i Krantenbezorger los Pieters kiest de Nutsspaarbank voor z'n eigen Piek-Fijn-rekening. En straks óók voor zijn bromfietsverzekering! V ocalistenconcouri Den Bosch trekt 103 gegadigden Nieuwe opzet van Gaudeamus Muziek week Klok van Napoleoi\ in Utrechts museuii AUTOMOBIEL BEDRIJF ARIS Gemeente Katwijk GEMEENTE NOORDWIJK LEIDSE SPAARBANK NUTSSPAARBANK PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 AUGUSTUS Familieberichten Bedroefd maar dankbaar voor alles wat zij voor ons allen heeft gedaan, delen wij U mede dat, na een langdurig en geduldig gedragen lijden, voorzien van de Heilige Sacramenten der Zieken, in vrede van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma JACOBA ELISABETH HOOGERVORST-DE BOLSTER Zij was 57 jaar. Leiden: J. Hoogervorst Oegstgeest: Ans en Cor Kirsten en Kim Oegstgeest: Jacqueline en Ronald 22 augustus 1979, Langegracht 4. 2312 NT Leiden. De overledene is opgebaard in de aula van „Ad Sanctos", Lange Mare 69. te Leiden. Gebedsdienst aldaar: vrijdag en zaterdag om 19.00 uur. waarna gelegenheid tot condoleren tot 19.30 uur. De H. Uitvaartdienst wordt gehouden in de Harte- brugkerk op maandag 27 augustus om 11.00 uur, waarna de begrafenis plaatsvindt op de R.K.-afde ling van de begraafplaats „Rhijnhof". In september start In Rotterdam'en Den Haag de avondpJt^ jj.H!]-! mondeling onroerende goederen Geen vooropleiding vereist - Cursusduur 2 jao Inschrijving vonaf heden mogelijk. Inlichtingen: (Mak.Opl.Onr. G<>«d.) Pikeursbaan 12 - 7411 GV Deventer Telefoon 05700- 1 09 1 6 TVR en PUMA SPORTCARS DEALER MGB Ruska Buggy Citroën Dyane Maserati Kyalami Renault 30 TS Jeep Renegade BMW 320 met gas Mercedes 280 S autom VW Polo met gas Lotus Seven S3 Bedford Bestel TVR 3000 Taimar Datsun Cherry Toyota Cehca LittoacK Toyota Hi-Ace bestel Ford Granada 2300 Luxe Mazda 929 Hardtop Renault TS 15 Alfasud Tl Alfa Romeo Alfetta 1600 Lancia HPE 2000 Coupé Citroën 2200 CX Pallas Autobianchi Ford Escort bestel Mercedes 200 Diesel Ford Mustang Ghia Ford Taunus 2300 GXL aut Pontiac Ventura autom Buick Century stationcar Volvo 244 GL 4MC Cremlin Ford Capn 2300 GT Mercedes 220 Diesel Rover 2000 Peugeot 304 Cabriolet met winterkap Landrover diesel Daimler sportcabriolet Austin Jeep. landrover-model DIVERSE GOEDKOPE INRUILAUTO'S Dealer Suzuki auto's 3 maanden Bovag-garantie op arbeidsloon en materiaal Op zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden Voorschoterweg 51, VALKENBURG Tel. 071-766559, ook na 18.00 uur nieuw ....1979 1979 ,...1978 ....1978 1977 ...1977 ....1977 ....1977 .1977 ..1977 ....1977 1977 1977 ...1977 .1977 1976 197Éf .1976 ...1976 1976 1976 1976 1976 1975 1975 .1975 ...1975 ..1975 ...1975 1975 ...1974 ...1973 ...1972 1972 1968 1960 1956 Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de Regeling Bebouwde Kom 1946, en in samenhang met artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen voor: het verbouwen en uitbreiden van de woning Van der Vegtstraat 61 te Katwijk. De tekeningen behorende bij het bouwplan liggen met ingang van maandag 27 augustus 1979 op de gemeentesecretarie (kamer 22) gedurende veertien dagen ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vrijstelling schriftelijk bii hun college in te di< 2224 CD Katwijk ZH. Katwijk. 23 augustus 1979. Burgemeester en wethouders van Katwijk, de secretaris, de burgemeester, G. Feenstra. C.A. Bos. Burgemeester en wethouders van Noordwijk bren gen ter openbare kennis, dat door de heer J. J. van der Wilk te Leiden bij gedeputeerde staten van Zuid- Holland een aanvrage is ingediend ter verkrijging van een vergunning krachtens de Ontgrondingen- wet voor het afgraven van een voormalige vuilstort plaats aan de Haarlemmerttrekvaart ten behoeve van bollenteelt. Een ieder kan vanaf 27 augustus tot en met 25 sep tember 1979 schriftelijk bezwaren tegen de inwilli ging van de aanvrage indienen bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, Koningskade 1 te 's-Gra- venhage. De aanvrage ligt gedurende dertig dagen, vanaf