artog moet opnieuw «ding prijsgeven Didi Thurau winnaar Ronde van West-Duitsland Arabisch kapitaal levert rendement op voor Alan Jones Tom Okker (35) in finale veteranen Weer de Boxbergers op Duindigt genbreuk Middelburg door vastloper portwereld LEIDSE COURANT/ MAANDAG 13 AUGUSTUS 1979 RSTONE Wil Hartog is gister- lag op het circuit van Silverstone Ie geworden in een adembenemende itrijd om de Grote Prijs van Enge- in de klasse 500 cc. Winnaar werd jnerikaanse wereldkampioen Kenny met drie-honderdste seconde sprong op de Brit Barry Sheene. Ro- s kwam door deze vierde Grand ■zege van het seizoen op één punt prolongatie van zijn wereldtitel. De ite wedstrijd wordt op 2 september Mans in Frankrijk gereden, je 500 cc-wedstrijd nam Wil Hartog bij itart de leiding. Hij nam direct afstand het veld. maar na enkele ronden re- Barry Sheene, zijn stalgenoot bij Su- en wereldkampioen Kenny Roberts in schaduw. Vanaf dat moment ontspon een adembenemend duel. Hartog tot de twaalfde ronde alle aanvallen zich af. werd uiteindelijk gepasseerd, iverde de leiding en viel na vijftien ron- definitief uit de kopgroep om kort de finish weer heel dichtbij te komen, it tweede deel van de race duelleer- Sheene en Roberts. De Amerikaan, op de snelle stukken van het circuit meer snelheid had, won tenslotte met red^maa' versch'l- Hartog werd derde en I Boet van Duimen, die twee weken geleden de Finse Grote Prijs op zijn naam schreef, eindigde zonder zich in het duel der groten vooraan te kunnen mengen, op de vijfde plaats. In Silverstone werden de Spanjaard Angel Nieto (125 en de Zuidafrikaan Kork Bal- lington (250 en 350 cc) zeker van de we reldtitel. Johan van de Wal en Tonny van Schijndel zijn als vierde geëindigd in de 24-uursrace van Luik op het circuit van Francor- champs. Deze wedstrijd meetellend voor het Europees kampioenschap motorracen lange afstand, werd overigens geboycot door de Fransen Leon en Chemarin. De leiders in het klassement om de Europese titel vonden het circuit van Francor- champs, net als overigens de 500 cc-cou- reurs onlangs, te gevaarlijk. Gerrit Wolsink heeft de strijd om het we reldkampioenschap motorcross in de halve litersklasse beëindigd als tweede achter de Brit Graham Noyce. Gisteren kwam de tweede positie van Wolsink in de Grote Prijs van Luxemburg nog ern stig in gevaar doordat zowel Brad Lac key als André Malherbe, zijn grootste concurrenten, ieder een tweede en een eerste plaats veroverden. Wolsink leek zijn positie al In de eerste van de twee manches bij Ettelbrück veilig te stellen toen hij achter Malherbe, Schmitz en Lackey als goede vierde nog volop meedraaide in het gevecht om de overwinning. Een zware buiteling, drie ron den voor het einde, maakte Wolsink ech ter kansloos. Hij werd onmiddellijk overge bracht naar de rode-kruispost, waar bleek dat hij in de val vrij van ernstige verwon dingen gebleven was. Zonder Wolsink streden de sterksten door en in de volgor de Lackey, Malherbe, Schmitz en Noyce werd de eerste manche over veertien ron den voltooid. Door de goede rangschikking van Lackey en Malherbe had Wolsink nog slechts en kele punten voorsprong in het klassement op de Amerikaan en de Belg. Ook in de tweede krachtmeting was Malherbe het snelste weg. De Coster, Wolsink, Schmitz, Lackey en Van den Broeck vonden vrijwel onmiddellijk zijn spoor. Lackey, die via winst en een derde positie van Wolsink nog tweede zou kunnen worden in het eindklassement, rukte op naar de tweede plek tussen Malherbe en Wolsink. Op 'twee-derde van de wedstrijd slaagde de Nederlander er echter in voorbij de Ameri kaan te komen, maar Lackey kwam in de pn Spectaculair tot de laatste meter was het duel tussen Roberts en Sheene, welke krachtmeting Roberts won. voorlaatste ronde nog een keer terug. Wolsink kon hem niet achter zich houden. Lackey slaagde er echter niet in ook Mal herbe nog voorbij te komen en daardoor bleef Wolsink in het bezit van de tweede plaats, op eerbiedwaardige afstand van Noyce overigens. De voorlaatste wedstrijd om het natio naal kampioenschap