Woningbouw aanvaardbaar in reeds aangetast natuurgebied Aantrekkelijke „vierdaagse in Noord wijk Ballonvaart werd vliegtocht Katwijks corso opnieuw groot succes College Vier dagen kinderfeest in Leimuiden en Rijnsaterwoude Voorhouts raaadslid bedankt niet Voorhout vraagt nog twee ton voor plan „Oosthout" REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 13 AUGUSTUS 1979 PAGINA 4 B EN W WASSENAAR OVER BUNKERCOMPLEX RIJKSDORP: WASSENAAR Zoals bekend heb ben Gedeputeerde Staten het besluit van de Wassenaarse gemeenteraad om voor een bedrag van f 2.550.000 het bunkercomplex bij Rijksdorp aan te kopen niet goedgekeurd. In mei j.l. be sloot de raad tegen deze weigering van de goedkeuring in beroep te gaan bij de Kroon. De Raad van State heeft intussen aan het gemeentebestuur gevraagd op grond waarvan de raad niet berusten wil in de beslissing van Gedeputeerde Staten. Burgemeester en wethouders hebben nu aan de gemeenteraad ter goedkeuring voorgelegd een aanvullend beroep schrift. waarin de motieven van het ge meentebestuur nader uiteengezet wor den. In de brief wordt erop gewezen, dat het complex Rijksdorp bestaat uit ruim 47.000 m2 grond met opstallen en ge schikt is voor het bouwen van een aantal woningen. Om die reden is de aankoop prijs, die neerkomt op 53,80 per m2 aanvaardbaar. De grond heeft de be stemming natuurgebied en defensiedoe leinden. Maar er is een ontwerp-bestem- mingsplan „Rijksdorp" in voorbereiding, dat woningbouw mogelijk maakt. Burge meester en wethouders geven toe dat een vierkante-meterprijs van ruim f 53,hoog is als de grond niet door woningbouw rendabel gemaakt kan worden. Het gebied heeft de bestemming „defensiedoeleinden" gekregen, omdat het toch niet voor andere doeleinden ge bruikt zou kunnen worden. De tweede bestemming „natuurgebied" is alleen be doeld om te voorkomen dat het bunker complex al te zeer zou worden uitge breid. Het gebied kent enkele waardevolle na tuurterreinen, zoals het randgebied langs de weg naar het strand, het noordelijk randgebied en het zuidoostelijke gedeel te. Voor die delen moet ook naar de me ning van burgemeester en wethouders de bestemming „natuurgebied" worden gehandhaafd. Maar de rest is door het bouwen van bunkers en andere opstal len, door de aanleg van een ontsluitings- weg en door het leggen van rijplaten al zo aangetast, dat van een werkelijk na tuurgebied niet gesproken kan worden. De provinciale planologische commissie in Zuid-Holland heeft erop gewezen, dat toen de Dienst der Domeinen het terrein te koop aanbood, Staatsbosbeheer geen belangstelling had om het als natuurter rein aan te kopen. Dit heeft kennelijk te maken met de omstandigheid aldus B en W van Wassenaar dat de vegetatie op het door bunkers en wegen aangetas te geddelte minder waardevol is. Door woningbouw toe te staan en de reeds aangelegde wegen te handhaven als ont- sluitingsweg, met zoveel mogelijk be houd van de bestaande beplanting, kun nen de kosten van onderhoud en beheer van het wel waardevolle natuurgebied worden gedragen. Bovendien Ikan door de bebouwing een logische afronding worden verkregen van de reeds aanwe zige woningbouw in het gebied Rijks dorp. Er is nog een reden waarom het voor de gemeente Wassenaar van belang is het gebied te kunnen aankopen, aldus voe ren burgemeester en wethouders aan. In verband met het treffen van voorzorg smaatregelen voor het bestuur van de gemeente in oorlogstijd verdient het aan beveling, dat de gemeente beschikken kan over een centrum civiele verdedi ging, dat zoveel mogelijk zelfstandig kan functioneren in tijden van oorlog of gro te beroering, en de continuïteit van een goed bestuur enigermate veilig kan stel len. Juist in het aan te kopen gebied bevindt zich een ruimte, die daarvoor geschikt is, zodat niet elders kostbare voorzieningen getroffen behoeven te worden. De mogelijkheid van woningbouw en van de vestiging van een centrum civiele verdediging maakt de aankoopsom, die de Staat der Nederlanden voor het ge bied vraagt, aanvaardbaar. Op grond van een en ander zijn burge meester en wethouders