Rijk trekt 4,4 miljoen uit toor beveiliging van Universitaire laboratoria sburgs 5 Bloem en corso lherontdekt zom er bloem en Centrum Scala van cursussen in Van de Capellen speelt magere halve finale LEIDEN Het Vrijetijdscentrum aan de Breestraat start begin september weer met een aantal kursussen. In het cen trum ligt een kursussenbrochure gereed waarin de vele mo gelijkheden zijn beschreven. Ook is er dit jaar weer een aantal kursussen aan de reeds lange lijst toegevoegd. Zo kunnen nu ook wandkleden gemaakt worden en kan men zich verdiepen in de popelectronica en er is een kursus ge schiedenis. Natuurlijk worden de andere aktiviteiten zoals de vrijdagavond-popshow. Hot House jazz, het filmhuis en het sportcafé voortgezet. 's Maandags is er een beginnerskursus Yoga van 15 lessen. Ook is er dan Tai Chi voor gevorderden. Dit is een oude Chinese be wegingsleer, gebaseerd op het yin en yang, het aktieve en pas sieve grondbeginsel van de Oosterse filosofie. Maandag is er ver der een gitaar- en saxofooncursus en wordt men over fotografie onderricht. Dinsdagavond wordt er aan jazzballet gedaan en is er de muziekworkshop, waarbij muzikanten de ruimte krijgen solistisch op hun instrument te improviseren. De workshop is duidelijk geënt op de jazzmuziek en enige kennis van muziek theorie is gewenst. Dinsdags kan er verder worden getekend en geschilderd, geëtst en potten worden gebakken. Ook is er een kursus huis-, tuin- en keukenelectra. Woensdag is er de gitaar- kursus, jazzballet voor beginners, tekenen en schilderen, wand kleden maken, saxofoonles en een kursus Bouw je eigen ver sterker". Sinds enkele maanden wordt door een groepje mensen van het Leids Vrijetijds Centrum gewerkt aan de oprichting van een vi- deogroep genaamd het Leids Stads Journaal (LSJ). Zij willen specifiek Leidse onderwerpen verzorgen voor een journaal. Dit journaal zou uitgezonden kunnen worden in het voorprogram ma van de Leidse filmhuizen. De groep van het LSJ werkt zich momenteel in met de apparatuur van de Leidse universiteit en hoopt zich eind september aan het publiek te kunnen voorstel len. De inschrijving voor de kursussen is mogelijk op het kantoor van het LVC aan de Breestraat 66 en start op maandag 6 augus tus. Het cursusgeld moet direct bij inschrijving worden betaald. Het is niet mogelijk telefonisch te reserveren. Het kantoor is ge opend van maandag tot en met vrijdag van 12.00 - 17.00 uur. Een kursuskaart is tevens een lidmaatschapskaart en geeft kor tingen op pop- en jazzconcerten en films. Vandaag ontmoeting met titelverdedigster Van de Feen KATWIJK Voor de twee de maal dit seizoen staan Arnold van de Capellen en Robert-Jan van de Feen van daag op tennispark Zee en Duin in een B-finale tegen over elkaar. De eerste keer was in Alphen, waar Van de Capellen met de eer ging strijken, maar op Zee en Duin is Van de Feen titel verdediger en dat moet een extra stimulans betekenen. In de halve finale manoeu vreerde Van de Capellen zich langs Madera die er dit seizoen maar niet in slaagt een toer nooi op zijn naam te brengen. De eerste set ging gelijk op,*zo dat de tie-break uitkomst moest brengen. Deze werd met 74 door Van de Capellen in winst omgezet. In de tweede set kwam Van de Capellen voor hij er erg in had met 30 achter te staan, waarna hij de set min of meer liet lopen (0 6). Via wat geluk met ballen op de lijn liep Van de Capellen in de derde set uit. Bovendien had Madera, naar hij na afloop zei, de drie-setter van de vori ge dag tegen Adri van Leeu wen nog in de benen. Met een laatste krachtsinspanning overleefde Madera op 05 twee matchpoints, maar ver der