fes# Protesten tegen bouw garage aan Yan Mierisstraat uPROfirmiR m m mmiH mi Tformc'j&o WffiiïNBgR TAXI'S WEER OP OUDE PLAATS NAAST STATION 'Wijs op weg'dringt aan op spoed Experimenteerproject 'intersport- —Jud BEWONERS VREZEN VERZAKKING HUIZEN Westerlijke toe- en afrit rijksweg 4 30 augustus afgesloten Atletiekbaan krijgt kunststof-jasje Economisch wel en wee co«$rzuim DEN De lvakanties zijn nog id niet ingesteld op locu|steeds hevigej om Calh heen grijpende ameen van de itersport. Vandaar veel ouders die hun tost een paar weken Ie naar de besneeuwde :ussilingen willen nemen lerieponflict komen met de i ferse schoolleidingen lnlonl met de leerplichtwet Dne de hand wijzen op de (iterstand die ptersportende xlingcn gaan oplopen 1ldat de school gewoon irgaat, nog afgezien de diverse impliceerde "'O farajcipelen willen sparen. Als de ouders halsstarrig zijn om n maar zonder •stemming hun ^deren naar de inbrekende oorden te er 'eren komen ze voor de ntonrechter te staan snseverband met Nellfertreding van de S^aifrpliehtwet. i mjderdorp en zijn iux itgenote werden •'«"'termorgen door het jitongerecht ter jantwoording geroepen lat hun drie kinderen weken in februari op school waren ichenen. Het echtpaar 'klaarde tot het dwillige verzuim te overgegaan na ichteloze pogingen om stemming te krijgen, 'ij kunnen bijna nooit ■■^tantie nemen vanwege |zaak die moet blijven m(en. De wintersport is ise snlijk de enige egenheid die we iben om samen op kantie te gaan. Kerstmis Pasen vallen altijd uit 10.1 dat dat drukke tijden 'O.20,r ons zijn. U wilt toch Pet we* wat Akkers op 10 4 ;1 met de Kerst", aldus Tal Leiderdorpse illet Idenstanders. De 14 pro illet 1 0lt Ier niet wegnam dat de 5 Kierplichtwet was Maar omdat hij enig begrip had eiste 150 gulden boete (50 E den per kind) ol, irwaardelijk met een leftijd van één jaar. ntonrechter Van Dijke miste novereenkomstig maar ing er met de officier bij 1ce 1 rplichtonttrekkende igraders op aan om te beren met de ooileiding tot een S gelijkte komen. It wrakkige automobiel arin een jonge ■'■idenaar onlangs de stad irkruiste was al een enrkeersover tred ing op maar de politie greep Cl i in toen hij zonder hting aan te geven n naf het Levendaal de irevaarstraat hobbelde. De nstdoende agenten >it» istateerden tussen alle en roest door gelijk jaj m dat het ntekenbewijs ontbrak bovendien werd een mm dde band aan één van bejaarde wielassen tdekt. „Dat van die hting klopt niet. De rest -^O.K.", aldus was de ictie yan de verdachte hetgeen hem ten laste is gelegd. „Ik had twee wa tuigen op de achterbank 2zagen dat ik richting jgj ngaf", meende de idenaar. „Waarmee gaf Die richting aan", wilde in Ham weten. De idenaar begon 3es istandig de werking van n® clignoteur uit te leggen dat de officier hem u derbrak: „ik bedoel te ggen dat U geen atbord meer had, en ,g arom ook geen lipperlicht want die zit N het spatbord". De uit a. !t veld geslagen "2 rdachte hoorde 2.0 Volgens 120 gulden I2pete legen zich eisen, mui inder dan normaal Zoj idat hij zijn wrak J ijwillig had afgestaan. ;Ief e kantonrechter vonniste 16 itzelfde bedrag. LEIDEN Het buurtcomité Groe- noord heeft bij het college van b en w ernstig geprotesteerd tegen de voorgenomen bouw van een garage- /flatgebouw in de Frans van Mieris- straat. De bewoners hebben het col lege dringend verzocht geen bouw vergunning hiervoor af te geven. Zij vrezen dat er ernstige schade aan hun huizen wordt toegebracht tij dens de werkzaamheden. In een brandbrief aan het college stel len de bewoners dat de huizen in de Frans van Mierisstraat ^op veengrond zijn gebouwd. Deze grond is volgens de bewoners totaal ongeschikt als bouw grond. „Zowel het heien als het schroe ven van palen als de aanleg van een bouwput zal onherstelbare