zijspan motorcross leverde in Arnhem een dubbele overwin ning op voor het duo Ton van Heugten en Frits Kiggen. In de eerste manche leidde de Amersfoorts/Goudse equipe van start tot finish. Cor den Biggelaar met passagier Cor van de Bijl reed in de tweede manche lange tijd op kop, doch werd vier ronden voor het einde door Van Heugten voorbij ge streefd. Door deze dubbele triomf blijft Van Heugten aanspraak maken op de titel. Grootste kanshebber is nog steeds rege rend kampioen Wil van der Laan. die in de slotwedstrijd op 16 september in Rosma len aan een manche-overwinning voldoen de heeft om de titel te prolongeren. ^en schaaktitel or Van der Wiel REN John van der Wiel iterdag winnaar geworden het toernooi om het open RKferlands schaakkampioen- op in Dieren. In de negen- n laatste ronde won Van Wiel met wit van Kick geweg, de leider in het isement na acht ronden. naamste uitslagen laatste ronde: der Wiel—Langeweg 1—0; Hof- Lith 0.5—0.5, De Roode—Ne- 1; Van der Sterren—Van der li !n 1—0; Vogel—Brom 0.5—0.5. w stand: 1. John van der Wiel 7.5 en. 2. Langeweg, Van der Steren. et, Holland en Lith 7 punten. letiekselectie MEGEN De Nederland- vijfkampploeg (dames) r Dresden, waar op 1 en 2 tember de finale van de ul*ljd om de Europese bekers i- en vijfkamp wordt ge- den, is als volgt samenge- Sylvia Barlag (ADA); S, Commandeur (ADA); Els k (Sagitta); Tineke Hid- ng (Daventria). Nederlandse dames zullen in de Oostduitse stad moe- opnemen tegen Oost- tsland. West-Duitsland, Bel- Rusland, Bulgarije, Groot- tannië en Hongarije. ,n|versiade lor legenwoordigd op de atle- wedstrijden van de Univer- )n,Jle, deze maand in Mexico, zijn Sylvia Barlag (vijfkamp 4x100 meter). Els Stolk m), Loes Mandema (100 er en 4x100 meter), Elly (idem). Els Vader (200 Ier), Ria Stalman (discus pen) en Koen Gijsbers (400 «er). EDA Grootmeester Jan nman heeft de schaaktwee- np met de Rus Lev Poloe- evski met 4 1/2—3 1/2 ge inen, ondanks verlies in de partij. IrTERDAM Loes Dekkers Ton van der Wijer, beiden Schijndel, zijn zaterdag in lerdam Nederlands kam en rolschaatsen geworden. AAG Ad Wijnands van Nederlandse wielerploeg tJe! ft dit weekeinde de ronde 9'n Slowakije gewonnen. 'eel eede werd ploeggenoot Ad i der Poel. LKENBURG Een unicum i Nederlandse schaatswe- De kernploeg o.l.v. Kloos- loer en Van 't Oever heeft Valkenburg een zomertrai- gskamp opgeslagen van- LFAST Sjaak Haakman in Belfast de Europese ti- in de Laserklasse vóór dgenoot Alwin van Daelen. J gebroeders Segaar ver- •07 irden in San Sebastian de mzen medaille in de Va- iklasse. De Spanjaarden npos en Dominguez prolon- Brden hier hun wereldtitel, wereldtitel in de starklasse naar de Amerikanen Mel en Josenhans. JDE WORMER Tijdens ftionale lange-afstandszwem- iref dstrijden in het IJsselmeer -dwin Kooyman na het win- (G i van twee afstanden de en 3 km vrije slag de gu «tste kanshebber voor de edifcieuze titel. RICH De Nederlandse neskunstzwemploeg •sch, Van Hoorn, Engelen en <en) is gisteren als derde -5 fcndigd in de strijd om de rvej en Zwitserse kampioen- toppen. Winnaar werd de tog van Amerika. 0RTO Het jongensvol- fbalteam van Rusland heeft Portugal beslëg gelegd op Europese titel. In de troos- fnde verloren de Nederland- junioren met 3—0 van Po- prï i ROLLING MEADOWS Tom Okker heeft de finale van het tennistoernooi in Rolling Mea dows, Illinois, gedoteerd met 200.000 dollar en uitsluitend toegankelijk voor spelers van 35 jaar en ouder, bereikt. In de halve eindstrijd versloeg Okker Cliff Drysdale met 6—3 en 6 4. In de eindstrijd komt de 35-ja- rige Hazerswoudenaar te staan tegenover de negen jaar oude re Ken Rosewall. De Australiër had weinig problemen met Marty Riessen, 6—3, 6—2. De dubbelspelfinale gaat tussen Okker/Riessen en Stolle/Da- vidson. Jimmy Connors en Guillermo Vilas hebben zich gekwalifi ceerd voor de eindstrijd van de Amerikaanse kampioenschap pen op verharde banen. Titel verdediger Connors won van Higueras met 6—2 en 7—5. Vilas was iets vaster dan McEnroe: 6—4, 7—5. Bij de dames prolongeerde Chris