LANGS WATERWEGEN Noordwijkse kustsurfers houden open brandingsurfkampioenschap Martin en Karst kunnen zich nog niet staande houden Dieven maken jacht op Mercedes- wielen „De Kagers leuteren te veel" Uitverkochte zaal voorzomerconcert Ernstige bezwaren tegen verplaatsing LPG-tank in Katwijk ~[STAD/REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1979 PAGINA 5 Een zomervakantie lang beweegt een deel van de re dactie van de Leidse Courant zich langs de waterwe gen in het Hollands Midden. Vrijwel dagelijks doet de bemanning van de Onedin kruiser verslag van haar be levenissen in het vakantievierende plassengebied. De boot Is evenals vorig jaar ter beschikking gesteld door het Zoeterwoudse Bootcentrum. De varende redactiele den zijn te bereiken via de L.C.-redactie, tel. 071- 122244, maar uiteraard is eenieder welkom aan boord van het schip. Heeft u een aardige bijdrage voor deze zomerse rubriek, bel dan even of stap aan boord als u de kruiser ziet passeren. De koffie staat klaar NOORDWIJK Dieven blijken het de laatste weken te hebben voor zien op de wielen van dure Mercedespersone- nauto's. Een van de ge dupeerden, een verzeke ringsagent (44) uit Lei den die 's avonds zijn wagen had neergezet op het terrein van een bun galowpark in het Lange- veld, vond 's morgens de auto van alle vier wielen ontdaan terug. Stukken trottoirband waren onder de assen geschoven. Voor de vakantieganger bete kende de diefstal een flinke schadepost, want elke zoge naamde magnesiumvelg verte genwoordigde een waarde van circa 1.500.- en daarbij kwa men nog de banden van in to taal 1.800.-. De daders hebben met grote brutaliteit geopereerd. Om bij de auto te komen moest bij voorbeeld een lange oprijlaan afgereden worden, waarbij zij groot risico liepen betrapt te worden. Op een nabij gelegen bunga lowpark onderging een Merce des kort gelegen een gelijke behandeling. RIJNSBURG Het christelijke man nenkoor „Jubilate" heeft met zijn solis ten voor een succesvol zomerconcert ge zorgd. Enkele jaren achtereen was er weinig enthousiasme voor een culture le avond op te brengen en bleven de be langstellenden thuis, nu was de Imma- nuëlkerk uitverkocht. Het was niet alleen een zomerconcert, eigenlijk een complete show. De ge broeders Brouwer,virtuozen op de trom pet, brachten enkele prachtige duetten, waaronder „Waarheen, waarvoor" en „Retraite Frangaise". De tenorsolist Nico Boer en mevr. Aleida van Dongen (altso- niste) boeiden de aanwezigen, met hun prachtige stemmen. Loek v.d. Leeden bespeelde de piano en dat hij heel wat mans was bleek uit een pianosolo van Chopin. De stevige aanslag zorgde ervoor, dat hij het koor, maar ook de andere solisten waaronder de gebroe ders Brouwer goed kon begeleiden. Sander van Marion wist weer alles uit zijn mannenkoor te halen, dat ondanks de va kantie een reuzeopkomst had. Voor de Oranjevereniging, de organisator van dit evenement, moet het een weldaad zijn een volle zaal te zien en dan ook nog de men sen zo tevreden naar huis te zien gaan. LEIDEN Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft Leiden voor ongeveer ander half miljoen gulden aan sub sidie toegekend. Deze subsi die wordt verleend in het kader van de „Regeling bij dragen reconstructie- en sa neringsplannen". Bijna anderhalf miljoen gulden rijkssubsidie voor Leiden het herstel van de walmuren mederij aan de Zuidsingel is langs het Rapenburg, verrezen en f 197.628,— voor f 250.000,-- voor de recon- de restauratie van de Oranje- structie van de stadswallen in brug, die evenals het Anker- het Ankerpark, dat op het ter- park in het Herengracht/Zijl- Het gaat om f 1.115.000.-- voor rein van de voormalige Grofs- singelgebied ligt. Windsurfers opgelet. De Kustsurf Vereniging Noordwijk houdt zondag t augustus om drie uur 's middags de open Noordwijkse brandingsurf- kampioenschappen. De wedstrijden vinden plaats aan het strand en op de zee voor het Zuiderbad van de badplaats aan de Koningin Astrid Boulevard ter hoogte van de Beethovenweg. Elke windsurfer is welkom om aan de kampioenschappen deel te nemen. De Noordwijkse Kustsurf Vereniging bestaat nu een jaar en heeft zo'n tweehonderd leden. Het verenigingsbestuur heeft gemeend, dat dit eerste jaar niet zonder een levensecht kampioenschap kan worden afgesloten. Het is de bedoeling dat het deelnemersveld