de datum van deze bekendmaking voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie van Noord- wijk, afdeling algemene zaken. Noordwijk, 23 augustus 1979. Burgemeester en wethouders van Noordwijk, de secretaris de burgemeester W. van Sprang J. M. Bonnike. «Tmnnnttm jj Frankrijk tentoonstellen, maar kreeg da« kans niet voor. Om zijn hotelrekenii kunnen betalen, moest hij het antieke zijn logement achterlaten. Omdat de zaken van de baas van dit UTRECHT Het Nationaal Museum Van Speeldoos tot Pierement heeft de bekende en zeer kostbare Napoleonklok bij zijn collectie gevoegd. Dit geschenk van de stad Lyon aan de toenmalig kersverse kei zer is thans voor het eerst te bezichtigen, ment ook niet al te best gingen, werd de want het keizerlijke cadeau is sinds de daarna gebruikt om een huurschuld af kroning van Napoleon slechts in particu lier bezit geweest. Het waardevolle uurwerk bestaat nog, dank zij een diefstal in de tijd na Napoleon. Veel bezittingen van de keizer waren toen onder gebracht in een kasteel, dat totaal door brand talen. Begin 1900 raakten horlogemakers gein! seerd in het stuk en betaalden ze er pi van rond de 80.000 frank voor. Ten: kwam de Napoleonklok in particulier totdat een Amsterdamse antiquair kansj werd verwoest. Maar de klok was tijdens de het stuk aan het Museum Van Speeldoi brand al verdwenen en dook enkele jaren la ter op in Amerika. De nieuwe eigenaar van de Napoleonklok wilde zijn aanwinst later in seum snel rond. Pierement te koop aan te bieden. Die was dank zij financiële steun DEN BOSCH Van 1 tot 8 september wordt in het Casino te 's-Hertogenbosch voor de 26e achtereenvolgende maal het Internationaal Vocalisten concours gehouden. Het con cours blijkt zowel nationaal als internationaal niets van zijn aantrekkingskracht te verlie zen. Niet minder dan 103 gega digden hebben zich voor deel name aangemeld; hieronder zijn 26 verschillende nationali teiten vertegenwoordigd. Opvallend is de grote belang stelling vanuit Engeland en Ierland: totaal 20 inschrijvin gen. Andere belangrijke natio naliteiten zijn o m. Japan (12 deelnemers), West-Duitsland (12), Amerika (11), diverse Oostbloklanden (11); voorts hebben zich 9 Nederlanders gemeld. In de jury hebben zitting: Ma- nus Willemsen, voorzitter, Jo Bollenkamp en Erna SpJ berg (Nederland), Jeani^ roubaix (België), Dorot™, row (Groot Brittannië),] Eisen (USSR), Horst 0 (BRD) en Alexander (Groot Brittannië. De demifinales en de (op 6, 7 en 8 septembei voor het publiek toegang Het feestelijke slotcfe vindt plaats op woens<| september. Bilthoven De Stichting Gaudeamus te Bilthoven, internationaal centrum Voor hedendaagse muziek, organiseert van 1 - 9 september in samenwerking met de NOS haar jaarlijks terugkeren de Internationale Muziekweek met een totaal aantal van 9 concerten te geven in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Hilversum. Dit jaar zal voor het eerst de nieuwe op zet, waartoe enkele jaren geleden werd besloten, worden gerealiseerd. De belang rijkste punten hierbij zijn: •Het concoursidee wordt losgelaten; er worden dus geen prijzen meer toegekend. Componisten tot 35 jaar kunnen nog niet uitgevoerde werken insturen die door een internationale selectiecommissie worden beoordeeld. •Er worden beperkingen gesteld aan de inzendingsmogelnkheden; de uitschrijving wordt n.l. gethematiseerd. •De thema's zijn gericht op, reeds ruim Van te voren aangezochte, gemotiveerde uitvoerders/ensembles. •Follow-up van de uitvoeringen wordt door het bovenstaande vergemakkelijkt. •Er kan een verbinding worden gelegd naar het Gaudeamus Vertolkers Concours m die zin, dat als blijkt dat er aan het Vertolkers Concours veelbelovende en sembles of solisten deelnemen, die een ge brek hebben aan literatuur voor hun in strument/bezetting, dit als één van de thema's kan gaan gelden voor de daarop volgende Muziekweek. Tevens zal de Muziekweek 1979 worden uitgebreid met de volgende onderdelen: Workshop: de opzet hiervan is dat de uit voerders/ensembles