Experimenteel Nederlands Jiegental heeft geen -kwaliteit genoeg HAARLEM HONKBAL Messewerper bij Groningen vier jaar niet welkom Proftennistoernooi zonder sponsor RWDM met „Nederlands" team in Rotterdamtoernooi Didi Thurau wint proloog in Duitse Ronde HAARLEM De cijfers van de gisteren gespeelde wed strijden in de Haarlemse Honkbalzesdaagse zijn: Sycamofes: 1-1-0-1-0-0-1-0-3 Nederland: 0-0-0-0-0-2-1-0-1 Werpcijfers :Sycamores: Kevin Cook(7 innings) 4-0-5-1. Phil Thatcher(2 innings) 0-0-2-0. Nederland: Jan Hijzelen- doorn,4 1/3 innings) 3-1-9-2. Jan Venema (4 2/3 innings) 3-1-3-2. All Stars:0-0-5-l-0-l-5-l-x Aztecs: 0-3-0-1-0-0-0-0-2. Werpcijfers: All Stars Bernie Beekman (3 innings) en 2 man: 1-3-4-2. Steve Donovan (5 innings) en 2 man: 4-4-6-0. Jack Shine 1 inning) 1-1-1-0. Aztecs Jeff Cuther 2 in nings) en 5 man 0-1-6-0. Tom Wall, w man: 0-2-0-0, Rigo Rodriguez (2 2/3 innings) en 2 man: 0-2-4-1. Rick Hacker (2 2/3 innings): 1-2-4-2. GRONINGEN Het sec- tiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft gis teravond besloten dat de 41-jarige J. R. gedurende vier seizoenen de thuis wedstrijden van FC Gro ningen niet mag bezoe ken. Het bestuur van FC Groningen zal hem per aangetekend schrijven van deze beslissing op de hoogte stellen. De officier van justitie heeft aange kondigd de Groninger strafrechtelijk te vervol gen wegens een poging tot „ernstige mishandeling en bedreiging". J. R. wierp op zondag 10 juni tijdens de wedstrijd FC Groningen-Telstar voor de nacompetitie van de eerste divisie een mes op het veld. Het mes miste de Telstar- speler Fred Bischot op een haar na. Scheidsrechter Bep Thomas besloot vervolgens het duel te staken. Het sectiebestuur heeft ook tegen FC Groningen maat regelen genomen. Het be stuur van de vereniging is beboet met tweeduizend gulden wegens het doen ho ren van electronisch ver sterkte muziek, die het pu bliek zou hebben opge zweept en R. mede tot zijn daad zou hebben gebracht. Het bestuur van FC Gro ningen heeft aangekondigd tegen deze maatregel in be roep te zullen gaan. iNApORT LEIDSE COURANT DINSDAG 7 AUGUSTUS 1979 PAGINA 11 FC Den Haag morgenavond tegen Telstar (van onze sportredactie) DEN HAAG FC Den Haag komt morgenavond om 19.30 uur in het zuider park voor een oefenwed strijd in actie tegen de eer ste divisie club Telstar. FC DEN HAAG WIL GOODLASS DEN HAAG Als versier- king van de tot dusver wei nig imponerend draaiende ploeg heeft FC Den Haag de Brit Ron Goodlass op het oog. Goodlass, die anderhalf jaar voor NAC speelde, kon niet tot overeenstemming komen met de Bredase club, omdat hij de full-profstatus wilde. Goodlass, over wie al contacten zijn geweest tus sen het bestuur van FC Den Haag en NAC. kan zowel in de voorhoede worden inge zet als op het middenveld. FC Den Haag heeft overigens meer spelers op het oog om de naar de mening van trainer De Visser wat te jonge selectie aan te vullen. Zo kijkt de Haagse club in Denemarken en Engeland rond en beziet te vens wie eventueel in aanmer king komt uit het contingent voetballers dat begin volgende week naar ons land terugkeert wanneer de eerste fase van de Amerikaanse competitie is af gesloten. Tot dusver is bijvoor beeld via via Huub Smeets(ex- AZ en ex-MVV) aan FC Den Haag aangeboden. Geding ingetrokken Ajax geeft fouten toe AMSTERDAM - Ajax heeft gisteren het kort geding te gen mr. J. Masman(voorzit ter stichting arbeidszaken) ingetrokken, omdat bij na dere bestudering van de gang van zaken rond de be sprekingen over een trans fer van doelman Hans Galjé van FC Den Haag door de Amsterdamse club in strijd is gehandeld met de regle menten. In zijn door Ajax gewraakte interview voor de televisie, waarin Masman het had over onbehoorlijk gedrag van de Meerclub, bedoelde de burge meester van Assen juist deze reglementaire onvolkomenhe den. In een verstrekt commu niqué verklaart Ajax het te be treuren dat ten onrechte een relatie is gelegd tussen het voorzittterschap van Masman en zijn positie als burgemees ter van Assen. Schulting in Europese atletiekploeg TURIJN Harry