FC Den Haag balanceert op het slappe koord PSY revancheert ziet geworpen PEC Zwolle scoor weer moeilijk AZ'67 krijgt zege in de schoot Goemans weken uitgeschakeld Van Vliet is niet gelukkig met beslissing van De Visser SPORT LEIDSE COURANT, DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 PAGIN André Welzel heeft Eef Melgers van zich afgeschud en passeert doelman hob Boersma tussen diens benen door.' FC Den leidt met 1-0. ZWOLLE PEC Zwolle, vo rig seizoen als debutant de kampioen van de gelijke spe len via achttien onbesliste wedstrijden, lijkt ook in deze competitie moeilijk tot over winningen te kunnen komen. Tegen Roda JC hadden de Zwollenaren gisteravond bij na 90 minuten een overwicht, maar voor het doel ontbrak het aan stootkracht om Jong bloed te gunnen passeren. Aan de andere kant was Roda heel wat gevaarlijker. Pierre Vermeulen, de grillige linkerspits, kon tweemaal komend van eigen helft doorbreken, maar heel merk waardig werd hij tweemaal door grens- en scheidsrechter (Weerink) wegens buitenspel teruggeroepen. Televisiebeel den onderstreepten het onge lijk van de mannen in het zwart, die in deze wedstrijd een zeer dubieuze rol speel den. De terecht protesterende Vermeulen kreeg als dank ook nog de gele kaart te zien. Voor het overige was PEC veel in de aanval, maar veel gevaar- school er niet in. De Ker-- kraadse defensie met Bregman als een wat chaotisch organisa-- tor, bleef eigenlijk moeiteloos overeind. PEC's kansen ble ven beperkt tot twee. Libero Hendriks, de uitstekende ver vanger van Israel, werd twee meter voor doel op het nipper tje door Bregman van de bal' gezet. Rasmussen schoot in' kansrijke positie rakelings voorlangs. Kort voor tijd kreeg Hendriks opnieuw een kans, maar zijn kopbal ging naast. De slechte arbiter Weerink gaf ook nog gele kaarten aan Meu- ser (Roda) en Drost van PEC. Roda JC: Jongbloed; Broelfl man, Ehlen, Hanssen; De Jol ser. Degens. Riemens, Vermeulen (Raeven). DEN HAAG - Het leek allemaal zo veelbelo vend gisteravond in het Zuiderpark. Na tien mi nuten leidde FC Den Haag al met 1-0, maar de voortekenen bedrogen. Wat begon als een in ie der geval onderhoudend gebeuren eindigde voor de slechts door 4389 toe schouwers gadegeslagen Hagenaars als een dans op het slappe koord. Dat de brigade van Piet de Visser daar niet van af is getuimeld dankte hij niet aan eigen verdien ste, maar a^n gebrek aan doortastendheid van Haarlem. Waarbij FC Den Haag overigens over enig geluk ook niet te klagen had, want in de slotfase, waarin de profs van de thuisclub als rillende schoothond jes rond liepen belandde de bal nog tweemaal te gen het houtwerk rond doelman Hans Galjé. Zo dat de treffer van Hen driks één minuut na de officiële speeltijd geen fatale gevolgen kreeg: 2-1. Zo ver had liet overigens niet behoeven te komen, want tot twintig minuten voor het ein de had FC Den Haag een - overigens niet dankzij oogstre lend spel tot stand komend - overwicht. Het merkwaardige --was overigens dat de thuisclub «,-zich in eerste instantie geheel aanpaste aan de tegenstander, die Martin Haar en Pieter Huyg door blessures miste, maar een groot talent in de ge- lderen telde: de volgende maand pas zeventien jaar wor- dendp Ruud Gullit. Deze don- kere verdediger paart atleti sche vermogens aan techniek en durf, eigenschappen die hem binnen afzienbare tijd tot één van de meest begeerde J'spelers in het Nederlandse voetbal zullen maken. Rob Boersma is opnieuw meester van de situatie. Maar het was niet deze belof tevolle Haarlemmer die FC Den Haag in de