in de week vooraf gaande aan de muziekweekconcerten in tensief zullen samenwerken met de desbe treffende componist en er tevens enkele repetities zullen zijn van bepaalde werken met de gehele groep componisten die dan onder leiding staat van een bekend com ponist, waarbij tevens de gelegenheid be staat voor een discussie (dit geldt voor de gehele week). Componisten en jong publiek: de bedoe ling hiervan is om een jeugdig publiek, met name middelbare scholieren, via o- penbare repetities op scholen onder lei ding van een goede inleider, op attractie ve wijze te laten kennismaken met de jon ge componist van wie werken gespeld worden in de Muziekweek. Op deze wijze zal wellicht een nieuw publiek bereikt kunnen worden. Op een viertal scholen in Utrecht zal dit jaar, bij wijze van proef, een project worden gerealiseerd onder lei ding van Sam ten Velde. De Muziekweek-concerten zijn geconcen treerd in het eerste en tweede weekend van september. Op 1, 2 en 3 september zullen de uitvoeringen geheel gewijd zijn aan componisten uit Spanje en Portugal. De concerten, op 1 en 3 september in het Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht en op 2 september in het Concertgebouw te Amsterdam, zullen worden verzorgd door het Spaanse ensemble voor nieuwe mu ziek Gruppo Koan o.l.v. José Ramon En- cinar. Het Portugese gedeelte komt voor rekening van de Grupo de Musica Con- temporanea. Tijdens het tweede weekend 7. 8 en 9 sep tember zullen gedurende 4 concerten de wereldpremières uitgevoerd worden van werken van 15 componisten afkomstig uit 8 verschillende landen. In totaal werden 154 werken ingezonden door componisten uit 34 landen, waaruit een selectiecommis sie de 15 werken- uitkoos. De conU worden gegeven te Rotterdam, A| dam. Utrecht en Hilversum. Het concert op 9 december in de studio door het Radio Kamerorkest Ernest Bour en en het Musica Nor semble uit Roemenië, zal recht^ door de radio worden uitgezondei andere concerten worden door di opgenomen voor uitzending in di Musica Nova op de zondagen 16. 2? september in de serie Musica Nova IV. Komt in de bus! En 't geld. Want voor 't laatste heeft Jos 'n spaarbusje. Dat staat in de kast. Maaronze Jos heeft nogal wat inkomsten voor z'n leeftijd: loon als krantenbezorger natuurlijk. Toch zakgeld van pa. En krijgt zo nu en dan wat toegestopt. Van oma en van tante Mies uit Amersfoort. Elke zaterdagmiddag wast Jos twee auto's. Da's zo gebeurd en gauw verdiend, zegt-'ie 'r zelf van. Dat geld in die spaarpot.levert dat nou wat op? Niks! Maar Jos leeft wèl naar saturday-night disco toe. En hij wil zo nu en dan wèl 'n nieuwe elpee. Kost allemaal geld. Hij wil vaak naar de film, een hifi/stereo-toren èn een brommer als-ie zestien wordt. Jos wil graag een volwassen salaris rekening. Zoiets kon bij élke bank. Ook bij de Nutsspaarbank natuurlijk. Alleen daar adviseerden ze hem 'n Piek-Fijn-rekening nemen. Met alle extra's; erg voordelig voor jonge mensen, 't Is net een volwassen salarisrekening. De krant kan zijn salaris overboe ken; tante Mies z'n extraatjes als zij op zijn verjaardag niet kan komen. En als Jos wat nodig heeft, neemt hij 't gewoon op. Van z'n eigen rekening bij z'n eigen bank! Want dat had Jos gauw begrepen. Hoewel de Nutsspaarbank onderdeel is van een groter geheel - dat zag hij aan die S - werd hij 'r vriendelijk en heel persoonlijk te woord gestaan. Alsof de Nutsspaarbank z'n eigen privé-bank was! En ze schijnen dat in alle 80 kantoren in en rond Den Haag te doen. Inmiddels heeft hij het eerste dagafschrift van z'n eigen rekening al in huis. De administratieve afwerking gaat razendsnel bij de Nutsspaarbank. Kwestie van modern zijn. Jos informeerde meteen z'n vrienden. Laat je adviseren over 'n eigen Piek-Fijn- rekening bij de Nutsspaarbank, zei hij. En vertelde er niets over. Want dat „adviseren" was eigenlijk wel hardstikke goed. Inderdaad Jos! Inlichtingen: Douzastraat 35-37 2311 HA Leiden Tel. 071 -141846

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4