van mening, dat de beslissing van Gedeputeerde Staten vernietigd behoort te worden. In de vergadering van maandagavond zal de gemeenteraad zich uitspreken over dit beroepschrift aan de Kroon. Zaterdag werd voor de 23ste keer het Katwijkse bloemencorso verreden. Deze inmiddels traditioneel geworden „kleu renpracht aan zee", trok, dankzij het mooie weer, veel bekijks. Het tot een van de grootst uitgegroeide bloemencorso's in den lande werd muzikaal opgeluisterd door liefst zeven muziekkorpsen. Bloemen zijn erg mooi. vooral als ze door een zonnetje beschenen worden. Dat bleek zaterdagmiddag ook op het Katwijk- se „Flora's kleurenpracht aan zee". De meer dan vijftig deelnemers aan de op tocht hadden duidelijk hun best gedaan om van het bloemencorso een bloemen pracht te maken. Een reden, waarom het jureren erg moeilijk, en het aantal eervolle vermeldingen talrijk was. In de stoet reden ongeveer tien praalwa gens mee. die, naast de vele mooie bloe men, van een educatief tintje voorzien wa ren. Daartussen verspreid reden de luxe wagens, af en toe afgewisseld door ee muziekkorps. Was het middaggebeuren door de zo omgetoverd tot een feest, de avondop tocht leek een sprookje. Als enige bloe mencorso in Nederland rijdt het Katwijk corso ook 's avonds, en dan verlicht. He enige trieste daarbij was dat op de wa grotere wegen als de Parklaan de kleure mat slaan door de moderne straatverlicl ting. Rijnsburg Zaterdag is van de cam ping Koningshof een ballon opgeste gen met piloot Simon Faithfull en eige naar van de ballon Ton Kurvers uit Nieuw Vennep. Eerder die middag waren er drie parachu tisten geland van de paraclub „The Flying Dutchman" uit Rotterdam. Met zich mee droegen zij het winnende nummer van de loterij, die de camping georganiseerd had. De winnaar van het lot zou meemogen in de ballon. Dit ging jammer genoeg niet door, omdat de wind verkeerd stond en de piloot ergens op een weiland zou moeten landen en niet zo als aanvankelijk ge dacht werd in de richting van Valkenburg of Schiphol. De 61-jarige mevrouw Ramak uit Leiden krijgt nu een rondvlucht per vliegtuig boven Amsterdam en haar eigen streek. Eerder in de middag traden h^v kindercircus „Atleta" op en werd het ge d heel muzikaal omlijst door de boerenkapi „De Zandhazen" uit Noordwijkerhout. i Honderden kinderen mochten daarna ncjd een ballon oplaten. Ook hieraan is eel v prijs verbonden. Het recreatieteam van a 1; camping Koningshof bestaat volgenó E week 10 jaar en dit zal eveneens op groei - se wijze gevierd worden. ïvierd worden. HAZERSWOUDE In herfst hoopt de AMRO-bar te Hazerswoude-dorp ee nieuw gebouw in gebruik nemen. Het wordt momenta gebouwd aan de Dorpsstrai 126 door het Leidschendams aannemingsbedrijf N. Tettero en Zn. BV. Het ontwerp wer vervaardigd door het Hazen woudse architectenbureau Dekker BV. Het AMRO-bank gebouw zal ressorteren onde dat van Boskoop. LISSE De Pluimvee- e Konijnensportvereniging Lis vergadert dinsdag. 14 augusti in het clubhuis van de postdu venverenigfing aan de Ga straat. Op het programn staant onder meer ballotage e de bespreking en werkverdi ling voor een aantal tentooi stellingen. De vergadering lx gint om 20.00 uur. Op zaterdag 18 augustus org» niseert de vereniging een jon| dierendag in de voormalige i penbare bassisschool aan Lissese Heereweg. Om 10.1 uur beginnen de keuringe voor huisdieren die na 30 apr van dit jaar geboren zijn. Eerste paal nieuwe accommodatie Bernardus HAZERSWOUDE De vere- niging heeft er lang, erg lang op moeten wachten, maar za terdag was het dan zo ver. On der overtuigend grote belang stelling werd om drie uur de eerste paal de grond in gewerkt van het nieuwe voet balcomplex van de Hazers- woudse vereniging Bernardus. Het leed is nu bijna geleden voor de zondagvierdeklasser die aan de Hoge Rijndijk op dit moment over een wel erg ma tige accommodatie beschikt... LEIMUIDEN—RIJNSATER WOUDE Deze week gaat de inmiddels traditionele va- kantiekinderweek van Lei muiden en Rijnsaterwoude traditionele vakantiekinder- week van start. Een festijn, waarvan de realisering dit