Schulting maakt deel uit van de atle tiekploeg van Europa, die van 24 tot 26 augustus in Montreal deelneemt aan de strijd om de wereldbeker. Schulting. die zondag in Recklinghausen de 400 meter won in 45,1 secon den (beste Europese seizoen- tijd), is een van de vijf lopers, die is gekozen voor de 4 x 400 meter estafette. In Montreal zal pas worden beslist of Schulting inderdaad actief zal zijn. ROTTERDAM Sweitze Roffel en Frans Steur, de beide organisatoren van het jaar lijkse proftennistoernooi in oktober, heb ben te kampen met tegenslag. Hun spon sor heeft ruim drie weken geleden plotse ling afgehaakt „wegens interne moeilijk heden". Daarmee is het dorgaan van het komende evenement (2 t/m 7 oktober) met een prijzengeld van 125.000 dollar in gevaar gekomen. Roffel heeft een volgens zijn zeggen bijzonder inter essant veld van vijf toptennissers gecontracteerd: Wimbledonkampioen Björn Borg, Wimbledonfinalist Roscode Tanner (het „servicekanon") uit de Verenig de Staten en zijn landgenoot Tim Gullikson, die op Wimbledon verrassend Mcenroe versloeg, de weer herstellende Roemeen Ilie Nastase en Tom Okker. „Ze zouden een halve competitie spelen in verschil lende steden in Nederland en een finale in waar schijnlijk Rotterdam", aldus Roffel. De beide tennisorganisatoren startten zes jaar gele den met het AMRO-profennistoernooi (driemaal ge houden) en de beide volgende jaren was er het West- land Utrecht tennistoernooi. Het prijzengeld is in vergelijking met vórig jaar met een kwart verhoogd. De Internationale Ten nisfederatie laat tegenwoordig toe dat in de zogenaamde vrije weken en dat is de eerste week van oktober dergelijke kleine toe rnooien worden verspeeld. „Ik heb zelfs Inter Foot ball ingeschakeld om nog een sponsor te krijgen. Maar dat is tot op heden mislukt. We hopen dat zich alsnog gegadigden melden, want anders gaat het ten- nisevenement verloren", aldus Sweitze Roffel. Nico Jansen met RDWM terug in de Rotterdamse kuip. m i-vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het Oart-spel naar: naam. j^ARLEM Ook een ex- (rimenteel Nederlands ne- jntal heeft niet kunnen im- meren in de Haarlemse |>nkbalzesdaagse. In zijn ^rde ontmoeting in het /alitatief matig bezette jernooi in het Pim Mulier- (adion leed het Oranjeteam i nederlaag met 7-4 tegen Amerikaanse universi- ffitsploeg Fighting Sycamo- s en daarmee werd de in- uk van de beide voorgaan- duels bevestigd. De Ne derlandse formatie zal het RVgende week in Triest zeer "toeilijk krijgen om Italië jan een derde achtereenvol- ende Europese titel af te jouden. inieuw bleek dat niet alleen Nederlandse aanval tekort •hiet, maar tevens dat de ver- iging van het door Hamil- in Richardson voor het eerst „■heel zelfstandig geleide am van te geringe kwaliteit Richardson had gisteravond een overigens opnieuw zeer oed bezet stadion in Haarlem leiding van de defensie toe- ertrouwd aan Jan Hijzelen- doorn. Deze bleek eigenlijk al vanaf het begin van de wed strijd te weinig allure te heb ben om het de Amerikanen erg lastig te maken. Zo moest hij in de eerste twee slagbeurten vier honkslagen incasseren, maar coach Ri chardson trok uit dit optreden niet tijdig de gewenste conclu sies. Hij liet Hijzelendoorn op de heuvel staan tot het eigen lijk al te laat was. Pas in de vijfde innings mocht Hijzelen doorn vertrekken, maar op dat moment leidden de Sycamores al met 3-0. De Nederlande werper, die bij zijn afmars werd begeleid door de cijfers drie maal drie-slag, eenmaal vier-wijd en niet minder dan negen honkslagen moest incasseren, lijkt vdor de Europese titelstrijd in Italië niet de aangewezen man om de Oranje-verdediging te lei den, maar de keuzemogelijk heid van Richardson is be perkt. Eigenlijk heeft hij al leen in Martin Ronnenbergh een startende werper van for maat, voor het overige zal er geïmproviseerd moeten wor den. En dat is bij honkbal al tijd een hachelijke zaak. Want ook Jan Venema, die Hijzelen doorn verving, beschikt over te weinig formaat, terwijl hij bovendien teveel ongecontro leerde ballen in de