ptraat gezet Titelhouder Michiel Schapers door Hugo Ekker uitgeschakeld Katwijk zoekt naarstig naar oorzaak water verontreiniging Groots opgezet lustrumfeest 5 Meiplein peen oplossing Openbaar vervoer n Wassenaar Nieuwe Wassenaarse Parkeerverordening Dodelijk ongeluk op Herenweg Alphen Werkloosheid in district Lisse iets gedaald BELANGRIJK BIJ OPEN LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN: LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1979 'j EI DEN De familie Van Duijn be- ndt zich sinds eergistermorgen in ommervolle omstandigheden. Het uis dat het gezin ongeveer twee we ll geleden aan de Lage Rijndijk 92 :ft gekraakt, werd door werkne- :rs van een aannemersbedrijf onder den genomen. we lagen nog gewoon boven te slapen, toen it aannemersbedrijf om een uur of acht bene- in aan de slag ging met sloopwerkzaamhe- aldus het relaas van de heer Van Duijn. ben de kraker beneden kwam, bleken de irk nemers de deur te hebben geforceerd en Uhet huisraad van het krakersgezin, bestaande IL man. vrouw en twee kinderen op straat te fbben gezet. De aannemer heeft later ver jaard te werken in opdracht van de eigenares an het pand, de stichting Sint Maarten, die in het pand een dependence van haar kinderte huis wil vestigen. De heer Van Duijn alarmeerde meteen de poli tie. die naar zijn zeggen nauwelijks bereid leek iets te doen. „De aannemer ging gewoon door met zijn werk. Het dak werd gesloopt en nu lekt het overal. Het hele huis is in een paar uur onleefbaar gemaakt", aldus Van Duijn. Uiteindelijk heeft de kraker een advocaat in de arm genomen, die de politie ertoe wist te bewe gen de werkzaamheden aan het gekraakte pand te doen stop zetten. „Toen was het al twaalf uur en van het huis is inmiddels weinig over. We wonen nu met zijn vieren in een piepklein kamertje. Het is het enige vertrek in huis dat niet lekt. Verder kunnen we nergens meer wonen aldus het relaas van Van Duijn. Tegen het aannemersbedrijf wil de heer Van Duijn nu een aanklacht wegens huisvredebreuk indienen. Krijgt hij op die manier geen genoeg doening. dan overweegt hij een proces tegen het aannemersbedrijf aan te spannen. Het huisraad van het gezin werd onverwijld op straat gezet. KATWIJK Het is nog niet duidelijk hoe het komt dat het Katwijkse drinkwater wordt besmet. Wel is volgens metingen van de Katwijkse Gemeentebedrijven komen vast te staan, dat de verontreiniging niet toeneemt en ook niet buiten de woonwijk ,,'t Witte Hek" voorkomt. Eerder deze week heeft de rijksinspectie voor het drinkwater (R.I.D.) tijdens haar normale tweewekelijkse controle verontrei niging vafi het drinkwater gemeten op twee monsterplaatsen in Katwijk. Zij waarschuwde daarop onmiddellijk de Gemeentebe drijven. die de plaats van de oorzaak van de verontreiniging probeert op te sporen en die tevens het water zuivert door de toevoeging van chloor. Inmiddels is, mede in overleg met het ministerie van Volksgezondheid het toevoegen van chloor ge stopt omdat de gemeten verontreiniging terugloopt. De verontreiniging waarvan in Katwijk sprake is, is he.t voorko men van de zogenaamde Colibacil in het drinkwater. De Coliba- cil bevindt zich bij ieder mens in de dikke darm en heeft daar een functie bij de spijsvertering. Echter buiten de dikke darm kan de Colibacil ontstekingen veroorzaken. Waar de Colibacil in het waterleidingnet komt, is nog niet bekend. Wel is zeker dat ergens in het net het leidingwater in contact komt met menselij ke uitwerpselen. |lphenaar koninklijk Onderscheiden Alphenaar Rinse Fokkema gistermiddag koninklijk on- scheiden. Loco-burgemees- J. Goedhart reikte hem de •e-medaille uit, verbonden 03"Jan de Orde van Oranje Nas- iu. Fokkema kreeg de onder- iheiding omdat hij veertig ar in