„Horst en Vliet" wil van vrijblijvendheid af ONDUIDELIJKHEID BLIJFT IN AFFAIRE ROND SERVICEKOSTEN STOK-FLATS Bol wegdek Zomerfeest Aarlanderveen feestelijk afgesloten Geslaagde sportdag in 'De Tweesprong' Record-aantal deelnemers bij Vlietloop STAD/REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1979 PAGINA 5" Oud-voorzitter A.E. IJkema van het bewonerscomité: „Afwachten want er is niets aan de hand. tegen bewoner ALPHEN AAN DEN RIJN Er is de nodige beroering ontstaan onder de groep van circa 240 Alphense huur ders van flatwoningen van STOK B.V. Het betreft hier de bewoners van de flats aan het Sweelinck- en Valeri- usplein, die al geruime tijd met STOK-flatbeheer overhoop liggen over nagevorderde servicekosten. De beroering ontstond na een vonnis van de rechtbank in een proces dat STOK aanspande tegen een van de bewo ners, de heer A. van der Graaf van het Valeriusplein. Daarin werd de bewo ner in het ongelijk gesteld en ge maand een bedrag van drieduizend gulden aan Stok te betalen voor ver leende service. Volgens oud-voorzitter van het bewo nerscomité, de heer A.E. IJkema is er echter voor paniek geen enkele aanlei ding. „Deze uitspraak houdt geen enkel verband met de problemen, die de overi ge huurders met STOK hebben", aldus IJkema, die zich hierin gesteund weet door het advocatenkantoor De Kort van het bewonerscomité. Ook STOK B.V. zelf ziet de zaak geheel los van het proefproces. „Het proefpro ces betreft een meningsverschil over de eindafrekening van servicekosten over de voorgaande jaren. Het vonnis tegen de heer Van der Graaf is gebaseerd op het feit dat deze huurder ook weigerde de nieuw te betalen voorschotten op de servicekosten te voldoen", aldus een woordvoerder van STOK B.V.. Ondanks al deze geruststellende woor den is de affaire rond de servicekosten nog bij lange na niet achter de rug. STOK B.V. vindt de navordering, omdat de kosten die aan de service verbonden waren hoger uitvielen dan verwacht, een logische zaak. De bewoners zijn evenwel van mening dat een foute cal culatie ten burele van STOK B.V. zeker niet kan en mag worden afgewenteld op de ruggen van de huurders. Het feit dat er in de langslepende affaire nog steeds geen gerechtelijke uitspraak ligt is dan ook voor oud-voorzitter IJkema, die in middels zelf uit zijn flatwoning aan het Valeriusplein verhuisd is, aanleiding om te adviseren voorlopig niet te betalen. „Het is niet ondenkbaar dat STOK B.V. de uitspraak van de rechter in de zaak tegen de heer Van der Graaf zal uitbui ten en weer aanmaningen zal sturen naar de huurders. Erop speculerend dat in de verwarring en de angst voor stap pen van de rechter velen alsnog zullen betalen. Maar nogmaals de beide zaken hebben niets met elkaar uit te staan. Huurders die dan ook aanmaningen van STOK ontvangen doen er dan ook het beste aan even contact op te nemen met het advocatenkantoor De Kort. Betalen, kan altijd nog, maar dat zal de rechter dan wel beslissen LEIDEN Het geasfalteerde wegdek van de Zoe- terwoudse Singel ter hoogte van de Kraaierstraat is vannacht om half twee bol komen te staan. De oorzaak hiervan is een gesprongen waterleidingbuis onder de weg. De politie heeft de getroffen plaats lan ge tijd voor het verkeer moeten afsluiten omdat het niet mogelijk was over de helling heen te rijden. Jeugd bezocht Zilker dorpshuis DE ZILK