beginfase tot voorzichtigheid aanleiding gaf. Om onbegrijpelijke redenen richtte FC Den Haag zich naar eventuele escapades van Kra mer, Hendriks en Balm van Haarlem, dat op één inzet van Gullit na nauwelijks tot enige gevaarlijke actie in staat bleek in die openingsminuten. Toch opereerde de thuisclub op sommige momenten zelfs met twee voorstoppers. Van Vliet en Wickel. „We moesten eerst even aanzien hoe zij zouden gaan spefen", verklaarde Van Vliet later. Die kat-uit-de- boom-kijken-taktiek kon na tien minuten overboord wor den gezet, omdat toen de eer ste* treffer viel. Nadat Van Leeuwen al eerder Boersma, maar ook het doel had gepas seerd en de Haarlemse doel man vlak vóór Goodlass red ding moest brengen leidde een- actie van de Britse aanwinst tot een doelpunt van Wetzel. „Dat had nooit mogen gebeu ren", verklaarde Barrv Hug hes, de trainer van Haarlem, later. „Die bal had door Mel gers corner moeten worden getrapt". De Haarlemse verde diger deed dat niet en ook zijn hinderen tegenover Wetzel mocht geen naam hebben, zo dat Wetzel de dieptepass van Goodlass mocht verzilveren. Geen rust Dat had de inleiding moeten zijn voor betere tijden bij FC Den Haag. Maar on danks zwoegen van een gre tige Schoenmaker op het middenveld ontstond er geen rust- en overtuiging in de Haagse gelederen. Het bleef allemaal wat opportu nistisch, waarbij Goodlass zich onderscheidde door te veel soleerwerk, hetgeen hij overigens na de rust inruil de voor constructiever da den. „Hij is niet iemand die een bal MAASTRICHT AZ'67 heeft gisteravond in het Geusseltstadion negen tien minuten voor het einde de zege door MW in de schoot geworpen gekregen. Juist op een moment dat het er naar uit zag dat MVV de 11 stand eindelijk ging om buigen in een - op dat moment verdiende - voorsprong, be- ging de Maastrichtse ploeg een afschuwelijke fout. Bij een vrije trap, één van de vele die veroorzaakt werd door Hugo Hovenkamp, schoof Johan Dijkstra de bal breed naar Bert van Marwijk. Deze kon het leer niet onder controle krijgen en Metgod stuurde meteen Schouwenaar in de 'diepte. Voor de Alkmaarse in valler was het toen een klein, kunstje om de verraste Maas trichtse defensie te overrom- T EINDHOVEN Pas na de hervatting ging FC Utrecht te gen PSV door de knieën. In die tweede termijn kreeg PSV toch de beloning waarop het recht had, al viel die 30 wel wat ruim uit. PSV, dat door de ongelukkige nederlaag bij AZ'67 zich voor eigen publiek wilde revanche ren, toonde zich in de eerste en wellicht daardoor erg aan trekkelijke eerste helft veel te gretig. Er werden aanvallend te veel risico's genomen, waar door het centrum van de Eind- hovense verdediging uiterst kwetsbaar was. Knap counte rend kreeg* FC Utrecht daar door twee goede kansen, maar Gozems en Rietveld stuitten op de zeer attente Van Be ve ren. De beste scoringsmogelijkhe- den in deze periode kreeg PSV, dat er echter slordig mee omsprong en dat bovendien nog eens ontdekte dat Van Breukelen inderdaad één van de betere doelverdedigers van dit moment is. De Utrechtse sluitpost pakte kogels van Van der Kuijlen en Lubse ogen schijnlijk moeiteloos. In de tweede helft werd Van Kraaij, die te vaak zijn verdediging in de steek "had gelaten, vervan gen door Wildschut. Later werd ook René van de Kerkhof vervangen door Adri Koster. Vooral dit laatste bleek een gouden greep van Rijvers. De voorsprong van 10, ontstaan door een eigen doelpunt van Van der Vlag na „aangeven" van Smits, werd dankzij Koster uitgebouwd. Eerst gaf hij Willy van de Kerkhof een niet te missen kans