overheidsdienst werk- lam is. Hij is geboren in het 'iese Witmarsum op 10 maart 15. Fokkema is werkzaam i io|eweest bij diverse aannemers De i bij de gemeenten Achtkar- il, Hoogeveen en Alphen. In •5 werd hij chef van de af- ogfeling bouwkunde van de ge- o eente Alphen. LEIDEN Het twintig-jarig be staan van het winkelcentrum in Zuid-West op het 5 Meiplein is voor winkeliersvereniging „De Luifel- baan" aanleiding geweest een groots feest te organiseren. Het vierde lustrumfeest start dinsdag 21 augustus, met het onthullen van een carillon door burgemeester A.J. Vis en wethouder mevrouw J.G. Fase-Dubbelboer. Het carillon, dat samen met de aankleding van de omgeving, een ton zal gaan kosten wordt door de winkeliersverening van het 5 Meiplein aangeboden aan de bewoners van Zuid-West. Groen- beplanting en wat bankjes zullen de plaats rond het carillon aantrek kelijk moeten maken. Na deze min of meer officiële opening is er een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. Om door het slechte weer de vele activiteiten niet in het water te laten vallen wordt er op het plein ook nog een grote tent opgezet, waar dins dagavond een klaveijaswedstrijd wordt gehouden. Woensdag 22 augus tus wordt er in die feesttent vanaf twee uur een kinderprogramma ver zorgd. met poppenkast, film en goo chelen. Op het plein zullen dan ook de diverse kermisattracties zijn neer gezet. 's Avonds treedt in de feesttent de Zuid-Amerikaanse muziek maken de groep „Ritmico Especial" op. Don derdag is er een braderie en een oud- Hollandse markt met oude ambach ten. Om twee uur start in de feesttent een modeshow van kleding en kapsels en 's avonds speelt de Mister Max Show in de tent. Vrijdag is er weer braderie en een optreden van Rini van der Lee, dat muzikaal wordt om lijst door het trio Henny Langeveld. In de tent is 's avonds de Old Black Horse Saloonband. Vanaf zeven uur zullen er wielerwedstrijden worden gehouden. De laatste dag van het lus trumfeest wordt 's ochtends om ne gen uur begonnen met het braden van een os aan het spit, daarna is er een optocht van verklede kinderen, waar aan alle kinderen uit Leiden kunnen meedoen. Wie het mooist of leukst is verkleed krijgt een prijs. Drumband Jong K en G en het majorettenkorps Actief zullen de verklede kinderen in de optocht vergezellen. Vanaf twaalf uur is er in de feesttent een drive-in- disco-show van Muziekparade met de beatgroep Hilversum. Bij mooi weer is ook op het dak van het Rovatobedrijf aan het 5 Meiplein nog een discoshow. Het feest wordt 's middags om vijf uur afgesloten. j!nASSENAAR De Nederlandse Spoorwegen hebben bur gs emeester en wethouders laten weten, dat zij geen oplossing ien voor het beter afvoeren van de reizigers die aankomen i het station in Voorschoten en naar Wassenaar willen. De ekwentie van de NZH-bus no 63, die via het station naar 'assenaar rijdt, kan niet verhoogd worden maar zal inte- :ndeel na 27 augustus nog kleiner worden. Dan zal bij oorbeeld op zaterdagen en zondagen die bus geheel niet neer rijden. Ien en ander is het gevolg van de toepassing van het door de Veede Kamer goedgekeurde „normeringssysteem vervoers- roorziening streekvervoer". Het verbeteren van de informatie >p het station Voorschoten-Wassenaar over aansluitende verbin- ingen heeft volgens de Spoorwegen weinig zin. De reiziger, die ??jj pheel per openbaar vervoer naar Wassenaar wil reizen, is, als 'de 'J 'n Voorschoten aankomt, in feite reeds verkeerd gereisd. Hij iuz ad in Leiden of Den Haag moeten overstappen op een buslijn. 