lonald Groen en Marinus Brooshooft iterksten in Nieuw-Vennep en Hazerswoude Zege RCL in NCRV- Lustrumtoernooi TOP te laat op dreef Winst Aiax in laatste duel Doek voor Alphians definitief gevallen NDERUIT Tennis (Van onze korfbalmedewerker) SASSENHEIM Geheel onverwacht slaagde KOAG uit Krimpen aan de IJssel erin de eerste prijs te behalen bij de sterk bezette TOP-vierkamp. De tweede klasser klopte achtereenvolgens de bei de eerste klassers TOP en Kinderdijk en speelde gelijk tegen het in de promo tieklasse uitkomende Pernix. Gastheer TOP eindigde op de tweede plaats op een punt van de winnaar, terwijl Pernix met slechts een winstpunt de vierde plaats bezette. Het spel. dat de beide regio ploegen lieten zien maakte duidelijk dat de vorm er, drie weken voor de aanvang van de competitie, nog niet is. Onnodige plaatsfouten, lei dend tot veelvuldig balverlies en slordig opgezette aanvallen, haalden de waarde van dit op zich interessante toernooi een eind omlaag. Vooral Pernix stelde teleur met nederlagen tegen Kinderdijk (3—5) en TOP (2—8). Coach Flip van der Kooij tilde echter niet te zwaar aan deze resultaten. Hij zocht de oorzaak ervan in trainingsach terstand en het spelen met een grote se lectie, waardoor het in het veld staande twaalftal niet altijd het sterkste was. Een intensief oefenprogramma moet in de ko mende weken de vorm nog tot het gewen ste peil opschroeven.- TOP-caoch Ruud van der Horst kon een positieve ontwikke ling in het spelpeil constateren. Naarmate het toernooi vorderde kwam TOP beter in het ritme, met name het middenvakspel reikte, soms tot grote hoogte, culminerend in 8—2 zege op streekgenoot Pernix. De 54 nederlaag tegen KOAG uit de eerste ronde kon echter niet meer worden goed gemaakt, zodat TOP het met een tweede jprijs moest stellen. Eindstand: KOAG 3—5, TOP 3—4, Kin derdijk 3—2, Pernix 3—1. Velocita8-toernooi In Leiderdorp organiseerde Velocitas se riewedstrijden als voorbereiding op het komende seizoen. De hoofdprijs in de eer ste klasse ging naar De Algemene. Pas in de laatste ronde kon de ploeg van Ruud Niesing de eerste plaats overnemen van Ons Eiland door de Brahmslaan-bewoners met 12 te verslaan. Ons Eiland had eer der op de dag sterk de aandacht op zich gevestigd door zowel elocitas als een Fi des Pacta combinatie binnen een half uur met 6—0 te verslaan. SEV uit Leidschen- dam bezette de derde plaats voor Veloci tas, ALO en de Fides Pacta combinatie. De prijswinnaars in de overige klassen wa ren: Tempo 1. Fiks 1. SEV 2. Die Haghe 2, Fiks 2, Velocitas Junioren en Madjoe Juni oren. LEIDEN - Voor Ajax zit het seizoen er weer op. De laatste wedstrijd, tegen Quick 2 (Den Haag), werd gemakkelijk ge wonnen. Met vier overwinnin gen neemt Ajax de vijfde po sitie op de eindrangschikking in. Ajax koos in de strijd tegen Quick voor eerst batten en opende goed met Jaap van Dorp (12) en Herman Hartevelt (17). Via 35 voor 3 werden de Quick-bowlers hard aange-val- len. Jan Wolters Ijssel de Schepper'batte erg goed met 38 runs (4x4,1x6). Via 107 voor 5 werd vor het zesde wicket een stand van 71 runs opge bouwd door Ton Eldering, 59 not out (9x4), en Johan Lan- gerhorst, 22 not out. Het Ajax to- taal werd na 57 over 178 voor 5. Dit goede totaal werd mede veroorzaakt door slecht spel van Quick. Bovendien ver zuimde de Haagse captain de bowlers te wisselen. Vooral de laatste twee batsmen profi- Honkbal LEIDEN - Voor Alphians/Uni- que is het doek definitief ge val- len. De degradatie werd met een 11-0 nederlaag tegen koplo- per