'Metingen naar vervuiling zeewater zijn te beperkt' Warmonder Cees van Grieken wereldkampioen solo-zeilen Welzijnswerk Alp hen beraadt zich over huisvestingsnood KATWIJKSE WETHOUDER BERGMAN: Brutale diefstal Uitbreiding „Adelbert" noodzakelijk Spelletjes in Nieuwe Wetering Maandag overdracht Oudheidkamer Rijnsburgi Ander plan voor „gat" in Langstraat REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 JUL11979 KATWIJK De Katwijkse wethou der voor milieubeheer, drs. J. Be rgman, trekt de juistheid van de be richten dat het Noordzee-water te vies zou zijn om in te zwemmen in twijfel. De wethouder stelt dat de metingen, die onder meer door de ANWB zijn verricht, te beperkt en te eenzijdig zijn. Volgens de wethouder wordt bij de me tingen alleen de bacteriologische be smetting onderzocht en niet de chemi sche verontreiniging van het zeewater. De wethouder stelt dat direct gevaar voor besmetting niet aanwezig is, om dat de mogelijke bacteriën al dood zijn voordat ze Katwijk bereiken. Hiermee doelt de wethouder dan op de bacteriën die naar Katwijk stromen van de „Haagse smeerpijp" en van de lozing via de Nieuwe Waterweg. Kaarten en kleurdiagramman die de metingen door het hoogheemraadschap „Rijnland" leesbaar maken, tonen dui delijk aan dat Katwijk in het door Den Haag vervuilde gebied ligt. Onder in vloed van bepaalde stromingen kan de vervuilingsgraad zo hoog zijn, dat men van gevaarlijk zwemwater kan spre ken, aldus het rapport dat „Rijnland" naar aanleiding van de metingen uit bracht. Wethouder Bergman stelt daarentegen dat het allemaal wel meevalt, omdat het zeewater zelf in staat is de mogelij ke ziektekiemen te doden, zodat deze niet meer gevaarlijk zijn, in het zeewa ter bij Katwijk. De wethouder vindt dat het water in vergelijking tot een aantal jaren geleden zelfs sterk verbeterd is. Een paar jaar geleden loosde Katwijk zijn rioolwater nog ongezuiverd in de zee, zodat er toen nog wel sprake kon. zijn van besmetting. Deze situatie be hoort tot het verleden sinds in Katwijk een rioolwaterzuiveringsinstallatie in gebruik is genomen. Paardenkeuring in Woerden WOERDEN De afdeling Zuid-Holland van het Warm bloed Paardenstamboek in ons land houdt vrijdag 27 juli haar centrale keuring op het excercitieterrein in Woerden. Na een selectie op de lokale keuringen zijn ruim honderd paarden hier voor uitgenodigd. De centrale keuring begint om half tien met het keuren van de paarden; 's middags worden' ze op volgorde van kwaliteit geplaatst, wordt er van elk type een kampioen aangewe zen en worden er een zadelru briek, een aangespannen ru briek voor de concourswagen en voor de landbouwwagen verreden. In Woerden worden bovendien kandidaten geko zen voor de Paardendagen in Utrecht, waar men de beste Eaarden uit het land bijeen wil rengen. „Ter Weer" kost meer dan een miljoen gulden WASSENAAR Nadat in fe- bruari de gemeenteraad beslo ten heeft het sportveldencom plex in „Ter Weer" te laten aanleggen, zijn nadere bereke ningen gemaakt over de kos ten. Voor de aanleg van hand- balvelden voor de vereniging „Olympia '72" is een bedrag van 318.700, nodig, waarbij de grondkosten zijn ingegre pen. De aanleg van 2 honkbalvel- den voor de American Base ball Foundation is, inclusief grondkosten begroot op ruim 1 miljoen. Er zijn reeds eer der door de raad bedragen be schikbaar gesteld. Er moet nu nog 651.700 gevoteerd wor den. In de raadsvergadering van augustus zal dit aan de raad worden voorgesteld. KASSA GELEEGD NOORDWIJKERHOUT Een geldbedrag van 2700 gul den is gistermiddag uit een winkel aan de Noordwijker- houtse Kerkstraat ont vreemd. De insluiping is vermoedelijk 's middags gebeurd toen de bloemenhandelaar even weg was om thuis een hapje te eten. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Getuige gezocht De politie te Leidschendam verzoekt naar aanleiding van het dodelijke ongeluk op zondag 22 juli om kwart over acht, de bestuurder van een blauwe Peugeot 504 om zich te melden. Het ongeluk had plaats op de' Veursestraatweg nabij de in gang van het ziekenhuis Scha- kenbosch. Getuigen van het ongeluk worden verzocht zich in verbinding te stellen met de korpschef van politie te Leid schendam, tel. 070-209304. LEIDEN Een 19-jarige in Leiden wonende Turkse is gistermiddag op brutale wij ze van haar handtas beroofd. De vrouw had de tas op de kinderwagen gezet, terwijl zij even tussen de rekken met kleding in een zaak aan de Haarlemmerstraat zocht. Plotseling zag zij twee dames weglopen, van wie er een haar handtas onder de arm hield. In plaats van achter de dievegges aan te rennen, sloeg de Turkse alarm. De verwarring die hierna ontstond duurde lang genoeg om de twee dames te doen ontkomen. In de tas zat vijfhonderd gulden, twee pas poorten, vier gouden en plati na ringen en twee kettingen met een gezamenlijke waarde van.vijfduizend gulden. ALPHEN De instellingen die zorg dragen voor het welzijnswerk Alphen zullen zich binnenkort gezamenlijk bera den over de te nemen stappen om een eind te maken aan de huisvestingspro blemen waarmee vrijwel alle instellin gen te kampen hebben. Overwogen wordt om het gesprek over de huisvestingsnood ook uit te breiden tot andere organisaties in de gemeente die ook met de beschikba re ruimte moeten woekeren. De welzijnsinstellingen besloten onlangs hiertoe tijdens een plenaire vergadering. Tijdens deze bijeenkomst werd tevens een brief aan het gemeentebestuur opgesteld, waarin de verlangens van de welzijnsinstel lingen op andere fronten werden geuit. Uit die brief blijkt, dat de instellingen thans niet goed weten waar ze aan toe zijn. Dit zou dan komen door onvoldoende informa tie die men van de gemeente ontvangt. Dit wordt geïllustreerd door het uitblijven van een tijdschema over de toekomstige activi teiten dat door de gemeenteraad is vastge steld. De instellingen hebben dit tijdschema nog niet ontvangen. Ook missen de instel lingen de sociale kaart, de conclusies van een in het voorjaar van 1978 gehouden en- quete. De uitwerking van de enquete-gege- vens heeft de instellingen nog steeds niet bereikt. Deze organisaties vinden dit wel degelijk van belang, ohidat een aantal gege vens reeds verouderd is en er inmidt nieuwe instellingen zijn ontstaan die inp geheel niet op de sociale, kaart voorkon ie Voorts hebben de instellingen wat prdtv men met de trage uitbetaling van subsi Woensdag 22 augustus komen de Alphjs instellingen in "t Blikkie' aan de Raad) e straat 241 opnieuw bijeen Mevrouw Kaptein koperen organiste in Overduin NOORDWIJK Mevrouw Jo Kaptein-Wassenaar herdacht een dezer dagen dat zij gedu rende twaalf en een half jaar als organiste medewerking verleent aan de samenzang van de bejaarden in „Over duin" in Katwijk. Haar rela tie met dit tehuis ontstond destijds, toen haar vader daar werd opgenomen en z'n har monium naar zijn kamer mee nam. Sindsdien fietst mevrouw Kaptein elke dinsdag- en vrij dagmiddag van de Bronc- khorststraat naar de Katwijkse zuidgrens om medewerking te verlenen aan dè Vrienden kring, die de zang in „Over duin" organiseert. Zomer en winter, hitte of kou, weer of geen weer, mevrouw Kaptein mankeert nooit. Evenals het werk van de andere vrijwillig sters gebeurt de begeleiding con amore en met veel en thousiasme. De bejaardenzang met Jo Kaptein aan het orgel valt ook te beluisteren op een grammofoonplaat, die vorig jaar ten bate van het werk in „Overduin" in de verkoop is gebracht. Men zingt naar tra ditie liederen uit de bundel van Johannes de Heer. Me vrouw Kaptein laat op de plaat ook