My ros Buitenzorg wint Voorschotense kortebaandraverijen Alphense huttenbouwwee weer ijverig van start Bouw Schutterswei dit jaar nog van start Joy-riding met takelwagen Tent in lichterlaaie COLLEGE VAN B EN W: Voorschoten heeft geen ruimte voor opvang bootvluchtelingen VOOR DE VIJFDE ACHTEREENVOLGENDE MAAL Groeiende animo strandloop Intermed Overdracht van Oudh eidkam er in Rijnsburg Viswedstrijd opent Rijnsburgse Oranje-feestwefic VOORSCHOTEN Myros Buiten zorg, de 8-jarige bruine hengst, is win naar geworden van de Voorschotense kortebaandraverij na een vooral tij dens de laatste omlopen spannende wedloop. Er kwamen 27 dravers aan de start van de 300 tot 320 meter lange wegbaan op de Prins Bernhardlaan en zij werden nauwlettend gadegesla gen door ongeveer drieduizend toe schouwers. De wedloop kende vele kampritten, waarvan er slechts enkele werkelijk spannend waren. Een klein incident deed zich voor tijdens de 2de omloop. De speaker vertelde dat de 5-jarige bruine Pipo de Clown zich kreupel gelopen had en uit de strijd genomen werd. Kort daarna kwam de mededeling dat de con trolerende dierenarts Westgeest de dra ver niet als kreupel beschouwde en Pipo aan de start moest verschijnen. Na enige valse starts verloor tenslotte Pipo van Rioca S, die uiteindelijk beslag legde op de 4de prijs. Tijdens de 3de en de 4de omloop bleek al snel dat Myros Buiten zorg uit de zeer bekende voorouders de grote kanshebber zou worden. Alleen de 9-jarige zwarte hengst Laiko Beroona zou hem nog kunnen wippen. Beide dra vers werden gereden door H. J. Pools en volgens de reglementen zou H. J. Pools achter Laiko blijven. In de beslissende omloop werd Myros met winst gereden door broer R. L. Pools. Rioca S legde be slag op de 4e prijs, nadat deze 4-jarige draver een kamprit nodig had om uitein delijk te verliezen van Myros Buiten zorg. De bruine hengst Performer's Star versloeg Rioca en behaalde de 3de prijs. De totalisator deed goede zaken, evenals de diverse lekkerehapjestenten, het prachtige zomerweer maakte het succes van de kortebaandraverij Voorschoten compleet. Er was voor de dravers een to taalbedrag van 6500,aan prijzen te verdelen met daarnaast nog een prijs van 1000,beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Voorschoten. REGIO NOORDWIJK Na een avondje uit in Leiden, waarbij flink wat bier en jenever naar binnen werd geslagen, kwam een expeditiemedewerker (18) uit Noordwijk tot dolle capri olen. Heel wat haltes te vroeg stapte de jongeman, die op een ka mer in Boerenburg woonde, gisteravond uit de bus. Op de verre wandeling van de Her enweg naar huis, zag hij een garage aan de Nieuwe Offem- weg een takelwagen staan. De expediteur vond dat rijden toch wel makkelijker was dan lopen en kwam toen op de ge dachte met de takelwagen naar Boerenburg te rijden. Hij stapte in en reed zonder veel moeite weg, daarbij over het hoofd ziende dat dergelijke voertuigen wel verlichting moeten hebben. Het geheel duistere vehikel trok op het kruispunt Gooweg-Van de Mortelstraat de aandacht van een surveillerende politiepa trouille en toen was het uit met de pret. De expediteur ging ter ontnuchtering de cel in en de wagen werd achter het politiebureau gestald om teruggegeven te worden aan de eigenaar. NOORDWIJK De vakan tie van een Duitse gast (34) uit Duisburg ging gisteren letterlijk in rook en vlam men op. De man, die met z'n vrouw en kinderen in een tent op een camping in het Langeveld bivakkeerde, was bezig een nog niet geheel lege gasfles te ontkoppelen. Waarschijnlijk had hij de gaskraan niet goed dichtge draaid, want op een gegeven moment ontstond er een steekvlam, die de tent op slag in lichterlaaie zette. In minder dan geen tijd was de inventaris volledig in de as gelegd. Van de bezittingen werd alleen een portemonnaie met circa duizend gulden en het paspoort van de vrouw te ruggevonden. Daar vrouw en kroost zich bij het uitbreken van de brand buiten de tent bevonden, kwam de familie er zonder let sel af. Voor het gezin, dat een weekje op de camping wilde blijven, was de teleurstelling zo groot, dat men meteen op stapte en naar huis reed. LEIDSE COURANT DINSDAG 31 JUL11979 PAGII VOORSCHOTEN Er zijn in de ge meente Voorschoten geen leegstaande of leekomende ruimten, die geschikt zijn om te dienen als opvangstcentrum voor bootvluchtelingen. Dit antwoordt het Voorschotense college van b en w op de door het