groot is. Vandaar ook, dat men in de uitnodiging schrijft dat Noordwijkers, buitenlanders, Zandvoorters, leden en gastleden en natuurlijk ook niet- leden wel kom zijn. LEO HOOGENBOOM BLIJFT LACHEN Natuurlijk moet elke deelnemer wel de eigen surfplank meenemen. Er wordt gezeild met standaardzeilen, of bij zeer sterke wind met een all round zeil. De deelnemers worden in klassen ingedeeld, maar de juiste indeling is op dit moment nog niet bekend. Alle deelnemers moeten een zwemvest dragen. De inschrijving kan op de vijfde augustus plaatsvinden vanaf twaalf uur bij het Zuiderbad. Aanmeldingen kunnen ook gedaan worden bij Grada van Exter (01719 - 11695) en Koos Samson (01719 - 11454). Het inschrijfgeld bedraagt tien gulden per persoon. Er worden minimaal twee manches gevaren. De prijsuitreiking vindt plaats om vijf uur in het Zuiderbad. Leo Hoogenboom, de rondborstige eigenaar van motel Eymershof op de verste punt van het Kaageiland weet het allemaal goed te vertellen. Grinnekend in zijn grijzende baard beseft hij wel dat zijn dorpsgenoten hem niet altijd serieus nemen. Soms is dat maar goed ook, want Leo's mond gaat vaak te rap om de gevolgen van zijn uitspraken te kunnen overzien. Vandaar ook, dat hij na afloop van zijn babbeltje met de varende L.C.-redactie een beetje gas terugneemt. „Je begrijpt toch wat ik bedoel, nietwaar. Je moet m'n uitspraken wel een beetje kuisen". Nu kunnen de uitspraken van Leo niet onverkort in deze kolommen. Daarvoor zijn ze te gepeperd. „Wie durft te klagen over een slecht zomerseizoen is niet goed bij z'n hoofd. Je hebt natuurlijk altijd goede en slechte jaren. Momenteel is het rustig op de plas, maar het is uitstekend zeilweer en de mensen blijven heus niet weg omdat het zonnetje niet doordringend straalt. Ze zijn gewoon met vakantie naar het buitenland. En wat dan nog. Dan zullen we hier met z'n allen wat minder verdienen. Zo erg is dat toch niet; je hoeft toch niet elk jaar een nieuwe Mercedes te kopen, nietwaar". „Dat er minder toeristen komen hebben de mensen hier aan zichzelf te wijten. Ze leuteren maar, ze blijven eeuwig kletsen. Ze zouden de handen eens uit de mouwen moeten steken. Werken, dat moet gebeuren". Gelukkig heeft Leo Hoogenboom voor de L.C.-verslaggevers voldoende tijd, voordat hij er het zwijgen toedoet en de handen weer uit de mouwen steekt. Rustig gezeten op een bankje in het zonnetje wil hij best op de foto. „Maar dan wel met de naam van m'n bedrijf erop, dan maak ik tenminste ook nog een beetje reclame. Leo gaat KATWIJK De Katwijkse Commissie tot behoud en we deropbouw heeft bezwaar aangetekend tegen de plannen van het college van B en W om de LPG-tank bij Autorama een paar meter te verplaatsen. Deze LPG-tank kwam in op spraak, toen de commissie tot behoud een 'aantal weken ge leden een witboek publiceerde, waarin de gevaren en on rechtmatigheden van deze en andere tanks opgesomd wer den. Het liefst zou de commissie zien dat deze tank helemaal ver dwijnt, maar een woordvoerder zei zelf in te zien dat dat moei lijk te realiseren valt. Zij stellen dan ook voor de gastank in de grond te laten verzinken. De commissie beschuldigt het college van burgemeester en wet houders ervan tijdens de raadsvergadering in juni onjuiste en onvolledige informatie aan de raadsleden verstrekt te hebben Dver de binnen de gemeente Katwijk vallende LPG-installaties. Vandaar dat de commissie een diepgaand onderzoek naar de veiligheid van de LPG-tanks vraagt aan de hand van de nu gel dende richtlijnen, en de voor de toekomst geldende richtlijnen zoals dr. Groen voorgeschreven heeft. Vanaf 1 september verandert de hoedanigheid van de commissie tot behoud. Aangezien de commissie graag een rechtpersoonlijk- heid wenst te hebben verandert de vereniging in een stichting. De nieuwe stichting zal „Stichting Leefbaar Katwijk" gaan he- Heetgebakerde buksdrager NOORDWIJK Een Noordwijkse politiepatrouille betrap te een 20-jarige Leiderdorper zonder beroep op het vervoe ren van een luchtbuks. De verdachte toonde zich een nogal heetgebakerd manneke, die zich eerst verzette tegen de inbe slagneming van het wapen en toen ook nog dreigde de agen ten te zullen doodschieten. Hij weigerde een verklaring af te leggen omtrent de herkomst van de buks en werd voor verder onderzoek in de cel gezet. Na dat rechercheurs