Sassenheim teleurgesteld door afwijzing scholenbouw in 'Wasbeek' LeiderdorpsWinkelhof in najaar '80 gereed Subsidie voor VOS-cursus Noordwijkse watersporters openen sociëteit Noord-Ierse kinderen in Sassenheim Boating and bowling Aanleg Verlengde Landscheidingsweg lost sluipverkeersproblemen niet op' Katwijks drinkwater weer zuiver Nieuwe sporthal Leidschendam nu al half miljoen duurde REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1979 'AC SASSENHEIM De Sassenheimse gemeenteraad heeft gisteren besloten drieduizend gulden subsidie uit te trekken voor de VOS-cursus (Vrouwen Orienteren zich op de Samenleving) en het dit jaar opgerichte 'Vrouwentrefpunt Sassenheim'. De rk bond van Bejaarden krijgt van het gemeentebestuur 900 gulden subsidie. Deze bond telt 361 leden. SASSENHEIM Teleurstelling overheerste gisteravond in de Sas senheimse gemeenteraad bij het ver nemen van de beslissing van de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen om geen nieuwe kleuter- annex basisschool in het plan Wasbeek te mogen bouwen. De raadsleden hadden een dergelijke be slissing min of meer wel verwacht. VVD-er Ciggaar: „Het lijkt of de mi nister wil zeggen dat er geen extra lokalen nodig zijn en dat we dat zelf ook wel hadden kunnen zien. We hadden kennelijk nog meer moeten denken aan de bouw van een ge mengde school". De school in het nieuwbouwplan Was beek zou worden verwezenlijkt door het r k. schoolbestuur. De Antonius- school zou dan verdwijnen, mede om dat dit schoolgebouw inmiddels voor het geven van onderwijs 'is afgekeurd. Deze school dateert van rond de eeu- wisseling en telt in totaal 12 klassen. Bij nieuwbouw zou het om zes lokalen voor het lager onderwijs en enkele lo kalen voor kleuteronderwijs gaan. Raadslid Drenth sprak zijn verbazing uit over de mededeling van de staatsse cretaris als zou de Antoniusschool bouwkundig in redelijke staat verke ren, terwijl de kleuterschool zelfs het predikaat 'goed' verdiende. Burgemees ter Kret gaf een verklaring: de Antoni usschool is voor het onderwijs afge keurd, maar kan nog wel voor andere doeleinden worden gebruikt. Raadslid Ciggaar wilde nog weten wat er met de thans vrijkomende grond in het nieuw bouwplan gaat gebeuren. Veel duide lijkheid daarover is er nog niet, ver klaarde de burgemeester, maar het zul len waarschijnlijk geen extra voorzie ningen worden. Overigens kan het r.k. schoolbestuur nog in beroep gaan tegen de beslissing van de staatssecretaris. Woonruimteverdeling Gezinnen met twee of drie kinderen die in een flat of portiekwoning wo ning kunnen binnenkort ook in aan merking komen voor een eengezinswo ning. Dit komt voort uit een versoepe ling van het inschrijvingsbeleid van de gemeente voor de zogenaamde door- stroomlijst. De raad gaf gisteravond haar goedkeuring aan de '2e wijziging van de woonruimteverorderning 1977' waarin die versoepeling was vervat. De raad nam gisteravond afscheid van het CDA-fractielid Van Biezen, die we gens drukke werkzaamheden na negen jaar het raadlidmaatschap .moet beëin digen. Hij wordt opgevolgd door J. Dreef. NOORDWIJK Op zater dag 25 augustus vindt voor de Watersportvereniging ..Noordwijk" een historisch gebeuren plaats. Na jaren van tegenslagen en omzwer ven gaat zij op het terrein van de jachthaven aan de Lageweg een eigen sociëteit annex clubgebouw in ge bruik nemen. Burgemeester mr. Bonnike zal 's middags om twee uur de officiële ope ning verrichten. Dit gebeurt in aanwezigheid van de overige leden van het colle ge en andere genodigden. Verder viert de Watersportve reniging de gehele dag feest, waarbij in het bijzonder de jeugd wordt betrokken. Zo zijn er 's morgens van tien tot twaalf kinderspelen op het water met kleine bootjes. De kinderen van de leden met hun vriendies en vriendinnet jes zullen bezig gehouden wor den met koekhappen, ballon- nenprikjjen en dergelijke spel letjes. 's Middags is er een rond- vaarttocht met luxe rond vaartboten op de Kagerplassen voor invalide kinderen uit. Noordwijk. 