mededelingen gemeentebestuur leiden 13 tm 17aug.79 leiden Avondscholen gemeenschap Boerhaave 45, F Meao (middelbaar economisch en administratief onderwijs) Inlichtingenfolder Na-inschrijving CHAUFFEUR PAGINA 6 LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 AUGUSTUS! Familieberichten Op woensdag 29 augustus 1979 hopen onze ouders en grootouders, J. A. SCHOUTEN en M. C. SCHOUTEN-IMMERZEEL hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Een Eucharistieviering uit dankbaarheid zal worden gehouden op 29 augustus 1979 om 14.00 uur in de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Ha- zerswoude-dorp. Gelegenheid tot feliciteren: woensdag 29 augustus 1979 van 17.15 tot 18.30 uur in Hotel-Restaurant „Groenendijk", Rijndijk 96 te Hazerswoude-Rijndijk. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Heden ging na een kortstondige ziekte van ons heen, voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzuster, tante en vriendin JACOBA SOPHIA SCHILTHUIZEN-VALENTIJN weduwe van Frederik Dirk Schilthuizen op de leeftijd van 67 jaar. Joke en Wim Leo en Lies Fred en Paula G._ Niersman Gé en Gita Ben en Edith Kleinkinderen en verdere familie Voorschoten, 9 augustus 1979 Leidseweg 92 F. Correspondentie-adres: 2251 VA Voorschoten, Vlietzicht 71. De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van der Luit, Willem de Zwijgerlaan 179, Leiden. Bezoek aldaar zaterdagochtend van 11-11.45 uur. Thuis geen bezoek Wij vieren de H. Eucharistie voor haar zielerust op maandag 13 augustus a.s. om 2.30 uur in de Paro chiekerk van de H. Laurentius, Leidseweg te Voor schoten, waarna de begrafenis zal plaats vinden om ca. 3.30 uur op de begraafplaats „Rozenburgh" (R.K. gedeelte) te Voorschoten. Vertrek van Leidseweg 92 F om ca. 2.10 uur. Op 7-jarige leeftijd is van ons heengegaan SANDER Zaterdag 11 augustus is er om 11 uur een Eucharis tieviering in de parochiekerk van St. Jeroen te Noordwijk Binnen, waarna wij hem zullen begelei den naar de R.K. begraafplaats aan de Gooweg. Dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft bete kend. voor al die jaren van hard werken voor zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen, delen wij u mede, dat onverwacht van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze vader en opa CORNELIS WILHELMUS RIJGERSBERG echtgenoot van Margaretha Maria Warmerdam op de leeftijd van 61 jaar. M. M. Rijgersberg-Warmerdam Coby - Aad Yvonne - Sandra Henk - Ineke Gerrit - Marijke Plony- Ton Marjan - Pieter And ré Wij zullen voor hem bidden tijdens een Eucharistie viering welke wordt gehouden op vrijdag 10 augus tus a.s. om 19.30 uur in de parochiekerk van de St. Joannes de Evangelist te Buitenkaag waarna gele genheid tot condoleren in de pastorie. De gezongen uitvaartdienst zal worden opgedrager op zaterdag a.s. om 14.00 uur in voornoemde kerk waarna de begrafenis op het parochiekerkhof al daar. S.SMIT huisarts AFWEZIG van 20 augustus tot 17 september. Gemeenteraad -f De gemeenteraad vergadert op maandag 13 augustus a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van twee ambtenaren van de burger lijke stand. Voorstel van de Burgemeester met betrekking tot de bij de behandeling van de begroting 1979 aange nomen motie (nr. 11inzake wijkagenten. Plan voor het ontgraven van de Trekvliet tussen de Groenhovenstraat en de Telderskade. Bezwaarschrift van de werkgroep V.O.S. tegen het Raadsbesluit van 6 maart 1979, nr. 330 van 1977, om de vergoeding voor de begeleidsters van de V.O.S.-cursussen niet subsidiabel te verklaren. Procedure voor de verkoop van leegkomend ge meentelijk woningbezit en tot het verlenen van de bevoegdheid aan Burgemeester en Wethouders tot het verkopen van gemeentelijk woningbezit met uitgifte van de bijbehorende grond in erfpacht. Vaststellen van het bestemmingsplan Parkeerloka- tie Sanders. Gelden voor het treffen van voorzieningen ten be hoeve van een tweetal openbare g.l.o.