lubs en Afdelings- esturen opnieuw ond de tafel Minstens tweeduizend deelnemers verwacht VAN LENT: FULLTIME KRACHT BIJ AVANTI naar WK-roeien Zilveren Bal toernooi Geen verrassingen op Leidse Hout Record-deelname aan Nederlands jeugdkampioenschap snelschaken Michèle Parmentier (Die Leythe) 3ORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 PAGINA 15 De besturen van de eerste -en hoofdklasse af- KNVB en de bestuurs- van de afdelingen Leiden en komen maandag 27 augustus op- in een algemene ledenvergade- om de problemen rond de van een hoofd- en eerste door te spreken. Wellicht brengt stemming de uiteindelijke beslis- over het lot van de eerste klassers. voor die eerste klassers bepaald resultaat behaalde Nieuwerkerk mid- dat de club tegen afdelingen en Leiden had aangespanen. voorstel werd door de beide voor- j |,ki3 van de afdelingen. Ad Dusée ^iden) en J. Bredie (Gouda) niet in ïtvangen, maar uiteindelijk zij onder „pressie" van de van de Rotterdamse Recht- president van de rechtbank. Mr Ni- nkzi d, kwam na het horen van beide par- le p n tot de conclusie, dat noch de afde- jsbonden van Gouda en Leiden noch vv Nieuwerkerk de juiste weg hebben vandeld. Het bestuur van Nieuwerkerk ift niet correct gehandeld, omdat zij aar i algemene ledenvergadering had moe- beleggen om de zaak te bespreken. Als lens de ledenvergadering zou zijn ge- ken, dat het merendeel van de aanwe- verenigingen ook fundamentele be zwaren tegen de beslissingen van de afde lingsbesturen zou hebben, had het zelfs tot het aftreden van het huidige bestuur kun nen komen. Wat betreft de afdelingsbesturen had de rechter bedenkingen tegen de wijze waar op een en ander is gepresenteerd. De pre sident vond het niet gebruikelijk, dat een zaak van hoog belang tussen neus en lip pen door, tijdens de rondvraag aan de orde komt. de Raadsman Mr J.L. Janssen van Raay maakte de rechter duidelijk, dat de eerste klasse ploegen in een uitzichtlo ze positie terecht dreigen te komen. De eventuele kampioensploegen promoveren niet naar de hoofdklase omdat die het jaar daarop niet meer zal bestaan. De heer Du sée beweerde daarop, dat dat in het geheel nog niet zeker was. hoe de competitiein deling er na het hoofdklasseseizoen "uit zou zien. Gouds boekje Hierop bracht verdediger Janssen van Raay het wellicht belangrijkste Nieuwer- kerkse wapen op tafel. Het officiële mede delingenblad van de KNVB Afdeling Gouda. Daarin staat zwart op wit, dat de regeling alleen voor het seizoen 79/80 van kracht is. De president maakte bovendien de opmerking, dat de zinnigheid van het besluit door de slechts een jaar geldende invoering de nek werd omgedraaid. Dusée noemde dat een "slip of the pen". De rechter echter meende, dat dergelijke ver gissingen niet gemaakt kunnen worden. Derhalve stelde de president voor niet tot vonnissen over te gaan, maar dat de be trokken partijen gezamenlijk nog eens rond de tafel zouden gaan zitten om als nog tot overeenstemming te komen. Op deze manier zouden zowel de eiser, Nieu werkerk. als de gedaagde, de afdelingen Leiden en Gouda, de door hen gemaakte fouten goed kunnen maken. In de koffie kamer trokken eiser en gedaagde zich te rug om onderling overleg te plegen. Nieu werkerk ging met het voorstel accoord. Dusée hield voet bij stuk en was bereid het vonnis af te wachten. „Maar beseft u wel goed, dat u bikkelhard de mogelijk heid loopt opnieuw een indeling te moe ten maken, met het risico het geza^ over al uw verenigingen kwijt te raken.was de reactie van Mr Nivard. Dusée ver klaarde niet bang te zijn voor gezichtsver lies, waarop de rechter verklaarde dat de Afdelingen, om in voetbaltermen te spre ken, bij de rust met één - nul achterston den. Raadsman Janssen van Raay deed het voorstel, de zitting te beeindigen en de tegenpartij de gelegenheid te geven zich nader te beraden. Later op de dag maak ten de besturen van de afdelingen Gouda en Leiden hun definitieve beslissing be kend; de pressie van de president bleef niet zonder resultaat. Op de wellicht laat ste ontwikkelingen in deze al lange tijd slepende afaire moet tot maandag worden gewacht. Een beslissing die niet te lang kan uitblijven, de competitie begint im mers al op 1 september Ad Dusée, voorzitter afdeling Leiden: niet bang voor ge- wim BUNSCHOTEN zichtsverlies. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse tafeltennis vereniging Avanti gaat de organisatie van de club professioneel aanpakken. Met ingang van 2 septem ber treedt Cees van Lent als full-time kracht in dienst van de club. Tot nu toe was Van Lent pen ningmeester van de ongeveer driehonderd leden tel lende vereniging. Van Lent tijdens de receptie ter ere van de onlangs door Bettine Vriesekoop behaalde Europese jeugdtitel: „Achter topsport behoort een top-orga- nisatie te staan. De verenigin gen worden gedwongen full time krachten in dienst te ne men". Het ligt in de bedoeling van het Avanti-bestuur dat Van Lent directeur van de club wordt, dit naar het voor beeld van de bonden. Hij krijgt tevens tot taak, nog va ker dan nu, het clubhuis van de vereniging aan de Sport parklaan exploitabel te maken. Van Lent voorspelde het al: „Onze tweede stap naar pro fessionalisering is het de gehe le dag geopend zijn van onze sportaccommodatie". Hier kunnen belangstellenden dan op prestatief en recreatief ni veau bezig zijn. Uiteraard gaat Van Lent veel werk van de secretaris voor zijn rekening nemen, terwijl eveneens de public relations door hem zul len worden verzorgd. Voordat het zover is zal men in de Avantikeuken uitgebreid over de taak van de manager van gedachten wisselen. Kampioenschap In het clubhuis van Avanti worden in het weekeinde van 1 en 2 september de Hazers woudse tafeltenniskampioen schappen gehouden. Op de eerste dag komt de jeugd tot zeventien jaar aan bod. De zondag is bestemd voor de ti telstrijd van de senioren. Er wordt gestreden in de catego rieën geoefend, ongeoefend en recreanten. LEIDEN Als enige Leidse roeister is de 22-jarige Mi- chèle Parmentier van Die Leythe door de Koninklijke Nederlandse Roeibond uit genodigd aan de wereldkam pioenschappen in het Joego slavische Bied deel te ne men. Michèle Parmentier vertegenwoordigt Nederland in de dubbeltwee. Haar part ner tijdens de kampioen schappen (van 29 augustus t/m 2 september) is de Am sterdamse roeister Nelleke Donkervoort. In feite was de Leidse, die dit wedstrijdseizoen veel door blessures werd geplaagd als re serve aan de selectie toege voegd. Tijdens de training kwam zij echter dermate goed voor de dag, dat zij permanent in de dubbeltwee werd inge deeld. Naast het roeien in de dubbeltwee, blijft zij boven dien reserve voor de rest van de ploeg. Momenteel is de 22- jarige Leidse roeister met het overige deel van de Neder landse selectie in trainings kamp in het Joegoslavische Bied om zich optimaal op de WK voor te bereiden. De KNRB heeft in tegensteling tot de andere deelneemsters bij Michèle Parmentier niet de eis gesteld de finales te bereiken om zo bij de eerste zes te eindi gen. Deze zware krachtmeting met onder andere de Oostduit- se top is voor de dubbeltwee roeister voornamelijk bedoeld om ervaring op te doen. De wereldkampioenschappen Joegoslavië gelden tevens als selectiewedstrijd voor de Olympische spelen in Moskou. Na terugkeer stemt Michèle Parmentier haar trainingspro gramma volledig af op de „Olympische" van 1980. LEIDEN Roo- denburg en Blauw Zwart zijn de twee 'Leidse' vertegenwoordi gers op het Zilve ren Bal toernooi dat zondag op het Blauw Zwart-ter- rein in Wassenaar wordt gehouden. De winnaar van vorig jaar, hoofd klasser VUC, zal met een reserve- elftal op dit toer nooi verschijnen. Het eerste elftal van de Haagse vereniging speelt op die dag de eer ste competitie wedstrijd in Lei den tegen UVS. Poule A; VUC, Laakkwartier, HVV en Wilhel mus. Poule B; Blauw Zwart. Her mes DVS, Quick en Roodenburg. Het toernooi, aan vang tien uur, be gint met de volgen de wedstrijden: Blauw Zwart Roodenburg en VUC - Wilhelmus. De finale wordt om half vier gespeeld. Roodenburg