Noord wijkers dreigen met harde acties Leidschendams autouse eindpunt van Pioneer-rit KPJ opent seizoen met sportdag voor touwtrekwedstrijden liefdesverdriet uits, Rijnsburg liep uit Noordwijkerleefdèt Noordwijkerhoutse speelweek trekt ruim 300 deelnemers We zijn overlast bar-dancingbezoekers spuugzat NOORDWIJK De bewoners van de Pieternelweg en de Van Hardenbroek- weg zijn de overlast van de bar-dan- cingbezoekers spuugzat en dreigen met harde acties. In een open brief hebben zij gisteren fel gereageerd op de wantoestanden in het uitgaanscentrum van de badplaats, voor al in de nachten van zaterdag op zondag tussen één en vier uur. De schrijver van de brief verklaarde beslist onbekend te willen blijven. „Ik ben bang, dat we an ders stenen door onze ramen kunnen verwachten". Deze angst typeert de situ atie en de verslechtering van het leefkli maat in de vroeger zo rustige woonstra- De klachten van de bewoners zijn vrij wel gelijk aan die van de Emmawegbe- woners, die onlangs een schrijven richt ten aan het gemeentebestuur en daarin protesteerden tegen de overlast, welke zij ondervonden van de bezoekers van de bar-dancings in hun omgeving. „Toeterend en schreeuwend communi ceert men met elkaar, zodat menige be woner en ook kinderen wakker worden. Bovendien staan ze in je tuin te kotsen of te plassen, terwijl gelijkertijd allerlei, smerige taal over de straat gaat". Het af gelopen weekeinde (28/29 juli) was het weer een verschrikking, melden de be woners. Aan weerszijden stonden de straten volgeparkeerd en op de parkeer verboden werd niet gelet. Zelfs op de stoep kon men niet lopen, omdat ook deze met auto's was volgezet. Ten einde raad had een der bewoners 's nachts om twee uur de politie gebeld, terwijl een ander in een telefoontje had gedreigd met een buks op de herrieschoppers te zullen gaan schieten. Een en andermaal waren op de telefoni sche meldingen politiepatrouilles ver schenen, maar bij hun komst bleken de vogels reeds gevlogen. De brief van de Pieternelweg- en Van Hardenbroekwegbewoners wekt de in druk dat de politie min of meer machte loos staat tegen de massaliteit van het aantal parkeerovertredingen en de ver oorzakers van het nachtrumoer. Zij ver langen dat de gemeenteraad aan de poli tie meer bevoegdheden verleent, dan waarover zij tot nu toe beschikt. Kenne lijk doelt men op het vaststellen van een zogenaamde w^gsleepverordening, zoals die in sommige steden functioneert. De fout-parkeerder draait dan voor de ge woonlijk zeer hoge wegsleepkosten op en kan zijn auto alleen in kantoortijd tegen betaling van de kosten terugkrijgen. Het uitschrijven van parkeerbonnen sor teert bij dit publiek namelijk geen of slechts een gering effect, omdat de vast gestelde boete van vijf en twintig gulden meestal door de chauffeur en z'n passa giers gezamenlijk wordt betaald. „Als er geen maatregelen getroffen wor den, dan zullen we zeer zeker zelf gaan ingrijpen", dreigen de tot wanhoop ge dreven bewoners van de Van Harden- broekweg en Pieternelweg en omgeving. Zij denken aan harde acties, eventueel het inzetten van knokploegen, al dan niet met honden. Verder is het niet uit gesloten dat men in een procedure de ge meente aansprakelijk gaat stellen, omdat deze in gebreke zou blijven maatregelen te treffen om de orde en rust in de woongebieden te verzekeren. De politie verklaart met de rug tegen de muur te staan. Het enige wat zij kan doen is het uitschrijven van bonnen en dat gebeurt al, soms met honderden te gelijk. Maar daarvan gaat over het alge meen op de bar-dancingbezoekers wei nig of geen effect van uit. Men