richting van de thuisplaat laat vertrekken. Naast de gedwongen minde re keuze voor werpers gis teravond had Hamilton Ri chardson ook in het veld enige wijzigingen aange bracht, die puur als oog merk hadden dat de ingezet te spelers konden worden getest in een wedstrijd van wat meer allure dan een va derlands competitieduel. Zo was eerste honkman Henny Jenken uit de ploeg gelaten ten gunste van Arnold Smith en bleef derde honk- bewaker Harm Horeman in de dug-out voor Hans Lem- mink. Deze wijzigingen ble ken geen versterkingen, waarbij het Nederlandse team eens temeer werd ver zwakt doordat Charles Ur- banus in het veld buiten de ploeg was gelaten. Neder lands beste honkballer werd slechts ingezet als aangewe zen slagman voor de wer pers. Zijn positie, die van korte stop, werd overigens niet onverdienstelijk overge nomen door Gerard Blac- quiere, die in een aantal si tuaties blijk gaf mogelijkhe den te hebben. Door al deze veranderingen wekte het geen verbazing dat de Nederlandse ploeg niet op timaal draaide. Toch zijn er gisteravond mogelijkheden ge weest om tot een bevredigend resultaat te geraken. In de ont moeting, die aanzienlijk meer respons bij de toeschouwers Achtervanger Paul Smit is Kirk Bert Staller volgt de prachtige kreeg dan de wedstrijd van zondag, creëerdep de Ameri kaanse studenten zoals gezegd een voorsprong van 3-0 voor- dat Nederland iets terugdeed. Tot dat moment had Kevin Cook op de Amerikaanse heu vel de zaken zeer goed onder controle, hetgeen werd geïllu streerd door het schamele aan tal Nederlandse slagmensen dat hij tot het begin van de zesde innings tegenover zich kreeg: zegge en schrijve ze ventien, die bij elkaar slechts twee honkslagen konden pro duceren. Malaise Daarbij was een tik van Ben Richardson, die aan zijn per soonlijke malaise een eind maakte door de bal voor twee honken weg te ranse len. In de zesde innings kreeg de wedstrijd ineens Anderson van Fighting Sycamore ctie op de voet. een wat ander aanzicht, doordat Arnold Smith een home-run losliet, waarvan tevens Don Wedman profi teerde. De stand was ineehs 3-2, en er leek een boeiend vervolg mogelijk. De Syca mores vergrootten de marge door een homer van Doug Myers weer tot twee punten (4-2), maar opnieuw was Ne derland tot een antwoord in staat. Gerard Blacquiere scoorde, daartoe in staat ge steld door een gemiste vang- bal in het verre veld van Mark Walberg op een fraaie tik van Oranjespeler Sidney Hickinson. Er werd opnieuw beraad ge voerd op de Amerikaanse heu vel, maar Cook mocht nog blij ven. Even later moest hij toch zijn biezen pakken, hij werd opgevolgd door Phil Thatcher, die echter Nederlande misgre pen nodig had om overeind te- te snel af. Hoofscheidsrechter blijven. Het Oranjeteam kreeg twee honken bezet met nul man uit, maar achtereenvol gens sneuvelden Urbanus, Wedman en Smith en weg wa ren de kansen op verkleining van de achterstand. Deze misgrepen kregen de uit werking van een mentale dreun, want er volgden in het veld enige fouten, mede waar door de Amerikanen konden uitlopen tot een beslissende voorsprong van 7-3 in de ne gende innings. Dat pinch-hit- ter Rock Angela er in de ge lijkmakende slagbeurt met een home-run nog 7-4 van maakte, was slechts van belang voor de statistiek. De indruk dat het Nederlandse team nog lang niet op het peil is dat volgende week vereist zal zijn, bleef kaarsrecht overeind staan. In het middagduel wonnen de All Stars met 13-6 van de Aztecs. FRANK WERKMAN MUNCHEN De Westduitser Didi Thurau heeft voorlopig aan de ver wachtingen voldaan. Hij won gistera vond de proloog van de ronde van zijn land, die voor het eerst sinds 1961 weer op het internationale wielerpro- gramma staat. Thurau legde het zes kilometer lange parcours in München af in 7 minuten en 41,8 seconden. Hij J was daarmee bijna drie seconden snel- Ier dan de Belg Roger de Vlaeminck en vijf en een halve seconde sneller dan wereldkampioen Gerrie Knete- mann. Gregor Braun, die deze maand zijn wereldtitel achtervolging niet zal verdedigen in Amster dam, was de pechvogel van