PvdA-raadslid J. Visser gestelde vragen over de opvang van de Vietnamese bootvluchtingen. Het mi nisterie van CRM stelt als eis aan een opvangstcentrum, dat het centrum ge schikt is voor woningdoeleinden en ten minste 50 en ten hoogste 150 personen huisvesting kan bieden. Dergelijke ruimten zijn in Voorschoten niet be schikbaar of vrij te maken, aldus het college. B en W wijzen er bovendien op dat hoe schrijnend en zorgelijk de situatie voor de Vietnamese vluchtelingen ook is, deze groep niet de enige is die de aandacht en zorg van overheid, kerkelijke en particu liere instanties behoeft. Het colllege denkt daarbij aan de Chileense en Oegandese vluchtelingen, de migranten uit Suriname en de Nederlandse Antillen en de gezin nen van de buitenlandse werknemers, die ook met zeer ernstige woonruimteproble men te kampen hebben. B en W zijn des ondanks bereid om, waar het rijkstoela- tingsbeleid dat vereist en binnen perkte mogelijkheden die de gen heeft, een bijdrage te leveren aan de verlening aan de Vietnamese vlud gen. Het college wil bovendien, on de grote woningnood onder de in schoten ingeschreven woningzoek de noodzaak laten onderzoeken vj beschikbaar stellen van zelfsti woonruimte ten behoeve van de vl lingen, die in Nederland worden vest. Volgens de richtlijnen van Cl de stichting Vluchtelingenwerk land moeten bij huisvesting in e< meente tenminste 20 personen ofw< gezinnen moeten worden gehuisves KATWIJK De bouw van ongeveer 120 woningen in het plan Schutterswei kan dit jaar nog starten. Met de bouw van de andere honderd woningen, waaronder hui zen in de vrije sector die het gebied Schutterswei gaan omzomen, wordt in de loop van volgend jaar een aan vang gemaakt. Naar ver wachting zullen de eerste van de 120 woningen in Schutterswei begin 1981 zijn bewoond. Rondom het plan Schutterwei is het bijna twee jaar stil ge weest. Nadat het eerste plan door GS niet was goedgekeurd zijn er dusdanige veranderin gen in het plan aangebracht dat er nu met de bouw kan worden gestart. De kern van het plan vormen honderd pre miekoop-woningen, die ver loot zijn onder de woningzoe kenden in Katwijk. In het plan zijn elf verschillende ty pen woningen opgenomen, va riërend in prijs van 130 dui zend tot 165 duizend gulden. De woningzoekenden krijgen in de loop van september te horen welke woning zij in het plan krijgen toegewezen. Af hankelijk van het inkomen krijgen zij op de premiewo- nidngen een subsidie die tus sen de 6 en 10 duizend gulden ligt. Wat betreft de vrije sector wo ningen liggen de zaken iets anders. Ongeveer twintig tot dertig woningen zijn al toege wezen. Voor de overige moet worden geloot. Deze loting ge schiedt volgens een nieuw punten systeem dat de raad vorige maand heeft ingevoerd. De Alphense jeugd maakte gistermorgen een begin met de bouw van een eigen tijdelijk onderkomen. NOORDWIJK De strandlo- pen, georganiseerd door de volleybalvereniging Inter- med-Novo, verheugen zich in een steeds groeiende animo. Bij de vijfde loop in successie verschenen er niet minder dan bijna zevenhonderd deelne mers aan de start, een groter aantal dan ooit tevoren. On der de lopers bevonden zich weer talrijke toeristen. Organisator J. van Grinsven van Intermed-Novo loste deze keer het startschot, waarna de schare lopers op de 4 c.q. 8 km uitzwermden over het in pri ma staat verkerende strand. De uitslagen waren: junioren 4 km, meisjes: 1. Kathy van Looy 18.05; 2. Josetta Vink 18.25; 3. Mirjam de Ridder 18.26; jongens: 1. Per Hooge- boom 15.09; 2. Wim Weyers 15.50; 3. Peter de Jong 16.20; senioren 4 km, dames: 1. R. Kastelein 18.30; 2. C. van Noort 20.03; 3. A. v.d. Berg 20.30; heren: 1. B. Kerkvliet 14.20; 2. M. Honsbeek 14.25; 3. H. Hoogeboom 14.47; vetera nen 4 km, dames: 1. L. van der Bent 21.55; heren: 1. Turnhout 16.15; 2. J. Berndsen 16.25; 3. Van Velzen 16.44; junioren 8 km, meisjes: 1. Karin Bunnig 51.55; jongens: 1. Gerard Pas- schier 36.00; 2. Ton van der Plas 36.09; 3. Gustaaf Lange veld 36.10; senioren 8 km, da mes: 1. K. v.d. Berg-Kerkvliet 36.45; 2. L. van Dam 37.29; 3. M. van Leeuwen 39.55; heren: 1. H. van Leeuwen 29.40; 2. A. van Tol 30.00; 3. H. den Elzen 30.05; veteranen 8 km, dames: 1. A. Feringa-de Wit 38.39; he ren: 1. K. Meeuwenoord 31.00; 2. J. Schoone 31.43; 3. R. Vrij- ling 33.00. AA RL ANDER VEEN Het jaarlijkse zomerfeest in Aarlanderveen is gistera vond van start gegaan met een groots