-scholen. Verzoeken van besturen van bijzondere scholen om medewerking. Vrijstelling ten behoeve van het voor het publiek geopend houden van de winkels gevestigd in het winkelcentrum "De Luifelbaan" op vrijdag 24 augustus a.s. van 18.00 tot 21.00 uur. Bezwaarschrift van de Chr. wijkvereniging "Staal- wijk" tegen het raadsbesluit van 18 december 1978, nr. 348 van 1978, over prioriteitstelling project "Renovatie pand Chr. Wijkvereniging Staalwijk". Vergadering van de Werkgroep "Pancras-oost" Maandag 13 augustus a.s vindt er een openbare ver gadering plaats van de werkgroep Pancras-Oost, die bestaat uit ambtenaren en vertegenwoordigers van bewoners en bedrijven uit Pancras-Oost. Op de agen da staan o.a. de volgende punten: de plannen m.b.t. de nieuwbouwwoningen op het Zaalberg- en van Wijkterrein; de procedure van inspraak hierin; het ontwerpbestemmingsplan en de daarop betrekking hebbende voorlichting en inspraak. De vergadering begint om 15.30 uur en vindt plaats in informatiecentrum de Pancras, de keet op het par keerterrein aan de Ir. Driessenstraat. Gezamenlijke vergadering van de werkgroep Pancras-oost en de projektgroep "Mare Dorp" Dinsdagavond 14 augustus organiseren de werk groep "Pancras-oost' en de projektgroep "Mare Dorp" om 20.00 uur in het informatiecentrum de "Pancras" (terrein Ir. Driessenstraat) een inspraak avond voor de bewoners en gebruikers in de naaste omgeving van de hoek Oude Rijn/Herengracht. On derwerp van deze bijeenkomst is de verkeerssituatie op de Herengracht en Scheluwbrug. Krediet voor uitvoering van openbare werken in het stadsvernieuwingsgebied Maredorp (oost). Krediet ten behoeve van aankopen van panden in het stadsvernieuwingsgebied Maredorp (oost). Krediet ten behoeve van de sloop van de opstallen van het Nederlands Drukkerij Bedrijf aan de Oos terkerkstraat. Verdaging beslissing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan Noordvest. Krediet ten behoeve van de restauratie en verbete ring van woonhuismonumenten, 4e Binnenvest gracht 9, 27 en 33. Sloop van de Bedrijfsbebouwing achter het perceel Haarlemmerweg 32. Sloop van het pand Medusastraat 30 (Badhuis). Aankoop pand Gorterstraat 30. Aankoop grond in de Stevenshofjespolder. Aankoop van de panden Lange Mare 63/65 en Dol- huissteeg 5 t/m 15. Aankoop panden Bronckhorststraat ten behoeve van de vervangende nieuwbouw van een complex woningwetwoningen in Leiden-noord. Aankoop opstal met ondergrond en erf, gelegen aan de Hansenstraat 32/32a. Verkoop van grond gelegen achter de Nassau- straat, in verband met herindeling van een terrein ter plaatse. Ontwerp-brief inzake parkeer- en fietsklemmen bij drage C&A in verband met nieuwbouw filiaal hoek Breestraat/ Ketelboetersteeg Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt verzocht dit uiterlijk één dag voor de vergade ring van de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, tel. 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Commissie voor maatschappelijke aangelegenheden en volksgezondheid Donderdag 16 augustus a.s. om 20.00 uur in ka mer 263 van het stadhuis. Agenda: Vervangende nieuwbouw van 144 bedden, zieken boeg enz. t.b.v. langdurig opgenomen patiënten ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 10 augustus 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1. 28 augustus 1979 om 14.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht72. 2. 28 augustus 1979 om 15.00 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. 3. 28 augustus 1979 om 15.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, afdeling V.O.W., kamer 104 (1e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei den of een aangrenzende gemeente, waar de aan vraag om vergunning is openbaar gemaakt. Het ontwerp-bestemmingsplan verscheen ruim jaar geleden. Belangstellenden kunnen dit plan voor f 5,— kopen aan de Informatiebalie in de hal van het Stadhuis. I Toeristenkaarten niet geldig voor Finland Houders van afgegeven identiteitskaarten b (toeris tenkaarten), die zijn afgegeven in de periode tussei 19 oktober '78 en 22 juni '79 en met de serienummei 551.001 tot en met de nummers 552.000, hebben o| hun kaart kunnen lezen dat deze ook voor Finlani geldig zijn. Dat is onjuist. Het ministerie van Buitenlandse zaken heeft dat on langs aan de gemeente per brief laten weten Diversen Commissie vergaderingen Commissie voor Financiën Dinsdag 14 augustus a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het Stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commis sies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden HinClQrWG't bezien. En verder: Vervanging huistelefooninstallatie Endegeest. Vervangende nieuwbouw magazijn en stalling elek- trowagens Endegeest. Beveiliging badwater verpleeggebouwen