usEsm Rein van Gastel wint beide manches van zijspanwedstrijd Sn Ter Aar jjos Koemans verrassend winnaar van Katwijks jeugdtoernooi John Visbeen op gelijke hoogte met Henny Koemans Oudere leden RVC hebben problemen met komst manager Hogervorst LEIDSE COURANT MAANDAG 30 JUL11979PAGINA 15 DER LAAN De start van de eerste manche. Tony Bens (5) en Wil van der Laan (1) zijn als eerste weg. Tony Bens zou later uitvallen. Links Rein van Gastel, de winnaar van deze manche. AAR Wil van der Laan moet zich ziin optreden in een motorcross in heel wat anders hebben Van der Laan die, met bak- Jaap van Vliet, vrijwel zeker is van Nederlands zijspankampioenschap, het duo zou dat de derde titel zijn, in beide manches op een derde Een resultaat dat de gedoodverf- tavoriet ook de derde plaats in de ihikking opleverde. Maar ook als Ton van Heugten en Cor Biggelaar waren niet in staat die plaats te pakken. Den Biggelaar tweede, Ton van Heugten kwam in het stuk voor. Overtuigend win- van de eerste wedstrijd van de Aar Rijncompetitie, die afgelopen zater dag in Ter Aar werd verreden, werd Eindhovenaar Rein van Gastel die met passagier Hurkmans allebei de manches won. Het was voor het eerst dat er in Ter Aar een motorcross werd gehouden. Het idee was van burgemeester Verhoef, het hele gebeuren werd gerealiseerd door de Bo- reftse Motorclub uit Bodegraven en de supportersclub van Wil van der Laan. Het lukte de organisatie de volledige Neder landse zijspantop naar Ter Aar te halen. Een ideale entourage dus voor een ge slaagde thuiswedstrijd voor Van der Laan die zijn favorietenrol nog eens onder streepte door de snelste trainingstijd te rij den. Een training die voor Ton van Heug ten wel zeer dramatisch eindigde. Van Heugten kwam door zijn werk een half uur voor aanvang van de wedstrijd in Ter Aar aan en mocht van de wedstrijdleider het circuit alsnog verkennen. Van Heugten verkeek zich op een zacht gedeelte in het circuit, sloeg over de kop en raakte be klemd onder zijn combinatie. Toch zou Van Heugten, gehinderd door een blessu re aan zijn zij, starten, maar na enkele ron den in de eerste manche gaf hij op. Een eerste manche waarin Tony Bens en Wil van der Laan bijzonder sterk van start gingen. Gedwongen door motorpech moest Bens de strijd staken en Van der Laan reed onbedreigd aan kop. Maar ook de machine van Van der Laan hield het niet, accuproblemen zo bleek later in het rennerskwartier. Rein van Gastel en Cor den Biggelaar profiteerden van die situatie en passeerden de coureur uit Ter Aar. Van Gastel won de aantrekkelijke eerste man che, Den Biggelaar werd tweede en Van der Laan werd als derde afgevlagd. Er was zaterdag spectaculair motorcross te zien. Die aantrekkelijkheid werd ver hoogd door een goed uitzicht op het hele grasbaancircuit. De publieke belangstel ling viel tegen, ongeveer tweeduizend mensen, waarvan de helft betaalde, kwa men kijken naar de verrichtingen van de coureurs. Een tegenvallende belangstelling veroorzaakt door het warme weer, veron derstelde de organisatie. Van der Laan en Van Vliet hadden hun combinatie gerepareerd en verschenen aan het starthek voor de tweede manche. Een starthek dat voor het eerst in Neder land werd gebruikt. Wanneer de motoren te vroeg van start gaan dan houdt het hek ze tegen. Er kan pas worden gestart als het hek valt, zodat te vroeg weggaan on mogelijk is. Ook in de tweede manche wa ren de hoofdrollen weggelegd voor Van Gastel, Den Biggelaar en Van der Laan. Van der Laan startte slecht maar rukte uit middenveld op naar een derde plaats. Van Gastel en Den Biggelaar waren echter niet meer te achterhalen. Tussen dit tweetal ontspon zich een felle strijd om de over winning. Van Gastel won uiteindelijk met een kleine voorsprong op Den Biggelaar. Einduitslag: Zijspannen: 1 Rein van Gastel; 2 Cor den Biggelaar; 3 Wil van der Laan; 4 Ad Lunenburg; 5 Henk Lammertink. In de 125 cc klasse, junioren, toonde Piet Rutten uit Bergschenbroek zich superieur door beide manches te winnen. 