opgezet bejaar- denfeest. Er was een optreden van de volksdansgroep „Larense Zomerfeest van Aarlanderveen start met bejaardenfeest Schotsere" uit het Gelderse bij de bejaarden. Voor dl Laren. De groep bracht een hebbers werden tussen IP aantal oude volksdansen ten treden van de volksdanf tonele, hetgeen goed aansloeg door spelletjes bingo gedh RIJNSBURG Burgemees ter De Roos heeft gistera vond het monumentale pand aan de Oude Vlietweg over gedragen aan het genoot schap Oud Rijnsburg. Het pand wordt door het genoot schap ingericht als oudheid kamer. De voorzitter van het genootschap, de heer S. Buyze, nam de sleutel van het pand in ontvangst. Een en ander geschiedde in kleine kring. De officiële ope ning wordt op een later tijdstip verricht. De Oudheidkamer is nog niet helemaal klaar. Hij is evenwel gedurende de feest- week die ter gelegenheid van het gouden Rijnsburgse corso wordt gehouden wel geopend. In zijn toespraak zei burge meester De Roos gisteravond trots te zijn op de historie van Rijnsburg. „Gelukkig is er veel bewaard gebleven en zet een vereniging als Oud Rijns- burg zich in voor het behoud van de historische overblijfse len", aldus de burgemeester. „Er is veel geld gestoken in de Oudheidkamer, maar wjj zijn blij het beheer te kunnen overdragen aan een groep acti- vitsten, die zich inzet om de Rijnsburgers in contact te brengen met de Rijnsburgse historie." Illegale bookmaker gearresteerd VOORSCHOTEN Een 26-jarige man uit Haarlem J dens de kortebaanwedstrijden die gistermiddag in 1 schoten werden gehouden door de Voorschotense polit) arresteerd omdat hij een illegale gokkerij opzette. De „bookmaker" is een bekende van de politie. De man l regelmatig draverijen door het gehele land en laat dan i vlak voor de race aanwezigen inschrijven op de paarden.' na zijn bekentenis gistermiddag omstreeks vier uur toen dEI] verijen waren beëindigd weer op vrije voeten gesteld. ■- RIJNSBURG Met een viswedstrijd is gisteravoi Oranje-feestweek in Rijnsburg van start gegaan. D< week zal het dorp bol staan van de activiteiten mi sluitstuk het bloemencorso en de taptoe. De eerste avond van de feestweek stond traditiegetrouw f teken van de spelen. Er was een vis- een schaak-, een daf een klaveijaswedstrijd. Voor alle evenementen was volol dacht. Bij de viswedstrijd meldden zich 118 deelnemers. Dl Martens werd eerste bij de senioren en D. de Mooij bij dek ren. Vandaag wordt de kermis geopend. Tevens gaat de IT tronde van start. Voor deze wielerronde kunnen alleen burgers zich opgeven. Vanavond treedt het bekende i koor „Jubilate uit Katwijk op in de Immanuelkerk. ALPHEN AAN DEN RIJN Bouwvakvakantie of niet, in Alphen aan den Rijn werd gistermorgen een be gin gemaakt met het uit de grond stampen van een reu sachtig bouwproject. Voor het vijfde achtereenvolgen de jaar, een lustrum dus, sloegen zo'n vijfhonderd Al phense jongens en meisjes druk aan het timmeren, za gen, schaven en bouwen. En dat alles in het kader van de huttenbouwwweek die tot en met vrijdag 3 augustus op het terrein van de ijsbaan aan de Europasingel wordt gehouden. De huttenbouwweek heeft in de loop der jaren een vast plaatsje in de harten van de Alphense jeugdigen weten in te nemen. Kon vroeger altijd wel een stukje land in de nabi je omgeving van de eigen wo ning worden gevonden, anno 1979 is alles al zo vol gebouwd, dat een van de laatste vakan tieweken van de schooljeugd de enige uitlaatklep vormt voor de bouwlust van de Al phense junioren. Bureau Jeugdzaken van de ge meente Alphen aan den Rijn krijgt er dan ook ieder jaar de handen voller en voller aan. Toch slaagde het bureau er dit jaar opnieuw in, mede dankzij de tomeloze hulp van de vele vrijwilligers, de huttenbouw week op voorhand al tot een weergaloos succes te maken. In de voorinschrijving al had den ruim 350 bouwvakkertjes- in-spé zich gemeld voor het festijn. Gistermorgen kwamen daar nog eens ruim honderd bij. Daaraan bij dragen ook de vele „sponsors" die zich ook dit jaar weer bereid to| hout, spijkers en alle i benodigde materialen i dragen. Waar het betreft de kvj zal de komende week j oogje worden dichtgek» Een nachtje slapen aal einde van de week en v| gens zal onder de prevel blikken van de Aljj spuitgasten het gehele kj dorp in brand worden 1 ken. Een traditioneel I aan een traditioneel feesl gend jaar zien we wel

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4