schade aan de huizen in de directe omgeving ople veren. Een belangrijk deel van de hui dige bebouwing is niet geheid, in diver se huizen zijn al verzakkingen opgetre den, in meerdere huizen zitten zowel horizontale als verticale scheuren", al dus de noodkreet van de bewoners. De bewoners hebben tevens bezwaren tegén de voorgestelde omvang van het gebouw. De flat zou veel te hoog zijn voor de smalle Frans van Mierisstraat. Voorts wijzen zij erop dat de lichtinval ten gevolge van de voorgestelde om vang van het gebouw bij de omwonen den zeer beperkt zal worden. Ten aanzien van de leefbaarheid delen de bewoners mee dat deze ernstige schade zal oplopen door de bouw van een garage met daarboven zes apparte menten in de toch al met auto's overla den straat. Ook zou de stabiliteit van de woningen worden aangetast door het rijden van auto's door de straat. In dit verband herinneren de bewoners er het gemeentebestuur aan dat om die re den de firma De Gruyter in het verle den een bouwvergunning is geweigerd. De bewoners delen het college mee wel begrip te hebben als tot herbouw van de thans bestaande garage zal worden overgegaan. „Als er ondanks onze be zwaren toch een bouwvergunning voor het bewuste flatgebouw mocht worden afgegëven, zouden wij gaarne daarvan onmiddellijk op de hoogte worden ge steld", aldus de bewoners, die in dat ge val verdere actie overwegen. De chauffeurs hebben hun oude 'stekkie' weer betrokken. Op de achtergrond het nieuwe NZH-kantoor. LEIDEN Na een strijd van een jaar tussen gemeentebestuur en de Leidse taxibedrijven is de rust weergekeerd. De taxi's hebben, hun oude vertrouwde plekje naast het station terug. Reizi gers hoeven niet meer met koffers te sjouwen en ouderen en gebrekkigen kunnen weer direct een taxi aanroepen als ze dat willen. Ze hoeven zich daar voor niet meer eerst door het drukke verkeer te begeven. De taxibedrijven moésten vorig jaar in verband met werkzaamheden aan het nieuwe N.Z.H. kantoor van standplaats verwisselen. Zij kregen toen van het ge meentebestuur een tegenover de oude standplaats gelegen plek aangewezen. Al direct na deze beslissing van het college kwamen de protesten van de taxibedrij ven en diverse ingezonden -+>rieven be reikte het gemeentebestuur. De taxihou ders waren van mening dat de hen aange wezen standplaats zeer ongunstig lag voor de per trein arriverende potentiële klan ten. Zij vonden het een bezwaar dat oude ren of gebrekkigen eerst door het drukke verkeer moesten alvorens een taxi te kun nen aanroepen. De zo gewaardeerde hulp van de chauffeur bij het op- of afgaan van de trap bij het station en het dragen van de bagage moest achterwege blijven. Hier door werd het ook voor pasagiers met kof fers een probleem de nieuwe standplaats te bereiken. De taxihouders vreesden dat de nieuwe standplaats een economische bedrijfsvoering nagenoeg onmogelijk zou maken. Achteraf blijkt het met die econo mische problemen wel meegevallen te zijn. LEIDEN Wegens uitvoe ring van werkzaamheden aan de westerlijke toe- en afrit van rijksweg A 4 (Amsterdam-Rijs- wijk) nabij kilometerpaal 32,4, in de gemeente Leiden (nabij Zoeterwoude- Rijndijk) wordt donderdag 30 augustus vanaf 10.00 uur deze toe- en afrit voor verkeer gesloten. De werkzaamheden zullen tot on geveer 15.30 uur duren. De door het verkeer te volgen omleidingsroutes worden met borden aangegeven. ADVERTENTIE Rose d Anjou Couronne De atletiekbaan in de Leidse Hout nadert zijn voltooiing. Gis teren werd begonnen met een van de laatste werkzaamhe den; de asfalt-onderlaag voorzien van een kunststof-jasje, de zogenaamde toplaag. Als het weer goed blijft, bij regen kan niet worden gewerkt, wordt het karwei vandaag afgemaakt. De nieuwe atletiekbaan (kosten 1,3 miljoen gulden) is de vier de