C.A.Zwijndrecht een feit. Verrassend was dit niet, maar de manier waarop verloren werd was trie3t. Zon der een honk- slag en met ze ven fouten was de Alphense ploeg kansloos. Cricket teerden goed van het korte smijtwerk. Quick, dat nog niet gevrijwaard was van degradatie, start- te het batten slecht. Met 18 voor 3 kreeg de ploeg het bij- zon der benauwd. Jaap van Dorp deed een schitterende vang voorover duikend. (Jan Wolters ving zelfs drie batsmen uit) De Het verlies tegen Zwijndrecht was ingecalculeerd. Het Al phense team was alleen van plan er het beste van te ma ken. Met een groot aantal in vallers werd dit wel bemoei lijkt. Al snel bleek dat de slagkracht in de belangrijke wedstrijd te gen Botlek was verspeeld. Een zevental fouten in de ,,hot cor ner" zorgden er verder voor dat de wedstrijd in een re cordtijd,anderhalf uur,was af gelopen 11-0. volgende slagmensen van Quick herstelden zich goed, maar sterk bowlen van Ajax hield hen van een grote score. Via 113 voor 6 werd de staart snel ingerekend Quick all out voor 147. Frits de Jongh bowlde 3 vor 52 In twaalf overs, Johan Langer- horst (zeer goed) 4 voor 26 in negen overs, Johan Gar-dinou 1 voor 31 in elf overs en Ton Eldering 2 voor 32 in acht overs. Het belangrijkste wapenfeit was een schitterende vangbal van Henk van Keulen, vader van de ingevallen 15-jarige cat- cher Henk Jan. Bijna speelde de pitcher van Zwijn drecht een „perfect game In de slotfase ging hij echter op een eenvoudige slag van Rob van Tuyl in de fout. Frans Schouten 4x3 slag; 0x4 wijd; 7 honkslagen tegen; 7 fouten. Zwijndrecht 8x3 slag; 0x4 wijd; geen honkslagen tegen; 1 fout. Succes Parker in eerste oefenduels LEIDEN De basketbalvere niging Parker heeft zijn eer ste oefenduels achter de rug. Hellas fungeerde het afgelo pen weekend tweemaal als sparringpartner-. Zaterdag bleef Parker bij Hal las steken op 78-88, een ma ger verschil van tien punten derhalve voor de Leidenaren: Mitchell Plaat was met 22 pun ten topscorer, gevolgd door Sid Bruinsma en Jimmy Woud stra met ieder achttien punten. Kruidhof toonde zich met een score van 14 een productieve aanwinst. In de eigen Vijf Mei hal drukte Parker het klasseverschil in ruimere cijfers uit: 96-70. Ook gisterenavond waren het de zelfde vier spelers, die een groot aandeel in de score had den. Bruinsma 23. Kruidhof 22. Plaat 21. Woudstra 11. Marcel Honsbeel snel in Papendal LEIDEN - De Bataaf Marcel Honsbeek bewees op Papen dal opnieuw een van de sterkste C-junioren van Ne derland te zijn. Met 2.02.9 ze gevierde hij overtuigend op de 800 meter. Op deze af stand kwamen ook enige clubgenoten uit. In dezelfde leeftijdsklasse scoorde Perry Hoogeboom 2.13.9. De B-jon- gens Sjors Hoogeboom en Paul Oomen liepen respektie- velijk 2.08.6 en 2.05.4. In Sittard verschenen een aan tal Holland-atleten aan de start. De B-juniore Netty Brus- see won de 400 meter in 62.4. Op de 800 meter zegevierde Michel Moll in 1.59.2. Bert Pauw liet op de 400 meter hor den 57.7 noteren. LEIDSE COURANT MAANDAG 20 AUGUSTUS 1979 PAGINA 13 Nieuw-Vennep werd gediskwa lificeerd omdat hij te laat kwam voor die herendubbel. Voor de finale zorgde Bolsius nog voor enige opschudding. Hij kon voor een hoger bedrag dan de overwinningspremie in Nieuw-Vennep elders een de monstratie-wedstrijd spelen. Slechts met de grootste moei te kon de toernooi-leiding de' jeugdige Bolsius er toe bewe gen de finale toch maar te spe len. Eenmaal op de baan bracht hij er niet veel van te recht. Arrogant en ongemoti veerd spelend