dan 25 kwam hij niet. Marcel Vos, de zestienjarige Amsterdamse districts C kam pioen, is door Robert-Jan van de Feen in zijn opmars gestuit. Na Groen en Brooshooft was het gisteren Van de Zee, die in Vos zijn meerdere, moest er kennen. Vooral in de derde set was er voor de moegespeelde Van de Zee geen houden meer aan (57, 75, 1—6). Routi nier Van de Feen zag evenwel kans zijn taktiek op het spel van Vos af te stemmen. Met 6—7, 36 moest de jeugdige Amsterdammer, die aantoonde beslist op de B-lijst thuis te ho ren, het veld ruimen. Bij de dames zijn de finalisten nog niet bekend. Naast Astrid Veenman en Alice Meyer speelden Tine Langeveld (6— 4. 6—4 tegen Hanneke Rother) en''Maureen Meyer (6—3, 6—1 tegen £ls Kales) zich bij de laatste vier. Arnold van de Capellen komt eveneens uit in de eindstrijd van het herendubbel. Samen met Jaap Temminck versloeg hij met 63, 64 het duo Meyer/Van de Kwast. De te genstanders in de finale zijn Visbeen en Brooshooft, die via 62, 64 te sterk bleken voor Van de Feen/Peters. In het damesenkel C won Anneke Overloop uit Rijnsburg van Truus Tönjann die als tweede stond geplaatst (63, 76). In de finale staat ze voor de" moeilijke taak Astrid Veen- man partij te geven. In het herenenkel D troefde Katwij- ker Jan Willem Lugthart zijn oudere neef Maarten Lugthart die als. favoriet genoteerd stond op de plaatsingslijst, in' drie sets af, waarmee hij de fi nale bereikte. PAUL THEUNISSEN ADVERTENTIE Een kwaliteits motor heeft recht op kwaliteits service. Uohnson SERVICE Getrainde service technici Speciaal gereed schap Alle benodigde or derdelen Jachthaven Poelgeest Haart «nmerlre tcv aart 16A. Oegstgeest Te». 071-154054. b.g.g. 1567SS ««wtvtldvonvetvW 'CJohnsan -^TAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1979 PAGINA 3 jjj (S) 22 40 dagaH,IDEN Het ministerie n Onderwijs en Weten- ïappen heeft een bedrag n 4,4 miljoen gulden toe- nwstegd voor het treffen van ^gUigheidsvoorzieningen bij •-pop- laboratoria van Botanie 2\ Zoölogie. Een deel van 24{ bedrag zal besteed won n voor de verplaatsing n de vakgroep dierenfysi- jgie naar het Gorlaeus la boratorium en ten behoeve van maatregelen in het Rijksherbarium. De verbete ringen voor het werken met radio-actieve stoffen in de bestaande laboratoria van Botanie en Zoölogie zullen in in 1980 voltooid worden Het college van bestuur van de Leidse universiteit heeft dit la ten weten naar aanleiding van vragen van het lid van de uni versiteitsraad F.M. Boon. Deze had zijn verontrusting geuit over de onveiligheid ten aan zien van het werken met ra dio-actieve stoffen. Het college van bestuur laat weten, dat er overleg gevoerd wordt met het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen over de nieuwbouw voor de subfacul teit der Biologie. „Recentelijke ontwikkelingen in dit overleg geven de hoop, dat in 1982/1983 een begin kan wor den gemaakt met een eerste fase van de nieuwbouw, waar-, in die vakgroepen van de sub faculteit zijn begrepen die tot de isothopengebruikefs moe ten worden gerekend. Het universiteitsbestuur is van mening, dat de geconstateerde onveiligheid bij de laboratoria geen gevaren voor de omge ving oplevert. Voor de opslag van radioactieve stoffen wordt momenteel het Radioaktief Afval Depot op het Overwete- ringsterrein verbouwd en vol gens de wettelijke normen verder geschikt gemaakt voor opslag. De verbouwing zal vol gende maand gereed zijn. Buitenlandse werknemers protesteren ue ouiteniandse werknemers die uit hun brandgevaarlijke pensions in Leiden moeten vertrekken en min of meer ge dwongen zijn naar het migran tencentrum in Leiderdorp te