baan in Europa waar de kunststof Chevron 440 wordt ge bruikt. Voor Nederland is een baan bestaande uit dit materi aal een primeur. De bouw van het clubhuis en de kleedruim ten (kosten vijf ton) verkeert ook in een vergevorderd stadi um. De oude tribune kreeg een opknapbeurt. Op zaterdag 1 september wordt de nieuwe accommodatie, vorig jaar april werd met de aanleg begonnen, officieel géopend. De drie Leidse atletiekverenigingen AV Leiden, AV Holland en De Bataven krijgen dan de beschikking over een een offiële wedstrijdbaan, lengte 400 meter, geschikt voor internationale wedstrijden. Alle onderdelen van de atletiek kunnen worden beoefend. Bij het clubgebouw horen een massageruimte, een kleedkamer voor minder-validen err een 'gewichtenkamer', dat is een ruimte waarin kan worden getraind met allerlei toe stellen. Reggae-films Jongerenvereniging Augnstinus vertoont zaterdag 25 augustus een film van een 40 minuten durend li/e op treden van Bob Marley and the Waiters en de film „The harder they come", een 90 minuten durende film boordevol reggae-muziek met in de hoofdrol Jimmy Cliff. Na de filmvertoning, die om half tien begint, is er een reggae-disco. Het Augustinusgebouw aan het Rapenburg 24 is vanaf half negen open. Geslaagd De volgende personen zijn onlangs in het Academisch Zie kenhuis geslaagd voor het diploma ziekenverpleging-ADe heren F. Beyleveld, H. van der Ent, W. Koreman, A. Neu teboom, G. van Rijn, W. Schaap en J. Sporken en de dames A. van Dam, M. van der Hoeven, J. Riehl, P. Rombout, K. Strübbe en A. van der Tang. Orgelconcert De organist Ben Fey en de fluitiste Veronica Steinbach verzorgen vrijdag 24 augustus het laatste concert uit de serie K O-zomerorgelconcerten in de Marekerk. Op het programma staan werken van Martini, Vivaldi, Krebs, C. Bach, Schumann, Ibert, Hindemith, Schuur man en J. Bach. Het concert begint om kwart over acht. Kaarten voor het concert zijn te krijgen bij het bureau van K O, Oude Vest 45, telefoon 141141 of vrijdag vanaf half acht aan de kerk. De toegangsprij zen zijn twee en drie gulden. Afscheid De heer J. van Esch neemt vrijdag 31 augustus afscheid als voorzitter van de Universiteitsraad van de Rijksuniversi teit. Ter gelegenheid daarvan wordt vanaf half vijf een re ceptie gegeven door het Universiteitsbedtuur in de verga derzaal van de Universiteitsraad aan de le-Binnenvest- gracht 33 in Leiden. Filmfestival Het Filmhuis van het Leids Vrijetijdscentrum aan de Brees tra at 66 houdt in de laatste week van augustus een klein filmfestival als opening van het nieuwe sei zoen. Het festival gaat dinsjlag 28 augustus van start met de vertoning van „Quiemada" van de Italiaanse regisseur Pontecorvo. De film speelt zich af in de vori ge eeuw op een slaveneiland. Marlon Brando speelt de hoofdrol. „Quiemada" wordt vanaf acht uur vertoond. De film „Pentimento" van Frans Zwartjes staat voor kwart over tien op het programma. Woensdag 29 au gustus wordt om acht uur „Messer im Kopf" van de Duitse regisseur Reiner Hauff vertoond en om kwart over tien weer „Pentimento". De Duitse film staat ook weer donderdag 30 augustus om acht uur op het pro gramma. Om kwart over tien wordt die dag „Les ren dezvous d'Anna" van Chan tal Akkerman vertoond. FABRIKANTEN IN DE PRUZENSLAG Grote distillateurs verlagen inkoopprijzen om marktaandeel in Nederland te verhogen rr KA )jZX7&-~§ KOM MAAR HALEN IN ALLE FILIALEN VAN KATWIJKVisserijkade 2 NOORDWIJKKerkstraat 20 SASSENHEIM: Oude Havenll OUDE WETERING: Meerkreuk HILLEGOM: Vosselaan 15 Aan de Hogewoerd 4 wordt in een v.m. winkel in kunstnijver- heidsartikelen, de speciaalzaak in kinderkleding „Kindermode Lobbe", geopend. Aan de Herenstraat 7 is in het vroegere winkelpand van Ja- min de firma Eibers en Pison, vastgoed, assurantiën, hypothe