Evert haar titel door Evonne Cawley-Goolagong met 6—4 en 6—3 kansloos te laten. De tennistitels voor junioren tot achttien jaar zijn dit week einde te Eindhoven terecht ge komen bij Marianne van der Torre, die in de eindstrijd Karin Moos versloeg met 6—0, 6— 2, en Eric Wilborts, die zich sterker toonde dan Alex Reijn- ders: 6—2, 6—2. Sylvia Hanika is zaterdag voor het eerst tenniskampioene van West-Duitsland geworden. De 19-jarige linkshandige speel ster versloeg in de finale te Neurenberg de in Brazilië ge boren Iris Riedel met 6—0 en 6—3. Scheidsrechters naar buitenland ZEIST Zeven voetbal scheidsrechters van de in ternationale lijst van de KNVB zullen in de komen de twee maanden elf keer buiten de Nederlandse grenzen aan het werk gaan. Het internationale programma van het zeven tal ziet er als volgt uit: Charles Corver: Dynamo Zagreb Perugia (3/10 UEFA-beker) en Hongarije—Finland (17/10 Euro pees kampioenschap landente- Jan Keizer: Wacker Innsbruck Lok. Kosice (19/9 EC 2) en West- Duitsland—Wales (17/10 Euro pees kampioenschap landente- Jan Beck: Glasgow Rangers—Lil- leström (21/8 EC 2) en Trofeo Santiago Bernabeu (31/8 en 2/9 te Madrid met deelneming van Real Madrid, Ajax, AC Milan en Bayern München). Gerard Geurds: Universiade te Mexico (22/8-18/9) en Water ford— IFK Göteborg (EC 2. 3/10). Henk van Ettekoven: Glenovan— Standard Luik (18/9 UEFA-beker). Egbert Mulder: Dundalk Linfield Hibernians Malta (19/9 EC 1). De twee Boxbergers zijn Lady Rosa in de Diana- prijs te snel af. WASSENAAR De klassieke Dianeprijs over 2500 meter, een soort Derby alleen voor merries, is zaterdagmiddag op de Wassenaarse renbaan Duindigt gewonnen door Boxberger Queen met Terry Cain voor Boxberger Bloem met Toni Manuel. Beide paarden zijn het eigendom van de Nederlandse eigenaar Nuy en zijn in Engeland in trai ning bij Mike Ryan. Hij verdiende daarmee bijna 22 mille. Doorgaans komen er voor de Boxbergers Engelse jockey's over, maar omdat er op zaterdag in Engeland veel rennen zijn, moest men nu gebruik maken van de jockey's in Ne derlandse dienst. Boxberger Bloem was in de eindstrijd "hinderlijk" geweest voor Lady Rosa,die derde werd .rnaar het renpomitè ging niet over tot terugstelling van het paard. In de Queen op Raaphorstprijs, een ren voor tweejarigen pakte trainer Mike Ryan met Ankara( Toni Manuel) ook de eerste plaats voor Royal Charlie en Worywell. De derde ren van de middag leverde de eerste overwinning op voor Els van der Ham met Danish Delight. De foto moest hier uit komst brengen. King of Honesty met Anita Smit, de grote favoriet, werd tweede. De overwinning had het paard niet mogen ontgaan, maar kennelijk was Anita Smit de laatste meters na een toch al piet voordelig gereden parcours in slaap gevallen". Alan Jones staat er wat beduusd bij met zijn flesje jus d'orange. van zijn Brabham de geest gat. De 100.000 toeschouwers za gen een weinig interessante wedstrijd. Alleen bij de start was er spanning. Villeneuve nestelde zich vanuit derde po sitie aan de leiding. Jones pas seerde hem echter al in de tweede ronde en van dat mo ment af zagen de anderen slechts de achterkant van zijn supersnelle Williams. In het verdere verloop was de strijd om de plaatsen drie en vier in teressant. Scheckter, de leider in het klassement om de we reldtitel, lag tot de voorlaatste ronde in derde stelling, maar werd uiteindelijk nog gepas seerd door Jacques Laffite. Toine Hezemans uit Eindhoven werd zaterdag tiende in eep procarwedstrijd, waaraan ook een aantal formule 1-coureurs deelnam. Winnaar van de wed strijd werd de Fransman Jac ques Laffite. Patrick Sercu viert op geheel gepaste wijze zijn zege in de laatste etappe van de ronde van West-Duitsland. DORTMUND Didi Thurau is winnaar geworden van de eerste profronde van West-Duitsland sinds 1961. Aad van den Hoek eindigde in het eindklassement op de tweede plaats voor Francesco Moser. Het tweede deel van de vijfde en laatste etappe leverde een overwinning op voor de Belg Patrick Sercu. De rit ging over 97 kilometer van Essen naar