2 Marco van Rees; 3 John Voss; 4 Frank Mulder; 5 Corrie van de Hoek. Johan Schuurman uit Ommen werd winaar van de 50 cc klasse, Schuurman won èèn manche. De andere manche werd gewon nen door Theo Eggens uit Westerbork. 2 Geertjan Hazebroek; 3 Wilhelm Palthe; 4 Theo Eggens; 5 Jaap Jan Davids. De tweede en laatste wedstrijd van de Aar en Rijn competitie wordt op 15 september verreden in Bodegraven. KEES VAN HERPEN Op de voorgrond Rob Boer uit Gouda. BIJ MATCH TENNIS CIRCUIT: LEIDEN Het Internationale Badgastentoernooi van Noordwijk was deze week het strijdperk, waar om de punten voor het Match Tenniscircuit werd gestreden. Het evenement bleek duidelijk te sterk voor de Leidse ten nissers. Slechts enkele Leidenaars hebben de eerste ron den van het 124 deelnemers tellende B-toernooi over leefd. Alfred Gelevert leverde de beste prestatie door zich voor de kwartfinales te plaatsen, waarin hij zijn meerdere in de Duitser Hulker moest erkennen. Dit lever de hem elf punten op voor het circuit, waardoor Gelevert met 43 punten opklom naar de negende plaats in het klassement. Lijstaanvoerder is nog steeds Henny Koe mans, zij het, dat hij deze positie moet delen met John Visbeen. Visbeen sprokkelde met enkel- en het dubbel spel negen punten bij elkaar en bereikte evenals Koe mans een totaal van 75 punten. Op de derde en vierde plek volgen de gebroeders van de Capelien, zodat nu vier spelers van Forsecate aan de leiding gaan. Marinus voegde in het herendubbel met Visbeen vier punten aan zijn totaal toe, wat hem op de vijfde positie brengt. Har Meijer, Ronald Blommendaal en Bram Madera maken de top-acht vol. Bij de dames bleef het klassement geheel ongewijzigd. Ineke Kallenberg, Maureen Meijer, Rosema- rie Verdegaal en Petra Wessels bezetten de eerste vier plaatsen, die recht geven opo deelname aan het Masters- toernooj. De komende week wordt op de banen van Zee en Duin gespeeld. «KATWIJK Jos Koemans van Forescate heeft zijn ster ke spel van de laatste week efp het jeugdtoernooi van ten nispark Zee en Duin tot in de finale volgehouden. Tegen Hans Tönjann startte hij als Jinderdog, maar Tonjann 1Kerd met een 6—2, 6—2 ne derlaag geconfronteerd. Ellen Winkel zegevierde bij de meisjes in de oudste leeftijds groep. Met 6—0, 3—6, 7—5 bleef de Voorschotense voor op Marijke Guyt. Bij de meisjes tot 14 jaar ging de zege merk waardig genoeg niet naar Ellen Winkel. Met 64, 75 verloor ze van Bernine Persoons uit Pijnacker, die bij de oudste meisjes juist weer van Marijke Guyt verloren had. Jos Koe mans won ook samen met. Freek van de Capelien het her endubbel ten koste van Frank Liefbroer en Guan Pleinaar. Petra Velzel van de Leidse Hout was de verrassende win nares bij de meisjes tot 12. In drie sets zegevierde ze over Brigitte van de Maarl. Rene van de Wilk van Zee en Duin kon de hooggespannen ver wachtingen bij de jongste jon gens niet waarmaken. Hij ver loor met 7—6, 4—6, 4—6 van Marco van Nieuwkerk. Een troost voor hem was de winst in de dubbel met Rob Schou ten Ronald van de Broek won het jongenenkelspel tot jaar. De Boekhorst NOORDWIJKERHOUT f van Duyvenvoorden van i en Duin heeft het C en D toer nooi van De Boekhorst volledig beheerst. Thomas de Mooy uit Rijnsburg kon hem in de enkel spelfinale geen strobreed in de weg leggen (26, 36). Met Jos Dielen was hij te sterk voor het duo Endema/Timmer, al waren hier drie sets voor no dig. Via een zege in het ge- mengddubbel met Lies Ver schoor maakte hij zijn drievou dige triomf compleet (6—2, 6—4 tegen Francis en Fred Timmer). Francis Timmer bracht wel het damesdubbel op haar naam. In combinatie met Riet van