Katwijk moet gokken op korte verblijfsvakanties" LANGS H WATERWEGEN Boers maakt plaatsing waar Katwijk peinst over dagen van weleer VV-DIRECTEUR KEES VERPLANCKE: ij Sterk optreden R.v.d. Broek „ederlandse zijspan-top in Ter Aar EGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 JUL11979 )e Leidse Courant heeft Te steven gewend naar de luststrook. Via de Cagerplassen, de iVarmonder Leede en het )egstgeesterkanaal wordt katwijk bereikt. Naast de 'riton is een plekje aan de ;ade. Rust lijkt over .atwijk te zijn jeergedaald. Het weer is II wat beter geworden, laar het zonnetje heeft iog teveel moeite door de olken te breken om van (eslaagd strandweer te treken. Het ristenseizoen voor de tadplaats lijkt dan ook 'ooralsnog een misser te orden. In Katwijk heeft Ie Leidse Courant een ifspraak met de lokale VV-directeur K. 'erplancke („zeg maar lees") Hij is zijn vader in lie functie opgevolgd en treidt dezelfde felheid n toon als hij spreekt tver de toeristische aogelijkheden van de tadplaats. De verbale lithalen van zijn vader loet de 29-jarige Kees ferplancke niet na. Geen enkele uitspraak kan het nog halen bij de inmiddels gevleugelde kreet van zijn voorganger: „Wat een bh is voor de buste is Katwijk voor de Küste Zoon Kees heeft het vooral over de plannen die het gemeentebestuur voor de badplaats ontvouwt: „Het centrumplan voor de gemeente Katwijk is vlak na de oorlog op tafel gekomen. Nu, na zo'n dertig jaar zoeken naar de beste oplossing, is het plan zover dat aan de uitvoering kan worden begonnen". Wat Kees Verplancke in de toekomst kan bieden aan de toeristen, is sterk afhankelijk van hetgeen de gemeente Katwijk gaat ondernemen. Het bovengenoemde centrumplan is daar een wezenlijk onderdeel van. Kees Verplancke: „Het wordt gokken op de kórte verblijfsvakanties. De mensen hebben pakweg vier weken per jaar vakantie en de trend is tegenwoordig om deze tijd wat meer gespreid over het jaar op te nemen. De week a twee weken dat de toerist Katwijk bezoekt moet aantrekkelijk gemaakt worden, niet alleen door het feit dat wij een strand hebben, maar ook door attracties hierbuiten. Ik denk hierbij aan creches, kinderspeelplaatsen, golfslagbad (in navolging van Scheveningen) en bowlingbanen". De tijd van. 'de kat uit de boom kijken', is nagenoeg voorbij. De met veel moeilijkheden gepaard gaande onteigeningsprocedure die nodig is voor de uitvoering van het centrumplan, loopt ten einde. Kees: „Het centrumplan heeft zolang moeten duren omdat de gemeente met iedereen rekening wilde houden. Alle groepen uit de Katwijkse samenleving spraken en spreken hun woordjes mee (bijvoorbeeld in de kwestie 'patat verkopen' op zondag). De vele commissies die het plan doorlopend bestuderen moeten eerst overtuigd zijn van het feit of zij wel de juiste beslissing nemen. Dat is een goede zaak maar snel tewerk gaan is hiermee uitgesloten". Corpsballen Kees Verplancke is al weer tien jaar werkzaam bij het VVV. Hij is begonnen in zijn studententijd als gids, part time. Een studententijd, die wat de studie betreft, niet al te veel zoden aan de dijk heeft gezet. Kees: „Het 't-j/vv-directeur Kees Verplancke aan boord van het L.C-jacht in gesprek met een '<an de bemanningsleden. corpsballensysteem lag mij niet zo, ik had er trouwens ook het geld niet voor. De privileges die in die tijd voor de corpsballen golden, merkte je aan de voorbereiding voor een tentamen: alle professoren waren 'uitverkocht'". Het VVV vaarde er echter wel bij met het feit dat Kees zich intensief bezig hield met de vereniging. Vandaar de benoeming van vader op zoon. Het dalende percentage toeristen in Nederland, heeft