verloor hij van Ronald Groen, die erg veel hin der van een dijbeenblessure ondervond. (6—3, 6—4). Het herendubbelspel B werd een overwinning voor het kop pel Hof en Groen. Zij gaven het Leidse duo Madera/Peters geen schijn van kans: 7—5, 6—1. Overige uitslagen: GDB Ma- riëlle Smit/Ronald Groen— Xandra Weller/Marco Winter 6—1, 6—4. DDB X. Weller/A. Idema—E. de Jong/I. Aalders 6—7, 6—0, 6—2. HEC E. Nie- kel—E. Homan 3—6, 6—1, 60. DEC D. MoosE. Grooff 6—3, 6—4. HDC Homan/Ho- man Mv. Rijn/T. Góree 26, 6—3, 6—4. DDC D. Moos/M. Suchard—A. Vink/R. v. Baaien 6—1, 6—4. GDC R. v. Baale- n/E. Homan^K. v.d. Heyde- n/E. Niekel 6—2, 7—6. Hazerswoude De meeste aandacht in Hazerswoude ging uit naar de finale in het. herenenkelspel B tussen Ma rinus Brooshooft en de plaat selijke favoriet Jan Willem Bruin. In de eerste set ontbrak het Bruin vaak aan diepte in zijn slagen, waardoor Brooshooft regelmatig aah het net kon af maken. Wanneer de Hazer- woudse tennisleraar het pro- aantekende. DOVO kon hier weinig tegenover stellen. Ook in de tweede helft bleef het verwachte offensief uit* en pas toen Jan Diteweg 2-1 had ge scoord kwam.de amateurkam pioen wat los. De prima spe lende RCL-achterhoede hield de Veenendaalse spitsen ech ter in bedwang tot het eindsig naal. Aanvoerder Haneveld mocht de levensgrote beker in ontvangst nemen. Noordwijk en Zeeburgia maakten van hun oefenpartij een doelpuntrijke wedstrijd. Liefst acht maal werd er ge scoord. De 2-0 ruststand in het voordeel van Noordwijk kwam tot stand door doelpunten van Jan Willem Bogers en Rob Suttorp. Een terechte voor sprong, want de kustbewoners waren beter. Vlak na rust kre gen de Amsterdammers het evenwel op hun heupen. Bin nen een tijdsbestek van drie minuten namen ze een 2-3 voorsprong. Noordwijk her vond zichzelf op tijd en kwam door twee doelpunten van Ruud Bröring op 4-3. Het was tenslotte Hans Westgeest die het achttal vol maakte en Noordwijk daarmee een ver diende 5-3 overwinning be zorgde. Rijnsburgse Boys speelde in Aalsmeer tegen de club van die naam met 0-0 gelijk. Er had voor de Rijnsburgers ech ter wel wat meer in gezeten, als ze wat voorzichtiger met de kansen waren omgesprongen. Hun spel was duidelijk beter, maar doelpunten bleven uit. De beste kans om de overwin ning mee naar huis te nemen had Martin Toet, wiens straf schop evenwel op de paal be landde. Ondanks de vermoeienissen van een trainingskamp in Zeist, bleek Quick Boys toch in staat om de Goudse tweedeklasser Jodan Boys te kloppen. Met een 0-3 overwinning konden ze de terugtocht aanvaarden. Al na 5 minuten was het Teun van de Plas die met een solo Quick Boys op voorsprong zette. De Katwijkers legden een goeie partij op de grasmat en ver zuimden ook niet om te sco ren. In de tweede helft waren het Cees van Rooyen en Mart van de Plas, die na voorberei dend werk van respectievelijk Jaap van Duyn en Teun van de Plas de overwinning veilig stel den. Ter Leede moest in Baren- drecht tegen de gelijknamige club het onderspit delven. In de laatste minuten kreeg het een strafschop tegen, omdat Van der Zwart een Baren- drecht-speler onregelementair vasthield. De wedstrijd was van een goed gehalte en er had voor Ter Leede misschien wel wat meer in gezeten als het zich wat brutaler tegen de ees- teklasser had opgesteld. In Haarlem werkte Sportclub Lisse een onvriendelijke oefen partij af in het kader van een nederlaagtoernooi van de plaatselijke vereniging TYBB. Onvriendelijkheden aan beide zijden deden afbreuk aan een verder leuke wedstrijd. TYBB