Op sportpark Noord komen zon dag de veteranen in actie op een toernooi georgani seerd door voetbal vereniging Roo denburg. De twaalf deelnemende clubs zijn verdeeld over drie poules. A: Roodenburg, Leid se Boys, De Sleu tels en VNL. B: ZLC, DOCOS. UVS en LDWS. C; ASC, Lugdunum, Bernardus VNA. Het toernooi begint om tien uur. De eerste wedstrijd in de finale-poule is om kwart over twee gepland. Bernardus De zaterdagsectie van de voetbalver eniging Bernardus houdt zaterdag een toernooi waa wordt gestreden om de BC de Jong- Cup. Behalve, het standaard-en reser ve-team van Be rnardus nemen deel de elftallen van Unitas Leiden. LSVV'70. Kagia en Floreant. De wed strijden beginnen om kwart over tien. De prijsuitrei king vindt plaats om kwart over vijf. Robert Jan van der Feen had geen kind aan Gelevert: 6- 1, 6-1. LEIDEN Het tennistoernooi van de Leidse Hout verloopt momenteeel zonder verassingen. De spelers, die redelijker wijs moesten winnen voldeden aan die verwachting. Robert Jan van der Feen won door een makkelijke tweemaal 6-2 van Alfred Gelevert. A. van der Capellen had moeilijkhe den tegen de Duitser Siegersma. In de derde set moest van der Capellen zelfs een match-point overwinnen 6-7, 6-3, 10-8. Bij de dames in B had Tine Langeveld, hoewel de uitslag het tegengestelde doet vermoeden, toch veel moeite met een vechtlustige Inge van Zuren: 6-7, 6-0, 6-1. In de dubbel B bleef het koppel Madera/van Leeuwen met 6-4. 6-3 de baas over Bosma/van Eederen. Mark Nije, als derde in C geplaatst had drie sets nodig in zijn partij tegen Vinksteen. De eerste set werd een 6-3 zege. In de tweede set kwam zijn tegen stander verrassend sterk terug: 2-6, de laatste set gaf het ge- midddelde van de voorgaande sets te zien. beide tennissers wa ren aan elkaar gewaagd, maar uiteindelijk won Nije met 7^5. In C bij de dames liet de niet geplaatste Astrid Veenman zien in goede vorm te verkeren. Haar tegenstandster G. van Wester- 1 hout werd net 6-1, 6-1 van decaan geveegd. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Drie dagen voor de aan vang kan het Nederlands snelschaak kampioenschap voor de jeugd volgens Henny Rijns- burger, een van de orga nisatoren, eigenlijk niet meer stuk. Bijna tweehonderd inschrijvingen lij ken een record deelname te garande ren. Met de komst van een sponsor, de LOI, kreeg de organisatie meer finan ciële armslag, hetgeen zijn vruchten nu al afwerpt. Henny Rijnsburger is tevreden over het grote aantal in-schrijvingen. „Het zijn er op dit moment zeventig meer dan gebrui kelijk. toch is er nog altijd verbetering mogelijk. Het aantal deelnemers uit de Leidse regio is evenals vorig jaar bedroe vend. Met name de polderstreek laat het volledig afweten. Ook in de catogorie meisjes tot twintig jaar kan nog vooruit gang worden geboekt." Die vooruitgang kan dan volgend jaar worden bereikt. Met de hulp van de LOI is de organisatie een stuk professioneler geworden. „Wat we nu hebben uitgegeven aan reclame (aankondigingen en het be vestigen van de inschrijvingen,red)gaven we verleden jaar zelfs in totaal niet uit. Dit heeft nu al een positieve uitwerking en ik geloof dat we in de toekomst nog verder kunnen komen". In tegenstelling tot vorig jaar gaat er dit keer niemand als grote favoriet van start. Zeker vijf spelers mogen zich tot de kans hebbers rekenen. Onder hen bevindt zich ook Peter Gelpke, die al weer enige tijd in het eerste tiental van Philidor speelt. Hij zal samen met onder anderen Coen Ste- houwer en Frans Cuipers spelen om de ti tel. Een titel die waarschijnlijk niet door Gerard Welling, die vorig jaar vriend en vijand verraste toen hij John var» der Wiel. de Europese jeugdkampioen, achter zich liet. wordt verdedigd. Bij de wat jon gere spelers (de leeftijdscategoriën tot 13 en 16 jaar) zullen de gebroeders Piket als favorieten beginnen. Zij moeten in staat worden geacht de organisatoren een extra succes in de vorm van een Nederlandse ti tel voor een Leidse deelnemer te leveren. Er wordt de gehele