jaar erom heeft gespannen, maar dankzij de inzet van vele medewerkers(sters) en de fi nanciële hulp van het gemeen tebestuur is alles goed geko- Morgenochtend om 9 uur is de opening, d.w.z. vanaf dat mo ment kan iedereen inschrij ven. Om 10 uur beginnen dan de verschillende aktiviteiten, zoals handenarbeid, film, tim- merdorp, bloemschikken, kin derspelen, enz enz. Vier dagen lang kan het jonge volkje vervolgens genieten van dit zomerfeest met zijn talloze evenementen. Veel spe ciale aUrakties ook weer dit jaar, zoals de nieuwe aktiviteit „Spant erin", een instuifachti- ge samenkomst, waarbij de kinderen een eigen optreden mogen verzorgen. In de avonduren is er een straten- wedstrijd in de vorm van een soort „Zeskamp". Bij mooi weer zal het vlotvaren erg in programma „Puntkomma- punt" weer het einde zal bete kenen. Het is nauwelijks te geloven, maar gedurende alle dagen staat het programma weer bol van de fijne dingen, die staan te gebeuren, of zelf gedaan kunnen worden. Natuurlijk mogen de kinderen weer een nachtje slapen in hun zelfge- timmerde hutten. Gesmikkeld kan er ook worden, want de poffertjesbaksters staan al in de startblokken. De kosten voor dit alles zijn laag te noemen. Een hele dag dolle pret voor f 1.75, terwijl een kaart om alle dagen feest te vieren 6.- kost. i MEIJER WIL „BLIJVEN FUNCTIONEREN" Fris Como Zwemfestijn in Lisse LISSE Het is tegenwoordig een vrij hachelijke zaak om een evenement te ontplooien dat in de openlucht plaats moet vinden. Helemaal link wordt dit, als daar water bij te pas komt en dat is nu net iets waar de Como Zwemfeesten niet zonder kunnen "Ondanks de toch vrij slechte weersomstandigheden mocht de organiserende vereniging De Watervrienden uit Lisse zich verheugen in een behoor lijke opkomst van de zwemfa- naten, die met totaal zo'n 450 personen aan de start versche nen, uitgesmeerd over twee dagen. Ongetwijfeld waren dit er veel meer geweest bij iets gunstiger omstandigheden, maar men is toch wel tevre den, temeer daar het aantal deelnemers dat van vorig jaar benaderde. VOORHOUT De heer F. C. Meijer heeft in een brief, gedateerd 23 juli 1979, te kennen gegeven te willen blijven functioneren als raadslid van de gemeente Voorhout. Meijer werd na de laatste raadsvergadering in juni j.l. geroyeerd als lid van de frac tie Gemeente Belangen, als ge volg van zijn houding tijdens die belangrijke vergadering, die geheel niet in overeen stemming was met het pro gramma van die fractie over een toekomstige uitbreiding van Voorhout. Stemden toen voorzitter J. Th. M. Warmenhoven en fractie genoot de heer P. Jansen te gen de forse uitbreiding van Voorhout en „Oosthout", al thans met de tot nu toe bekend zijnde informatie waarin een tekort van 17 miljoen werd voorzien. Meijer stemde tegen de algemene gedachte van de hele fractie in, vóór die uit breidingsplannen zoals die toen ter tafel kwamen. Dat brengt uiteraard nu ook ver schuivingen teweeg in de com missie voor ruimtelijke orde ning, verkeer en vervoer waarin hij nu wel als zelfstan dige fractie zitting kan nemen. Gemeente Belangen wil echter in zijn plaats nu haar voorzit ter de heer Warmenhoven be noemd zien. Daarnaast wil Meijer nu ook nog in de com missie van Financiën zitting nemen. Donderdag zal tijdens de open bare raadsvergadering de zaak worden beslist. VEEL VARIATIE IN PROGRAMMA NOORDWIJK De Oranjevere niging Noordwijk-Binnen organi seert op zaterdag 25, dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 au gustus a.s. weer haar traditionele Kroningsfeesten. Het bestuur heeft in samenwerking met de commissieleden voor deze „vier daagse" een aantrekkelijk pro gramma vastgesteld. Op zaterdag, 25 augustus begint men 's morgens om negen uur met een viswedstrijd in de Katwijker Watering voor dames en heren bo ven de vijftig jaar. Het evenement staat onder leiding van „De Sport visser". 