kwam kwam al na drie minuten aan de leiding, maar Ronnie Mesman scoorde voor rust nog tegen. In de tweede helft zorg den Ruud Dobber en opnieuw Ronnie Mesman voor 3 - 1. In de laatste minuut scoorden de Haarlemmers nog tegen. Het gedegradeerde Katwijk speelde tegen de Amsterdam se derdeklasser KNZ. De Kat wijkers behaalden een goede overwinning met een door blessures wat gehavende ploeg. Na een 0-1 achterstand bij rust kwam Katwijk goed te rug in de tweede helft. Piet Varkevisser, Ad van Duiven voorde en Wim Haasnoot be paalden de eindstand op 3 - 1. LEIDEN Jan Willem Bruin van de Hazerswoud- se Tennisclub heeft de grootste winst behaald in het Match Tennis Circuit. Via winst in het herendub bel en een finaleplaats in het enkelspel verzamelde hij 26 punten en klom hij van de twaalfde plaats op naar de achtste. Hierdoor passeerde Bruin Har Meijer, Alfred Gelevert en Ronald Blommendaal, die als typische dubbelspe ler nu voor het eindtoernooi lijkt te zijn uitgeschakeld. Het laatste toernooi van het Circuit de volgende week op de Leidse Hout zal nog een hevige strijd opleveren om de zevende en achtste posi tie. die recht geven op deel name aan het Masters toer nooi. Marinus Brooshooft passeerde door de overwin ning in Hazerswoude club genoot John Visbeen, die deze week puntloos bleef- .De Roomburgspeler bezet nu de tweede plek achter Arnold van de Capelle, die hem met 109 punten nog zeven punten voorblijft. Bij de dames bleef de stand ongewijzigd. In Hazerswou de was er geen damesen kelspel en in Nieuw Vennep kwamen de Leidse dames er niet aan te pas. Ineke Kal lenberg blijft dus aankop, gevolgd door Maureen Meijer en Ellen Driebergen. 6—3. HDB B. v.d. Zee/J. W. Bruin—M. Brooshooft/H. v.d. Capellen 6—4, 6—3. Marinus Brooshooft won na een moeizame drie-setter het toernooi in Hazerswoude. Nieuw-Vennep „Wat sta je slecht te tennissen", zei Ma- riëlle Smit tegen zichzelf tij dens de finale dames-enkel spel B van het tennistoernooi in Nieuw-Vennep. Omdat zij op dat moment tegen de Am sterdamse Marion Uilkema met 6—0 en 5—3 leidde, was deze uitspraak tekenend voor het niveau van deze wed strijd. Natuurlijk gaf deze fi nale af en toe best aardig ten nis te zien, maar het peil wa9 toch niet zodanig, als van twee hoofdklasse-speelsters verwacht mocht worden. Ma rion Uilkema, die tijdens de competitie voor Joy-Mozaiek spelend nota bene Mickey Al- bers tweemaal versloeg, sta pelde vooral in de eerste set fout op fout. Binnen een kwartier was het dan ook 6 0 voor de Beverwijkse Mariël- le Smit. In de tweede set kon de Joy Mozaiek-speelster tot 3—3 bijblijven. Omdat zij ech ter dubbele fouten bleef pro duceren en daarnaast loop vermogen tekort kwam, kon zij het de sterk spreidende Beverwijkse niet echt moeilijk maken. Via 5—3 won Smit de set en de wedstrijd: 60, 6-4. De finale in het herenenkelspel B ging tussen Michiel Bolsius en Ronald Groen. Bolsius had in de halve finale Leeuwen- bergh-speler Tonnie Luckx uit geschakeld (75, 64). Groen ontmoette in de halve fi nale Hugo Ekker, die, omdat hij zaterdagmiddag ook op een toernooi in Achterveld moest spelen, slechts „tijd had" voor een twee-sets-overwinning. Toen hij de eerste set op het nippertje verloor liet hij het er verder maar bij zitten (7—6, 6—1 voor Groen). Pikant detail is nog, dat Ekker in Achterveld moest opgeven omdat hij in Nieuw-Vennep moest heren- "dubbelen en vervolgens in De plaatselijke favoriet Jan Willem Bruin redde het tegen Brooshooft niet. - De clubs in de Leid- aeregio hebben weer diverse an fenwedstrijden gespeeld in Tl' afgelopen weekeinde. r had zondag een weinig niof'cesvo"e m'ddag. 