natuurlijk ook z'n invloed op Katwijk. Door de gestaag afnemende stroom van buitenlandse toeristen maakt menige toeristengemeente een pas op de plaats. Toch klaagt Katwijk niet. Van de 600 hotel/pension-bedden is er momenteel ongeveer drie a vier procent onbeslapen. „Dit percentage kan snel veranderen. Als het sombere weer aanhoudt, is de kans groot dat er grote aantallen annnuleringen binnenkomen. Mede door dit onzekere element is het niet waarschijnlijk dat er nog een hotel in Katwijk gebouwd zal worden; de zaak moet rendabel zijn en die kans zit er niet in", aldus Kees. Katwijk is er alles aangelegen om de toeristen binnen haar grenzen te halen en te houden. Festiviteiten 'die bijzonder goed de aandacht trekken van duizenden mensen zijn bijvoorbeeld de bloemencorso 'Flora's kleurenpracht aan zee'; dit jaar 25 jaar in Katwijk en de taptoe-parade, in augustus, met zes muziekkorpsen. Verder biedt Katwijk tennis, midget-golf, drie exposities dit jaar, rondvaarten, dagtochten en natuurlijk het strand met duinen met alles erop en Kees Verplancke werkt hier hard aan mee. Het organiseren en promoten van de vele activiteiten kost hem menig uurtje buiten zijn 40-uren. Eincl augustus gaat hij weer op pad naar het buitenland om zijn gemeente te promoten bij reisorganisaties en om Katwijk te vertegenwoordigen op beurzen en manifestaties. Hier gaat veel geld inzitten. De VVV, een vereniging, is afhankelijk van de leden/donaties en subsidie's van de gemeente Katwijk. De kosten van het reclame maken in het buitenland, is voor het Katwijkse VVV alleen niet te betalen. Er is in de loop der jaren een zeer goede samenwerking met andere gemeenten, onder andere Noordwijk. Samen maken zij zich sterk voor de toeristen werving in het buitenland. Een land wat het dit jaar goed 'doet' is Zweden. Een stijgend aantal toeristen uit dit land laat de VVV-directeur lachen. Nederlanders gaan toch liever naar Mallorca of een ander land waar de zon de beste promotor is. „De Nederlanders zitten niet te springen om in bijvoorbeeld het Kurhuis in Scheveningen voor één nacht, 200 gulden voor een twee persoonskamer met alleen ontbijt te betalen. De mensen die dat kunnen.'gaan naar het buitenland. De Nederlanders rond Katwijk zitten in een bootje of op de camping" vertelde Kees Verplancke. Een nieuwe behuizing voor het VVV ligt nu eindelijk in het verschiet. De 'tijdelijke' behuizing van het VVV, aan de boulevard, waar het al jaren zit, hoopt Verplancke binnen twee jaar te verruilen voor een nieuw kantoor in het centrumplan of op het Vuurbaakplein. Een zomervakantie lang beweegt een deel van de re- 0 1 jl dactie van de Leidse Courant zich langs de watenee- Jl Ifl gen in het Hollands Midden. Vrijwel dagelijks doet de K||2&S^22]>?f A bemanning van de Onedin kruiser verslag van haar be- levenissen in het vakantievierende plassengebled. De boot Is evenals vorig jaar ter beschikking gesteld door ^H| het Zoeterwoudse Bootcentrum. De varende redactiele- den zijn te bereiken via de L.C.-redactie, tel. 071- 122244, maar uiteraard is eenieder welkom aan boord van het schip. Heeft u een aardige bijdrage voor deze zomerse rubriek, bel dan even of stap aan boord als B u de kruiser ziet passeren. De koffie staat klaarH „HOLLANDSE NIEUWE" WORDT GEÏMPORTEERD Vergane glorie kun je langs Katwijkse Waterwegen te over zien. In de eens zo trotse visafslag aan het Prins Hendrikanaal heerst nu stilte. De vangst wordt al jaren niet meer in Katwijk afgeslagen. Stille getuigen van het drama vormen de veilingklok en de dames van de Katwijkse telefooncirkel die sinds kort huizen in de kantoren van de afslag. De