verhuizen, hebben gistermid dag voor het Leidse gemeente huis gedemonstreerd. Zij ho pen. met deze aktie wat meer aandacht voor hun problema tiek te krijgen. Zij zien de min of meer gedwongen verhuizing als een deportatie naar een ghetto in Leiderdorp. De bui tenlandse werknemers willen geïntegreerd blijven in de Leidse bevolking en zij eisen daarom ook vervangende woonruimte in Leiden. Hun zaak wordt dinsdag in de raadscommissie volkshuisves ting nog eens besproken. êningshandeling: Burgemeester A. J. Vis „schildert met bloemen" onder toe oog van corso-ontwerper Joop Visser LEIDS JUBILEUM BLUKT TELFOUT TE ZIJN O de. ub, Eén van de corsowagens die gisteravond geëxposeerd werden iTsiIjnsburg/leiden „Ik 'per^n hier onder valse voor- cC°Itndselen naartoe gelokt", zo (toogde burgemeester A. J. is van Leiden gistermiddag dens de officiële opening in het Rijnsburgse corso dat indaag door de Leidse regio jjdt. De Leidse burgemeester as voor de opening uitgeno- Igd omdat het de 25e keer |u zijn dat het kleurrijke loemencorso ook de stad Lci- tn aandoet. Voor zijn speech lid de burgervader een aantal (■anten uit die tijd geraad- dat door Leiden gereden zou hebben. Nadere onderzoekin gen leerde de wakkere Vis dat het Rijnsburgse corso in 1955, dus één jaar later voor het eerst, binnen de stadspoorten te zien was. Burgemeester Vis die het cor socomité met deze feiten ver raste wilde de onnauwkeurig heid wel door de vingers zien en opende zichtbaar genietend van de paniek in de corsogele- dereri, het 33e Rijnsburgse bloemencorso. „In 1954 kregen we in ieder geval de eerste bij drage van het gemeentebe stuur van Leiden", aldus voor zitter C. Leeuwenburg van de Stichting Rijnsburgs Bloemen corso, die burgemeester Vis uitnodigde volgend jaar dan maar weer terug te komen. „Schilderen met bloemen" is het motto van het Rijnsburgse bloemencorso, ontworpen door Leidenaar Joop Visser en ar rangeur Van der Berg uit Wassenaar. Uitgebeeld zijn on der meer „De Stier" van Pau- lus Potter en „Aardappeleters" van Vincent van Gogh. Even als 24 jaar geleden toen het corso voor het eerst door Lei den reed, is er een praalwagen gewijd aan de schilder Rem brandt. Ook wordt nogal wat aandacht besteed aan moderne schilderkunst. Dertien praalwagens, 30 perso nenauto's en 24 muziekkorp sen lopen vandaag mee in de optocht die dit jaar naast Rijnsburg en Leiden ook Oegstgeest en Noord wijk aan doet. Onlangs is besloten om Leiderdorp niet meer te bezoe ken. In deze plaats is de laatste jaren erg weinig belangstelling voor het corso. Dit terwijl de afstanden voor muziekkorpsen en figuranten een reëel be zwaar vormen. Na afloop van het corso gaan de praalwagens naar de Noordwijkse Koningin Wilhql- minaboulevard. Daar zullen ze tot en met zondag te bezichti gen zijn. Daarna wordt het corsomateriaal ingezet bij bloe mencorso's in Katwijk, Den Haag en de Duitse partnerge meente Siegen. Het heeft in Rijnsburg nogal wat voeten in aarde gehad om het corso op tijd klaar te krijgen. Door het wegvallen van de gebruikelij ke zaterdagveiling in Flora, is vrijdag een erg drukke dag ge worden in het veilingcomplex. Het opbouwen van het corso wordt er dan bepaal niet een voudiger op. Het Rijnsburgse Bloemencorso doet dit jaar een stap terug in de geschiedenis van de bloe- menoptocht. Kenmerkte een voud en schaarste de eerste corso's, in de loop der jaren is het corso bloemrijker in kwantiteit en veelheid van soorten geworden. Joop Visser is dit jaar een beetje terugge vallen op de zomerbloemen waar de eerste ontwerpers op aangewezen waren. De laatste jaren verwerkten de arran geurs veel bolbloemen