'De jeugd wordt op de boot getrakteerd. Men ver trekt om 14 uur vanaf het Schie en zal daarna de jacht haven passeren, waar op dat moment de officiële opening van het clubgebouw van de Watersportvereniging plaats vindt. De rondvaart wordt ge organiseerd door het Korps Reservepolitie Noordwijk in het kader van het tienjarig be slaan van dit Korps. Men. hoopt omstreeks' 17 uur weer in „behouden haven" terug te keren. Zaterdagavond van 20 tót 23 uur is het „open schip en ha ven" voor alle belangstellen den uit het dorp. Hun wacht een gastvrije ontvangst op de gepavoiseerde en verlichte schepen van de W.S.V.N.-le den. SASSENHEIM De Noord-Ierse kinderen die momenteel in Sassenheim verblijven, waren gisteren een dag te gast van de dorpsraad van 'de Kaag. Hoewel het weer slecht was, slaagde de dorpsraad er toch in de dag naar ieders zin te laten verlopen. Meteen na de aankomst werd een rondvaart gemaakt in een tjalk over de Kagerplassen. In een restaurant in de Buitenkaag werd daarna een western film vertoond. Tijdens de film konden de kinderen de lunch gebruiken. Toen de film was afgelopen werden de kinderen met privé auto's naar Scheveningen gebracht alwaar ze ruim twee uur fanatiek gingen bowlen. Hoewel de meesten dit spel nog nooit gespeeld hadden, was het bowlen iets wat de Noord-Ieren dadelijk lag. Na het bowlen gingen ze terug naar de Kaag, alwaar een. pannekoekenmaaltijd werd verorberd. De goochelaar die in aansluiting op deze maaltijd optrad kreeg de zaal gemakkelijk mee, vooral toen hij de jarige Samuel Hawthorn bij zich riep om te assisteren bij een truc. Het programma van de dorpsraad van de Kaag werd besloten met een disco. Yesterday's program was completely made by the people of the Kaag village, and I think it was a smashing program. At ten o'clock in the morning we gathered near the ferry which brought us to the Kaag Island. On the Island we had lemonade and then we hopped into a large boat to have a trip around the Kaag lough. The Kaag lough is really beautiful and in the summertime you'll find plenty of sailing and motorboats there. But unfortunately the weather was rather bad yesterday morning, so we all were standing on the boat while the rain was pouring down. Because of that rain the boat trip was shortened and we ended up in al place were we saw a western movie cal led: „The man who shot Billy the kid". Exci ting anyway. During the film we had lunch and then we were taken to Scheveningen by private cars. The first Irish kid who can pronounce Scheve ningen properly, I'll buy ten packs of fags. I'm convinced you can't. In Scheveningen we went bowling and you all did quite well with the he avy balls. For most of you it was the first time you played this game. After the bowling we went into the cars again and were driven back to the Kaag where we had a meal of pancakes. The pancakes we had in the Kaag are a real Dutch speciality and most Dutch kids love them. Som of you had to get used to them. You all were very amused by the magician which was on stage after you'd finished your pancake meal. I have never sew anyone making money as quickly as he did! Samuel Hawthorn who celebrated his birthday had to help the magici an in a complicated trick and succeeded quite well. After this performance we all sang: „Happy birthday to you.It is certainly not the last time you sang that song during your visit here, because next Sunday we'll have another birthday. A colleen this time and I tell you more about it in a nex issue. Yesterday's program ended up with a Disco on the Kaag Island. -Good music to dance on. I simply don't understand why some boys and girls wanted to stand outside behind walls and bushes. It's probably my age. You seemed to enjoy it anyway. Tomorrow we'll continue the building of the huts on the skating rink field. In the afternoon we'll do some horse riding. We will have a| very special dinner tomorrow, because there' will be a barbeque party. Roast your owni meat, while staying on your seat. Frits Beutick REACTIE GROEPERINGEN OP BLOKKADE LEIDSCHENDAM: LEIDSCHENDAM Directe maatre gelen op de sluiproutes naar Leid- schendam, de aanleg van een 2x1 rij strook tellende oeververbinding ter vervanging van de sluisbruggen, een stringent parkeerbeleid in Den Haag, een gerichte bevordering van het open baar vervoer en op langere termijn een betere verdeling van wonen en werken, (meer wonen in Den Haag, meer werk en voorzieningen in Zoetermeer). Deze