Zilker jeugd heeft zich gisteravond al en thousiast getoond voor de komst van het dorpshuis. Gisteravond rond negen uur werden althans enkele jonge ren in het in aanbouw zijnde dorpshuis gesignaleerd. Omdat omwonenden vreesden dat de interesse vooral een vandalis tisch karakter droeg, werd de politie gealarmeerd. Toen de politie ter plekke arriveerde, waren de jongeren verdwe nen. Er was echter niets ver nield. Gondelvaart op Ringvaart OUDE WETERING De VVV-Oude Wetering houdt dit jaar weer een gondelvaart in de Ringvaart en wel op zater dag 4 augustus. De start van de vaart is rond tien uur 's a- vonds op de kruising Ringvaart-Oude Wetering. Iedereen kan aan de gondelvaart deelnemen. Een grote boot met een paar lampjes maakt absoluut niet meer kans op een prijs dan een klein bootje, dat heel origineel is versierd. De heer Borst heeft het pontveer weer beschikbaar gesteld aan de toeschouwers. Hij zal bovendien zorgen voor een gezellig stukje muziek. Vanaf zeven uur zaterdagavond zijn er op het grasveldje aan de Plantage wedstrijden. Het is de bedoeling dat deelnemers zich voor deze spectaculaire behendigheidswedstrijden telefonisch opgeven en wel dagelijks na zes uur via telefoonnummer 01713- 2230 Doos poesjes op station Voorschoten VOORSCHOTEN Vijf pasgeboren poesjes werden gisteren in een kartonnen doos aangetroffen op het NS-station in Voorhout. De politie vermoedt, dat de diertjes door pen treinreizi ger zijn achtergelaten. De diertjes zijn alle overge bracht naar het asiel 'Nationa le Dierenzorg' in Wassenaar. Expositie van Verduyn in veiling „Flora" RIJNSBURG De kunstschilder Kees Verduyn exposee1 de komende dagen in de veiling „Flora". Het is de schilde die vooral bekend is geworden door zijn paardenschild rijen, niet zozeer om de verkoop begonnen. De meesten va zijn werken zijn reeds in particulier bezit. Verduyn's werk is morgen in de Flora te zien vanaf zes uur zaterdag 4 augustus tot twaalf uur. Maandag 6 tot vrijdag 10 i gustus exposeert Verduyn in zijn woning aan het Rapenburg van drie tot zes uur en van zeven tot negen uur leg AARLAN DERVEEN - Wim Ro denburg en Hermien Plomp heb-, ben gisteren het ringste ken voor paard en til bury gewon nen. Dit eve nement werd gistermorgen in het kader van het Aar- landerveense zomerfeest georgani seerd. Tweede werd het duo Berry Kempen en Jolanda V« en derde G. van Dolder en Hilda van Egten. Wim RodeL burg en Hermien Plomp wonnen ook de eerste prijs voor d wijze waarop zij hun voertuig hadden versierd. Aan het ringsteken voor tractoren namen 56 tractoren deel. eerste prijs ging naar Cor Verduyn en Mieke van Vliet. Tw< werden Piet Voshart en Margreet Kempenaar en derde Wii Plomp en Willy Kempen. Volgens de jury hadden Joop Grt in 't Wout en Marrie van Leeuwen de mooist versierde tractoj Onder zeer slechte weersomstandigheden werd vervolgens h< onderdeel „kuitsteken" afgewerkt. Voor dit spel hadden zie vijftien personen opgegeven. Jan Kagie ging met de hoogste ei strijken. Tweede werd Cees van Soest en een gedeelde den plaats was voor Plonie van Berkel, Karei Mulders en Pim Vei hage. Het Aarlanderveense zomerfeest werd besloten met de wielei ronde van Aarlanderveen. Eerste bij de nieuwelingen van 8 11 jaar werd Martin Schimpf, tweede werd Rodiom Kollen derde Daniël Daane. In de categorie 12 tot 15 jaar werd Rich; Onderstal