13 )e huidige naam van het station „Voorschoten-Wassenaar" J* eeft reizigers, die ter plaatse onbekend zijn, in feite dus ver- g,a eerde informatie. Daarom zijn de Nederlandse Spoorwegen ge er loodzaakt de minister te vragen de naam van het station met i. ngang van 1 juni 1980 te wijzigen in „Voorschoten". In het ka ler van een algehele verbetering van de informatie op de stati- >ns zal nog bezien worden of de informatie aan reizigers, die laar Wassenaar willen reizen, verbeterd kan worden. WASSENAAR Burgemees- '•fer en wethouders hebben een itwerp opgesteld voor een irdening, die gericht is te- in parkeerexcessen. Tot nu waren de bepalingen, die trekking hadden op het be rijden van excessen wat het irkeren betreft, opgenomen de politieverordening. Het tou aanbeveling verdienen, de lieuwe bepalingen ook in de ditieverordening op te ne en. Maar dat kan pas bij een jïlotale vernieuwing van die po- itieverordening en daarvoor 'as nog geen mankracht op iet raadhuis beschikbaar, verordening zegt dat bij- •rbeeld garagebedrijven 'iet meer dan twee voertuigen «j elkaar op de weg mogen irkeren. Verboden wordt het n voertuig te parkeren met lame daarop. .Kampeerwa- is, caravans, zeilboten of dere vervoermiddelen ten ienste van de recreatie zullen niet langer dan 48 uur op de weg mogen staan. Parkeren van vrachtwagens kan door burgemeester en wethouders verboden worden op wegen, waar geparkeerde vrachtwa gens het uiterlijk aanzien van de gemeente schaden. Dit par keerverbod zal niet gelden op werkdagen tussen 8 uur 's morgens en 6 uur 's namid- Verboden zal het zijn een voertuig waarmee niet kan of mag worden gereden, langer dan drie achtereenvolgende dagen op de weg te laten staan. Autowrakken mogen voortaan in het geheel niet ge parkeerd worden op de weg. Er komt verder een bepaling tegen het belemmeren van uit zicht door het parkeren van grote voertuigen. Het ontwerp voor de nieuwe verordening is toegezonden aan het Verkeers- en Welzijnsoverleg. De gekantelde vrachtwagen kwam tegen een boom tereent. De enorme ravage die op de weg ontstond. ALPHEN AAN DEN RIJN De 26-jarige Amstelveense M van Noort is gistermiddag omstreeks zes uur in het Academisch Ziekenhuis te Leiden bezweken aan de verwondingen die zij eerder die dag had opgelopen bij een verkeersongeluk in Alphen aan den Rijn. In die plaats was zij omstreeks half drie op de Herenweg met haar personenwagen frontaal in botsing geko men met een vrachtwagen die bestuurd werd door de 22-jarige M. Jonkman uit Alkemade. Op nog onverklaarbare wijze kwam de Amstelveense op de linkerweghelft terecht. Het slachtoffer raakte in haar auto bekneld evenals de vrachtwagenchauffeur die na drie kwartier bevrijd kon worden. Deze werd ernstig ge wond in het Rijnoordziekenhuis opgenomen. Omdat de vracht wagen die geladen was met 5 ton conserven in glas bij de uit wijkmanoeuvre kantelde ontstond er een enorme ravage op de weg waardoor in een mum van tijd een kilometerslange file ont- Goedgevulde Marekerk bij concert Schmitz en Kapaan LEIDEN Twee „Leidenaren" traden gisteren op in de orgelcyclus van K&O: Jan Schmitz, orgel en Han Ka- paan, hobo; zij trokken een heel wat vollere Marekerk dan bij andere con certen. Helaas viel de volgorde in de programmakeuze wat ongelukkig uit. Begonnen werd met een hybride van Bach/Vivalde, waarin Schmitz te vaak misgreep. Besloten werd met een obligate fantasie over psalm 33 van de Wolf, met een onmogelijke registratie in het begin van de fantasie en veel te pompeus slot. Meer vreugde beleefden we aan de daar tussenin gespeelde werken. Vooral die met hobo hadden onze' ge interesseerde aandacht. Kapaan schitterde in het stuk van Fauré dat tot onze dankbaarheid aan het slot herhaald werd. Te kabbelend was de fantasie van krebs. Hier hadden Ka paan en Schmitz wel iets meer levendig heid in hun interpretatie mogen leggen. De sonate voor hobo en orgel van zoon Carl was misschien niet verrassend, maar deze