ace between the catholics and protestants. It is very kind of the people over here to look after us and I would like to say thank you to all the foster parents and leaders for taking care of us and planning our foster parents Ria and Leo Turenhout for putting up with us". Well, thanks girls. That was really a nice let ter. I'm very pleased to publish it in this paper. On monday we published in this paper a letter from two girls. Again two girls wrote this time, and some more girls promised me to write. Don't the Northern Irish boys learn how to write? Come on boys, don't be shy and drop a line to this paper. Yesterday you could build your own house on the skating rinkfield in Sassenheim and some lovely houses were build. Some of them even got a real door and curtains behind the win dows. That's the way houses have to be In fact I expected some of you to build a thatched cot tage, but unfortunately, nobody did. Tomorrow you are allowed to demolish the hut village. The one who finds most nails will get a price. In the afternoon there'll be a street drawing competition and an estafetterace. We'll end the day with a great bonfire on the wood which you used to build the huts. Frits Beutick LEIDERDORP De Leider- dorpse Toneelvereniging ,.To- verlei" brengt zaterdag 1 sep tember het blijspel „Appeltje voor de dorst" van Marcel Mi- thois op de planken in het wijkgebouw Zijlkwartier. Voor het eerst in het vierjarige be staan van de Toneelvereniging wordt ook een uitvoering ge geven in het Leidse LAK-the- ater. Deze voorstelling wordt gegeven op donderdag 4 okto ber. Kaarten voor de toneel voorstelling die om 20.00 uur in het wijkgebouw aan de Lei- derdorpse Van der Marck- straat begint, zijn verkrijgbaar bij Ellen Gerrese, Gallaslaan 15 tel. 892188 en Govert van Wielink, Beatrixstraat 27 tel. 894728 NOORDWIJK De Lees kring voor Volwassenen be gint weer met haar aktivitei ten op dinsdag 4 september om 10.00 uur. Eenmaal in de maand komt de leeskring bijeen in „t Trefpunt" aan de Schoolstraat. Dan worden de werken van een bepaalde (met elkaar uitgekozen) schrijver besproken of een bepaald the ma. Voor de eerste bijeen komst van de Leeskring is ge kozen voor de joodse litera tuur

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5