die v origine in het voorjaar bloeien.' De nu gebruikte bloemen zijn dagelijks in grote hoeveelhe den op de bloemenveilingen te verkrijgen. •Chi 03 lied|AZERS\VOUDE Speel tuinvereniging „De Rode ns 3ip" organiseert van maan- jig 13 tot en met vrijdag 17 (igustus te Hazerswoude- ijndijk de jeugdvakantie- 7-1!eek 1979. Diverse activitei ten, die vrijwel alle worden g l'^itplooid in de wijk Rhynen- 8.3jrrch, vinden plaats dank zij 9-OCfe (financiële) medewerking ®rs,kn het winkelcentrum aan e®rp Da Costasingel, dat aan de ingtlering van het derde lustrum ier.ie is. Hoogtepunt hiervan is en et groot zomerfeest, dat op enrijdag 17 augustus vanaf Jtui30 uur wordt gehouden in )e -ft omgeving van het winkel- ervantrum. ^ag-puw van eén huttendorp in 4 speeltuin, het vervaardigen an maskers en muziekinstru- lenten, een picknick, een, erkiezing van de burgemees- ir van het huttendorp, volks dansen en een optocht achter een draaiorgel vormen de pro grammapunten van de eerste dag. Op 14 augustus: opdrach- tenspel, poppenconsultatiebu- reau, plus vervaardiging van werkstukken die op vrijdaga vond 17 augustus worden ge ëxposeerd tijdens het zomer feest. In de nacht van 14 op 15 augustus brengen de kinderen de nacht door in het hutten dorp. Op woensdag 15 augus tus: zwemmen in De Dolfijn, roeien in de vijver bij het ge meentehuis, een surprise voor de kleuters en een discofestijn voor de ouderen. Op 16 augus tus: vissen in de vijver, behen digheidswedstrijden op de fiets en een bezigheidsspel. Vrijdag 17 augustus staat de gehele dag een spelletjeskermis gepland. De kinderen kunnen dan ach ter de speeltuin De Rode Wip, op een heus paard rijden. prefer Maat wint Rijnsburgs va ra plu - hangen l0-J (SJIJNSBURG Peter Maat kan het langst van alle Rijns- Hl rgers aan een paraplu hangen. Hij is gisteren tenminste impioen geworden door 2 minuten en zes seconden aan de lu te bengelen. Tweede werd R.C. Heemskerk met 1 mi- iiut en 59 seconden terwijl Nico van Egmond als derde ein- 7Jgde met een tijd van 1 minuut en 27 seconden. Bij de da- 9les werd Margriet van Egmond met 1 minuut zes seconden »rt>ijrinnaar, gevolgd door Arianne Heeringa met 1 minuut en 1 pfceonde. Haa|et was gisteren voor het feestende Rijnsburg toch al een suc- n.fesvolle dag. Vooral de opkomst voor de wandeling door het ei- n dorp, georganiseerd door de lokale Oranjevereniging, was gekend. Vorig jaar namen 120 mensen aan de tocht door het; rp deel. Men hoopte dit keer op een verdubbeling. Het wer- (S>n er vijfhonderd. ird.'anavond wordt de feestweek afgesloten met een grootse taptoe. ze begint om half negen voor Het raadhuis. Laatste hand aan spoorbrug over Warmonder Leede Kort voor de bouwvakvakantie is de laatste hand gelegd aan de spoorbrug voor de Schi- pholspoorlijn over de Warmon der Leede. Hier lopen de tra- cé's van de' toekomstige inter- c-'tyverbinding en de spooorlijn Rfaarlem-Leiden nog broeder lijk naast elkaar. Even verder op zal de nieuwe lijn over het oude traject „heenspringen" richting Amsterdam. De ver binding tussen Schiphol en Amsterdam-Zuid is .al operatio neel. Schiphollijnbouwer Arti- cbn legt in de Leidse regio de laatste hand aan bruggen en kustwerken. Het duurt toch nog tot mei 1981 voordat de supersnelle spoorverbinding tussen Amsterdam en Den Haag gereed is. Het eindpunt van de Schiphollijn ligt voorlo pig in Amsterdam-Zuid. De N.S. hoopt in de verre toe komst de treinreizigers in het Amsterdamse centrum te kun nen afleveren. Dit zou een mi nimum-voorwaarde kunnen zijn voor het succes van het rrjljoenenproject.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3