Ende geest. Aanbrengen hete luchtscherm Schouwburg. Mandatering beslissingsbevoegdheid ingevolge Alg. Bijstandswet en Wet Werkloosheidsvoorzie ning. Periodiek bedrijfsgeneeskundig onderzoek. Wijziging gemeentebegroting 1979 i.v.m. rijksbij drageregeling sociaal-culturele activiteiten. Wijziging tarieven stadsgehoorzaal per 1-7-1979. Ontwerp-raadsvoorstel inzake het verlenen van medewerking aan de Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten. Behandelingsprocedure structuurrapport Gem. Soc. Dienst. Benoeming twee buitenlandse leden Commissie Huisvesting Migranten. Wijziging onderhoudbegroting 1979 Gem. Soc. Dienst. Aanschaffing meubilair en kantoormachines t.b.v. Gem. Soc. Dienst. Bovengenoemde vergaderingen zijn al le openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatiecen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Begrotingswijziging i.v.m. invoering van de rijks bijdrage-regeling Soc. Culturele Activiteiten per 1-1-1979. Wijziging gemeentebegroting en begroting van een drietal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. Garantie 200.000,— hockeyclub Roomburg. Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Op donderdag 16 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan Maredorp, (ge meenschappelijk met de commissies vóór volks huisvesting en voor economische aangelegenhe den en personeelszaken). Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende Verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: 1. Teekens' Slagerijen B.V., alhier. Oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het koelen, be- en verwerken van vlees en vleeswaren annex verkoopinrichting in het per ceel Rosmolen 30. 2. Firma J.F. Raaphorst, alhier. Uitbreiden en wijzi gen van de brood- koek- en banketbakkerij in het perceel Tesselschadeatraat 20. 3. Gebr. R.J.C. en A.J.M. Preenen, alhier. Uitbrei den en wijzigen van de brood- koek- en banket bakkerij in het perceel Willemstraat 54. Ontwerp-aanpassing van de voorschriften van een aantal bestemmingsplannen. In de verzameladvertentie van 27 juli j.l. werd bekend gemaakt, dat met ingang van 1 augustus 1979 gedu rende een maand ter gemeentesecretarie (kamer 214 van het gebouw Langegracht 72), voor een ieder ter inzage ligt de ontwerp-aanpassing van de voorschrif ten van een aantal bestemmingsplannen aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voor de volledigheid wordt daaraan toegevoegd, dat deze aanpassing betrekking heeft op de volgende be stemmingsplannen en de eventuele gedeeltelijke her zieningen daarvan: uitbreidingsplan 1933, uitbreidingsplannen in hoofd zaak van de gemeente Oegstgeest (1934/, Lopsen- straat, Morskwartier-west, Philosophenpad, Zuidwest II, Houtkwartier-noord, Leiden-noord. Houtkwartier- zuid, Zuidwest herziening 1959, Meerburgerpolder, Stationsplein en omgeving, Groenoord,, Pesthuis polder, Houtkwartier-zuid II, Hoge Rijndijk van de ge meente Zoeterwoude, Vrouwenweg-Vlietweg van de gemeente Zoeterwoude, uitbreidingsplan in hoofd zaak van de gemeente Zoeterwoude, partiëel uitbrei dingsplan in hoofdzaak van de gemeente Zoeter woude, Cronesteinsepolder, Stationsplein en omge ving II, Leiden-noord Vlb, Noord-Hofland van de ge meente Voorschoten, Leiden-Morskwartier, Oegst- geest-Morskwartier en Rodenburgerpolder. In verband met deze toevoeging wordt de termijn van terinzagelegging verlengd tot 15 september 1979. Ge durende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Hoge Morsweg voor doorgaand verkeer afgesloten Maandag 13 augustus a.s. wordt er een begin ge maakt met de aanleg van een riolering-oversteek ten behoeve van het nieuwbouwgebied "Boekhorst". Ongeveer twee weken zal het karwei in beslag nemen. De nieuwe riolering komt dwars over de rijbaan te lig gen, zodat afsluiting vari de Hoge Morsweg nodig zal zijn. De dienst gemeentewerken zal tijdig, daar waar nodig voorwaarschuwingsborden plaatsen. Bestemmingsplan Mare Dorp In de afgelopen week is het bijgewerkte bestem mingsplan Mare Dorp verschenen, dat aan de ge meenteraad ter vaststelling wordt aangeboden. Diegenen, die dus voornemens zijn om naar Finland te reizen,!" dienen er rekening mee te hou den dat Finland alleen met eenLE geldig paspoort kan wordenne bezocht. De Pieterswijk krijgt oude }|j; lantaarns Maandag 13 augustus worden alle, voor zover aai zige