Balen won ze met 7—6, 6—4 van Paula Berg en wedstrijdleidster Corry van de Berg. In haar derde finale, die in het damesenkel D, delfde Francis het onderspit tegen Li- sette van Noord (6—4, 0—6, 2—6). Barbara Heezen van Voorhout moest in C verras send haar meerdere erkennen in Anneke Overloop uit Rijns burg (4—6, 5—7). Henk van Gerven uit Lisse toonde zich in D de sterkste heer. SECRETARIS HARTNACK: „ZAAK IS STERK OVERTROKKEN" DEN HAAG De consternatie over de komst van manager Gerard Hogervorst naar RVC is enigszins geluwd. Er ontstond nogal wat weerstand tegen de van Delft afkomstige Hoger vorst, vooral omdat hij de personifiëring was van de door trai ner Aad de Mos al redelijk ver doorgevoerde professionalise ring. Hij was het ook, die Hogervorst ten tonele voerde. De achterban van de Rijswijkse hoofdklasser, vooral ere- en com missieleden, meent dat de amateurclub RVC niet zo gebaat ia bij een manager die, volgens diezelfde leden, onder meer een spelersstaking bij Delft op zijn conto heeft staan. Hoewel Ho gervorst pas een dezer dagen in het clubblad wordt voorge steld als lid, is hij al een tijdje bezig met zijn werkzaamheden. Volgens voorzitter Strik komt dat door de vakantie, die in de meeste zaken voor een zekere stilstand heeft gezorgd. „De hele zaak is sterk overtrokken", vindt een wat geagiteerde secretaris Hartnack. „Net als bij elke vereniging moet er ook over Hoger vorst beslist worden of hij toegelaten wordt als lid. En natuurlijk zijn er dan altijd wel tegenstanders te vinden. Hij komt niet bij ons in dienst, hij is niet aangetrokken als manager, zo is het be slist niet. Over de komst van voetballer Dick Jol waren ook enke le leden minder te spreken. Daar is over gepraat en Jol is nu ge woon lid, al heeft het eventjes geduurd." Hogervorst zelf trekt zich niets aan van de weerstand die er te gen zijn persoon bestaat. „Het is niet moeilijk om een paar men sen te vinden, die iets minder plezierigs over je kunnen vertellen. Niemand heeft alleen maar voorstanders. Maar als ze me niet willen hebben, dan ga ik zo weer weg hoor, daar zit ik helemaal niet mee. Ik hoef er niet van te leven." Het heeft er vaak naar uitgezien dat de „affaire Hogervorst" zou uitgroeien tot een machtsstrijd tussen de achterban van RVC en trainer Aad de Mos. Als RVC Hogervorst zou afwijzen, zou De Mos ogenblikkelijk opstappen. „Nee, dat is echt veel te cru ge steld", vind de oefenmeester, net terug van vakantie. Over de geruchten dat enkele leden zouden opstappen als Hogervorst wordt geaccepteerd, weet hij niets. „Mijn hoofd staat er trou wens niet naar, ik zit middenin de voorbereiding van de trainin gen. Ik heb er ook nog met geen bestuurslid over gesproken. De Mos Is blij met Hogervorst (die in het verleden onder meer een jaar wedstrijdanalyses voor De Mos maakte) omdat die hem al lerlei zaken, die niet rechtstreeks met voetbal te maken hebben, uit handen neemt. De Mos, en hij niet alleen, beschouwen Hoger vorst als manager bij RVC als pure noodzaak. Een hoofdklasser moet professioneel werken, vindt hij. En dat is ook precies de re den waarom Hogervorst naar RVC wilde komen. Vooral de wat oudere leden hebben moeite met die ontwikkeling. Zij vrezen dat er een club binnen een club ontstaat. Het Is daar om nog altijd niet volledig ondenkbaar dat enkelen van hen RVC alsnog voor de keus stellen te kiezen tussen hen of Hogervorst (beter: de verregaande professionalisering van een amateurclub). De vraag is dan interessant welke kant het bestuur van RVC kiest. DICK HOFLAND NOORDWIJK AAN ZEE Max Hürlimann, de •nbetwistbare lijstaanvoerder in het Satellite tenniscircuit, heeft geen kans gezien het tadgastentoemooi op zijn naam te brengen, n de finale moest hij Shlomo Glickstein, die :'jn grote vorm vorige week al toonde door leventer te winnen, voor laten gaan. Bij de lames was de eindzege voor Marijke Schaar. 