eerste, Ronald van Beek tweede en Roy Schimpf_dei de. De ronde voor de amateurs werd gewonnen door Nico tweede werd Jos de Bruyn en derde Bert Zaal. LEIDSCHENDAM/VOORSCHOTEN- /W ASSEN AAR Een van de opgaven waar „Horst en Vliet" de komende ja ren voor staat is het zoeken naar en het bestendigen van samenwerking met andere hulpverleners in het werkge bied. Die samenwerking zou zich niet moeten beperken tot kontakten en af spraken in de professionele hulpverle ning maar ook moeten uitstrekken tot personen en organisaties die in de vrij willige hulpverlening werkzaam zijn. Aldus directeur D. A. Massar van de Stichting voor maatschappelijke dienstverlening „Horst en Vliet" in het jaarverslag over 1978. De stichting beweegt zich voornamelijk op het vlak van gezinsverzorging en maat schappelijk werk maar gaat niet voorbij aan andere in het werkgebied (de ge meenten Voorschoten, Leidschendam en Wassenaar) bestaande vormen van maat schappelijke dienstverlening. Volgens de heer Massar is het gebleken dat het van belang is de vrijblijvendheid in samen werkingsprocessen zo spoedig mogelijk te vervangen voor duidelijke overeenkom sten. Deze kunnen een richtsnoer geven voor het handelen in de samenwerking maar ook de mogelijkheid om tot een structuur te komen die afgestemd is op de hulpvraag. 1 Overigens bestaan al verschillende sa menwerkingsverbanden. In Voorschoten en Wassenaar ging een project op basis van een overeenkomst tussen huisartsen, wijkverpleging en maatschappelijk werk vorig jaar normaal door. In eerstgenoem de gemeente werd een „Platform Hulp verlening Voorschoten" opgericht met de bedoeling een ontmoetingspunt te hebben voor vrijwillige en professionele hulpver leners. In Leidschendam werden voor het eerst besprekingen gevoerd tussen de Leidschendamse Kruisvereniging en „Horst en Vliet" naar aanleiding van een landelijke nota over samenwerking. In Wassenaar waren er verschillende kon takten om aan de samenwerking op het gebied van het bejaardenwerk gestalte te geven. Ontmoetingspunten zijn er verder in Wassenaar door het Sociaal Contact en in Leidschendam met het Functionaris- sencontact. Directeur Massar constateert een grote bereidheid tot samenwerking die vooral tot uitdrukking komt in de per soonlijke sfeer bij individuele cliëntsitua ties. Wat het welzijnsbeleid betreft, dat zoals bekend de komende jaren door het rijk meer en meer aan de gemeenten zal wor den overgedragen, acht „Horst en Vliet" het een gelukkige zaak dat de gemeenten al in het voorstadium ook de maatschap pelijke dienstverlening bij de opzet van de voorzieningen in het welzijnswerk betrek ken. Weliswaar bestaan voor de gezins verzorging en voor het maatschappelijk werk nog geen rijksbijdrage-regelingen maar het is voor beide werksoorten van groot belang ingepast te worden in de ge meentelijke welzijnsplannen. In Voor schoten en Leidschendam maken verte genwoordigers van „Horst en Vliet" al deel uit van de plaatselijke commissies die deze plannen gaan ontwerpen. Fusie De stichting „Horst en Vliet" is vijf jaar geleden, op 1 januari 1974, ontstaan uit een fusie van de drie plaatselijke instellin gen en telde toen 278 medewerkers. Bij het eerste lustrum kan worden geconsta teerd dat door maatschappelijk werk- (st)ers in bijna 3 1/2 duizend gevallen en door personeelsleden van de gezinszorg