moderne lantaarns, rondom de Pieterskerk ei omliggende straten omgewisseld voor andere. Hel Energie Bedrijf Rijnland gaat er nu ouderwetse lan taarns voor in de plaats zetten. Het zijn voorbeelden van oude gaslantaarns die vroe ger ondermeer het Rapenburg sierden, zij het, dal deze nu elektrisch gevoed zijn. In sommige stegen in de Pieterswijk zijn er al enkele| te vinden, zo ook op het onlangs nieuw ingerichte stadhuisplein. Het karwei zal enige weekjes duren en er zullen, daar waar nodig omleidingsborden moeten komen, omdat; sommige steegjes of straatjes, tijdens het plaatsen af- gesloten zullen worden. De Papengracht is de eerste, die aan de beurt is. Verzoek tot verruiming sluitingstijden van Horecabedrijven Het bestuur van de afdeling Leiden van Horeca Ne- f derland heeft het gemeentebestuur verzocht de slui- tingstijden voor alle Leidse Horecabedrijven op vrij-1 dag- en zaterdagavonden te verruimen tot 03.00 uur. f Op dit moment geldt deze verruiming, met een paar uitzonderingen, tot 02.00 uur. In het verzoek van Horeca Nederland zijn tevens be grepen de studentensociëteiten, die dan ook om' 03.00 uur zouden moeten sluiten. Voordat het gemeentebestuur een beslissing neemt op het verzoek van Horeca Nederland, krijgen belanghebbenden de gelegenheid hun reacties daarop te geven. Wie van deze gelegenheid gebruik wil maken, kan dit doen door vóór 10 september a.s. een brief te schrijven aan: de burgemeester van Leiden, Stadhuis. De binnengekomen reacties zullen voor iedereen ter inzage worden gelegd in het informatiecentrum van het Bureau Voorlichting vanaf 10 september a.s. tot de datum waarop het verzoek van Horeca Nederland samen met de reacties daarop, zal worden behandeld in een openbare commissievergadering. Voor nadere bijzonderheden over datum, tijdstip en plaats van deze commissie vergadering raadplege men deze rubriek. voor volwassenen vwo - havo - mavo - meao Kagerstraat 7, 2334 CP Leiden telefoon 071 -15 57 54 Naast dag- en avondopleidingen Mavo-4, Havo en VWO (volledige studie en studie per vak) -zie deze courant van dinsdag 7 augustus-is er ook de afdeling Deze door het bedrijfsleven en de overheid steeds hoger aangeslagen opleiding, kent 3 richtingen: - commercieel-economisch (Nederlands; En- gels; één vreemde taal te kiezen uit Frans, uits of Spaans; Alg. Economie; Commercië le Economie en Statistiek) - bedrijfsecon.-administratief (Nederlands; Engels; Bedrijfseconomie; Bedrijfsadmini stratie; Statistiek en Recht I) - secretarieel (Nederlands; Engels; twee vreemde talen te kiezen uit Frans. Duits of Spaans; Commerciële Economie en Recht I) Wie het volledige pakket (zes vakken) volgt, heeft 3 avonden per week les op maandag, dinsdag en donderdag. Bij voldoende belangstelling ook Meao voor vol wassenen overdag (3 ochtenden). Ook cursorisch onderwijs studie per vak, is mogelijk. Nieuw: Stenografie, gekoppeld aan Nederlands en Engels en/of Duits; of alleen aan Engels en/of Duits (bij voldoende belangstelling). Studieduur: 3 jaar Leeftijd: vanaf 18 jaar Kosten: f 140,- per jaar cursusgeld/schoolbij- drage. Vooropleiding: Mulo of Mavo-4 of gelijkwaardig getuigschrift. Meao is een - waardevolle opleiding voor vervolgstudie als Staatspraktijkdiploma (SPD), Gemeente-admi nistratie (bestuursambtenaar A/GA I). compu terdeskundige. marketingopleidingen, e.a. - toegangspoort tot o.a. sociale akademies, le rarenopleidingen "nieuwe stijl". (avond-)HEAO. Bezitters van een Meao-diploma kunnen binnen een halfjaar deelnemen aan het MBA-examen. Voor de folder met alle gegevens over de dag en avondopleidingen kan men zich wenden tot de administrateur van de Avondscholenge meenschap Boerhaave, Kagerstraat 7,2334 CP Leiden, telefoon (071) 15 57 54. Na-inschrijving is thans nog mogelijk op de maandag-, dinsdag- en donderdagavonden van 18.30 tot 20.00 uur. De schoolbijdrage is dan f 20, hoger en plaatsing kan niet worden ge garandeerd. Bij inschrijving dient het gehele bedrag te wor den voldaan. Avondscholengemeenschap Kagerstraat 7 Boerhaave 2334 CP Leiden (Gebouw Loiiise de Coligny-Scholengemeen- schap) (Telefoon (071) 15 57 54 VERLOVEN uw Juwelier-Adviseur is VERHEUL HAARLEMMERSTRAAT 81 LEIDEN A. H. van Schie en Zn. b.v. vraagt ervaren Sollicitaties: Molenweg 4. Katwijk a/d Rijn. Tel. 01718-12792.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6