's Middags om twee uur is er nog een viswedstrijd, maar nu in de Northgodreef. Deze kamp staat open voor jongens en meisjes van 11 tot en met 14 jaar, en voor dames. Ook bij dit hengelgebeuren heeft „De Sportvisser" de leiding. Liefhebbers van de paardesport kunnen zich vanaf 14 uur amuseren op een terrein aan de Nieuwe Zeeweg, waar het ringrij- den op losse paarden en ponny's wordt ge houden. Eveneens in het Middengebied wordt om 16.30 uur het touwtrekken voor ploegen van vier man georganiseerd. De tweede dag, dinsdag 28 augustus, vangt aan om 16 uur met de opening van de vermakelijkheden op het plein bij het Ge meentehuis. 's Avonds om zeven uur ma ken „Excelsior" en „Crescendo" een muzi kale rondgang door het dorp. Vervolgens (om 19.30 uur) staat een prestatieloop over plm. 5 kilometer op het programma. Deze staat uitsluitend open voor inwoners van Noordwijk vanaf twaalf jaar. Verder staat het ringsteken op de fiets en een kruiwagenrace voor dames en heren boven de 16 jaar op het programma. Op woensdag. 29 augustus gaan de verma kelijkheden bij het Gemeentehuis reeds om 13 uur open. De middagfeesten zijn bestemd voor de jeugd, die de kleurplaten uit het programmaboekje kan inleveren en zich bezig houden met grabbelen in de grabbelton. Voor de avonduren staan traditionele spelletjes als tobbetje steken en het mast- klimmen op het programma. Dames en heren boven de 14 jaar kunnen er aan deelnemen en de aanvangstijden zijn res pectievelijk 19.30 en 21 uur. Donderdag, 30 augustus, is het van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat feest Voor dag en dauw gaan de hengelaars op pad om deel te nemen aan een viswedstrijd in de Leidsevaart. Deze begint om 6 uur. Om acht uur worden de klokken van de beide torens geluid en om half negen maken de schutters en schutteressen zich klaar voor de schietwedstrijd op het plein van de Wilhelminaschool. De festiviteiten op de morgen concentre ren zich verder op het ringsteken met versierde paard en wagen en ponywagens. Deze stellen zich om half negen op langs de laan van Huize Offem, waar ze worden gekeurd. Daarna maken de wagens een rondgang door het dorp en vervolgens gaat men over tot het ringsteken, 's Middags worden er niet minder dan drie wielerrondes verreden. Om twee uur begint een Jeugdronde voor jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar. Deze rij den vijf maal het parcours. Dit wijkt in belangrijke mate af van de route die in het verleden placht te worden gereden. De nieuwe route is als volgt: Wilhelminas- traat, Scheveningsestraat, Weteringkade, Zeestraat, Heilige Geestweg, Wilhelminas- traat. Om kwart voor drie begint de „Goude Oude Ronde" voor alle mannen boven de 35 jaar. Er mag op alle soorten fietsen worden gereden, maar uit veiligheidso verwegingen is een valhelm verplicht. Men rijdt in totaal tien ronden dat is on geveer 12,5 kilometer. De „Grote Ronde van Noordwijk" start om half vier. Zij staat uitsluitend open voor Noordwijkers van 16 jaar en ouder. Bij deze ronde moet een afstand van onge veer 25 kilometer worden afgelegd. Voor elke ronde kan men zich van 18 tot en met 25 augustus opgeven bij Krijn Haze- noot, Vinkenlaan 12. De festiviteiten worden besloten met het autoduwen om de wisselbeker van W. A. W. Graaf van Limburg Stirum (aanvang 19.30 uur) en een stoelendans voor dames en heren (21.30 uur). Uiteraard rekent de O.V. er op, dat de Noordwijkers gedurende de feestdagen zo veel mogelijk de vlag zullen uitsteken. VOORHOUT Voor de on wikkeling van het besten) ge mingsplan „Oosthout" zal tei Voorhoutse Raad donderdi opnieuw worden gevraagd et fors krediet beschikbaar stellen. In juni 1978 werd 145.000, beschikbaar gesteld waarva nu als betalingen aan de stedi de bouwkundige al 109.320 zijn opgegaan. Rest slechts een „bedragjt van nog geen vierendert mille, waarvan het college va B W vermoedt dat er v« de talrijke besprekingen d nog moeten worden gevoel met diverse instanties en p sonen en de onderzoeken di nog moeten worden verricl nog wel een forse geldel ijl aanvulling op tafel zal moet) komen om uiteindelijk nv een ontwerp bestemrningspl) te kunnen komen. Daaroi dacht het college toch wel al een bedrag van twee ton, o weer wat meer armslag hebben.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4