lucht van gepekelde vis hangt er nog flauwtjes. Niet uit de inventaris van het voormalige veilinggebouw, maar uit de luchtkokers van achtergebleven visverwerkende industrieën. Op de Rijn naar Valkenburg rusten en roesten de KW 134 en de KW 60. Wie denkt er dan niet met weemoed aan de verdwenen „Hollandse Nieuwe". De houten vaatjes met gepekelde groene haring als resultaat van een opwindende haringrace die elk jaar steevast met vlaggetjesdag begon. In Nederland werd met smart gewacht op de vers verschalkte vis. Iedereen stond in de startblokken voor de haringkar totdat Frits Thors in het journaal het bevrijdende nieuws mededeelde. Wat we tegenwoordig hollandse nieuwe noemen, mag officieel niet eens meer zo heten. De haring wordt door Deense vissers gevangen en in Denemarken gekocht door Hollandse groothandel. Het eens zo beroemde land van vissers moet nu z'n eigen haring importeren. atwijks jeugdtennistoernooi ivijk Freek van de Capellen heeft het [het jeugdtoernooi in Katwijk niet getrof- I Met Hans Tonjann gedoodverfd voor de Istrijd, totdat gisteren Ronald van de jek uit Dieren op het strijdtoneel ver een. In minder dan geen tijd stond Van Capellen met een zware nederlaag weer jst de baan (2—6, 3—6). JS Tonjann is gewaarschuwd, tenzij Jos Koe ls, die met 6—2, 63 van Jan Willem Lug- K won. kans ziet hem de weg naar de finale prsperren. Tonjann moet het in de halve fi- eerst nog opnemen tegen Leon Meys van Sim. Meijs gaf zijn visitekaartje al af door met 6—U, 62 var Frank Liefbroer te Bij de jongens tot 14 zijn twee halv.e finalisten bekend. De Rotterdamse districtskampioen Sik- ko Stienstra had geen moeite met Peter Paul Pruyn (60, 62) en Jan de Mooy uit Rijns burg had een makkie aan Lucien Duyn. Brigit te van de Maarl is de eerste finaliste. Met twee maal 61 won ze bij de meisjes tot 12 van Ma- nusch Helzer. Bij de jongens in de jongste leef tijdsgroep zijn drie spelers tot de laatste vier ge vorderd. Rene van de Wilk kon gemakkelijk van Fred Schutz, Ferry Stipkovits rekende met 61, 63 af met Rogier Liefbroer en Kees Heemskerk had drie en een half uur nodig om de winst tegen Marco Visser veilig te stellen. AAR De volledige uerlandse top is aanwezig ^de motorcrosswedstrij- j-in de zijspanklasse die jrdag voor de eerste maal Jer Aar worden gehou- Grote favorieten voor ^ndoverwinning zijn Wil jjder Laan en zijn bakke- -■ Jaap van Vliet. Dit duo Jt voor het eerst in actie leigen dorp. Ton van kten en Cor den Bigge- behoren eveneens tot de p kanshebbers. Uit de re- jie volgende deelnemers: van Leeuwen en pas- t Kees Hoogervorst uit I Ter Aar en de Katwijkers Hugo de Vries en Sies Hurk- mans. Behalve de zijspannen komen ook de 50 en 125 cc motoren in actie op het circuit dat ligt tus sen de Westkanaaldijk en de Ringdijk. Peter en Cees Hach- mang uit Noordijkerhout, Dick Kamstra uit Voorschoten, Pe ter en André Boeters en Hans Krumpelman uit Alphen aan den Rijn en Marco van Rees uit Leidschendam zijn onder meer de deelnemers aan de 125cc cross. Extra attractie za terdag is het optreden van de Belg John Massis. Deze zuider buur zal met samengebonden handen twee zijspanmotoren in bedwang houden. Tegelij kertijd zal Massis hetzelfde doen met zijn gebit. Massis zou de sterkste man van Europa moeten zijn. Deze cross, georganiseerd door de Boreftse Moterclub uit Bo degraven in samenwerking met de supportersclub van Wil van der Laan, wordt verreden in het kader van de Aar-Rijn competitie. De tweede, en te vens laatste, cross in deze com petitie vindt op 15 september plaats in Bodegraven. Natuurwandeling De Leidse afdeling van het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (I.V.N.) houdt zaterdag 11 augus tus een natuurwandeling door de Hortus Botanicus aan het Rapenburg. De wandeling, die om tien uur be gint, duurt anderhalf uur. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij mej. J. Kruijer, p/a Hortus Botanicus. Nonnensteeg 3, Leiden, tel. 071-148333, toestel 6684. De aanmeldingen moeten uiterlijk 3 augustus binnen zijn. Banneux Notre Dame Vanuit Leiden, Noordwijk, Haastrecht, Gouda, Den Haag, Delft en Rotterdam vertrekt woensdag 15 augustus een eendagsbedevaart naar Banneux-Notre Dame in de Belgi sche Ardennen. Geestelijk leider van de tocht is pastoor J.C.M. van Winkel uit Den Haag. Thema van de tocht is dit keer: 'Mijn kind bidt veel'. Opgave voor deelname raison van 58 gulden is mogelijk bij het Diocesaan Ban- neuxsecretariaat aan de Meeuwenbeemd 1 in Nootdorp, tel. 01731 - 8335, in Leiden bij Zr Theodora. Haagweg 49. tel. 071 - 310415, en in Noordwijk bij mevr. Van Houten, Voor straat 145, tel.01719 - 16706. Leiden, orgelstad Burgemeester A. Vis ontvangt donderdag 9 augustus een exemplaar van het boek „Sleutelstad, orgelstad" van de heer T. Brouwer. Het boek geeft een uitvoerige beschrijving van bijna alle orgels, die in het verleden de Leidse kerken hebben gesierd en waarvan sommi gen nu nog worden bespeeld. De aanbieding sluit goed aan op de televisie-uitzending waarin de NCRV aan dacht besteedt aan de Leidse kerken. Deze uitzending, die twintig minuten duurt, heeft plaats op 13 augustus èn begint om kwart over tien. In Noordwijks badgastentoernooi NOORDWIJK AAN ZEE Drie Nederlanders moesten gistermorgen proberen de kwartfinale in het kwalifica tie A-toernooi te bereiken en daarmee een plaats in het hoofdtoernooi te veroveren. Als enige slaagde daarin Boers uit Apeldoorn, die Pan man met 6-4, 1-6, 6-2 versloeg. Hak kwam net tekort tegen Arlozorow (4-6, 6-7) en Hugo Ekker was kansloos tegen de Duitser Sansalla. In het hoofdtoernooi maakte Boers zijn plaatsing meteen waar. Met 64, 62 manoeu vreerde hij zich langs de Co- lumbiaan Monroy. Hij was niet de enige Nederlander, die suc cesvol was in de eerste ronde. Marc Albert zette Porter (USA) aan de kant, Michiel Schapers was te sterk voor de Argentijn Cerundolo en Mari an Laudin zegevierde met twee maal 6—2 over Clement. Theo Gorter rekende in drie sets af met Hans Everaars. Voor Bas Vletter en Martin Koek is het Badgastentoernooi al geeïndigd. Vletter ging ten onder tegen West en Koek uit eraard tegen de Zwitser Hurli- mann, die tot nog toe ale satel lite toernooien winnend af sloot. De 06, 46 van Koek viel niet eens teeen. Een van de betere duels giste ren was de confrontatie tussen de beide Israëlische Daviscup- spelers Sherr en Arlozorow. Aan het spel was te zien, dat ze elkaar kenden. Geen van beiden durfde zondermeer op te lopen. Behoedzaam werden de aanvalskansen afgewacht, maar dan werd er ook goed van -geprofiteerd. De gelijkop- gaande strijd met matchpoints aan weerszijden werd uitein delijk met 9—7 in de derde set door Sherr beslist. In het damesenkel A kwamen de nummers één en twee, te weten Marijke Schaar en Tine Zwaan nog niet in actie. De derde geplaatste Anneloes Schothorst won met 62. 63 van Yolanda van de Harst. Inge Korsten, nummer vier op de plaatsingslijst, rekende met twee inaal 6—4 af met B-speel ster Corry Bakkum. In het herenenkel B speelde Naundorf zich in de kijker door de eerste geplaatste Tony Luykx uit te rangeren (75, 61), Verder moesten Erik Jan Schreuder (67, 36 te gen Hauster) en Charles Assel- bergs (75, 16, 1—6 tegen Stapelbroek) het veld ruimen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5