een solo-spel horen. Zittend achter het harmonium staat zij op de fraai uitgevoer de hoes afgebeeld. De gram mofoonplaat is bij de platen- handel te krijgen. Haar werk in „Overduin" wordt bijzonder gewaardeerd en men meende dit koperen jublieum niet zonder meer te moeten laten voorbijgaan. Ge neesheer-directeur dr. Ringel- berg sprak woorden van hulde en bood haar als herinnering sgeschenk een ets aan met een afbeelding van het Katwijkse strand. Naast haar vrijwilligerstaak in „Overduin", is mevrouw Kap tein hulp-organiste in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen en als zodanig fungeert zij als in valster, onder meer bij de rouw- en trouwdiensten. Ver der is zij een aktief lid van "het kerkkoor van de cantor-orga nist Johan Admiraal, huis vrouw, moeder en oma in haar familiekring, terwijl zij tevens behoort tot de super-sportie- ven, die elke morgen in alle jaargetijden voor dag en dauw in zee duiken en daarna op de fiets naar huis racen om te zorgen voor het ontbijt. „IK HAD HET NOOIT GEDACHT WARMOND De gemeente Warmond telt weer een roemrucht man onder zijn inwo ners. Cees van Grieken werd afgelopen vrij dag wereldkampioen bij het solo-zeilen in Whitstable, Engeland. Dit weekeinde keerde Cees met een grote beker en veel eer naar Warmond terug. In de Irenestraat waar Cees met zijn ouders woont, kwamen tien tallen vrienden, bekenden en zeilmakkers hem feliciteren. De kamer werd gevuld met bloemstukken, waaronder een van het ge meentebestuur van Warmond. Cees van Grieken had niet verwacht wereld kampioen te worden. Voor het begin van de laatste zeildag stond hij nog op de vierde plaats. In zijn zelfgebouwde solo genaamd Sprinter wist hij echter die dag zijn achterstand weg te werken en de leiding in het algemeen klasse ment te nemen. De Nederlanders behaalden in totaal zoveel overwinningen dat zij de eerste vijf plaatsen in het algemeen klassement inna men. Cor-Jan Schouten en Rob v. Ooyen wer den respectievelijk tweede en derde. „Deze gro te Nederlandse overwinning was een geweldig- de ervaring. Maar de Engelsen hadden wel be loofd volgend jaar revanche te komen nemen als de wereldkampioenschappen in Hoorn wor den gehouden", vertelde Cees. Nog in zijn overwinningsroes lijkt hij zich daar niet al te veel zorgen om te maken. Cees van Grieken zeilt al negen jaar solo en heeft in deze klasse al veel overwinningen in de wacht ge sleept. Bij vorige wereldkampioenschappen heeft hij al twee keer de vierde plaats veroverd en een imposante prijzenkast getuigt van ande- In de zeilerswereld heeft Cees ook een tijdlang de naam van Warmond hoog gehouden als stuurman van de Caatje van Warmond, de on langs verkochte Regenboog van het Warmond- se syndicaat. Volgende week zal Cees proberen nog een pronkstuk voor de prijzenkast in de wacht te slepen, dan worden de Nederlandse kampioenschappen gezeild in Hoorn. „Ik pro beer het wel maar mijn zeilvrienden en rivalen die net achter mij zijn geëindigd in Engeland zijn eigenlijk allemaal net zo goed, dus we zul len wel dicht bij elkaar uitkomen en ik hoop daarvan de eerste te zijn", aldus een voorzichti ge Cees en heel Warmond duimt natuurlijk voor hem de komende week. WASSENAAR Zoals be kend is bij de bouw van het nieuwe Adelbertcollege aan de verlengde Deylerweg reke ning gehouden met een daling van het leerlingenaantal in de komende jaren. Vandaar dat al direct na de opening van het gebouw een noodgebouw met vier lokalen moest wor den neergezet. Het Adelbertcollege heeft nu een plan ingediend om dit noodgebouw met twee lokalen uit te breiden. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het geldende bestemmings plan. Burgemeester en wet houders kunnen echter, als het om een tijdelijke voorziening gaat, voor een termijn van ten hoogste 5 jaar vrijstelling ge ven van de bepalingen van het bestemmingsplan - B en W zijn bereid van die bevoegd heid gebruik te maken tot 12 maart 1984. Dan zal het nood gebouw verwijderd moeten zijn. In verband met een en ander ligt het bouwplan van 20 juli tot en met 3 augustus ter inzage op het gemeentehuis en kunnen in die periode' rechthebbenden op aangrenz- den en nabij gelegen gronden bezwaren indienen bij burge meester en wethouders. De twee nieuwe lokalen zijn ge pland aan de noordoostzijde, achter het bestaande noodge bouw aan de kant van het hoofdgebouw van het nieuwe college. RIJNSBURG Burgemees ter De Roos draagt maandag 30 juli de Oudheidkamer over aan het genootschap Oud Rijnsburg, die het be heer over de kamer krijgt. Thans wordt de laatste hand gelegd aan de restauratie. Met "de inrichting van het museumpje is inmiddels ook al begonnen. De tentoonstelling beneden krijgt een permanent karak ter. Zij wordt ingericht door de provinciaal archeoloog drs. H. Sarfatij en prof. dr. H. van Regteren Altena. De eerste verdieping wordt gereser- veerrd voor snel wisselende exposities, die in de toekomst zullen worden verzorgd door het genootschap Oud Rijns burg. Het museum is al enige tijd onderwerp van gesprek bij ar- chologen. Rijnsburg heeft een bekende historische geschiede nis en alles wat daarmee ver band houdt wordt op de voet gevolgd. Van andere musea komen verschillende kostbare voorwerpen, die bij de Rijns- burgse geschiedenis horen. Het gebouw is elektronisch bevei ligd om deze kostbare voor- De overdracht, die overigens tijdens een besloten bijeen komst plaats heeft, de officiële overdracht is in verband met de vakanties uitgesteld, valt samen met het begin van de Oranje-feestweek in Rijns burg. Gedurende de hele week zal de Oudheidkamer open zijn en wel op dinsdag, woens dag en vrijdag van twee tot vijf uur en van zeven tot J gen uur, op donderdag I tien tot twaalf uur, van tj tot vijf uur en van zeven] negen uur en op zaterdag tien tot twaalf uur en twee tot vijf uur. De toega prijs voor leden van het nootschap is gratis. Kind<| onder de twaalf jaar en bl ders van een CJP en een jaardenpas betalen vijfe ventig cent en volwasst een gulden vijfentwintig. WASSENAAR Verleden jaar november hebben bu P meester en wethouders een bouwvergunning afgege' voor de bouw van 6 winkels met een passage en daarbov woningen op de open plek in het „begin" van de Langstrf De vergunning werd afgegeven aan de heren G. J. Kühi E. B. Odemaere. Dit plan is nu vervangen door een plan voor de bouw vi winkels en daarboven 12 woningen. Dit plan is afkomstig stemming gekregen van de Wassenaarse voldoet aan de bepalingen van het bestemmingsplan voor centrum van het dorp. Aldus delen burgemeester en wethoui mede aan de raadscommissie Technische Diensten. In het kader van het programma van de va kantieactiviteiten-commissie in Alkemade, worden deze week in het Cultureel Centrum van Nieuwe Wetering spelletjes gedaan. On geveer zestig kinderen waren gisteren in het centrum aan het plakken, bloemschikken, do mino-spelen, sjoelen, legpuzzelen of dammen. De sjoelwedstrijden werden gewonnen door Nicole van Santen (4-jarigen), Madeion Mas tenbroek (5-jarigen), Remco Schrijvers en Er- win Hazelaar (6-jarigen) Marion van der Lip en Martijn Mastenbroek waren de beste sjoelers. De damwedstrijden werden nen door Monique Struive. stond bloemschikken op het programma, dat de bloemstukjes gereed waren, werden aan de Alkemadese bejaarden aangebodeifeei Vanmiddag is er een spelenmeerkamp op hfloi trapveldje van Nieuwe Wetering en Morgeiji. middag staat een quiz-stuif's in modeshow de prijsuitreikingen van alle wedstrijden het programma.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4