en na een combinatie met Lubse en Willy Kerkhof werd door zelf kort voor tijd gesco Score: 55. Van der Vlag (eig 1-0, 68. Willy van de Kerkh 88. Koster 30. Scheidsrecht zer Toeschouwers: 18.000. PSV: Van Beveren; Poortvliet. Van Kraaij (Wildschut), Brat van de Kerkhof, Van der Valke; R van de Kerkhof Lubse, Smits. FC Utrecht: Van Breukelen, De Kruijk, Vlag; Van Tamelen. Duch .Tervoort. Flight, Gozems; V terom. Rietveld, Van Staa (A Gele kaarten. Stevens (PSV der Vlag (Utrecht). pelen en Jaan de Graaf een niet te missen kans te geven, die deze dan ook prompt be nutte: 12. DEN HAAG - Fred Goemans is nog zeker vandaag in het ziekenhuis onderzocht om- j enige weken uitgeschakeld. dat de vrees bestaat dat de meniscus is be schadigd. Ook indien onderzoek uitwijst De veelvuldig geblesseerde vleugelspeler dat het niet de merliscus betreft, maar bij-- van FC Den Haag, die afgelopen zondag voorbeeld beschadigde kniebanden zal het j een trap tegen zijn knie kreeg nadat juist nog zeker een paar weken duren voor hij j zijn enkelblessures waren genezen, wordt weer kan spelen. blind doorgeeft", verklaarde trainer Piet de Visser na af loop. „Die pass komt pas als er een kans kan ontstaan. Boven dien heeft Goodlass. met wie ik erg blij ben, omdat hij de enige linksbenige speler op dit ogenblik is, een paar knappe schoten laten zien. Hij is dus niet alleen maar goed in prie- gelwe.rk". De Brit leverde dat bewijs in de 37e minuut van de eerste helft. In een periode dat het kijkspel na de toch re delijk boeiende beginfase be hoorlijk was teruggevallen bracht Goodlass de stemming terug door uit een door Schoenmaker ingezette actie, waarin ook de zeer offensieve Mansveld een aandeel had, hard langs Boersma te knal len. Het was de niet onterech te beloning voor het wat greti ger spel van FC Den Haag. dat Haarlem al vroeg aanpakte, waardoor de ploeg van Hughes slechts wat afstandschoten kon produceren. Bovendien ont brak bij de Haarlemse aanval len het element snelheid, waardoor het soms met veel mankracht opgedrongen FC Den Haag tijdig kon reorgani seren. Energieker Haarlem pakte de zaken na de pauze aanzienlijk ener gieker aan. Met Böckling voor Balm leverde dat even wel nauwelijks echt gevaar op, maar FC Den Haag liet zich er merkwaardigerwijs wel behoorlijk door van zijn stuk brengen. Wellicht dat een derde treffer de noodza kelijke rust zou hebben op geleverd, maar schoten van Wetzel en de wanhopig naar zijn vorm zoekende Van Leeuwen werden gepareerd door Rob Boersma. Die overigens een hachelijk moment beleefde toen Mans veld uit een vrije schop vanaf eigen helft de bal zo veel vaart meegaf dat de ver buiten zijn strafschopgebied staande Haarlemse doelman dreigde te worden gepasseerd. Terug sprintend kon Boersma de bal. evenwel nog net tot hoekschop tikken. De onrust bleef en groeide zelfs tot onzekerheid bij FC Den Haag, te meer daar Haarlem de laatste twintig mi nuten de druk vergrootte. Hans Galjé behoedde zijn ploeg echter voor onheil door een inzet van George zo veel van richting te veranderen dat het projectiel tegen de krui sing belandde en vervolgens (Van onze verslaggever) DEN HAAG - Simon van Vliet is weinig gelukkig met het oordeel van Piet de Visser dat hij zich de laatste weken niet voldoende heeft ingezet, met als gevolg dat hij afgelopen zondag tegen Vitesse niet in de basis stond. Gisteren tegen Haarlem mocht Van Vliet wel begin nen. „Hij moest geprikkeld worden", meende De Vis ser. „Ik ben me er niet van bewust dat ik dit jaar min- j der inzet toon dan voorgaande