betaalt de bon en gaat de volgende maal weer op een verboden plek staan. Op een top-avond met een invasie van zo'n achta tienduizend bezoekers, die met enkele duizenden auto's worden aangevoerd, is het bovendien onmogelijk alle overtreders te bekeuren. Binnenko mende klachten tracht men steeds zo goed mogelijk op te lossen, zo werd van politiezijde verzekerd. REGIO Volop belangstelling voor sprietlopen in Rijpwetering RIJPWETERING Al ruim honderd deelnemers hebben zich gemeld voor het Nederlands Kampioenschap Sprietlopen, dat komende zondag in Rijpwetering wordt gehouden. Het belooft zondag dan ook een waar spektakel te worden, in drukwekkender dan in de voorgaande jaren. De orga nisatie van het gebeuren is dit althans van mening. De wedstrijden beginnen om twaalf uur voor de kinderen; volwassenen kunnen vanaf twee uur proberen droog de overkant van de Akersloot aan de Pastoor van der Plaatstraat te bereiken door zich balance rend over een stevige boom stam voort te bewegen. Hoofd prijs is een heel varken. In schrijving is nog mogelijk aan de start. Volwassenen betalen vijf gulden en kinderen een gulden. ZOETERWOUDE Het nieuwe seizoen van de Zoetermeerse KPJ be gint zondag traditiege trouw met een sportdag. Vanaf elf uur kan er op het Loethe-terrein met allerlei ludiek sporten en verschillende atletie- konderdelen punten ver zameld worden. Ook zijn er verschillende onder delen die in koppels af gewerkt dienen te wor den, maar deze tellen niet mee voor het pun tenklassement. Uiter aard zijn er enige leuke prijzen te verdienen, die 's avonds in het KPJ- home uitgereikt zullen worden. De muziek van Studio 17 staat er dan borg voor dat er ook ge danst kan worden. De sporten die zoal aan bod komen zijn verspringen en hoogspringen, zowel voor da mes als heren. Daarna staat er een touw-trek-car-race op het programma. Hierbij is het de bedoeling om zittend in een karretje jezelf zo snel mogelijk vooruit te trekken. Het vol gende onderdeel langlaufen is een ludiek spel waarbij één dame en één heer een stukje lopen op een plank waarop klompen vastgemaakt zijn. Daarna zal er door de heren een afstand van 1500 meter ge lopen worden, terwijl de da mes de 400 meter zo snel mo gelijk moeten zien te over bruggen. Jaarlijks is dit een enorme prestigestrijd. Voordat er dan een koppelwedstrijd hardlopen is, zal eerst het my sterieuze onderdeel „aardap- pelpoepen" afgewerkt worden. Met touwtrekken zal de dag afgesloten worden. Inschrijven is mogelijk vanaf kwart voor elf. LEIDSE COURANT. VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1979 NOORDWIJKERHOUT Ruim driehonderd kinderen nemen dit jaar deel aan de „speelweek", die traditiege trouw in de op een na laat ste week van de vakantie in Noordwijkerhout wordt ge houden. Gisteren stond een rolschaatswedstrijd bij het „Kokkerbad" op het pro gramma. De feestweek ging van start met een ballonnenwedstrijd, die werd gevolgd door een kindersongfestival. Tevens hebben de deelnemertjes zich de laatste dagen kunnen bezig houden met straattekenen, een duinspeurtoecht en een fiet- spuzzeltocht. De poppendokter hield een ochtend spreekuur en er was een wedstrijd r- rubberboten. p£ op Vandaag is het al weer de lfru ste dag van de speelweek. zei wordt een modeshow gehAi den, die is voorbereid in all doezalen en vanavond drfei er een Rad van Avontuurya het parkeerterrein van Pufrii kendam. ge LEIDERDORP Een i£e de Leiderdorpse Sijpestt geparkeerd staande auto vannacht omstreeks vi uur geheel uitgebrand, auto stond voor de woni van de eigenaar. De Leiderdorper werd vj nacht wakker