'oor de derde maal tijdens het Satellite Circuit tonden Hürlimann en Glickstein gisteren tegen- 'ver elkaar. De eerste twee keer had de Zwitser ewonnen. Door overwinningen in de eerste drie •atellitetoernooien voert Hürlimann de lijst uimschoots aan. Na de zege van gisteren staat >lickstein nog 30 punten achter. Volgende veek op het Masterstoernooi in Amersfoort, 'aar de zestien hoogst genoteerde spelers aan lee mogen doen, behoeft de 27-jarige Hürli mann slechts een ronde te overleven om defini te! voor Glickstein te eindigen en het maximum antal punten voor de wereldranglijst te verkrij- ien. „In de tweede ronde geef ik volgende week op", grapte de tengere Zwitser dan ook na af loop. De eindstrijd was een baselineduel met lange, zij het flitsende, ralley's. Afgezien van hun niet geringe andere capaciteiten, is vastheid van beide spelers de voornaamste troef. Glickstein toonde zich daarbij iets veelzijdiger. Vaker gooi de hij een dropshot in de strijd. Zijn veel grotere fysieke kracht gebruikte hij echter niet en dat kwam schrijnend naar voren in de-slotfase. Tot vier maal toe kreeg hij bij de stand 6—3, 5—3 een matchpoint op eigen service. Zonder over matig hard te serveren ging hij steeds een ralley aan, maar Hürlimann vertikte het op matchpoint tegen, een fout te maken. Pas nadat de bal meer dan 30 keer heen en weer was gegaan, trok Glickstein de stoute schoenen aan en liep naar het net. Een perfecte stopvolley leverde hem meteen de winst op. Moeheid gaf de 21-ja rige Israëliër na de wedstrijd als reden voor zijn afwachtende houding op. In ieder geval maakte de eindzege hem 680 dollar rijker. Voor de Zwit ser bleef naast de eer 420 dollar over. Het damesenkelspel A is geheel beheerst door de dames Schaar en Zwaan, die onderhand toch de veteranenstatus naderen. Weliswaar was niet de volledige vaderlandse damestop aanwezig, maar toch een groot deel daarvan. Voor noch Inge Korsten, noch Anneloes Scho thorst viel er in de halve finale eer te behalen. De eindstrijd was een zeer goede partij, maar Tine Zwaan was op den duur niet opgewassen tegen de onophoudelijke vegen, die Marijke Schaar met haar dubbele forehand uitdeelde (7—5, 6—3). Ook in het damesdubbel leed Tine Zwaan een nederlaag. Samen met Els Veentjer ging ze ten onder tegen het Engelse koppel Tebutt/Joss. In het gemengddubbel maakten Theo Gorter en Inge Korsten minder games dan Laudin/Schaar, maar wel voldoende voor de overwinning (7—6, 06, 75). Het herendubbelspel, waarin de Engelsman Paish als enige niet Australiër mee speelde, viel wat tegen. Beide koppels maakten teveel onnodige fouten. De zege ging met 6—4, 7—6 naar Doohan en Braun. In B boekte de Brabander Van Bladel twee overwinningen. In het enkelspel, waar hij in de finale Gelevert met 60, 62 had uitgescha keld, versloeg hij in de finale Hugo Ekker van Popey Goldstar met 2—6, 6—4, 6—4. Het ge mengddubbel won hij samen met Ivette den Bieman. De Voorschotenaar Edwin Bosch eindigde in C in twee dubbels als eerste. Het herendubbel won hij samen met Hans van Tongeren (7—5, 3—6, 6—2) en het gemengddubbel met Jacqu eline van Wijk (6—3, 6—4 tegen Niekel/de Groot). Overige finaleuitslagen: DEB: Ellen Drieber gen—Inge Cupers 2—6, 6—0, 6—1; DHB: Bol- sius/Winter—Ekker/Elstrot 6—1, 1—6, 6—2; GD vet. Echtpaar Grimbergen-echtpaar Blom mendaal 6—3, 6—5; DEC: H. Gruitrooy—J. V. Wijk 57, 64, 6—2; HEC: Krussemeyer Gockel 6—0, 6—3. Paul Theunissen Ondanks de nederlaag tegen Glickstein blijft Hürlimann, hier nog vrolijk kijkend, lijstaanvoerde van het Satellite Tenniscircuit. Een noodactie van Israëliër Glickstein in de finale van het Badgastentoernooi. Glickstein won met 63 63 van Hürlimann.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15