hem de wacht hadden aangezegd voor de door hem geuite dreigementen, zag de jongeman in, dat zijn recalci trante houding onverstandig was. verder: „Dat geleuter over dat pontje bijvoorbeeld. Vroeger dreef een particulier dat pontje. De Kagers vonden dat maar niks; de overheid had hier een taak. Dus is de gemeente het gaan doen. En nu is het weer niet goed. Ze vinden die vijf gulden die een auto moeten betalen om op ons eiland te komen te veel. Laten ze toch hun mond houden. We hebben hier geen brug nodig of een grotere pont. We moeten het gewooon houden zoals het is, anders gaat ons hele eiland naar de verdommenis". Leo Hoogenboom weet waarover hij spreekt. Per slot van rekening woont hij al 35 jaar op het Kaageiland. Hij staat overigens bekend als de grootste hondenhater van het eiland. Die beesten kunnen beter aan de wal blijven. „Je kan hier niet lopen zonder uit te glijden. Een verschrikkelijke troep vind ik het. Niet dat ik een hekel aan dieren heb. Zelf heb ik een poes, een paar konijnén en een papagaai. Het gaat me erom dat mensen die honden zomaar los laten lopen. Overal laten ze hun sporen achter. Ik heb weieens een beloning uitgeloofd. Voor elke dode hond kon men van mij geld krijgen." Leo grinnikt: „Gelukkig is niemand gekomen, maar toch...." Praten met Leo kan uren duren. Maar nadat hij zijn areaal huur-zeilboten heeft getoond en met een blik naar de horizon vaststelt dat het eigenlijk maar zonde is, dat die boten niet rondscheren over de Kagerplassen omdat daar nog ruimte genoeg is, pakt de L.C. haar biezen. Bij de uitrit van het parkeerterrein naar Eijmershof ligt een stevige hondekeutel. Misschien heeft iemand die daar met opzet neergelegd.... De zeilplank heeft Nederland veroverd. Steeds meer sportieve watersporters proberen zich op de ranke plank staande te houden om op de tonen van de wind met tomeloze vaart over de plas te snellen. Het beheersen van de zeilplank is niet eenvoudig. De beginneling zal meer in het water liggen, dan dat hij op de plank staat. En ook de geoefende ligt vaak in het water. Op tal van plaatsen is het mogelijk les te krijgen in het windsurfen. Zo ook op het Kaageiland. De school ter plekke heeft overigens voor de cursisten nog meer in petto dan alleen maar het leren beheersen van de solo zeilplank. Heeft iemand de eerste beginselen een beetje onder de knie, dan kan hij het eens met een partner proberen op een twee persoonsplank, nog moeilijker dus. Martin van Es en Karst van Overbeeke, twee jeugdige Hagenaars proberen zo'n tweepersoonsplank uit. Ze hebben beiden een arrangement van de jeugdherberg genomen: een weekje verblijf in de herberg en dagelijks les bij de windsurfschool. Op de derde dag van de cursus zijn ze het met z'n tweeën gaan proberen. Het had nog niet veel om het lijf, telkens gingen ze kopje onder. „Lachen toch; het geeft niets dat we nog niet goed overstag kunnen gaan. We zijn pas aan het leren", riep Karst naar een nieuwsgierig dichterbij gekomen L.C.- redactie. Weg stoof het tweetal weer, zo'n meter of dertig, om opnieuw ten onder te gaan, proestend boven te komen om op de lange plank te klauteren en verder te ploeteren. Het was een amusant gebeuren. Maar dan wel om naar te kijken. Burchtronde RIJNSBURG Henk Grimbergen heeft gistera vond de-Burchtronde gewon nen. Ook sleepte hij de Bleichrodt trofee in de wacht. De wielerronde, die elk jaar in Rijnsburg wordt verreden had dit jaar een spannend verloop. Henk Grimbergen werd op de hielen gezeten door Johan Ra-' vensbergen en Piet Kralt, die respectievelijk als tweede en derde eindigden. Bij de jeugd won Alex van der Meij in de categorie van 13 tot 16 jaar. In de categorie 10 tot 12 jaar ging Hans van Egmond met de eer strijken. K. Teeu- wen werd winnaar bij de ama teurs en liefhebbers. De offi ciële prijsuitreiking heeft over enkele weken in het „Water- bos" plaats. Vandaag zijn er in het kader van de Oranje-feestweek in Rijnsburg spuitbalwedstrijden bij het „Waterbos". Dit evene ment begint om zes uur. Om zeven uur gaat een Vlietloop van tien -kilometer van start. In de Voorhof begint om half negen een spelletje bingo. De renners in de startblokken. Henk Grimbergen wint botenverhuur jachthaven, MtÉÊ SHOP LOWtü Leo Hoogenboom: „Er wordt te veel gezeurd'

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5