de proloog. Kort na de start kreeg hij een lekke band en kwam hij ten val. Braun krabbelde snel overeind en reed net parcours rond het Olympisch stadion in München helemaal uit, maar zijn tijd leek ner gens naar. Na overleg met de wedstrijdcommis sarissen mocht Braun de proloog, dit was be paald niet conform de reglementen, overrijden. Het bezette in zijn tweede rondgang - enigszins uitgeblust - de negende plaats. De uitslag: 1. Didi Thurau (Wdl), 6 km in 7 jnin. 41.8 sec.; 2. Roger de Vlaeminck (Bel) i' 7.44.6; 3. Gerrie Knetemann (Ned) 7.46.3; 4. il Ludo Peeters (Bel) 7.46.4; 5. Sean Kelly (Ier) tf 7.47.1; 6. Francesco Moser (Ita) 7.48.6; 7. Jean- Ue van den Broucke (Bel) 7.50.4; 8. Klaus-Peter Thaler (Wdl) 7.53.5; 9. Gregor Braun (Wdl) 'i 7.54.3; 10. Fridolin Keiler (Zwi) 7.55.3; 12. Bert Pronk 7.59.3; 14. Aad van den Hoek 8.00.9; 15. Jan Raas 8.04.3; 18. Bert Scheuneman 8.06.0; 23. Cees Priem 8.08.4; 30. Fedor den Hertog 8.11.6; 56. Martin Havik 8.21.8. Joop Zoetemelk heeft gisteren in Chateau-Chi- non in Frankrijk zijn negentiende overwinning in dit seizoen behaald. Hij won het criterium van Frankrijk voor 15.000 toeschouwers. Het was een levendige wedstrijd, tijdens welke ver schillende uitlooppogingen van tourwinnaar Bernard Hinault mislukten. De Fransman Mi chel Laurent forceerde twintig kilometer voor het einde de beslissende ontsnapping. Zoete melk en zijn ploegmakker Mathis gingen mee. Eenmaal voorop, demarreerde Zoetemelk op nieuw om met achttien seconden \oorsprong te finishen. De Belgische Wielerbond heeft Roger de Vlae minck officieel ingeschreven voor het wereld kampioenschap achtervolging, dat tijdens de laatste week van augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt gehouden. De Vlaeminck maakt in Amsterdam zijn debuut als achtervolger. Voor hem is in Italië een speciale fiets en een ultra-licht aërodynamisch wieler- pak ontworpen. Het belooft een erg interessant achtervolging- stoernooi bij de profs te worden in Amsterdam. Uit Italië druppelen berichten binnen dat Fran cesco Moser ook wil deelnemen. In 1977 te Monteroni werd Moser wereldkampioen. Voorts heeft de organisatie Gerrie Knetemann en Joop Zoetemelk benaderd. Zij hebben op het verzoek nog niet geantwoord. Verder staat wel de deelneming vast van Roy Schuiten, Herman Ponsteen en de Noor Knut Knudsen. Mogelijk komt daar ook nog de Belg Ferdi van den Hau te bij. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het Engelse Dart-spel. Een leuk kadootje, nietwaar! ROTTERDAM Het internationale voetbaltoernooi in Rotterdam, waaraan vrijdag en zondag RWD Molenbeek, Ipswich Town, PSV en Feyenoord deelnemen, zal geheel volgens de FIFA-regels worden gespeeld. De organisatoren van het toernooi wilden, indien een wedstrijd ook na ver lenging in een gelijkspel zou eindigen, via de Amerikaanse „Shoot-Outs" een beslissing afdwingen. De reglementen staan de introductie van deze „Strafschop" van dertig meter echter in de weg. Het Belgische RWD Molenbeek telt vijf Nederlanders in zijn se lectie. Naast Nico Jansen, Jan Boskamp, en Jan Ruiter, die al langer bij RWDM speelden, kocht de Brusselse formatie in de afgelopen transferperiode Hans Erkens van Ajax en Rob de Kip van Haarlem. Nederlandse inbreng is er ook bij het Engelse Ips wich, dat Frans Thijssen en Arnold Mühren in de basisopstelling heeft. Feyenoord zal het zonder de geblesseerde Wim Jansen moeten stellen. Vorig jaar werd hij uitgeroepen tot de beste spe ler van het Rotterdamse toernooi. Dit jaar maakt Michel Valke, de aanwinst van PSV die momenteel in topvorm verkeert, een goede kans op deze titel. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 10 augustus, 19.00 uur: Ipswich Town-PSV., scheids rechter Hennie Weerink. 21.00 uur: Feyenoord RWD Molen beek., scheidsrechter Charles Corver. Zondag, 12 augustus, 18.00 uur: verliezersronde, scheidsrechter Bart Ram. 20.00 uur: Finale., scheidsrechter Henk van Etteko- ven. Didi Thurau gaat het maken in de Ronde van West Duitsland.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11