Dortmund over 97 kilometer. Noel de Jonckheere had in Essen het eer ste gedeelte van de etappe gewonnen De Belg won over 104 kilometer de sprint van het complete peloton. In het eindklasse ment kwam wereldkampioen Gerrie Knete- mann op de vierde plaats en werd Fedor den Hertog tiende. De 36-jarige Belg Herman van Springel heeft zaterdag de Ronde van Kamerik ge wonnen. De vijfvoudige winnaar van Bor deaux- Parijs ontsnapte tijdens dp laatste ronde uit de kopgroep van zes renners. Jan Aling kwam op de tweede plaats voor Theo Smit. Hennie Kuiper werd zevende, Jo Maas achtste en Joop Zoetemelk ach ter Fons van Katwijk tiende. Gerrie Knetemann is gistermiddag in 's Heerenhoek winnaar geworden van een criterium over I00 kilometer. In de woon plaats van Jan Raas won hij de sprint van een kopgroep van vijf renners. De ruim 10.000 toeschouwers zagen de kopgroep dertig kilometer voor het einde ontsnap pen na een levendige wedstrijd. De eerste tien plaatsen waren voor Nederlandse ren ners. Giovanni Battaglin, de op doping betrapte bergkoning in de Ronde van Frankrijk en figurant in een aantal Nederlandse criteri ums, heeft zaterdag de Coppa Placci ge wonnen. Het was de laatste selectiewed strijd voor de Italiaanse profs voor het we reldkampioenschap. De deelneming van stayer Fred Rompel- berg aan het wereldkampioenschap te Amsterdam is onzeker geworden. Rompel- berg kwam zaterdag tijdens een kermis- -koers in Belgie ten val en liep een rugbles sure op. De Ronde van de Krimpenerwaard, een klassieker voor amateurs, is zaterdag in de eindsprint van het peloton gewonnen door Pim Bosch uit Gorinchem. Hij deed over de 140 kilometer drie uur, één minuut en 43 seconden. Arie Versluis uit Ameide kwam op de tweede plaats voor Gerrit Rotteveel uit Aalsmeer. De Nederlandse sprintkampioen bij de amateurs Lau Veldt, is zaterdag als vierde geëindigd in de Grote Prijs van Hannover. Winna.j ,erd de Westduitser Gerhard Scheller. .De deelneming van de Limburgse stayer Fred Rc..ipelberg aan het wereldkampi oenschap is onzeker geworden. Rompel- berg kwam zaterdag tijdens een koers in Belgie ten val en liep een rugblessure op. ZELTWEG De zegereeks van de met Arabisch kapitaal ontwikkelde Williams-formule 1-wagen werd op het circuit van Zeltweg voortgezet. Na overwinningen in de Grote Prijzen van Groot-Brittannië (Clay Regazzoni) en West- Duitsland (Alan Jones) was de overwinning in de Grand Prix van Oostenrijk net als drie jaar geleden voor Alan Jones. De 32-jarige Australiër ondervond net als twee we ken geleden in Hockenheim geen enkele tegenstand. Hij won voor de Canadees Gilles Villeneuve (Ferrari) en de Fransman Jacques Laffite (Li- gier). Ondanks zijn enorme supre matie kan Alan Jones echter geen wereldkampioen meer worden. Zelfs niet als hij de vier resterende wedstrijden alle wint. Op grond van het nieuwe reglement, dat dit jaar voor het eerst gehanteerd wordt, kan Jones hoogstens op een puntentotaal van 40 komen. De huidige lijstaan voerder Jody Scheckter bezit op dit moment al 38 punten en nummer twee, Gilles Villeneu ve, 32. De grootste pechvogel in de Oostenrijkse Grote Prijs was de Fransman Renè Arnoux. Hij reed tot vier ronden voor het einde in zijn Renault op een Carlos Reutemann zit somber voor zich uit te kijken^ terwijl de race voortgang vindt. zekere tweede plaats. Zijn mo tor weigerde toen echter we gens brandstofgebrek alle diensten. Arnoux kon de pits nog bereiken, tankte een beet je benzine bij en werd achter Jody Scheckter en Clay Regaz zoni nog zesde. Korte duur Voor Jan Lammers was de race in Zeltweg van zeer kor te duur. Als 23e gestart, kwam Lammers niet verder dan de vierde ronde. Lam mers viel uit met mechani- he defecten. In totaal wer den in Zeltweg slechts tien van de 24 wagens geklas seerd. Bij de uitvallers behoorden ook wereldkampioen Mario Andret- ti, wiens Lotus problemen met de koppeling kreeg, de Franse Renault-coureur Jan-Pierre Ja- bouille en de oud-wereldkam pioen Niki Lauda, wiens motor

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13