zaterdag gespeeld in het gebouw van de LOI. Publiek is hierbij van harte welkom. Je verwachtingen zijn hooggespannen; men rekent op tweeduizend zwemlustigen. hïATIONALE ZWEMVIERDAAGSE MAANDAG VAN START V - -EIDEN Minstens twee- uizend deelnemers worden erwacht bij de nationale wemvierdaagse die maan- ag in de zwembaden De 'liet en De Zijl van start aat. „Maar dan moet het veer wel meewerken", ver- elt Karei Caron, bedrijfslei- er zwembaden en hallen 'an de Sportstichting. „Als iet echt mooi weer wordt an verwacht ik wel 2500 vvemmers". In 1970 werd de lationale zwemvierdaagse oor het eerst gehouden. Lei en begon in 1976 met het or- aniseren van een dergelijk wemspektakel. Ongeveer 700 deelnemers werden er n dat eerste jaar geteld, in 1077 waren er dat 1957 en vo- jaar werd de grens van 2000 overschreden. 2081 iwemlustigen begaven zich oen te water. Van de deelnemers wordt ver dacht dat ze elke avond 500 foeter zwemmen. Een prestatie die vier keer moet worden ge- everd. Tijdens het afleggen van die 500 meter mag worden gerust. Die rustpauze moet wel 'n het water worden doorge—i' bracht. De zwemvierdaagse. in Leiden verdeeld over vijf avonden, vindt plaats in de zwembaden De Vliet en De Zijl. Wisselen van zwembad is toegestaan. De inschrijfkosten bedragen vijf gulden. Organisator Caron: „De pres tatie die moet worden gele verd is dermate gering dat ie dereen kan meedoen. Dit is helemaal niet te zwaar, ver moeidheid speelt geen rol. De opzet van zo'n zwemvierdaag se is de mensen zwemminded maken, de gang naar het zwembad erin brengen". Voor wat betreft zwembad De Zijl is dat wel nodig. Caron: „ach, dat zwembad loopt wel hoor. Maar De Vliet wordt veel beter be zocht. Dat De Zijl wat minder populair is komt door het oude zwembad De Zijl. Bij de ope ning van de nieuwe Zijl heb ben we reclame genoeg ge maakt. Toch zijn er nog men sen die niet eens weten dat er een zwembad De Zijl is". Deze zomer is de zwembaden niet bepaald gunstig gezind. Caron: „We kunnen nu al spreken van een dieptepunt. Het is het slechtste seizoen tot nu toe. Bij een normale zomer krijg je 300.000 bezoekers in De Vliet. Ik ben bang dat we dit jaar de 120.000 niet eens halen". In het kader van de energie-be sparing gaat de Sportstichting binnenkort enkele voorstellen doen. Caron: „We stellen voor, de openingstijden van de bui tenbaden te veranderen. Nu worden de baden half april ge opend en 15 september geslo ten. Wij willen die data wijzi gen in 1 mei en 1 september. Verder willen we het waterop pervlak afdekken, dat scheelt enorm in de stookkosten. En we zijn van plan te komen tot één temperatuur voor alle zwembaden". Terug naar de zwemvierdaag se. Dit evenement wordt geor ganiseerd door de Leidse zwemverenigingen LZ1868, De Leidse Watervrienden, De Zijl/LGB en de Leidse red dingsbrigade. Dit alles in sa menwerking met de sport stichting. Caron: „Voor de zwemvierdaagse hebben we vijfenveertig kaderleden no dig. Dat zijn allemaal leden van die verenigingen. Zonder de medewerking van die clubs is het houden van een zwem vierdaagse onmogelijk. Maar vergeet niet dat het reclame voor de zwemsport is". Het randgebeuren is simpel gehou den. Caron: „We hebben een tweetal muziekgezelschappen, Nieuw Leven en de Dorsvle gels. Majorettencorps de Kooi- girls verleent medewerking. In De Vliet staat een orgel draaier en op de twee laatste avonden worden er in beide zwembaden bloemenstalletjes ingericht". Daar blijft het ver der bij. Caron: „Ja, het doel is de mensen te laten bewegen. Door veel nevenactiviteiten krijg je mensen die niet voor het zwemmen komen. Twee jaar geleden hadden we een vechtpartij in De Zijl". De zwemvierdaagse die maan dagavond begint wordt op vrijdagavond 31 augustus be sloten. Gekozen is voor vijf avonden zodat ook zwemmin- nende winkeliers, die donder dagavond moeten werken, vier avonden kunnen zwem men. Elke avond kan het traject tussen zeven en negen uur worden afgelegd. KEES VAN HERPEN

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15