in bijna 5 duizend gevallen hulp werd ver leend. Het aantal medewerk(st)ers steeg tot 482 waarvan 398 (voornamelijk gezins helpsters) part-timers zijn. De bedoeling is, eenvoudig gezegd: helpen waar goede vrienden, buren en familie niet aanwezig zijrt of dit niet kunnen. In 1978 ging het bij het maatschappelij werk om 1168 cliënten waarvan de „be handeling" voor het merendeel binnei een maand kon worden afgesloten. D voornaamste problemen lagen in de sfee van een relatie (partner, kinderen, famili enz.) of in die van opleiding, arbeid, vrij tijd, gezondheid e.d. In Leidschendan j werd bovendien gericht gewerkt in he ziekenhuis Antoniushove, in Wassenaa bij de ontwikkeling van de Algemene In formatie en Dienstverlening voor Jonge ren. In Antoniushove werd in 1978 doo 457 patiënten een beroep gedaan op eei van de twee daar gedetacheerde werk sters. In totaal werden ruim 1500 gesprek ken gevoerd en de twee dames zijn dai ook blij dat ze eind 1978 de beschikkinj I over een afzonderlijke werkruimte kre t gen. 1 Bij de afdeling gezinszorg betrof het, inj clusief bejaarden, 1136 gezinnen die eei helpster of verzorgster voor belangrijkj 1 huishoudelijke en verzorgende taken kre] gen toegewezen. De cliënten betaalden ge p middeld 2.43 per uur en woonden voo) bijna de helft in Leidschendam met vei] der 28% in Wassenaar en 25% in Voor schoten. Het aantal gezinnen dat op hul) moest wachten steeg voor langer dan I weken, van 98 in 1977 naar 132 en be droeg in totaal 460. Een gebrek aan ge j schikte helpsters, vooral in Voorschotel en Wassenaar is een van de oorzaken Volgens directeur Massar is het steed moeilijker op de arbeidsmarkt de juisti krachten te vinden. Bij „Horst en Vliet" waren op 1 januar gjj van dit jaar 11 maatschappelijk werkers i| dienst. Het aantal gezinshelpsters (part-tj mers) bedroeg 381, het aantal gezinsver zorgsters 47 die van 18 personeelslede) leiding kregen. Uit het jaarverslag blijk plotseling nog dat vorig jaar 5 miljoen gul den aan salarissen werd betaald. CRK verleende ruim 4.3 miljoen subsidie, di drie gemeenten bijna 273.000 gulden. Veel belangstelling voor Rijnsburgs kindercorso RIJNSBURG Het Rijns- burgse kindercorso, dat gis teren in het kader van de Oranje-feestweek werd ge houden, heeft grote belang stelling getrokken. Driehon derd kinderen hadden hun fietsen, steppen en skelters zodanig versierd met bloe men dat deze voertuigen le ken omgetoverd in kleine praalwagentjes. ALKEMADE In de vorm van een groots opgezette sport dag werden de vakantiespelen gisteren weer voortgezet in het sportcomplex „De Tweesprong" te Roelofarendsveen. Driehonderdvijftig kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar namen enthousiast deel aan de vele spelletjes die in het zwembad en in de sporthal waren uitgezet. Omdat het weer 's middags slecht werd, moest men van het bui tenbad naar het binnenbad verhuizen, 's Avonds evenwel kon den er weer wedstrijden in het buitenbad gehouden worden, nu echter voor de zestien deelnemers in de leeftijd van 13 t/m 16 jaar. 's Middags om 17.00 uur kwamen alle kinderen in de sport zaal bijeen om daar de officiële prijsuitreiking bij te wonen. De boerenblaaskapel uit de Veen gaf aan dit gebeuren een extra feestelijk tintje en burgemeester Bolten overhandigde aan de winnaars een lint met medaille. Een luid gejuich en een flink applaus weerklonken toen de burgemeester het „comité vakan tiespelen" namens alle kinderen bedankte voor deze dag. 