omdat hij g hoorde rinkelen. Toen hij nj buiten keek, zag hij zijn ai reeds in lichterlaaie staan. brandweer kon niet verhinc ren dat de auto geheel u brandde. De politie stelt e onderzoek naar de oorzaak Een La Buikre uit 1907. LEIDSCHENDAM Het Natio naal Automobiel Museum in Leid- schendam is op zondag 26 augustus het eindpunt van de traditionele rit van de Pioneer-automobielen club (PAC), die dit jaar voor de 24e maal wordt gehouden. Aan de rit, die op zaterdag 25 augustus om negen uur precies begint vanaf het Zeister Slot, nemen ongeveer 80 wagens, die gebouwd zijn tussen 1898 en 1937, deel. De stoet antieke en klassieke voertui gen vormt in feite een rijdend mu seum, dat een interessant overzicht biedt van de ontwikkeling van de auto. De oudste deelnemende wagen is een Panhard Levassor, waarmee vijf personen erg ruim maar niet comfortabel kunnen worden ver voerd. De wielen zijn namelijk van massief rubber. Een iets jongere Rolls-Royce is daar entegen ook nu nog een ideale reis wagen, waarmee men geruisloos n zeer comfortabel over de wegen kan suizen. Ook de Stanley stoomwagen, een Amerikaans produkt uit 1913, rijdt in feite zonder gerucht, de ma chine van deze voor groepsvervoer ingerichte automobiel telt nog geen twintig bewegende onderdelen. In de stoet trekken tevens verschil lende nieuwe wagens mee, voertui gen die tot voor kort niet in het be-, stand van de PAC voorkwamen. Een bijzondere aanwinst is de La Buire, een in 1907 in Frankrijk gebouwde auto. het open koetswerk, een zoge naamd Tonneau-model, biedt aan on geveer vijf personen plaats. Door de afwezigheid van de voorruit en de kap hebben de inzittenden een onbe lemmerd uitzicht. De 4-cilinder mo tor heeft een inhoud van 1.400 cc. De wagen kan een snelheid van onge veer 60 kilometer per uur bereiken. Dat de bouw van zo'n wagen erg be werkelijk was blijkt wel, wanneer men de wielen aan een nader onder zoek onderwerpt; het zijn spaakwie- len. Een andere opmerkelijke deelnemer is een Austin uit 1926 die, overeen komstig de toen geldende gewoonte, met geheel geperst plaatstaal ge maakte wielen. Deze waren sneller te maken en zodoende veel goedkoper. Hoewel de carrosserie open is, ver schafte de wagen - met een cilinder inhoud van 1496 cc en een top'van 90 kilometer per uur. - de inzittenden veel meer bescherming dan andere open wagens. De stoet oude auto's vertrekt zater dagmorgen om negen uur en rijdt via onder meer Woerden, Oudewater, Montfoort, Nieuwkoop, Leimuiden, Nieuwe Wetering, Kaag, en Lisse naar Noordwijkerhout, waar bij con grescentrum Leeuwenhorst het eind punt van de eerste etappe is. Daar vandaan wordt de volgende dag om half elf vertrokken, waarna de onge veer 80 antieke wagens, wanneer er geen uitvallers zijn, rond de klok van half twaalf in Leidschendam arrive- W ASSENAAR De 61-jaj ge J.P.W. Scholtz is gisti middag bij een frontale h sing met een truck om 1 leven gekomen. De he Scholtz reed met zijn at op de Rijksstraatweg, botsing kwam tot stand to de automobilist plotseli: naar de linker inhaalstro* uitweek. De man reed richting Leid op de inhaalstrook ter hoo| van de Rust en Vreugdlaan in tegenovergestelde richti kwam een losse truck, ook de inhaalstrook. Door nog c bekende oorzaak week de t stuurder van de personenaii1^ naar de andere inhaalstroc,€ uit met als gevolg een front^^ botsing met de truck. De tru sloeg enkele malen over kop en de personenauto wel j weggeslingerd. De bestuurc? van de auto was op slag doc^ Het verkeer op de RijksstratÏJ weg is ongeveer een uur stremd geweest ten gevol\J van het ongeval. Dodelijk ongeval