jaren", reageerde Van Vliet, die evenmin erg gelukkig is met zijn andere rol. De Visser heeft voor de post van voorstopper definitief gekozen voor Wickel, die het op die plaats inderdaad goed doet. „Dit is een geheel nieuwe ervaring voor me", aldus Van Vliet. „De laatste zes, zeven jaar had ik een vaste plaats en nu weet ik niet eens als ik naar het veld kom of ik speel. Bovendien als straks Jonker en Advocaat er weer bij zijn sta ik er waarschijnlijk naast". Simon van Vliet, die een rol op het middenveld bepaald niet ambieert en liever in de verdediging speelt, wacht rustig af wat er gaat gebeuren. Tevreden j met de gang van zaken is hij echter allerminst. En zo nam niet MVV maar AZ'67 de leiding en stond die niet meer af, hoe MVV in de slotfase ook aandrong. Men kan rustig stellen dat AZ met deze overwinning goed weg kwam uit Maastricht. De eer lijkheid gebiedt te zeggen dat AZ in de eerste helft enkele goede kansen kreeg om het karwei toen al af te maken, maar de ploeg van Kessler verzuimde de kansen te benut ten. MVV nam de leiding door een treffer van Van Bommel. Later knalde Kist de bal van dertig meter uit een vrije trap keihard achter Gerards. In de tweede helft kwamen de Alkmaarders er aanvallend bijna niet meer aan te pas. MVV liep storm en slechts via overtredingen (Hovenkamp Jaan de Graaf, maker van het winnende doelpunt voor AZ '67 heeft een tegenstander in volledige ontreddering achter gelaten. was hierin tegen Van Bommel topscorer) en het weggeven van hoekschoppen kon AZ stand houden. Terwijl ieder een de overwinningstreffer van MVV verwachtte, ging de Maastrichtse ploeg in de fout en gaf De Graaf de wedstrijd plotseling een heel andere wending. Score: 25. Van Bommel 1—0 28. Kist 1 1. 7. De Graaf 12. Scheidsrech ter: Van Ettekoven. Toeschouwers 10.000 MVV: Gerards, Webb, Busk, Jansen, Schrijnemakers, Quaden, Dijkstra, Van Marwijk, Van Bommel, (Roo- sen), Schapendonk, Adam. AZ.67: Treytel, Van Rijnsoever. Spel- bos. Meigod, Hovenkamp. Arntz, Ny- gaard. Van Dongen (Schouwenaar), Tol, Kist, De Qraaf, (Talan). k Vooral van Goodlass, prestatie van Van baarde hem zorgen. blessure wil ik niet ten. Hij is trainingsfit, het wedstrijdritme men". „We hebben te co's genomen", gaf Ba.. hes na afloop toe. „We meer op safe spelen, zc van Melgers bij het M doelpunt mag niet t men". FC Den Haag m< dankbaar voor zijn. A eerste doelpunt niet zo was gevallen en HaarleB zo laat was gaan press» het heel anders kunnJ| gelopen. FRANK WERHJ Scoreverloop: 10. Wetzel Goodlass 2-0; 91 Hendri scheidsrechter; Severeijn; U wers: 4389 FC DEN HAAG: Galjé; Tei Wickel, Mansveld, Korevaa Bergen Henegouwen, Van Schoenmaker; Wetzel, Van L Goodlass. HAARLEM: Boersma; M Verkaik. Gullit, Melgers; Kle orge'. vd Ban; Kramer, H Balm (Bóckhng). Ron Goodlass had e( belangrijk aandeel in zege van zijn nieuwe door eenmaal de eer treffer opleverende voorzet af te leveren bovendien eenmaal t weer in de handen ud Haagse doelman kwam. Ook Hendrik^j zuimde uit te halen, w de score onaangetast bic >pi dat Goodlass zijn schut gelijkheden nog even 1 test, Boersma tikte de* de bovenhoek, kreeg fensief van Haarlem een bekroning driks, kort nadat de inzet van Melgers Het was te laat voor dat de terugreis kon a; va den in het besef dat Fpft Haag indien eerder wel meer schade had worden toegebracht. Ontevreden Piet de Visser, di< Melis op de bank ten gunste van Wi ontevreden over kwartier „Dat maj; beuren", verklaarde er op te laten volgei ook positieve dingei zien.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 14