's Avonds reikte wethouder Van Duykeren aan de wat oudere jeugd de medailles uit. Prijswinnaars in de leeftijd van 4 jaar: 1. Danielle van Roon, 2. Leon Warmerdam, 3. Linda van Os; 5. jaar: 1. Martijn v.d. Meer, 2. Saskia Mooiekind, 3. Robby v. Diemen; 6 jaar: 1. Astrid v.d. Zwet; 2. Rudi v. Diemen, 3. Richard de Jeu; 7 jaar: 1. Jasper Pe ters, 2. Sjaak v. Tol, 3. Martijn Mastenbroek; 8 jaar: 1. Michel v. Klink, 2. Gerard v. Beek, 3. Heidi v.d. Poel; 9 jaar: Peter de Jeu, 2. Edwin v.d. Zwet, 3. Perry v.d. Meer; 10 jaar: 1. Peter Hijzelen- doorn, 2. Frank de Jong, 3. Lex Hoogenboom 11 jaar: 1. Lex Wesselman, 2. Nico van Leeuwen, 3. Sjon Straver; 12 jaar: 1. Robby Hoogenboom, 2. Ernst v. Berkel, 3. Annemieke Wessel man; 13 t/m 16 jaar: 1. Mirjam Leuring, 2. Joop Broesterhuizen,' 3. Arno Veenstra. Er werd met enthousiasme deelgenomen aan de spelletjes in de sport hal. Vlet optuigen van de kinderfietsjes. RIJNSBURG Een record aantal deelnemers heeft gis teren de Vlietloop, die werd gehouden in het kader van I de Oranje-feestweek, vol bracht. Voor de juniorenron de schreven maar liefst 45 deelnemers in, voor de senio ren 78. Vorig jaar werd de route van deze prestatieloop door het dorp uitgezet. Vanwege de vei ligheid was nu gekozen voor een speciaal parcours rondom de Vliet. Iedere deelnemer kreeg een herinneringsvaan tje. Bij de junioren eindigde Alex van der Meij als eerste, Marcel Huissteden als tweede en Wim Pauw als derde. Bij de dames,, die evenals de junioren vijf' kilometer liepen, werd me vrouw Van der Anker winna res. De tweede plaats was voor Lenie Zuiderduin en de derde plaats voor Corrie Kagenaar. De heer Mikkes uit Uitgeest eindigde als eerste senior, de tweede plaats was voor Jan Pieter Tensen uit Rijnsburg en de derde plaats voor Jan Schijf uit Rijnsburg. Er liep een dame mee op de tien kilometer voor de senioren. Zij kreeg een extra prijsje. Voordat de prestatieloop werd gehouden, was er op het par keerterrein van zwembad „Het Waterbos" een spuitbal- wedstrijd tussen vrijwilligers en leden van de Rijnsburgse brandweer. Ruim driehonderd personen hebben gisteravond deelgenomen aan de bingo in de „Voorhof", die eveneens in het kader van de feestweek werd gehouden. Kettingbotsing bij Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN rit Roelofarendsveen. Zes perso- De botsing ontstond tijdens hevige re nenauto's waren gistermiddag om genval waardoor het wegdek glad wa kwart voor twee betrokken bij een geworden. Enkele voertuigen raaktei kettingbotsing op de rijksweg 4 rich- zwaar beschadigd. Er vielen geen ge ting Amsterdam ter hoogte van de af- wonden. Voor het eerst dit jaar hebben 'binders en bindsters van de bloembindcursus Rijnsburg hun medewerking aan het op tuigen van de kindervoertui gen verleend. Onder leiding van de bekende hoofdarran geur Van het Rijnsburgse cor so Herman van der Berg heb ben zij goed werk afgeleverd. Om kwart voor tien vertrok-, ken de deelnemertjes van de Flora. Vol trots reden zij door de Rijnsburgse straten begeleid door de plaatselijke muziekve renigingen. Toen zij tegen elf uur bij het raadhuis terugkw; men, kregen alle deelnemer jes een prijs.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4