Bach is erin geslaagd om de klanken van de instrumenten fraai samen te sme den. De variaties in het vivace waren wel iswaar gekunsteld, maar gaven Kapaan gelegenheid zijn virtuoze beheersing te to nen. Een zwak voor Franck delen we met de organist. De prachtige strakke prélude en rijpe fuga werden door Schmitz be wonderenswaardig gespeeld: de variation bleek hem technisch te machtig. Noemen we nog het laat inpressionisti- sche, maar weinig zeggende Air pastorale voor hobo en orgel van Bozza en het hier en daar speels geïnterpreteerde, in zijn ge heel afwisselende Suite voor orgel van Boely. Zoals gezegd zorgden de Wolf en Fauré aan het slot voor een sterk wisse lend beeld, gelukkig in de volgorde diep tepunt-hoogtepunt. ARIE DE RU LISSE De werkloosheid in het district van het Geweste lijk Arbeidsbureau Lisse is in de maand juli enigszins ge daald. Het aantal mannelijke werkzoekenden daalde van 428 in juni naar 363 in juli van dit jaar. Bij de vrouwen was het iets minder rooskleurig. Hier daalde het aantal geregis treerde werkzoekenden van 494 in juni tot 415 in juli. Dit is een stijging van bijna honderd vergeleken met juli vorig jaar. De werkloosheid onder vrouwen speelt zich met name af in de sectoren onderwijs, horeca en sociaal geneeskundig personeel. De werkloosheid in de sectoren handel en kantoorberoepen is gedaald en staat nu voor de mannen op 70 en voor de vrouwen op 91 personen. De horecasector ondervindt de invloed van het slechte weer. Eind juli waren er bij het GAB 27 mannen en 27 vrouwen ingeschreven als werkzoekend in deze sector. De vraag naar personeel in de sociaal en geneeskundige sector is laag omdat met name de schoolverlaters veel van deze vacatures hebben vervuld. Opvallend is verder de vraag naar vrouwelijke geschoolde en ongeschoolde metaalbewerkers. In de bloembol lensector is voortdurend vraag naar vakbekwame mensen. De schoolverlaters zorgden er in de afgelopen maand voor dat het totale werkloosheidscijfer hoog bleef. De werkgelegenheid in de bollecensector werd negatief beïnvloed door het slechte weer. Voor wat betreft de onderwijssector blijft de werkgelegen heid zorgwekkend. Voor de maand augustus wordt verwacht dat de werkloosheid nog wat zal dalen. De Horeca gaf de aanzet. Reageer nu positief, niet alleen de studentensociëteiten later open, maar ook de horecabedrijven. „GELIJKE SLUITINGSTIJDEN VOOR IEDER" Geen discriminatie voor het uitgaan van de Leidse burger t.o.v. de studenten. Laat dit schriftelijk weten (zie gemeente-advertentie van vrijdag jl.). Feestmiddag in Koningshof RIJNSBURG Vanaf cam ping Koningshof stijgt van middag rond vijf uur een hete luchtballon op. Hier mee wordt een grandioze middag die de camping voor zijn gasten organiseert, afge sloten. De feestmiddag begint voor de jeugd met om twee uur een voorstelling van kindercircus „Atleta" uit Warmond. Deze week zijn er onder de gasten lootjes verkocht. Wie het win nende nummer heeft, mag mee de hete luchtballon in. Dat winnende nummer komt min of meer uit de lucht val len, want drie parachutisten van de Paraclub Rotterdam nemen het nummer mee naar beneden. Zij worden daar on der meer opgewacht door de Boerenkapel de „Zandhazen" uit Noordwijkerhout. Tevens zullen zo'n vijfhonderd ballon nen de lucht in gaan. De eige naar van de ballon die het verst weg neer komt, krijgt ook een prijsje. Reiden Bij de Open Leidse kampi- mjoenschappen werd de hoofdrol gisteren, joor Hugo Ekker opgeëist.De Amster dammer, die in B als favoriet staat ge- H »oteerd, slaagde er in A in de winnaar 'ns ^an het vorig jaar, Michiel Schapers :eJiit te schakelen. In deze afdeling plaat- sten Marian Laudin en René Boers jsïich voor de halve finale. Bij de dames woeden zich geen verrassingen