op Rijksstraatweg p RIJNSBURG Heel Rijnsburg leek gistermiddag te zijn uitgelopen om de touwtrekwedstrijden op het Raadhuisplein bij te wonen. In totaal 16 teams namen aan de wedstrijden deel. Eerste werd de fa milie Van der Burg, tweede H. Van Egmond en der de het team van de Katwijkse brandweer.51 Maar liefst 33 ruiters met een span paarden meldden zich aan de start voor het ringsteken voor paard en wagen. De eerste prijs voor het mooiste geheel ging naar H. Grimbergen uit Voorhout, de tweede prijs was voor Glasbergen uit Rijnsburg en de derde prijs voor G. de Lange uit Katwijk. De beste ringsteker bleek de heer Haasnoot uit Kerkdriel. G. de Mooij uit Rijnsburg haalde de tweede en R. de Lange de derde prijs. De wedstrijden tobbetje steken trokken 68 paren, waarvan Kas Pauw en Gerard Heemskerk als eerste eindigden, de dames Paap en Bakkenes als tweede en Hans en Gert Jan van Delft als derde. Kees Schijff won het boegsprietlopen bij de senioren en Tonnie Bakker bij de junioren. Voor de kinderen werd deze feestdag afgesloten met een lampi- onnenoptocht waaraan zo'n duizend kinderen deelnamen. Vana vond is er een wandeltocht over tien kilometer. De tocht gaat om half zeven van start voor het raadhuis. Het parapluhangen begint vanavond om kwart over acht, eveneens voor het raad- Ook het boegsprietlopen trok grote belangstelling. irg< NOORDWIJK Liefdesverdriet was de oorzaak, dat ai een metselaar (18) uit Noord wijk in de cel belandde, ijk Samen met een „schone" Duitse vriendin dook hij 's a- lis vonds een café in en sloeg daar in enkele uren tijd zo'n vijftien a twintig pilsjes naar binnen. De gaste liet zich al lide evenmin onbetuigd en toen het paar in de beste stemming ïrkt verkeerde, smeedde de metselaar amoureuze plannen om lkii buiten het café de liefde verder te gaan beleven. Het liep noe echter allemaal anders dan hij zich had voorgesteld. Aan ig het einde van de uitgaansavond beloonde de „madel" haar tsta vriend met een vluchtig kusje, stapte in bij een kennisje en n d reed met snelle vaart weg, de metselaar mefeen hart boor devol liefdesverdriet achterlatend. In een hoogst balborige bui ging de jongeman te voet op T w* weg naar Noordwijk-binnen, alle Duitsers, gast of geen gast, van de aardbodem verwensend. Tot overmaat van L ramp kwam hij er twee tegen bij De Punt aan de kop van (CC de Hoofdstraat. Meteen al was het bakkeleien geblazen. Maar twee tegen één vond de metselaar toch wel een al te OOI ongelijke strijd en daarom zette hij het op een lopen. Zijn -om gramschap steeg met de minuut en op de Nieuwe Zeeweg stei gekomen ontlaadde zijn toorn zich op de bomen langs de »d i weg, die hij met een stilletto toetakelde. Hij schilde de bast ide van de bomen en sneed tevens een kabel door van een ver- ach keerstelapparaat. Ook een drietal auto's, die voor café ,,'t i jo Vuurschip" geparkeerd stonden, moesten het ontgelden. »or Van een Renault stak hij een band lek, terwijl twee andere bofd wagens met het mes werden bekrast. Inmiddels was door joed een voorbijganger de politie gewaarschuwd. Een patrouille k je rekende de teleurgestelde minnaar in en zette hem ter af-1 ie koeling in de cel. Het door hem weggegooide mes werd la- en ter door een bewoner in de tuin teruggevonden. |ueh Behalve een proces-verbaal wegens vernieling, kan de een metselaar rekenen op een schade-claim van meer dan dui- p vr zend gulden. ^he ellei Klaar voor de start van de rolschaatswedstrijden, die gisteren onder gunstige weersomstandigheden werden verreden. Auto uitgebrand

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4