maatregelen en niet de aanleg van de Verlengde Landscheidingsweg (RW 14) kunnen volgens de actiegroep „Weg Landscheidingsweg" en de werkgroe pen Milieubeheer Leiden en Dooievaar de oplossing vormen voor het sluipver- keer, waarmee de Leidschendammers dagelijks - met name in de ochtend- en avondspitsuren "- worden geconfron teerd. Na jaren de aantasting van het woon- en leefmilieu, aldus het actieco mité, machteloos te hebben aangezien, blokkeerden enkele tientallen leden van het Leidschendamse Aktiecomité Sluipverkeer maandagmorgen met vrachtwagencombinaties en landbouw trekkers de toegangswegen naar hun gemeente. Volgens de actiegroep „Weg Landschei dingsweg", de werkgroep Milieubeheer Leiden en de werkgroep Dooievaar „lost de aanleg van Rijksweg 14 de-Leidschen damse sluipverkeersproblemen niet op (de gemeente Leidschendam is daar volgens de werkgroepen - ook door haar eigen ad viseurs) meermalen op gewezen. Rijksweg 14 zou in Leidschendam wél het winkel centrum Leidsenhage veel beter met de auto bereikbaar maken, met alle hinder vandien voor de omliggende wijken en mogelijk ook ten koste van het oude win kelcentrum van Leidschendam (èn de binnenstad van Den Haag)r" „Verder zou de aanleg van Rijksweg 14," nog steeds volgens de drie groepen, „een sterke verkeersdruk in het noordoostelij ke deel van Den Haag met zich meebren gen, omdat RW 14 vooral het woon-werk- verkeer met de auto (van en naar de cen trale werkgebieden in Den Haag) zal be vorderen. Tot zö'n conclusie is overigens ook de RARO (Raad van advies voor de Ruimtelijke Ordening) gekomen in een onlangs uitgebracht aanvullend advies op het Struktuurschema Verkeer en Ver voer." De drie groeperingen zijn de mening toe gedaan dat de overlast van het autover keer niet kan worden verminderd met de aanleg van de Verlengde Landscheiding sweg naast de verbreding van Rijksweg- 12, het in reconstructie zijnde verkeers plein Leidschendam en de bijna voltooide Utrechtse Baan, „omdat daarmee het au togebruik èn de overlast daarvan eerder toe- dan afneemt." Afgelopen maandag blokkeerde de actiegroep de toe gangswegen tot de aemeente. p een Geen peii fietsstroken |pr° af k in Leiderdor zoa Cfo LEIDERDORP De in d meente Leiderdorp aanwi fietssuggestiestroken a niet worden omgezet in naamde fietsstroken. Vol pre een recente wijziging ii verkeerswetgeving is een gelijke omzetting mogt mits de gemeenteraad da: een besluit neemt. De com sie Verkeer en Vervoer, gisteravond over dit prob vrc vergaderde, vond dat er d z[n veel problemen zouden staan, met name voor he dienend verkeer. Op wettelijke fietsstroken door het autoverkeer niet den gestopt. Ook het sto ont op de rijbaan behoort da de verboden handelingen feit dat alle in de gem aanwezige fietsstroken uitgevoerd als fietssugge troken waarvoor geen He keerverboden zijn inge was voor de commissie a* ding de zaak te laten vooi het was. KATWIJK De Dienst Ge meentebedrijven van Katwijk heeft gistermiddag de toevoe ging van chloor aan het Kat- wijkse leidingwater stopgezet. Dit is gebeurd in nauw over leg met de Inspectie Volksge zondheid. Monsters wezen de laatste dagen uit dat het wa ter zuiver is. In totaal heeft de 'chlorering van het drinkwater tien dagen geduurd. De chlorering werd op 11 augustus voor geheel Katwijk ingevoerd, nadat ge bleken was dat er op twee punten in het leidingsnet en kele sporen van verontreini ging waren. Terstond is toen contact opgenomen met de In spectie Volksgezondheid en het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoorziening, Geza menlijk heeft men tien dagen gewerkt om de oorzaak van de verontreiniging te achterhalen en het water te zuiveren toediening van enig ch i Dagelijks werden extra i sters genomen. De Dienst Gemeentebedri neemt ook in de komend* i gen die extra monsters uit i oogpunt van nazorg. Inst g ties van waterwerkende r drijven zullen worden ge troleerd aan de hand vai Y "voorschriften die de Wate n dingswet stelt. Aan hou p van aquaria met tropische i sen wordt nog aangeradei v morgen te wachten met aanvullen van de aquaria leidingwater omdat het u -Zo nog enige resten van cl E kan gevatten. De oorzaak van de veron I niging van het drinkwat v nog niet achterhaald, omdat het niet