'n Til- n'° delfde men het onder- tegen LONGA. De eerste gaf een gelijkopgaand ild te zien, die ook met j gelijke stand werd afge- !/l0n!en: 0 - 0. De tweede helft duidelijk voor de Tilbur- UVS keek spoedig te- een 2-0 achterstand maar kon door middel een penalty van Bert Kort is van Leeuwen werd gelegd) terugkomen tot 2 LONGA ging evenwel met scoren en zorgde nog twee doelpunten een 4-1 eindstand. iVV en Blauw Zwart bewe- dat 0-0 wedstrijden best kunnen zijn. De twee ris legden een goede werk- aan de dag. De jeugd a1eg in deze wedstrijd de ge kheid het een en ander te n zien. oefenwedstrijd Lugdünum- itlandia had een speciaal ikter. Het afgelopen sei- n werden, de Naaldwijkers 'ipioen, met een Lugdunum hen dicht op de hielen zat. Leidenaren grepen deze aan om revanche te ne- Ze hadden het beste van spel,doch sprongen nogal oorzichtig met de kansen In de twintigste minuut im Westlandia zelfs voor, pjar Kooymans en Van Es bo de achterstand binnen tien uten om in een voorsprong, iweede helft gaf Lugdunum diverse mogelijkheden om ...^scoren, welke door met IIKape Sjardijn en Bekooy on- lut werden gelaten. De wed- jd werd daar<?m afgesloten een 2-1 eindstand. VS en Teylingen speelden en leuke wedstrijd met 1 -1 jk. De Leidenaren toonden de technisch betere ploeg, ir Teylingen bood door re- wt spel goed tegenwicht, twintig minuten in de twee helft namen de Sassenhei- een voorsprong, die kort irna door Jan Fillipo teniet 'd gedaan. Deze 1-1 stand :d tevens de eindstand. i b€ iniL heeft zaterdag de NCRV- jajlrumbeker bemachtigd. De derdorpers bleken na drie t'iet erdagen de sterkste zater- lrjj( l-eersteklasser. ci nam direkt het initiatief en bfrd met beweeglijk spel en- malen gevaarlijk. In de ntigste minuut bracht Jan Duyn met een afstand- tot 1-0 op het bord en even •r was het Ben Heemskerk met een fraaie goal 2-0 beerde door zelf op te lopen, werd hij in de steek gelaten door zijn smash, die veelal in het net belandde. Bij de stand 6—1 en 4—1 in het voordeel van Brooshooft beleefde Bruin een opmerkelijke revival. De ballen nu wel goed diep spe lend en met sterke passeersla- gen scoorde hij maar liefst 5 games op rij. (6—4 voor Bruin). De derde set werd sim pel gewonnen door Broos hooft, die rustig afwachtte tot de vermoeide Bruin een fout maakte: 6—1. Het herenenkelspel C was wel licht aantrekkelijker om te zien. Vooral de eerste set lieten Hans Tönjann en Mark Nije goed tennis zien. Nije, net her steld van een rugblessure had geen verweer tegen een sterk vollerende Tönjann, die zijn vierde overwinning in een C- toernooi behaalde: 6—3, 64. Bertie Koemans en Astrid Veenman bestreden elkaar in de damesenkel-C-finale. Het werd een langdurige aangele genheid, die Astrid Veenman in de derde set in haar voordeel besliste: 6—1, 3—6, 6—4. In D viel het sterke tennis van Bart van Wensveen op. Voor het eerste jaar tennissend be reikte hij maar liefst de halve finale. Overige uitslagen: HDC: Nije- /Tönjann—Geldrop/Walen kamp 6—3, 6—3. GDC Koe- mans/Nije—Schoutsen/v.d. Geest 4—6, 6—3, 6—4. DDC Snellenberg/Verhagen—De Beer/De Voning 6—2, 61. HED J. BongenaarY. Ruiter- man 75, 60. DED E. Kor- tekaas—H. Verhagen 6—3, 62. HDD Gerritsen/Ten Bosch—Herman?/De Ridder 62, 6—3. DDD v.d. Ouden- rijn/Dorrepaal—Burgers/Ger ritsen 4—6, 6—2, 6—3. GDD M. v. Kampen/v. Velzen—v. Poelgeest/v. Noort 7—6, 6—7,

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13