ken en geldleningen gevestigd. Aan het Levendaal 176-178 is in een eerdere vestiging van een antiekhandel, een handel in gebruikte auto's gevestigd. Van de Nieuwe Rijn 93 is de Fa. Langezaal en Inniger, electro techn. bureau verplaatst naar de Adm. Banckertweg 30. Aan de Bachstraat 470 is in de ruimte van een v.m. textielwin kel, „Tong-Penn", winkel in oosterse ingrediënten, geopend. LEIDEN De initiatiefgroep „Wijs op weg" heeft er bij het college van gedepu teerde Staten van Zuid-Holland op aan gedrongen spoed te zetten achter de rea lisering van het traject Leiden Lei derdorp in het Experimenteerproject Leidse Baan. De groep wijst er evenwel op dat bij de planontwikkeling van dit traject rekening moet worden gehouden met de kritiek die is geleverd op de in middels voltooide onderdelen van het project (de streng Leiden Katwijk). Volgens de initiatiefgroep is in een aantal gevallen ten behoeve van het openbaar vervoer even rigoureus ingegrepen als an ders voor het particulier autoverkeer zou zijn geschied. „Ook werd de winst als ge volg van de kortere en regelmatiger rijtij den op het eerste voltooide traject nog niet omgezet in een hogere frequentie op dat traject", aldus Wijs op weg. Ten aanzien van het nog te ontwikkelen traject Den Haag Leiden is zelfs overgegaan tot een verlaging van de treinfrequentie. Hetgeen de groep een bedenkelijke ontwikkeling vindt. Voorts stelt „Wijs op Weg" verontrust te zijn over het feit dat nog steeds diverse plannen worden ontwikkeld voor de aan leg, respectievelijk verbreding van de rijks- en provinciale wegen. De groep noemt in dit verband de aanleg van de secundaire weg 4 (Katwijk Leiden), evenwijdig aan de busbaan van het Experimenteerproject en de aanleg van rijksweg 11. Deze plannen belemmeren volgens de initiatiefgroep de kans op welslagen van het Experimenteer project Leidse Baan, aangezien de NS en de busondernemingen steeds minder geneigd zullen zijn het openbaar vervoer op de tra jecten uit te breiden, zolang er nog steeds goede alternatieven aan het particulier au tovervoer worden geboden. Tenslotte doet „Wijs op Weg" een dringend beroep op GS alle mogelijkheden uit te bui ten, bijvoorbeeld bij de toetsing van be stemmingsplannen om tot een evenwichti ger woonwerkbalans te komen en de onevenredige groei van dorpen in het groe ne hart van Zuid-Holland tegen te gaan. „Gezien de ontwikkelingen op het gebied van de energievoorziening, die een meer structureel karakter lijkt te krijgen, is dit ons inziens eens te meer geboden: hoe ster ker een samenleving afhankelijk wordt van het particulier autoverkeer, des te" kwetsbaarder zij is", aldus waarschuwt „Wijs op Weg". Ook de stichting Meerburg heeft aange drongen op een spoedige realisering van de busbaan Leiden Leiderdorp.Zoals be kend klagen de bewoners van de wijk Meerburg al jaren over het kruispunt bij de Leiderdorpse brug. Dagelijks moeten veel kinderen uit de wijk dit kruispunt overste ken om bij school te komen. Vorig jaar au gustus blokkeerden ouders het kruispunt om de aandacht op de noodsituatie te vesti gen. Inmiddels zijn er verkeerslichten op het kruispunt geplaatst. De stichting Meerburg vindt deze maatregel als tijdelijk heel ac ceptabel. Maar als definitieve oplossing van het oversteekprobleem ziet zij toch liever dat er een tunnel onder de Hoge Rijndijk door wordt aangelegd. Dit plan zou tegelij kertijd met de realisering van het Experi menteerproject Leidse Baan kunnen wor den meegenomen, zo suggereert de stich ting in een brief aan de minister van Ver keer en Waterstaat. In dit verband dringt de stichting er bij de minister op aan ten spoedigste een rijksbijdrage voor de aanleg van de tunnel beschikbaar te stellen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3