aangetoor dat de directe oorzaak in Katwijkse distributienet staan is. LEIDSCHENDAM Het door de gemeenteraad be schikbaar gestelde bedrag van 3 1/2 miljoen gulden voor de bouw van de tweede sporthal bij het sportcom plex „de Fluit" zal met 550.000 gulden moeten wor den aangevuld. De commissie voor de finan ciële planning dié hiermee gis teravond werd geconfronteerd bleek gezien de reacties hier mee allerminst ingenomen. In het op 2 april verleende kre diet bleken de kosten van een kunstwerk, geraamd op 292.000 gulden niet te zijn op genomen. Voor het restant wa ren andere brandweereisen (60.000 gulden), rekenvergoe- ding aannemers (bijna 71.000 gulden), kosten van een op zichter (bijna 30.000 gulden) en de meerprijs van ruim 97.000 gulden ten opzichte van de oorspronkelijke raming de schuldigen te zijn. De raad zal worden voorgesteld bijna het gehele bedrag te puttten uit de hogere winstuitkering van het gemeentelijk energiebedrijf. Alle commissieleden hadden bezwaren tegen de forse over schrijding maar uiteindelijk behielden slechts 3 van de ze ven hun stem voor. De heer E. R. De Lange van Gemeenl langen noemde het onbegr lijk dat het kunstwerk ni* het krediet was meegeno en achtte een verhoging 16%, zo kort na de verle van het krediet, niet vee., beloven voor de toekomsl M. G. W. Hallemans (C betreurde het dat door hel bruik maken van de hc winstuitkering voor dek V" van het bedrag andere bes i. mingen onmogelijk woi gemaakt. Wethouder J. J. Meijer bet de dat de overschrijving ei] lijk maar 1 ton was. Wa brandweerkosten betreft, volgens enkele leden tev< GS toch een punt van overleg lr* gemeentewerken moesten un geweest, zei de heer Meijei >r de brandweer nu eenmaal 3f>! eigen verantwoordelijk n heeft. Een financiering oj dere wijze zou door G teerde Staten beslist niet den goedgekeurd, aldus wethouder die hierbij mevr. J. J. van Nievelt- muller (VVD) echter werd'de wezen op een uitspraak Sst zijn collega G. J. Hendriks ;rt> onderwijs en sportzaken '*r' zou door GS een mondei toezegging van andere zijn gedaan. LEIDERDORP Het in aan bouw zijnde winkelcentrum Winkelhof zal pas in het najaar van 1980 voltooid zijn. Aanvankelijk werd gedacht dat dit medio 1980 zou zijn, maar ook hier heeft de vorst periode van afgelopen winter aannemingsmaatschappij Sanders, die in opdracht van projectontwikkelaar Johan Matser B.V. uit Hilversum het winkelcentrum bouwt, parten gespeeld. Het in aanbouw zijnde winkelcentrum met centraal de gebogen spanten van de tenniskoepel. De contouren van het nieuwe winkelcentrum beginnen zich duidelijk af te tekenen. Begon nen is aan de dakconstructie van de sporthal die boven op het winkelcentrum komt. In de opzet van de sporthal, zo deelde een woordvoerder van de firma Matser mede, is een wijziging gekomen. Men heeft afgezien van het bowlingcen trum. Er komen nu vijf tennis banen en vier "squashbanen. Mogelijk worden twee van de squashbanen bestemd voor kleine zaalsporten. Van de kant van de detailhan del bestaat er grote belangstel ling voor een plaats in het winkelcentrum. Er hebben zich meer dan 1000 gegadigden gemeld. De omvang van het centrum is 11.000 m2 plus een showroom van 3.000 m2. De selectiecommissie, waarin Mat ser, gemeente en het C.I.M.K. als onpartijdige derde partici peren, is na het nodige voorbe reidende "Werk aan het oproe pen van de kandidaten begon nen. Volgens een overeen komst tussen Matser en de ge meente hebben de Leiderdorp- se winkeliers voorrang. Wie het warenhuis, de grootste winkeleenheid met een om vang van 3.500 m2, gaat be mannen is nog een groot vraagteken. Speculaties hier omtrent lopen uiteen van Di- gros (Dirk v.d. Broek) en Cen tra (Schuitema) tot Bijenkorf (Hema) en V D (Vendet). De woordvoerder van de firma Matser wilde niet verder gaan dan mede te delen, dat er een landelijk opererend bedrijf in zal komen. De zogenaamde mini-container (een kunstof gebied wordt de container definitief ingevi vuilnisbak) gaat in Wassenaar de plastic vuilzak terwijl de rest van de gemeente geleidelij vervangen. Een proef met deze bakken in Was- overgaan. senaar-Zuid is succesvol verlopen. In het proef- Wassenaars vuil in mini-containers

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4