voor. Vol- I, fens plan plaatsten Ellie Vessies, Ma- eijke Schaar en Micky Albers zich voor Qe halve eindstrijden. •iuE0 Ekker had een zware dag. Maar liefst drie partijen stonden op zijn pro gramma. een gevolg van twee dagen re gen Eerst trad Ekker in B aan tegen Her man van de Capellen. Hij begon de wed strijd zonder van te voren ingeslagen te hebben en de gevolgen bleven niet uit. Naar zijn eigen woorden was hij blij als er weer eens een bal over het net ging. Ek ker balanceerde dan ook op de rand van de nederlaag. De eerste set ging naar van de Capellen en de volgende reeks ver overde Ekker pas in de tie-break, waarna hij ook de laatste set en de partij op zijn naam bracht: 1-6, 7-6, 6-3. Vervolgens moest de Amsterdammer, aan treden tegen de regerende Open Leidse Kampioen Michiel Schapers. Schapers be gon wel sterker en won ook de eerste set, maar kreeg gedurende de wedstrijd steeds meer last van een onwillige heup. Ekker, die door de single tegen van de Capellen goed ingespeeld was profiteerde hier ten slotte van en pakte de volgende reeks met ruime cijfers: 6-1. De laatste set werd zeer spannend, maar uiteindelijk trok Ekker met 3-6, 6-1, 8-6 aan het langste eind. Na deze twee uitputtende drie-setters was Ekker aan het eind van zijn Latijn. Rob Hak trof dan ook een tegenstander, die slechts één set lang goed weerstand bood en vervolgens instortte: 7-5, 6-1, waarna het A-avontuur voor Ekker afgelopen was. Marian Laudin speelde zich via over winningen op Joop Driessen (6-4, 6-4) en volhouder Hans Adama van Scheltema in de halve finale. Hierin komt de Hagenaar uit tegen René Boers, die Fried Schmitz met 7-5, 6-2 uitschakelde. De als vierde geplaatste Rob Mentink legde eveneens het loodje. Ger Appelboom troefde hem met 7-6, 6-2 af. Bij de dames behoefde de Nationale Kampioene Ellie Vessies zich tegen Ellen Driebergen nauwelijks in te spannen. Zij stond slechts :e:en game: 6-0, 6-1.Marijke Schaar en Micky Albers speelden zich in de onderste helft bij de laatste vier en moeten samen om een finaleplaats strij den. Hettie Taphoorn en Yvette van de Ruyt maakte er een marathonpartij van. Woensdag waren de dames reeds begon nen, waarna bij de stand 6-5 in het voor deel van Hettie Taphoorn wegens de re gen werd gestopt. Gisteren hadden de da mes nog meer dan twee uur nodig om het duel te beëindigen. Tenslotte trok de jeug dige Yvette van de Ruyt aan het langste eind:7-6,6-7, 7-5. In B deden zich bij de heren enige flinke verrassingen voor. De als tweede geplaat ste Alfred Gelevert had eerst al erg veel moeite met Steensma (6-7, 6-4, 6-3),maar John Visbeen vormde een voor hem niet te nemen barrière. Met 6-4, 6-4 trok de Roomburgspeler de winst naar zich toe.Ook de nummer drie. Bram Madera, ruimde het veld. De sterk aanvallend op ererende Ton van Rooyen zegevierde met 6-0, 6-4. Arnold van de Capellen plaatste zich evenals van Rooyen en Visbeen bij de laatste vier door een overwinning van 1-6, 6-3, 6-4 op Marinus Brooshooft. De Leidse dames spelen in B nauwelijks meer een rol. Ellen Driebergen verloor in twee wedstrijden slechts drie games. Ineke Kal lenberg en Milou Bron werden het slacht offer van haar dadendrang. Ook Maureen Meijer werd geklopt. Bernadine Sluyter bleef haar met ruime cijfers de baas: 6-3, 6-1. Ook in C sneuvelden enkele favorieten. Annette Karl legde het loodje tegen M. Guyt. Yvonne Westerhout is de enig over gebleven geplaatste speelster. Bij de heren drongen Henk Snik en Maarten Wolte- rink tot de laatste vier door, beidsen wa ren niet geplaatst. De gevolgen van twee dagen regen blijven, mits het verder droog blijft, beperkt. Slechts het heren- en het damesdubbel in C zijn geschrapt.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3